Narod i Pravda (Konakovic)

Post Reply
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#13426 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by KatarinaKosaca »

Black swan wrote: 20/04/2021 12:54
KatarinaKosaca wrote: 20/04/2021 12:24 Rodila majka, mladi nacisti bi vam pozavidjeli. Počelo takmičenje ko više mrzi Rome i ko više generalizira na temi :D takvi su po društvo puno opasniji od Roma
Koliko si ti roma izvukla iz siromastva?
Konkretno
Pun vas je internet sto ih branite a kuce pravite uz poljine i na visnjiku
Konkretno u mojoj kući na Poljinama (??) ili gdje god da je za oespravljene, žrtve sistema i predrasuda ima i uvijek će biti mjesta. Za one koji izmišljaju ugroženost bas Jevrejima da bi se dodvorili jakim i bogatim, a normala im je i hebe im se što će preko 20 djece uplakano zaspati pod vedrim nebom, nikad. Već kad se "fatamo" tuđih kuća. Ovdje je problem još dublji. Zarad političkih simpatija ili stranačke nadnice, svejedno, promovira se rasizam. Modetator koji bi trebao reagovati na generalizacije, šikaniranje i rasizam veselo lajka. I, molim te, mani se moje kuće, ni ja tvoju ne spominjem.
User avatar
Truba
Posts: 81759
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#13427 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Truba »

Ti si ko berni sanders
Spisak ljudi koje je izvukao iz siromastva:
0

I nije nas bitno te etikete koje pises nama je najvaznije da se postuje zakon i red u nasim lokalnim zajednicama
Pola vas iz grada ne voli doci na ilidzu...osim na forumu
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#13428 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by KatarinaKosaca »

Black swan wrote: 20/04/2021 13:09 Ti si ko berni sanders
Spisak ljudi koje je izvukao iz siromastva:
0

I nije nas bitno te etikete koje pises nama je najvaznije da se postuje zakon i red u nasim lokalnim zajednicama
Pola vas iz grada ne voli doci na ilidzu...osim na forumu
Zakon i red je bez alternative ostaviti ljude na ulici baš je to i zakon i red. Ne znaš da li sam, nisam izvadila iz siromaštva. Ovdje se nisam smijala nesreći. I nije etiketiranje, nego su upisi školski primjer, definicija rasizma. Koji je dodatno ljigav jer je tako NiP ovski upućen prema najranjivijem dijelu populacije
User avatar
Truba
Posts: 81759
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#13429 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Truba »

Meni je kolegica radila za svicarski karitas u semizovcu im kuce pravili...
Sve nam je poznato kako to hoda opisao sam gore korupciju i kriminal
Najnizi su zadovoljni prodajom uticnice
Politicari i gradjevinska mafija milijunima
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#13430 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by drug_profi »

Ovdje se radi o obrnutoj, pozitivnoj, diskriminaciji.
Cigani, migranti... nastavi niz.

Imaju vise brige drzave i vise sloboda nego ih imam ja.
Placemo li kad banka izbaci nekog iz stana kad izgubi posao i ne moze placati rate?
Ili konstatujemo - sam pao sam se ubio?

A cigani nisu imali prilike? Imali su opetovane prilike da se izvuku iz cerge pa da im makar djeca dobiju bolju startnu poziciju skolujuci se.

Nisu svi isti naravno, ovdje pricamo o ovima koji prose, kradu, razvaljuju i onda kukaju.
User avatar
Truba
Posts: 81759
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#13431 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Truba »

Kapitalizam bajo
Ko radi u dobroj firmi ima
Ko ne radi ili radi u raspaloj firmi nema

Milosti nema
Imas javnu kuhinju i to je
User avatar
nikad_vise
Posts: 2012
Joined: 20/09/2010 22:35

#13432 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by nikad_vise »

Nakon što je Općina Ilidža donijela odluku o uklanjanju šatorskog naselja Roma u ulici Karla Maja do br. 4 u blizini Velike Aleje, medijima se danas obratio i načelnik Nermin Muzur.


- To nije problem posljednjih mjesec-dva, to je problem posljednjih dvanaest-trinaest godina. U tom rješenju ste mogli vidjeti da nije načelnik naredio inspektoru da ukine to naselje, nego kada je u pitanju vodozaštitna zona, posebnu pažnju posvećujemo tom lokalitetu u posljednje vrijeme i trudimo se da zaštitimo taj prostor koliko je moguće više. Ono što je naš inspektor evidentirao kada je obilazio teren po službenoj dužnosti vidio je da se to naselje dalje širi.

