Narod i Pravda (Konakovic)

Post Reply
User avatar
Prpa.ba
Posts: 10961
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#21451 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Prpa.ba »

last mohicans wrote: 05/10/2022 00:54 Ja nigdje nisam vidio NiPove aktiviste,jeste li vi?
Ovo je najbolji pokazatelj stanja u stranci. Dino je okruzen ljudima koji ga tapsaju po ramenima i govore da je najbolji i da stranka rastura. Istovremeno isti rade za sebe i ganjaju licne interese ili se samo kurce jer su u uzem krugu, a sutra ce zbog prve trzavice da izlete iz stroja. Ekipa koja je cinila NiP onim sto jeste (Dino vrhunski frontmen, ali odlican DJ i zvuk kao podrška) je u drugom planu, ocito rezignirana.

Umjesto sistematicnog i polakog sirenja stranke, odlucio se da preskoci bitne korake. U Kljucu i Gorazdu su pokazali sta mogu zdrave, mlade ekipe podrzane ekipom iz Sarajeva koje dijele isti sistem vrijednosti.

Ovakav NiP koji grade prebjezi iz DF-a i trecepozivci iz SDA nece niko.

Po meni, budućnost ove stranke ce se odrediti u narednih mjesec dana.

Imaju laksi i tezi put pred sobom. Tezi put je odabir rada sa Trojkom, bez SBiH, pa makar znacilo i opoziciju. Tezi put je priznavanje da je rezultat los, i pozivanje na odgovornost onih koji su doveli do ovakve kampanje i radili za sebe umjesto za stranku, pa makar to znacilo i prelete van stranke. Vratiti se izvornim vrijednostima iz 2018, ubiti se od posla na lokalu i nadati se da ce gradjani oprostiti ovaj izlet i dati makar 2/3 povjerenja iz 2020 na lokalnim izborima 2024.

Inace je ovo DF, ali bez mudre politike.
mirza_15
Posts: 10604
Joined: 19/01/2015 09:26

#21452 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by mirza_15 »

Rezultatu na kantonu je najviše kumovao Semir Efendić i Željko Komšić lično. Ta dva imena su donijela nekoliko mandata ovim strankama koji bi u većini pripali trojci, prije svega NiP-u. Semir Efendić kao nosilac liste, a Željko Komšić u nazivu stranke gdje je njegovo ime u prvom planu, a ime stranke skoro pa sklonjeno. Ako neko sumnja u ovo neka pogleda rezultate u Novom Gradu za različite nivoe i uporedi ih. Razlika je ogromna.

Nevezano za NiP nego generalno za Trojku. Ja sam razočaran načinom razmišljanja prosječnog glasača. Moje mišljenje (a svako ga ima :mrgreen: ) je da je Trojka toliko toga isporučila građanima da je trebala dobiti ogromnu podršku. SDA je pala i taj broj glasova je očekivan. Ali brine da ljudi daju glas stranci na nivou kantona samo zato što u nazivu strane stoji Željko Komšić. Valjda misle da se na taj način bore za mjesto člana predsjedništva iz Hrvatskog naroda. Također i ova podrška Semiru Efendiću. Ima nekih rezultata u Novom Gradu, ali postoji vrlo vjerovatna mogućnost da će sa SDA. Kako onda na federalnom nivou daš glas NiP-u, a na Kantonalnom glasaš za Efendića??!! Pa daješ mu polugu u ruke da ucjenjuje Trojku, a možda ode i sa SDA. Kako god, Trojka ima 18 (7+6+5) i Marjanović 1. Ulazi i NES najvjerovatnije sa 1 mandatom. SDA 7, Semir 5, DF 3. Ako NES ipak ne uđe postoji šansa da taj jedan mandat ode NiP-u ili čak DF-u.

NiP je i dalje najjača stranka u Kantonu. Ako Trojka bude imala zajedničke kandidate opet će uzeti Novo Sarajevo, Centar i Ilidžu, a nije isključeno, sa jakim kandidatom, da uzmu Stari Grad i Novi Grad. Potući se opet i za Ilijaš. Treba sada zavrnuti rukave i početi raditi odmah za lokalne izbore.
User avatar
Styling
Posts: 12591
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#21453 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Styling »

mirza_15 wrote: 05/10/2022 08:09 Rezultatu na kantonu je najviše kumovao Semir Efendić i Željko Komšić lično. Ta dva imena su donijela nekoliko mandata ovim strankama koji bi u većini pripali trojci, prije svega NiP-u. Semir Efendić kao nosilac liste, a Željko Komšić u nazivu stranke gdje je njegovo ime u prvom planu, a ime stranke skoro pa sklonjeno. Ako neko sumnja u ovo neka pogleda rezultate u Novom Gradu za različite nivoe i uporedi ih. Razlika je ogromna.

