Uhapšen Atif Dudaković

Post Reply
decembar2017
Posts: 1388
Joined: 13/12/2017 13:40

#76 Re: Uhapšen Atif Dudaković

Post by decembar2017 »

Ramzess Veliki wrote:1. Medijska promotivna kampanja, sad ce izaci Bake na govornicu i podizati narod uzvikujuci "Niko nece da vas bije" a pasteta glasaci sto se vozaju u autobusima ce skandirati "Takoje, zivijo govornik!"

2. Haski tribunal je htio ugasiti nase sudsko vijece jer su samo primali plate a nisu guzicom makli. Ovi se preplasili da ne ostanu bez posla i navrat nanos otvorili optuznice protiv svih visih oficira ARBiH, I onih koji su vec procesuirani i oslobodjeni u Hagu. Naknadno se izmisljaju novi svjedoci koji se cesto ni ne pojave u sudnici, procesi se razvlace u nedogled, a ova bagra bere place.

3. Ovo svakako odgovara Covicu i HZHBovcima, pa se I oni upinju sa novim ponovljenim optuzbama, laznim svjedocima koji se treniraju sa iskazima.

4. Dodik crkaje od smijeha ...
Vidjecemo da li ces da ovako pricas kada i tebe pokupe na isti nacin kao i Dudakovica.
kiligonzales
Posts: 5438
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#77 Re: Uhapšen Atif Dudaković

Post by kiligonzales »

racionalista wrote:Znalo se da će kad tad biti uhapšen, sama činjenica koju su iznijeli da je bilo intervjuisano preko 400 ljudi govori o tome. Nema šanse da General nije znao za to i da je nespreman dočekao hapšenje. Nije ovo ni prvi ni zadnji put da se neko od komadanata ABiH hapsi na ovaj način. Ja sam ubijeđen u Generalovu nevinost i treba mu pomoći u dokazivanju iste na sve moguće načine. Ja sam ubijedjenj da je i On znao da kroz ovo mora proci i da ga četnici neće pustiti na miru i da će koristiti sve moguće poluge sistema da ako ništa bude uhapšen.
Sad nasi trebaju spengati optuznicu protiv Manojla Milovanovica, cisto reciprociteta radi. Jbg, kad oni nepopustaju u namjeri da optuze nase generale i mi nebi trebali da zaboravimo njihove. :)
racionalista
Posts: 1475
Joined: 20/07/2012 20:40

#78 Re: Uhapšen Atif Dudaković

Post by racionalista »

kiligonzales wrote:
racionalista wrote:Znalo se da će kad tad biti uhapšen, sama činjenica koju su iznijeli da je bilo intervjuisano preko 400 ljudi govori o tome. Nema šanse da General nije znao za to i da je nespreman dočekao hapšenje. Nije ovo ni prvi ni zadnji put da se neko od komadanata ABiH hapsi na ovaj način. Ja sam ubijeđen u Generalovu nevinost i treba mu pomoći u dokazivanju iste na sve moguće načine. Ja sam ubijedjenj da je i On znao da kroz ovo mora proci i da ga četnici neće pustiti na miru i da će koristiti sve moguće poluge sistema da ako ništa bude uhapšen.
Sad nasi trebaju spengati optuznicu protiv Manojla Milovanovica, cisto reciprociteta radi. Jbg, kad oni nepopustaju u namjeri da optuze nase generale i mi nebi trebali da zaboravimo njihove. :)
Moze se i to ocekivati. Imaju Srbi ratnih zločinaca dovoljno za 10 generacija :D
User avatar
BHCluster
Posts: 23390
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#79 Re: Uhapšen Atif Dudaković

