Narod i Pravda (Konakovic)

Post Reply
User avatar
Styling
Posts: 12601
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#19776 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Styling »

MUNAFIK wrote: 25/05/2022 08:50
Styling wrote: 25/05/2022 06:52 Ako na listi NIP-a za KS budu oni ljudi za koje sam cula da ce biti, i to medju prvih 10, onda cu ozbiljno razmisliti da li da glasam za njih i da li zasluzuju tih 10 mandata na koje racunaju @mirza_15 , znas li ti sta?
Ja kako sam cuo Okeric nosi listu, a predpostavljam da je Arijana kao zena druga na listi... Ostalo pojma nemam, ali mislim da.bo se zeljeli ogrebat za kantonalnu Skupstinu ovi opstinski delegati tipa onaj pjevac sa Ilidze i slicno....
Listu nosi Kemo Ademovic, Okeric je drugi, Arijana treca, a onda ne znam redoslijed, ali bi trebali biti Danijela, Omer ministar, Campara, Vreto, Senad Hasanovic (trenutni zastupnik,prebjeg DF-SBiH),Dovadzija, jedna zena iz Hadizca i jedna iz Trnova. Ne znam ko je 12-ti. Uglavnom jedva tri zene u prvih 10. Uglavnom, ovaj put nem aJakupovica niti Mekica.

Kemo nece ostati u Kantonu, ide na drugu funkciju. Omer i Dovadzija, takodje. uglavnom, nece biti nikoga ko ce se moci adekvatno suprotstaviti SDA ekipi.

Dino nosi Federalnu listu, na toj listi je i doktorica Junuzovic. Payback za kantonalnu vladu.

Stay tuned....... :D
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50407
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#19777 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Bloo »

SDA za siromasne verzija liste :lol:
User avatar
Styling
Posts: 12601
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#19778 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Styling »

Bloo wrote: 25/05/2022 10:02 SDA za siromasne verzija liste :lol:
Upravo :D
lacrima
Posts: 954
Joined: 29/07/2012 18:12

#19779 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by lacrima »

Styling wrote: 25/05/2022 09:43
MUNAFIK wrote: 25/05/2022 08:50

Ja kako sam cuo Okeric nosi listu, a predpostavljam da je Arijana kao zena druga na listi... Ostalo pojma nemam, ali mislim da.bo se zeljeli ogrebat za kantonalnu Skupstinu ovi opstinski delegati tipa onaj pjevac sa Ilidze i slicno....
Listu nosi Kemo Ademovic, Okeric je drugi, Arijana treca, a onda ne znam redoslijed, ali bi trebali biti Danijela, Omer ministar, Campara, Vreto, Senad Hasanovic (trenutni zastupnik,prebjeg DF-SBiH),Dovadzija, jedna zena iz Hadizca i jedna iz Trnova. Ne znam ko je 12-ti. Uglavnom jedva tri zene u prvih 10. Uglavnom, ovaj put nem aJakupovica niti Mekica.

Kemo nece ostati u Kantonu, ide na drugu funkciju. Omer i Dovadzija, takodje. uglavnom, nece biti nikoga ko ce se moci adekvatno suprotstaviti SDA ekipi.

Dino nosi Federalnu listu, na toj listi je i doktorica Junuzovic. Payback za kantonalnu vladu.

Stay tuned....... :D
Zastupljenost spolova na listi je zakonom regulisana. Tako da npr medju prva dva kandidata mora biti 1:1, medju prvih 5 mora biti 3:2 itd.
User avatar
Styling
Posts: 12601
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#19780 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Styling »

lacrima wrote: 25/05/2022 10:15
Styling wrote: 25/05/2022 09:43

Listu nosi Kemo Ademovic, Okeric je drugi, Arijana treca, a onda ne znam redoslijed, ali bi trebali biti Danijela, Omer ministar, Campara, Vreto, Senad Hasanovic (trenutni zastupnik,prebjeg DF-SBiH),Dovadzija, jedna zena iz Hadizca i jedna iz Trnova. Ne znam ko je 12-ti. Uglavnom jedva tri zene u prvih 10. Uglavnom, ovaj put nem aJakupovica niti Mekica.

Kemo nece ostati u Kantonu, ide na drugu funkciju. Omer i Dovadzija, takodje. uglavnom, nece biti nikoga ko ce se moci adekvatno suprotstaviti SDA ekipi.

