Erdogan usred predizborne kampanje u Turskoj dolazi u Sarajevo da održi miting

kudrilo

#1826 Re: Erdogan usred predizborne kampanje u Turskoj dolazi u Sarajevo da održi miting

Post by kudrilo » 20/05/2018 23:57

Ja nisam protiv prijateljstva sa Turskom, s obzirom na broj neprijatelja, lijepo je imati jakog prijatelja.

Problem je način na koji ovi koji bi trebali biti probosanski orijentisani ponižavaju državu i koliko sami sebe pravimo bijednim dodatno.

Chisum

#1827 Re: Erdogan usred predizborne kampanje u Turskoj dolazi u Sarajevo da održi miting

Post by Chisum » 20/05/2018 23:58

Dozer wrote:Dakle...danas smo dotakli dno dna vazalstva... Aferim!

Nisam mogao vjerovati kakvu je dekoraciju, sastavljenu od nana u dimijama i slicnim folklornih elemenata dovucenih autobusima ko zna odakle, smislio Bakir i pocalio ispred predsjednistva...
Ono je bilo pateticno za vidjeti... Zivo me zanima kolika im je bila dnevnica. Vjerovatno ne vise od cvaje...

Ali, danas se desila i jedna dobra stvar - od oko 15.000 posjetilaca skupa, oko 80% su bili naruceni i dovezeni BH gradjani (dakle ne posjetioci prave podrske), zatim Turci pristigli ko zna odakle iz EU (vecinom, po procjenama oko 10.000 njihA), te "braca" iz Sandzaka. Svega oko 20% posjetilaca su bili svojevoljni BH gradjani, a i to je ogromnom vecinom bilo SDA clanstvo.

Ako je ovo odraz snage SDA, onda mogu slobodno staviti kljuc u bravu vec danas, jer im se na izborima crno pise. Bas onako kako i treba biti.
Da je ovo istina svjedoci i Bakirova faca tokom cijelog dana - usiljeni osmijesi, ocito smrknut i vidno uznemiren :D

To El Bake, pokazao si svima svu svoju "moc", kao i koliko ljudi te zaista podrzava. :thumbup:
Osim standardnih Bakirovih i Sekinih hemoroida, koji, htjeli-nehtjeli, morali doci, gledajuci slike, nesto mi ne izleda kao da je na ovoj koridi bilo previse SDA vazalcadi. Barem ne toliko koliko su predvidjali. Erdogan tezak na Topsu?

radiša

#1828 Re: Erdogan usred predizborne kampanje u Turskoj dolazi u Sarajevo da održi miting

Post by radiša » 20/05/2018 23:59

kudrilo wrote:Ja nisam protiv prijateljstva sa Turskom, s obzirom na broj neprijatelja, lijepo je imati jakog prijatelja.

Problem je način na koji ovi koji bi trebali biti probosanski orijentisani ponižavaju državu i koliko sami sebe pravimo bijednim dodatno.
Prica mi jaran danas u tramvaju ti "prijatelji" iz turske prnuse u tramvaju i izadjose,citav tramvaj se poceo gusit i otvarat prozore,bas prijateljski. :-)

Dozer

#1829 Re: Erdogan usred predizborne kampanje u Turskoj dolazi u Sarajevo da održi miting

Post by Dozer » 21/05/2018 00:05

A, jel' ono u Turskom parlamentu nije usvojena ni rezolucija o Srebrenici...? Ili sam fulio nesto....

Inteligencija

#1830 Re: Erdogan usred predizborne kampanje u Turskoj dolazi u Sarajevo da održi miting

Post by Inteligencija » 21/05/2018 00:06

radiša wrote:
kudrilo wrote:Ja nisam protiv prijateljstva sa Turskom, s obzirom na broj neprijatelja, lijepo je imati jakog prijatelja.

