Narod i Pravda (Konakovic)

Post Reply
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#15851 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Roccohljup »

Milenkov buraz wrote: 04/10/2021 14:25
Roccohljup wrote: 04/10/2021 14:19 pa naravno da prodaje sve radi svojih interesa.....tako je prepustio i domove naroda pa sad kuka, tako je pustio da na čelu OSA bude kreten koji daj bože da i srednju ima pa je sad kritika njega udar na bošnjake, itd. A ništa (ama baš ništa) nije uradio kako treba da zaštiti kako bošnjake tako i ostale građane.
Naravno, na jednu takvu funkciju staviti onog polu-čovjeka može samo neprijatelj Bošnjaka. Mislim da ni Karadžić ne bi goreg našao da je mogao birati za Bošnjake. Međutim nije toprvi put, tradicija SDA od samog osnivanja je da na važne pozicije stavljaju polu-ljude. Recimo u praskozorje rata u BiH funkciju načelnika MUP-a R.BiH je stavljen mjamunoliki čovjek u obliku Delimustafića. Dakle to je tradicija i poslanstvo SDA. :oops:
Ma jarane, to je praksa izgleda u cijelom političkom sistemu. Postavljaju se podobni a ne sposobni, čak i unutar same stranke. nema nama napretka bez velikog reseta :D
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#15852 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Milenkov buraz »

Roccohljup wrote: 04/10/2021 14:28
Milenkov buraz wrote: 04/10/2021 14:25

Naravno, na jednu takvu funkciju staviti onog polu-čovjeka može samo neprijatelj Bošnjaka. Mislim da ni Karadžić ne bi goreg našao da je mogao birati za Bošnjake. Međutim nije toprvi put, tradicija SDA od samog osnivanja je da na važne pozicije stavljaju polu-ljude. Recimo u praskozorje rata u BiH funkciju načelnika MUP-a R.BiH je stavljen mjamunoliki čovjek u obliku Delimustafića. Dakle to je tradicija i poslanstvo SDA. :oops:
Ma jarane, to je praksa izgleda u cijelom političkom sistemu. Postavljaju se podobni a ne sposobni, čak i unutar same stranke. nema nama napretka bez velikog reseta :D
Kod SDA se ne postavljaju sposobni to znamo odavno, međutim vidimo ni podobni. A.D je sarađivao od početka sa JNA i Karadžićem, faktički bio prosrpki element. SDA postavlja samo one koji mogu nanijeti štetu Bošnjacima, ja ne znam niti jednog da kažemo evo ovaj je bio podoban ali eto napravio je nešto OK. Nema ga!
User avatar
atmel
Posts: 1650
Joined: 02/02/2005 20:05
Location: planet zemlja

#15853 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by atmel »

Milenkov buraz wrote: 04/10/2021 14:30
Roccohljup wrote: 04/10/2021 14:28

Ma jarane, to je praksa izgleda u cijelom političkom sistemu. Postavljaju se podobni a ne sposobni, čak i unutar same stranke. nema nama napretka bez velikog reseta :D
Kod SDA se ne postavljaju sposobni to znamo odavno, međutim vidimo ni podobni. A.D je sarađivao od početka sa JNA i Karadžićem, faktički bio prosrpki element. SDA postavlja samo one koji mogu nanijeti štetu Bošnjacima, ja ne znam niti jednog da kažemo evo ovaj je bio podoban ali eto napravio je nešto OK. Nema ga!
Ima Bakir, zaposlio 100 000 ljudi u Njemačkoj.
Login7777
Posts: 1722
Joined: 30/12/2020 11:28

#15854 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Login7777 »

Patton44 wrote: 04/10/2021 14:12
Styling wrote: 04/10/2021 12:03

Vi iz SDA radite po Klaicu pa zato i ne znate sta se desava. :lol: :lol: :lol:
E zato je i otiso iz SDA,kako bi znao sta se desava.
Sta kaze Wikipediolog,nece podrzat asimetricni izbor clanova predsj. Evo necu ni ja,bez tvojih i mojih 0 ruku u parlamentu
mogu kurcu svirat.I ono bi drzavu da vodi :pisnuo: :pisnuo:
Wikipedijaš se već značajno ugrađuje u tendere. Kakva država i asimetrije. Al' izaći će info kad bude vrijeme :zoka:
User avatar
joint union
Posts: 2842
Joined: 31/01/2006 09:54

#15855 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by joint union »

