Ljevica(Bošnjačka) predlaže dominaciju

Locked
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#176 Re: Ljevica(Bošnjačka) predlaže dominaciju

Post by General War »

Od nabrojanih tri dvije stranke run by Zeljko K bosnjak i Pedja Kojovic bosnjak...jebena brate oba 2% :mrgreen:
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#177 Re: Ljevica(Bošnjačka) predlaže dominaciju

Post by SaraFina »

Kojović najavio kandidata za hrvatskog člana Predsjedništva

Predsjednik Naše stranke Predrag Kojović je, gostujući na FACE televiziji, najavio je da će Naša stranka imati kandidata za člana Predsjedništva BiH, no njegovo ime nije želio otkriti.

“Imat ćemo kandidata za člana Predsjedništva BiH. To je osoba koja je jedna sasvim druga BiH. To je jedan izuzetan Bosanac i Hercegovac, koji posao u Predsjedništvu ne gleda kao boks meč gdje svoje protivnike tučete. To je čovjek koji će BiH odvesti u središte europskih institucija, i Parizu, i Londonu, i Bijeloj kući. To je jedan čovjek koji je svjetski a naš, koji govori četiri ili pet stranih jezika“, naveo je Kojović dodavši da se radi o osobi rođenoj u Sarajevu a koja je diplomirala na Harvardu i koja je radila, kako je naveo, ozbiljne poslove u UN-u. Radi se o kandidatu koji će, najvjerojatnije, ući u trku za člana Predsjedništva BiH iz reda hrvatskog naroda. Šture informacije koje je Kojović iznio uz opis CV-a u velikoj mjeri odgovaraju Boriši Falataru, koji živi u Parizu, završio je Harvard i radio u UN-u, a rođen je u Sarajevu.

Predsjednik Naše stranke Kojović također je izjavio i da će se jedan od utemeljitelja Naše stranke, Danis Tanović, aktivno uključiti u politiku kao kandidat na predstojećim izborima, prenosi Dnevni list.

Tanović će biti jedan od kandidata, a Kojović je pojasnio da će on to biti na razini koju sam Tanović odabere. Pretpostavlja se da će bh. redatelj i dobitnik filmske nagrade ‘Oscar’ biti kandidat za Parlament BiH i možda tako postati prvi član Naše stranke koji će biti izabran u najviše zakonodavno tijelo BiH. Kojović je kazao da je Tanović poručio da on ne bi bio dobar kandidat za člana Predsjedništva BiH, ali se opredijelio ići na jednu od listi.

Tanović je kao motiv za osnivanje Naše stranke ranije naveo sprječavanje širenja nacionalizma i korupcije. Njegovo viđenje unutarnjeg uređenja BiH ogleda se u tome da se ukinu entiteti, uvede progresivno oporezivanje te obvezno glasanje za sve punoljetne građane.
:D
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#178 Re: Ljevica(Bošnjačka) predlaže dominaciju

Post by Chmoljo »

Bloo wrote:
Fudo387 wrote:
Ko je ljevica u Bosnjaka?
Pa SDP, DF, pa ako hoces, i Nasa Stranka.
Sve su to ozbiljne partije, mislim cuj ozbiljne, ozbiljne kad je taj BiH nivo u pitanju, koje mogu djelovati, pa cak i biti na vlasti, samo tamo
gdje su Bosnjaci vecina. Zakljucak, ljevica kod Bosnjaka nije oksimoron, kod druga dva naroda, jeste.
Pa SDP, DF i naša stranka su onda ljevica i srpska i hrvatska :) koliko znam nisu se deklarisali kao ljevica jednog naroda.
A to što mogu djelovati gdje su Bosnjaci vecina malo mi vuce da si mislio na to da eto Bosnjaci im dopustaju da dodu na vlast, pa mora da su ovo ili bosnjacke stranke ili su Bosnjaci pravo tolerantni.
nema potrebe da se pravimo blesavi.

nije uopšte u pitanju ideološka-ekonomska pozadina, stav prema socijalnim davanjima, stav prema imigrantima i slično.