Post by BHCluster »

racionalista wrote:
kiligonzales wrote:
racionalista wrote:Znalo se da će kad tad biti uhapšen, sama činjenica koju su iznijeli da je bilo intervjuisano preko 400 ljudi govori o tome. Nema šanse da General nije znao za to i da je nespreman dočekao hapšenje. Nije ovo ni prvi ni zadnji put da se neko od komadanata ABiH hapsi na ovaj način. Ja sam ubijeđen u Generalovu nevinost i treba mu pomoći u dokazivanju iste na sve moguće načine. Ja sam ubijedjenj da je i On znao da kroz ovo mora proci i da ga četnici neće pustiti na miru i da će koristiti sve moguće poluge sistema da ako ništa bude uhapšen.
Sad nasi trebaju spengati optuznicu protiv Manojla Milovanovica, cisto reciprociteta radi. Jbg, kad oni nepopustaju u namjeri da optuze nase generale i mi nebi trebali da zaboravimo njihove. :)
Moze se i to ocekivati. Imaju Srbi ratnih zločinaca dovoljno za 10 generacija :D
Pravni sistem srbije ne poznaje pravdu. U toj "drzavi" i osudeni ratni zlocinci hodaju slobodno!
User avatar
bh.tornjak
Posts: 4574
Joined: 06/03/2011 11:02
Location: medju ovcama

#80 Re: Uhapšen Atif Dudaković

Post by bh.tornjak »

gen. Dudakovic je njima (Srbima) trn u oku od zavrsetka rata....trazili su njegovu glavu i eto, dobili su je.
svaka druga prica i povezivanje njegovog hapsenja s izborima je bez veze...to samo koliko smo kao narod i politicari inferiorni Srbima...pokazuje nasu nesposobnosti nezainteresovanost da ucestvujemo u javnom i politickom zivotu zemlje (drzave)...
lijjpo jedan rece....sudit ce se sve i jednom Bosnjaku koji je pusku nosio....dok u genocidnom brlogu okorjeli zlocinci obavljaju javne funkcije....bave se politikom...postali "ugledni" privrednici i sto je najveci SAMAR i PLJUVANJE u lice ti isti se gotovo svako malo setaju po Sarajevu o trosku BOSNJAKA.
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#81 Re: Uhapšen Atif Dudaković

Post by hAZNADAR »

asurbanipal wrote:Dio predizborne kampanje. Samo čekam mesiju ko će "spasiti" Dudakovića.

Ide sad priča kod Bošnjaka: "Bošnjački korpus se mora ujediniti (naravno, oko SDA). Neprijatelj Bošnjaka ne miruje."

Srbi će pozdraviti ovo hapšenje i ujediniti se oko toga, a nakon što puste ili oslobode Dudakovića, ujedinit će se oko negodovanja, bit će priča "sud je antisrpski, ceo svet je protiv Srba."

Ista priča koja se vrti još od 1990-ih.
Bezbeli ista prica? Predizborna ba, SDA ba, ovce i torovi ba,... crveni i zeleni iskoristiti priliku da jedni drugima pripisu izdaju. Sto ti je drug moj sve zajedno of 90-tih do danas upravo rezultat nejedinstva koje je mnogima nesto najgore sto se moze desiti.

Mozemo mi predvidjati rezultat sudjenja i unaprijed aplaudirati oslobadjanju - ali zaboravljamo da ce svaka odluka biti vise politicka nego pravna.

Presudu mozes predvidjeti samo ako mozes predvidjeti interes sila. Gdje se lako moze desiti izjednacavanje krivice i pokusaj stvaranje slike objektivnog Suda. A image objektivnog Suda kojem niko ne moze pripisati pristrasnost, sluzbu jednoj politici,..... - zahtijeva zrtvu. Ako ne moze Naser, ima drugih svetinja za koje smo mislili da su nedodirljivi.