Login7777 wrote: 04/10/2021 14:38
Patton44 wrote: 04/10/2021 14:12 E zato je i otiso iz SDA,kako bi znao sta se desava.
Sta kaze Wikipediolog,nece podrzat asimetricni izbor clanova predsj. Evo necu ni ja,bez tvojih i mojih 0 ruku u parlamentu
mogu kurcu svirat.I ono bi drzavu da vodi :pisnuo: :pisnuo:
Wikipedijaš se već značajno ugrađuje u tendere. Kakva država i asimetrije. Al' izaći će info kad bude vrijeme :zoka:
Što implicira da je vama do drzave i narodnih para stalo koliko do lanjskog snijega, te stvari su bitne samo kao oruzje protiv politickih protivnika.
Koliko ce se para ukrasti, nebitno, bitno je da se to izbaci kao predizborni pamflet. Koliko ste "politicki obrazovani", vidi se i po tome sto se to i ne krije. Aferim!
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#15856 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Roccohljup »

atmel wrote: 04/10/2021 14:32
Milenkov buraz wrote: 04/10/2021 14:30

Kod SDA se ne postavljaju sposobni to znamo odavno, međutim vidimo ni podobni. A.D je sarađivao od početka sa JNA i Karadžićem, faktički bio prosrpki element. SDA postavlja samo one koji mogu nanijeti štetu Bošnjacima, ja ne znam niti jednog da kažemo evo ovaj je bio podoban ali eto napravio je nešto OK. Nema ga!
Ima Bakir, zaposlio 100 000 ljudi u Njemačkoj.
Kako je krenuo, ispunit će i ovu kvotu od 400.000 do kraja godine što treba krautima i dobit će priznanje za najboljeg headhuntera u germaniji :D
User avatar
atmel
Posts: 1650
Joined: 02/02/2005 20:05
Location: planet zemlja

#15857 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by atmel »

Roccohljup wrote: 04/10/2021 14:45
atmel wrote: 04/10/2021 14:32

Ima Bakir, zaposlio 100 000 ljudi u Njemačkoj.
Kako je krenuo, ispunit će i ovu kvotu od 400.000 do kraja godine što treba krautima i dobit će priznanje za najboljeg headhuntera u germaniji :D
:thumbup:
Last edited by atmel on 06/10/2021 08:51, edited 1 time in total.
Patton44
Posts: 2495
Joined: 26/11/2019 19:14

#15858 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Patton44 »

Login7777 wrote: 04/10/2021 14:38
Patton44 wrote: 04/10/2021 14:12 E zato je i otiso iz SDA,kako bi znao sta se desava.
Sta kaze Wikipediolog,nece podrzat asimetricni izbor clanova predsj. Evo necu ni ja,bez tvojih i mojih 0 ruku u parlamentu
mogu kurcu svirat.I ono bi drzavu da vodi :pisnuo: :pisnuo:
Wikipedijaš se već značajno ugrađuje u tendere. Kakva država i asimetrije. Al' izaći će info kad bude vrijeme :zoka:
Sad bi ti kiflijaneri rekli, a SDA kako se oni ugradjuju. :lol:
User avatar
Styling
Posts: 12601
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#15859 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Styling »

Patton44 wrote: 04/10/2021 14:12
Styling wrote: 04/10/2021 12:03

Vi iz SDA radite po Klaicu pa zato i ne znate sta se desava. :lol: :lol: :lol:
E zato je i otiso iz SDA,kako bi znao sta se desava.
Sta kaze Wikipediolog,nece podrzat asimetricni izbor clanova predsj. Evo necu ni ja,bez tvojih i mojih 0 ruku u parlamentu
mogu kurcu svirat.I ono bi drzavu da vodi :pisnuo: :pisnuo:
Bojim se da tebe niko ne pita za misljenje u ovim stvarima.
Login7777
Posts: 1722
Joined: 30/12/2020 11:28

#15860 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Login7777 »

Patton44 wrote: 04/10/2021 15:21
Login7777 wrote: 04/10/2021 14:38

Wikipedijaš se već značajno ugrađuje u tendere. Kakva država i asimetrije. Al' izaći će info kad bude vrijeme :zoka:
Sad bi ti kiflijaneri rekli, a SDA kako se oni ugradjuju. :lol:
Čim izađeš iz SDA onda sve možeš. Zvizdić velika nada, Kifla prepošteni borac za pravnu državu Čampara halal mu nekretnine...etc. :)
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#15861 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Nivelacija »

U čemu vidite razliku izmedju Kukica Banovići, Kasumovica Zenica i Konakovica Sarajevo.
Mislite da se on razlikuje od ove dvojice prvonabrojanih dokazanih kriminalaca sa milionskom imovinom ?