kada bismo nekako hipotetički zanemarili sve ono što se dešavalo devedesetih, ove stranke ljevice bi i među Srbima i među Hrvatima dobijale značajan broj glasova.

tako da nije u pitanju podjela na ljevicu i desnicu, nego je u pitanju podjela na stavove o događajima iz devedesetih i stav prema Bosni i Hercegovini kao državi.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#179 Re: Ljevica(Bošnjačka) predlaže dominaciju

Post by General War »

Chmoljo wrote:
General War wrote: Objasnio sam u postu iznad, ne smeta meni sto on ide po svetistima, vec sto upisa u svojinu one nekretnine u vlasnistvu SK...a sve da bih odbranio tezu da ovo nisu politicari vec interesne grupe i lopovi, i mjenjace curak sve dok ima sta da se otme...pa da sutra udju u ravnogorski pokret ako ce kontrolisat tokove novca...nadam se da sam bio precizniji.
opet si fulio generale.

to je mogao uraditi samo Nijaz Duraković. Zlaje tada na mapi nije bilo :)
Ok, zlaja zaluto tamo...i hop ode na vrh, ko i dodika i covketa ...sta ti je sreca...mene nikako da takvo sto da potrefi, :mrgreen:
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#180 Re: Ljevica(Bošnjačka) predlaže dominaciju

Post by Fudo387 »

Bloo wrote:
Fudo387 wrote:
Ko je ljevica u Bosnjaka?
Pa SDP, DF, pa ako hoces, i Nasa Stranka.
Sve su to ozbiljne partije, mislim cuj ozbiljne, ozbiljne kad je taj BiH nivo u pitanju, koje mogu djelovati, pa cak i biti na vlasti, samo tamo
gdje su Bosnjaci vecina. Zakljucak, ljevica kod Bosnjaka nije oksimoron, kod druga dva naroda, jeste.
Pa SDP, DF i naša stranka su onda ljevica i srpska i hrvatska :) koliko znam nisu se deklarisali kao ljevica jednog naroda.
A to što mogu djelovati gdje su Bosnjaci vecina malo mi vuce da si mislio na to da eto Bosnjaci im dopustaju da dodu na vlast, pa mora da su ovo ili bosnjacke stranke ili su Bosnjaci pravo tolerantni.
Bosnjaci su apsolutna vecina kad je u pitanju njihovo clanstvo, i Bosnjaci su apsoluta vecina njihovih glasaca.
To ih naravno ne cini iskljucivo bosnjackim strankama, jednostavno se ideje ljudima svidjaju, i ocito je da
nemaju problem da takve ideje, u ime tih stranaka, brane Srbi i Hrvati koji su centralama tih stranaka.
Ljevica jarane, prava pravcata, takorekuc, svedska.
Ne znam sta pokusavas ovim postovima?
User avatar
ABH017
Posts: 3620
Joined: 18/05/2010 00:20

#181 Re: Ljevica(Bošnjačka) predlaže dominaciju

Post by ABH017 »

General War wrote:
ABH017 wrote: Hoćeš da kažeš da ljevičari ne smiju biti vjernici, pa čak ni obići neka vjerska svetišta?
Sad vam je glavni argument Zlaja u ihramu. Kao da je to jedini ljevičar. Kao da je uopšte politički aktivan.
Haj da se ne lažemo, već da priznamo da vam ove slike dobro dođu da bi sami sebe ubijedili u nešto što i sami znate da nije tako. Zlaja vjernik? Ma hajte molim vas...
Hocu da kazem da " nam" u sva tri tora nema ljevice...a samo mi smeta malkice sto sve nakaradno hanam kod njih, a kod " nas" ljepota...i sta ima da kome smeta sto nasljednici saveza komunista idu na ihramu ili vec gdje...problem je sto " njihovi" nasljednici saveza komunista idu po pravoslavnim svetistima...to su vec presvuceni cetnici :mrgreen:
Ovdje se potpuno slažem, no zasmeta mi uvijek veličanje i proturanje velikonacionalnih ideja preko ovakvih, ublehaških tema. To da se svi guraju u politiku za svoj džep i ćejf, stoji. Ali ja još nisam čuo te ljevičare, da kažu da im smetaju crkvena zvona, ili da im Banja Luka liči na Kremlj. I tako to, ako me razumiješ.
User avatar
Better Man
Posts: 16772
Joined: 01/10/2006 20:10

