Draško Stanivuković

Post Reply
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#4126 Re: Draško Stanivuković

Post by ExNihilo »

Osmi Socrates wrote: 20/08/2021 13:48
ExNihilo wrote: 20/08/2021 13:07

Ne komentarišeš rad moderacije, ali više od pola upisa ti se iz rečenice u rečenicu referira na mene kao moderatora. :D

Nisam ni ja komentarisao moderaciju kada sam te na Beharu upitao zašto si drugoj forumašici izbrisao post, a ti na to regovao brisanjem mog posta i izdavanjem upozorenja pred ban. Samo sam pitao, doslovce jednorečenično pitanje, ali pitanja se ne postavljaju u staljinističkim režimima kakav je tvoj. Naravno, pošto nisam mazohista, tražio sam od Storma odmah brisanje accounta. Čovjek me zamolio da ne idem i obećao da će OPET pričati s tobom. Ali naravno da ne želim biti tamo gdje administratori moraju opetovano moliti svoje moderatore da ne liječe komplekse na drugim forumašima.

Kao što vidiš po upisima iza mog, iskustvo drugih forumaša je istovjetno. Uostalom, nije mi jasno zašto Storm, koji je inače skroz korektan tip, trpi kompleksaša koji mu forum drži na jednocifrenom broju aktivnih članova svojim pristupom. Ali hajde, barem je Maja shvatila s kim ima posla prije nego si uništio i njen forum.

Nego, brzo si prešao put od "ja sa svima pričam sa poštovanjem" do toga da me nazivaš svinjom i crvom. Ni za to nećeš dobiti ban, jer ja poštujem tvoje pravo da slobodno kažeš ono što želiš, čak i kada me vrijeđaš. Ali kada budeš pisao gluposti - budi siguran da ću ja ili neki drugi forumaš biti tu da ti kažem kako pišeš gluposti, kao i zašto su to gluposti. A ovdje im postovi neće biti obrisani, nego ćeš ti naučiti argumentovati razgovarati. A opcija ti je i da nastaviš kmečati, uvijek.

I ne, meni ovdje niko ne popušta. Kao što si preksinoć mogao vidjeti na temi o dijaspori, ljudi mi redovno i otvoreno oponiraju (pa i vrijeđaju me) bez reprekusija. Jučer sam imao vatrenu raspravu s Hakizom na drugoj temi. I ništa, niti ja njima brišem postove, niti oni napuštaju forum kao što napuštaju Behar zbog tebe, a sutra ćemo na trećoj temi opet normalno razgovarati. To je kvalitet kojeg ti nemaš, zbog čega eliminiraš neistomišljenike i cenzuriraš njihovo mišljenje, pa je na Beharu ostao jednocifren broj mazohista kojima ne smeta tvoje izdrkavanje.

Dobrodošao ti nama na Klix. :wink:
Eto, sad se sjećam incidenta. Dakle, cura u pitanju je uvrijedila moderatora zato što je moderirao. Ja izbrisao post i jasno napisao "curo u pitanju, možeš istu stvar reći, dakle, možeš kritikovati, ali bez vrijeđanja". To tvoje nisam ni primjetio, toliko si mi zapao za oko. I? Šta, ne mogu ljudi pričati bez vrijeđanja?

Razlika između tog incidenta i ovoga između mene i tebe ovdje je što ja tebe ne bih ni primjetio da već dva dana nisi dosadan k'o stjenica. Te "Kanada" te "drugi forum". Dakle, ja nakon dva dana moram nekako reagirati. Često ja gledam ljude sa visine jer sam povisok, i sa daljine jer sam poširok. Jednostavno, malo koga primjetim. Ali, eto, nekad muhe insistiraju da ih primjetim. Pa ih primjetim. Kako ja da odgovorim na konstantno provociranje nego uvredom? Ja nisam navikao na nepristojne ljude. To što ti to zoveš slobodom govora je takođe zloupotreba tehnologije. Dakle, referiraj se na Ramba.

Eto, i to poređenje ovog foruma sa tim drugim ti odiše smanjenom inteligencijom. Ovaj forum 20 godina postoji, valjda. I ti to sa nečim porediš? :lol:

I ne znam, možda ti je smetalo i što je "cura u pitanju" meni stalno govorila da me voli. Iz toga je i nastao taj incident sa moderatorom.

Dakle, toliko smrdiš na lični animozitet da je meni pomalo i smiješno. Zbog čega? Kanade?

Hajd' živ bio, šuplje dalje prosipaj onima koji za bolje ne znaju.
Ma nemoj mi reći, najednom ti je sinulo o čemu je riječ, sve sa citatima, mada mene nisi uopće primijetio u tom incidentu, ali magično znaš da mislim baš na taj incident u kome me nisi ni primijetio? :lol: De pokušaj napisati dvije rečenice, a da ne protivriječiš sam sebi. Ide to malo teže kad ne možeš sagovorniku obrisati i editovati postove, znam.

Nije uopće fokus na tome da si obrisao post nekoj forumašici. Fokus je na tome da si obrisao moje banalno pitanje - zašto? - i potom me sankcionisao zbog toga. Jer tvoj ego ne dopušta da ti se postavi pitanje o nečemu što si uradio, a da momentalno ne posegneš za cenzurom i sankcijama onoga ko je pitanje postavio. Dakle, ti si kompleksirani mali bully koji ne umije razgovarati ako nema potpunu kontrolu nad onim što mu sagovornik odgovara. Baš iz tog razloga te ne tjeram sa Klixa, nego sam oduševljen što si tu, jer ćeš po prvi put imati autentično iskustvo forumanja, gdje se tvoja trabunjanja ne daju ispraviti tako što prosto pobrišeš sve napisano i banuješ sagovornika.