Nevezano za NiP nego generalno za Trojku. Ja sam razočaran načinom razmišljanja prosječnog glasača. Moje mišljenje (a svako ga ima :mrgreen: ) je da je Trojka toliko toga isporučila građanima da je trebala dobiti ogromnu podršku. SDA je pala i taj broj glasova je očekivan. Ali brine da ljudi daju glas stranci na nivou kantona samo zato što u nazivu strane stoji Željko Komšić. Valjda misle da se na taj način bore za mjesto člana predsjedništva iz Hrvatskog naroda. Također i ova podrška Semiru Efendiću. Ima nekih rezultata u Novom Gradu, ali postoji vrlo vjerovatna mogućnost da će sa SDA. Kako onda na federalnom nivou daš glas NiP-u, a na Kantonalnom glasaš za Efendića??!! Pa daješ mu polugu u ruke da ucjenjuje Trojku, a možda ode i sa SDA. Kako god, Trojka ima 18 (7+6+5) i Marjanović 1. Ulazi i NES najvjerovatnije sa 1 mandatom. SDA 7, Semir 5, DF 3. Ako NES ipak ne uđe postoji šansa da taj jedan mandat ode NiP-u ili čak DF-u.

NiP je i dalje najjača stranka u Kantonu. Ako Trojka bude imala zajedničke kandidate opet će uzeti Novo Sarajevo, Centar i Ilidžu, a nije isključeno, sa jakim kandidatom, da uzmu Stari Grad i Novi Grad. Potući se opet i za Ilijaš. Treba sada zavrnuti rukave i početi raditi odmah za lokalne izbore.
Moja konzervativna procjena za mandate u KS za NIP je bila 8, a ako dobiju 9 da svi odu u Sedam brace i daju sadaku. Ovo je lahko provjerljivo na mojim ranijim postovima. Zasto sam ovo tvrdila? Zato sto nikoga od NIP-a nisam vidjela na ulici u Novom Gradu. Par standova sa jednom ili dvije osobe i to je to. NIP Novi grad je potpuno podbacio u ovoj kampanji i to se mora priznati i sankcionisati. Najmanje trecina Semirovih glasova je morala ici NIP-u. Ljudima koje znam u NIP-u sam govorila da Semir gradi ozbiljnu infrastrukturu i da se moraju malo potruditi. Neki su mi se nasmijali u brk i rekli kako on ima "tamo ona brda" ida se za njega ne sekiraju i da oni znaju sta rade. Kakvi to analiticari sjede u NIP-u NG pa ga nisu vidjeli? Problem je upravo u tome sto se svi krecu u zacaranom krugu NIP-a i sto ne sagledaju stvari objektivno. Dini ublehe prosipaju "najjaci smo Presjednice, NG je bastion". Pa, flop, dobise po usima. Nijednog od 9 opcinskih vijecnika NIP-a nisam vidjela u kampanji. Oni rade na svojim licnim interesima. To je resurs koji se morao kapitalizirati. Potreban je promjena u NG. Tome je kumovao i Edo jer je prepustio Durmicu i ostalima da rade po svom. Eto sada, u pitanju je i 8 mandat. Nadam se da ce ga dobiti. Najmanje 1 ili 2 Semiraova mandata su morala ici NIP-u. Izgubio ih je Novi Grad.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 10961
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#21454 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Prpa.ba »

Nece dobiti osmi mandat, nema sanse. A sve vise vidim tendencije da su navodno zadovoljni rezultatom. Znaci da ce ici na mir u kuci umjesto da talasaju. To ce im biti i pocetak pada.
Hakiz
Posts: 40369
Joined: 30/07/2015 20:01

#21455 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Hakiz »

Ma, je li to došlo do triježnjenja?
User avatar
Styling
Posts: 12591
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#21456 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Styling »

Hakiz wrote: 05/10/2022 11:30 Ma, je li to došlo do triježnjenja?
Da. I to vrlo bolnog.
User avatar
malakh
Posts: 7162
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#21457 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by malakh »

