Narod i Pravda (Konakovic)

Post Reply
User avatar
Styling
Posts: 12500
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#18126 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Styling »

Cipiripi2 wrote: 06/02/2022 13:18
Reisova wrote: 06/02/2022 08:48

Meni je Konakovic izgubio kredibilitet.
Nikad ga nije ni imao. Komšić je jednom izjavio da u SDA postoje ljudi koji su spremni isporučiti izborni zakon po mjeri HDZ...dosta njih je sada u NiP, a Kifla im je liderator
Sve vi znate. Ukrsce vas Konezi. Vazno je da je drzava blokirana, da je Federacija blokirana i da Bakir ne zna sta hoce. Da nije bilo Dine i Fahre u Neumu potpisao bi Bakir sve sto mu se ponudi.
User avatar
relativno84
Posts: 15302
Joined: 26/10/2012 16:49
Location: mahala

#18127 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by relativno84 »

:shock: :D
mo-town
Posts: 1573
Joined: 30/12/2021 05:11

#18128 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by mo-town »

Reisova wrote: 06/02/2022 08:48
Cipiripi2 wrote: 05/02/2022 13:49

Kifla nam se bori protiv razbijanja blokada od strane HDZ :-)
Meni je Konakovic izgubio kredibilitet.
Totalno.
mo-town
Posts: 1573
Joined: 30/12/2021 05:11

#18129 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by mo-town »

Styling wrote: 06/02/2022 14:32
Cipiripi2 wrote: 06/02/2022 13:18
Nikad ga nije ni imao. Komšić je jednom izjavio da u SDA postoje ljudi koji su spremni isporučiti izborni zakon po mjeri HDZ...dosta njih je sada u NiP, a Kifla im je liderator
Sve vi znate. Ukrsce vas Konezi. Vazno je da je drzava blokirana, da je Federacija blokirana i da Bakir ne zna sta hoce. Da nije bilo Dine i Fahre u Neumu potpisao bi Bakir sve sto mu se ponudi.
Navukao ih ko bekane. Sad ce sva trojica potpisati.
User avatar
Reisova
Posts: 1007
Joined: 15/08/2011 16:28

#18130 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Reisova »

Cipiripi2 wrote: 06/02/2022 13:18
Reisova wrote: 06/02/2022 08:48

Meni je Konakovic izgubio kredibilitet.
Nikad ga nije ni imao. Komšić je jednom izjavio da u SDA postoje ljudi koji su spremni isporučiti izborni zakon po mjeri HDZ...dosta njih je sada u NiP, a Kifla im je liderator
Ama igra oko Bogicevica...gurati po svaku cijenu onog malog, pa ministri koje je doveo onaj ko pavijan Hadziahmetovic mozda je lojalan ali je KLOC, pa ona bula iz obrazovanja...pa podrška Zukorlicu, pa oko Busuladjića. Ljudi stvarno dobronamjerno kažem, šteta imao je potencijal. Nisam trol već BiH na prvom mjestu i prije su mi njegovi potezi bili imali smisla kod preuzimanja glasača ali sada sa vremenskom distancom mogu reći teška je fula i izgubio je kredibilitet.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 10873
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#18131 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Prpa.ba »

Ne sumnjam u tvoju dobronamjernost, ali svjetonazorski (problematizovanje Zukorlica, "bula" iz obrazovanja i sl.) mi se cini da ipak nisi dio birackog tijela na koji se NiP najvecim dijelom naslanja, sto posebno boli Pattone i Cipiripije iz Mehmeda Spahe. :mrgreen:

Mozemo li vas ponuditi nekom svjetonazorski adekvatnijom opcijom, npr. SDP-om ili Nasom strankom? :mrgreen:
Cipiripi2
Posts: 457
Joined: 19/10/2021 14:55

#18132 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Cipiripi2 »

Styling wrote: 06/02/2022 14:32
Cipiripi2 wrote: 06/02/2022 13:18
Nikad ga nije ni imao. Komšić je jednom izjavio da u SDA postoje ljudi koji su spremni isporučiti izborni zakon po mjeri HDZ...dosta njih je sada u NiP, a Kifla im je liderator
Sve vi znate. Ukrsce vas Konezi. Vazno je da je drzava blokirana, da je Federacija blokirana i da Bakir ne zna sta hoce. Da nije bilo Dine i Fahre u Neumu potpisao bi Bakir sve sto mu se ponudi.
Palmerov non-paper te demantuje :)
Cipiripi2
Posts: 457
Joined: 19/10/2021 14:55

