Urednik dokumentarnog programa Tvrtko Milović

User avatar
BHCluster
Posts: 23302
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#351 Re: Urednik dokumentarnog programa Tvrtko Milović

Post by BHCluster »

zrakomlat wrote:
Novak20 wrote:
BHCluster wrote:Divi ih, još im samo baciš šaku čvaraka i sreći nikad kraj. :lol:
Ma bravo. :thumbup:

Sitni šovinistički um baš tako razmišlja.
BHCluster je foru prilagodio situaciji a inače je Hafisova. Mogao si i njega ukoriti ponekad ili je u njegovom slučaju simpatična? Koristi je često, nemoguće da nisi primjetio.
:thumbup: Valja imati mozga za neke stvari.
User avatar
Point.
Posts: 27562
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#352 Re: Urednik dokumentarnog programa Tvrtko Milović

Post by Point. »

Novak20 wrote:
Hafis wrote: Ne znam ja što bi bilo možda, samo ja znam da si se ti dobro natakario čovjeka i svaki ti je treći post upućen njemu vezan za činjenicu da se on ''izjasnio kao Jevrej''. Malo mi je to simptomatično, što bi rekao naš narod.
Da te ne poznam, pomislio bih da si antisemit ili barem Palestinac.
Ohladi malo s tim Jevrejima, ako je u tvom kraju sramota biti Jevrej, to je već problem i treba ih kolektivno autobusima odvesti u neki muzej holokausta. .
Stipu ih Hafise.

Ne smeta im što je Edim Hrvat, a smeta im što sam ja Jevrej. :lol:

Zato je lakše pisati o meni nego o temi ili o izvrsnom članku Tvrtka Milovića kojim daje podršku našem mudrom Predsjedniku.

https://www.dnevnik.ba/teme/tvrtko-milo ... edsjedniku
Kad HDZ ne smeta što je Emil Vlajki Hrvat i to onaj pravi, legitimni što bi smetalo i da Edim bude Hrvat? :?
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#353 Re: Urednik dokumentarnog programa Tvrtko Milović

Post by Hafis »

Vidi fine gradske raje što se okupila . Đes'te FGR-ovci na privremenom odsustvu :) Bogaremi, evo ga dođe i prvi, sad će i socijala :)
User avatar
BHCluster
Posts: 23302
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#354 Re: Urednik dokumentarnog programa Tvrtko Milović

Post by BHCluster »

Deder baci i koju šaku raštike, nije fer vidim ima i vegetarijanaca.
User avatar
Point.
Posts: 27562
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#355 Re: Urednik dokumentarnog programa Tvrtko Milović

Post by Point. »

Novaku ne smetaju Hafisove nadasve humorističke doskočice o agdi, pitama, baklavi i šta već sve a upali se na spomen čvaraka. Treba znati biti dosljedan jebiga.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58446
Joined: 03/08/2010 19:04

#356 Re: Urednik dokumentarnog programa Tvrtko Milović

Post by kakavdanakneiskustvu »

Point. wrote:Novaku ne smetaju Hafisove nadasve humorističke doskočice o agdi, pitama, baklavi i šta već sve a upali se na spomen čvaraka. Treba znati biti dosljedan jebiga.

ne znam da je napisao da mu je smetala ulica mile budaka u mostaru,tog velikog humanitarca
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#357 Re: Urednik dokumentarnog programa Tvrtko Milović

Post by Hafis »

kakavdanakneiskustvu wrote:
Point. wrote:Novaku ne smetaju Hafisove nadasve humorističke doskočice o agdi, pitama, baklavi i šta već sve a upali se na spomen čvaraka. Treba znati biti dosljedan jebiga.

ne znam da je napisao da mu je smetala ulica mile budaka u mostaru,tog velikog humanitarca
Sunarodniče, nemoj puhati u bošnjački nacionalizam. Ionako se dobro rasplamsao, doduše s malim zakašnjenjem. Ti gori od ovih kalesijskih FGR.
Mile Budak je đak prvačić iz osnovne škole u usporedbi s Mehmed Fatihom,
Pa majka mu stara, ako može Islamski kulturno-obrazovni centar u Goraždu nositi ime Sultan Mehmed Fatih II - također velikog humanitarca kao i Mile, ali i stranog okupatora ove zemlje i uništavača njene kraljevske loze u koju se isti patriJoti busaju u prsa , pa valjda može i jedna mala uličica u Mostaru nostiti ime Mile Budaka.
Ruku na srce -veći je belaj ovoj zemlji napravio sultan Meho već dotur Mile.