Prpa.ba wrote: 05/10/2022 09:52 Nece dobiti osmi mandat, nema sanse. A sve vise vidim tendencije da su navodno zadovoljni rezultatom. Znaci da ce ici na mir u kuci umjesto da talasaju. To ce im biti i pocetak pada.
imam drukčije informacije, da dino nije zadovoljan rezultatom i da je prognozirao 10 mandata, što je, bez detaljne analize i bilo moguće izvesti.

onda su počeli praviti strateške greške, tako da pored semira koji im je otežao i komšića koji je svoje ime ponudio na kandidatskoj listi za sks, samo su sebi skočili u stomak.

zakazale su lokalne organizacije, kao i kantonalni odbor. neka se prebroje i neka poprave greške, u suprotnom, očekuje ih veliki pad. najbolnije je nekoga imenom prozvati, ali ako žele sačuvati stranku, neka to što prije učine unutar svoje kuće.

ako dino to ne učini, sigurno hoće lokalne organizacije koje su ostvarili uspjeh na izborima, pogotovo kada se budu dijelile pozicije u vlasti..

jako sam razočaran rezultatom nipa, jer imaju dosta dobrih kadrova i zaslužuju da vode sve procese u ks. napredak u svim sektorima koje su vodili do sada se vidio, pa kakav takav.
Hakiz
Posts: 40369
Joined: 30/07/2015 20:01

#21458 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Hakiz »

Styling wrote: 05/10/2022 11:31
Hakiz wrote: 05/10/2022 11:30 Ma, je li to došlo do triježnjenja?
Da. I to vrlo bolnog.
Ah.

Pokušavalo se reći, ali u euforiji niko ne sluša. Trojka je religija, NiP je Zeus (ili Jupiter, kako se kome sviđa) tog panteona. Ali, bit će da svemirom, ipak, upravljaju zakoni fizike.

Ja nisam razočaran u moju opciju jer sam očekivao ovako. NS je u pitanju. Znam da kod nas takvo gledanje na sistem vrijednosti još dugo, ako ikada, neće biti prihvaćen, nacionslisti smo u većini. Ali sva pisanja, koliko god su nervirala, htjela su reći, de ba, ljudi, spustite se na zemlju.

Čak sam i kod tebe u jednom trenutku primijetio, prije koji mjesec, da si gledajući stanje "na terenu" sa velikog optimizma prešla u oprez. I možeš sebi reći da si bila u pravu.

Mi smo navijači. Naš tim je najbolji, svaka pobjeda je istorijska, svaki poraz je tragedija. Ko drugačije kaže, kleveće i laže, krezuba je botina.

Valjda će sada biti malo jasnije: Dajte glasačima ono šta traže, ne onima za koje mislite da im trebate dati.

Ako imaš par, oboje 25 -30, koji planira da se ispali u Njemačku, kada im daš 10.000 za stan, 1.000 mjesečno zbog bebe, platiš im vrtić za dijete koje već imaju itd, sav taj novac oni će uložiti da steknu što viši stepen znanja njemačkog jezika i prodajom stana isfinansiraju početak boravka u Njemačkoj. A na dan izbora neće biti na biralištu, nego u kafani praveći plan odlaska.

Na biralištu će biti 55-godišnji nezaposleni RVI kojem nisi ništa dao.

Taj matorac ti treba dati glas da osvojiš i učvrstiš poziciju u kojoj ćeš onim mladom paru moći davati sve šta planiraš.

A ti, umjesto da daš nešto njemu jer on izlazi na izbore, ne daš mu ništa. Daš onom mladom paru koji apstinira od izbora. Sjajna strategija.

Par ostane kući, razočarani RVI glasa za SDA jer je navikao, a ti ga nisi privukao.

Ništa. Više sreće drugi put. Ili pameti?
User avatar
Styling
Posts: 12591
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#21459 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Styling »

Hakiz wrote: 05/10/2022 12:00
Styling wrote: 05/10/2022 11:31

Da. I to vrlo bolnog.
Ah.

Pokušavalo se reći, ali u euforiji niko ne sluša. Trojka je religija, NiP je Zeus (ili Jupiter, kako se kome sviđa) tog panteona. Ali, bit će da svemirom, ipak, upravljaju zakoni fizike.