#18133 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Cipiripi2 »

Reisova wrote: 06/02/2022 18:30
Cipiripi2 wrote: 06/02/2022 13:18
Nikad ga nije ni imao. Komšić je jednom izjavio da u SDA postoje ljudi koji su spremni isporučiti izborni zakon po mjeri HDZ...dosta njih je sada u NiP, a Kifla im je liderator
Ama igra oko Bogicevica...gurati po svaku cijenu onog malog, pa ministri koje je doveo onaj ko pavijan Hadziahmetovic mozda je lojalan ali je KLOC, pa ona bula iz obrazovanja...pa podrška Zukorlicu, pa oko Busuladjića. Ljudi stvarno dobronamjerno kažem, šteta imao je potencijal. Nisam trol već BiH na prvom mjestu i prije su mi njegovi potezi bili imali smisla kod preuzimanja glasača ali sada sa vremenskom distancom mogu reći teška je fula i izgubio je kredibilitet.
Što se tiče Bogića moramo razumijeti Kiflu.Sam je priznao da nije imao pojma kakva je bila njegova uloga 90-ih. :D Ukratko, lik je politički nepismen i glasove je uzeo klasičnim šibicarskim forama koje više ne mogu proći.Ljudi su prepoznali toxičnu ublehu
User avatar
Styling
Posts: 12500
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#18134 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Styling »

Cipiripi2 wrote: 06/02/2022 22:27
Reisova wrote: 06/02/2022 18:30

Ama igra oko Bogicevica...gurati po svaku cijenu onog malog, pa ministri koje je doveo onaj ko pavijan Hadziahmetovic mozda je lojalan ali je KLOC, pa ona bula iz obrazovanja...pa podrška Zukorlicu, pa oko Busuladjića. Ljudi stvarno dobronamjerno kažem, šteta imao je potencijal. Nisam trol već BiH na prvom mjestu i prije su mi njegovi potezi bili imali smisla kod preuzimanja glasača ali sada sa vremenskom distancom mogu reći teška je fula i izgubio je kredibilitet.
Što se tiče Bogića moramo razumijeti Kiflu.Sam je priznao da nije imao pojma kakva je bila njegova uloga 90-ih. :D Ukratko, lik je politički nepismen i glasove je uzeo klasičnim šibicarskim forama koje više ne mogu proći.Ljudi su prepoznali toxičnu ublehu
E, cuj :lol: :lol:
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#18135 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by jefff »

KIFLA IZMAMIO Vostanu figuru iz SDA, i ko je najveci profit izvuko? B000KIR
User avatar
Thorgerson
Posts: 8508
Joined: 15/04/2015 11:26

#18136 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Thorgerson »

Joj Konakovic ce se nasukati samo tako.

Znaci lik je prakticno opozicija, Bakir koji je vlast koji ima poluge se povlaci u stranu, znajuci da ce se pojaviti neko od egomanijaka da preuzmu pregovore. To su Fahro i Dino.

I tako u predizbornoj godini NiP ni kriv ni duzan ce sebi oko vrata okacit uteg zvani novi izborni zakon.

Bravo za Bakira. Ovi ce grohnuti do izbora.
User avatar
ANamelessGhoul
Posts: 1048
Joined: 23/02/2020 14:50

#18137 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by ANamelessGhoul »

Dino, mislio sam da si pametniji
Lex77
Posts: 988
Joined: 09/02/2010 23:23

#18138 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Lex77 »

Majko mila koja budala. Frajer mrtav hladan ide preuzeti ulogu izdajice koja će sve dati čovjeku koji je Bošnjake držao kao roblje i koji zajedno sa Dodikom rastura državu.
Hakiz
Posts: 39893
Joined: 30/07/2015 20:01

#18139 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Hakiz »

Nemojte tako...
User avatar
Reisova
Posts: 1007
Joined: 15/08/2011 16:28

#18140 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Reisova »

