Draško Stanivuković

Post Reply
costacurta
Posts: 3502
Joined: 05/05/2005 08:25

#3451 Re: Draško Stanivuković

Post by costacurta »

Vizavi reciprociteta i znaka dobre volje ja bih recimo malo promijenio politiku i pridružio se nastojanjima iz RSa za podjelom i odcjepljenjem. Živo me interesuje kako bi na to gledala MZ?
Evo Milorade/Dragane nikakav problem, Brčko ostaje DC, Podijeli dugove po trenutnom viđenju i ajmo pedala.
Jel moguće? Mozda i jest da mi imamo političara kalibra Vučić, možda bi se i ova volina dozvao pameti a europejac bi počeo da radi, ne bi bio parazit ne bi imao kad.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7374
Joined: 16/01/2007 23:38

#3452 Re: Draško Stanivuković

Post by banjaluka078 »

Kikibombona wrote: 31/03/2021 11:13
A to da je neko za nekoga Svicarska, da li si normalan jarane? Razlika je u pet deka. I uvijek ce biti jer smo jedna drzava. U Sarajevu su malo bolje plate nego u Banjaluci, ali su i veci troskoti zivota. Kada podvuces crtu dodjes skoro na isto. Kakva Svicarska?
Nisam sigurna da je BL baš jeftinija od SA, osim što je gorivo uvijek jeftinije ovdje. Radila sam u Sarajevu 14 mjeseci, kupovala, iznajmljivala stan, plaćala režije. S nabavkom sam prolazila jeftinije u SA, znam da sam se tad čudila da je piletina, meso inače, dosta jeftinije, karta za javni prevoz je koštala isto, a u BL imamo samo autobus i puno manje kilometara od-do u gradu od Sarajeva, bio je veći izbor internet paketa...garderoba i obuća su tu negdje, zavisi gdje se ko oblači i kakve su navike. U SA su bile jeftinije i penzionerske i đačke karte. Kino i pozorište tu negdje, klopa vani takođe. Stan sam iznajmljivala po cijeni po kojoj ga na sličnoj lokaciji u BL nikad ne bih dobila. Čak su i cijene nekretnina tu negdje.

Uostalom https://www.nezavisne.com/ekonomija/ana ... evu/653851
soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#3453 Re: Draško Stanivuković

Post by soha96 »

Treba isprogramirati da ko god napise "FGR" na forumu, odmah bude banovan.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#3454 Re: Draško Stanivuković

Post by Kikibombona »

banjaluka078 wrote: 31/03/2021 12:48
Kikibombona wrote: 31/03/2021 11:13
A to da je neko za nekoga Svicarska, da li si normalan jarane? Razlika je u pet deka. I uvijek ce biti jer smo jedna drzava. U Sarajevu su malo bolje plate nego u Banjaluci, ali su i veci troskoti zivota. Kada podvuces crtu dodjes skoro na isto. Kakva Svicarska?
Nisam sigurna da je BL baš jeftinija od SA, osim što je gorivo uvijek jeftinije ovdje. Radila sam u Sarajevu 14 mjeseci, kupovala, iznajmljivala stan, plaćala režije. S nabavkom sam prolazila jeftinije u SA, znam da sam se tad čudila da je piletina, meso inače, dosta jeftinije, karta za javni prevoz je koštala isto, a u BL imamo samo autobus i puno manje kilometara od-do u gradu od Sarajeva, bio je veći izbor internet paketa...garderoba i obuća su tu negdje, zavisi gdje se ko oblači i kakve su navike. U SA su bile jeftinije i penzionerske i đačke karte. Kino i pozorište tu negdje, klopa vani takođe. Stan sam iznajmljivala po cijeni po kojoj ga na sličnoj lokaciji u BL nikad ne bih dobila. Čak su i cijene nekretnina tu negdje.

Uostalom https://www.nezavisne.com/ekonomija/ana ... evu/653851
Trebalo bi da je iznajmljivanje stana prilicno skuplje u Sarajevu.

Zar je tolika potražnja za stanovima u BL, ko to toliko doseljava?

...