Dino nosi Federalnu listu, na toj listi je i doktorica Junuzovic. Payback za kantonalnu vladu.

Stay tuned....... :D
Zastupljenost spolova na listi je zakonom regulisana. Tako da npr medju prva dva kandidata mora biti 1:1, medju prvih 5 mora biti 3:2 itd.
U zakonu pise 40% zena na listi, ali nista ne garantuje da moraju biti naizmjenicno na listi. A mozda ih uguraju sve 4 u prvih 10.
lacrima
Posts: 954
Joined: 29/07/2012 18:12

#19781 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by lacrima »

Styling wrote: 25/05/2022 10:28
lacrima wrote: 25/05/2022 10:15
Zastupljenost spolova na listi je zakonom regulisana. Tako da npr medju prva dva kandidata mora biti 1:1, medju prvih 5 mora biti 3:2 itd.
U zakonu pise 40% zena na listi, ali nista ne garantuje da moraju biti naizmjenicno na listi. A mozda ih uguraju sve 4 u prvih 10.
Stav 3 clana 4.19 Izbornog zakona BiH garantuje ovo sto sam gore napisao:

Kandidati pola koji je manje zastupljen raspoređuju se na kandidatskoj listi na slijedeći način: najmanje jedan kandidat manje zastupljenog pola među prva dva kandidata, dva kandidata manje zastupljenog pola među prvih pet kandidata i tri kandidata manje zastupljenog pola među prvih osam kandidata, itd.
User avatar
Styling
Posts: 12601
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#19782 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Styling »

lacrima wrote: 25/05/2022 10:30
Styling wrote: 25/05/2022 10:28

U zakonu pise 40% zena na listi, ali nista ne garantuje da moraju biti naizmjenicno na listi. A mozda ih uguraju sve 4 u prvih 10.
Stav 3 clana 4.19 Izbornog zakona BiH garantuje ovo sto sam gore napisao:

Kandidati pola koji je manje zastupljen raspoređuju se na kandidatskoj listi na slijedeći način: najmanje jedan kandidat manje zastupljenog pola među prva dva kandidata, dva kandidata manje zastupljenog pola među prvih pet kandidata i tri kandidata manje zastupljenog pola među prvih osam kandidata, itd.
ok. Onda ce ih vjerovatno tako i rasporediti.
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#19783 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by RagibUzoriti »

drug_profi wrote: 25/05/2022 08:28 Pa glasat za manje zlo, ha ragibe?
Svi su oni zlo.

Najvece je zlo sto se ne nazire dobra zamjena
User avatar
drug_profi
Posts: 50571
Joined: 16/07/2012 16:00

#19784 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by drug_profi »

RagibUzoriti wrote: 25/05/2022 11:31
drug_profi wrote: 25/05/2022 08:28 Pa glasat za manje zlo, ha ragibe?
Svi su oni zlo.

Najvece je zlo sto se ne nazire dobra zamjena
Za nekog se mora glasati ili ostaju na vlasti ovi sto su "manje zlo".
Jelde da nema logike?
Onda treba bar pokusati dati priliku ovim drugima.
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#19785 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by RagibUzoriti »

drug_profi wrote: 25/05/2022 11:35
RagibUzoriti wrote: 25/05/2022 11:31

Svi su oni zlo.

Najvece je zlo sto se ne nazire dobra zamjena
Za nekog se mora glasati ili ostaju na vlasti ovi sto su "manje zlo".
Jelde da nema logike?
Onda treba bar pokusati dati priliku ovim drugima.
Kome?

Mene sramota priznati da sam prosle izbore dao glas NiPu tj Konakovicu.
Fino pricao,i dalje fino prica.

Vrijeme pokazalo,sta je pokazalo. Za moj pojam, jedna velika ubleha.

Mrzim SDA ,Bakira i ekipu. A zapamti, pravit cemo mi Bakira od pepela u usporedbi samo kad ovi dobro zajasu na vlast.

Zivi bili pa vidjeli
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7827
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#19786 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Idemedosumom »

Oho, evo ga hibridni!

Hem je razocarani glasac trojki, hem su svi isti, hem nije on za SDA, ali... :D
User avatar
drug_profi
Posts: 50571
Joined: 16/07/2012 16:00

#19787 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by drug_profi »

Šta je ba tebe ragibe tako razocaralo?
Bolja je trojka pa makar za 5 deka.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50407
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#19788 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Bloo »

drug_profi wrote: 25/05/2022 11:35
RagibUzoriti wrote: 25/05/2022 11:31

Svi su oni zlo.

