Smrt mladića Davida Dragičevića: Jeftini pokušaji SNSD-A u prikrivanju počinilaca i političke predizborne manipulacije??

Post Reply
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#2076 Re: Smrt mladića Davida Dragičevića: Jeftini pokušaji SNSD-A u prikrivanju počinilaca i političke predizborne manipulaci

Post by Kikibombona »

JThomas wrote:i šta to sve predstavlja, razloge da se predmet ne riješi?

ja pijem, a travu nikad nisam ni probao. ali alkohol ubija milione ljudi svake godine, na hiljadu načina. jel iko ikad došao kući napušen i prebio ženu i djecu. ili napušen opalio jarana štosem u kafani.
Trava suzbija agresivnost.

Ako je kreten napusen, velike su sanse da ce ga trava odvratiti od nasilja.

Ako je kreten pijan, to je obicno puno gore nego da je trijezan.
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#2077 Re: Smrt mladića Davida Dragičevića: Jeftini pokušaji SNSD-A u prikrivanju počinilaca i političke predizborne manipulaci

Post by HAVANA »

Zar ima i narkomanski lobi? Da je dilerski pa hajd,njima to najmanje pase.Ode u regularne tokove...
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#2078 Re: Smrt mladića Davida Dragičevića: Jeftini pokušaji SNSD-A u prikrivanju počinilaca i političke predizborne manipulaci

Post by Kikibombona »

HAVANA wrote:Zar ima i narkomanski lobi? Da je dilerski pa hajd,njima to najmanje pase.Ode u regularne tokove...
Vidim ja, ti bi da pusis drogu! :D

Nismo mi nemoralni kao Holandjani i Kanadjani da to dozvolimo.

SDA, SNSD i HDZ nece dozvoliti nemoral u BiH.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#2079 Re: Smrt mladića Davida Dragičevića: Jeftini pokušaji SNSD-A u prikrivanju počinilaca i političke predizborne manipulaci

Post by insomnia78 »

Kikibombona wrote:
HAVANA wrote:Zar ima i narkomanski lobi? Da je dilerski pa hajd,njima to najmanje pase.Ode u regularne tokove...
Vidim ja, ti bi da pusis drogu! :D

Nismo mi nemoralni kao Holandjani i Kanadjani da to dozvolimo.

SDA, SNSD i HDZ nece dozvoliti nemoral u BiH.
Zar se neko usudi pomisliti da vi kod nas to izgledalo ko u Kanadi? To ti je ko sa naftom. I Norveska i Nigerija imaju naftu
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#2080 Re: Smrt mladića Davida Dragičevića: Jeftini pokušaji SNSD-A u prikrivanju počinilaca i političke predizborne manipulaci

Post by HAVANA »

Kikibombona wrote:
HAVANA wrote:Zar ima i narkomanski lobi? Da je dilerski pa hajd,njima to najmanje pase.Ode u regularne tokove...
Vidim ja, ti bi da pusis drogu! :D

Nismo mi nemoralni kao Holandjani i Kanadjani da to dozvolimo.

SDA, SNSD i HDZ nece dozvoliti nemoral u BiH.
Ma ne bi vala sad,popusio sam sleper do 27. Dosta je. :D
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#2081 Re: Smrt mladića Davida Dragičevića: Jeftini pokušaji SNSD-A u prikrivanju počinilaca i političke predizborne manipulaci

Post by Fudo387 »

Bizi jebo vas to, sam’ ogladnis i zaspes.
Sta fali pivu, polako, halid, drz nedaj... :D
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#2082 Re: Smrt mladića Davida Dragičevića: Jeftini pokušaji SNSD-A u prikrivanju počinilaca i političke predizborne manipulaci

Post by dezurni_ucenik »

Fudo387 wrote:Bizi jebo vas to, sam’ ogladnis i zaspes.
Sta fali pivu, polako, halid, drz nedaj... :D


