Hrvatska, predstavnici Hrvatske lazu gdje god stignu u EU o sigurnosnoj sitaciji u BiH

Post Reply
User avatar
zg1911
Posts: 2042
Joined: 22/06/2014 23:44

#201 Re: Hrvatska, predstavnici Hrvtatske lazu gdje god stignu u EU o sigurnosnoj sitacij u BiH

Post by zg1911 »

high_volume wrote:
zg1911 wrote:Aha... Problem je ustav? A je li i u Jugi problem bio ustav? Jer i tada je bih bila nerazvijenija od hrvatske
Neuporedive su prijeratne i Hrvatska i BiH sa sadašnjim. Besmisleno je, jer samo jedna prijeratna republika privredno je višestruko snažnija od obje današnje.
Zašto bi bile neusporedive? Zato što dovodi do zaključka da nije samo do Ustava?

Koja je to prijeratna republika višestruko snažnija od obje današnje? Floskule...

Btw a props istanbulske, u rh zabranjeno tući djecu, u bih dozvoljeno.
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#202 Re: Hrvatska, predstavnici Hrvtatske lazu gdje god stignu u EU o sigurnosnoj sitacij u BiH

Post by high_volume »

zg1911 wrote:
high_volume wrote:
zg1911 wrote:Aha... Problem je ustav? A je li i u Jugi problem bio ustav? Jer i tada je bih bila nerazvijenija od hrvatske
Neuporedive su prijeratne i Hrvatska i BiH sa sadašnjim. Besmisleno je, jer samo jedna prijeratna republika privredno je višestruko snažnija od obje današnje.
Zašto bi bile neusporedive? Zato što dovodi do zaključka da nije samo do Ustava?

Koja je to prijeratna republika višestruko snažnija od obje današnje? Floskule...

Btw a props istanbulske, u rh zabranjeno tući djecu, u bih dozvoljeno.
Čini mi se da ti nemaš pojma o čemu si pisao iznad :( Pokušaj smiriti emocije pa pokušaj još jednom
User avatar
zg1911
Posts: 2042
Joined: 22/06/2014 23:44

#203 Re: Hrvatska, predstavnici Hrvtatske lazu gdje god stignu u EU o sigurnosnoj sitacij u BiH

Post by zg1911 »

GeeTnT wrote:
zg1911 wrote:Aha... Problem je ustav? A je li i u Jugi problem bio ustav? Jer i tada je bih bila nerazvijenija od hrvatske

Imaš li kakvu analizu podataka kojom si došao do zaključka kako će hrvatska imat lošiji kraj od bih, ili je to po onoj želje i pozdravi?
Da..problem BiH je nametnuti Ustav, a da ga BiH ima kao npr susjedi, stvari bi sasvim drugacije izgledala..

Moja zelja nije propadanje Hr, ali ako vec pitas za analizu evo jedna frisko procitana:

1. Sustav upravljanja državom i resursima je nekompetentan zbog stranačke korupcije i uhljebljenja "našeg korpusa", DR koji nikad nije službeno proglašen - je programirano vođen kao zavjesa programirane krađe resursa i moći
2. Sve institucije države su nelegalne od Božičnog Ustava jer narod koji je jedini suveren ne ostvaruje vlast izabiranjem svojih predstavnika već glasanjem za predstavnike koje je netko tko nije suveren unaprijed odredio
3. Hrvatska je izgubila državnost prenošenjem vlastitog suvereniteta na nelegitimne asocijacije izvan Hrvatske
4. Na podrućju Hrvatske djeluju 3 Ustava - jedan hrvatski, drugi EU i NATO i treći onaj države Vatikan
5. Trenutna vlast je ustrojena kao izvanjski poslušnička te kapitalistički ugnjetavačka spram većine građana
6. Zaplotnjački se stimulira bolest bijele kuge te izgnanstvo svih koji nisu spremni pognuti kičmu pod našim parazitizmom na svim razinama
7. Obzirom na duboku upletenost stranih cionističkih špijunskih službi na funkcioniranje RH posebno Buzina i Mossad-a bilo koja snaga koja bi pokušala ispravljati krivu drinu bila bi nemilosrdno neutralizirana uključiv fizičke likvidacije
8. Čovječanstvo je pod prisilnom upravom globalne "Deep State" i cikljički je normalno njegovo vraćanje na početak...
9. Ljudska svrha postojanja nema veze sa sada nametnutim udžbenicima kako prirodnim tako i društvenim znanostima kao i religijskim mantrama
Pa što onda u jugi bih nije bila ispred rh ako je do ustava?