Da bi zaustavili širenje tog naselja i te deponije smeća koja se nalazi u vodozaštitnoj zoni, on je izdao rješenje. On je 8. februara napravio zapisnik, ako ste vidjeli u rješenju, a rješenje je izdao tek prošle sedmice. To vrijeme između zapisnika i izdavanja rješenja pokazuje naš odnos prema tome - kaže Muzur.


ISELJAVAJU ROMSKO NASELJE
Senada Seferović, majka 14 djece: Neka vidi cijela Evropa šta sa nama radi načelnik Ilidže
Ističe da je ključna stvar da nikoga neće istjerati na ulicu.

- Ti ljudi dvanaest godina žive na ulici i niko o njima ne vodi računa, nemaju vode, struje ni osnovnih uvjeta za život. Mi njih nećemo istjerati i nećemo srušiti ono što su oni napravili tako kako su napravili dok ne nađemo alternativno rješenje. Da smo o ovome razmišljali i prije ove press konferencije možete vidjeti na našoj web stranici. Da smo izdvojili 100 hiljada KM konkretno samo za ove porodice da im osiguramo alternativni smještaj. Alternativni smještaj će biti na nekoj od naših lokacija, zemljištu našem općinskom ćemo praviti alternativni smještaj u vidu stambenih kontejnera ili nekih drugih oblika koji bi njih zadovoljio - kaže načelnik Ilidže.



Dodaj je da je 2008. ili 2009. godine Općina Ilidža napravila osam ili deset stanova koji su dodijeljeni romskoj populaciji, a koje su oni koristili mjesec ili dva.

- Ti stanovi su bili potpuno devastirali i napustili su ih. Mi znamo da to nije problem koji ćemo mi riješiti sa ovim rješenjem, već ćemo se mi morati boriti protiv toga u narednom periodu jer jednostavno oni su navikli na takav način života kako već rade. Oni svakodnevno dolaze ovdje u Općinu, ostvaruju svoja prava, preko Općine dobijaju jednokratnu socijalnu pomoć, dječiji doplatak. Preko Općine svi imaju zdravstveno osiguranje. Mi vodimo računa o našim komšijama, romskoj populaciji. Bez obzira na takvo stanje tamo kakvo jeste, mi smo u procesu dezinfekcije, čišćenja i pranja ulica oprali i tu ulicu gdje se nalazi to naselje. Izvršili smo dezinfekciju tog dijela naselja. Prije mjesec dana dijete je teško povrijeđeno tamo jer je nešto palo sa te građevine, i za to dijete smo osigurali novčana sredstva po zahtjevu kada su došli ovdje i obratili se. Ponavljam, to su ljudi koji žive, dijelimo ovaj prostor 365 dana, lično poznajem sve te ljude jer obilaze naše mahale, druže se, pomažemo se - kaže Muzur.

Ističe da su oni tamo napravili deponiju smeća u prvoj vodozaštitnoj zoni.

- Ja njih razumijem, na taj način pokušavaju da zarade neki dodatni dinar, da prežive. Ono što ćemo se mi truditi u alternativnom smještaju, za koji se nadamo da nam neće trebati puno vremena da privedemo kraju, da oni imaju osnovne uvjete za život, da imaju vodu, struju i pristup nekoj od saobraćajnica da mogu pristupiti tom dijelu. Usvojili smo budžet prije nekih mjesec dana kojim smo osigurali sredstva da možemo kupiti neke kontejnere, neki alternativni smještaj koji već njima bude odgovarao i kako se budemo s njima mogli dogovoriti.