Kada te naredni put neko ovdje patosira, nemoj kmečati niti mahinalno posezati za puljkicom delete koje nemaš, nego se potrudi argumentovano odgovoriti. Ima ovdje moderatora koji ne gledaju tako blagonaklono na primitivizam koji je proključao iz tebe. Za razliku od mene, neće ti svi dati slobodu da pričaš šta hoćeš, kako bi pokazao šta jesi.
Osmi Socrates
Posts: 8088
Joined: 19/10/2020 15:33

#4127 Re: Draško Stanivuković

Post by Osmi Socrates »

ExNihilo wrote: 20/08/2021 14:33
Osmi Socrates wrote: 20/08/2021 13:48

Eto, sad se sjećam incidenta. Dakle, cura u pitanju je uvrijedila moderatora zato što je moderirao. Ja izbrisao post i jasno napisao "curo u pitanju, možeš istu stvar reći, dakle, možeš kritikovati, ali bez vrijeđanja". To tvoje nisam ni primjetio, toliko si mi zapao za oko. I? Šta, ne mogu ljudi pričati bez vrijeđanja?

Razlika između tog incidenta i ovoga između mene i tebe ovdje je što ja tebe ne bih ni primjetio da već dva dana nisi dosadan k'o stjenica. Te "Kanada" te "drugi forum". Dakle, ja nakon dva dana moram nekako reagirati. Često ja gledam ljude sa visine jer sam povisok, i sa daljine jer sam poširok. Jednostavno, malo koga primjetim. Ali, eto, nekad muhe insistiraju da ih primjetim. Pa ih primjetim. Kako ja da odgovorim na konstantno provociranje nego uvredom? Ja nisam navikao na nepristojne ljude. To što ti to zoveš slobodom govora je takođe zloupotreba tehnologije. Dakle, referiraj se na Ramba.

Eto, i to poređenje ovog foruma sa tim drugim ti odiše smanjenom inteligencijom. Ovaj forum 20 godina postoji, valjda. I ti to sa nečim porediš? :lol:

I ne znam, možda ti je smetalo i što je "cura u pitanju" meni stalno govorila da me voli. Iz toga je i nastao taj incident sa moderatorom.

Dakle, toliko smrdiš na lični animozitet da je meni pomalo i smiješno. Zbog čega? Kanade?

Hajd' živ bio, šuplje dalje prosipaj onima koji za bolje ne znaju.
Ma nemoj mi reći, najednom ti je sinulo o čemu je riječ, sve sa citatima, mada mene nisi uopće primijetio u tom incidentu, ali magično znaš da mislim baš na taj incident u kome me nisi ni primijetio? :lol: De pokušaj napisati dvije rečenice, a da ne protivriječiš sam sebi. Ide to malo teže kad ne možeš sagovorniku obrisati i editovati postove, znam.

Nije uopće fokus na tome da si obrisao post nekoj forumašici. Fokus je na tome da si obrisao moje banalno pitanje - zašto? - i potom me sankcionisao zbog toga. Jer tvoj ego ne dopušta da ti se postavi pitanje o nečemu što si uradio, a da momentalno ne posegneš za cenzurom i sankcijama onoga ko je pitanje postavio. Dakle, ti si kompleksirani mali bully koji ne umije razgovarati ako nema potpunu kontrolu nad onim što mu sagovornik odgovara. Baš iz tog razloga te ne tjeram sa Klixa, nego sam oduševljen što si tu, jer ćeš po prvi put imati autentično iskustvo forumanja, gdje se tvoja trabunjanja ne daju ispraviti tako što prosto pobrišeš sve napisano i banuješ sagovornika.

Kada te naredni put neko ovdje patosira, nemoj kmečati niti mahinalno posezati za puljkicom delete koje nemaš, nego se potrudi argumentovano odgovoriti. Ima ovdje moderatora koji ne gledaju tako blagonaklono na primitivizam koji je proključao iz tebe. Za razliku od mene, neće ti svi dati slobodu da pričaš šta hoćeš, kako bi pokazao šta jesi.
:lol: :lol:

Išao sam provjeriti, zato, naime, i postoje puljkice. Išao sam provjeriti i tvoju nebulozu. :lol:

Autentično iskustvo forumanja :lol: :lol:

Prijatelju, postoji civilizirani svijet u kojem autentično iskustvo forumanja nije gladijatorska borba na koju ste ovdje navikli ljude, nego civilizirana razmjena mišljenja. Naravno, još ne postoji forum u regionu koji je u potpunosti dio toga civiliziranog svijeta, ali, ima vremena. Doći će i to, valjda.

Nemoj bolan da se ljutiš. Ja bih volio da ti počneš stvarno moderirati, pa makar i tako što ćeš prvo to uraditi u slučaju kad ti je neko rekao da ništa ne moderiraš i da si obični sitni pokvareni provokator.

Znam ja da ti razumiješ da sam ja u pravu. Nisi glup. Skroz.
Hakiz
Posts: 40298
Joined: 30/07/2015 20:01

#4128 Re: Draško Stanivuković

Post by Hakiz »

Osmi Socrates wrote: 20/08/2021 14:43
ExNihilo wrote: 20/08/2021 14:33

Ma nemoj mi reći, najednom ti je sinulo o čemu je riječ, sve sa citatima, mada mene nisi uopće primijetio u tom incidentu, ali magično znaš da mislim baš na taj incident u kome me nisi ni primijetio? :lol: De pokušaj napisati dvije rečenice, a da ne protivriječiš sam sebi. Ide to malo teže kad ne možeš sagovorniku obrisati i editovati postove, znam.