Ja nisam razočaran u moju opciju jer sam očekivao ovako. NS je u pitanju. Znam da kod nas takvo gledanje na sistem vrijednosti još dugo, ako ikada, neće biti prihvaćen, nacionslisti smo u većini. Ali sva pisanja, koliko god su nervirala, htjela su reći, de ba, ljudi, spustite se na zemlju.

Čak sam i kod tebe u jednom trenutku primijetio, prije koji mjesec, da si gledajući stanje "na terenu" sa velikog optimizma prešla u oprez. I možeš sebi reći da si bila u pravu.

Mi smo navijači. Naš tim je najbolji, svaka pobjeda je istorijska, svaki poraz je tragedija. Ko drugačije kaže, kleveće i laže, krezuba je botina.

Valjda će sada biti malo jasnije: Dajte glasačima ono šta traže, ne onima za koje mislite da im trebate dati.

Ako imaš par, oboje 25 -30, koji planira da se ispali u Njemačku, kada im daš 10.000 za stan, 1.000 mjesečno zbog bebe, platiš im vrtić za dijete koje već imaju itd, sav taj novac oni će uložiti da steknu što viši stepen znanja njemačkog jezika i prodajom stana isfinansiraju početak boravka u Njemačkoj. A na dan izbora neće biti na biralištu, nego u kafani praveći plan odlaska.

Na biralištu će biti 55-godišnji nezaposleni RVI kojem nisi ništa dao.

Taj matorac ti treba dati glas da osvojiš i učvrstiš poziciju u kojoj ćeš onim mladom paru moći davati sve šta planiraš.

A ti, umjesto da daš nešto njemu jer on izlazi na izbore, ne daš mu ništa. Daš onom mladom paru koji apstinira od izbora. Sjajna strategija.

Par ostane kući, razočarani RVI glasa za SDA jer je navikao, a ti ga nisi privukao.

Ništa. Više sreće drugi put. Ili pameti?
Slazem se u potpunosti. Pameti i pametne strategije.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14546
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#21460 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by DaysleepeR »

ma nema ovdje pravila za izbore, naredni put zagotiviš ove 50+, neminovno propustiš šanse za mlađe koje onda to motiviše da izađu u da te masakriraju na izborima
Hakiz
Posts: 40369
Joined: 30/07/2015 20:01

#21461 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Hakiz »

DaysleepeR wrote: 05/10/2022 12:10 ma nema ovdje pravila za izbore, naredni put zagotiviš ove 50+, neminovno propustiš šanse za mlađe koje onda to motiviše da izađu u da te masakriraju na izborima
Pa, daj svima.

A svi uzmu, pa te izrade.

Naša posla :lol:
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14546
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#21462 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by DaysleepeR »

Hakiz wrote: 05/10/2022 12:13
DaysleepeR wrote: 05/10/2022 12:10 ma nema ovdje pravila za izbore, naredni put zagotiviš ove 50+, neminovno propustiš šanse za mlađe koje onda to motiviše da izađu u da te masakriraju na izborima
Pa, daj svima.

A svi uzmu, pa te izrade.

Naša posla :lol:
i to se znalo dešavati

SDP je izgubio izbore zadnji put na priču o Amini Lagumdžiji i njenoj firmi

džaba bio i autoput i tona stvari koje su napravili
User avatar
Styling
Posts: 12591
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#21463 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Styling »

DaysleepeR wrote: 05/10/2022 12:15
Hakiz wrote: 05/10/2022 12:13

Pa, daj svima.

A svi uzmu, pa te izrade.

Naša posla :lol:
i to se znalo dešavati

SDP je izgubio izbore zadnji put na priču o Amini Lagumdžiji i njenoj firmi

džaba bio i autoput i tona stvari koje su napravili
Fol je u tome sto SDA uvijek ide dzonaski, prljavo i podmuklo, sto nije u habitusu stranaka Trojke. A taj Farma/Zadruga/Zvjezde Granda modus operandi prolazi kod naseg prosjecnog Bosnje.
mirza_15
Posts: 10604
Joined: 19/01/2015 09:26

#21464 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by mirza_15 »

Nije NiP izgubio mandate od SDA. SDA je oslabila u KS. Izgubio ih je od Semira Efendića (namjerno pišem Semira Efendića, a ne Stranke za BiH) koji je na lokalnim izborima imao 21.000 glasova za načelnika i od imena Željka Komšića na listiću za KS. Kakva crna infrasturuktura Stranke za BiH. Pliva Semir na Safet Zajko, bazenu, dobrinjskoj šetnici i još par projekata za 10 godina mandata. Nema to veze sa infrastrukturom. Čovjek dobio 80% preferencijalnih na listi stranke.
Hakiz
Posts: 40369
Joined: 30/07/2015 20:01

#21465 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Hakiz »

DaysleepeR wrote: 05/10/2022 12:15
Hakiz wrote: 05/10/2022 12:13

Pa, daj svima.