Inace, Sarajevo i Banjaluka nisu pravo mjerilo zivota u BiH. Manji gradovi su zivi jad.
User avatar
drndalo
Posts: 22735
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#3455 Re: Draško Stanivuković

Post by drndalo »

Hank Paldum wrote: 31/03/2021 12:07
Srećom pa ovaj forum ne oslikava realnost.
Srecom pa GelzenkirhenX.com oslikava BiH realnost... :evil:
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7374
Joined: 16/01/2007 23:38

#3456 Re: Draško Stanivuković

Post by banjaluka078 »

Kikibombona wrote: 31/03/2021 13:18
Trebalo bi da je iznajmljivanje stana prilicno skuplje u Sarajevu.

Zar je tolika potražnja za stanovima u BL, ko to toliko doseljava?

...

Inace, Sarajevo i Banjaluka nisu pravo mjerilo zivota u BiH. Manji gradovi su zivi jad.
Da je 5000 KM kvadrat u BL i dalje bi se prodavalo kao ludo. Kupuje dijaspora, kupuju ljudi koji sad rade vani kao investiciju, kupuju "prepošteni" da ozakone pare, kupuju ljudi koji rade "stan na dan", iznajmljuje se puno, svima je cilj u BL u srednju i na faks i ne vraćati se u svoje mjesto...
User avatar
Hank Paldum
Posts: 2071
Joined: 22/11/2019 14:14

#3457 Re: Draško Stanivuković

Post by Hank Paldum »

Kikibombona wrote: 31/03/2021 12:29
Hank Paldum wrote: 31/03/2021 12:07Tiipična FGR logika (tu ne mislim samo na Sarajevo već na svaki grad koji ima svoju uličicu gdje se okupljaju 1% sa Popisa) koji ne znaju kako funkcioniše svijet van njihove FGR ćaršije.
Sta veliš "Moramo podržavati Banjaluku jer je i to Bosna i Hercegovina" :D
Ja sam šokiran što u BiH postoji grupica ljudi koji su umislili da su svjetski ljudi a toliko malo imaju pojma šta se desava u svijetu i misle da je svugdje još isto kao u 1988. godini. jer je taj mentalitet iz te godine još u FGR ćaršiji.
Pa znaš li koliko ima krajeva u naprednim zemljama poput SAD, Engleske, Njemačke, Austrije, Francuske gdje u određenim pokrajinama žive samo stranci, Arapi, migranti, mještani koji su u građanskim ratovima bili na pogrešnoj strani pa su sada autsajderi itd.?
Niko iz dugih krajeva niti posjećuje niti im želi dobro ali ne daju taj dio države i smatraju ih sastavnim djelom.
Ali eto Bošnjak treba nepunih 30 godina nakon etničkog čišćenja i genocida Jovanu iz Srebrenice željeti dobro jer kada je Jovanu dobro onda je i čitavoj Bosni i Hercegovini dobro i slična patetika.
Srećom pa ovaj forum ne oslikava realnost.
Ovdje se ne radi o nekakvom izolovanom cosku drzave vec o POLA drzave. Ti si jarane malouman ako mislis da na 30% dominantno bosnjacke zemlje moze biti blagostanje dok je na 70% raspad sistema. To nema nigdje ne kugli zemaljskoj.

U moj grad, Zenicu, nijedna ozbiljna firma nije dosla u proteklih 10 godina. Nema nista pozitivno da covjek moze istaci. Trenutno mrcvare jadne rudare koji placu pod stare dane jer su egzistencionalno ugrozeni. Totalno sivilo i odsustvo bilo kakve perspektive i nade.

Ti si tamo u dijaspori i nemas blage veze kakva je situacija. Pola mojih drugova je otislo. Moj kum, Bosnjak ako ti je vazno, je otisao sa zenom i dvoje djece prije 2 godine. Svaki takav odlazak je strasan udarac za grad i drzavu. Ne puni se budzet, mesar, cvjecar i drugi obrtnik biljezi sve manje prihode. Jezivo je koliko je mojih drugova i poznanika otislo u proteklih pet godina. I sto je najgore, skoro svi razmisljamo o odlasku i cekamo pravu priliku. U mojoj zgradi od 40-50 stanova, gdje je nekada vrvilo od mladosti, vise nema djece i mladih ljudi. Ima samo dvoje djece. :idea:

Ljudi nisu svjesni da je ovakav mir veca opasnost po biološki nestanak naroda od rata. Ti jednostavno nemas blage veze jer nisi ovdje. Isto nerazumijevanje ima moja rodbina koja je u Evropi i Americi. Vole pametovati a veze nemaju kako je. Kao da ja govorim kakav je zivot u Minhenu jer navratim jednom godišnje na par dana.
Ma neka se radi o 90% države, nemaju više koga etnički čistiti i napadati pa napadaju sami sebe. Samo neka nastave :thumbup:
putokaz1
Posts: 12410
Joined: 31/05/2014 23:56