A vetar duva, duva, duva
i usta su nam sasvim suva
o je, o je


:-)
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#2083 Re: Smrt mladića Davida Dragičevića: Jeftini pokušaji SNSD-A u prikrivanju počinilaca i političke predizborne manipulaci

Post by HAVANA »

Fudo387 wrote:Bizi jebo vas to, sam’ ogladnis i zaspes.
Sta fali pivu, polako, halid, drz nedaj... :D
Eto kolko je to nezdravo i problematicno. :lol: Jedes,smijes se i spavas.Grozno.
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#2084 Re: Smrt mladića Davida Dragičevića: Jeftini pokušaji SNSD-A u prikrivanju počinilaca i političke predizborne manipulaci

Post by Fudo387 »

HAVANA wrote:
Fudo387 wrote:Bizi jebo vas to, sam’ ogladnis i zaspes.
Sta fali pivu, polako, halid, drz nedaj... :D
Eto kolko je to nezdravo i problematicno. :lol: Jedes,smijes se i spavas.Grozno.
I pricas nesta, moj rodjak kad se navije, bogotac ga ne mere pofatat dje je poso.
Jednom se unistio, u neka doba uzeo bonsek i reze nenin kredenac. Sta’s to? Kae, da nam nesta ispecem, gladan sam. Bizi, goni.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#2085 Re: Smrt mladića Davida Dragičevića: Jeftini pokušaji SNSD-A u prikrivanju počinilaca i političke predizborne manipulaci

Post by SaraFina »

radostan dan wrote:Tema zamrla a samim tim i mogucnost da se slucaj rijesi, naglom nezainteresovanoscu pokretačice iste, a sto se pak slucajno poklapa sa okoncanjem procesa izbornoga...
Ovo nije tačno. Vikendima samo nisam kući. A i ovo je javni forum, nisam nikakva domaćica na temi, pa da je nužno moje svakodnevno prisustvo ili? Da ti ponudim čašicu brlje i tacnu suhovine? Pa mi pojasni zašto je moja nazočnost bitna na temi danonoćno/svakodnevno?
Napisala sam tokom ovih par mjeseci sve što mislim o ubistvu mladića.
I dalje stojim iza svog mišljenja. David je ubijen. Ubice nisu privedene, pred lice pravde. Zašto?
Zašto se zataškava mjesecima slučaj ubistva dvadesetogodišnjeg dječaka Srbina u B.L? Obzirom da se nadležne institucije i vladajući SNSD, ni tokom predizborne, a ni nakon izbora nisu bavile rasvjetljavanjem ubistva mladića, i dalje tvrdim da prikiravaju počinitelje.
To što si se ti bojao da su skupovi "Pravda za Davida" rušenje vožda Dodika i institucija RS, drugi je par opanaka..... A i pokazalo se kao promašaj.
Nikakvih incidenata na skupovima nije bilo, niti se pozivalo na nasilje.
Što se tiče pak politiziranja teme, sam Dodik, SNSD, stranački uhljebi i forumski bootovi su tvrdili da iza Dragičevića stoji: Soroš, Vatikan, Sarajevo i NVO, Savez za izgubljene izbore i sl gluposti...
Ti na temi si bio ne pristrasan, nego politički aktivan..... U negiranju da institucije RS (ne) prikrivaju počinioce, a u početku ti je i uzrok smrti bio sporan.
U tvoje moralne razloge ne bi ulazila, što se političkih tiče ti najbolje znaš imaš li koristi.
Moji motivi su uvjek bili isključivo briga za povratničku malobrojnu bošnjačku populaciju, te ljude koji sa porodicama tokom ljeta i praznika posjećuju RS...(Sa članovima porodice) Jer ako taj MUP RS nije pod onakvim medijskim pritiskom" uspio riješiti" smrt mladića srpske nacionalnosti, kako onda očekivati zaštitu Bošnjaka povratnika i ljudi bošnjačke nacionalnosti koji privremeno brave u RS?
Vjerovao ili ne mene je isključivo taj problem zamarao. I logično da smatram kako je budućnost mladih bošnjačke nacionalnosti u RS neizvjesna i zabrinjavajuća..
Ti ako možeš izvoli vjeruj institucijama, ja lično na bilo čijem mjestu povratnika bošnjačke nacionalnosti bila bi desetak puta opreznija.
Prošla im smrt Davida, proćiće i nekog Alena, Adnana a tako i Selme i Ajne.
Trenutno sve poluge nakon ovog debakla su u rukama MUP-a RS i vladajućeg SNSD-a... Kojem ja nikad nisam vjerovala, a sad im nevjerujem isto kao 93'.Mi možemo očekivati zastrašivanja povratnika i njihove djece i desetak puta gori tretman nego do sada. Upravo jer im ovaj slučaj prošao i dao polugu da su apsolutni vladari smrti i života..
Pa ti misli šta želiš. Imaš djecu...
Živ ti Dodik i SNSD bio do smrti. A i MUP i institucije.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#2086 Re: Smrt mladića Davida Dragičevića: Jeftini pokušaji SNSD-A u prikrivanju počinilaca i političke predizborne manipulaci