Analiza bi trebala pokazati podatke koji govore nešto tipa u 2008. je bih bila na 50% razvijenosti rh, a u 2018. je na 75% (lupam postotke al nadam se da je poanta jasna) s ne nekakve blesave točke koje su nama "otegotna" okolnost a vi bi guzice dali da je i vama tako (eu, nato itd)
User avatar
zg1911
Posts: 2042
Joined: 22/06/2014 23:44

#204 Re: Hrvatska, predstavnici Hrvtatske lazu gdje god stignu u EU o sigurnosnoj sitacij u BiH

Post by zg1911 »

high_volume wrote:
Čini mi se da ti nemaš pojma o čemu si pisao iznad :( Pokušaj smiriti emocije pa pokušaj još jednom
Imam a to je da ti kontraargument "prije je neusporedivo" na moj argument "zašto je i u jugi bih bila nerazvijenija" ne drži vodu. A ti kako hoćeš...
User avatar
GeeTnT
Posts: 5738
Joined: 06/01/2015 10:15
Location: ...u krompiru

#205 Re: Hrvatska, predstavnici Hrvtatske lazu gdje god stignu u EU o sigurnosnoj sitacij u BiH

Post by GeeTnT »

Zavidio sam Vam... vise ne.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#207 Re: Hrvatska, predstavnici Hrvtatske lazu gdje god stignu u EU o sigurnosnoj sitacij u BiH

Post by Alfons Kauders »

Katolibanima je Bosnjo kriv i kad osvane ruzno jutro, kad padne snijeg u aprilu, kad opali zemljotres u Dalmaciji, kad se neko iseli iz Slavonije, kad propadne Agrokor.

Hrvatska je u proteklih pet godina dokazala da je latinicna verzija Srbije i nista vise. Jedno izrazito nazadno drustvo s dubokim i teskim problemima, s kojim se suocavamo u BiH, Srbiji itd. Jedina bitna razlika je sto je Hrvatska u NATO i EU, ali mene zaboli.

Pola najvecih seljacina koje sam upoznao u zivotu su sada u EU. Dzaba, i dalje su primitivci, i to se nece promijeniti. Mentalitet jebi ga...
User avatar
zg1911
Posts: 2042
Joined: 22/06/2014 23:44

#208 Re: Hrvatska, predstavnici Hrvtatske lazu gdje god stignu u EU o sigurnosnoj sitacij u BiH

Post by zg1911 »

Haha jadne li patetike bosanske. Eto sve nam vi krivi, a vi nam ni u mislima... Kako rekoh - nebitni, ne spominje vas se

Ono što je za zapitati se - jesu li vam zaista hrvatska i srbija u potpunosti krive za potpuni debakl države? Najlakše je krivit druge
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#209 Re: Hrvatska, predstavnici Hrvtatske lazu gdje god stignu u EU o sigurnosnoj sitacij u BiH

Post by Alfons Kauders »

zg1911 wrote:Haha jadne li patetike bosanske. Eto sve nam vi krivi, a vi nam ni u mislima... Kako rekoh - nebitni, ne spominje vas se

Ono što je za zapitati se - jesu li vam zaista hrvatska i srbija u potpunosti krive za potpuni debakl države? Najlakše je krivit druge
Koje drzave?
User avatar
zg1911
Posts: 2042
Joined: 22/06/2014 23:44

#210 Re: Hrvatska, predstavnici Hrvtatske lazu gdje god stignu u EU o sigurnosnoj sitacij u BiH

Post by zg1911 »

A i to što kažeš, koje države
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#211 Re: Hrvatska, predstavnici Hrvtatske lazu gdje god stignu u EU o sigurnosnoj sitacij u BiH

Post by Alfons Kauders »

zg1911 wrote:A i to što kažeš, koje države
Ako govoris o BiH, onda uzmi u obzir da je uknjizena 1/3. Moja eventualna odgovornost ne prelazi 33.33%, a za preostalih 66.66% se obrati Zagrebu i Beogradu.