Jedino, ako si Komšićev Hrvat, e onda ti je oprošteno.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#358 Re: Urednik dokumentarnog programa Tvrtko Milović

Post by Hafis »

Ovu sam dobro zavukao. Nema obrane na ovaj servis :)
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#359 Re: Urednik dokumentarnog programa Tvrtko Milović

Post by LBVIEW »

U kontekstu price o Jevrejima sigurno jeste bio tolerantniji, valjda se i u Eraniji ucilo kakav polozaj su imali Jevreji u mracnom srednjem vijeku kod muslimanskih u odnosu na onaj kod krscanskih vladara. :D
No, ostavimo se mi dalje historije, sto cemo s cinjenicom kako i dan danas par mostarskih ulica nosi nazive po prvacima NDH-a, poznatoj po rasnim zakonima i pedantnom provodjenju Hitlerovog plana o rijesavanju "jevrejskog pitanja".
Dakle, ocekujem ocitovanje HDZ Jevreja. :D
User avatar
BHCluster
Posts: 23302
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#360 Re: Urednik dokumentarnog programa Tvrtko Milović

Post by BHCluster »

Ono kad branis jednog od glavnih ideologa hrvatskog fašističkog ustaškog pokreta sa Fatih II, kOcko zaboravio si ubacit kakvog rimskog ili austo-ugarskog vladara. Ovo je nenajebivo, izgleda oni cvarci udarili u glOvu. :lol:
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#361 Re: Urednik dokumentarnog programa Tvrtko Milović

Post by Hafis »

Au. Rekoh li ja: zavukao sam ovu dobro, neobranjivo, tako da se samo polupismeni dijasporci oglašavaju, tek onako da oprobaju zareze i velika slova. Da ponovimo: sultan Mehmed je počinio zločine za koje se danas sjedi u Hagu. Mislim, sad je to smiješno govoriti, čuj otomanski sultani i današnji sudovi, ali je još smiješnije nazivati ustanove, škole i ulice po njemu, a usput kititi se ljiljanima, simbolom njegovih žrtava. Jebote, koje razmišljanje.
Gdje mi je kalesijski FGR-ovac? Još se nije oćitovao
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#362 Re: Urednik dokumentarnog programa Tvrtko Milović

Post by Kolinda »

Hafis wrote:Au. Rekoh li ja: zavukao sam ovu dobro, neobranjivo, tako da se samo polupismeni dijasporci oglašavaju, tek onako da oprobaju zareze i velika slova. Da ponovimo: sultan Mehmed je počinio zločine za koje se danas sjedi u Hagu. Mislim, sad je to smiješno govoriti, čuj otomanski sultani i današnji sudovi, ali je još smiješnije nazivati ustanove, škole i ulice po njemu, a usput kititi se ljiljanima, simbolom njegovih žrtava. Jebote, koje razmišljanje.
Gdje mi je kalesijski FGR-ovac? Još se nije oćitovao
Uh kolega dragi prisjeo im ručak svima od reda....upravo šalju poruke u centralu što da odgovore...a u centrali muk, potpuno su zbunjeni...
Škobo Habu
Posts: 8942
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#363 Re: Urednik dokumentarnog programa Tvrtko Milović

Post by Škobo Habu »

Hafis wrote:Au. Rekoh li ja: zavukao sam ovu dobro, neobranjivo, tako da se samo polupismeni dijasporci oglašavaju, tek onako da oprobaju zareze i velika slova. Da ponovimo: sultan Mehmed je počinio zločine za koje se danas sjedi u Hagu. Mislim, sad je to smiješno govoriti, čuj otomanski sultani i današnji sudovi, ali je još smiješnije nazivati ustanove, škole i ulice po njemu, a usput kititi se ljiljanima, simbolom njegovih žrtava. Jebote, koje razmišljanje.
Gdje mi je kalesijski FGR-ovac? Još se nije oćitovao
Hafise, mađarsko-hrvatski kralj Žigmund sa svojim hrvatskim vazalima je pod Dobor Kulom 1408. godine obezglavio više bosanski plemića nego li i jedan osmanski sultan.
User avatar
BHCluster
Posts: 23302
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#364 Re: Urednik dokumentarnog programa Tvrtko Milović

Post by BHCluster »

Ono kad ustasa nesto prigovara turkofilima pa se pogubi. :lol:
User avatar
BHCluster
Posts: 23302
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#365 Re: Urednik dokumentarnog programa Tvrtko Milović

Post by BHCluster »

Škobo Habu wrote:
Hafis wrote:Au. Rekoh li ja: zavukao sam ovu dobro, neobranjivo, tako da se samo polupismeni dijasporci oglašavaju, tek onako da oprobaju zareze i velika slova. Da ponovimo: sultan Mehmed je počinio zločine za koje se danas sjedi u Hagu. Mislim, sad je to smiješno govoriti, čuj otomanski sultani i današnji sudovi, ali je još smiješnije nazivati ustanove, škole i ulice po njemu, a usput kititi se ljiljanima, simbolom njegovih žrtava. Jebote, koje razmišljanje.
Gdje mi je kalesijski FGR-ovac? Još se nije oćitovao
Hafise, mađarsko-hrvatski kralj Žigmund sa svojim hrvatskim vazalima je pod Dobor Kulom 1408. godine obezglavio više bosanski plemića nego li i jedan osmanski sultan.
A 10. augusta 1415 (bitka kraj Lašve), vojska Hrvoja Vukčića-Hrvatinića uz pomoć Turaka pobijedila ugarsko-hrvatsku vojsku.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#366 Re: Urednik dokumentarnog programa Tvrtko Milović