Imamo dvije tri općinske lokacije, već smo izašli na te lokacije, snimili smo te lokacije i sada pravimo procjenu i analizu da li ćemo na jednom mjestu izmjestiti ili na dva tri različita mjesta u grupama to izmjestiti i uraditi. Ovo je počelo 2008. ili 2009. i bile su samo neke dvije male barake. Danas ima 51 osoba, devet porodica. Jedno je rješenje izdato na jednu osobu. I to vam govori kakva je bila namjera inspektora koji je dolazio i radio. Na neki način mi to moramo zaustaviti da se ne širi dalje, dok osiguramo adekvatne uvjete da ih premjestimo na neku drugu lokaciju - kazao je na kraju Muzur.
Sta kazu rezervni botovi,NiP se izivljava nad Romima,lafinjaju o diskriminaciji i ostale baljezgarije iz SDA kuhinje :thumbup: :D
NiP samo pokazuje koliko se razlikuju od SDA smecara koji ovaj problem ne rijesavaju zadnjih 10 godina.Ljudi nemaju vode,struje,osnovne uvjete za zivot a patriote se javljaju kako se NiP obracunava sa Romima. :bih:
User avatar
nikad_vise
Posts: 2012
Joined: 20/09/2010 22:35

#13433 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by nikad_vise »

On se, u razgovoru za Klix.ba, osvrnuo na plaćenu reklamnu kampanju SNSD-a na Youtubeu u kojoj se, putem videozapisa, otvoreno govori o "mirnom razlazu" kao jedinom rješenju za BiH, kao i o današnjem sastanku političkog rukovodstva RS-a na Kozari na kojoj je upravo "mirni razlaz" glavna tema.

Kako je rekao Konaković, ne čude ga Dodikove prijetnje secesijom, koje, kako kaže, nikad nisu bile glasnije, nego izostanak jasne i decidne reakcije međunarodne zajednice na prijetnje otcjepljenjem manjeg bh. entiteta.

"Moguće je da Dodik ponovo skriva svoje neuspjehe i neke druge stvari pričama o secesiji i mirnom razlazu. Ekonomsko stanje u RS-u, nova zaduživanja na Londonskoj berzi, kriminal koji se otkriva u općinama u kojima je Dodikov SNSD otišao sa vlasti, sve su to činjenice koje mu ne idu u korist. Možda se on, kao i više puta do sad, vješto koristi ovim temana mirnog razlaza da skrene pažnju javnosti. Ovog puta, međutim, ima plaćenu kampanju na You Tubeu koju lično promoviše. Također javno je najavio održavanje sastanka na temu mirnog razlaza", navodi Konaković.


Kako kaže izostanak reakcije međunarodne zajednice izgleda kao da oni potpuno amnestiraju ovo što Dodik radi, a on je glasniji nego ikad.
"Uvijek je jasno bila artikulirana i precizirana poruka međunarodne zajednice, šta bi se desilo i Dodiku i njegovim sljedbenicima ukoliko bi on pokušao otcijepiti RS. Prvenstveno je to bila poruka koja je dolazila iz SAD-a. Ovaj put je to izostalo, govori se vrlo uopšteno, plastificiramo. Ne djeluje mi to kao ozbiljna reakcija na ovo", ističe Konaković.

Naglasio je da, iako je od Dodika za očekivati ovakvo nešto, uopće ne smatra bezazlenom svu tu priču pogotovo jer je dobila regionalne dimenzije u kontekstu "non papera" slovenskog premijera Janeza Janše.

"Mistifikacija čitavog tog dokumenta zahtijeva jednu dozu dodatnog opreza. A opreza nikad nije dovoljno s obzirom na činjenice koje govore o agresiji na BiH i stradanju našeg naroda. Ono što ja, međutim, stalno ponavljam je pitanje nama samima kako smo se doveli do toga da budemo ovako bespomoćni. Još jednom nam je ovo je poruka koliko se moramo u dijelu BiH, gdje probosanske snage upravljaju procesima, obračunati sa slabostima kao što su korupcija, lopovluci, partokratija kako bismo bili jedno zdravo i snažno društvo", naglašava predsjednik NIP-a.

Upitan da prokomentariše izjave predsjednika Stranke demokratske akcije Bakira Izetbegovića da će, ukoliko dođe do rata, stati ispred naroda, rekao je da u ovom kontekstu ne bi minimizirao Izetbegovićeve izjave.