Igramo pogresno od samog pocetka i zrtvujemo mnogo toga uzalud. Nije se smjelo desiti niti jedno hapsenje i sudjenje sudionicima otpora agresiji.
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#82 Re: Uhapšen Atif Dudaković

Post by hAZNADAR »

bh.tornjak wrote:gen. Dudakovic je njima (Srbima) trn u oku od zavrsetka rata....trazili su njegovu glavu i eto, dobili su je.
svaka druga prica i povezivanje njegovog hapsenja s izborima je bez veze...to samo koliko smo kao narod i politicari inferiorni Srbima...pokazuje nasu nesposobnosti nezainteresovanost da ucestvujemo u javnom i politickom zivotu zemlje (drzave)...
lijjpo jedan rece....sudit ce se sve i jednom Bosnjaku koji je pusku nosio....dok u genocidnom brlogu okorjeli zlocinci obavljaju javne funkcije....bave se politikom...postali "ugledni" privrednici i sto je najveci SAMAR i PLJUVANJE u lice ti isti se gotovo svako malo setaju po Sarajevu o trosku BOSNJAKA.

Nazalost mnogi jos imaju nadu, zabludu,... da srpska politika moze prihvatiti BiH pravosudje, SIPU,... kao zajednicke instance za koje nece reci da su samo bosnjacke.

Osudili generala na robiju - ili gradjani, veterani,... silom uletili u zgradu i oslobodili ga, on licno institucijama pokazao prst i ne odazvao se,.... - isto.

Zato je ovo hapsenje i sudjenje farsa, nepotrebna predstava koja nece ni u jednom slucaju dati efekat. Prihvatanjem hapsenje i sudjenja generalima ABiH - prihvatas i izjednacavanje krivice. Pa nisu ni saveznicki generali i politicari poslije WWII sjedili po sudovima - ono da se ugodi fasistima i stvori slika nepristrasnosti. Ako je jedna strana agresor a druga odbrana - ima da se sudi samo agresorima. Od samog pocetka smo napravili gresku sto smo prihvatili politiku jedinstva na ovakav nacin i uz ovakve zrtve. Isto kao i sa ZavnoBiH-om, vartinom zastavom, intermecom,... ko biva oni otamo bi to mogli prihvatiti. BiH institucije trebaju biti samo u sluzbi probosanske politike, trebale su od samog pocetka.

Srbi su svakako samo silom prilika u BiH a ne zato sto smo mi kooperativni i fleksibilni. Imaju iste adute i sanse za rasturanje zemlje javno vjesao nase generale po trgovima ili ih nikako ne hapsio. A koliko nam je stalo do svetinja - pokazace naredne politicke interne igre i retorika. Mnogi ce nazalost koristiti ovo samo zarad interne politicke rokade u Bosnjaka, upiranjem prsta u nacelnike i istovremno promociju svojih igraca,...
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#83 Re: Uhapšen Atif Dudaković

Post by commendatore »

meni je iskreno zao da se jedna velicina kao A.D. koristi kao politicka moneta za dobijanje izbora i bice da je to tako....

samo mogu da se nadam ako je to indikator da je SDA propala ko kurac - da mi je drago ako je tako.....
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18168
Joined: 11/02/2013 11:32

#84 Re: Uhapšen Atif Dudaković

Post by Ramzess Veliki »

broj dva wrote:Ako im je trebalo 20+ godina da ga optuze za zlocine sumnjam da imaju neke dokaze.
A nacin na koji je ovo uradjeno je sraman, nije jebeni kriminalac da mu naoruzana murija na vrata dolazi.
Svi nasi generali su vec bili u Hagu, I procesuirani. Ovo je ispolitizirana petljavina, a sramota je za SDA koji se busaju nekakvim patriotizmom da su dozvolili da se nanovo otvore optuznice protiv SVIH visih oficira ARBiH. Zbog toga su trebali protestvovati kod medjunarodnog suda jer su ovo optuznice koje su pale u vodu a optuzeni se nanovo terete za iste predmete. Po anglosaksonskom pravu osoba se ne moze dva puta tuziti za istu stvar, a tuzilasko vijece upravo to radi i negira presude Haskog tribunala.
User avatar
asurbanipal
Posts: 6702
Joined: 28/06/2010 15:54
Location: opet sam ti u kafani

#85 Re: Uhapšen Atif Dudaković

Post by asurbanipal »

hAZNADAR wrote:
asurbanipal wrote:Dio predizborne kampanje. Samo čekam mesiju ko će "spasiti" Dudakovića.

