Narod i Pravda (Konakovic)

Post Reply
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65991
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#21426 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by _BataZiv_0809 »

JoseMujica wrote: 04/10/2022 22:29
ma hajte molim vas :lol:

dajte budimo malo realni jebemu

slušao bi Kifla da su mu dali to mjesto isto ko što bi slušao Rumenko da su mu dali Kanton onomad

a ja za razliku od vas sviju gledam pluseve...da nam je čovjek koji je jednako dobar operativac ko Rumenko da završava stvari i dobar šupljikator ko Kifla da reklamira stvari to bi bio jack pot
Nudjeno je Kifli sve.
User avatar
Styling
Posts: 12597
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#21427 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Styling »

Hakiz wrote: 04/10/2022 22:39
Styling wrote: 04/10/2022 22:36

Znači ako se Bošnjaci i u Domu naroda ne usaglase odluka ne može biti donijeta.
Da. 2:1 je dovoljno da Predsjedništvo predloži, u Predsjedništvu nije nužan konsenzus.
Hvala, to sam i podrazumijevala pod nacionalnim konsenzusom. Ne može bez sva tri naroda.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65991
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#21428 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by _BataZiv_0809 »

JoseMujica wrote: 04/10/2022 22:32
_BataZiv_0809 wrote: 04/10/2022 22:23 Hehhe kako ezdea puleni podmuklo igraju.

SDP u koaliciji sa SDA=potop na narednim izborima

SDP u koaliciji sa NIP=rast na narednim izborima
da SDP ima i tu opciju, ali ne vjerujem da će ići u tom smjeru
Govorim o 2010 i posljedicnom potopu 2014.
demagog
Posts: 544
Joined: 26/11/2003 00:00

#21429 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by demagog »

MUNAFIK wrote: 04/10/2022 22:36
demagog wrote: 04/10/2022 22:31
Prilicno je ocigledno da su im rezultati razocaravajuci s obzirom na predizbornu euforiju.
Uz duzno postovanje nemate vi pojma kako se navija i kako se vodi tim pred vazne utakmice...

Cuj predizborna euforija, jah eto trebali su sutiti ili kukat.

Pa samo su neznalice mislile da ce SDA imati drastican pad, SDA ima jaku i cvrstu bazu sigurnih glasova, to zna svako imalo ozbiljan, a da ne zna Dino...
Nije problem u psiholoskom podizanju igraca i navijaca pred vaznu utakmicu, problem nastane ako na utakmici ne ostvaris dobar rezultat.
Onda moras objasnjavati da je neuspjeh zapravo uspjeh s obzirom na okolnosti.
:skoljka:
User avatar
malakh
Posts: 7162
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#21430 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by malakh »

iz nipa mi govore da su možda i na 7 mandata... :run:
User avatar
Prpa.ba
Posts: 10961
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#21431 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Prpa.ba »

Imaju sigurno 7 mandata, osmi mandat ce tesko dobiti. Jucer sam napisao svoju procjenu na osnovu podataka iz vise izvora na temi o Skupstini KS, dobro je da prave informacije polako dolaze i do NIP-ovaca koji su prerano poceli sa kurcenjem.. :mrgreen:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65991
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#21432 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by _BataZiv_0809 »

Prpa.ba wrote: 04/10/2022 22:59 Imaju sigurno 7 mandata, osmi mandat ce tesko dobiti. Jucer sam napisao svoju procjenu na osnovu podataka iz vise izvora na temi o Skupstini KS, dobro je da prave informacije polako dolaze i do NIP-ovaca koji su prerano poceli sa kurcenjem.. :mrgreen:
7 NiP 6 SDP 4 NS 1 ZENGE?
User avatar
Prpa.ba
Posts: 10961
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#21433 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Prpa.ba »

7, 6, 5, 1.
User avatar
malakh
Posts: 7162
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#21434 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by malakh »