"Ne bih ga minimizirao, niti koristio njegove slabosti iz prošlosti kada je ovo u pitanju. Ukoliko se, ne daj Bože, obistine najcrnje slutnje svi moramo stati na crtu onima koji žele da se u BiH legalizira genocid. Ovo govorim o nekom najcrnjem scenariju i neću da uopće sumnjam ili analiziram ove njegove tvrdnje. I njegova, a i obaveza svih nas je da BiH odbranimo od svih nasrtaja", zaključio je Konaković.
Ovako razmislja jedan inteligentan Bosnjak i drzavnik.Jednostavno su nas ekonomski ali i politicki totalno unistili i kao narod doveli pred svrsen cin.Poslije rata i unazad zadnjih nekoliko godina smo imali svu podrsku svijeta i zapada prije svega.Danas je ta podrska poljuljana jer su nesposobni kadrovi gledali da napune dzepove i opljackaju ovaj narod ni svjesni debili da su nam unistili drzavu i drustvo.To je ta @patriotska politika SDA smecara i njihovih smecarskih botova koji ovaj opljackan u unisten narod danas pozivaju da idu ratovati da bi mozda sacuvali ono sto su oni pokrali od svog jadnog i napacenog naroda.Haram bilo svakom ko se okoristio o ovaj narod i doveo nas u ovakvu sitvaciju.

Mogao je nesposobnjakovica Bakira prozivati za trezor,za izdaje i jos milion stvari ali covjek dostojanstveno odgovori kako dolikuje velikim ljudima prije svega.
User avatar
RunnerX
Posts: 3358
Joined: 13/03/2014 17:38
Contact:

#13434 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by RunnerX »

Ne sjećam se da je nekad neko tako brzo učio na svojim greškama kao Konaković.
User avatar
_Reds_
Posts: 9367
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#13435 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by _Reds_ »

nikad_vise wrote: 20/04/2021 23:14
Nakon što je Općina Ilidža donijela odluku o uklanjanju šatorskog naselja Roma u ulici Karla Maja do br. 4 u blizini Velike Aleje, medijima se danas obratio i načelnik Nermin Muzur.


- To nije problem posljednjih mjesec-dva, to je problem posljednjih dvanaest-trinaest godina. U tom rješenju ste mogli vidjeti da nije načelnik naredio inspektoru da ukine to naselje, nego kada je u pitanju vodozaštitna zona, posebnu pažnju posvećujemo tom lokalitetu u posljednje vrijeme i trudimo se da zaštitimo taj prostor koliko je moguće više. Ono što je naš inspektor evidentirao kada je obilazio teren po službenoj dužnosti vidio je da se to naselje dalje širi.

Da bi zaustavili širenje tog naselja i te deponije smeća koja se nalazi u vodozaštitnoj zoni, on je izdao rješenje. On je 8. februara napravio zapisnik, ako ste vidjeli u rješenju, a rješenje je izdao tek prošle sedmice. To vrijeme između zapisnika i izdavanja rješenja pokazuje naš odnos prema tome - kaže Muzur.


ISELJAVAJU ROMSKO NASELJE
Senada Seferović, majka 14 djece: Neka vidi cijela Evropa šta sa nama radi načelnik Ilidže
Ističe da je ključna stvar da nikoga neće istjerati na ulicu.

- Ti ljudi dvanaest godina žive na ulici i niko o njima ne vodi računa, nemaju vode, struje ni osnovnih uvjeta za život. Mi njih nećemo istjerati i nećemo srušiti ono što su oni napravili tako kako su napravili dok ne nađemo alternativno rješenje. Da smo o ovome razmišljali i prije ove press konferencije možete vidjeti na našoj web stranici. Da smo izdvojili 100 hiljada KM konkretno samo za ove porodice da im osiguramo alternativni smještaj. Alternativni smještaj će biti na nekoj od naših lokacija, zemljištu našem općinskom ćemo praviti alternativni smještaj u vidu stambenih kontejnera ili nekih drugih oblika koji bi njih zadovoljio - kaže načelnik Ilidže.



Dodaj je da je 2008. ili 2009. godine Općina Ilidža napravila osam ili deset stanova koji su dodijeljeni romskoj populaciji, a koje su oni koristili mjesec ili dva.