Takodjer, bitno je pogledati koja od te tri trecine najbolje stoji u ekonomskom, demografskom, i svakom drugom pogledu. Ako cemo porediti rezultate, bojim se da si najebo kao i drugi neinformisani delegati iz Hrvatske.
User avatar
zg1911
Posts: 2042
Joined: 22/06/2014 23:44

#212 Re: Hrvatska, predstavnici Hrvtatske lazu gdje god stignu u EU o sigurnosnoj sitacij u BiH

Post by zg1911 »

A koji? Kanton Sarajevo koji pokrade ostatak države, a odmah nakon krajevi di su hrvati većina

Demografski se ugledate na braću iz pakistana. Bravo :thumbup:
bluesjunior
Posts: 731
Joined: 21/05/2014 11:14

#213 Re: Hrvatska, predstavnici Hrvtatske lazu gdje god stignu u EU o sigurnosnoj sitacij u BiH

Post by bluesjunior »

zg1911 wrote:A koji? Kanton Sarajevo koji pokrade ostatak države, a odmah nakon krajevi di su hrvati većina

Demografski se ugledate na braću iz pakistana. Bravo :thumbup:
Možel malo detaljnije o tome kako Kanton Sarajevo krade?
User avatar
Point.
Posts: 27751
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#214 Re: Hrvatska, predstavnici Hrvtatske lazu gdje god stignu u EU o sigurnosnoj sitacij u BiH

Post by Point. »

Vidi ti ovog purgera, nismo im ni u mislima a prostiturki Kolindi Bosna ne silazi iz usta a posebno tih famozih 10.000-20.000 potencionalnih terorista. Takodjer i onoj kurvi sto sjedi u EU parlamentu ili gdje vec, Bosna i fasisticki izborni zakon po zelji juznih Srba u mislima svako jutro i svaki dan. Fino vam kazem, izabrali ste šupke da vas vode a to već puno govori i o vama. Promiciteljima evropskih vrijednosti. What a joke.
User avatar
zg1911
Posts: 2042
Joined: 22/06/2014 23:44

#215 Re: Hrvatska, predstavnici Hrvtatske lazu gdje god stignu u EU o sigurnosnoj sitacij u BiH

Post by zg1911 »

bluesjunior wrote:
zg1911 wrote:A koji? Kanton Sarajevo koji pokrade ostatak države, a odmah nakon krajevi di su hrvati većina

Demografski se ugledate na braću iz pakistana. Bravo :thumbup:
Možel malo detaljnije o tome kako Kanton Sarajevo krade?
Vjerojatno jednako kao i npr grad Zagreb - kroz poreznu alokaciju.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#216 Re: Hrvatska, predstavnici Hrvtatske lazu gdje god stignu u EU o sigurnosnoj sitacij u BiH

Post by Alfons Kauders »

zg1911 wrote:A koji? Kanton Sarajevo koji pokrade ostatak države, a odmah nakon krajevi di su hrvati većina

Demografski se ugledate na braću iz pakistana. Bravo :thumbup:
Netacno i jedno i drugo, ali hoce to tako kad je neko zadrt pa ga ne zanimaju cinjenice i ne zeli da nauci nesto novo, vec se drzi svojih primitivnih predrasuda do groba.

Ruku na srce, tako dokazujes svoje domoljublje, pa mi je donekle jasno zasto se ponosis svojim neznanjem.

Kako bilo, zamolio bih te da izneses barem jednu cinjenicu koja bi potvrdila navedeno, ili se mozes nastaviti brukati i ispadati glup. Meni svejedno.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#217 Re: Hrvatska, predstavnici Hrvtatske lazu gdje god stignu u EU o sigurnosnoj sitacij u BiH

Post by Alfons Kauders »

zg1911 wrote:
bluesjunior wrote:
zg1911 wrote:A koji? Kanton Sarajevo koji pokrade ostatak države, a odmah nakon krajevi di su hrvati većina

Demografski se ugledate na braću iz pakistana. Bravo :thumbup:
Možel malo detaljnije o tome kako Kanton Sarajevo krade?
Vjerojatno jednako kao i npr grad Zagreb - kroz poreznu alokaciju.
Koliko poreza uplati KS a koliko ga povuce natrag?