Ama igra oko Bogicevica...gurati po svaku cijenu onog malog, pa ministri koje je doveo onaj ko pavijan Hadziahmetovic mozda je lojalan ali je KLOC, pa ona bula iz obrazovanja...pa podrška Zukorlicu, pa oko Busuladjića. Ljudi stvarno dobronamjerno kažem, šteta imao je potencijal. Nisam trol već BiH na prvom mjestu i prije su mi njegovi potezi bili imali smisla kod preuzimanja glasača ali sada sa vremenskom distancom mogu reći teška je fula i izgubio je kredibilitet.
[/quote]

Što se tiče Bogića moramo razumijeti Kiflu.Sam je priznao da nije imao pojma kakva je bila njegova uloga 90-ih. :D Ukratko, lik je politički nepismen i glasove je uzeo klasičnim šibicarskim forama koje više ne mogu proći.Ljudi su prepoznali toxičnu ublehu
[/quote]

Ama jesmo mi Bošnjaci naj...li sa liderima ko da smo na Velepekaru naograjisali.
Bossona
Posts: 5138
Joined: 21/12/2020 03:28

#18141 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Bossona »

Dino je samo još jedan Alijin i SDA junoš koji ne skreće sa njegovog fildžan puta, laprdalo se gura da bude zadnji bajraktarlija trodecenijske fildžan politike Izetbegovića i SDA iz koje je nastao i nastavio njihovim stopama spina da nije nalik na njih.
Šćepo je mega mafijaš likom i djelom ali i stasom, kojeg je takođe iznjedrio Alija prvim doniranim milionom maraka i njegova SDA koji bi prodao Bosnu za još jedan sarajevski toranj, njemu je Bosna dala sve u koju je došao pred rat s kesom u ruci.
Dino i Šćepo pristaju da budu izvođači prljavih radova Bakira i SDA u izručivanju Izbornog zakona, umornom Bakiru i Čoviću, kako reče Alijin junior nakon Neuma i još mu dobacio u Neumu da se kandiduje za predsjedništvo da som bolje zagrize i proguta udicu.

SDA junoš Konaković sve više postaje spasilac Bakira, Čovića i Dodika i na putu da bude još jedna ublehaš SDA inkubatora kako bi se osvetio Komšiću i udovoljio Čoviću ali i Dodiku u etničkoj betonizaciji daytonske podjele koja bi bila dodatno betonirana usvajanjem etnosegregacijskog diskriminatornog izbornog zakona na koji je Bakir pristao i potpisao u Mostaru po uzoru na svog oca, najtračnijeg trgovca Bosnom i Bošnjacima u njenoj hiljadugodišnjoj historiji.
User avatar
Str0nz
Posts: 1270
Joined: 27/10/2021 00:45
Grijem se na: Hodza > marfi

#18142 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Str0nz »

Pa nekoliko puta je rekao otvoreno da ce ovo podrzavati (HDZov IZ) i raditi na tome do kraja i po cjenu izgubljeni glasova, ja mu tu vjerujem. Ali je stos u tome da je na kraju nebitan, jedino sto moze sa ovakvom politikom je izbrisati sebe i NiP kao ozbiljan politicki faktor dodatno sto i jeste pozeljno.
User avatar
no_sekirli
Posts: 4171
Joined: 02/10/2013 18:36

#18143 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by no_sekirli »

Ako se stvari kotrljaju smjerom koji je @Bossona ukratko ispricao, onda je Dino sam sebi natipkao politcku osmrtnicu. Fahro i Bakir ga navukose ko malo dijete.
Hakiz
Posts: 39893
Joined: 30/07/2015 20:01

#18144 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Hakiz »

Sam sebe je navukao.

Osim ako nije to bio njegov zadatak za koji će biti dobro plaćen.

Naime, Naša Stranka, opozicija, je počela polako rasti, zato SDA napravi "opozicionu" stranku koja uzme one kojima su se NS i druga opozicija počeli sviđati i kapak.
User avatar
tovarish
Posts: 3500
Joined: 26/05/2008 23:57

#18145 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by tovarish »

A kojim glasovima će Konaković pogurati "dogovor" sa Čovićem?