Tesko...
Registarska oznaka
Posts: 1078
Joined: 20/04/2015 12:53

#15862 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Registarska oznaka »

Nivelacija wrote: 04/10/2021 16:02 U čemu vidite razliku izmedju Kukica Banovići, Kasumovica Zenica i Konakovica Sarajevo.
Mislite da se on razlikuje od ove dvojice prvonabrojanih dokazanih kriminalaca sa milionskom imovinom ?

Tesko...
Sam si sve rekao, vidis da se razlikuju po necemu. Molit cu te lijepo da ne iznosis lazne optuzbe na javni forum.

Da si stavio ime Bakira Izetbegovica umjesto kOnakovica, stajala bi tvoja konstatacija da su nabrojana trojka kriminalci sa ukradenom milionskom imoinom.
User avatar
Styling
Posts: 12601
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#15863 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Styling »

Nivelacija wrote: 04/10/2021 16:02 U čemu vidite razliku izmedju Kukica Banovići, Kasumovica Zenica i Konakovica Sarajevo.
Mislite da se on razlikuje od ove dvojice prvonabrojanih dokazanih kriminalaca sa milionskom imovinom ?

Tesko...
Hajde sada nabroji Dininu imovinu, sta je stekao u SDA, sta je stekao kada je izasao iz SDA i mozda neki racun iz Panama papers-a.
To sto izmisljate i gibetite covjeka moze vam se obiti o glavu.
Patton44
Posts: 2495
Joined: 26/11/2019 19:14

#15864 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Patton44 »

Styling wrote: 04/10/2021 15:58
Patton44 wrote: 04/10/2021 14:12 E zato je i otiso iz SDA,kako bi znao sta se desava.
Sta kaze Wikipediolog,nece podrzat asimetricni izbor clanova predsj. Evo necu ni ja,bez tvojih i mojih 0 ruku u parlamentu
mogu kurcu svirat.I ono bi drzavu da vodi :pisnuo: :pisnuo:
Bojim se da tebe niko ne pita za misljenje u ovim stvarima.
:lol: :lol:
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#15865 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Roccohljup »

Ne kontam ovaj sastanak i ulogu konakovića u istom? :-)
User avatar
Styling
Posts: 12601
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#15866 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Styling »

Roccohljup wrote: 05/10/2021 11:49 Ne kontam ovaj sastanak i ulogu konakovića u istom? :-)
Pa, zvali ga. Nije se on sam najavio. Vjerovatno nastupa ispred Trojke.
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#15867 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Roccohljup »

Styling wrote: 05/10/2021 12:57
Roccohljup wrote: 05/10/2021 11:49 Ne kontam ovaj sastanak i ulogu konakovića u istom? :-)
Pa, zvali ga. Nije se on sam najavio. Vjerovatno nastupa ispred Trojke.
Čudno mi malo to jer se najavljuje kao sastanak sa predstavnicima probosanskih stranaka.
AVAZ NA LICU MJESTA

Predsjednici skupština općina iz RS u Sarajevu s liderima probosanskih stranaka
A onda se i fahro tu nađe a jučer ga nisu ni spomenuli.
Osim sa Komšićem i Izetbegovićem predsjednici skupština opština iz RS-a sastat će se i sa Fahrudinom Radončićem, predsjednikom SBB-a i Dinom Konakovićem, liderom Naroda i pravde.
Mislim ako je već sastanak sa liderima/predstavnicima probosanskih stranaka, definitivno su trebali uključiti i SDP I NS (čak i ostale manje) bez obzira bili trojka ili ne.
McGradySA
Posts: 790
Joined: 24/02/2021 11:25

#15868 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by McGradySA »

Styling wrote: 04/10/2021 16:25
Nivelacija wrote: 04/10/2021 16:02 U čemu vidite razliku izmedju Kukica Banovići, Kasumovica Zenica i Konakovica Sarajevo.
Mislite da se on razlikuje od ove dvojice prvonabrojanih dokazanih kriminalaca sa milionskom imovinom ?

Tesko...
Hajde sada nabroji Dininu imovinu, sta je stekao u SDA, sta je stekao kada je izasao iz SDA i mozda neki racun iz Panama papers-a.
To sto izmisljate i gibetite covjeka moze vam se obiti o glavu.
Dino je elokventniji,pametniji,razumniji i ne piša po sirotinji kao bračni par i ostala svita iz SDA koji ih oponašaju.Sasvim dovoljno.
User avatar
RunnerX
Posts: 3358
Joined: 13/03/2014 17:38
Contact:

#15869 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by RunnerX »

Nadam se da su hapšenja ostavili za narednu godinu, tamo negdje na ljeto - pred izbore.