Post by Kikibombona »

HAVANA wrote:
Kikibombona wrote:
HAVANA wrote:Zar ima i narkomanski lobi? Da je dilerski pa hajd,njima to najmanje pase.Ode u regularne tokove...
Vidim ja, ti bi da pusis drogu! :D

Nismo mi nemoralni kao Holandjani i Kanadjani da to dozvolimo.

SDA, SNSD i HDZ nece dozvoliti nemoral u BiH.
Ma ne bi vala sad,popusio sam sleper do 27. Dosta je. :D
Ja sam prvi zapalio nekad u srednjoj skoli, ni sam ne znam kada tacno. Ne sjecam se tog trenutka. Bio je period od 4-5 godina pocetkom dvadesetih kada se pusilo svaki dan, u prosjeku po 2-3 jointa. Onda sam i ja prestao nekad kada i ti, tj. drasticno umanjio. Nekako je islo postepeno, sve manje i manje. Sada kada uveliko gazim tridesete zapalim jednom u 2-3 mjeseca, vise radi raje i druzenja nego radi svog gusta. I ekipa sa kojom sam jeo travu, svi ozenjeni, zaposleni, batalili travu. Valjda to tako dodje sa godinama...

I onda ovdje dodjem i procitam pricu o ovisnosti. :lol: Ja kada napravim neku grubu racunicu, ispusio sam sigurno preko 5 000. :lol: Isto je sa jaranima, niko ziv nije imao problem prestati pusiti travu. Agonija je kada duhan treba odbaciti.

I opet, nakon svega, ne bih volio da moje dijete konzumira travu. Nema u tome nista dobro i potrebno covjeku.

Ako postoji onaj svijet, u sto sumnjam, Davidu ce biti drago da demistifikujemo lazne tvrdnje o gandzi. :-D
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#2087 Re: Smrt mladića Davida Dragičevića: Jeftini pokušaji SNSD-A u prikrivanju počinilaca i političke predizborne manipulaci

Post by SaraFina »

Apsolutno nije bitno šta je pokojni David konzumirao. Te gluposti da se od mladića napravi ovisnik su dno.
Taman da je bio na neznam čemu, a nije, niko nema prava ubiti čovjeka i proći nekažnjeno.

Te bolesne kontrukcije treba zaobilaziti u razmatranju uopće.
User avatar
Hemel
Posts: 6605
Joined: 08/11/2003 00:00
Location: prije i poslije tobe ista

#2088 Re: Smrt mladića Davida Dragičevića: Jeftini pokušaji SNSD-A u prikrivanju počinilaca i političke predizborne manipulaci

Post by Hemel »