#182 Re: Ljevica(Bošnjačka) predlaže dominaciju

Post by Better Man »

Teniser wrote:Po uzoru na Papke iz RS ljevica koja je inače Bošnjačka,osim par ikebana,ponovo svojim prijedlogom nudi vlastitu dominaciju u domu naroda FBiH.
Sda - DF - Sbb - Sdp koalicija koja je ponudila prijedlog izmjena izbornog zakona ponovo i bezobrazno krše presudu Ustavnog suda u slučaju Ljubić,nudeći popunu doma naroda po principu iz svakog kantona koji imaju takvog zastupnika.
Očigledno da žele dominaciju i preslikanu aferu "papak" kupujući ili instalirajući podobnog kandidata a pritom zanemarujući presudu koja kaže da dom naroda nije dom kantona.
Ono što Ljubić i Čović traže, a vezano za tu presudu i onu drugu nema veze sa samom presudom, jer oni žele nešto što im presuda nije uopšte dala za pravo. Ovu državu treba graditi iskljuivo na građanskim i sekularnoim principima. Vjeru treba zabraniti u javnom životu i školama i to treba da bude strogo privatna stvar. Ko želi da se bavi vjerom i da uči o istoj, eno mu vjerski objekti i vjerske škole.
Last edited by Better Man on 08/04/2018 21:57, edited 1 time in total.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50438
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#183 Re: Ljevica(Bošnjačka) predlaže dominaciju

Post by Bloo »

Fudo387 wrote: Bosnjaci su apsolutna vecina kad je u pitanju njihovo clanstvo, i Bosnjaci su apsoluta vecina njihovih glasaca.
To ih naravno ne cini iskljucivo bosnjackim strankama, jednostavno se ideje ljudima svidjaju, i ocito je da
nemaju problem da takve ideje, u ime tih stranaka, brane Srbi i Hrvati koji su centralama tih stranaka.
Ljevica jarane, prava pravcata, takorekuc, svedska.
Ne znam sta pokusavas ovim postovima?
Pa onda su i hrvatska i srpska ljevica :D
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#184 Re: Ljevica(Bošnjačka) predlaže dominaciju

Post by Chmoljo »

General War wrote: Ok, zlaja zaluto tamo...i hop ode na vrh, ko i dodika i covketa ...sta ti je sreca...mene nikako da takvo sto da potrefi, :mrgreen:
ja ti govorim o konkretnoj stvari. znamo svi kako je Karabaja došao, i na kraju kako je i otišao. ali to za imovinu, tu je ključnu ulogu odigrao Duraković.
User avatar
ABH017
Posts: 3620
Joined: 18/05/2010 00:20

#185 Re: Ljevica(Bošnjačka) predlaže dominaciju

Post by ABH017 »

Novak20 wrote:
ABH017 wrote: I to tebi daje moralno opravdavanje svoje savjesti dok žališ za onima koji su pobili, poklali druge i drugačije. Aferim. Nek znamo s kim se dopisujemO.
:lol:

Što se tiče moje savjesti, čista je kao vrelo Bosne ili Bune ali koga briga za nju osim mene. Ne mogu razmišljati copy-paste kao ti/vi niti imam potrebu da se pravdam za gluposti koje mi insinuiraš/te.