- Ti stanovi su bili potpuno devastirali i napustili su ih. Mi znamo da to nije problem koji ćemo mi riješiti sa ovim rješenjem, već ćemo se mi morati boriti protiv toga u narednom periodu jer jednostavno oni su navikli na takav način života kako već rade. Oni svakodnevno dolaze ovdje u Općinu, ostvaruju svoja prava, preko Općine dobijaju jednokratnu socijalnu pomoć, dječiji doplatak. Preko Općine svi imaju zdravstveno osiguranje. Mi vodimo računa o našim komšijama, romskoj populaciji. Bez obzira na takvo stanje tamo kakvo jeste, mi smo u procesu dezinfekcije, čišćenja i pranja ulica oprali i tu ulicu gdje se nalazi to naselje. Izvršili smo dezinfekciju tog dijela naselja. Prije mjesec dana dijete je teško povrijeđeno tamo jer je nešto palo sa te građevine, i za to dijete smo osigurali novčana sredstva po zahtjevu kada su došli ovdje i obratili se. Ponavljam, to su ljudi koji žive, dijelimo ovaj prostor 365 dana, lično poznajem sve te ljude jer obilaze naše mahale, druže se, pomažemo se - kaže Muzur.

Ističe da su oni tamo napravili deponiju smeća u prvoj vodozaštitnoj zoni.

- Ja njih razumijem, na taj način pokušavaju da zarade neki dodatni dinar, da prežive. Ono što ćemo se mi truditi u alternativnom smještaju, za koji se nadamo da nam neće trebati puno vremena da privedemo kraju, da oni imaju osnovne uvjete za život, da imaju vodu, struju i pristup nekoj od saobraćajnica da mogu pristupiti tom dijelu. Usvojili smo budžet prije nekih mjesec dana kojim smo osigurali sredstva da možemo kupiti neke kontejnere, neki alternativni smještaj koji već njima bude odgovarao i kako se budemo s njima mogli dogovoriti.

Imamo dvije tri općinske lokacije, već smo izašli na te lokacije, snimili smo te lokacije i sada pravimo procjenu i analizu da li ćemo na jednom mjestu izmjestiti ili na dva tri različita mjesta u grupama to izmjestiti i uraditi. Ovo je počelo 2008. ili 2009. i bile su samo neke dvije male barake. Danas ima 51 osoba, devet porodica. Jedno je rješenje izdato na jednu osobu. I to vam govori kakva je bila namjera inspektora koji je dolazio i radio. Na neki način mi to moramo zaustaviti da se ne širi dalje, dok osiguramo adekvatne uvjete da ih premjestimo na neku drugu lokaciju - kazao je na kraju Muzur.
Sta kazu rezervni botovi,NiP se izivljava nad Romima,lafinjaju o diskriminaciji i ostale baljezgarije iz SDA kuhinje :thumbup: :D
NiP samo pokazuje koliko se razlikuju od SDA smecara koji ovaj problem ne rijesavaju zadnjih 10 godina.Ljudi nemaju vode,struje,osnovne uvjete za zivot a patriote se javljaju kako se NiP obracunava sa Romima. :bih:
Romi sada smetaju i njihovih par baraka, a ne smeta na destine novih objekata oko Aleje i sve u vodozaštotnoj zoni ?
Razmisli malo šta je pozadina ? sacekajmo malo pa da vidimo ko se nameracio na Šumarsku skolu i onaj prostor okolo.
User avatar
Truba
Posts: 81759
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#13436 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Truba »

Poanta jr da zakoni ne vaze za ekstremno bogate i ekatremno siromasne
Zivi bili pa vidjeli
User avatar
_Reds_
Posts: 9367
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#13437 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by _Reds_ »

Black swan wrote: 21/04/2021 08:13 Poanta jr da zakoni ne vaze za ekstremno bogate i ekatremno siromasne
Zivi bili pa vidjeli
Tako nekako, jedni su iznad, drugi ispod :) , ostali u zakonu :D
User avatar
Haris.ba
Posts: 24854
Joined: 08/09/2005 20:08

#13438 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Haris.ba »

nikad_vise wrote: 20/04/2021 23:14 Sta kazu rezervni botovi,NiP se izivljava nad Romima,lafinjaju o diskriminaciji i ostale baljezgarije iz SDA kuhinje
NiP samo pokazuje koliko se razlikuju od SDA smecara koji ovaj problem ne rijesavaju zadnjih 10 godina.Ljudi nemaju vode,struje,osnovne uvjete za zivot a patriote se javljaju kako se NiP obracunava sa Romima.
Sda je bila, cak mislim da je Muzur bio tada u skupstini opcine kada su se pravile kuce za Rome.
Nece niko da kaze da se Romima nije svidjala lokacija. Bilo im daleko od centra grada.
I nakon sto je "neko nepoznat" devastirao te kuce nastupila je rezignacija u opcini prema visedecenijskoj situaciji.

