Erdogan usred predizborne kampanje u Turskoj dolazi u Sarajevo da održi miting

MUNAFIK

#1601 Re: Erdogan usred predizborne kampanje u Turskoj dolazi u Sarajevo da održi miting

Post by MUNAFIK » 20/05/2018 18:36

Matzan wrote:Denis Becirovic lopatom uzima.
Tesko... Realno najbolje bi bilo da uzme Hadzikadunic, ali i on tesko da moze tje jos teze nego Becirovic... Lik ima veze, lobi grupe, zna raju po Vasingtonu to je ono sto je nama bitno..

drinjanin

#1602 Re: Erdogan usred predizborne kampanje u Turskoj dolazi u Sarajevo da održi miting

Post by drinjanin » 20/05/2018 18:36

insomnia78 wrote:
drinjanin wrote:Bakir ustrajava na politici pretvaranja Bošnjaka u vjersku skupinu koja je na nivou afričkog plemena, kojemu treba kolonijalni patron u liku i dijelu Erdogana. Okretanje prema istoku a ne prema zapadu je siguran put za propast ove države. Ne mogu se oteti dojmu da baš nisu toliko glupi i da ovo rade svjesno udarajući u turske talambase, a pri tome prizivajući najprimitivniji i najneobrazovaniji sloj društva (formalna diploma danas i nije mjerilo-napomena :)), a koga na našu žalost ima u popriličnom broju. Njima je ipak draža fildžan država u kome će imati svoju raju i sluge nego slobodoumna i prosperitetna zemalja. Ipak idu izbori...
Ali, mislim da poigravajući se i orjentalizirajući i islamizirajući vlastiti etnički korpus sasvim sigurno nisu svjesni geografskog položaja BiH, te geopolitičkog konteksta u svijetu. Ova previd možemo preskupo platiti.

Zaista moraju otići sa vlasti...
Mislis onih Bosnjaka sto su do neki dan bili Muslimani? Njih pretvara u vjersku skupinu?

Trik pitanje :)))
Intencija mi je i bila da ukažem da ako se ima namjera praviti moderna nacija u europskom duhu, onda religija ne treba biti skoro pa jedini stožer. U toj varijanti onda je nema svrhe ni praviti: imaju već nacija koliko god hoćeš na balkanu jedino im garantirati vjerske slobode :)...Šalu na stranu - sa ovom politikom faktički nije moguće biti Bošnjak ateista npr...
Ipak historija bosanskih M(m)uslimana je pomalo specifična i ne treba im a priori nijekati pravo na razvoj vlastite nacije, bez obzira koliko ona kasnila sa aspekta drugih jer povijene okolnosti nisu dale takvu vrstu mogućnosti. Hoću reći da SDA ovo dovodi do apsurda...

insomnia78

#1603 Re: Erdogan usred predizborne kampanje u Turskoj dolazi u Sarajevo da održi miting

Post by insomnia78 » 20/05/2018 18:37

Kae Bakir hin pretvara u vjersku skupinu. Otvorite komentare na Dzumijevu proslavu rodjendana uz sampanjac :lol:

MUNAFIK

#1604 Re: Erdogan usred predizborne kampanje u Turskoj dolazi u Sarajevo da održi miting

Post by MUNAFIK » 20/05/2018 18:37

BarbaDue wrote:
plain vanilla wrote: Kakvo bi raspolozenje bilo da Kolinda ili Vucic odrze predizborni skup i docekaju ih etnicki Hrvati, tj Srbi?
Zar to ne rade 3-4 puta godišnje, doduše u rukavicama. :mrgreen:
O cemu mi pricamo... nama u Parlamentu i u Predsjednistvu drzave sjede ljudi koji glasaju na izborima u Srbiji i Hrvatskoj...

megaman4

#1605 Re: Erdogan usred predizborne kampanje u Turskoj dolazi u Sarajevo da održi miting

Post by megaman4 » 20/05/2018 18:41

horkesh wrote:
MUNAFIK wrote:
A ko mlati sa tobom kako hoce?