Zato, vi/ti me fino obiđi/te u dopisivanju jer si/ste se malo pobrkao/li.
To što telefonska tipkovnica ubacuje predviđene riječi, a ne one koje sam htio napisati, ne znači da sam se pobrkao. A tebi ako smeta komentarisanje tvog pisanja, nemoj pisati. Mani se pametovanja na forumu. Ha ja.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50438
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#186 Re: Ljevica(Bošnjačka) predlaže dominaciju

Post by Bloo »

Chmoljo wrote: nema potrebe da se pravimo blesavi.
nije uopšte u pitanju ideološka-ekonomska pozadina, stav prema socijalnim davanjima, stav prema imigrantima i slično.
kada bismo nekako hipotetički zanemarili sve ono što se dešavalo devedesetih, ove stranke ljevice bi i među Srbima i među Hrvatima dobijale značajan broj glasova.
tako da nije u pitanju podjela na ljevicu i desnicu, nego je u pitanju podjela na stavove o događajima iz devedesetih i stav prema Bosni i Hercegovini kao državi.
Yep.
Proći će još mnogo vode ispod mosta dok ljudi ne budu gledali sve smao kroz prizmu devedesetih. Do tada, ako i postoje stvarne stranke ljevice, iste nemaju šanse.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#187 Re: Ljevica(Bošnjačka) predlaže dominaciju

Post by SaraFina »

Bošnjaci" raznovrsno" glasaju. Bilo ljevice ili ne u TK je preimućstvo imao SDP a u KS SDA. Dakle dva najmnogoljudnija kantona sa bošnjačkom većinom šaroliko su glasala i to je jedino bitno.

Takodjer i nezavisni brojni kandidati su dobili su priliku. Kod Hrvata raznovrsnosti nema, ako ima to su izdajnici a i kod Srba takodjer gori je SNSD nego SDS sa zločinačkom prošlošću.

Pa ako se usporedimo sa susjedima ili komšijama izuzetno smo tolerantna i šarolika nacija.
Da ne pominjem i preko 300 000 glasova koje je Hrvat Željko Komšić dobio kao član presjedništva. Mislim Hrvati mogu do sabaha osporavati njegovu legitimnost, ali je prosto ne vjerujem da je više od 100 000 dobio od stranačkih uhljeba a 200 000 jer je lik iz naroda bio. Dakle bez ikakve želje za izbornom malverzacijom za Željka je glasao Ibro pekar iz TZ, Sejo mesar iz Zenice i Avdo učitelj iz Sarajeva.
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#188 Re: Ljevica(Bošnjačka) predlaže dominaciju

Post by Fudo387 »

Bloo wrote:
Fudo387 wrote: Bosnjaci su apsolutna vecina kad je u pitanju njihovo clanstvo, i Bosnjaci su apsoluta vecina njihovih glasaca.
To ih naravno ne cini iskljucivo bosnjackim strankama, jednostavno se ideje ljudima svidjaju, i ocito je da
nemaju problem da takve ideje, u ime tih stranaka, brane Srbi i Hrvati koji su centralama tih stranaka.
Ljevica jarane, prava pravcata, takorekuc, svedska.
Ne znam sta pokusavas ovim postovima?
Pa onda su i hrvatska i srpska ljevica :D
Recimo da Bosnjaci nemaju nikakav problem sa prihvatanjem ono malo zdravog tkiva koje je preostalo kod Srba i Hrvata u redove ljevicarske, da ih dozivljavaju kao svoje sunarodnjake, bracu, prijatelje.
Mislim da cak i SDA moze u ljevicu, ako pogledamo siru sliku.
User avatar
ABH017
Posts: 3620
Joined: 18/05/2010 00:20

#189 Re: Ljevica(Bošnjačka) predlaže dominaciju

Post by ABH017 »

Bloo wrote:
Fudo387 wrote:
Ko je ljevica u Bosnjaka?
Pa SDP, DF, pa ako hoces, i Nasa Stranka.
Sve su to ozbiljne partije, mislim cuj ozbiljne, ozbiljne kad je taj BiH nivo u pitanju, koje mogu djelovati, pa cak i biti na vlasti, samo tamo
gdje su Bosnjaci vecina. Zakljucak, ljevica kod Bosnjaka nije oksimoron, kod druga dva naroda, jeste.
Pa SDP, DF i naša stranka su onda ljevica i srpska i hrvatska :) koliko znam nisu se deklarisali kao ljevica jednog naroda.
A to što mogu djelovati gdje su Bosnjaci vecina malo mi vuce da si mislio na to da eto Bosnjaci im dopustaju da dodu na vlast, pa mora da su ovo ili bosnjacke stranke ili su Bosnjaci pravo tolerantni.
Možda, možda je to zato što Bošnjaci nemaju velikonacionalnu ideju, koja bi bila vodilja da potrijebe sve koji se izjašnjavaju drugačije (ili se mole Bogu na drugačiji način). Možda tu leži odgovor na pitanje, zašto su u Sarajevu opstale sve bogomolje, dok su na drugim stranama uništavane do iznemoglosti.
User avatar
horkesh
Posts: 3380
Joined: 31/03/2008 10:15