Ako Muzur uspije sa tim kontejnerima gdje Romima odgovara, da imaju vodu ako nista, bice uspjeh.
_Reds_ wrote: 21/04/2021 07:56 Romi sada smetaju i njihovih par baraka, a ne smeta na destine novih objekata oko Aleje i sve u vodozaštotnoj zoni ?
Razmisli malo šta je pozadina ? sacekajmo malo pa da vidimo ko se nameracio na Šumarsku skolu i onaj prostor okolo.
Pa ne smeta. Da se u opcini pitaju sve bi to bilo izgradjeno, nebitno koja vlast dodje.

A ako mislis da ce neko privatizirati sumarsku, nece. Bi da moze, ali ne moze.
Last edited by Haris.ba on 21/04/2021 08:32, edited 2 times in total.
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#13439 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Milenkov buraz »

Black swan wrote: 21/04/2021 08:13 Poanta jr da zakoni ne vaze za ekstremno bogate i ekatremno siromasne
Zivi bili pa vidjeli
Kapitalizam bajo
milosti nema
User avatar
_Reds_
Posts: 9367
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#13440 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by _Reds_ »

Haris.ba wrote: 21/04/2021 08:31
nikad_vise wrote: 20/04/2021 23:14 Sta kazu rezervni botovi,NiP se izivljava nad Romima,lafinjaju o diskriminaciji i ostale baljezgarije iz SDA kuhinje
NiP samo pokazuje koliko se razlikuju od SDA smecara koji ovaj problem ne rijesavaju zadnjih 10 godina.Ljudi nemaju vode,struje,osnovne uvjete za zivot a patriote se javljaju kako se NiP obracunava sa Romima.
Sda je bila, cak mislim da je Muzur bio tada u skupstini opcine kada su se pravile kuce za Rome.
Nece niko da kaze da se Romima nije svidjala lokacija. Bilo im daleko od centra grada.
I nakon sto je "neko nepoznat" devastirao te kuce nastupila je rezignacija u opcini prema visedecenijskoj situaciji.

Ako Muzur uspije sa tim kontejnerima gdje Romima odgovara, da imaju vodu ako nista, bice uspjeh.
_Reds_ wrote: 21/04/2021 07:56 Romi sada smetaju i njihovih par baraka, a ne smeta na destine novih objekata oko Aleje i sve u vodozaštotnoj zoni ?
Razmisli malo šta je pozadina ? sacekajmo malo pa da vidimo ko se nameracio na Šumarsku skolu i onaj prostor okolo.
Pa ne smeta. Da se u opcini pitaju sve bi to bilo izgradjeno, nebitno koja vlast dodje.

A ako mislis da ce neko privatizirati sumarsku, nece. Bi da moze, ali ne moze.
Vodozašttina zona je posebna priča. Ovao oko VB inekako, ali tamo onaj dio izmedju Hrasnice i SK, Vojkovića, to je skoro sve privatna zemlja koju je neko uzirpirao, a nije isplatio.

Ako ti ljudi počnuti tužiti KS bi lahko mogao da bankrotira.
Pazi ovo, imaš zemlju negdje vrijednu stotine hiljada KM i neko dođe i kaže, eh sada je ovo VZ u ingerenciji KS. Šta ja mogu sa svojom zemljom? Pa možeš eto doći i izvaliti se, malo se sunčati evetualno.

U praksi to znači da si t vlasnik u katastru, a da je stvari posjednik KS, a da ti nikakve naknade nemaš.

Ako gledamo sa strane Opcine, njoj se opet ne dozvoljava razvoj na tom području, a ono je prilično veliko, a koristite se za porebe KS, u toj varijanti bi i Ilidza mogla da tuži KS i traži naknadu.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24854
Joined: 08/09/2005 20:08

#13441 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Haris.ba »

_Reds_ wrote: 21/04/2021 08:39
Vodozašttina zona je posebna priča. Ovao oko VB inekako, ali tamo onaj dio izmedju Hrasnice i SK, Vojkovića, to je skoro sve privatna zemlja koju je neko uzirpirao, a nije isplatio.

