Draško Stanivuković

Post Reply
breuer
Posts: 7205
Joined: 06/07/2009 15:44

#1701 Re: Draško Stanivuković

Post by breuer »

fkt, momak sve otvoreno kaže,

neraskidive veze sa Srbijom i Beogradom,
Srbija i Beograd su matica,
navijao bi za BiH (al i to nešto blah), osim kad igra sa Srb,
stric mu je dao život za RS, on nosi njegovo ime i ima zavjet čuvanja RS-a,
ne mrzi nikoga i svoj patriotizam ne želi preko leđa drugih,
voli doći i u Zg i u Sa,
učestvovao je na litijama i ponosno to ističe.

to je neki siže Draška Stanivukovića do sada...

ja, ne priznaje genocid u Srebrenici, kao ni Haški sud.
Last edited by breuer on 26/11/2020 08:32, edited 1 time in total.
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#1702 Re: Draško Stanivuković

Post by LBVIEW »

Chmoljo wrote: 26/11/2020 01:15
Bucko iz mahale wrote: 25/11/2020 19:30 Plakati cemo mi za DoDickom,kada ovaj mali dode na njegovo mjesto...izuzetno je opasan tip,radikalac teski prikriveni
e čuj prikriveni. :lol:

pa jebote, lik gusla istu ovu priču već godinama. sad kao neko iznenađenje :lol:
Lik javno, na pitanje o genocidu u Srebrenici, poteze Jasenovac - kao da zli duh Radovana iz njega zbori - i, kao prikriven. :-)
I da - on ovo i misli, kao sto to isto tako cini i vecina stanovnistva tamo, kako god to forumske demokrate/kozmopolite, "izvan torova", i kako si vec sve ne tepaju, upakovali.
Dokle se doslo, da se pod tolerancijom podrazumijeva opravdavanje otvorenog sovinizma. :oops:
Ne znam, mozda su Roosevelt i Churchill, umjesto rata, s Hitlerom trebali razvijati trgovinu, ko ce ga znati.
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#1703 Re: Draško Stanivuković

Post by LBVIEW »

Ma na ranu privit. :oops:
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#1704 Re: Draško Stanivuković

Post by 90minut »

I ne može mu se ništa za zlo uzeti od toga, evo i Kiki jedan odlican post za promjenu da napiše.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#1705 Re: Draško Stanivuković

Post by Kikibombona »

90minut wrote: 26/11/2020 08:33 I ne može mu se ništa za zlo uzeti od toga, evo i Kiki jedan odlican post za promjenu da napiše.
StaniVuk je cetnik. Svi srpski politicari u RS su manje-više procetnicki nastrojeni.

Prednost StaniVuka u odnosu na ostale je u tome sto glasove ne uzima na prici o proslosti vec na prici o sadašnjosti i budućnosti. Samo pogledati njegov FB profil, uopste se ne bavi nacionalnim temama.

...

Bez ekonomske saradnje sa Srbima ovdje NEMA nikakvog napretka. Mislim da se sa Stanivukovicem moze raditi na tom planu. Bez toga nama ovdje nema zivota, nikome.
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#1706 Re: Draško Stanivuković

Post by Capljina74 »

Kiki razbija temu.
User avatar
draganbl
Posts: 2093
Joined: 21/06/2009 00:59

#1707 Re: Draško Stanivuković

Post by draganbl »

Vjerovatnoća da će se u Banjaluci pojaviti pojavi mladi opozicioni političar pro-BiH nastrojen, koji priznaje genocid u BiH je jednaka vjerovatnoći da će se u Sarajevu pojaviti mladi opozicioni političar koji će reći da je Republika Srpska ustavna kategorija koju ne treba ukidati i da Srbija po presudi Haškog suda nije izvršila genocid u Bosni i Hercegovini.