Nama jedan Dodik i Covic blokiraju sve pozitivne procese u zemlji i mi pricamo kako neko mlati sa nama kako hoce... De budite realni bar sami prema sebi. Kakve to mi saveznike imamo i gdje... Sad ta u Turskoj kazu ljudima dajte svi po 10 KM za Bosnu dalo bi ih bar 80%... Ti ljudi nas jednostavno vole, samo mi smo pacenici pa ne znamo ni sami sa sobom kamo li sa prijateljima i saveznicima...
Dok nam je saveznik bio SAD, država je napredovala u svakom pogledu, skoro svakodnevno.

Otkako je Haris odlučio da Americi kaže "ne" pod maskom državotvornosti, tonemo sve dublje i dublje. Tražili ste, gledajte.

Inače, samo jedna riječ može opisati ovaj Erdoganov posjet - underwhelming.
Dzaba zatupljenom narodu objasnjavati kada ne vidi. Vidjet cemo kada ovo malo naroda sto je ostalo, ode zauvijek iz drzave, kome ce tada mahati zastavama?

SAD nas jedino moze izvuci iz ovih govana u koje nas je prvo Silajdzic uvalio, a Ridjobradi nastavio njegovim putem.

mO k3

#1606 Re: Erdogan usred predizborne kampanje u Turskoj dolazi u Sarajevo da održi miting

Post by mO k3 » 20/05/2018 18:41

horkesh wrote:
MUNAFIK wrote:

Nama jedan Dodik i Covic blokiraju sve pozitivne procese u zemlji i mi pricamo kako neko mlati sa nama kako hoce... De budite realni bar sami prema sebi. Kakve to mi saveznike imamo i gdje... Sad ta u Turskoj kazu ljudima dajte svi po 10 KM za Bosnu dalo bi ih bar 80%... Ti ljudi nas jednostavno vole, samo mi smo pacenici pa ne znamo ni sami sa sobom kamo li sa prijateljima i saveznicima...
Dok nam je saveznik bio SAD, država je napredovala u svakom pogledu, skoro svakodnevno.

Otkako je Haris odlučio da Americi kaže "ne" pod maskom državotvornosti, tonemo sve dublje i dublje. Tražili ste, gledajte.

Inače, samo jedna riječ može opisati ovaj Erdoganov posjet - underwhelming.
Bas smo pod njima napredovali ....

MuaDib

#1608 Re: Erdogan usred predizborne kampanje u Turskoj dolazi u Sarajevo da održi miting

Post by MuaDib » 20/05/2018 18:43

https://avaz.ba/vijesti/bih/380083/sebi ... on-erdoanu

Prvi kontakt s Izetbegovićima i djete odmah ostade bez čarapice. :lol: :lol: :lol: :lol:

Maharadza

#1609 Re: Erdogan usred predizborne kampanje u Turskoj dolazi u Sarajevo da održi miting

Post by Maharadza » 20/05/2018 18:43

pici wrote:ode sultan :(

Image

makar da smo iftarili skupa :(
Ništa onda, hajmo i mi lagano...

Image

:mrgreen:

plain vanilla
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#1610 Re: Erdogan usred predizborne kampanje u Turskoj dolazi u Sarajevo da održi miting

Post by plain vanilla » 20/05/2018 18:44

BarbaDue wrote:
plain vanilla wrote: Kakvo bi raspolozenje bilo da Kolinda ili Vucic odrze predizborni skup i docekaju ih etnicki Hrvati, tj Srbi?
Zar to ne rade 3-4 puta godišnje, doduše u rukavicama. :mrgreen:
Pa sad vise ne moraju u rukavicama, imaju alibi.
Nemamo zrno postovanja prema sebi, zato nas i handri ko stigne. Uvijek cemo biti neciji kmetovi.

Janjicar

#1611 Re: Erdogan usred predizborne kampanje u Turskoj dolazi u Sarajevo da održi miting

Post by Janjicar » 20/05/2018 18:44

MUNAFIK wrote: A ko mlati sa tobom kako hoce?