Nije uopće fokus na tome da si obrisao post nekoj forumašici. Fokus je na tome da si obrisao moje banalno pitanje - zašto? - i potom me sankcionisao zbog toga. Jer tvoj ego ne dopušta da ti se postavi pitanje o nečemu što si uradio, a da momentalno ne posegneš za cenzurom i sankcijama onoga ko je pitanje postavio. Dakle, ti si kompleksirani mali bully koji ne umije razgovarati ako nema potpunu kontrolu nad onim što mu sagovornik odgovara. Baš iz tog razloga te ne tjeram sa Klixa, nego sam oduševljen što si tu, jer ćeš po prvi put imati autentično iskustvo forumanja, gdje se tvoja trabunjanja ne daju ispraviti tako što prosto pobrišeš sve napisano i banuješ sagovornika.

Kada te naredni put neko ovdje patosira, nemoj kmečati niti mahinalno posezati za puljkicom delete koje nemaš, nego se potrudi argumentovano odgovoriti. Ima ovdje moderatora koji ne gledaju tako blagonaklono na primitivizam koji je proključao iz tebe. Za razliku od mene, neće ti svi dati slobodu da pričaš šta hoćeš, kako bi pokazao šta jesi.
:lol: :lol:

Išao sam provjeriti, zato, naime, i postoje puljkice. Išao sam provjeriti i tvoju nebulozu. :lol:

Autentično iskustvo forumanja :lol: :lol:

Prijatelju, postoji civilizirani svijet u kojem autentično iskustvo forumanja nije gladijatorska borba na koju ste ovdje navikli ljude, nego civilizirana razmjena mišljenja. Naravno, još ne postoji forum u regionu koji je u potpunosti dio toga civiliziranog svijeta, ali, ima vremena. Doći će i to, valjda.

Nemoj bolan da se ljutiš. Ja bih volio da ti počneš stvarno moderirati, pa makar i tako što ćeš prvo to uraditi u slučaju kad ti je neko rekao da ništa ne moderiraš i da si obični sitni pokvareni provokator.

Znam ja da ti razumiješ da sam ja u pravu. Nisi glup. Skroz.
Dragi Socrates, sve ovo šta ti ExNihilo govori o bullyingu itd na Beharu su razlozi zbog kojih sam i ja otišao.

A kada ti dvoje kažu da si pijan...
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#4129 Re: Draško Stanivuković

Post by ExNihilo »

Osmi Socrates wrote: 20/08/2021 14:43
ExNihilo wrote: 20/08/2021 14:33

Ma nemoj mi reći, najednom ti je sinulo o čemu je riječ, sve sa citatima, mada mene nisi uopće primijetio u tom incidentu, ali magično znaš da mislim baš na taj incident u kome me nisi ni primijetio? :lol: De pokušaj napisati dvije rečenice, a da ne protivriječiš sam sebi. Ide to malo teže kad ne možeš sagovorniku obrisati i editovati postove, znam.

Nije uopće fokus na tome da si obrisao post nekoj forumašici. Fokus je na tome da si obrisao moje banalno pitanje - zašto? - i potom me sankcionisao zbog toga. Jer tvoj ego ne dopušta da ti se postavi pitanje o nečemu što si uradio, a da momentalno ne posegneš za cenzurom i sankcijama onoga ko je pitanje postavio. Dakle, ti si kompleksirani mali bully koji ne umije razgovarati ako nema potpunu kontrolu nad onim što mu sagovornik odgovara. Baš iz tog razloga te ne tjeram sa Klixa, nego sam oduševljen što si tu, jer ćeš po prvi put imati autentično iskustvo forumanja, gdje se tvoja trabunjanja ne daju ispraviti tako što prosto pobrišeš sve napisano i banuješ sagovornika.

Kada te naredni put neko ovdje patosira, nemoj kmečati niti mahinalno posezati za puljkicom delete koje nemaš, nego se potrudi argumentovano odgovoriti. Ima ovdje moderatora koji ne gledaju tako blagonaklono na primitivizam koji je proključao iz tebe. Za razliku od mene, neće ti svi dati slobodu da pričaš šta hoćeš, kako bi pokazao šta jesi.
:lol: :lol:

Išao sam provjeriti, zato, naime, i postoje puljkice. Išao sam provjeriti i tvoju nebulozu. :lol:

Autentično iskustvo forumanja :lol: :lol:

Prijatelju, postoji civilizirani svijet u kojem autentično iskustvo forumanja nije gladijatorska borba na koju ste ovdje navikli ljude, nego civilizirana razmjena mišljenja. Naravno, još ne postoji forum u regionu koji je u potpunosti dio toga civiliziranog svijeta, ali, ima vremena. Doći će i to, valjda.

Nemoj bolan da se ljutiš. Ja bih volio da ti počneš stvarno moderirati, pa makar i tako što ćeš prvo to uraditi u slučaju kad ti je neko rekao da ništa ne moderiraš i da si obični sitni pokvareni provokator.