Možda je bolje da takve i ne tražimo, jer ih nećemo naći ni kod jednih ni kod drugih.
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#1708 Re: Draško Stanivuković

Post by LBVIEW »

Evo, nismo dugo cekali, stize i glas razuma iz Banja Luke: "sve je isto, svi su isto krivi, blabla".
A tako nekima s glavom u straznjici i treba. :izet:
Last edited by LBVIEW on 26/11/2020 15:05, edited 1 time in total.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#1709 Re: Draško Stanivuković

Post by SaraFina »

Kikibombona wrote: 26/11/2020 09:42
90minut wrote: 26/11/2020 08:33 I ne može mu se ništa za zlo uzeti od toga, evo i Kiki jedan odlican post za promjenu da napiše.
StaniVuk je cetnik. Svi srpski politicari u RS su manje-više procetnicki nastrojeni.

Prednost StaniVuka u odnosu na ostale je u tome sto glasove ne uzima na prici o proslosti vec na prici o sadašnjosti i budućnosti. Samo pogledati njegov FB profil, uopste se ne bavi nacionalnim temama.

...

Bez ekonomske saradnje sa Srbima ovdje NEMA nikakvog napretka. Mislim da se sa Stanivukovicem moze raditi na tom planu. Bez toga nama ovdje nema zivota, nikome.
Stanivuković kao i Dodik (a i ostatak srpske politicke elite) kroz politički angazman i nacionalističku retoriku, su ustvari glas srpskog naroda. Njihovih zelja, nadanja, teznji. Oni govore ono sto 90% ljudi u RS zeli cuti. Postoji li neka umjerena politička opcija u RS a da je favorizirana i nešto postigla? Poput recimo NS? Pa i na lokalnom nivou? NE!
I u dogledno vrijeme neće ni postojati. Idućih 30/50 godina. Ja ne znam kako tebi neke stvari nisu jasne?


Nadalje..ne kuzim o kakvim ti ekonomskim driblinzima pišeš kad je Stanivuković u pitanju. Ono njegovo naslikavanje pored oštećenih puteva po banjalučkim naseljima i potenciranje ekonomije, ne znači da ima neki ekonomski plan. Ustvari on ga nema, ne da ne znači. To je ona fora kad bude preuzeo duznost gradonacalnika, “bojim se otvoriti ulazna vrata, da mi Stanivuković ne asfaltira hodnik, da bi ispunio predizborno obećanje“
Nadalje, o kakvoj ekonomskoj saradnji ti govoriš kad su Srbi u pitanju? Iz RS? Ili Srbije?
RS je prazna ljuštura. Ne tvrdim ni za FBIH da je nešto pretjerano ekonomski prosperitetna, no RS je 100 puta u gorem polozaju. O čemu onda govorimo?
Ako pak misliš na proširenje „Mini Šengen/om“i plasiranje proizvoda Takova iz G.Milanovca (i sličnih Yugo nostalgičarskih srpskih proizvoda po BiH) ni to nam nije neophodno. Kakva ekonomska saradnja za odrzivost zivota na prostorima BiH sa Srbijom? Cijela ta priča je smiješna. Tragikomična. I za pobiti te tvrdnje ne trebaš biti ekonomski stručnjak.
Mi se trebamo okrenuti EU i zapadu. Kakva Srbija i vraćanje? Kakve nove YU i njihovo vaskrsavanje?
Nije toliko našeg naroda pobijeno, protjerano, silovano i na kraju genocid nad njim počinjen da bi mi sa Srbijom pravili 30g poslje nove ekonomske unije.
Da smo se rastali ko Česi i Slovaci, ok.. Ali i oni se okreću jačim. Česi Švabama, Slovaci Austrijancima...
User avatar
BHCluster
Posts: 23387
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#1710 Re: Draško Stanivuković

Post by BHCluster »

Kikibombona wrote: 26/11/2020 09:42
90minut wrote: 26/11/2020 08:33 I ne može mu se ništa za zlo uzeti od toga, evo i Kiki jedan odlican post za promjenu da napiše.
StaniVuk je cetnik. Svi srpski politicari u RS su manje-više procetnicki nastrojeni.

Prednost StaniVuka u odnosu na ostale je u tome sto glasove ne uzima na prici o proslosti vec na prici o sadašnjosti i budućnosti. Samo pogledati njegov FB profil, uopste se ne bavi nacionalnim temama.