Ide sad priča kod Bošnjaka: "Bošnjački korpus se mora ujediniti (naravno, oko SDA). Neprijatelj Bošnjaka ne miruje."

Srbi će pozdraviti ovo hapšenje i ujediniti se oko toga, a nakon što puste ili oslobode Dudakovića, ujedinit će se oko negodovanja, bit će priča "sud je antisrpski, ceo svet je protiv Srba."

Ista priča koja se vrti još od 1990-ih.
Bezbeli ista prica? Predizborna ba, SDA ba, ovce i torovi ba,... crveni i zeleni iskoristiti priliku da jedni drugima pripisu izdaju. Sto ti je drug moj sve zajedno of 90-tih do danas upravo rezultat nejedinstva koje je mnogima nesto najgore sto se moze desiti.

Za 2, najdalje 3 godine, ta priča o SDA, SDP, SBB, Dodici, Bakiri, Čovići, ustašama, četnicima, sudovima, jedinstvima i raskolima me uopšte neće zanimati, pošto ću vjerovatno biti daleko od ove balkanske prdimahovine. Ne zanima me ni sada, samo uzgred pratim. Od jedinstva nema nikakve koristi, takve priče su me i dovele do toga da sam svoje ciljeve usmjerio odlasku iz tamnog vilajeta.
User avatar
Murat Sabanovic
Posts: 5527
Joined: 18/01/2005 20:55

#86 Re: Uhapšen Atif Dudaković

Post by Murat Sabanovic »

sto rece jedan stariji covjek... kad vidim sta nam nasi lopovi radi,stid me bude sto pripadam takvom narodu...

dovoditi vucica u sarajavo je najveci samar sto su sarajlije pretrpjele i presutjele...
dovoditi covjeka u sarajevo koji je sa puskum u ruci drzao gradjane sarajeva u obrucu, moze samo neko ko je isti ili gori od vucica.

a ovo za atifa je fuujjj... dok lukac obnasa funkcije i drzi govore pred kamerama,mi hocemo dudakovica u zatvor.....mi smo poslali halilovica i delica u hag. kada nam divjaka uhapasise,kao zbunjeni pocesasmo se po glavi... nista nam nije bilo jasno... kada jurisica uhapsise u srbiji,bilo nam je svejedno... onda orica kojeg je hag oslobodio...

nas prcaju i zagreb i beograd preko dodika i covica....nismo bolje ni za sluzili ....
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#87 Re: Uhapšen Atif Dudaković

Post by DaffyDuck »

Murat Sabanovic wrote:sto rece jedan stariji covjek... kad vidim sta nam nasi lopovi radi,stid me bude sto pripadam takvom narodu...
dovoditi vucica u sarajavo je najveci samar sto su sarajlije pretrpjele i presutjele...
dovoditi covjeka u sarajevo koji je sa puskum u ruci drzao gradjane sarajeva u obrucu, moze samo neko ko je isti ili gori od vucica.

a ovo za atifa je fuujjj... dok lukac obnasa funkcije i drzi govore pred kamerama,mi hocemo dudakovica u zatvor.....mi smo poslali halilovica i delica u hag. kada nam divjaka uhapasise,kao zbunjeni pocesasmo se po glavi... nista nam nije bilo jasno... kada jurisica uhapsise u srbiji,bilo nam je svejedno... onda orica kojeg je hag oslobodio...

nas prcaju i zagreb i beograd preko dodika i covica....nismo bolje ni za sluzili ....
tako je.
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#88 Re: Uhapšen Atif Dudaković

Post by nema me tamo »

hAZNADAR wrote:
bh.tornjak wrote:gen. Dudakovic je njima (Srbima) trn u oku od zavrsetka rata....trazili su njegovu glavu i eto, dobili su je.
svaka druga prica i povezivanje njegovog hapsenja s izborima je bez veze...to samo koliko smo kao narod i politicari inferiorni Srbima...pokazuje nasu nesposobnosti nezainteresovanost da ucestvujemo u javnom i politickom zivotu zemlje (drzave)...
lijjpo jedan rece....sudit ce se sve i jednom Bosnjaku koji je pusku nosio....dok u genocidnom brlogu okorjeli zlocinci obavljaju javne funkcije....bave se politikom...postali "ugledni" privrednici i sto je najveci SAMAR i PLJUVANJE u lice ti isti se gotovo svako malo setaju po Sarajevu o trosku BOSNJAKA.

