STA MISLIMO O BIVSOJ YU

Locked
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#26 Re: STA MISLIMO O BIVSIJ YU

Post by muha_sa »

Tomahawk11 wrote:
HAVANA wrote:
sigurnoable wrote:Yuga se zalagala za neki srednji stalez gradjana, danasnje drzave zbog kapitalizma se zalazu za VISOKU KLASU I VEOMA NISKU KLASU. Ako znas na konju si, ako ne znas onda pocinju misli da dolaze kako je u Jugi bilo bolje....
Sta ti svasta udrobi? Al eto haj samo zadnje.I tebi je to bolje? Tebi ne smeta kao visokoj klasi ako je oko tebe mnogo dragih ljudi niske klase? Ono ko boli te kurac, ti znas i umijes,crknite?Sta radis kao visoka klasa,druzis se samo sa sebi ravnim,perete guzove radenskom i setate u bogner jaknama,sta radite? Pare su potreba i svi trcimo za njima ali pisaj ih ako ti mozak i uzitak poremete.A visoku klasu nabijem na kurac.Seljacine iskompleksirane.
Svejedno nije u pravu. Kako bi onda nazvao ljude koji normalno žive, ne pate se, ali nisu nikakvi milioneri?!
muhice sa donjom crtom i sa :lol:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#27 Re: STA MISLIMO O BIVSIJ YU

Post by Tomahawk11 »

muha_sa wrote: muhice sa donjom crtom i sa :lol:
:D :thumbup:
sigurnoable
Posts: 97
Joined: 10/10/2016 20:24

#28 Re: STA MISLIMO O BIVSIJ YU

Post by sigurnoable »

HAVANA wrote:
sigurnoable wrote:Yuga se zalagala za neki srednji stalez gradjana, danasnje drzave zbog kapitalizma se zalazu za VISOKU KLASU I VEOMA NISKU KLASU. Ako znas na konju si, ako ne znas onda pocinju misli da dolaze kako je u Jugi bilo bolje....
Sta ti svasta udrobi? Al eto haj samo zadnje.I tebi je to bolje? Tebi ne smeta kao visokoj klasi ako je oko tebe mnogo dragih ljudi niske klase? Ono ko boli te kurac, ti znas i umijes,crknite?Sta radis kao visoka klasa,druzis se samo sa sebi ravnim,perete guzove radenskom i setate u bogner jaknama,sta radite? Pare su potreba i svi trcimo za njima ali pisaj ih ako ti mozak i uzitak poremete.A visoku klasu nabijem na kurac.Seljacine iskompleksirane.
Ko je uopste rekao da sam ja nekakva Visoka klasa. Ja kao prvo ne znam i prvi put sam cuo za Bogner nekakve jakne, sto znaci da si ti vjerovatno iskompleksirana osoba i to tesko kad o nekakvim Bogner jaknama pricas. Moja poenta svega ovoga sto sam napisao o Yugi jeste da je Yuga bila lijepa ali mladom obrazovanom covjeku danasnje drzave nude mnogo vise i bolje ako imas znanje i znas ga iskoristiti. Cist dokaz tome je i emsija na Al Jazeere novinar Milic je vodio emisiju ako se mogu sjetiti gdje ljudi sa ovih prostora govorili o Jugi. Pogledaj pa zakljuci sam o cemu zaista pricam. A to sto nabijas i nazivas seljacinama neke, mislim da dovoljno o tebi govori, ali je to opet odraz tvoga kompleksa a ne moga. Da moderator vodi ovaj forum normalno sad bi bio banova...
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#29 Re: STA MISLIMO O BIVSIJ YU

Post by HAVANA »

Ofrlje,18 godina.
sigurnoable
Posts: 97
Joined: 10/10/2016 20:24

#30 Re: STA MISLIMO O BIVSIJ YU

Post by sigurnoable »

Evo i da obrisem svoj komentar i svoje misljenje. Izgleda ovdje Bogner jakne kompleksasi mogu iznijeti svoje misljenje na sibicarski krkanski klosarski nacin i nabijati nekoga na onu stvar. Moderator bi trebao da takve stvari uzme u obzir ipak ovaj forum citaju svakakvi uzrasti i svakakvi ljudi.

Lp
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#31 Re: STA MISLIMO O BIVSIJ YU

Post by HAVANA »

Nemoj brisati,procitaj jos jednom sta si napisao i razmisli.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#32 Re: STA MISLIMO O BIVSIJ YU

Post by daddy-kool »

Socijalizam jeste bio humaniji, ali je kapitalizam jači.
Nismo se plaho pitali ni tada ni sada šta nam se više sviđa.