...

Bez ekonomske saradnje sa Srbima ovdje NEMA nikakvog napretka. Mislim da se sa Stanivukovicem moze raditi na tom planu. Bez toga nama ovdje nema zivota, nikome.
Pa ta famozna ekonomska saradnja bi se trebala najbolje pokazati u primjeru Srbije i manjeg bosanskohercegovackog entiteta tzv "rs-a" a ona izgleda duboki minus za ove druge.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#1711 Re: Draško Stanivuković

Post by SaraFina »

BHCluster wrote: 26/11/2020 12:27
Kikibombona wrote: 26/11/2020 09:42
90minut wrote: 26/11/2020 08:33 I ne može mu se ništa za zlo uzeti od toga, evo i Kiki jedan odlican post za promjenu da napiše.
StaniVuk je cetnik. Svi srpski politicari u RS su manje-više procetnicki nastrojeni.

Prednost StaniVuka u odnosu na ostale je u tome sto glasove ne uzima na prici o proslosti vec na prici o sadašnjosti i budućnosti. Samo pogledati njegov FB profil, uopste se ne bavi nacionalnim temama.

...

Bez ekonomske saradnje sa Srbima ovdje NEMA nikakvog napretka. Mislim da se sa Stanivukovicem moze raditi na tom planu. Bez toga nama ovdje nema zivota, nikome.
Pa ta famozna ekonomska saradnja bi se trebala najbolje pokazati u primjeru Srbije i manjeg bosanskohercegovackog entiteta tzv "rs-a" a ona izgleda duboki minus za ove druge.
Ma i sama Srbija meni izgleda kao da si vremeplovom se vratio u osamdesete prošlog stoljeća.
Beograd je malo napucan. Vojvodina propala priča. A kako ideš iz BG prema Rači djelićem onog prijeratnog autoputa to ćeš susresti Yugiće, Lade neke prapovjesne, Stojadine i slične oltajmere.😱

I oni da nas izvuku? Pa zaboga.
Bonaventura
Posts: 61
Joined: 26/11/2020 12:15

#1712 Re: Draško Stanivuković

Post by Bonaventura »

Kikibombona wrote: 26/11/2020 09:42 Bez ekonomske saradnje sa Srbima ovdje NEMA nikakvog napretka. Mislim da se sa Stanivukovicem moze raditi na tom planu. Bez toga nama ovdje nema zivota, nikome.
Generalno samo u sferi ekonomije i nekim drugim manje važnim sferama Federacija BiH i Republika Srpska i mogu sarađivati.Dva smo društva za sebe, da ne kažem države mada to ne bilo u najvećoj mjeri netačno i kao što sve druge susjede povezuje prije svega ekonomska saradnja tako i nas treba i može da povezuje ekonomska saradnja.
Sa Stanivukovićem malo je izgledno da ćete sarađivati jer je malo izgledno da će Stanivuković ikad doći u poziciju da odlučuje o nečemu bitnijem od pitanja vodovoda i kanalizacije u Banjaluci.Dodik i vladajuća koalicija u Republici Srpskoj nikad nisu bili protiv saradnje sa Federacijom.
Last edited by Bonaventura on 26/11/2020 12:39, edited 5 times in total.
User avatar
eurodancer
Posts: 139
Joined: 29/07/2012 23:42
Location: •Place of nowhere•

#1713 Re: Draško Stanivuković

Post by eurodancer »

ma četnik i po :bih:
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#1714 Re: Draško Stanivuković

Post by JThomas »

draganbl wrote: 26/11/2020 10:58 Vjerovatnoća da će se u Banjaluci pojaviti pojavi mladi opozicioni političar pro-BiH nastrojen, koji priznaje genocid u BiH je jednaka vjerovatnoći da će se u Sarajevu pojaviti mladi opozicioni političar koji će reći da je Republika Srpska ustavna kategorija koju ne treba ukidati i da Srbija po presudi Haškog suda nije izvršila genocid u Bosni i Hercegovini.