Prica mi jaran danas u tramvaju ti "prijatelji" iz turske prnuse u tramvaju i izadjose,citav tramvaj se poceo gusit i otvarat prozore,bas prijateljski. :-)
prica meni od rodjaka prijateljov brat da su neki imucniji turci isli po bascarsiji i dijelili po 100 eura migrantima i prosjacima :)

radiša

#1831 Re: Erdogan usred predizborne kampanje u Turskoj dolazi u Sarajevo da održi miting

Post by radiša » 21/05/2018 00:07

Inteligencija wrote:
radiša wrote:

prica meni od rodjaka prijateljov brat da su neki imucniji turci isli po bascarsiji i dijelili po 100 eura migrantima i prosjacima :)
pa sta mi bosanci imamo od toga,nama prde njima daju

p206

#1832 Re: Erdogan usred predizborne kampanje u Turskoj dolazi u Sarajevo da održi miting

Post by p206 » 21/05/2018 00:14

vivaldi wrote:
kada je nedavno ona ruskinja bila ovdje u sarajevu, hrpa forumskih influensera je to protumacila "bravo, to, ucinila je vise za evropski i nato put nego svi nasi politicari, sad ce se amerika i evropa prepast ruskog uticaja...blabla..".

to je bio vec vec 10000 put kako ljudi se ocajnicki nadaju necemu iako se svaki put ispostavi da su nadanja bila neutemeljana.

10-15 dana nakon ruskinje u sofiji si imao ovaj veliki samit, prvi poslije 10-15 godina. najvazniji zakljucak tog samita je da se gospon makron popiso po cijelom zapadnom balkanu i svim njihovim evro teznjama. jedina je sreca da nije jeo masno taj dan jer bi se onda usput i posrao po nama.

evropske perepsketive u dogledno vrijeme, bar narednih 10 godina, nema ni za najbolje balkanske djake, a kamoli za nas uboge i sirote u bosni.

izgleda da se evropa rusa na balkanu boji puno manje nego sto mi mislimo.

da li ce i kada biti evrope - to je neizvjesno, ali ono sto je izvjesno je da treba ziviti. tu je zapravo vazna turska za bosnjake koji uvijek daju premijera federalne vlade, a samim tim na bosnjacima lezi i najveca odgovornost za minimum ekonomskog funkionisanja i federacije i drzave.

svi ili skoro svi ino krediti bez obzira da li se radi o infrastrukturnim ili podrsci budzetu se potpisuju na drzavnom niovu sto znaci da uvijek zavisis od srba i hrvata, tako da je bitno imati alternativu u slucaju "nedaj boze". koliko god da buducnosti turska bude imala ekonomskih problema, razlika u velicini je toliko velika da ce se uvijek moci izdvojiti par stotina miliona da se privremeno poguraju braca bosnjaci. bitno je imat ledja kakva takva.

narvano, u smislu politickih nacionanih interesa tj ulaska u eu, erdogan je mozda i najgori prijatelj kojeg mozes imati, ali ako te eu ocigleno nece do daljnega, a erdogan jedina alterniativa, onda se bas i nema izbora
Slažem se...ali ovdje je samo jedan gazda SAD i on ne miriše ovog brka
doduše trenutno je zauzet budalom Trumpom i ostalim problemima po svijetu, pa nas i ostale banana države povremeno samo pogleda...ali bojim se da sutra slijedi hladan tuš iz američke ambasade...nadam se da griješim

što se tiče Macrona mislim da je i on svjestan da je EU malo jača od udruženja izviđača, i da ako hoće da se nešto pitaju u svijetu, moraju se baviti jačanjem iznutra (vojska EU, prenos nadležnosti sa suverenih država na EU) a ne sirotinjom sa Balkana...i svjestan je da za obje stvari paralelno nemaju kapaciteta

Bodkin

#1833 Re: Erdogan usred predizborne kampanje u Turskoj dolazi u Sarajevo da održi miting

Post by Bodkin » 21/05/2018 00:16

hAZNADAR wrote:
vivaldi wrote:
hAZNADAR wrote:

Odnos prema Turskoj je stvar izbora, emocija, volje,....

Odnos prema EU je pitanje opstanka.
kada je nedavno ona ruskinja bila ovdje u sarajevu, hrpa forumskih influensera je to protumacila "bravo, to, ucinila je vise za evropski i nato put nego svi nasi politicari, sad ce se amerika i evropa prepast ruskog uticaja...blabla..".

to je bio vec vec 10000 put kako ljudi se ocajnicki nadaju necemu iako se svaki put ispostavi da su nadanja bila neutemeljana.