U političkom smislu Jugoslavija je mogla opstati samo kao nadnacionalna diktatura.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58760
Joined: 03/08/2010 19:04

#33 Re: STA MISLIMO O BIVSIJ YU

Post by kakavdanakneiskustvu »

zar nije bila diktatura?
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#34 Re: STA MISLIMO O BIVSIJ YU

Post by daddy-kool »

Jašta je.
Čim je prestala, nesta Jugoslavije.
User avatar
ElRe
Posts: 10845
Joined: 12/12/2011 11:28

#35 Re: STA MISLIMO O BIVSIJ YU

Post by ElRe »

Pokazalo se da je bila neodrživa tvoreniva, ekonimija u drugoj polovini XX vijeka konstantno u problemima i uspijevala je tih 20ak godina zbog zatvorenosti tržišta. Jugoslavija nije iskoristila šansu koju je imala u vremenu borbe istoka i zapada.
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#36 Re: STA MISLIMO O BIVSIJ YU

Post by madner »

Ljudi stvarno lupaju gluposti.

Svjetska ekonomija je od 1979 bila u recesiji, sve zemlje u razvoju su imale vece ili manje probleme. Pocelo je sa Meksikom.
User avatar
NeDirajSirotinju
Posts: 302
Joined: 30/07/2018 05:11

#37 Re: STA MISLIMO O BIVSIJ YU

Post by NeDirajSirotinju »

SFRJ je bila zanimljiv koncept kojeg su Slovenci, Hrvati i Srbi sjebali.
megaman4
Posts: 4947
Joined: 08/08/2011 23:59

#38 Re: STA MISLIMO O BIVSIJ YU

Post by megaman4 »

NeDirajSirotinju wrote:SFRJ je bila zanimljiv koncept kojeg su Slovenci, Hrvati i Srbi sjebali.
:thumbup:

Kratko i jasno.
User avatar
mousstapha
Posts: 4181
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#39 Re: STA MISLIMO O BIVSIJ YU

Post by mousstapha »

Tekst je po meni jako dobro napisan. Zanimljivo je da Jugoslavija vec dugo ne postoji, a i danas se vode rasprave i iznose stavovi o Jugoslaviji koji su za ili protiv. Jako je malo onih koji su spremni pogledati Jugoslaviju kao nekakvu politicku ideju i u sirem kontekstu. Uz to i objektivno. Vracanje samo u osamdesete godine i to porediti sa danasnjim dobom je sve vise promasena rasprava.
Zadnja Jugoslavija je postojala u jednom kontekstu gdje se svijet svrstavao na dvije strane. Jedna je ona zapadna ideja, predvodjena amerikom i njihovom verzijom demokratije i kapitalizma, a s druge strane Rusi i njihova verzija socijalizma i uticaj na sve druge socijalisticke drzave. Nestankom te blokovske podjele i Jugoslavija se morala redefinirati sto ce ostati upamcen kao neuspjesan pokusaj. Razlog raspada mnogi vide, vjerovatno opravdano, u nacionalizmima najbrojnijih naroda. Medjutim, meni bi bilo interesantno vidjeti Jugoslaviju u doba interneta i brzih komunikacija. :) To bi bio vjerovatno sljedeci veliki ispit i vjerovatno urusavanje principa verbalnog delikta.
Sve u svemu to je ideja na koju je jako tesko gledati objektivno, jer nam je oblikovala u velikoj mjeri zivote i jako uticala na razvoj politicke svijesti s kojom danas zivimo.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#40 Re: STA MISLIMO O BIVSIJ YU

Post by spreca »

Da nam nije Kine i njenih extra kvalitetnih proizvoda sad bi gologuzi hodali eto kako na je dobro...a ranije so imali Muru,Elkroj.Varteks,NIK Zagreb cinimi se,Beko,Alija Hodzic Sarajevo i mnoge druge a o prehrani i obuci da ne govorimo...sta sad obuvate i nosate made in kina :lol:
sad smo sirotinja teska....ko afrika smo u svakom smislu
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#41 Re: STA MISLIMO O BIVSIJ YU

Post by Bodkin »

Samo glupi ljudi porede jugoslaviju samo iz 90ih i iz danasnje perspektive
megaman4
Posts: 4947
Joined: 08/08/2011 23:59

#42 Re: STA MISLIMO O BIVSIJ YU

Post by megaman4 »

spreca wrote:Da nam nije Kine i njenih extra kvalitetnih proizvoda sad bi gologuzi hodali eto kako na je dobro...a ranije so imali Muru,Elkroj.Varteks,NIK Zagreb cinimi se,Beko,Alija Hodzic Sarajevo i mnoge druge a o prehrani i obuci da ne govorimo...sta sad obuvate i nosate made in kina :lol:
sad smo sirotinja teska....ko afrika smo u svakom smislu
Mi samo izvozimo radnu snagu na zapad. To je novo zanimanje ove drzave.