Znam ja da ti razumiješ da sam ja u pravu. Nisi glup. Skroz.
Oslovljavaš me svinjom, crvom, muhom, i stjenicom, a moju inteligenciju nazivaš smanjenom, dok istovremeno podučavaš kako bi civilizirana razmjena mišljenja trebala izgledati? Tipični Sokrat. Hulja u svilenim rukavicama.

Ništa civilizirano nema u cenzuri i zloupotrebi ovlasti koje imaš na onom jadnom forumu. Ako je to "stvarno moderiranje", kako ga oslovljavaš, uklanjati osobe koje propitkuju tvoj rad, uspostaviti strahovladu tako da se ne smije pitati ZAŠTO, onda ja zaista nikada neću moderirati. Ali nije, umjesto iživljavanja, mnogo više ispunjava gledati te kako ovdje konzumiraš sve slobode koje na Beharu ne dozvoljavaš, i tako sam svjedočiš svom licemjerstvu.

Gledati kako kuckajući po tastaturi pozivaš na prava koja drugima uskraćuješ i tako negiraš sve ono što tamo jesi. :)
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7406
Joined: 16/01/2007 23:38

#4130 Re: Draško Stanivuković

Post by banjaluka078 »

Ja kontam vi o Drašku...
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7406
Joined: 16/01/2007 23:38

#4131 Re: Draško Stanivuković

Post by banjaluka078 »

Most izgrađen, pušten u upotrebu i sad se pojavljuju "nepredviđeni troškovi" od 330 hiljada KM!
Dok gradonačelnik na društvenim mrežama pokazuje torzo i vozi skutere sa reality zvijezdama, Grad je potpisao novi ugovor za izvođenje dodatnih i nepredviđenih radova na mostu. „Kozaraputevima“ prijedorskog tajkuna Dragana Čorokala, kojeg za kriminal javno odavno proziva prvi Stanivukovićev saradnik i odbornik u Skupštini grada Ivan Begić, dato je još 282.051,23 KM, odnosno 330.000 KM sa uračunatim PDV-om

https://www.capital.ba/most-u-srpskim-t ... araputeve/
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#4132 Re: Draško Stanivuković

Post by Snake Eyes »

@ExNihilo moderira onako kako se treba moderirati, kvalitetnim postovima koji temu vode u pravom smjeru. Takodjer, banuje onako kako treba banovati, kvalitetnom diskusijom. Nisam primjetio da je nekog drugacije banovao, moze biti da grijesim.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7406
Joined: 16/01/2007 23:38

#4133 Re: Draško Stanivuković

Post by banjaluka078 »

Ministarstvo za prostorno uređenje, građevinarstvo i ekologiju RS dalo saopštenje na nivou Zadruge:

https://www.6yka.com/novosti/slucaj-rus ... saopstenje
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#4134 Re: Draško Stanivuković

Post by Kikibombona »

banjaluka078 wrote: 20/08/2021 15:22 Ja kontam vi o Drašku...
A sta da pisemo kada se zabavio karanjem srpskih pevaljki? :D
Osmi Socrates
Posts: 8088
Joined: 19/10/2020 15:33

#4135 Re: Draško Stanivuković

Post by Osmi Socrates »

ExNihilo wrote: 20/08/2021 15:20
Osmi Socrates wrote: 20/08/2021 14:43

:lol: :lol:

Išao sam provjeriti, zato, naime, i postoje puljkice. Išao sam provjeriti i tvoju nebulozu. :lol:

Autentično iskustvo forumanja :lol: :lol:

Prijatelju, postoji civilizirani svijet u kojem autentično iskustvo forumanja nije gladijatorska borba na koju ste ovdje navikli ljude, nego civilizirana razmjena mišljenja. Naravno, još ne postoji forum u regionu koji je u potpunosti dio toga civiliziranog svijeta, ali, ima vremena. Doći će i to, valjda.

Nemoj bolan da se ljutiš. Ja bih volio da ti počneš stvarno moderirati, pa makar i tako što ćeš prvo to uraditi u slučaju kad ti je neko rekao da ništa ne moderiraš i da si obični sitni pokvareni provokator.

Znam ja da ti razumiješ da sam ja u pravu. Nisi glup. Skroz.
Oslovljavaš me svinjom, crvom, muhom, i stjenicom, a moju inteligenciju nazivaš smanjenom, dok istovremeno podučavaš kako bi civilizirana razmjena mišljenja trebala izgledati? Tipični Sokrat. Hulja u svilenim rukavicama.

Ništa civilizirano nema u cenzuri i zloupotrebi ovlasti koje imaš na onom jadnom forumu. Ako je to "stvarno moderiranje", kako ga oslovljavaš, uklanjati osobe koje propitkuju tvoj rad, uspostaviti strahovladu tako da se ne smije pitati ZAŠTO, onda ja zaista nikada neću moderirati. Ali nije, umjesto iživljavanja, mnogo više ispunjava gledati te kako ovdje konzumiraš sve slobode koje na Beharu ne dozvoljavaš, i tako sam svjedočiš svom licemjerstvu.

Gledati kako kuckajući po tastaturi pozivaš na prava koja drugima uskraćuješ i tako negiraš sve ono što tamo jesi. :)

Ja sam tebe počeo zvati svim tim imenima nakon dva dana tvog konstantnog provociranja. Te Kanada te drugi forum. Bla bla bla. Malog Nihila počeli udarati kompleksi, pa našao mene provocirati. I bio sam strpljiv. Međutim, sad ti lupam čvoke, jer nebulozno frfljanje i provociranje svakom dosadi, a ja nisam imao drugog načina da ga se riješim.