Isto pitanje za "krajeve di su hrvati vecina" :lol:
User avatar
zg1911
Posts: 2042
Joined: 22/06/2014 23:44

#218 Re: Hrvatska, predstavnici Hrvtatske lazu gdje god stignu u EU o sigurnosnoj sitacij u BiH

Post by zg1911 »

Alfons Kauders wrote:
zg1911 wrote:A koji? Kanton Sarajevo koji pokrade ostatak države, a odmah nakon krajevi di su hrvati većina

Demografski se ugledate na braću iz pakistana. Bravo :thumbup:
Netacno i jedno i drugo, ali hoce to tako kad je neko zadrt pa ga ne zanimaju cinjenice i ne zeli da nauci nesto novo, vec se drzi svojih primitivnih predrasuda do groba.

Ruku na srce, tako dokazujes svoje domoljublje, pa mi je donekle jasno zasto se ponosis svojim neznanjem.

Kako bilo, zamolio bih te da izneses barem jednu cinjenicu koja bi potvrdila navedeno, ili se mozes nastaviti brukati i ispadati glup. Meni svejedno.
A baš si bosanac

Dakle, evo ako laže klix lažem i ja

https://www.klix.ba/vijesti/bih/kanton- ... /170911009

1. Sarajevo
2. Z-H
3. HN
User avatar
zg1911
Posts: 2042
Joined: 22/06/2014 23:44

#219 Re: Hrvatska, predstavnici Hrvtatske lazu gdje god stignu u EU o sigurnosnoj sitacij u BiH

Post by zg1911 »

Koji ekonomski analfabet bože dragi

Evo ovako to ide u rh, a primjere ne sumnjam imaš i u bih

Varaždinac nazove splićanina na mobitel. Šta misliš di se plaća porez - u Zagrebu, mjestu središtu teleoperaterske firme.

Po tvojoj glupavoj logici - zagreb je uplatio u državnu kasu
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#220 Re: Hrvatska, predstavnici Hrvtatske lazu gdje god stignu u EU o sigurnosnoj sitacij u BiH

Post by Alfons Kauders »

zg1911 wrote:
Alfons Kauders wrote:
A baš si bosanac

Dakle, evo ako laže klix lažem i ja

https://www.klix.ba/vijesti/bih/kanton- ... /170911009

1. Sarajevo
2. Z-H
3. HN
Ne laze Klix, vec ovo nije odgovor na postavljeno pitanje. Pitanje je koliko poreza uplate i koliko ga povuku ti krajevi?

Da ti pomognem, evo cifre za direktne (izravne) poreze. Omjer indirektnih je slican.

Image

I da, sva sreca pa sam Bosanac. Da sam Purger, haman bi bio ogranicen ko ti...
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#221 Re: Hrvatska, predstavnici Hrvtatske lazu gdje god stignu u EU o sigurnosnoj sitacij u BiH

Post by Alfons Kauders »

zg1911 wrote:Koji ekonomski analfabet bože dragi

Evo ovako to ide u rh, a primjere ne sumnjam imaš i u bih

Varaždinac nazove splićanina na mobitel. Šta misliš di se plaća porez - u Zagrebu, mjestu središtu teleoperaterske firme.

Po tvojoj glupavoj logici - zagreb je uplatio u državnu kasu
Analafabet ti ovom prilikom stavlja do znanja da se odradi nivelacija kako bi se ti prihodi prikazali po mjestu potrosnje, ne sjedistu firme i lokaciji banke.

Usput, sjediste HT i EP HercegBosna je u Mostaru, ne Sarajevu. Isto vazi i za Mtel i EP RS. Nisam siguran da je to uporedivo s Hrvatskom, ali Allah najbolje zna.
User avatar
zg1911
Posts: 2042
Joined: 22/06/2014 23:44

#222 Re: Hrvatska, predstavnici Hrvtatske lazu gdje god stignu u EU o sigurnosnoj sitacij u BiH

Post by zg1911 »

Alfons Kauders wrote:
zg1911 wrote:
Alfons Kauders wrote:
A baš si bosanac

Dakle, evo ako laže klix lažem i ja

https://www.klix.ba/vijesti/bih/kanton- ... /170911009

1. Sarajevo
2. Z-H
3. HN
Ne laze Klix, vec ovo nije odgovor na postavljeno pitanje. Pitanje je koliko poreza uplate i koliko ga povuku ti krajevi?

Da ti pomognem, evo cifre za direktne (izravne) poreze. Omjer indirektnih je slican.