Kako nas vole ? Primjere kolege, konkretno na terenu sto je Turska pomogla to se samo broji. Ovo naljeto, nazimu, naproljece, sutra, kad bi, sta bi, dje bi je samo lafina.

Ommadawn

#1612 Re: Erdogan usred predizborne kampanje u Turskoj dolazi u Sarajevo da održi miting

Post by Ommadawn » 20/05/2018 18:45

80% po 10 KM za Bosnu?
Sadaka-nation

statixx

#1613 Re: Erdogan usred predizborne kampanje u Turskoj dolazi u Sarajevo da održi miting

Post by statixx » 20/05/2018 18:45

I kazu nema idolatrije u islamu, kad ono Bog pa Erdo...crni Bake u sta si se uvalio... :lol:

sadie_forever

#1614 Re: Erdogan usred predizborne kampanje u Turskoj dolazi u Sarajevo da održi miting

Post by sadie_forever » 20/05/2018 18:45

insomnia78 wrote:Kae Bakir hin pretvara u vjersku skupinu. Otvorite komentare na Dzumijevu proslavu rodjendana uz sampanjac :lol:
Ljudi bi voljeli da su bosnje veliki ateisti no popis govori svoje,islam i treba da igra neku ulogu kad se ispod 5% ljudi smatra nemuslimanima

Maharadza

#1615 Re: Erdogan usred predizborne kampanje u Turskoj dolazi u Sarajevo da održi miting

Post by Maharadza » 20/05/2018 18:46

Banksy wrote:izgleda da zaista nije bilo puno našeg svijeta.

https://www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/ ... u/7378173/
Ja mislio da će ovdje biti barem 100k uhljeba "po komandi" El Baketa ali očito i njima zahmet mahati zastavama dok se posti! :mrgreen:

insomnia78

#1616 Re: Erdogan usred predizborne kampanje u Turskoj dolazi u Sarajevo da održi miting

Post by insomnia78 » 20/05/2018 18:47

sadie_forever wrote:
insomnia78 wrote:Kae Bakir hin pretvara u vjersku skupinu. Otvorite komentare na Dzumijevu proslavu rodjendana uz sampanjac :lol:
Ljudi bi voljeli da su bosnje veliki ateisti no popis govori svoje,islam i treba da igra neku ulogu kad se ispod 5% ljudi smatra nemuslimanima
Pa cemu onda kmecanje. Treba reci otvoreno. Bosnjaci su samo muslimani i gotovo

dječak sa šibicama

#1617 Re: Erdogan usred predizborne kampanje u Turskoj dolazi u Sarajevo da održi miting

Post by dječak sa šibicama » 20/05/2018 18:48

Image

Image

4 prsta ili Rabaa, simbol radikalnog islamistickog pokreta Muslimanska braca iz Egipta

spreca

#1618 Re: Erdogan usred predizborne kampanje u Turskoj dolazi u Sarajevo da održi miting

Post by spreca » 20/05/2018 18:49

MUNAFIK wrote:

Nama jedan Dodik i Covic blokiraju sve pozitivne procese u zemlji i mi pricamo kako neko mlati sa nama kako hoce... De budite realni bar sami prema sebi. Kakve to mi saveznike imamo i gdje... Sad da u Turskoj kazu ljudima dajte svi po 10 KM za Bosnu dalo bi ih bar 80%... Ti ljudi nas jednostavno vole, samo mi smo pacenici pa ne znamo ni sami sa sobom kamo li sa prijateljima i saveznicima...
Pa sta cekaju?......molbu
Last edited by spreca on 20/05/2018 18:53, edited 1 time in total.