10-15 dana nakon ruskinje u sofiji si imao ovaj veliki samit, prvi poslije 10-15 godina. najvazniji zakljucak tog samita je da se gospon makron popiso po cijelom zapadnom balkanu i svim njihovim evro teznjama. jedina je sreca da nije jeo masno taj dan jer bi se onda usput i posrao po nama.

evropske perepsketive u dogledno vrijeme, bar narednih 10 godina, nema ni za najbolje balkanske djake, a kamoli za nas uboge i sirote u bosni.

izgleda da se evropa rusa na balkanu boji puno manje nego sto mi mislimo.

da li ce i kada biti evrope - to je neizvjesno, ali ono sto je izvjesno je da treba ziviti. tu je zapravo vazna turska za bosnjake koji uvijek daju premijera federalne vlade, a samim tim na bosnjacima lezi i najveca odgovornost za minimum ekonomskog funkionisanja i federacije i drzave.

svi ili skoro svi ino krediti bez obzira da li se radi o infrastrukturnim ili podrsci budzetu se potpisuju na drzavnom niovu sto znaci da uvijek zavisis od srba i hrvata, tako da je bitno imati alternativu u slucaju "nedaj boze". koliko god da buducnosti turska bude imala ekonomskih problema, razlika u velicini je toliko velika da ce se uvijek moci izdvojiti par stotina miliona da se privremeno poguraju braca bosnjaci. bitno je imat ledja kakva takva.

narvano, u smislu politickih nacionanih interesa tj ulaska u eu, erdogan je mozda i najgori prijatelj kojeg mozes imati, ali ako te eu ocigleno nece do daljnega, a erdogan jedina alterniativa, onda se bas i nema izbora
Bolje je biti na cekanju na clanstvo do daljnjega nego se zamjeriti. Niko ne gaji iluziju na skorasnje pridruzivanje - ali bolje i odbijenica od neprijateljstva. Ovako ispada da geostrateski sluzimo necijim drugim interesima. Ispada mu BiH ko trojanski konj,..ona kapija, portal u Stargate gdje se moze utaboriti bilo ko koga EU nece.
Od Turaka nemamo hajra puno. Od EU vec sad imamo gdje je obim trgovinske razmjene itekako veci i bitniji. Nek nas nikada ne prime u clanstvo - opet vise imamo hajra od EU koja nas nece nego od Turske.

Ne kazem da trebamo Tursku odhebati,... dobro je da smo u prijatelji u diplomatiji. Ali sve to moze itekako bez ovakvih cirkusa kao danas.
Srbija se zamjerila toliko da su je bombardovali pa sad preskace korake

RtrnOfSalisbury

#1834 Re: Erdogan usred predizborne kampanje u Turskoj dolazi u Sarajevo da održi miting

Post by RtrnOfSalisbury » 21/05/2018 00:18

u svaki slucaj bih je postala kolijevka predizbornog turizma, sljedeci bi mogli biti pakistanci, sirijci, indijanci ...

fakat

#1835 Re: Erdogan usred predizborne kampanje u Turskoj dolazi u Sarajevo da održi miting

Post by fakat » 21/05/2018 00:30

vivaldi wrote:
hAZNADAR wrote:Bolje je biti na cekanju na clanstvo do daljnjega nego se zamjeriti. Niko ne gaji iluziju na skorasnje pridruzivanje - ali bolje i odbijenica od neprijateljstva.
nije bitno sto se ja ne slazem s tim, jer te globalna realnost demantuje. pogledaj sta se desava na svejtskoj politickoj sceni zadnjih bukvalno godinu dana - rusija i turska od haman ivice rata do guznih havera expresno , amerika i evropa, od dva brata djeca rapidan sunovrat odnosa, brexit, iran....kakvi bolan crni bosnjaci i dupelizanje turcima...sta ti ima ko zamjerat, niti toga uopste ima u politici. samo pragmatizam
:thumbup:

Smrcak15

#1836 Re: Erdogan usred predizborne kampanje u Turskoj dolazi u Sarajevo da održi miting

Post by Smrcak15 » 21/05/2018 00:42

kakavdanakneiskustvu wrote:
Smrcak15 wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote: josipovic drzao predizborni miting svoje stranke u BIH za izbore u hrvatskoj,kad,gdje???
"I don't have anything against it. He's not the first foreign politician to hold a pre-election meeting here. If [former president of Croatia] Ivo Josipovic can do it, why can't Erdogan?" asked 28-year-old Damir Badzic, a resident of Sarajevo.
https://www.aljazeera.com/news/europe/2 ... 27987.html

kad i gdje???
16.12.2014
http://avaz.ba/vijesti/bih/152958/ivo-j ... etio-livno

Nakon što su Milan Kujundžić i Kolinda Grabar Kitarović, kao kandidati za predsjednika Hrvatske, ovih dana predizborno posjetili Livanjski kanton (Kujundžić Tomislavgrad, a Kitarović Kupres) ovaj dio BiH je posjetio i slijedeći kandidat za spomenutu funkciju Ivo Josipović. Aktuelni predsjednik susjedne zemlje danas se u popodnevnim satima susreo sa Livnjacima u PTC Forum.

Za razliku pd njih, Ivo Josipović je u Livnu istakao kako nije došao u Livno i BiH na predizborne skupove već da se susretne sa građanima i sagleda probleme bh Hrvata za koje je ustvrdio da nisu dijaspora.

Janjicar

#1837 Re: Erdogan usred predizborne kampanje u Turskoj dolazi u Sarajevo da održi miting

Post by Janjicar » 21/05/2018 00:44

haha evo smrleta :D

"Crkni te " jel ?

Maraschino

#1838 Re: Erdogan usred predizborne kampanje u Turskoj dolazi u Sarajevo da održi miting

Post by Maraschino » 21/05/2018 01:13

Janjicar wrote:Pa što ne pogura sa tim stotinama miliona ? Crnji dani nisu bili...
sta da pogura?
ulaganje, privatni kapital i svako trazi sebe u svemu tome. otvorio tursko trziste za nase proizvode pa skoro nedostizne kolicine za nas(i opet ih varamo).
birokratske ublehe na drzavnim i drugim sisama?
put sa-bg, sto se vecine tice taj i ne treba,
mozda namjensku malo da pogura, sve drugo bacanje para.

Janjicar

#1839 Re: Erdogan usred predizborne kampanje u Turskoj dolazi u Sarajevo da održi miting

Post by Janjicar » 21/05/2018 01:22

Maraschino wrote:
Janjicar wrote:Pa što ne pogura sa tim stotinama miliona ? Crnji dani nisu bili...
sta da pogura?
ulaganje, privatni kapital i svako trazi sebe u svemu tome. otvorio tursko trziste za nase proizvode pa skoro nedostizne kolicine za nas(i opet ih varamo).
birokratske ublehe na drzavnim i drugim sisama?
put sa-bg, sto se vecine tice taj i ne treba,
mozda namjensku malo da pogura, sve drugo bacanje para.
To ono meso sto ide preko Ramić-a i ostale ekipe iz SDA ? Povratnici to meso mogu prodat samo jednoj firmi koja je u direktnoj sprezi sa Ramićem i vrhom SDA. Jel o tome pričamo ?

Sultan mi se može prije svega napušit k.... jer podržava ovog mamlaza ridjobradog pa tek onda se može o ostalom pričat.

MUNAFIK

#1841 Re: Erdogan usred predizborne kampanje u Turskoj dolazi u Sarajevo da održi miting

Post by MUNAFIK » 21/05/2018 02:30

horkesh wrote:Svi Erdofanovi od danas pa nadalje i ubuduće neka samo šute kada bilo ko drugi dođe da vršlja po Bosni kao da je to njihova prćija.