Image

I da, sva sreca pa sam Bosanac. Da sam Purger, haman bi bio ogranicen ko ti...
Lažove
"zamolio bih te da izneses barem jednu cinjenicu koja bi potvrdila navedeno"

A navedeno je bilo da je po razvijenosti prvi kanton sarajevo, a onda krajevi di su hrvati većina

I znaš li i sam da te cifre veze s vezom nemaju dok se ne ponderiraju brojem stanovnika? Ide li to u bh tikvetinu?
User avatar
zg1911
Posts: 2042
Joined: 22/06/2014 23:44

#223 Re: Hrvatska, predstavnici Hrvtatske lazu gdje god stignu u EU o sigurnosnoj sitacij u BiH

Post by zg1911 »

Alfons Kauders wrote:
zg1911 wrote:Koji ekonomski analfabet bože dragi

Evo ovako to ide u rh, a primjere ne sumnjam imaš i u bih

Varaždinac nazove splićanina na mobitel. Šta misliš di se plaća porez - u Zagrebu, mjestu središtu teleoperaterske firme.

Po tvojoj glupavoj logici - zagreb je uplatio u državnu kasu
Analafabet ti ovom prilikom stavlja do znanja da se odradi nivelacija kako bi se ti prihodi prikazali po mjestu potrosnje, ne sjedistu firme i lokaciji banke.

Usput, sjediste HT i EP HercegBosna je u Mostaru, ne Sarajevu. Isto vazi i za Mtel i EP RS. Nisam siguran da je to uporedivo s Hrvatskom, ali Allah najbolje zna.
A tko raspolaže porezom koji se plaća po mjestu sjedišta tvrtke? Dijelom lokalna i dijelom državna vlast. Nevezano za mjesto potrošnje
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#224 Re: Hrvatska, predstavnici Hrvtatske lazu gdje god stignu u EU o sigurnosnoj sitacij u BiH

Post by Alfons Kauders »

zg1911 wrote:
Lažove
"zamolio bih te da izneses barem jednu cinjenicu koja bi potvrdila navedeno"

A navedeno je bilo da je po razvijenosti prvi kanton sarajevo, a onda krajevi di su hrvati većina

I znaš li i sam da te cifre veze s vezom nemaju dok se ne ponderiraju brojem stanovnika? Ide li to u bh tikvetinu?
Care moj, ostavio sam crno na bijelo kako koji dio FBiH posluje, koliko koji kanton raste i privredjuje... To sto su vas ubijedili da je Livno Svicarska spram Tuzle nije moj problem.

Cifre govore nesto drugo, a uskoro ce biti jos gore, jer ce ovi kantoni koji stoje slabije od ostatka drzave za 4 godine dobiti znatno manje sredstava iz indirektnih poreza.

Ma u biti, samo nastavite, super vam ide. :lol: Za Dom! :lol:
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#225 Re: Hrvatska, predstavnici Hrvtatske lazu gdje god stignu u EU o sigurnosnoj sitacij u BiH

Post by Alfons Kauders »

zg1911 wrote:
Alfons Kauders wrote:
zg1911 wrote:Koji ekonomski analfabet bože dragi

Evo ovako to ide u rh, a primjere ne sumnjam imaš i u bih

Varaždinac nazove splićanina na mobitel. Šta misliš di se plaća porez - u Zagrebu, mjestu središtu teleoperaterske firme.

Po tvojoj glupavoj logici - zagreb je uplatio u državnu kasu
Analafabet ti ovom prilikom stavlja do znanja da se odradi nivelacija kako bi se ti prihodi prikazali po mjestu potrosnje, ne sjedistu firme i lokaciji banke.

Usput, sjediste HT i EP HercegBosna je u Mostaru, ne Sarajevu. Isto vazi i za Mtel i EP RS. Nisam siguran da je to uporedivo s Hrvatskom, ali Allah najbolje zna.
A tko raspolaže porezom koji se plaća po mjestu sjedišta tvrtke? Dijelom lokalna i dijelom državna vlast. Nevezano za mjesto potrošnje
U Hrvatskoj, koja je centralizirana drzava, s centraliziranom naplatom. U BiH imamo entitete, kantone, i javne preduzeca su uglavnom na tom nivou, ne na drzavnom.

Uostalom, kako sam vec nacrtao, sjedista dosta tih privrednih drustava su u kantonima i entitetima. Drzavni nivo nema dodira s njima. To je kao da kazes da je povezan poreski sistem u Tuzli i Osijeku... Jednostavno, teska glupost
Post Reply