Larson: Općina Ilidža je primjer i model za sve općine u Kantonu Sarajevo
https://www.klix.ba/vijesti/bih/larson- ... /211006176
Iker C
Posts: 3006
Joined: 04/07/2010 11:48

#15870 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Iker C »

Svaka cast nacelniku Nerminu Muzuru na ukazanoj sansi novim mladim narastajima koji ce u buducnosti unaprijediti lokalnu zajednicu...
Po prvi put se jedan nacelnik opcine u BiH odvazio da prilikom prijema pripravnika sansu da prije svega mladim strucnjacima sa evropskih akreditovanih univerziteta iz Travnika, Kiseljaka, Prijedora.
Nacelnik Muzur je odlucno rekao NE mladim koji su zavrsili skolovanje na drzavnim univerzitetima jer su ti fakulteti davno izgubili dignitet.
Danas mladi pravnici i ekonomisti iz Travnika i Kiseljaka kreiraju pravne i ekonomske proces na Ilidzi.
Mislim da je kljucnu ulogu u ovako vaznoj historijskoj odluci nacelnika imao zasigurno jedan od vodecih pravnih eksperta u Trojci uvazeni predsjedavajuci OV Ilidza Tarik Stambolic koji je i sam zavrsio prestizni univerzitet na Kobiljaci.
Mlade snage koje ce dobiti sansu da svoje prvo radno iskustvo steknu u opcini su mahom na svojim plecima mozemo slobodno reci iznijeli revoluciju na Ilidzi. Te djevojke i momci su neumorno proslog oktobra i novembra nesebicno radile "sitne" poslove za Trojku( djelili su flajere, posmatrali izbore, animirali gradjane, nosili zastave stranaka koje su bile zabranjene).
Ti momci i djevojke su u jeku fakultetskih obaveza izabrali da svoje vrijeme posvete ideji, borbi za bolje sutra svih nas gradjana Ilidze.
Danas kada je Ilidza slobodna , ti momci i djevojke koji su ujedno i eksperti u svojim strukama ce legalnim putem kroz insitucije opcine Ilidza raditi na tome da poprave sve ono sto su njihovi prethodnici unistili.
Ilidza moze bolje je bio slogan prosle godine u ovo doba a dana je ta parola koju Ilidza zivi uz nacelnika Muzura i veliku Trojku.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#15871 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Grean »

Sarajmen wrote: 04/10/2021 18:53 TEMA POMOĆ POVRATNICIMA
Predsjednici skupština općina iz RS-a sutra se sastaju sa Komšićem, Izetbegovićem i Konakovićem
Image
Predsjednici skupština općina iz bh. entiteta RS i smjenjeni predsjednik Skupštine Srebrenice Ćamil Duraković boravit će sutra u Sarajevu tokom čega će se sastati sa liderima probosanskih stranaka u BiH.

Na inicijativu predsjednika Skupština gradova i općina Doboj, Prijedor, Zvornik, Višegrad, Osmaci, Novo Goražde, Vukosavlje i smijenjenog predsjednika Skupštine opštine Srebrenica Ćamila Durakovića, sutra će se u Sarajevu održati sastanci predsjednika Skupština navedenih općina i gradova sa liderima probosanskih stranaka.

"Sastanak će se održati sa predsjedavajućim Predsjedništva Bosne i Hercegovine, Željkom Komšićem, predsjedavajućim Doma naroda Parlamentarne skupštine BiH Bakirom Izetbegovićem i predsjednikom Naroda i Pravde, Dinom Konakovićem", saopćili su.

Dodali su da će se sastanak sa predsjednikom Socijaldemokratske partije BiH, Nerminom Nikišićem održati sljedeće sedmice.

"Teme sastanaka su trenutna politička situacija u navedenim opštinama i iznalaženje mogućnosti za značajniju podršku povratnicima kako u navedene općine tako i na čitavo područje RS-a", zaključuje se u saopćenju.
Dobro su se sjetili, nakon 20 i kusur godina. Nejse, bolje ikad nego nikad.

Uz to mogli su sta uloziti da se animira i dijaspora sa adresom u manjem entitetu da se registruju za izbore. Volontere gdje god ima nasih ljudi i od vrata do vrata.