A svi uzmu, pa te izrade.

Naša posla :lol:
i to se znalo dešavati

SDP je izgubio izbore zadnji put na priču o Amini Lagumdžiji i njenoj firmi

džaba bio i autoput i tona stvari koje su napravili
Vidiš, pitanje je kome je šta važno. Ne šta misliš da je važno.

Evo, pruga na primjer. Super je to što je rekonstruišu. Samo, onaj RVI što sam ga spominjao je nezaposlen, ima 450 KM invalidninu, pa sa ovim cijenama i novim poskupljenjima neće moći platiti kartu za prevoz. Pitanje je koliko mu pruga znači. A nije kandidat za ovu pomoć za grijanje itd jer ima više od 413 KM (33,3% od prosjeka) koju je vlada KS odredila kao limit. Njemu vlada KS ništa nije dala.

Sa druge strane, porodilja i njen muž, mladi, imaju veće plate od njega, imaju 100-150.000 da kupe stan. Njima vlada KS dodatno još daje najmanje 24.000.

Onom RVI infrastrukturno ulaganje ništa ne znači, nema da jede kada plati komunalije, kamoli da koristi tu infrastrukturu. Nećeš ga privući prugom da ti da glas u toj situaciji.

Onaj mladi par ne izlazi na izbore, onaj RVI izlazi.

Kada si siromašan i gladan, ni autoput, ni pruga, ni uređenje parka itd ti nisu dovoljni da glasaš za one koji to prave. Onda ili ne izlaziš na izbore, a ako izlaziš, glasaš po navici iako ti ni ti na koje si navikao nisu dali, a navika je sigurno SDA. Barem su tvoji, štite te od njihovih.

Onda te nazovu glupim, krezubon botinom itd. Sigurno te tako zove onaj mladi par kojima tvoje glasanje možda izbije iz džepa tih 24.000.
User avatar
Styling
Posts: 12591
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#21466 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Styling »

mirza_15 wrote: 05/10/2022 12:39 Nije NiP izgubio mandate od SDA. SDA je oslabila u KS. Izgubio ih je od Semira Efendića (namjerno pišem Semira Efendića, a ne Stranke za BiH) koji je na lokalnim izborima imao 21.000 glasova za načelnika i od imena Željka Komšića na listiću za KS. Kakva crna infrasturuktura Stranke za BiH. Pliva Semir na Safet Zajko, bazenu, dobrinjskoj šetnici i još par projekata za 10 godina mandata. Nema to veze sa infrastrukturom. Čovjek dobio 80% preferencijalnih na listi stranke.
Upravo to. ali infrastruktura je pomogla. Dobio je on glasova i mimo Novog grada.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55616
Joined: 15/12/2008 16:53

#21467 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by ultima_palabra »

Koliko se sjecam, Hakiz je pisao da ce NiP narasti preko mjere i pojesti SDP i NS. A sad se ovdje pravi neki prorok, sta ima jos :mrgreen:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65965
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#21468 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by _BataZiv_0809 »

ultima_palabra wrote: 05/10/2022 13:40 Koliko se sjecam, Hakiz je pisao da ce NiP narasti preko mjere i pojesti SDP i NS. A sad se ovdje pravi neki prorok, sta ima jos :mrgreen:
Pise da kontrira.
User avatar
drug_profi
Posts: 50541
Joined: 16/07/2012 16:00

#21469 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by drug_profi »

Nemojte ga kvotat molim vas.
Makar u spoiler stavite. Zaletim se da čitam pa vidim niđe veze ni s čim. I skontam tek onda ko je.

