Adem Zolj, dozivotni uhljeb, plagijator premijer

maher
Posts: 491
Joined: 07/11/2003 00:00

#76 Re: Adem Zolj, plagijator premijer

Post by maher »

optuzbe za plagijat su provjerene metode ... tako je i seselj poceo karijeru ... optuzio hamdiju pozderca i branu miljusa za plagijat i znamo sta je dalje bilo ... samo sto se tu radilo o doktoratima i magisterijima, dok se kod premijera izgleda radi o citatu ... ekspoze ne spada u naucno-istrazivacki rad ...
Debeli Krastavac
Posts: 81
Joined: 03/04/2018 18:16

#77 Re: Adem Zolj, plagijator premijer

Post by Debeli Krastavac »

blago sarajlijama na premijeru :bih:
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#78 Re: Adem Zolj, plagijator premijer

Post by Control panel »

Svako ko brani ovog lika je gori od njega. Ne govorim o njegovoj glOvi, vec o tome kakav je covjek.
maher
Posts: 491
Joined: 07/11/2003 00:00

#79 Re: Adem Zolj, plagijator premijer

Post by maher »

nije stvar da li ga neko napada ili brani ...
ako realizuje i napravi to sto je citirao svaka mu cast, bez obzira odakle je citat, ako teoriju sprovede u praksu ...
dzaba originalnost ako iza toga nema konkretnih rezultata ... ostaje nam da vidimo sta ce biti ... nadam se da ce ga ove optuzbe prisiliti da ne ostane samo na citatu ...
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45505
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#80 Re: Adem Zolj, plagijator premijer

Post by Chmoljo »

kako će provesti nešto što ne zna sam ni napisati?
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40841
Joined: 29/06/2011 23:39

#81 Re: Adem Zolj, plagijator premijer

Post by dječak sa šibicama »

Debeli Krastavac wrote:blago sarajlijama na premijeru :bih:
jbg, medju onima sto su ga birali, tj njegovu stranku, najmanje je sarajlija.. ali necemo o tome
User avatar
Nurudin
Posts: 3324
Joined: 31/03/2013 07:25
Location: "Zli, dobri, blagi, surovi, nepokretni, olujni, otvoreni, skriveni, sve su to oni i sve između toga.

#82 Re: Adem Zolj, plagijator premijer

Post by Nurudin »

Chmoljo wrote:kako će provesti nešto što ne zna sam ni napisati?
ništa bolji nisu ni klixovi polupismeni "novinari" , pa su ipak novinari
maher
Posts: 491
Joined: 07/11/2003 00:00

#83 Re: Adem Zolj, plagijator premijer

Post by maher »

Chmoljo wrote:kako će provesti nešto što ne zna sam ni napisati?
njegovo bi trebalo biti da natjera druge (ministre, ministarstva, javna preduzeca, agencije, direkcije, ...) da to napisano provedu ... ako on licno to bude provodio nista od toga ...
nijedan premijer ne moze sam napisati i pokriti sve teme ekspozea bilo kakvog ... niti je uslov ekspozea originalnost ...
User avatar
Matzan
Posts: 7008
Joined: 16/01/2015 13:25

#84 Re: Adem Zolj, plagijator premijer

Post by Matzan »

Džaba krečite.
Nije njegovo da piše naučne radove, već da sprovodi stranačku politiku.
A i da je tip vrhunski sposoban niti ima vremena, a ni podrške da nešto posebno napravi.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45505
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#85 Re: Adem Zolj, plagijator premijer

Post by Chmoljo »

Nurudin wrote:
Chmoljo wrote:kako će provesti nešto što ne zna sam ni napisati?
ništa bolji nisu ni klixovi polupismeni "novinari" , pa su ipak novinari
koja raskošna analogija. :lol: nedostojna ikakvog odgovora.
maher wrote:
Chmoljo wrote:kako će provesti nešto što ne zna sam ni napisati?
njegovo bi trebalo biti da natjera druge (ministre, ministarstva, javna preduzeca, agencije, direkcije, ...) da to napisano provedu ... ako on licno to bude provodio nista od toga ...
nijedan premijer ne moze sam napisati i pokriti sve teme ekspozea bilo kakvog ... niti je uslov ekspozea originalnost ...
opet se postavlja pitanje, kako će uspjeti natjerati ministre da urade išta kad nije u stanju sročiti ekspoze?
Matzan wrote:Džaba krečite.
Nije njegovo da piše naučne radove, već da sprovodi stranačku politiku.
A i da je tip vrhunski sposoban niti ima vremena, a ni podrške da nešto posebno napravi.
da tip ima imalo obraza ne bi sjedao u fotelju tešku milijardu maraka, a ne biti sposoban napraviti plan rada.