Sve ovo računaj kao da od tebe pokušavam besplatno napraviti normalnog insana. Morao je neko. Zahvaljivati mi se ne moraš. Pedeset godina si sprdio u ništa. U frfljanje. Barem na internetu. U RL bi za slično ponašanje popušio barem deset šamara, pa kontam da ne frfljaš. Ja bih te sigurno nokautirao. A znam i kakva je Zenica, pa kontam da šutiš k'o pizda u RL.

Hakize, brt, ti si si nedokazan čovjek. Przniš gdje stigneš. I onda vrijeđaš kad te brišu. Nemaš samodisciplinu. To znaš i sam. Internet ti služi da przniš.

I ja priznajem da i ja ovdje prznim, ali sa ovim malim kompleksašem sam morao nekako i negdje raščistiti. Kao što rekoh, ja nemam drugi način, jer ovog provokatora se niko i ne trudi kontrolirati. Juče čovjeka napade samo zato što je dijasporac, i čak mu i porodicu spominje i vrijeđa. Pa ima li niže i pokvarenije od toga,? Može drugima uspješno prosipati ove šupljarije, ali to samo znači da su im niski standardi.
Hakiz
Posts: 40298
Joined: 30/07/2015 20:01

#4136 Re: Draško Stanivuković

Post by Hakiz »

Osmi Socrates wrote: 20/08/2021 16:00
Hakize, brt, ti si si nedokazan čovjek. Przniš gdje stigneš. I onda vrijeđaš kad te brišu. Nemaš samodisciplinu. To znaš i sam. Internet ti služi da przniš.
Čovjek napisao post pristojan, u skladu sa pravilima, nigdje ni uvrede ni psovke, ti rekao "Ja ne dozvoljavam takav rječnik". Čuj ti ne dozvoljavaš. Tako je počelo.

Bilo, prošlo, eto vas tamo, ovdje nećeš moći :lol:
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#4137 Re: Draško Stanivuković

Post by Hajvan »

kak'e su ovo privatne po(r)njave?
Osmi Socrates
Posts: 8088
Joined: 19/10/2020 15:33

#4138 Re: Draško Stanivuković

Post by Osmi Socrates »

Hakiz wrote: 20/08/2021 16:07
Osmi Socrates wrote: 20/08/2021 16:00
Hakize, brt, ti si si nedokazan čovjek. Przniš gdje stigneš. I onda vrijeđaš kad te brišu. Nemaš samodisciplinu. To znaš i sam. Internet ti služi da przniš.
Čovjek napisao post pristojan, u skladu sa pravilima, nigdje ni uvrede ni psovke, ti rekao "Ja ne dozvoljavam takav rječnik". Čuj ti ne dozvoljavaš. Tako je počelo.

Bilo, prošlo, eto vas tamo, ovdje nećeš moći :lol:

Pa ja i ne mislim da ću ovdje moći. Ako ovog sitnog pokvarenog provokatora niko ne kontrolira, a on navalio da me provocira iz dana u dan, mora se završiti mojim banom.

To je valjda svima jasno.
Hakiz
Posts: 40298
Joined: 30/07/2015 20:01

#4139 Re: Draško Stanivuković

Post by Hakiz »

Osmi Socrates wrote: 20/08/2021 16:17
Hakiz wrote: 20/08/2021 16:07

Čovjek napisao post pristojan, u skladu sa pravilima, nigdje ni uvrede ni psovke, ti rekao "Ja ne dozvoljavam takav rječnik". Čuj ti ne dozvoljavaš. Tako je počelo.

Bilo, prošlo, eto vas tamo, ovdje nećeš moći :lol:

Pa ja i ne mislim da ću ovdje moći. Ako ovog sitnog pokvarenog provokatora niko ne kontrolira, a on navalio da me provocira iz dana u dan, mora se završiti mojim banom.

To je valjda svima jasno.
Događa ti se ono šta si ti radio drugima dok si mogao.

Karma is the bitch.

Samo, mislim da će biti malo drugačje ovaj put, on je ipak vještiji od tebe. Ti imaš problem prevelikog ega, a to će te "navući".
Hakiz
Posts: 40298
Joined: 30/07/2015 20:01

#4140 Re: Draško Stanivuković

Post by Hakiz »

sherbett wrote: 20/08/2021 16:26
Hakiz wrote: 20/08/2021 16:22

Događa ti se ono šta si ti radio drugima dok si mogao.

Karma is the bitch.

Samo, mislim da će biti malo drugačje ovaj put, on je ipak vještiji od tebe. Ti imaš problem prevelikog ega, a to će te "navući".
Navuklo ga je jos u 8 ujutro :lol:
Eh, ja legoh u 5, to mi je bila mrkla noć :lol:
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#4141 Re: Draško Stanivuković

Post by Kikibombona »

Osmi Socrates wrote: 20/08/2021 05:38 Ne znam ja na čemu se temelji rezonovanje da je Austrugarska bila okupator u BiH, a Jugoslavija (čitaj Srboslavija) nije.

Je l' ko zaista pitao Bošnjake da li oni žele živjeti u Jugoslaviji? Ako nije, onda je i Jugoslavija bila okupator BiH. Tako da je Princip, bez obzira da li je bio Jugosloven ili Velikosrbin (mada između ova dva pojma u tadašnjem političkom okruženju i nije bila velika razlika s obzirom na kasniji razvoj situacije), bio čovjek koji je pucao na jednog okupatora da bi branio interese drugog okupatora BiH. Ovdje pričam o Kraljevini Jugoslaviji.