Evo pročitah gore negdje da je kao njemu NS opcija.
Jes ko što je meni SDS.
laik1981
Posts: 12973
Joined: 05/12/2012 13:04

#21470 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by laik1981 »

_BataZiv_0809 wrote: 05/10/2022 13:46
ultima_palabra wrote: 05/10/2022 13:40 Koliko se sjecam, Hakiz je pisao da ce NiP narasti preko mjere i pojesti SDP i NS. A sad se ovdje pravi neki prorok, sta ima jos :mrgreen:
Pise da kontrira.
Kao i inace..
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#21471 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by madner »

Dobro ima logike da kao RVI sa 50+ kaze da je to najbitnija karika kod sljedecih izbora. Mozda ne za NiP ali sigurno za RVIove.


Predizborna je jedno, problem su kadrovi NIPa. Gdje je tu odmak od zelene skole.
Hakiz
Posts: 40369
Joined: 30/07/2015 20:01

#21472 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Hakiz »

Da prebrojimo za 4 godine, koliko će mladih parova koji su hajrovali 24.000 ove godine ostati u BiH da glasaju?

A koliko će ostati starijih od 50 da glasa?
User avatar
Lakat Jebić
Posts: 8040
Joined: 10/06/2008 15:47

#21473 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Lakat Jebić »

Prpa.ba wrote: 04/10/2022 23:51 NiP iz 2018 nije se bavio takvim kadrovskim kalkulacijama kao ni (vecim dijelom) NiP iz 2020. Nesto se u medjuvremenu promijenilo. Kao sto rekoh, s jedne strane rezigniranost originalne postave, s druge strane novi momci koji igraju po drugim pravilima, i s trece veliki apetiti.

Stranka koja beskompromisno ide u posao, kakav je NIP bio nekad, sada ne postoji. Zrtvovali su svoju specificnu snagu za pokusaj da izadju van Sarajeva i da se kadrovski prosire. Lose su se prosirili, lose su procijenili, sada je samo pitanje hoce li skontati gdje su kiksali ili ce umisliti da su ostvarili dobar rezultat.

Dinine izjave govore u prilog zmirenju na oba oka. Upitno je da li i zna konacne rezultate dok ovako prica. Cak i ako uvide greske, pitanje je hoce li krenuti da rijese evidentne probleme, ili ce nastaviti sutiti radi mira u kuci. Dugorocno idu nizbrdo.
Evo Dine na FTVu, vrlo zadovoljan, vec izracunao koaliciju s HDZom i SNSDom... racunicu pravi trojka+ oba HDZa+NES+PDA+KASUMOVIC...

Nista od izvlacenja pouka. A vidjet cemo, meni je ovo politicko samoubistvo
Seawolf
Posts: 7682
Joined: 14/06/2012 22:59

#21474 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Seawolf »

Lakat Jebić wrote: 05/10/2022 18:29
Prpa.ba wrote: 04/10/2022 23:51 NiP iz 2018 nije se bavio takvim kadrovskim kalkulacijama kao ni (vecim dijelom) NiP iz 2020. Nesto se u medjuvremenu promijenilo. Kao sto rekoh, s jedne strane rezigniranost originalne postave, s druge strane novi momci koji igraju po drugim pravilima, i s trece veliki apetiti.

Stranka koja beskompromisno ide u posao, kakav je NIP bio nekad, sada ne postoji. Zrtvovali su svoju specificnu snagu za pokusaj da izadju van Sarajeva i da se kadrovski prosire. Lose su se prosirili, lose su procijenili, sada je samo pitanje hoce li skontati gdje su kiksali ili ce umisliti da su ostvarili dobar rezultat.

Dinine izjave govore u prilog zmirenju na oba oka. Upitno je da li i zna konacne rezultate dok ovako prica. Cak i ako uvide greske, pitanje je hoce li krenuti da rijese evidentne probleme, ili ce nastaviti sutiti radi mira u kuci. Dugorocno idu nizbrdo.
Evo Dine na FTVu, vrlo zadovoljan, vec izracunao koaliciju s HDZom i SNSDom... racunicu pravi trojka+ oba HDZa+NES+PDA+KASUMOVIC...

Nista od izvlacenja pouka. A vidjet cemo, meni je ovo politicko samoubistvo
Kakvi PDA i Kasumovićeva BHI .... Pa niti jedni, niti drugi nisu prešli izborni prag za Federalni parlament.
akcelerator
Posts: 281
Joined: 12/09/2022 10:17

#21475 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by akcelerator »

Ovaj retardinjo na njih računa.
Post Reply