Fudo387 wrote:
HAVANA wrote:
Fudo387 wrote:Bizi jebo vas to, sam’ ogladnis i zaspes.
Sta fali pivu, polako, halid, drz nedaj... :D
Eto kolko je to nezdravo i problematicno. :lol: Jedes,smijes se i spavas.Grozno.
I pricas nesta, moj rodjak kad se navije, bogotac ga ne mere pofatat dje je poso.
Jednom se unistio, u neka doba uzeo bonsek i reze nenin kredenac. Sta’s to? Kae, da nam nesta ispecem, gladan sam. Bizi, goni.
:lol: :lol:

dofu legenda. sad ce neko misliti da sam napusen koliko se smijem
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#2089 Re: Smrt mladića Davida Dragičevića: Jeftini pokušaji SNSD-A u prikrivanju počinilaca i političke predizborne manipulaci

Post by Fudo387 »

:lol:

Ima scena kad se ozenio, al ozbiljna je tema, preCeracemo. :lol:
User avatar
Streptokok
Posts: 3459
Joined: 27/10/2014 08:18

#2090 Re: Smrt mladića Davida Dragičevića: Jeftini pokušaji SNSD-A u prikrivanju počinilaca i političke predizborne manipulaci

Post by Streptokok »

Kikibombona wrote:[.
Ovo je razlika između tebe i mene. Ti googlas i fatas se nekakvih clanaka a javti givorim sta kaze strucna literatura. I onda opet ti mene optuzis da lupetam. E to je ona bosanska gdje svi sve znaju a ponajmanje struka.
User avatar
Streptokok
Posts: 3459
Joined: 27/10/2014 08:18

#2091 Re: Smrt mladića Davida Dragičevića: Jeftini pokušaji SNSD-A u prikrivanju počinilaca i političke predizborne manipulaci

Post by Streptokok »

HAVANA wrote:Zar ima i narkomanski lobi? Da je dilerski pa hajd,njima to najmanje pase.Ode u regularne tokove...
Drzi se ti kafane, skolu si ocigledno tu i zavrsio pa se u sve razumijes, od robotike do hirurgije. A ustvari najveci domet ti je zmirecinocijetini koju pivu loces.
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#2092 Re: Smrt mladića Davida Dragičevića: Jeftini pokušaji SNSD-A u prikrivanju počinilaca i političke predizborne manipulaci

Post by HAVANA »

Streptokok wrote:
HAVANA wrote:Zar ima i narkomanski lobi? Da je dilerski pa hajd,njima to najmanje pase.Ode u regularne tokove...
Drzi se ti kafane, skolu si ocigledno tu i zavrsio pa se u sve razumijes, od robotike do hirurgije. A ustvari najveci domet ti je zmirecinocijetini koju pivu loces.
Allaha mi pomijeso si me s nekim.Na robotici i hirurgiji nikad nista nisam napisao. :cry: Robota ocima nisam vidio a sto se hirurgije tice par operacija, al opet ti pojma nemam.Spavo.Nisam nista vidio.Oko pive znam ponesto.
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#2093 Re: Smrt mladića Davida Dragičevića: Jeftini pokušaji SNSD-A u prikrivanju počinilaca i političke predizborne manipulaci

Post by HAVANA »

SaraFina wrote:Apsolutno nije bitno šta je pokojni David konzumirao. Te gluposti da se od mladića napravi ovisnik su dno.
Taman da je bio na neznam čemu, a nije, niko nema prava ubiti čovjeka i proći nekažnjeno.

Te bolesne kontrukcije treba zaobilaziti u razmatranju uopće.
Tacno.Sve konstrukcije i te i slicne price su skretanje sa teme.Ko je ubio dijete?
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#2094 Re: Smrt mladića Davida Dragičevića: Jeftini pokušaji SNSD-A u prikrivanju počinilaca i političke predizborne manipulaci

Post by Ommadawn »

Streptokok wrote:
Kikibombona wrote:[.
Ovo je razlika između tebe i mene. Ti googlas i fatas se nekakvih clanaka a javti givorim sta kaze strucna literatura. I onda opet ti mene optuzis da lupetam. E to je ona bosanska gdje svi sve znaju a ponajmanje struka.
Pa de nam fino iznesi tekstove o travi i kokainu i njihove slicnosti iz te strucne literature. I navedi kako se zove ta strucna literatura, ko je napisao, kad je izdata.
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#2095 Re: Smrt mladića Davida Dragičevića: Jeftini pokušaji SNSD-A u prikrivanju počinilaca i političke predizborne manipulaci