Ako ti ljudi počnuti tužiti KS bi lahko mogao da bankrotira.
Pazi ovo, imaš zemlju negdje vrijednu stotine hiljada KM i neko dođe i kaže, eh sada je ovo VZ u ingerenciji KS. Šta ja mogu sa svojom zemljom? Pa možeš eto doći i izvaliti se, malo se sunčati evetualno.

U praksi to znači da si t vlasnik u katastru, a da je stvari posjednik KS, a da ti nikakve naknade nemaš.
Ne bih sada o vodozastitnoj puno.

Ali je to vise postala suplja nece da tuze da kanton ne bankrotira.

To su bedastoce. Ako imas prava da tuzis, tuzi. Advokat bi pro bono ti radio samo da se naplati iz presude. Kanton ne moze da bankrotira jer samo koliko u budzetu para stoji za sudske presude toliko se moze i naplatiti.

Ima u toj prici svasta. Sda kada je imala apsolutnu vlast to nije htjela da rjesava. Za sve ima razlog.
Last edited by Haris.ba on 21/04/2021 08:46, edited 1 time in total.
User avatar
Truba
Posts: 81759
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#13442 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Truba »

Milenkov buraz wrote: 21/04/2021 08:31
Black swan wrote: 21/04/2021 08:13 Poanta jr da zakoni ne vaze za ekstremno bogate i ekatremno siromasne
Zivi bili pa vidjeli
Kapitalizam bajo
milosti nema
Jok
Turbo kapitalizam
Ili balkanska tranzicija
User avatar
_Reds_
Posts: 9367
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#13443 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by _Reds_ »

Haris.ba wrote: 21/04/2021 08:43
_Reds_ wrote: 21/04/2021 08:39
Vodozašttina zona je posebna priča. Ovao oko VB inekako, ali tamo onaj dio izmedju Hrasnice i SK, Vojkovića, to je skoro sve privatna zemlja koju je neko uzirpirao, a nije isplatio.

Ako ti ljudi počnuti tužiti KS bi lahko mogao da bankrotira.
Pazi ovo, imaš zemlju negdje vrijednu stotine hiljada KM i neko dođe i kaže, eh sada je ovo VZ u ingerenciji KS. Šta ja mogu sa svojom zemljom? Pa možeš eto doći i izvaliti se, malo se sunčati evetualno.

U praksi to znači da si t vlasnik u katastru, a da je stvari posjednik KS, a da ti nikakve naknade nemaš.
Ne bih sada o vodozastitnoj puno.

Ali je to vise postala suplja nece da tuze da kanton ne bankrotira.

To su bedastoce. Ako imas prava da tuzis, tuzi. Kanton ne moze da bankrotira jer samo koliko u budzetu para stoji za sudske presude toliko se moze i naplatiti.

Ima u toj prici svasta. Sda kada je imala apsolutnu vlast to nije htjela da rjesava. Za sve ima razlog.
Ma SDA to nije znala da riješi, to je jasno. Ali je jasno da ne možeš tek tako oduzeti nekome pravo korištenja njegovo zemljišta, bez ikakve naknade. Pitanje je kad će tužbe početi, a cijena tog zemljišta samo raste, i to može otići i do Strazbura.
Poznajem par ljudi lično koji tamo imaju po 10tak duluma zemlje, a prebijaju kraj sa krajem. Po katastru milioneri, u praksi skoro fukare.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24854
Joined: 08/09/2005 20:08

#13444 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Haris.ba »

_Reds_ wrote: 21/04/2021 08:46 Ma SDA to nije znala da riješi, to je jasno. Ali je jasno da ne možeš tek tako oduzeti nekome pravo korištenja njegovo zemljišta, bez ikakve naknade. Pitanje je kad će tužbe početi, a cijena tog zemljišta samo raste, i to može otići i do Strazbura.
Poznaju par ljudi lično koji tamo imaju po 10tak duluma zemlje, a prebijaju kraj sa krajem. Po katastru milioneri, u praksi skoro fukare.
Mozda ima i neznanja. Ali, vise mislim da su neke druge stvari.