#3458 Re: Draško Stanivuković

Post by putokaz1 »

Apsolutno identicno
Lukavac 2016-2018 i Banjaluka 2020-2021
ADelic ode s tim koje je zvao Fasustima,Lopovim,Kriminalcima
Da li ce i Drasko?
User avatar
RunnerX
Posts: 3358
Joined: 13/03/2014 17:38
Contact:

#3459 Re: Draško Stanivuković

Post by RunnerX »

SNSD radi u Banja Luci ono što SDA radi u Kantonu Sarajevo, blokiraju i sabotiraju sve što mogu i što ne mogu. Ne treba bolji primjer koji pokazuje koliko su isti i da bi uradili apsolutno sve za vlast.

Draško ima nešto teži posao jer međed iz Laktaša ne preza ni od čega, kazniće cijeli grad ako bude u mogućnosti samo da pokaže silu i moć. Sa druge strane, Stanivuković je poprilično ojačao, uživa ogromno povjerenje i popularnost, tako da nema šanse da ga ušutkaju, dečko ima muda do koljena, to se mora priznati. Od sebe je napravio brend na društvenim mrežama i tu mu ovi ne mogu parirati, sve više mladih ga podržava.

Biće zanimljivo ispratiti ovo sa budžetom, to je posljednja šansa Dodiku da ga sabotira, jer će ovaj kasnije napraviti sjajan posao u Banja Luci. Paralelno s tim će otkrivati kriminal prethodne vlasti.

Na stranu Draškova ideologija koju mu zamjeramo, zaista je lijepo vidjeti ovakvu borbu i otpor koji pruža višestruko jačem protivniku. Mislim da će na duže staze ovo koštati Dodika.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#3460 Re: Draško Stanivuković

Post by Kikibombona »

RunnerX wrote: 01/04/2021 01:48SNSD radi u Banja Luci ono što SDA radi u Kantonu Sarajevo, blokiraju i sabotiraju sve što mogu i što ne mogu. Ne treba bolji primjer koji pokazuje koliko su isti i da bi uradili apsolutno sve za vlast.
Mislim da je bolje poredjenje sa Zenicom. Fudo je bio gradonacelnik a SDA imala komotnu vecinu. Blokirali su sve zivo od budzeta pa nadalje. Blokirali su Toplanu i Plavu Vodu, dva najvaznija projekta u gradu. Sve zivo su kocili i pravili cirkus u Vijecu. Cetiri godine su nervirarali Zenicane. I stigla ih brutalna kazna. U ovom gradu su zavrsili za sva vremena.

Isto radi SNSD u Banjaluci. Preslikano.

U Zenici se na lokalnim FB portalima mogla osjetiti ogromna mrznja prema SDA. Od 100 komentara 95 je kontra SDA. Na ulici se osjetila mrznja prema njima radi blokade grada i opstrukcija. Isto sada vidim kada otvorim banjalucke portale, ogromna vecina je protiv SNSD-a.

Za Draska i opoziciju bi bilo najbolje da SNSD bude glup kao SDA u Zenici i da zaustave razvoj grada. Drasko ce znati kako to iskomunicirati sa javnosti i pomesti Dodika 2022.

I vidi ovo :D

Kasumović: Prva moja posjeta bit će Stanivukoviću da mu kažem kako ih sve može poraziti

https://www.klix.ba/vijesti/bih/kasumov ... /201118124
User avatar
Manual
Posts: 2124
Joined: 01/10/2018 18:07

#3461 Re: Draško Stanivuković

Post by Manual »

Image
User avatar
Hank Paldum
Posts: 2071
Joined: 22/11/2019 14:14

#3462 Re: Draško Stanivuković

Post by Hank Paldum »

Kikibombona wrote: 01/04/2021 08:11
RunnerX wrote: 01/04/2021 01:48SNSD radi u Banja Luci ono što SDA radi u Kantonu Sarajevo, blokiraju i sabotiraju sve što mogu i što ne mogu. Ne treba bolji primjer koji pokazuje koliko su isti i da bi uradili apsolutno sve za vlast.
Mislim da je bolje poredjenje sa Zenicom. Fudo je bio gradonacelnik a SDA imala komotnu vecinu. Blokirali su sve zivo od budzeta pa nadalje. Blokirali su Toplanu i Plavu Vodu, dva najvaznija projekta u gradu. Sve zivo su kocili i pravili cirkus u Vijecu. Cetiri godine su nervirarali Zenicane. I stigla ih brutalna kazna. U ovom gradu su zavrsili za sva vremena.