#190 Re: Ljevica(Bošnjačka) predlaže dominaciju

Post by horkesh »

General War wrote:
horkesh wrote:
Bošnjaci su na popisu 1991. godine bili relativna većina. To znači da su bili najbrojniji (43,5 posto), ali ne i brojniji od svih drugih zajedno.

Apsolutna većina je kada neka grupa (stanovništvo, politička stranka u skupštini) ima preko 50 posto, ponekad se naziva i prosta većina.

Ukratko, Bošnjaci jesu, po posljednjem popisu, apsolutna većina stanovništva u BiH.
Samo da podsjetim, bosnjaka nije bilo 1991.
Ni 60% nije apsolutna vecina a ne 51 ili 52 % sto je nadpolovicna vecina a ne apsolutna....posebno u bosni sa ovakvim ustavom.
Bošnjaci su bili u BiH 1991. godine, kao i stoljećima unazad. To što im neko drugi nekada ranije nije dozvoljavao ime koje su oni koristili ili željeli da koriste, kao i što su ih negirali kao naciju, je drugi par rukava. Ako baš hoćeš tako da gledaš, možemo reći i da je većina pravoslavaca u BiH i Hrvatskoj Vlasi, a ne Srbi. Planski su naseljeni od strane tadašnje Osmanske i Austro-Ugarske imperije. Možemo spomenuti i nacionalno buđenje u 19. vijeku kad su popovi morali pravoslavcima da objašnjavaju da su oni Srbi. Bilbordi, samo stoljećima ranije, napredno.

Apsolutna većina je više od 50 posto. Ti brkaš dvotrećinsku većinu s apsolutnom i relativnom.

Ustav tu nema veze nikakve, govorimo o popisu stanovništva. Bošnjaci i kad budu imali dvotrećinsku većinu i dalje neće imati većinu u domovina naroda.

Ne znam ni što se raspravljamo o tome, apsolutna većina je preko 50 posto, bilo da je riječ o određenoj etničkoj/vjerskoj grupi ili u skupštini, gdje stranka koja ima 50 posto plus jednog zastupnika ima apsolutnu većinu. Dvotrećinska većina je obično samo potrebna u promjenama Ustava i sličnim situacijama.
ušće
Posts: 1055
Joined: 27/05/2009 20:21

#191 Re: Ljevica(Bošnjačka) predlaže dominaciju

Post by ušće »

Jedno pitanje za Chmolju.

-Do kada misliš pustiti miljenicima izjave (Bošnjaci su izmišljeni 93-e...Bošnjaka nije bilo 93-e ...Bošnjaci su nastali u podrumu Holidey in-a itd itd )
Iskreno to bi trebao malo presjeći jer prerasta u bezobrazluk.
-O sad svi koji tako nešto napišu su za mene "multi(č)etničari

Lijep pozdrav :mrgreen:
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#192 Re: Ljevica(Bošnjačka) predlaže dominaciju

Post by Fudo387 »

ušće wrote:Jedno pitanje za Chmolju.

-Do kada misliš pustiti miljenicima izjave (Bošnjaci su izmišljeni 93-e...Bošnjaka nije bilo 93-e ...Bošnjaci su nastali u podrumu Holidey in-a itd itd )
Iskreno to bi trebao malo presjeći jer prerasta u bezobrazluk.
-O sad svi koji tako nešto napišu su za mene "multi(č)etničari

Lijep pozdrav :mrgreen:
Zasto?
A tebi bi vise pasalo da ti laze kako te prihvata kao ravnopravnog?
Kao sto je godinama lagao.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#193 Re: Ljevica(Bošnjačka) predlaže dominaciju

Post by Chmoljo »

ušće wrote:Jedno pitanje za Chmolju.