A to tuzbe cekaju je smijesno. Isto djeca.
Nece da tuze jer vole kanton? :D
De ba.
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#13445 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Milenkov buraz »

Black swan wrote: 21/04/2021 08:45
Milenkov buraz wrote: 21/04/2021 08:31
Black swan wrote: 21/04/2021 08:13 Poanta jr da zakoni ne vaze za ekstremno bogate i ekatremno siromasne
Zivi bili pa vidjeli
Kapitalizam bajo
milosti nema
Jok
Turbo kapitalizam
Ili balkanska tranzicija
Svugdje ti je tako u kapitalizmu, imaš pare možeš gotovo sve pa i kada ubiješ čovjeka sa parama imaš više šanse da se izvućeš.
User avatar
_Reds_
Posts: 9367
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#13446 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by _Reds_ »

Haris.ba wrote: 21/04/2021 08:48
_Reds_ wrote: 21/04/2021 08:46 Ma SDA to nije znala da riješi, to je jasno. Ali je jasno da ne možeš tek tako oduzeti nekome pravo korištenja njegovo zemljišta, bez ikakve naknade. Pitanje je kad će tužbe početi, a cijena tog zemljišta samo raste, i to može otići i do Strazbura.
Poznaju par ljudi lično koji tamo imaju po 10tak duluma zemlje, a prebijaju kraj sa krajem. Po katastru milioneri, u praksi skoro fukare.
Mozda ima i neznanja. Ali, vise mislim da su neke druge stvari.

A to tuzbe cekaju je smijesno. Isto djeca.
Nece da tuze jer vole kanton? :D
De ba.
Gdje sam ja ovo rekao? Po meni su budale što ne tuže, ne udruže se i tuže.
kad praviš auto put, ide interes, otkup zemlje, plati se sve, kad ide VZ nikome ništa, po zakonu ni krompir ne smije posaditi na svoj zemlji.
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#13447 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by drug_profi »

Pa nije valjda toliko privatne zemlje tu da kanton ne moze napraviti eksproprijaciju? Pa makar i u nekoliko rata da se isplate. Sve je postenije od situacije da ne mozes raspolagati imovinom.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24854
Joined: 08/09/2005 20:08

#13448 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Haris.ba »

_Reds_ wrote: 21/04/2021 08:50 Gdje sam ja ovo rekao? Po meni su budale što ne tuže, ne udruže se i tuže.
kad praviš auto put, ide interes, otkup zemlje, plati se sve, kad ide VZ nikome ništa, po zakonu ni krompir ne smije posaditi na svoj zemlji.
Pa govoris pitanje je kada ce tuzbe poceti, a tuzbi nema. Sta mislis sto je tako? Je li moguce da su svi ti ljudi budale?

Kako god, sumnjam da ce nesta nip oko toga rijesiti. Jos korona, nema se love.
drug_profi wrote: 21/04/2021 08:56 Pa nije valjda toliko privatne zemlje tu da kanton ne moze napraviti eksproprijaciju? Pa makar i u nekoliko rata da se isplate. Sve je postenije od situacije da ne mozes raspolagati imovinom.
Velika je lova potrebna. Ali, nije samo stvar u lovi. Mnogo kompleksan problem.
User avatar
_Reds_
Posts: 9367
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#13449 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by _Reds_ »

Haris.ba wrote: 21/04/2021 09:01
_Reds_ wrote: 21/04/2021 08:50 Gdje sam ja ovo rekao? Po meni su budale što ne tuže, ne udruže se i tuže.
kad praviš auto put, ide interes, otkup zemlje, plati se sve, kad ide VZ nikome ništa, po zakonu ni krompir ne smije posaditi na svoj zemlji.
Pa govoris pitanje je kada ce tuzbe poceti, a tuzbi nema. Sta mislis sto je tako? Je li moguce da su svi ti ljudi budale?

Kako god, sumnjam da ce nesta nip oko toga rijesiti. Jos korona, nema se love.
Budale jesu, kažem da ja imam, ja bih išao do Strazbura ako treba. Išli su neki ljudi drugdje kojima je imovina uzurpirana i računi tih što su uzurpirali nakon presuda su bili blokirani.

KS ovo nikada nije ni započeo da riješava, čeka se nešto da padne sa neba, a ustvari samo se obaveze povećavaju sa rastom vrijednosti zemlje.

U biti KS je ovo naslijedio od prije rata, jer ga ni onaj sistem nije riješio.
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#13450 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by drug_profi »

Ja bih svakako tuzio, dokle treba, jer se ne moze izgubiti.
Ako te drzava prijeci da raspolazes privatnom imovinom, mora te istog trenutka pravicno obestetiti.
Post Reply