Matzan

#1620 Re: Erdogan usred predizborne kampanje u Turskoj dolazi u Sarajevo da održi miting

Post by Matzan » 20/05/2018 18:51

Dodik i Covic, nekako mi ih dodje zao, satrase se ljudi da izgrade zajednicku drzavu BiH u kojoj bi postojala samo jedna nacija - bosanska.
Hrvatska i Srbija na koljenima mole da BiH sto prije postane punopravna clanica NATO, EU, a ne bi im smetalo ni kad bi postali 51st of USA.
Al' sta ces, Bakir k'o i babo mu, zapeo Turska pa Turska.
Odraslo je to na ID i ne zna dalje od zelene transverzale.
Jos da nije ovih ljevicara i FGR da to sve fino objasni, otisla bi Bosna davno u tri lepe ... (lukic, da ne kazu da psujem).

kolegione

#1621 Re: Erdogan usred predizborne kampanje u Turskoj dolazi u Sarajevo da održi miting

Post by kolegione » 20/05/2018 18:52

Banksy wrote:
Heller wrote:
Smrcak15 wrote: ....crkni te od muke :kiss:
Ne možeš tako s jednim inžinjerom pričat.
crknite, inžEnjeru...
Zato su nam pune sale, jer ovako pisu inzEnjeri...

славянин

#1622 Re: Erdogan usred predizborne kampanje u Turskoj dolazi u Sarajevo da održi miting

Post by славянин » 20/05/2018 18:53

Velkoski wrote:
славянин wrote: Jeli ti poznat termin “white trash” ?

“he usage of ain't is a continuing subject of controversy in English. Ain't is commonly used by many speakers in oral and informal settings, especially in certain regions and dialects. Its usage is often highly stigmatized, and it can be used by the general public as a marker of low socio-economic or regional status or education level. Its use is generally considered non-standard by dictionaries and style guides except when used for rhetorical effect”

Tvoj link - procitaj ako mozes - doduse u BiH vi SDA glasaci i jeste ekvivalent “white trash”-a

nitam dnao da je J Cole white trash, al' čovjek uči dok je živ!
E tu se slazem 100% :D naravno da se ne moze porediti iz jednostavne cinjenice da isti nije white tako da :lol: Ozbiljno - razumijes li o cemu govorim - slusaj mu tekst pjesme (rap from da hood :D ) u kojem pjeva o porocima,losem okruzenju itd.... a to ti je stereotip cega ?
U govoru koristiti aint nekako i prolazi... posebno u ruralnim sredinama i siromasnim kvartovima itd.Ali koristiti aint prilikom pisanja ... no good.Posebno jer je komentar povodom kojeg sam i podvukao ovo aint napisan u kontekstu necijeg znanja i obrazovanja jer je komentator uletio u konverzaciju koju smo vodili na Bosanskom jeziku - i tom prilikom valjda da bi se pokazao pametnim u nedostatku argumenata poceo piskarati nebuloze na Engleskom jeziku pri tome aludirajuci na to da su Tuzlaci komunisti ili sta vec.

Ova tema se razvija u zbilja jednu konstruktivnu raspravu - mislim dobar kvalitet sugovornika :D

Oprostite na offtopic.Ali moze se povezati sa temom ... kako rece danas Bakir Erdoanu "put it in your ear" :D kad mu je bubica ispala iz uha.

:wink:

sadie_forever

#1623 Re: Erdogan usred predizborne kampanje u Turskoj dolazi u Sarajevo da održi miting

Post by sadie_forever » 20/05/2018 18:54

insomnia78 wrote:
sadie_forever wrote:
Pa cemu onda kmecanje. Treba reci otvoreno. Bosnjaci su samo muslimani i gotovo
Turci su samo muslimani? Ima jedan poznati turcin pastor ovdje,citava porodica presla na protestantizam,jesul takvi turci? A tako nekako i bosnjaci,islam je usko vezan za nas no ima i nemuslimana ali manjina

maxell_sarajevo

#1625 Re: Erdogan usred predizborne kampanje u Turskoj dolazi u Sarajevo da održi miting

Post by maxell_sarajevo » 20/05/2018 18:55

Koja je razlika izmedju Mihajla iz Lukavice koji mase srbijanskom zastavom, Ante iz Mostara sa hrvatskom zastavom i Mensura iz Sarajeva koji mase turskom zastavom???

Post Reply