Možda je bolje da takve i ne tražimo, jer ih nećemo naći ni kod jednih ni kod drugih.
a onda biste vi priznali da ga po brojnim drugim presudama jeste izvršila vojska republike srpske. jel. ako ćemo po presudama.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#1715 Re: Draško Stanivuković

Post by SaraFina »

Bonaventura wrote: 26/11/2020 12:35
Kikibombona wrote: 26/11/2020 09:42 Bez ekonomske saradnje sa Srbima ovdje NEMA nikakvog napretka. Mislim da se sa Stanivukovicem moze raditi na tom planu. Bez toga nama ovdje nema zivota, nikome.
Generalno samo u sferi ekonomije i nekim drugim manje važnim sferama Federacija BiH i Republika Srpska i mogu sarađivati.Dva smo društva za sebe, da ne kažem države mada to ne bilo u najvećoj mjeri netačno i kao što sve druge susjede povezuje prije svega ekonomska saradnja tako i nas treba i može da povezuje ekonomska saradnja.
Sa Stanivukovićem malo je izgledno da ćete sarađivati jer je malo izgledno da će Stanivuković ikad doći u poziciju da odlučuje o nečemu bitnijem od pitanja vodovoda i kanalizacije u Banjaluci.Dodik i vladajuća koalicija u Republici Srpskoj nikad nisu bili protiv saradnje sa Federacijom.
Nama osim saradnje trebaju investitori. I cilj bi trebao biti privući takve drzave. A ne da Srbija proširuje trziste i uvaljuje nam svoje drugorazredne proizvode, kao sto uvaljuje RS. A koji (budimo realni) ne zadovoljavaju EU standarde u vecini slucajeva.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#1716 Re: Draško Stanivuković

Post by Kikibombona »

SaraFina wrote: 26/11/2020 12:25Stanivuković kao i Dodik (a i ostatak srpske politicke elite) kroz politički angazman i nacionalističku retoriku, su ustvari glas srpskog naroda. Njihovih zelja, nadanja, teznji. Oni govore ono sto 90% ljudi u RS zeli cuti. Postoji li neka umjerena politička opcija u RS a da je favorizirana i nešto postigla? Poput recimo NS? Pa i na lokalnom nivou? NE!
I u dogledno vrijeme neće ni postojati. Idućih 30/50 godina. Ja ne znam kako tebi neke stvari nisu jasne?
Drasko dobija glasove na prici o zivotnim pitanjima, kriminalu, korupciji, nepotizmu, uopste zivotnim pitanjima.

Drasko nije dobio nijedan glas na nacionalističkoj retorici jer je u tome Dodik neprikosnoven. Drasko nije ni pokušao da mu u tome parira.

Opet kazem, pogledajte njegov FB profil i predizbornu kampanju, nema komentara nacionalistički nastrojenih. Ljudi su za njega glasali iz potpuno drugih razloga.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#1717 Re: Draško Stanivuković

Post by Kikibombona »

SaraFina wrote: 26/11/2020 12:42
Bonaventura wrote: 26/11/2020 12:35
Kikibombona wrote: 26/11/2020 09:42 Bez ekonomske saradnje sa Srbima ovdje NEMA nikakvog napretka. Mislim da se sa Stanivukovicem moze raditi na tom planu. Bez toga nama ovdje nema zivota, nikome.
Generalno samo u sferi ekonomije i nekim drugim manje važnim sferama Federacija BiH i Republika Srpska i mogu sarađivati.Dva smo društva za sebe, da ne kažem države mada to ne bilo u najvećoj mjeri netačno i kao što sve druge susjede povezuje prije svega ekonomska saradnja tako i nas treba i može da povezuje ekonomska saradnja.
Sa Stanivukovićem malo je izgledno da ćete sarađivati jer je malo izgledno da će Stanivuković ikad doći u poziciju da odlučuje o nečemu bitnijem od pitanja vodovoda i kanalizacije u Banjaluci.Dodik i vladajuća koalicija u Republici Srpskoj nikad nisu bili protiv saradnje sa Federacijom.
Nama osim saradnje trebaju investitori. I cilj bi trebao biti privući takve drzave. A ne da Srbija proširuje trziste i uvaljuje nam svoje drugorazredne proizvode, kao sto uvaljuje RS. A koji (budimo realni) ne zadovoljavaju EU standarde u vecini slucajeva.
Pa Saro, nasi soping centri su puni proizvoda iz Srbije. Sve sto ima u RS ima i kod nas.