Jer, ako može Erdogan, mogu i oni, ha ja. Uspjeli su da sve to izjednače, evo jedan skromni aplauz za tu dalekovidnu državničku politiku *clap clap*

Najdraži su mi ovi koji su kao najvećeg neprijatelja odredili upravo onaj dio sopstvenog naroda koji se ne slaže s vazalskim ponašanjem prema bilo kome, uključujući i Erdogana.
Po cemu Erdogan nema pravo doci u Sarajevo i prisustvovati dogadjaju koji organizuju neke organizacije a koje su njegove pristalice?

Boli mene briga je li dolaze drugi ili ne dolaze, ne treba mi nikakvo opravdanje za te stvari... Ako dolazi Vucic ima da postuje BIH, Ako dolazi Kolinda ima da postuje BIH kao sto i Erdogan postuje... Te price najavio, nijje najavio su suplje price, da ce Erdogan doc davno je najavljeno i to se vec odavno znalo... Sve je ovo samo suplja gdje svi politiziraju i nekakve poj'ene ubiru, kad kazem svi mislim naravno i na SDA... i to je sva sustina... SDA kupi svoje, a ovi svi sto 'pljuju' kupe svoje...
Last edited by MUNAFIK on 21/05/2018 03:35, edited 1 time in total.

horkesh

#1842 Re: Erdogan usred predizborne kampanje u Turskoj dolazi u Sarajevo da održi miting

Post by horkesh » 21/05/2018 02:53

MUNAFIK wrote:
horkesh wrote:Svi Erdofanovi od danas pa nadalje i ubuduće neka samo šute kada bilo ko drugi dođe da vršlja po Bosni kao da je to njihova prćija.

Jer, ako može Erdogan, mogu i oni, ha ja. Uspjeli su da sve to izjednače, evo jedan skromni aplauz za tu dalekovidnu državničku politiku *clap clap*

Najdraži su mi ovi koji su kao najvećeg neprijatelja odredili upravo onaj dio sopstvenog naroda koji se ne slaže s vazalskim ponašanjem prema bilo kome, uključujući i Erdogana.
Po cemu Erdogan nema pravo doci u Sarajevo i prisustvovati dogadjaju koji organizuju neke organizacije a koje su njegove pristalice?

Boli mene briga je li dolaze drugi ili ne dolaze, ne treba mi nikakvo opravdanje za te stvari... Ako dolazi Vucic ima da postuje BIH, Ako dolazi Kolinda ima da postuje BIH kao sto i Erdogan postuje... Te price najavio, nijje najavio su suplje price, da ce Erdogan doc davno je najavljeno i to se vec odavno znalo... Sve je ovo samo suplja gdje svi politiziraju i nekakve pojene ubiru, kad kazem svi mislim naravno i na SDA... i to je sva sustina... SDA kupi svoje, a ovi svi sto 'pljuju' kupe svoje...
Ma u pravu si, nije ovo bio predizborni miting kojeg je on organizirao bez da je ikoga pitao prvo u svom vilajetu. "Neke organizacije" spontano organizirale, veliš, pa on odlučio prihvatiti poziv :lol:

Ovo je bila državna, nay, državnička posjeta. Sad to ponovi tri puta i okreni se oko sebe, možda i postane istina :roll:

Nego, ubuduće, nemaš se nemaš pravo javljati oko bilo koga ko dolazi u BiH i radi, pa, šta god hoće. Zato što si ti, kao i ostali, unaprijed ih opravdao. Kad dođu Kolinda, Vučić, Plenković, neki Rusi, motoristi... ti ćeš, kao i ostali Erdofanovi, sjediti u trokutistanu i pokorno šutjeti, bit ćeš previše zauzet obračunom s pravim neprijateljom, komunjarama i FGR-ovcima.