-Do kada misliš pustiti miljenicima izjave (Bošnjaci su izmišljeni 93-e...Bošnjaka nije bilo 93-e ...Bošnjaci su nastali u podrumu Holidey in-a itd itd )
Iskreno to bi trebao malo presjeći jer prerasta u bezobrazluk.
-O sad svi koji tako nešto napišu su za mene "multi(č)etničari

Lijep pozdrav :mrgreen:
ako krenem tu rezati, nikome se neće dopasti.

ponavljam, nikome.

i posljednji put te upozoravam na komentare u ovakvom maniru. znaš vrlo dobro kakvom :)
User avatar
BHCluster
Posts: 23419
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#194 Re: Ljevica(Bošnjačka) predlaže dominaciju

Post by BHCluster »

horkesh wrote:
General War wrote:
horkesh wrote:
Bošnjaci su na popisu 1991. godine bili relativna većina. To znači da su bili najbrojniji (43,5 posto), ali ne i brojniji od svih drugih zajedno.

Apsolutna većina je kada neka grupa (stanovništvo, politička stranka u skupštini) ima preko 50 posto, ponekad se naziva i prosta većina.

Ukratko, Bošnjaci jesu, po posljednjem popisu, apsolutna većina stanovništva u BiH.
Samo da podsjetim, bosnjaka nije bilo 1991.
Ni 60% nije apsolutna vecina a ne 51 ili 52 % sto je nadpolovicna vecina a ne apsolutna....posebno u bosni sa ovakvim ustavom.
Bošnjaci su bili u BiH 1991. godine, kao i stoljećima unazad. To što im neko drugi nekada ranije nije dozvoljavao ime koje su oni koristili ili željeli da koriste, kao i što su ih negirali kao naciju, je drugi par rukava. Ako baš hoćeš tako da gledaš, možemo reći i da je većina pravoslavaca u BiH i Hrvatskoj Vlasi, a ne Srbi. Planski su naseljeni od strane tadašnje Osmanske i Austro-Ugarske imperije. Možemo spomenuti i nacionalno buđenje u 19. vijeku kad su popovi morali pravoslavcima da objašnjavaju da su oni Srbi. Bilbordi, samo stoljećima ranije, napredno.

Apsolutna većina je više od 50 posto. Ti brkaš dvotrećinsku većinu s apsolutnom i relativnom.

Ustav tu nema veze nikakve, govorimo o popisu stanovništva. Bošnjaci i kad budu imali dvotrećinsku većinu i dalje neće imati većinu u domovina naroda.

Ne znam ni što se raspravljamo o tome, apsolutna većina je preko 50 posto, bilo da je riječ o određenoj etničkoj/vjerskoj grupi ili u skupštini, gdje stranka koja ima 50 posto plus jednog zastupnika ima apsolutnu većinu. Dvotrećinska većina je obično samo potrebna u promjenama Ustava i sličnim situacijama.

Prema ovome zakljucku "Bosanaca" nije bilo ni 1991 a neJma ih ni danas. :thumbup:
User avatar
horkesh
Posts: 3380
Joined: 31/03/2008 10:15

#195 Re: Ljevica(Bošnjačka) predlaže dominaciju

Post by horkesh »

BHCluster wrote: Prema ovome zakljucku "Bosanaca" nije bilo ni 1991 a neJma ih ni danas. :thumbup:
Pa, i neJma ih. Govorimo o etničkim skupinama, onako kako su se izjasnili na posljednjem popisu stanovništva.