Najvece je zlo sto se ne nazire dobra zamjena
Za nekog se mora glasati ili ostaju na vlasti ovi sto su "manje zlo".
Jelde da nema logike?
Onda treba bar pokusati dati priliku ovim drugima.
Ljudi, valjda zbog trauma, ne kontaju ako izaberes druge, ne znaci da su dozivotno.
sumirprimus
Posts: 81443
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#19789 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by sumirprimus »

RagibUzoriti wrote: 25/05/2022 11:40
drug_profi wrote: 25/05/2022 11:35

Za nekog se mora glasati ili ostaju na vlasti ovi sto su "manje zlo".
Jelde da nema logike?
Onda treba bar pokusati dati priliku ovim drugima.
Kome?

Mene sramota priznati da sam prosle izbore dao glas NiPu tj Konakovicu.
Fino pricao,i dalje fino prica.

Vrijeme pokazalo,sta je pokazalo. Za moj pojam, jedna velika ubleha.

Mrzim SDA ,Bakira i ekipu. A zapamti, pravit cemo mi Bakira od pepela u usporedbi samo kad ovi dobro zajasu na vlast.

Zivi bili pa vidjeli
de prvo da bakir sjase, sa ekipom je na vlasti evo u kontinuitetu 30ak godina.sto je mnogo mnogo je vijreme je da i neki drugi probaju sta zajebat. mozda im se i omakne pa i urade nesto dobro.
a vala i fadila da skinu vakat je..
User avatar
drug_profi
Posts: 50571
Joined: 16/07/2012 16:00

#19790 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by drug_profi »

Prncip kaznjavanja na izborima garantovano uspostavlja ispravne kriterije, samo smo mi protracili 3 decenije radeci upravo na unistavnaju svakog kriterija.
sumirprimus
Posts: 81443
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#19791 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by sumirprimus »

drug_profi wrote: 25/05/2022 11:55 Prncip kaznjavanja na izborima garantovano uspostavlja ispravne kriterije, samo smo mi protracili 3 decenije radeci upravo na unistavnaju svakog kriterija.
mi nismo kaznjavali, nego smo se samokaznjavali. posljedice su tu..
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#19792 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by RagibUzoriti »

Idemedosumom wrote: 25/05/2022 11:45 Oho, evo ga hibridni!

Hem je razocarani glasac trojki, hem su svi isti, hem nije on za SDA, ali... :D
Ko je bolji?

Ali sad cu malo da te ovako iritiram.
Ja imam dvojno drzavljanstvo. Politika me otjerala iz moje zemlje,nakon rata. Nisam bio podoban jbg.Ne zivim u BiH.

Sad mogu vama simpatizerima , sektasima nekih stranaka da se svetim,kad pocnete lafo da upirete prstom u fazonu "evo ga jos jedan"

Da glasam, a da me nista ne dotice. B me K ko ce vam vlast biti :D

Da glasam za nekog iz SDSa? Sa Sanina Musu da vam uvede serijat pa da vas bicuju po pimpeku ako idete malo sa strane? Mozda sam ipak mogao dati glas ponovo Bakiru?
Pederskim ovim strankama vala ne dam,nekako jace nesto od mene.

Razmislit cu... Mozda vam je Scepo dobar izbor?
Covica za predsjednistvo?
:kiss: :kiss:
Seyfo
Posts: 4336
Joined: 23/08/2011 14:12

#19793 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Seyfo »

Možda da ipak ne glasaš? To raja dijasporci masovno rade, tj ne rade.
Najmanje ćeš štete napraviti rodnoj grudi.
Hakiz
Posts: 40392
Joined: 30/07/2015 20:01

#19794 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Hakiz »

Bloo wrote: 25/05/2022 11:53
drug_profi wrote: 25/05/2022 11:35

Za nekog se mora glasati ili ostaju na vlasti ovi sto su "manje zlo".
Jelde da nema logike?
Onda treba bar pokusati dati priliku ovim drugima.
Ljudi, valjda zbog trauma, ne kontaju ako izaberes druge, ne znaci da su dozivotno.
Kontaju, nego kako ne biti depresivan kada ti je trenutno najjača zamjena za SDA stranka koja je nastala od ljudi iz SDA?
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#19795 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by RagibUzoriti »

Seyfo wrote: 25/05/2022 12:03 Možda da ipak ne glasaš? To raja dijasporci masovno rade, tj ne rade.
Najmanje ćeš štete napraviti rodnoj grudi.
Dobar ti prijedlog u zavisnosti kako se tumaci.