SDA je vec potpisala Mali Sengen i to je prica zavrsena. To hoce Evropa od nas.

...

Sto se tice stranih investitora, mi moramo djelovati kao jedinstveno trziste, kompletan region. Sada u Zenici, gradu od 120 000 stanovnika ne mozes naci 5 električara sa iskustvom. To kazem jer sam nedavno gledao konkurs i broj prijavljenih ljudi. U Mittal dolaze firme iz Srbije raditi mnoge poslove. Dakle, velikim investitorima treba radna snaga. Ako nema u Zenici, on ce dovesti kvalifikovane radnike iz Makedonije i Albanije.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#1718 Re: Draško Stanivuković

Post by SaraFina »

Kikibombona wrote: 26/11/2020 12:45
SaraFina wrote: 26/11/2020 12:25Stanivuković kao i Dodik (a i ostatak srpske politicke elite) kroz politički angazman i nacionalističku retoriku, su ustvari glas srpskog naroda. Njihovih zelja, nadanja, teznji. Oni govore ono sto 90% ljudi u RS zeli cuti. Postoji li neka umjerena politička opcija u RS a da je favorizirana i nešto postigla? Poput recimo NS? Pa i na lokalnom nivou? NE!
I u dogledno vrijeme neće ni postojati. Idućih 30/50 godina. Ja ne znam kako tebi neke stvari nisu jasne?
Drasko dobija glasove na prici o zivotnim pitanjima, kriminalu, korupciji, nepotizmu, uopste zivotnim pitanjima.

Drasko nije dobio nijedan glas na nacionalističkoj retorici jer je u tome Dodik neprikosnoven. Drasko nije ni pokušao da mu u tome parira.

Opet kazem, pogledajte njegov FB profil i predizbornu kampanju, nema komentara nacionalistički nastrojenih. Ljudi su za njega glasali iz potpuno drugih razloga.
90% u BL su za Stanivukovića glasali iz:

-protesta prema Dodiku i njegove bahatosti i krkanluka
-10% iz razloga koje ti navodiš (ako i toliko)

Meni lično je drago što je dobio podršku. Čisto da se laktaškom krmetu zvizne verbalno šamar. A da polazem bilo kakve nade druge u njegov izbor, bila bi retard na kub.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#1719 Re: Draško Stanivuković

Post by SaraFina »

Kikibombona wrote: 26/11/2020 12:51
SaraFina wrote: 26/11/2020 12:42
Bonaventura wrote: 26/11/2020 12:35

Generalno samo u sferi ekonomije i nekim drugim manje važnim sferama Federacija BiH i Republika Srpska i mogu sarađivati.Dva smo društva za sebe, da ne kažem države mada to ne bilo u najvećoj mjeri netačno i kao što sve druge susjede povezuje prije svega ekonomska saradnja tako i nas treba i može da povezuje ekonomska saradnja.
Sa Stanivukovićem malo je izgledno da ćete sarađivati jer je malo izgledno da će Stanivuković ikad doći u poziciju da odlučuje o nečemu bitnijem od pitanja vodovoda i kanalizacije u Banjaluci.Dodik i vladajuća koalicija u Republici Srpskoj nikad nisu bili protiv saradnje sa Federacijom.
Nama osim saradnje trebaju investitori. I cilj bi trebao biti privući takve drzave. A ne da Srbija proširuje trziste i uvaljuje nam svoje drugorazredne proizvode, kao sto uvaljuje RS. A koji (budimo realni) ne zadovoljavaju EU standarde u vecini slucajeva.
Pa Saro, nasi soping centri su puni proizvoda iz Srbije. Sve sto ima u RS ima i kod nas.

SDA je vec potpisala Mali Sengen i to je prica zavrsena. To hoce Evropa od nas.

...