Prpa.ba wrote: 04/10/2022 22:59 Imaju sigurno 7 mandata, osmi mandat ce tesko dobiti. Jucer sam napisao svoju procjenu na osnovu podataka iz vise izvora na temi o Skupstini KS, dobro je da prave informacije polako dolaze i do NIP-ovaca koji su prerano poceli sa kurcenjem.. :mrgreen:
7 mandata je ogroman poraz za nip u kantonu sarajevo. dino neka dobro razmisli tko mu vodi kantonalni odbor i neka drenovom metlom sve pomete.

neka počne od kemala ademovića kojem su podredili cjelokupnu kantonalnu kampanju.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65991
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#21435 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by _BataZiv_0809 »

Prpa.ba wrote: 04/10/2022 23:02 7, 6, 5, 1.
Gusto.

Kako bih se ja prodo da sam tas na vagi za vecinu :lol:
User avatar
Login77777
Posts: 8641
Joined: 18/05/2021 09:11

#21436 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Login77777 »

_BataZiv_0809 wrote: 04/10/2022 23:06
Prpa.ba wrote: 04/10/2022 23:02 7, 6, 5, 1.
Gusto.

Kako bih se ja prodo da sam tas na vagi za vecinu :lol:
:mrgreen:
Image
User avatar
Leverage
Posts: 9496
Joined: 27/05/2018 16:32

#21437 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Leverage »

_BataZiv_0809 wrote: 04/10/2022 23:06
Prpa.ba wrote: 04/10/2022 23:02 7, 6, 5, 1.
Gusto.

Kako bih se ja prodo da sam tas na vagi za vecinu :lol:
Eh, prijatelju, tebi dragi Allah nije dao da budeš jezičak na vaZi :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65991
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#21438 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by _BataZiv_0809 »

Login77777 wrote: 04/10/2022 23:11
_BataZiv_0809 wrote: 04/10/2022 23:06

Gusto.

Kako bih se ja prodo da sam tas na vagi za vecinu :lol:
:mrgreen:
Image
Za interes drzave naravno Senade
User avatar
Lakat Jebić
Posts: 8040
Joined: 10/06/2008 15:47

#21439 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Lakat Jebić »

Lakat Jebić wrote: 04/10/2022 22:38
Prpa.ba wrote: 04/10/2022 21:33 Formiranje vlasti sa ovako tankim rezultatom bi samo znacilo ispunjavanje zelja HDZ-u i kljuc u bravu stranci vec na lokalnim izborima. Dino se vjerovatno zacesljao za izvrsnu vlast u FBiH, vjerovatno je mnogima mnogo toga i obecao, vjerovatno mu se mnogi uvlace i govore "bice to dobro", ali bolje bi mu bilo da pocne gledati realnost u oci umjesto sto povecava brzinu ka litici. :-)
ne znam kakav mu je ovo intervju, ako je spin, tanak je spin. ako je ozbiljan znaci da je izgubio neki kontakt s realnoscu. sstvarno ne vidim koje je on opcije vidio u kojoj se moze formirat vlast i bez SDA i bez DF-a. CIsto matematicki, cak ne ulazeci u ove politicke dimenzije koje spominjes.

pod hitno mu neko treba udarit sljagu i reci da se kani velikih snova, neg da sjedne i sredi vecinu na kantonu i da planira da bude najbolja moguća opozicija gore. i nek malo prošara savjetnike. on ima kapacitet da bude odlican politicar, al ovdje su donesene strateske greske u kampanji.

i malo bi trebao povećat kafe van stranke. to što si puno na terenu, ne znači ništa ako se viđaš samo sa svojim članstvom i simpatizerima. (ne mogu da vjerujem da ih je u stranci, kako sam čuo, iznenadio rezultat DF-a)
Da dodam: sedam mandata u kantonu, znači samo +1 u odnosu na 2018 kad je stranka sklepana 6 mjeseci prije izbora i nakon3 godina realno solidnih rezultata u kantonu je jako loš rezultat.

išlo se na gornje nivoe, ništa se nije značajno napravilo. NIP bi po defoltu imao 4-5 federalnih zastupnika i 1-2 državna da nisu dana kampanje van sarajeva proveli. Sad imaju valjda 7 u federaciji. Jedanko (i)relevantno.