Post by Hafis »

Isto kao kad bi u Erevanu stavili na nacionalna galeriju naslov Nacionalna galerija Mustafa Kemal Atatürk ili osnovnu školu u indijanskom rezervatu Blackfoot u Montani nazvali George Armstrong Custer.
Ovo samo ovdje ima.
User avatar
tandmand
Posts: 5652
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#367 Re: Urednik dokumentarnog programa Tvrtko Milović

Post by tandmand »

Nije sve tako crno u Z. Mostaru glede ulica. Ima i pozitivan primjer, recimo sa ulicom Mile Budaka, ukršta se ulica antifašista Vokića i Lorkovića.

A mogli su vala na drugoj strani, bar jednu ulicu a još bolje školu posvetiti Muhamedu Hadžiefendiću.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#368 Re: Urednik dokumentarnog programa Tvrtko Milović

Post by Hafis »

tandmand wrote:Nije sve tako crno u Z. Mostaru glede ulica. Ima i pozitivan primjer, recimo sa ulicom Mile Budaka, ukršta se ulica antifašista Vokića i Lorkovića.

A mogli su vala na drugoj strani, bar jednu ulicu a još bolje školu posvetiti Muhamedu Hadžiefendiću.
Za koga je taj igr'o?
User avatar
tandmand
Posts: 5652
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#369 Re: Urednik dokumentarnog programa Tvrtko Milović

Post by tandmand »

Hafis wrote:
tandmand wrote:Nije sve tako crno u Z. Mostaru glede ulica. Ima i pozitivan primjer, recimo sa ulicom Mile Budaka, ukršta se ulica antifašista Vokića i Lorkovića.

A mogli su vala na drugoj strani, bar jednu ulicu a još bolje školu posvetiti Muhamedu Hadžiefendiću.
Za koga je taj igr'o?
Image
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#370 Re: Urednik dokumentarnog programa Tvrtko Milović

Post by Hafis »

A ujka Muho. Pa tako reci :)
Škobo Habu
Posts: 8942
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#371 Re: Urednik dokumentarnog programa Tvrtko Milović

Post by Škobo Habu »

Hafis wrote:Isto kao kad bi u Erevanu stavili na nacionalna galeriju naslov Nacionalna galerija Mustafa Kemal Atatürk ili osnovnu školu u indijanskom rezervatu Blackfoot u Montani nazvali George Armstrong Custer.
Ovo samo ovdje ima.
Buhahahaa! Pa koliko samo imaš očeva nacije po kojima se nazivaju školske i kulturne institucije, a bili su rasisti i zagovarali etničko čišćenje Indijanaca.
Jefferson, like all slaveholders and many other white members of American society, regarded Negroes as inferior, childlike, untrustworthy and, of course, as property. Jefferson, the genius of politics, could see no way for African-Americans to live in society as free people. He embraced the worst forms of racism to justify slavery.
https://www.smithsonianmag.com/history/ ... -72262393/

Hafise, sve sam više i više ubjeđen da si ti studij medicine završio negdje na obodima kiseljačke opštine.
User avatar
BHCluster
Posts: 23302
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#372 Re: Urednik dokumentarnog programa Tvrtko Milović

Post by BHCluster »

Ili npr u glavnom gradu Irske da ulice nose imena po Britancima kao npr Nelson Street, Nassau Street ili Wellesley Place, Wellington Road i Waterloo Road ili da im najprestižnij univerzitet nosi ime The College of the Holy and Undivided Trinity of Queen Elizabeth itd...
Last edited by BHCluster on 01/11/2019 15:17, edited 1 time in total.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#373 Re: Urednik dokumentarnog programa Tvrtko Milović

Post by salik79 »

Hafis wrote:
tandmand wrote:Nije sve tako crno u Z. Mostaru glede ulica. Ima i pozitivan primjer, recimo sa ulicom Mile Budaka, ukršta se ulica antifašista Vokića i Lorkovića.

A mogli su vala na drugoj strani, bar jednu ulicu a još bolje školu posvetiti Muhamedu Hadžiefendiću.
Za koga je taj igr'o?
Za Boga i narod (Mislim na narod u cjelini, bez obzira kako se ko izjasnjavao. Sam rahmetli muftija Kurt bi bio uklonjen/likvidiran od strane ustaskog rezima, da nije imao Hadziefendica, i ostale tuzlanske uglednike, u zaledjini.)

Ustat i spomenuti sehida Hadziefendica.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#374 Re: Urednik dokumentarnog programa Tvrtko Milović

Post by Hafis »

Znaci, bio patriot?
User avatar
tandmand
Posts: 5652
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#375 Re: Urednik dokumentarnog programa Tvrtko Milović

Post by tandmand »

salik79 wrote: Ustat i spomenuti sehida Hadziefendica.
:thumbup:
Post Reply