U komunističkoj Jugoslaviji je možda bilo malo bolje, jer se tu već nazire neko slaganje Bošnjaka da žive u toj državi. I tu, naravno, postoji siva zona, jer koga su zaista komunisti pitali da li se slaže sa bilo čim. Ubice hladnokrvne. A druga je stvar da Bošnjaci nisu dugo bili priznati kao nacija ni pod komunističkom vlašću, a i kad su bili, odobreno im je da im se nacija zove po religjii, što je svojevrstan idiotizam neviđenih razmjera. Samo to ime naroda po religiji nagovještava da je i Tito bio podmukli budalaš koji je trgovao jedinom bošnjačkom domovinom u federalnoj Jugoslaviji.
Ekstremni nacinalisti, sa adresama izvan domovine, bi trebali znati da su Jugoslavija i jugoslavenstvo spasili BiH i Bosnjake. Srbi i srpski nacionalizam su iz balkanskih ratova izasli kao dominantan faktor u ovom dijelu Balkana. Uzivali su podrsku velikih zapadnih sila pocevsi sa Velikom Britanijom, Francuskom itd. Nakon poraza Austrougara prakticno su mogli napisati na papir sta zele i dobili bi.

Ideja jugoslavenstva je onemogucila stvaranje Velike Srbije u kojoj bi BiH trajno izgubila suverenitet. Srpski nacionalisti nikad nece prezaliti sto su prokockali jedinstven momenat da umjesto velike juznoslavenske prave veliku srpsku drzavu.

Nakon opste klaonice u 2SR, kada su Srbi i Hrvati poklali jedni druge, a Bosnjaci tradicionalno nastradali zaglavljeni izmedju dva nacionalizma, komunisticko bratstvo i jedinstvo se pojavilo kao spas od Boga za BiH i Bosnjake. Da su cetnici docekali kraj rata kao legitimni antifasisti, kao zapadni saveznici, BiH i Bosnjaci bi se gadno proveli. Hrvatska bi iz rata izasla kao porazena, a Bosnjaci tretirani kao saradnici fasista. Cetnici kao pobjednici bi mogli nacrtati granice kakve zele i konacno stovoriti Veliku Srbiju nakon definitivnog razlaza sa Hrvatima i Slovencima. U prilog cetnicima bi ispao antikomunizam i prozapadni sentiment. Britanci i Francuzi bi ih sigurno ispostavali kao saveznike. Ne treba zaboraviti da su Amerikanci odlikovali Drazu Mihailovića za spas pilota.

Dakle, da nije bilo komunista Draza Mihailovic bi se slavio kao vodeci balkanski antifasista a svi zlocini bi bili cenzurisani.

Samo mutavi mladomuslimanski Bosnjak moze govoriti o negativnom odnosu Josipa Broza prema Bosnjacima.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#4142 Re: Draško Stanivuković

Post by spreca »

ExNihilo wrote: 20/08/2021 13:35
_BataZiv_0809 wrote: 20/08/2021 13:32 Je li to frajer fakat moderator nekog foruma?

Dajte linkove da vidim to cudo


Image
beharforum.si
Osnivac foruma je forumas @Storm a i sada ponekad navrati ovdje,od kud ova dezinformacija
Osmi Socrates
Posts: 8088
Joined: 19/10/2020 15:33

#4143 Re: Draško Stanivuković

Post by Osmi Socrates »

Kikibombona wrote: 20/08/2021 16:42
Osmi Socrates wrote: 20/08/2021 05:38 Ne znam ja na čemu se temelji rezonovanje da je Austrugarska bila okupator u BiH, a Jugoslavija (čitaj Srboslavija) nije.

Je l' ko zaista pitao Bošnjake da li oni žele živjeti u Jugoslaviji? Ako nije, onda je i Jugoslavija bila okupator BiH. Tako da je Princip, bez obzira da li je bio Jugosloven ili Velikosrbin (mada između ova dva pojma u tadašnjem političkom okruženju i nije bila velika razlika s obzirom na kasniji razvoj situacije), bio čovjek koji je pucao na jednog okupatora da bi branio interese drugog okupatora BiH. Ovdje pričam o Kraljevini Jugoslaviji.

U komunističkoj Jugoslaviji je možda bilo malo bolje, jer se tu već nazire neko slaganje Bošnjaka da žive u toj državi. I tu, naravno, postoji siva zona, jer koga su zaista komunisti pitali da li se slaže sa bilo čim. Ubice hladnokrvne. A druga je stvar da Bošnjaci nisu dugo bili priznati kao nacija ni pod komunističkom vlašću, a i kad su bili, odobreno im je da im se nacija zove po religjii, što je svojevrstan idiotizam neviđenih razmjera. Samo to ime naroda po religiji nagovještava da je i Tito bio podmukli budalaš koji je trgovao jedinom bošnjačkom domovinom u federalnoj Jugoslaviji.
Ekstremni nacinalisti, sa adresama izvan domovine, bi trebali znati da su Jugoslavija i jugoslavenstvo spasili BiH i Bosnjake. Srbi i srpski nacionalizam su iz balkanskih ratova izasli kao dominantan faktor u ovom dijelu Balkana. Uzivali su podrsku velikih zapadnih sila pocevsi sa Velikom Britanijom, Francuskom itd. Nakon poraza Austrougara prakticno su mogli napisati na papir sta zele i dobili bi.