Čestitam :thumbup:

Janjicar

#1843 Re: Erdogan usred predizborne kampanje u Turskoj dolazi u Sarajevo da održi miting

Post by Janjicar » 21/05/2018 03:06

insomnia78 wrote:Zanimljiv odabir nicka prije svega
Vidi stvarno, nisam ni zagledao koji mi je nick.

jao_situacije

#1844 Re: Erdogan usred predizborne kampanje u Turskoj dolazi u Sarajevo da održi miting

Post by jao_situacije » 21/05/2018 03:16

a jeste se upalili ko kutnjaci
nećete valjda do bajrama o sultanu i skupu

MUNAFIK

#1846 Re: Erdogan usred predizborne kampanje u Turskoj dolazi u Sarajevo da održi miting

Post by MUNAFIK » 21/05/2018 03:36

horkesh wrote:
MUNAFIK wrote:

Boli mene briga je li dolaze drugi ili ne dolaze, ne treba mi nikakvo opravdanje za te stvari... Ako dolazi Vucic ima da postuje BIH, Ako dolazi Kolinda ima da postuje BIH kao sto i Erdogan postuje... Te price najavio, nijje najavio su suplje price, da ce Erdogan doc davno je najavljeno i to se vec odavno znalo... Sve je ovo samo suplja gdje svi politiziraju i nekakve pojene ubiru, kad kazem svi mislim naravno i na SDA... i to je sva sustina... SDA kupi svoje, a ovi svi sto 'pljuju' kupe svoje...
Ma u pravu si, nije ovo bio predizborni miting kojeg je on organizirao bez da je ikoga pitao prvo u svom vilajetu. "Neke organizacije" spontano organizirale, veliš, pa on odlučio prihvatiti poziv :lol:

Ovo je bila državna, nay, državnička posjeta. Sad to ponovi tri puta i okreni se oko sebe, možda i postane istina :roll:

Nego, ubuduće, nemaš se nemaš pravo javljati oko bilo koga ko dolazi u BiH i radi, pa, šta god hoće. Zato što si ti, kao i ostali, unaprijed ih opravdao. Kad dođu Kolinda, Vučić, Plenković, neki Rusi, motoristi... ti ćeš, kao i ostali Erdofanovi, sjediti u trokutistanu i pokorno šutjeti, bit ćeš previše zauzet obračunom s pravim neprijateljom, komunjarama i FGR-ovcima.

Čestitam :thumbup:
Dolazili su i 92 i 93 i jedni i drugi radili sta god ko hoce...

A FGR... njima smeta samo jer je musliman i to je manje više sve...

brat moj

#1847 Re: Erdogan usred predizborne kampanje u Turskoj dolazi u Sarajevo da održi miting

Post by brat moj » 21/05/2018 05:21

Možda nam smeta što su nam pobili ljude i nasilno nam donijeli vjeru šta misliš o tome?

Možda nam smeta što su nam kralju glavu odrubili?
Možda nam smeta što nam je Katarina pobjegla u Rim kad su preuzeli?

Šta misliš o tome može li to biti?

lajkujMe

#1848 Re: Erdogan usred predizborne kampanje u Turskoj dolazi u Sarajevo da održi miting

Post by lajkujMe » 21/05/2018 06:20

Zivo ce me zanimati reakcija kad Dodje Putin ili Vucic u sred BL na predizborni skup....

HAVANA

#1849 Re: Erdogan usred predizborne kampanje u Turskoj dolazi u Sarajevo da održi miting

Post by HAVANA » 21/05/2018 06:31

Meni uvijek ista recenica,samo ime mijenjam...Jebo im ..... mater.

Bloo
Globalna šefica

#1850 Re: Erdogan usred predizborne kampanje u Turskoj dolazi u Sarajevo da održi miting

Post by Bloo » 21/05/2018 06:32

Primjenjivo i na ostale. S tim da Hrvati bjeze u Irsku :mrgreen:

Arapski povjesničar i sociolog Ali al-Wardi napisao je svojevremeno: „Kada bi Arapi morali da biraju između dviju država, vjerske i sekularne, glasali bi za vjersku i pobjegli u sekularnu.“ Danas bismo mogli reći: „Kada bi religijsko-ideološki nafiksani građani Bosne i Turske morali da biraju između dvaju društvenih poredaka, Izetbegović-Erdoganovog i zapadno-evropskog, glasali bi za Izetbegović-Erdogana i pobjegli u Njemačku i Sjevernu Ameriku

http://www.prometej.ba/clanak/osvrti/cr ... aciji-3483

Post Reply