Koje li ironije ljudi moji. U II svjetskom ratu smo se borili protiv treceg Rajha, a danas svi trcimo u tu istu Njemacku.

Sad je svima jasno da se Juga nije raspala samo zbog nacionalizma, nego iz ekonomskih razloga, ali i prirodnih resursa, koji su zapali za oci strancima.
User avatar
mousstapha
Posts: 4181
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#43 Re: STA MISLIMO O BIVSIJ YU

Post by mousstapha »

megaman4 wrote:
spreca wrote:Da nam nije Kine i njenih extra kvalitetnih proizvoda sad bi gologuzi hodali eto kako na je dobro...a ranije so imali Muru,Elkroj.Varteks,NIK Zagreb cinimi se,Beko,Alija Hodzic Sarajevo i mnoge druge a o prehrani i obuci da ne govorimo...sta sad obuvate i nosate made in kina :lol:
sad smo sirotinja teska....ko afrika smo u svakom smislu
Mi samo izvozimo radnu snagu na zapad. To je novo zanimanje ove drzave.

Koje li ironije ljudi moji. U II svjetskom ratu smo se borili protiv treceg Rajha, a danas svi trcimo u tu istu Njemacku.

Sad je svima jasno da se Juga nije raspala samo zbog nacionalizma, nego iz ekonomskih razloga, ali i prirodnih resursa, koji su zapali za oci strancima.
Pa nije bas ista. To je bila nacisticka njemacka protiv koje su se ljudi borili.
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#44 Re: STA MISLIMO O BIVSIJ YU

Post by Fudo387 »

Mislim da bi i rahmetli Titi doqrcile teme o bivsoj Jugoslaviji. Ovo je pedeseta.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23285
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#45 Re: STA MISLIMO O BIVSIJ YU

Post by Sanjarko »

madner wrote:Ljudi stvarno lupaju gluposti.

Svjetska ekonomija je od 1979 bila u recesiji, sve zemlje u razvoju su imale vece ili manje probleme. Pocelo je sa Meksikom.
Jasta. Zaboravili recesije 70-tih, 80-tih i ako pukne kao sto najavljuju depresija pih sta ce za ovaj kapitalisticki kvazi sistem govoriti.
muzicar_iz_parka
Posts: 3818
Joined: 02/06/2012 18:59

#46 Re: STA MISLIMO O BIVSIJ YU

Post by muzicar_iz_parka »

Uvijek može bolje i komunizam sam po sebi se pokazao lošim.

Opet tokom ove tranzicije broj stanovništva otprilike prepolovio u odnosu na 1990/91, industrija propala a sa njom i sve ostalo, bez nekih naznaka da će biti bolje.

Nije demokratija za države koje nemaju stabilan sistem.
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#47 Re: STA MISLIMO O BIVSIJ YU

Post by HAVANA »

Fudo387 wrote:Mislim da bi i rahmetli Titi doqrcile teme o bivsoj Jugoslaviji. Ovo je pedeseta.
Ja ba,reko bi de radite sta,ti to,ti to,ti to....
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#48 Re: STA MISLIMO O BIVSIJ YU

Post by insomnia78 »

megaman4 wrote:
spreca wrote:Da nam nije Kine i njenih extra kvalitetnih proizvoda sad bi gologuzi hodali eto kako na je dobro...a ranije so imali Muru,Elkroj.Varteks,NIK Zagreb cinimi se,Beko,Alija Hodzic Sarajevo i mnoge druge a o prehrani i obuci da ne govorimo...sta sad obuvate i nosate made in kina :lol:
sad smo sirotinja teska....ko afrika smo u svakom smislu
Mi samo izvozimo radnu snagu na zapad. To je novo zanimanje ove drzave.

Koje li ironije ljudi moji. U II svjetskom ratu smo se borili protiv treceg Rajha, a danas svi trcimo u tu istu Njemacku.

Sad je svima jasno da se Juga nije raspala samo zbog nacionalizma, nego iz ekonomskih razloga, ali i prirodnih resursa, koji su zapali za oci strancima.
Kojih prirodnih resursa? Sta su to stranci uzeli evo skoro 30 godina pd kraja rata
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66215
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#49 Re: STA MISLIMO O BIVSIJ YU

Post by _BataZiv_0809 »

Pa ljude valjda.

Nego kako vam se vise da, ove teme su bar 10 puta prezvakane. :-)
Lug
Posts: 2530
Joined: 09/02/2009 15:27

#50 Re: STA MISLIMO O BIVSIJ YU

Post by Lug »

Haman2 wrote:
PROJEKT JUGOSLAVIJA Kako su Hrvati i Srbi na grčkom otoku skovali plan o zajedničkoj državi pod krunom Karađorđevića
/



:lol: :lol:
Locked