Familija mi dole. Iritira me kad vidim u mojoj mahali svi oni koji su pobjegli u ratu pa se vrnuli kad je sve proslo,sad u prvim redovima NiPa.

Kroje sudbinu ,pocev od MZ pa nadalje.

Mogu da budem pakas, pa da iritiram raju po forumu,a inace zeljan sam promjena za bolje.

Cisto zbog djece nam i omladine koja ode.

Sebe vidim u svemu tome. Nisam otisao sto se meni islo. Valja hljeba jesti. A dole ga sa takvim politicarima definitivno nema,za postena insana.
bjjarmbar
Posts: 319
Joined: 22/02/2022 12:49

#19796 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by bjjarmbar »

Ti se nisi ni u dijaspori snasao cim toliko komentarises izbore u BiH :) Zapitaj se malo jel do tebe ili do sistema.
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#19797 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by RagibUzoriti »

bjjarmbar wrote: 25/05/2022 12:09 Ti se nisi ni u dijaspori snasao cim toliko komentarises izbore u BiH :) Zapitaj se malo jel do tebe ili do sistema.
sumirprimus
Posts: 81443
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#19798 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by sumirprimus »

RagibUzoriti wrote: 25/05/2022 12:01
Idemedosumom wrote: 25/05/2022 11:45 Oho, evo ga hibridni!

Hem je razocarani glasac trojki, hem su svi isti, hem nije on za SDA, ali... :D
Ko je bolji?

Ali sad cu malo da te ovako iritiram.
Ja imam dvojno drzavljanstvo. Politika me otjerala iz moje zemlje,nakon rata. Nisam bio podoban jbg.Ne zivim u BiH.

Sad mogu vama simpatizerima , sektasima nekih stranaka da se svetim,kad pocnete lafo da upirete prstom u fazonu "evo ga jos jedan"

Da glasam, a da me nista ne dotice. B me K ko ce vam vlast biti :D

Da glasam za nekog iz SDSa? Sa Sanina Musu da vam uvede serijat pa da vas bicuju po pimpeku ako idete malo sa strane? Mozda sam ipak mogao dati glas ponovo Bakiru?
Pederskim ovim strankama vala ne dam,nekako jace nesto od mene.

Razmislit cu... Mozda vam je Scepo dobar izbor?
Covica za predsjednistvo?
:kiss: :kiss:
vidis ragibe tu je nas najveci problem, ne hajemo za drustvenu odgovornost, ni kd kuce ni u dijapsori, niso nikad ni hajali.realno. boli nas k za drzavom, zato je i nemamo. narod koji zeli drzavu, bori se za nju, recimo na izborima demokratskim putem, kaznjava one koji ne rade osao, nagradi one koji rade. i tako. ali ispuni svoju gradjansku duznost. mislim dzaba pricam, no vidim matricu ponasanja kod mnogih svojih jarana, koji su takodje tamo, boli ih,k. realno bolio ih j e i ovde.
zalosno, jer tako necemo nikad napravit drzavu. tak je kako je...
ko zadnji izadje slobodno nek ugasi svjetlo i sve ono iza nas..

realno glasaj brate za koga hoces, ili jos bolje nemoj nikako, sta mozesuradit sto vec nisi uradio? ne ti licno, nije ovo licno tebi druze nemam nista protiv tebe daleko bilo,, pricam opet o paternu..
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#19799 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by RagibUzoriti »

sumirprimus wrote: 25/05/2022 12:14
RagibUzoriti wrote: 25/05/2022 12:01

Ko je bolji?

Ali sad cu malo da te ovako iritiram.
Ja imam dvojno drzavljanstvo. Politika me otjerala iz moje zemlje,nakon rata. Nisam bio podoban jbg.Ne zivim u BiH.

Sad mogu vama simpatizerima , sektasima nekih stranaka da se svetim,kad pocnete lafo da upirete prstom u fazonu "evo ga jos jedan"

Da glasam, a da me nista ne dotice. B me K ko ce vam vlast biti :D

Da glasam za nekog iz SDSa? Sa Sanina Musu da vam uvede serijat pa da vas bicuju po pimpeku ako idete malo sa strane? Mozda sam ipak mogao dati glas ponovo Bakiru?
Pederskim ovim strankama vala ne dam,nekako jace nesto od mene.