shvatam da su kriteriji užasno niski, ali ne moramo se sad valjati u blatu da bi svakog fićfirića pravdali.

nek je naš, pa nek je grbav... :D
maher
Posts: 491
Joined: 07/11/2003 00:00

#86 Re: Adem Zolj, plagijator premijer

Post by maher »

ne treba od premijerske funkcije praviti famu da sad treba tu biti neki ajnstajn ... to je prvenstveno politicka funkcija ... njegov osnovni zadatak je da provodi zakone i upravlja ministrima koji takodjer treba da rade po zakonu ... imaju program rada sa ciljevima koje trebaju ostvariti i ako ih ne ostvare za to odgovara premijer, i sa citatom i bez njega, i sa plagijatom i bez njega ...
po meni je vaznije da li je to sto je citirao ok ili ne ... da li je to moguce napraviti ili ne .... iskreno to sam ocekivao od opozicije ... a ne da nas skrenu u raspravu o plagijatu ... savjetnici, eksperti, strucne sluzbe ucestvuju u pisanju programa i ekspozea ... samo budale same sve pisu ...
User avatar
Nurudin
Posts: 3324
Joined: 31/03/2013 07:25
Location: "Zli, dobri, blagi, surovi, nepokretni, olujni, otvoreni, skriveni, sve su to oni i sve između toga.

#87 Re: Adem Zolj, plagijator premijer

Post by Nurudin »

nije to nikakva raskošna , nego zdravorazumska analogija.
na forumu se satrašte , naročito vi koji imate neku virtualnu vlast , od krittike političara , vlasti itd
a da bi kritikovao, moraš biti sam riješen tih mahana, a ovdje ti , a i inače pokazuješ i pokazujete sve ono što
kritikujete kod vlasti. a ta vlast nije sama od sebe došla tu, nego je iznikla iz takve sredine koja joj je svojevrsno , ne plodno tlo,
nego đubrivo, koje nije svjesno da je to, u tome procesu i odnosu vlast-građani.

ima jedna zgodna i dobra priča, sufijskog velikana Rumija , kad mu je jedna žena dovela svoje dijete da ga on
svojim autoritetom i mudrošću , oduči od pretjernaog jedenja slatkiša.
nakon što je saslušao, kaže joj Rumi da dođe za 15 dana.
nakon tog vremena eto nje opet i opet joj isto kaže , da dođe za 15 dana..
tako i treći put ..
i tek četvrti put on uze dijete i nasavjetova ga da ne jede toliko slatkiša .
"što bolan mu niste rekli tako prvi put , da ne dolazim toliko puta džaba ?! " - upita žena
"pa zato što sam i sam jeo previše slatka, i mislio sam da će mi biti doovljno 15 dana da prestanem, ali eto nije
a nemam obraza da ga savjetujem da ne radi nešto što i ja sam radim "
sumirprimus
Posts: 81678
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#88 Re: Adem Zolj, plagijator premijer

Post by sumirprimus »

maher wrote:ne treba od premijerske funkcije praviti famu da sad treba tu biti neki ajnstajn ... to je prvenstveno politicka funkcija ... njegov osnovni zadatak je da provodi zakone i upravlja ministrima koji takodjer treba da rade po zakonu ... imaju program rada sa ciljevima koje trebaju ostvariti i ako ih ne ostvare za to odgovara premijer, i sa citatom i bez njega, i sa plagijatom i bez njega ...
po meni je vaznije da li je to sto je citirao ok ili ne ... da li je to moguce napraviti ili ne .... iskreno to sam ocekivao od opozicije ... a ne da nas skrenu u raspravu o plagijatu ... savjetnici, eksperti, strucne sluzbe ucestvuju u pisanju programa i ekspozea ... samo budale same sve pisu ...
Lik upravlja jednim od vecih budzeta u drzavi.naravno da je bitno.kao sto bitno i da je iz sda.a njihove pupa have lafine i sitnosicardzijskih familijarnih talova je svima preko glave osim onih direktno prislonjenih na istu tu budzetsku sisu.
Sto god oni pricali nije ok.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45505
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#89 Re: Adem Zolj, plagijator premijer