Ideja jugoslavenstva je onemogucila stvaranje Velike Srbije u kojoj bi BiH trajno izgubila suverenitet. Srpski nacionalisti nikad nece prezaliti sto su prokockali jedinstven momenat da umjesto velike juznoslavenske prave veliku srpsku drzavu.

Nakon opste klaonice u 2SR, kada su Srbi i Hrvati poklali jedni druge, a Bosnjaci tradicionalno nastradali zaglavljeni izmedju dva nacionalizma, komunisticko bratstvo i jedinstvo se pojavilo kao spas od Boga za BiH i Bosnjake. Da su cetnici docekali kraj rata kao legitimni antifasisti, kao zapadni saveznici, BiH i Bosnjaci bi se gadno proveli. Hrvatska bi iz rata izasla kao porazena, a Bosnjaci tretirani kao saradnici fasista. Cetnici kao pobjednici bi mogli nacrtati granice kakve zele i konacno stovoriti Veliku Srbiju nakon definitivnog razlaza sa Hrvatima i Slovencima. U prilog cetnicima bi ispao antikomunizam i prozapadni sentiment. Britanci i Francuzi bi ih sigurno ispostavali kao saveznike. Ne treba zaboraviti da su Amerikanci odlikovali Drazu Mihailovića za spas pilota.

Dakle, da nije bilo komunista Draza Mihailovic bi se slavio kao vodeci balkanski antifasista a svi zlocini bi bili cenzurisani.

Samo mutavi mladomuslimanski Bosnjak moze govoriti o negativnom odnosu Josipa Broza prema Bosnjacima.
Koji bolan ekstremni nacionalista? Koji mladomuslimanski Bošnjak?

Nigdje nisam napisao ni da sam Bošnjak ni da sam musliman. Kako, bgt, izvodite ovakve zaključke, evo već drugi put? :-) Ja znam da je to moda u regionu da se na osnovu nečijeg pisanja pogađa nacionalnost i religija pisca, i da je to možda u većini slučajeva tačno. E pa u mom nije. I nemojte se bgt truditi dalje pogađati šta sam. Ne priliči ozbiljnim ljudima. A i nećete pogoditi.

Ovo "mutavi" ću ti odbiti na inherentnu nekulturu. Ne možeš ti tu ništa pomoći. Tako se čo'jek rodi. Zajah'o si na internet pa možeš svakom reći da je mutav, pa čak i onom kome se prvi put obraćaš. Blago tebi. Kako si samo napredov'o.

I nemoj Brozu pridavati neku važnu ulogu, ipak je on samo pijun. Pobjedio je u Jugoslaviji jer je tako Staljin htio. Pobjedio je i zato jer je Zapad vidio da ga može kupiti. Sa nekim četnicima bi oni imali daljnjih problema. A Broz je bio podložan kupovini. Mali komunista koji hoće da iskusi lagodan život. Idealan za Amere i Engleze. Tako da su Čerčil i Staljin dogovorili fifty fifty što se tiče Jugoslavije. Može Broz, ali nema izlaza Rusima na toplo more. As simple as that.

To odlikovanje Mihailovića, to ti moram posebno objašnjavati. Jesi li ikad bio u Americi? Jbg, ništa oni ne znaju o tome. A odlikovali su ga jer su neki ljudi za to lobirali. Antikomunisti. To tako ide. Pogotovo je tada tako išlo. Nije idealno, al' šta ćeš.

Šta si još napis'o? aha, cenzurirani zločini. Pa gledaj, koliko desetina hiljada četnika je Broz primio u partizane? Šta su ti četnici u partizanskim uniformama radili na kraju rata? I kako se to četništvo u partizanskim uniformama kasnije reflektiralo na Jugoslaviju? Koji su četnici osamdesetih i devedesetih odjednom opet podivljali? Kako se pobogu to desilo? Zamisli, jbt, imaš apsolutnu vlast i nisi u stanju da uništiš četništvo za 45 godina. Ili je bio nesposoban ili zlonamjeran. Eto, toliko je Bosni valjao Broz. I toliko je cenzurirao zločine. Malo ih odložio da mu se fol gol komunistička guzica nagleda svijeta. A da je bio dobronamjeran, ne bi gušio liberalne struje u Srbiji, Jugoslaviju bi orijentirao prema Evropi, a ne nekim nehljeb fol nesvrstanim zemljama, liberalizirao bi ekonomiju, i gledao da državu što prije uključi u evro-atlantske tokove. Jedva su je čekali. Čak bi mu dopustili i da vlada do smrti.

Vi se tu možete prenemagati oko Tita koliko hoćete, ali činjenica je da je komunistička Jugoslavija trajala onoliko koliko je Zapadu bila potrebna. Kad mu više nije bila potrebna, onda su zavrnute pipe. Hajmo na rad. E pošto je četnicima bilo mrsko radit', oni su morali ubijat' i počinjavat' genocide. Kao što je Milošević i rekao. BTW, i Milošević je bio i Jugosloven i titoista.

Eto, to je Tito. Al' sad vi pričajte kako je kar'o Sophiu Loren i pušio cigaru u Bijeloj Kući. :-) Najlakše je šupljirat'.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#4144 Re: Draško Stanivuković

Post by ExNihilo »

Osmi Socrates wrote: 20/08/2021 16:00
ExNihilo wrote: 20/08/2021 15:20

Oslovljavaš me svinjom, crvom, muhom, i stjenicom, a moju inteligenciju nazivaš smanjenom, dok istovremeno podučavaš kako bi civilizirana razmjena mišljenja trebala izgledati? Tipični Sokrat. Hulja u svilenim rukavicama.