Pozitivno je i od Trojke sto Kanton Sarajevo nece raseljenim koji zive na podrucju kantona a prijavljeni su u entitetu nece ukidati prava koja bi imali da imaju adresu u Sarajevu (bar sto se Srebrenice tice, ne sjecam se je li vazilo za sve raseljene).
Login7777
Posts: 1722
Joined: 30/12/2020 11:28

#15872 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Login7777 »


Ne pomaže ni Wikipedia: Konaković ne zna razliku između Berlinskog procesa i Otvorenog Balkana

U pokušaju da ostane "nesvrstan" Konaković je bulaznio o "političko-ekonomskim" argumentima te izjavio kako mu je teško da se opredijeli ne samo između prihvatanja ili odbijanja "Otvorenog Balkana" već i između "Berlinskog procesa" i "Otvorenog Balkana" čime je posvjedočio da uopšte ne razumije problematiku niti jednog, niti drugog procesa. Ipak, sama činjenica da je Konaković pet minuta govorio, a da ništa nije rekao te da se nije čvrsto izjasnio po ovom važnom pitanju već se umjesto toga gađao floskulama, općim mjestima i eufemizmima, mnogo toga govori
MUSTAFA DRNIŠLIĆ

Elmedin Dino Konaković, po ko zna koji put je dokazao da mu je politički plafon nivo kantonalnog šerifa te da od njega nikada neće biti stvarnog državnika. Konaković je svoje skromne kapacitete pokazao baš na problemu "Otvorenog Balkana", političkom pitanju koje danas služi kao svojevrsna vododijelnica na kojoj se bošnjački politički tok dijeli na legitimnu prodržavnu političku struju, koja ne podržava ovu velikosrpsku obmanu, te kojekakve političke ponornice koje podržavaju "Otvoreni Balkan".

Gostujući u emisiji "Dan uživo" televizije N1 i upitan da prokomentariše različite stavove po pitanju "Otvorenog Balkana" te izjavu Željka Komšića koja daje prednost "Berlinskom procesu" nad "Otvorenim Balkanom" Elmedin Dino Konaković je pokušao da istovremeno zadrži paravan lidera autentične bošnjačke stranke, ali i ugodi političkim partnerima koji podržavaju "Otvoreni Balkan" tj. "Srpski svet". Ovo Konakovićevo neuspješno kormilarenje i veslanje u mjestu je dovelo do toga da se uživo i pred kamerama nasuče na stijenu političke vododijelnice "Otvorenog Balkana" te demonstrira čitavoj javnosti da je ne samo loš kapetan već i obična populistička naplavina koju nosi politička stihija.

Pokazalo se da Konaković ne razumije političke kontekste i koncepte jer umjesto da, kao navodno autentični bošnjački lider, tretira "Otvoreni Balkan" kao ideju čija je svrha zadovoljenje političke ambicije, pretenzije te prestiž Beograda i Tirane, Konaković je nabadao o ekonomskim parametrima te čak izjavio da bi krajnju riječ o tome trebali dati ekonomisti, a ne političari, iako je "Otvoreni Balkan" prije svega čisto političko pitanje.

U pokušaju da ostane "nesvrstan" Konaković je bulaznio o "političko-ekonomskim" argumentima te izjavio kako mu je teško da se opredijeli ne samo između prihvatanja ili odbijanja "Otvorenog Balkana" već i između "Berlinskog procesa" i "Otvorenog Balkana" čime je posvjedočio da uopšte ne razumije problematiku niti jednog, niti drugog procesa.

Ipak, sama činjenica da je Konaković pet minuta govorio, a da ništa nije rekao te da se nije čvrsto izjasnio po ovom važnom pitanju već se umjesto toga gađao floskulama, općim mjestima i eufemizmima, mnogo toga govori. Konakovićevo uvijanje i jeguljanje pred kamerama potvrđuje ne samo da Konaković apsolutno ne razumije opasnost ideje "Otvorenog Balkana", te da ju je stoga spreman glupavo prihvatiti, već i da je dovoljno politički lukav da shvata da nije politički profitabilno to javno priznati i obznaniti. Barem ne sada.

Takve proglase i šokove Konaković čuva za trenutak kada i ako, ne daj Bože, dođe na vlast.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55633
Joined: 15/12/2008 16:53

#15873 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by ultima_palabra »

Nek dodje Drnislic i objasni mu, ali pred kamerama.
User avatar
Dr. Kuca
Posts: 7735
Joined: 10/02/2012 20:07

#15874 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Dr. Kuca »

Hoce kifla da ga plasira severini.
Patton44
Posts: 2495
Joined: 26/11/2019 19:14

#15875 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Patton44 »

Kako prodje sinosnji skup u Visegradu.
Hajmo kiflijaneri malo informacija.
Post Reply