Post by Chmoljo »

Nurudin wrote:nije to nikakva raskošna , nego zdravorazumska analogija.
na forumu se satrašte , naročito vi koji imate neku virtualnu vlast , od krittike političara , vlasti itd
a da bi kritikovao, moraš biti sam riješen tih mahana, a ovdje ti , a i inače pokazuješ i pokazujete sve ono što
kritikujete kod vlasti. a ta vlast nije sama od sebe došla tu, nego je iznikla iz takve sredine koja joj je svojevrsno , ne plodno tlo,
nego đubrivo, koje nije svjesno da je to, u tome procesu i odnosu vlast-građani.
opet Nurko po ad hominemu, jer drugačije čovjek ne zna... :D ne gubi mi se vrijeme sa tobom stvarno :D

mislim ono, kriviš ljude koji imaju virtuelnu vlast za stanje u državi. :lol:
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45505
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#90 Re: Adem Zolj, plagijator premijer

Post by Chmoljo »

maher wrote:ne treba od premijerske funkcije praviti famu da sad treba tu biti neki ajnstajn ... to je prvenstveno politicka funkcija ... njegov osnovni zadatak je da provodi zakone i upravlja ministrima koji takodjer treba da rade po zakonu ... imaju program rada sa ciljevima koje trebaju ostvariti i ako ih ne ostvare za to odgovara premijer, i sa citatom i bez njega, i sa plagijatom i bez njega ...
po meni je vaznije da li je to sto je citirao ok ili ne ... da li je to moguce napraviti ili ne .... iskreno to sam ocekivao od opozicije ... a ne da nas skrenu u raspravu o plagijatu ... savjetnici, eksperti, strucne sluzbe ucestvuju u pisanju programa i ekspozea ... samo budale same sve pisu ...
takoe, jebo milijardu maraka.
User avatar
Nurudin
Posts: 3324
Joined: 31/03/2013 07:25
Location: "Zli, dobri, blagi, surovi, nepokretni, olujni, otvoreni, skriveni, sve su to oni i sve između toga.

#91 Re: Adem Zolj, plagijator premijer

Post by Nurudin »

Chmoljo wrote:
Nurudin wrote:nije to nikakva raskošna , nego zdravorazumska analogija.
na forumu se satrašte , naročito vi koji imate neku virtualnu vlast , od krittike političara , vlasti itd
a da bi kritikovao, moraš biti sam riješen tih mahana, a ovdje ti , a i inače pokazuješ i pokazujete sve ono što
kritikujete kod vlasti. a ta vlast nije sama od sebe došla tu, nego je iznikla iz takve sredine koja joj je svojevrsno , ne plodno tlo,
nego đubrivo, koje nije svjesno da je to, u tome procesu i odnosu vlast-građani.
opet Nurko po ad hominemu, jer drugačije čovjek ne zna... :D ne gubi mi se vrijeme sa tobom stvarno :D

mislim ono, kriviš ljude koji imaju virtuelnu vlast za stanje u državi. :lol:
:D :D :|

ma vidi , nisi skonto poentu
tako da si u pravu, jer ako nisi u stanju da razumiješ napisano, osim bukvalno, onda je svaka diskusija zaista gubljenje vremena
User avatar
Nurudin
Posts: 3324
Joined: 31/03/2013 07:25
Location: "Zli, dobri, blagi, surovi, nepokretni, olujni, otvoreni, skriveni, sve su to oni i sve između toga.

#92 Re: Adem Zolj, plagijator premijer

Post by Nurudin »

vidi šta nam rade ovi političari , kako ih nije stid

https://www.klix.ba/vijesti/bih/strasni ... k+status#1
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45505
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#93 Re: Adem Zolj, plagijator premijer

Post by Chmoljo »

Nurudin wrote: :D :D :|

ma vidi , nisi skonto poentu
tako da si u pravu, jer ako nisi u stanju da razumiješ napisano, osim bukvalno, onda je svaka diskusija zaista gubljenje vremena
Nurudin wrote:vidi šta nam rade ovi političari , kako ih nije stid

https://www.klix.ba/vijesti/bih/strasni ... k+status#1
Nurko ba, pokušaj sa analogijom. možda te neko krivo shvati pa pomisli da znaš šta pričaš :D
User avatar
Nurudin
Posts: 3324
Joined: 31/03/2013 07:25
Location: "Zli, dobri, blagi, surovi, nepokretni, olujni, otvoreni, skriveni, sve su to oni i sve između toga.