To sve skupa je stvarno loš rezultat kad se uzme u obzir potencijal stranke. Rezultat je isključivo pogrešno postavljenih strateških ciljeva kampanje i totalnog promašenih tema u samoj kampanji. Toga u stranci moraju bit svjesni.
Last edited by Lakat Jebić on 04/10/2022 23:18, edited 1 time in total.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 10961
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#21440 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Prpa.ba »

malakh wrote: 04/10/2022 23:04 7 mandata je ogroman poraz za nip u kantonu sarajevo. dino neka dobro razmisli tko mu vodi kantonalni odbor i neka drenovom metlom sve pomete.

neka počne od kemala ademovića kojem su podredili cjelokupnu kantonalnu kampanju.
Kolega, uz duzno postovanje, vidi se ko je u kojim krugovima. :mrgreen:

Nudim alternativno objasnjenje za ogroman poraz NiP-a u KS: neko je prodao pricu i stvorio atmosferu da je kanton siguran i da ce ubiti izbore na federalnom i drzavnom nivou. Kantonalnu kampanju nisu ni imali u stilu 2018 i 2020 vec je vise licila na kampanju SDA ali sa manje marketinga, manje rada sa bazom, manje posjecenim skupovima, izuzetno slabo poredanom listom, i od ovih 7 mandata 2 mandata nose ljudi koji su naknadno stigli u stranku.

Ko zna sabirati, neka sabere... meni suma ispadne letargija ili otudjenost stare garde, i marifetluci nekih novih momaka.. :mrgreen: o tome sam pisao i tokom kampanje, evidentne su bile stranacke struje, cinilo mi se da se mir u kuci odrzava, ali mir u kuci postade bez konsekvence kad je temelj ispao i otisao Efendicu, Komsicu i Marjanovicu. :mrgreen:
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10716
Joined: 27/04/2021 22:52

#21441 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by tramvajtrojka »

_BataZiv_0809 wrote: 04/10/2022 23:15
Login77777 wrote: 04/10/2022 23:11
:mrgreen:
Image
Za interes drzave naravno Senade


postao bi forumski matan 8-) 8-) :mrgreen:
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#21442 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by channel10 »

...
User avatar
malakh
Posts: 7162
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#21443 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by malakh »

Prpa.ba wrote: 04/10/2022 23:18
malakh wrote: 04/10/2022 23:04 7 mandata je ogroman poraz za nip u kantonu sarajevo. dino neka dobro razmisli tko mu vodi kantonalni odbor i neka drenovom metlom sve pomete.

neka počne od kemala ademovića kojem su podredili cjelokupnu kantonalnu kampanju.
Kolega, uz duzno postovanje, vidi se ko je u kojim krugovima. :mrgreen:

Nudim alternativno objasnjenje za ogroman poraz NiP-a u KS: neko je prodao pricu i stvorio atmosferu da je kanton siguran i da ce ubiti izbore na federalnom i drzavnom nivou. Kantonalnu kampanju nisu ni imali u stilu 2018 i 2020 vec je vise licila na kampanju SDA ali sa manje marketinga, manje rada sa bazom, manje posjecenim skupovima, izuzetno slabo poredanom listom, i od ovih 7 mandata 2 mandata nose ljudi koji su naknadno stigli u stranku.

Ko zna sabirati, neka sabere... meni suma ispadne letargija ili otudjenost stare garde, i marifetluci nekih novih momaka.. :mrgreen: o tome sam pisao i tokom kampanje, evidentne su bile stranacke struje, cinilo mi se da se mir u kuci odrzava, ali mir u kuci postade bez konsekvence kad je temelj ispao i otisao Efendicu, Komsicu i Marjanovicu. :mrgreen:
od samo početka su napravili grešku kada su delića izbacili iz kombinacija za nosioca kantonalne liste. vjerujem da znaš tko je najviše kumovao tome i tko je deliću želio uskratiti i federalnu listu. vrijeme će pokazati.