Isto radi SNSD u Banjaluci. Preslikano.

U Zenici se na lokalnim FB portalima mogla osjetiti ogromna mrznja prema SDA. Od 100 komentara 95 je kontra SDA. Na ulici se osjetila mrznja prema njima radi blokade grada i opstrukcija. Isto sada vidim kada otvorim banjalucke portale, ogromna vecina je protiv SNSD-a.

Za Draska i opoziciju bi bilo najbolje da SNSD bude glup kao SDA u Zenici i da zaustave razvoj grada. Drasko ce znati kako to iskomunicirati sa javnosti i pomesti Dodika 2022.

I vidi ovo :D

Kasumović: Prva moja posjeta bit će Stanivukoviću da mu kažem kako ih sve može poraziti

https://www.klix.ba/vijesti/bih/kasumov ... /201118124
Postavljaš namjerno članak star 5 mjeseci, u međuvremenu je izjavio da se neće naći sa Stanivukovićem zbog njegovih izjava jer Kasumović za razliku od vas ima granicu do koje može ići.
User avatar
drndalo
Posts: 22735
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#3463 Re: Draško Stanivuković

Post by drndalo »

Postavljaš namjerno članak star 5 mjeseci, u međuvremenu je izjavio da se neće naći sa Stanivukovićem zbog njegovih izjava jer Kasumović za razliku od vas ima granicu do koje može ići.
Kako si ti samo smEsan insan... Zaboravio si ubaciti FGR u recenicu !
User avatar
RunnerX
Posts: 3358
Joined: 13/03/2014 17:38
Contact:

#3464 Re: Draško Stanivuković

Post by RunnerX »

Kikibombona wrote: 01/04/2021 08:11 Mislim da je bolje poredjenje sa Zenicom. Fudo je bio gradonacelnik a SDA imala komotnu vecinu. Blokirali su sve zivo od budzeta pa nadalje. Blokirali su Toplanu i Plavu Vodu, dva najvaznija projekta u gradu. Sve zivo su kocili i pravili cirkus u Vijecu. Cetiri godine su nervirarali Zenicane. I stigla ih brutalna kazna. U ovom gradu su zavrsili za sva vremena.

Isto radi SNSD u Banjaluci. Preslikano.
Da, može i Zenica, rade apsolutno isto. To dokazuje ogromno odsustvo svijesti i da su toliko bahati da od drveta ne vide šumu. Narod jeste naivan, ucijenjen, ali kad vidi da se ovi počinju osipati, pregaziće ih.
sitni svercer
Posts: 991
Joined: 08/09/2018 14:43

#3466 Re: Draško Stanivuković

Post by sitni svercer »

ovaj stanivukbrankovic dramatizira, panici i zastrasuje narod ono bas bez potrebe :izet:
User avatar
visuljak
Posts: 994
Joined: 26/11/2020 14:05

#3467 Re: Draško Stanivuković

Post by visuljak »

samo :meza:
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7374
Joined: 16/01/2007 23:38

#3468 Re: Draško Stanivuković

Post by banjaluka078 »

sitni svercer wrote: 01/04/2021 20:36
ovaj stanivukbrankovic dramatizira, panici i zastrasuje narod ono bas bez potrebe :izet:
Čuće se.
Obavještenje: Obustava transakcija i plaćanja od strane Grada


Gradska uprava Grada Banja Luka obavještava sugrađane da se usljed neusvajanja budžeta Grada za 2021. godinu, od danas, 1. aprila, obustavljaju sve transakcije od strane Grada Banja Luka, te da nema zakonskih mogućnosti za plaćanje izvršenja sljedećih poslova:

▶️ Isplata martovskih plata za 682 radnika zaposlena u sljedećim ustanovama:
Centar za predškolsko vaspitanje i obrazovanje Banja Luka, Kulturni centar „Banski dvor“, Gradska razvojna agencija, Centru za razvoj poljoprivrede i sela, Sportski centar „Borik“ i Centar za socijalni rad.
▶️Isplata aprilskih plata za zaposlene Gradske uprave i druge budžetske korisnike;
▶️Socijalna davanja;
▶️Uplate javnim kuhinjama;
▶️Sprovedba javnih nabavki;
▶️Održavanje javnih puteva i putne signalizacije u nadležnosti Grada;
▶️Održavanje javne rasvjete;
▶️Održavanje zelenila i zelenih površina;
▶️Održavanje higijene grada;
▶️Odvoz smeća od strane Komunalno-uslužnog preduzeća „Čistoća“ a.d. Banja Luka;
▶️Građevinski radovi na infrastrukturnim projektima (vrtić u Vrbanji, sportska dvorana na Laušu);
▶️Taksi služba za osobe sa invaliditetom;
▶️Higijeničarska služba i azil za napuštene životinje;
▶️Zakup prostora za proces vakcinacije na „Banjalučkom velesajmu“.

Ovo obavještenje sutra će biti dostavljeno mjesnim zajednicama, institucijama, ustanovama, preduzećima i drugim budžetskim korisnicima i subjektima sa kojima Grad sarađuje.
Podijeli sadržaj?
Facebook Google+ Twitter Pinterest


https://www.banjaluka.rs.ba/obavjestenj ... 8GKhvFSQQw
sitni svercer
Posts: 991
Joined: 08/09/2018 14:43

#3469 Re: Draško Stanivuković

Post by sitni svercer »



to je the game :izet:
User avatar
Blek Stena
Posts: 4010
Joined: 13/09/2012 11:05

#3470 Re: Draško Stanivuković

Post by Blek Stena »

User avatar
RunnerX
Posts: 3358
Joined: 13/03/2014 17:38
Contact:

#3471 Re: Draško Stanivuković

Post by RunnerX »

Ma da, Milorad je shvatio da je izgubio 'digitalnu' bitku, da ih je Draško raznio na društvenim mrežama i sigurno da će sad posvetiti posebnu pažnju tom segmentu. S tim što je Draškova podrška koliko-toliko organska i prirodna, a međed će angažovati botine.

Sad je počelo ono pravo i Draško ovo ne može izvući sam, potrebna mu je ogromna podrška kompletne opozicije, u koju iskreno - sumnjam.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65581
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#3472 Re: Draško Stanivuković

Post by _BataZiv_0809 »

Eh sad nema nazad. Ogroman je pritisak na Drasku i sad ne smije popustiti.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#3473 Re: Draško Stanivuković

Post by Kikibombona »

RunnerX wrote: 02/04/2021 12:59 Ma da, Milorad je shvatio da je izgubio 'digitalnu' bitku, da ih je Draško raznio na društvenim mrežama i sigurno da će sad posvetiti posebnu pažnju tom segmentu. S tim što je Draškova podrška koliko-toliko organska i prirodna, a međed će angažovati botine.

Sad je počelo ono pravo i Draško ovo ne može izvući sam, potrebna mu je ogromna podrška kompletne opozicije, u koju iskreno - sumnjam.
Pogledaj ovo, obracanje Draska studentima u Srbiji.

- 53.00, svjestan je da ce biti tesko i da ce trebati vremena

- 1.06.30 - Drasko kaze da ce mozda politicki propasti, ali da nece pristati na korupciju

- 1.14.00 - Drasko kaze da narod za neke stvari nije spreman da cuje i prihvati, te da on o tome mudro ne zeli govoriti :idea:

https://youtu.be/1fwACMzuK1E

Nije on nimalo naivan.

17.15, SNSD i orao :lol:

https://youtu.be/8ODe4tp12BA
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#3474 Re: Draško Stanivuković

Post by meridiyan »

KO ce popustiti?
Draskovi istomisljenici donose smece na Trg Krajine

User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#3475 Re: Draško Stanivuković

Post by Kikibombona »

meridiyan wrote: 02/04/2021 23:30 KO ce popustiti?
Draskovi istomisljenici donose smece na Trg Krajine

Dodikovci se naostrili, lazu masovno :D

Ovaj video zapravo prikazuje djecu koja se organizovala da ocisti grad.

Link

https://mondo.ba/Info/Drustvo/a1035720/

Mladi-Banjaluke-ocistili-smece-s-Trga-Krajine.html
Post Reply