Bosanci (i Hercegovci) su svi državljani Bosne i Hercegovine. Čak je i Čović Bosanac i Hercegovac. Heck, čak i Mile ima to državljanstvo.
User avatar
Kejn
Posts: 2630
Joined: 24/09/2016 12:24
Location: Sarajevo Temple Prime. U prvom safu

#196 Re: Ljevica(Bošnjačka) predlaže dominaciju

Post by Kejn »

Bošnjaka je na popisu iz 1991 bilo 1800. Teza da Bošnjaka nije bilo na popisu iz 1991 nije tačna.
kiligonzales
Posts: 5438
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#197 Re: Ljevica(Bošnjačka) predlaže dominaciju

Post by kiligonzales »

Srbima i Hrvatima treba samo odgovoriti njihovim perom, ono lagano u stilu otvoris neki njihov citab, print screen cijele strane i lagano ovdje postavis dokaz kako su nas sami zvali dok se ni oni nisu mnogo pitali o vlastitoj sudbini.

Sad kad su se malo neovisnim ucinili ufatili fursata, pa negiraju sve, a ni sami nisu izrasli nacionalno, vec su bili tudjim kurac kojim su ti drugi gloginje mlatili.
User avatar
BHCluster
Posts: 23419
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#198 Re: Ljevica(Bošnjačka) predlaže dominaciju

Post by BHCluster »

horkesh wrote:
BHCluster wrote: Prema ovome zakljucku "Bosanaca" nije bilo ni 1991 a neJma ih ni danas. :thumbup:
Pa, i neJma ih. Govorimo o etničkim skupinama, onako kako su se izjasnili na posljednjem popisu stanovništva.

Bosanci (i Hercegovci) su svi državljani Bosne i Hercegovine. Čak je i Čović Bosanac i Hercegovac. Heck, čak i Mile ima to državljanstvo.
Čović je Jugosloven, on je samo trnutno Hrvat.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#199 Re: Ljevica(Bošnjačka) predlaže dominaciju

Post by General War »

Chmoljo wrote:
General War wrote: Ok, zlaja zaluto tamo...i hop ode na vrh, ko i dodika i covketa ...sta ti je sreca...mene nikako da takvo sto da potrefi, :mrgreen:
ja ti govorim o konkretnoj stvari. znamo svi kako je Karabaja došao, i na kraju kako je i otišao. ali to za imovinu, tu je ključnu ulogu odigrao Duraković.
Zainteresovao si me, pa malo provjerih po internetu...otprilike se prica vrti oko Lagumdzije i prisvajanje zgrada CK u sarajevu gdje je bila valada FBiH, evo ovdje u tuzli..itd
Ne tvrdim da sam u pravu..ali evo ona afera reket, otprilike pokazuje sta sam htio reKti...
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#200 Re: Ljevica(Bošnjačka) predlaže dominaciju

Post by General War »

ABH017 wrote:
General War wrote:
ABH017 wrote: Hoćeš da kažeš da ljevičari ne smiju biti vjernici, pa čak ni obići neka vjerska svetišta?
Sad vam je glavni argument Zlaja u ihramu. Kao da je to jedini ljevičar. Kao da je uopšte politički aktivan.
Haj da se ne lažemo, već da priznamo da vam ove slike dobro dođu da bi sami sebe ubijedili u nešto što i sami znate da nije tako. Zlaja vjernik? Ma hajte molim vas...
Hocu da kazem da " nam" u sva tri tora nema ljevice...a samo mi smeta malkice sto sve nakaradno hanam kod njih, a kod " nas" ljepota...i sta ima da kome smeta sto nasljednici saveza komunista idu na ihramu ili vec gdje...problem je sto " njihovi" nasljednici saveza komunista idu po pravoslavnim svetistima...to su vec presvuceni cetnici :mrgreen:
Ovdje se potpuno slažem, no zasmeta mi uvijek veličanje i proturanje velikonacionalnih ideja preko ovakvih, ublehaških tema. To da se svi guraju u politiku za svoj džep i ćejf, stoji. Ali ja još nisam čuo te ljevičare, da kažu da im smetaju crkvena zvona, ili da im Banja Luka liči na Kremlj. I tako to, ako me razumiješ.
Jah, a jesi li cuo da redovno koaliraju sa tima sto im smetaju dzamije ili crkvena zvona...ili citavi narodi? Vidi pod izbore 2012...
Locked