Sto se tice stranih investitora, mi moramo djelovati kao jedinstveno trziste, kompletan region. Sada u Zenici, gradu od 120 000 stanovnika ne mozes naci 5 električara sa iskustvom. To kazem jer sam nedavno gledao konkurs i broj prijavljenih ljudi. U Mittal dolaze firme iz Srbije raditi mnoge poslove. Dakle, velikim investitorima treba radna snaga. Ako nema u Zenici, on ce dovesti kvalifikovane radnike iz Makedonije i Albanije.

Znam ja odlično što je potpisano, ko je kumovao tome i koja će zemlja prosperirati iz toga (isključivo)
Tako da te puste tlapnje o jedinstvenom nastupu na trzištu su upravo to. Puste...
Da se ne lazemo i samozavaravamo. Nepotrebno.
User avatar
BHCluster
Posts: 23387
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#1720 Re: Draško Stanivuković

Post by BHCluster »

Zasto skolovati svoju radnu snagu kad mozes uvoziti tudju dok ono sto imas ne ode u EU. Pametno nema sta!
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#1721 Re: Draško Stanivuković

Post by Kikibombona »

SaraFina wrote: 26/11/2020 12:5890% u BL su za Stanivukovića glasali iz:

-protesta prema Dodiku i njegove bahatosti i krkanluka
-10% iz razloga koje ti navodiš (ako i toliko)

Meni lično je drago što je dobio podršku. Čisto da se laktaškom krmetu zvizne verbalno šamar. A da polazem bilo kakve nade druge u njegov izbor, bila bi retard na kub.
Ako se procitaju komentari njegovih pristalica na FB vidjet ces da nema nacionalistički obojenih. Ljudi ga podrzavaju radi borbe za zivotna pitanja i radi borbe protiv Dodika. To je pozitivno.

Drasko je najavio sljedeci stvari:

- objavljivanje svih ugovora koje potpise grad radi pune transparentnosti

- ukidanje kojekakvih zamjenika i savjetnika sto ce donijeti veliku ustedu

- najavio je da nece koristiti sluzbeno vozilo s ciljem da na vlastitom primjeru pokaze da od sebe polazi kada su u pitanju ustede

- smanjit ce plate politicara

- iz tih usteda ce desetorostruko uvecati ulaganja u privredu

- porucio je da ce redovno obavljati komunikaciju sa svim privrednicima i da ga pri tome ne zanima pripadnost stranci

- porucio je da ce svakih 15 dana odezavati sastanke sa gradjanima na trgovima

- porucio je da ce se ljudi zaposljavati iskljucivo preko konkursa

- najavio je borbu protiv korupcije

- rekao je da ce svi tragovi biti slobodni i da niko ne smije snositi posljedice radi kritike vlasti

- pozvao je sve ugledne Banjalucane da se prijave na konkurs i da vode Banjaluku na osnovu referenci a ne stranacke pripadnosti

- i jos dosta toga

...

Ako pola od ovog implementira desit ce se velike promjene u Banjaluci. Danas je Banjaluka grad brutalne diktature i ponizenog/isprepadanog naroda. Ako SAMO uspije osloboditi Banjalucane straha, ako ih uvjeri da su promjene moguce, napravio je ogroman rezultat.

...

Ja mislim da ima dobru namjeru, mladalacki zanos i zelju za promjenama.

Starost je sranje. Ja sam sa 25 bio bolji covjek nego sa 35. Bio sam hrabriji, spreman dati svoj zalogaj nekome ko je gladan. Kako starim vidim da postajem manje hrabar i vise sebican. Isto primjecujem i kod drugih ljudi.

Vrijeme je da se stara govna uklone iz politike.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#1722 Re: Draško Stanivuković

Post by Kikibombona »

SaraFina wrote: 26/11/2020 13:01Znam ja odlično što je potpisano, ko je kumovao tome i koja će zemlja prosperirati iz toga (isključivo)
Tako da te puste tlapnje o jedinstvenom nastupu na trzištu su upravo to. Puste...
Da se ne lazemo i samozavaravamo. Nepotrebno.
Onaj lik iz SDA (Salkic ili kako vec), neki dan na N1 govori da je MŠ odlicna stvar, ekonomska unija iza koje stoji Njemacka. Cilj je uvezati i pripremiti za EU kompletan region. Vjerovatno cemo za 5-10 godina uci svi zajedno.