Nazalost mnogi jos imaju nadu, zabludu,... da srpska politika moze prihvatiti BiH pravosudje, SIPU,... kao zajednicke instance za koje nece reci da su samo bosnjacke.

Osudili generala na robiju - ili gradjani, veterani,... silom uletili u zgradu i oslobodili ga, on licno institucijama pokazao prst i ne odazvao se,.... - isto.

Zato je ovo hapsenje i sudjenje farsa, nepotrebna predstava koja nece ni u jednom slucaju dati efekat. Prihvatanjem hapsenje i sudjenja generalima ABiH - prihvatas i izjednacavanje krivice. Pa nisu ni saveznicki generali i politicari poslije WWII sjedili po sudovima - ono da se ugodi fasistima i stvori slika nepristrasnosti. Ako je jedna strana agresor a druga odbrana - ima da se sudi samo agresorima. Od samog pocetka smo napravili gresku sto smo prihvatili politiku jedinstva na ovakav nacin i uz ovakve zrtve. Isto kao i sa ZavnoBiH-om, vartinom zastavom, intermecom,... ko biva oni otamo bi to mogli prihvatiti. BiH institucije trebaju biti samo u sluzbi probosanske politike, trebale su od samog pocetka.

Srbi su svakako samo silom prilika u BiH a ne zato sto smo mi kooperativni i fleksibilni. Imaju iste adute i sanse za rasturanje zemlje javno vjesao nase generale po trgovima ili ih nikako ne hapsio. A koliko nam je stalo do svetinja - pokazace naredne politicke interne igre i retorika. Mnogi ce nazalost koristiti ovo samo zarad interne politicke rokade u Bosnjaka, upiranjem prsta u nacelnike i istovremno promociju svojih igraca,...

Imaju Atifovi snimci gdje govori da im se svima puca u glavu..

U njegovoj zoni odgovornosti dešavali su se zlocini nad civilima...

Dakle moj mladi mozak kaže bravo Atife nek' si onaj drugi dio mozga kaze da zaslužuje robiju.

Vrijeme je za nove sukobe.
User avatar
BHCluster
Posts: 23390
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#89 Re: Uhapšen Atif Dudaković

Post by BHCluster »

Ovako nekako
User avatar
BHCluster
Posts: 23390
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#90 Re: Uhapšen Atif Dudaković

Post by BHCluster »

nema me tamo wrote:

Imaju Atifovi snimci gdje govori da im se svima puca u glavu..

U njegovoj zoni odgovornosti dešavali su se zlocini nad civilima...

Dakle moj mladi mozak kaže bravo Atife nek' si onaj drugi dio mozga kaze da zaslužuje robiju.

Vrijeme je za nove sukobe.
Ako ti ne smeta postavi taj link za te snimcke "gdje govori da im se svima puca u glavu"
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#91 Re: Uhapšen Atif Dudaković

Post by S4mpion »

Za mene, ovo je scenarij u režiji SDA, mora se narod osjećat' ugroženim, mora se narod držat' na tankom ledu, hapsi generale, gazi preko mrtvih, pravi prijateljstva s četnicima, prodaj mater ako treba, samo se dokopaj fotelje.
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9222
Joined: 31/03/2007 00:07

#92 Re: Uhapšen Atif Dudaković

Post by Bosanski_kralj »

nema me tamo wrote:
Imaju Atifovi snimci gdje govori da im se svima puca u glavu..

U njegovoj zoni odgovornosti dešavali su se zlocini nad civilima...