Ništa civilizirano nema u cenzuri i zloupotrebi ovlasti koje imaš na onom jadnom forumu. Ako je to "stvarno moderiranje", kako ga oslovljavaš, uklanjati osobe koje propitkuju tvoj rad, uspostaviti strahovladu tako da se ne smije pitati ZAŠTO, onda ja zaista nikada neću moderirati. Ali nije, umjesto iživljavanja, mnogo više ispunjava gledati te kako ovdje konzumiraš sve slobode koje na Beharu ne dozvoljavaš, i tako sam svjedočiš svom licemjerstvu.

Gledati kako kuckajući po tastaturi pozivaš na prava koja drugima uskraćuješ i tako negiraš sve ono što tamo jesi. :)

Ja sam tebe počeo zvati svim tim imenima nakon dva dana tvog konstantnog provociranja. Te Kanada te drugi forum. Bla bla bla. Malog Nihila počeli udarati kompleksi, pa našao mene provocirati. I bio sam strpljiv. Međutim, sad ti lupam čvoke, jer nebulozno frfljanje i provociranje svakom dosadi, a ja nisam imao drugog načina da ga se riješim.

Sve ovo računaj kao da od tebe pokušavam besplatno napraviti normalnog insana. Morao je neko. Zahvaljivati mi se ne moraš. Pedeset godina si sprdio u ništa. U frfljanje. Barem na internetu. U RL bi za slično ponašanje popušio barem deset šamara, pa kontam da ne frfljaš. Ja bih te sigurno nokautirao. A znam i kakva je Zenica, pa kontam da šutiš k'o pizda u RL.

Hakize, brt, ti si si nedokazan čovjek. Przniš gdje stigneš. I onda vrijeđaš kad te brišu. Nemaš samodisciplinu. To znaš i sam. Internet ti služi da przniš.

I ja priznajem da i ja ovdje prznim, ali sa ovim malim kompleksašem sam morao nekako i negdje raščistiti. Kao što rekoh, ja nemam drugi način, jer ovog provokatora se niko i ne trudi kontrolirati. Juče čovjeka napade samo zato što je dijasporac, i čak mu i porodicu spominje i vrijeđa. Pa ima li niže i pokvarenije od toga,? Može drugima uspješno prosipati ove šupljarije, ali to samo znači da su im niski standardi.
Opa! Gospodin sa aristokratskim manirima ne samo da vrijeđa kao kočijaš nego i fizički prijeti. Što ti je nivo. U prethodnom postu podučava civiliziranom dijalogu, a već u narednom prijeti nokautom. :D

Može li se na Beharu moderatorima fizički prijetiti, ljudino? Eto, vidiš, ti ovdje možeš, i niko te ne dira. Štaviše, da ti pokažem kako smo dobri domaćini, dižem ulog. Pazi sad dobro. Kad dođeš u BiH, javi mi se. Naći ćemo se na lokaciji po tvom izboru i ti mi onda možeš u lice ponoviti ovo da bi me nokautirao. Izrazio si želju da provjeriš kakav sam u RL, pa kakav bih ja domaćin da ti ne udovoljim?

Nešto mi ipak govori da ćeš se radije viriti iz mišje rupe. Takvi kao ti su junačine jedino za tastaturom, bullies sa sigurne distance iz Kanade, a u Zenicu ako kad i dođeš...ostvrtat ćeš se preko ramena. :wink:
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#4145 Re: Draško Stanivuković

Post by ExNihilo »

spreca wrote: 20/08/2021 16:54
ExNihilo wrote: 20/08/2021 13:35

beharforum.si
Osnivac foruma je forumas @Storm a i sada ponekad navrati ovdje,od kud ova dezinformacija
Niko nije ni rekao da je ovaj kompleksaš osnivač. Tek moderator...pardon administrator koji se ostvaruje moderirajući 10 aktivnih forumaša.
User avatar
deogest
Posts: 2091
Joined: 16/08/2020 15:20

#4146 Re: Draško Stanivuković

Post by deogest »

Boze sacuvaj sta likovi naskrabase na zadnjih par stranica. :lol:
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72763
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#4147 Re: Draško Stanivuković

Post by Velkoski »

svega vam, kako vam se da pisati na sedam različitih foruma sa istim članovima? :mrgreen:
User avatar
drag_gost
Posts: 5521
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#4149 Re: Draško Stanivuković

Post by drag_gost »

ExNihilo wrote: 20/08/2021 19:14
spreca wrote: 20/08/2021 16:54

Osnivac foruma je forumas @Storm a i sada ponekad navrati ovdje,od kud ova dezinformacija
Niko nije ni rekao da je ovaj kompleksaš osnivač. Tek moderator...pardon administrator koji se ostvaruje moderirajući 10 aktivnih forumaša.
Covjek je medicinski primjer kompleksasa. Storm je druga prica i ne znam zasto ga trpi.
Last edited by drag_gost on 20/08/2021 19:39, edited 2 times in total.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#4150 Re: Draško Stanivuković

Post by ExNihilo »

drag_gost wrote: 20/08/2021 19:39
ExNihilo wrote: 20/08/2021 19:14

Niko nije ni rekao da je ovaj kompleksaš osnivač. Tek moderator...pardon administrator koji se ostvaruje moderirajući 10 aktivnih forumaša.
Covjek je medicinski primjer kompleksasa. Storm je druga prica i ne znam zasto ga trpi.
Igzektli.
Post Reply