Tako da ne berite brigu, neće Konaković nikog izdati jer nema resurse, tj. ruke u parlamentu. Ovo je samo igrokaz.
Lex77
Posts: 988
Joined: 09/02/2010 23:23

#18146 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Lex77 »

Ja se nadam da je igrokaz.
Inače postoje samo dvije mogućnosti. Da je čovjek totalni luđak koji nikada nije izašao iz Sarajeva ili je kupljen.
Inače, HDZ u Hrvatskoj već desetljećima kupuje i gradske vijećnike I saborske zastupnike. To nije nikakva tajna.
Bossona
Posts: 5138
Joined: 21/12/2020 03:28

#18147 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Bossona »

tovarish wrote: 07/02/2022 20:22 A kojim glasovima će Konaković pogurati "dogovor" sa Čovićem?

Tako da ne berite brigu, neće Konaković nikog izdati jer nema resurse, tj. ruke u parlamentu. Ovo je samo igrokaz.
Konakovića je Bakir isturio da za njega i Čovića bude medijski megafon. Konaković u Parlamentu BIH ima ruku preletača Zvizdića kao izgovor da se pita a u biti priča Bakirovu i Čovićevu priču. Konaković bombarduje javnost o konstutivnom i legitimnom predstavljanju Hrvata uprkos činjicama da su to svi odbacili uključujući i EU parlament, jer je to put u veću diskriminaciju i slijepu ilicu ka podjeli BiH, jer se radi o perfidnom razgraničenju unutar Federacije između Bošnjaka i Hrvata, time Bosna ostaje zauvijek etnički podjeljena i kao takva neodrživa što je upravo cilja i misija još od Karađorđeva a za Aliju i Bakira su namjenili kako je Tuđman govorio malu Bosnicu.

Umjesto da se traži revizija Daytona jer je neodrživl, nefunkcionalan i bez perspektive Dino se zaletio i sagorjeva u tom zaletu kojeg Bakir istura ispred sebe u vatru jer mu trebaju vatrogasci bez iskustva.
Svaka kuća koja se gradi bez jakih temelja neće dugo trajati, već će se raspasti nakon prvog potresa ili veće poplave.

Daytonom su Bosni razbijeni temelji a ovo je dodatno miniranje daytonskih razbijenih temelja da se Bosna uruši,...

Ovaj video treba svaki dan postirati da sarajevski sećijaši progledaju :mrgreen:

User avatar
Idemedosumom
Posts: 7777
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#18148 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Idemedosumom »

Nemojte zaboraviti, neće samo politički analitičari, poput vas, glasati na izborima :D
User avatar
no_sekirli
Posts: 4171
Joined: 02/10/2013 18:36

#18149 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by no_sekirli »

Pa nije valjda Dino takav politicki slijepac, da ce za Bakira primiti cijeli rafal?
Ili se toliko ufurao da misli da moze zamijeniti Bakira kao faktora u bilo kakvim pregovorima? Zbilja mi nije jasan, narocito nakon sto ga je Fahro povalio u KS, a sad se medjusobno lizu i komplementiraju, da je neugodno gledati.
mirza_15
Posts: 10598
Joined: 19/01/2015 09:26

#18150 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by mirza_15 »

Hakiz wrote: 07/02/2022 20:20 Sam sebe je navukao.

Osim ako nije to bio njegov zadatak za koji će biti dobro plaćen.

Naime, Naša Stranka, opozicija, je počela polako rasti, zato SDA napravi "opozicionu" stranku koja uzme one kojima su se NS i druga opozicija počeli sviđati i kapak.
:lol: :lol:

Potencijalni glasač NS će glasati za NiP jer je Bakir napravio NiP da bi NS imala premijera u KS gdje će izgubiti više od milijardu budžeta godišnje? Onda ga skida dajući Radončiću i Komšiću ministre u vijeću ministara, pa ga opet trojka skine sa vlasti, a kao rezultat svega, uz podršku NiP-a, kadar NS-a dođe za načelnika u "općini važnijoj od 10 drugih." Treba fakat biti struĆnjak pa doći do ovakvih zaključaka. Trpi i ovaj forum svašta, a Hakiz u misiji obaranja vlade KS preko foruma dao malo mašti na volju. U principu, u njegovom slučaju, svaka šuplja igra :run:
Post Reply