Dakle moj mladi mozak kaže bravo Atife nek' si onaj drugi dio mozga kaze da zaslužuje robiju.

Vrijeme je za nove sukobe.
De da svi vidimo te snimke.

I ako su se dešavali sporadični zločini to nikako ne znači da je Dudaković odgovoran za njih.

Uostalom, ne sumnjam uopšte da će biti oslobođen.
kiligonzales
Posts: 5438
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#93 Re: Uhapšen Atif Dudaković

Post by kiligonzales »

BHCluster wrote:Ovako nekako
Ako ovako bude opet prico, onda ce i Dudakovic biti oslobodjen. :D
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#94 Re: Uhapšen Atif Dudaković

Post by nema me tamo »

BHCluster wrote:
nema me tamo wrote:

Imaju Atifovi snimci gdje govori da im se svima puca u glavu..

U njegovoj zoni odgovornosti dešavali su se zlocini nad civilima...

Dakle moj mladi mozak kaže bravo Atife nek' si onaj drugi dio mozga kaze da zaslužuje robiju.

Vrijeme je za nove sukobe.
Ako ti ne smeta postavi taj link za te snimcke "gdje govori da im se svima puca u glavu"

Da ne pricam o bombardovanju Zadra 91..

Da Bosanski kralju to znaci samim tim jer je glavni odgovorni..

Po tvom onda Mladic uopšte ne treba biti u zatvoru on je samo komandovao..
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#95 Re: Uhapšen Atif Dudaković

Post by S4mpion »

nema me tamo wrote: Imaju Atifovi snimci gdje govori da im se svima puca u glavu..

U njegovoj zoni odgovornosti dešavali su se zlocini nad civilima...

Dakle moj mladi mozak kaže bravo Atife nek' si onaj drugi dio mozga kaze da zaslužuje robiju.

Vrijeme je za nove sukobe.
Vjerovatno misliš na ovaj video koji je RTRS iskoristio za svoju propagandu, na koju su mnogi naivci uspješno nasjeli.

Video:


Uglavnom, ljudi nisu strijeljani, i danas su živi.

I nemoj da ti se ovo dešava ubuduće, kad navedeš da postoji video, nađi ga i objavi, sve ostalo su bapske priče.
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#96 Re: Uhapšen Atif Dudaković

Post by nema me tamo »

Mnogo mrtvih civila, mnogo.
User avatar
BHCluster
Posts: 23390
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#97 Re: Uhapšen Atif Dudaković

Post by BHCluster »

nema me tamo wrote:
BHCluster wrote:
nema me tamo wrote:

Imaju Atifovi snimci gdje govori da im se svima puca u glavu..

U njegovoj zoni odgovornosti dešavali su se zlocini nad civilima...

Dakle moj mladi mozak kaže bravo Atife nek' si onaj drugi dio mozga kaze da zaslužuje robiju.

Vrijeme je za nove sukobe.
Ako ti ne smeta postavi taj link za te snimcke "gdje govori da im se svima puca u glavu"

Da ne pricam o bombardovanju Zadra 91..

Da Bosanski kralju to znaci samim tim jer je glavni odgovorni..

Po tvom onda Mladic uopšte ne treba biti u zatvoru on je samo komandovao..
Imal taj snimak ili te malo ponjelo?
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#98 Re: Uhapšen Atif Dudaković

Post by nema me tamo »

Eto postavio ti ga je.

Na licu mjesta, i na licu mjesta su mnogi završili.
Last edited by nema me tamo on 27/04/2018 12:31, edited 1 time in total.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55627
Joined: 15/12/2008 16:53

#99 Re: Uhapšen Atif Dudaković

Post by ultima_palabra »

nema me tamo wrote:Mnogo mrtvih civila, mnogo.
Znaci u pravu je Lesko?
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#100 Re: Uhapšen Atif Dudaković

Post by S4mpion »

nema me tamo wrote:
Da ne pricam o bombardovanju Zadra 91..
Nemoj hljeba ti, dosta si prič'o. :mrgreen:
Post Reply