I da, Amerika je direktno podrzala MŠ sto ulijeva povjerenje. Ako su Amerika i Njemacka ZA, ja sam miran.
Last edited by Kikibombona on 26/11/2020 13:25, edited 1 time in total.
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#1723 Re: Draško Stanivuković

Post by Capljina74 »

Kikibombona wrote: 26/11/2020 13:18
SaraFina wrote: 26/11/2020 12:5890% u BL su za Stanivukovića glasali iz:

-protesta prema Dodiku i njegove bahatosti i krkanluka
-10% iz razloga koje ti navodiš (ako i toliko)

Meni lično je drago što je dobio podršku. Čisto da se laktaškom krmetu zvizne verbalno šamar. A da polazem bilo kakve nade druge u njegov izbor, bila bi retard na kub.
Ako se procitaju komentari njegovih pristalica na FB vidjet ces da nema nacionalistički obojenih. Ljudi ga podrzavaju radi borbe za zivotna pitanja i radi borbe protiv Dodika. To je pozitivno.

Drasko je najavio sljedeci stvari:

- objavljivanje svih ugovora koje potpise grad radi pune transparentnosti

- ukidanje kojekakvih zamjenika i savjetnika sto ce donijeti veliku ustedu

- najavio je da nece koristiti sluzbeno vozilo s ciljem da na vlastitom primjeru pokaze da od sebe polazi kada su u pitanju ustede

- smanjit ce plate politicara

- iz tih usteda ce desetorostruko uvecati ulaganja u privredu

- porucio je da ce redovno obavljati komunikaciju sa svim privrednicima i da ga pri tome ne zanima pripadnost stranci

- porucio je da ce svakih 15 dana odezavati sastanke sa gradjanima na trgovima

- porucio je da ce se ljudi zaposljavati iskljucivo preko konkursa

- najavio je borbu protiv korupcije

- rekao je da ce svi tragovi biti slobodni i da niko ne smije snositi posljedice radi kritike vlasti

- pozvao je sve ugledne Banjalucane da se prijave na konkurs i da vode Banjaluku na osnovu referenci a ne stranacke pripadnosti

- i jos dosta toga

...

Ako pola od ovog implementira desit ce se velike promjene u Banjaluci. Danas je Banjaluka grad brutalne diktature i ponizenog/isprepadanog naroda. Ako SAMO uspije osloboditi Banjalucane straha, ako ih uvjeri da su promjene moguce, napravio je ogroman rezultat.

...

Ja mislim da ima dobru namjeru, mladalacki zanos i zelju za promjenama.

Starost je sranje. Ja sam sa 25 bio bolji covjek nego sa 35. Bio sam hrabriji, spreman dati svoj zalogaj nekome ko je gladan. Kako starim vidim da postajem manje hrabar i vise sebican. Isto primjecujem i kod drugih ljudi.

Vrijeme je da se stara govna uklone iz politike.
:thumbup:

Sačekaj još deset, možda počneš slušati Lepu Brenu!
User avatar
nivla
Posts: 4282
Joined: 12/01/2008 23:44

#1724 Re: Draško Stanivuković

Post by nivla »

znaci vrijeme je da stara i velika govna zamijenimo brabonjcima
Bonaventura
Posts: 61
Joined: 26/11/2020 12:15

#1725 Re: Draško Stanivuković

Post by Bonaventura »

Kikibombona wrote: 26/11/2020 13:18 Danas je Banjaluka grad brutalne diktature i ponizenog/isprepadanog naroda. Ako SAMO uspije osloboditi Banjalucane straha, ako ih uvjeri da su promjene moguce, napravio je ogroman rezultat.
Znači u Banjaluci je politička vlast uspostvljena i vođena na način sličan onom kakav je postojao u nacističkoj Njemačkoj ili u komunističkim državama ?
Post Reply