#94 Re: Adem Zolj, plagijator premijer

Post by Nurudin »

eto ti analogije u prvom komentaru ispod članka
sumirprimus
Posts: 81678
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#95 Re: Adem Zolj, plagijator premijer

Post by sumirprimus »

sda je rak rana ovog drustva.
Zbog njih i njihovuh djela ce ispastat i generacije koje tek dolaze.
Svu bol na Sda.
User avatar
Matzan
Posts: 7008
Joined: 16/01/2015 13:25

#96 Re: Adem Zolj, plagijator premijer

Post by Matzan »

Chmoljo wrote:
Matzan wrote:Džaba krečite.
Nije njegovo da piše naučne radove, već da sprovodi stranačku politiku.
A i da je tip vrhunski sposoban niti ima vremena, a ni podrške da nešto posebno napravi.
da tip ima imalo obraza ne bi sjedao u fotelju tešku milijardu maraka, a ne biti sposoban napraviti plan rada.

shvatam da su kriteriji užasno niski, ali ne moramo se sad valjati u blatu da bi svakog fićfirića pravdali.

nek je naš, pa nek je grbav... :D
Ne pada mi na pamet da bilo koga branim, niti mi je rod niti pomoz' Bog.

"Da tip ima imalo obraza" ... ne bi ni bio tu gdje jeste. Nije on postavljen da pokreće bilo kakve projekte ili da nešto korisno uradi za građane, već da začepi rupu do novih izbora i da se previše ne miješa u svoj posao.

S druge strane, da se ne lažemo, da tip ima tri doktorata opet ne bi valjao forumskom puku, ponajviše zbog stranke iz koje dolazi.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#97 Re: Adem Zolj, plagijator premijer

Post by JThomas »

da tip ima tri doktorata ne bi ni bio premijer iz te stranke. da se ne lažemo :mrgreen:
User avatar
Matzan
Posts: 7008
Joined: 16/01/2015 13:25

#98 Re: Adem Zolj, plagijator premijer

Post by Matzan »

JThomas wrote:da tip ima tri doktorata ne bi ni bio premijer iz te stranke. da se ne lažemo :mrgreen:
Nije problem u isturenim igračima, ne vuku oni konce.
Oni su samo malo više medijski eksponirani, a talove vode igrači koji se slabo ili nikad ne pojavljuju u medijima.
Dok nije smijenjen direktor ViK-a nije se Ćesir nikad ni spomenuo.
A, ima puno Ćesira. I većih i manjih.
ušće
Posts: 1055
Joined: 27/05/2009 20:21

#99 Re: Adem Zolj, plagijator premijer

Post by ušće »

Adem Zolj da je napisao doktorat na temu kako izdržati ovo do izbora na mjestu premijera Sa-kantona ...Bio bi ovo kao ga ovdje opisuju ...
Jebem li ga što niste skupili dovoljno ručica pa izabrali svog ...Da nije iz Hercegovine ili Istočne Bosne ...da ima lijepu glavicu ...itd itd ...
To isto kao što mi je jedan" menager " držao predavanje ( a ja budala platio ) o važnosti pisanja CV-a pri izboru uposlenika ...dokurčilo mom drugu pored mene pa veli dušo draga zanaš li ti mašinu popraviti ...kaže nije to moj posao ... E vidi ja imam u firmi jednog Junuza ima obadvije noge na rukama kad se podpiše za platu ,ali kada priđe mašini nikakav doktor mu nije ravan ...Onaj gore što smo mu platili da ga slušamo kaže :valjda ja treba da držim tebi predavanje ,a ne ti meni
Tako je to nam uvijek u stvarnom životu svako misli da onaj drugi manje vrijedi
User avatar
Dasi
Posts: 2227
Joined: 27/05/2006 01:06

#100 Re: Adem Zolj, plagijator premijer

Post by Dasi »

Nurudin wrote:
Chmoljo wrote:kako će provesti nešto što ne zna sam ni napisati?
ništa bolji nisu ni klixovi polupismeni "novinari" , pa su ipak novinari
A ti placas klixove novinare? Isti mogu uticati na (ne)kvalitet tvog zivota? :-)
Post Reply