Razmislit cu... Mozda vam je Scepo dobar izbor?
Covica za predsjednistvo?
:kiss: :kiss:
vidis ragibe tu je nas najveci problem, ne hajemo za drustvenu odgovornost, ni kd kuce ni u dijapsori, niso nikad ni hajali.realno. boli nas k za drzavom, zato je i nemamo. narod koji zeli drzavu, bori se za nju, recimo na izborima demokratskim putem, kaznjava one koji ne rade osao, nagradi one koji rade. i tako. ali ispuni svoju gradjansku duznost. mislim dzaba pricam, no vidim matricu ponasanja kod mnogih svojih jarana, koji su takodje tamo, boli ih,k. realno bolio ih j e i ovde.
zalosno, jer tako necemo nikad napravit drzavu. tak je kako je...
ko zadnji izadje slobodno nek ugasi svjetlo i sve ono iza nas..

realno glasaj brate za koga hoces, ili jos bolje nemoj nikako, sta mozesuradit sto vec nisi uradio? ne ti licno, nije ovo licno tebi druze nemam nista protiv tebe daleko bilo,, pricam opet o paternu..
Eh to je i cijela poenta mog razmisljanja.

Evo ja sam popusio foru, otisao iz zemlje. Daj barem da je napravimo da buducim pokoljenjima bude bolje,da ne moraju prolaziti sve ono kroz sta sam ja prolazio. Ali jok, odmah ce sektasi i forumski dusebriznici da ti zalijepe 1001 etiketu kao u fazonu, sta se ti javljas dijasporac.

I onda mogu da ih nerviram i da pisem svasta.

A u dubini svoje duse zelim da ta BiH krene naprijed,da svima bude bolje.
A realno je,da ne vidim dobru zamjenu postojecim politicarima. Svi su na isti fazon,nista konkreno dobro za narod. Cisto gledaju samo sebe i svoje bliznje da uhljebe, da naprave takav sistem odakle ce u narednih XY godina iskljucivo sebi i svojim sektasima obezbjediti dobra primanja i lagodan zivot.

:thumbup: :thumbup:
Hakiz
Posts: 40392
Joined: 30/07/2015 20:01

#19800 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Hakiz »

RagibUzoriti wrote: 25/05/2022 12:24
sumirprimus wrote: 25/05/2022 12:14

vidis ragibe tu je nas najveci problem, ne hajemo za drustvenu odgovornost, ni kd kuce ni u dijapsori, niso nikad ni hajali.realno. boli nas k za drzavom, zato je i nemamo. narod koji zeli drzavu, bori se za nju, recimo na izborima demokratskim putem, kaznjava one koji ne rade osao, nagradi one koji rade. i tako. ali ispuni svoju gradjansku duznost. mislim dzaba pricam, no vidim matricu ponasanja kod mnogih svojih jarana, koji su takodje tamo, boli ih,k. realno bolio ih j e i ovde.
zalosno, jer tako necemo nikad napravit drzavu. tak je kako je...
ko zadnji izadje slobodno nek ugasi svjetlo i sve ono iza nas..

realno glasaj brate za koga hoces, ili jos bolje nemoj nikako, sta mozesuradit sto vec nisi uradio? ne ti licno, nije ovo licno tebi druze nemam nista protiv tebe daleko bilo,, pricam opet o paternu..
Eh to je i cijela poenta mog razmisljanja.

Evo ja sam popusio foru, otisao iz zemlje. Daj barem da je napravimo da buducim pokoljenjima bude bolje,da ne moraju prolaziti sve ono kroz sta sam ja prolazio. Ali jok, odmah ce sektasi i forumski dusebriznici da ti zalijepe 1001 etiketu kao u fazonu, sta se ti javljas dijasporac.

I onda mogu da ih nerviram i da pisem svasta.

A u dubini svoje duse zelim da ta BiH krene naprijed,da svima bude bolje.
A realno je,da ne vidim dobru zamjenu postojecim politicarima. Svi su na isti fazon,nista konkreno dobro za narod. Cisto gledaju samo sebe i svoje bliznje da uhljebe, da naprave takav sistem odakle ce u narednih XY godina iskljucivo sebi i svojim sektasima obezbjediti dobra primanja i lagodan zivot.

:thumbup: :thumbup:
Dobar je NS.

Al' građanski, to im je ovdje mana.
Post Reply