Post by Nadzorna_ploca »

Kakvi upisi na temi i kakvi strucnjaci su se okupili..
Ne moze ni jedna tema bez njih. Gibam ja odavde.
User avatar
Streptokok
Posts: 3459
Joined: 27/10/2014 08:18

#2096 Re: Smrt mladića Davida Dragičevića: Jeftini pokušaji SNSD-A u prikrivanju počinilaca i političke predizborne manipulaci

Post by Streptokok »

Ommadawn wrote:
Streptokok wrote:
Kikibombona wrote:[.
Ovo je razlika između tebe i mene. Ti googlas i fatas se nekakvih clanaka a javti givorim sta kaze strucna literatura. I onda opet ti mene optuzis da lupetam. E to je ona bosanska gdje svi sve znaju a ponajmanje struka.
Pa de nam fino iznesi tekstove o travi i kokainu i njihove slicnosti iz te strucne literature. I navedi kako se zove ta strucna literatura, ko je napisao, kad je izdata.
ovo što ti tražiš se plaća. znanje nije besplatno.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#2098 Re: Smrt mladića Davida Dragičevića: Jeftini pokušaji SNSD-A u prikrivanju počinilaca i političke predizborne manipulaci

Post by Ommadawn »

Pa nije beg cicija. Koliko?
Haman2
Posts: 3998
Joined: 09/12/2016 20:04

#2099 Re: Smrt mladića Davida Dragičevića: Jeftini pokušaji SNSD-A u prikrivanju počinilaca i političke predizborne manipulaci

Post by Haman2 »

Jadan je otac Dragicevic. Ubili su mu dijete a jos nikako da sazna ko je ubica. Mislim da jos niko ne zna motiv ubistva. Zasto se to krije. Sta radi policija i pravosudje.
Neregistrirani
Posts: 1252
Joined: 27/07/2007 22:44
Contact:

#2100 Re: Smrt mladića Davida Dragičevića: Jeftini pokušaji SNSD-A u prikrivanju počinilaca i političke predizborne manipulaci

Post by Neregistrirani »

Kroz slučaj "Dragičević", kao kroz skener, prošle su državne institucije (policija i tužilaštva), ugledne profesije (ljekari i advokati), političari i politike, opozicione i vladajuće, nevladine organizacije, nezavisne televizije i javni servisi, nezavisni i režimski novinari, međunarodne institucije i njihovi predstavnici, svi sa svojim unakaženim licem i tamnim i ružnim stranama. Snimak skeniranja pokazao je da je čovjek izgubljen i beznadežan, a društvo teško bolesno. Ali je pokazao da postoje i hrabri ljudi, spremni da se žrtvuju za uzvišena načela i civilizacijske vrijednosti. Sociolozi, ako ih još ima, su dobili dobar materijal za sociološke analize društvenih kretanja.

Pravosudni slučaj nerazjašnjene smrti je, po svemu sudeći, okončan. Dokazi o uzroku smrti nisu prikupljani, ili su uništeni, ili su kontaminirani. Tužilac nema sa čime izaći pred sud. Da li je to učinjeno, namjerno? Ni o tome neće biti dokaza! Prosto se ne nazire izlaz iz zamršenosti koja je stvorena.

Slučaj "Dragičević" će ući u pravnu i političku istoriju kao državni slučaj. Vlast, koja je imala šansu da stvori državu pravde i vladavine prava, stvorila je državu nerazjašnjenih ubistava i uličnog terorizma. U kom pravcu će se razvoj društva odvijati, teško je reći. Iskustvo nas uči da su mafije koje su ostajale nekažnjene uvijek na kraju dolazile u sukob sa državom. To su logični istorijski raspleti. Moć ne želi kontrolu.

https://www.nezavisne.com/index/kolumne ... rsa/507630
Post Reply