ja se sjećam dinine kada je kod senada pričao kako se otac, zbog sina, delistirao sa budžeta. temelj se toga sjeća, također. samo se oni nisu sjećali kada su pravili listu. upoznat sam da se baza bunila, a da su ušutkani svi redom i optuženi da prave struje...

mislili su, kao što kažeš, da je kanton zicer. sada su na veresiji i izgubiti će sigurno 40% pozicija koje su do sada imali.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 10961
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#21444 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Prpa.ba »

NiP iz 2018 nije se bavio takvim kadrovskim kalkulacijama kao ni (vecim dijelom) NiP iz 2020. Nesto se u medjuvremenu promijenilo. Kao sto rekoh, s jedne strane rezigniranost originalne postave, s druge strane novi momci koji igraju po drugim pravilima, i s trece veliki apetiti.

Stranka koja beskompromisno ide u posao, kakav je NIP bio nekad, sada ne postoji. Zrtvovali su svoju specificnu snagu za pokusaj da izadju van Sarajeva i da se kadrovski prosire. Lose su se prosirili, lose su procijenili, sada je samo pitanje hoce li skontati gdje su kiksali ili ce umisliti da su ostvarili dobar rezultat.

Dinine izjave govore u prilog zmirenju na oba oka. Upitno je da li i zna konacne rezultate dok ovako prica. Cak i ako uvide greske, pitanje je hoce li krenuti da rijese evidentne probleme, ili ce nastaviti sutiti radi mira u kuci. Dugorocno idu nizbrdo.
last mohicans
Posts: 11973
Joined: 09/08/2012 23:19

#21445 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by last mohicans »

Slazem se s kolegom prpa. Malo su porasli apetiti i nastali megalomanski zahtjevi. Mogli bi vrlo lahko pojesti sami sebe. Kantonalna lista vrlo štura, sama činjenica da je Arijana najvise glasova dobila, pored nekih "kapitalaca" ala Okeric i sl. sve govori. Totalno los odabir nosioca lista i prevelika samouvjerenost u svoju snagu na lokalnom nivou gdje si bio odličan na prethodnim izborima. Prerano širenje na federalni i drzavni nivo, gdje fakticki ne dobivas nista,osim za par pojedinaca a lokalno gubis puno. To rezultati pokazuju. Svi su očekivali rumenkova 2-3 mandata (i sam sam predviđao 2-3) ni u ludilo 4-5, a o DF da ne govorim. Očekivao sam da dožive sudbinu SBBa.Ali, ja sam politicar amater kao sto je Sladic prognozer amater, proficima ili onima koji to ne žele biti se ne smiju te stvari događati. Šta su mislili kome ce Semir otkinuti i DF, jesu SBBu, vrlo malo SDA, ali bome najvise jesu NiPu. NS i SDPu koji je rastao SBiH i DF nisu mogli otkinuti jer to nije isti bazen. Trebali su se ugledati na SDPovu kampanju, a ponajvise Cengicevu, koji je sam izgurao istu. Ja nigdje nisam vidio NiPove aktiviste,jeste li vi? Ljudi traze lični kontakt, da ih se sasluša,pomogne,obeća, pa makar i ceker da udjelis penzioneru-ki. Njima je i to nekada dovoljno. NiPu jos pure treba ako misle zadrzati zalet, ali se ne smije zalijetati dok se nije ni prebrojalo i podvukla crta. Naslušali smo se Dine,Sepica i sl. prije 4 god. Pa nije se tinta bila ni osušila na mandatima, počela su preletanja na federalnom nivou. Jos jedna stvar za sve partije,PLATITE ozbiljne kompanije,uzmite ih izvana, ako ih nema ovdje, koje ce izvrsiti temeljito istrazivanje javnog mijenja neposredno prije izbora, pa prema tome bazirati kampanju. Jos nesto, bio sam na Denisovom pressu u nedjelju. Bio je problem sa malo prostora i signalom u prvoj sali, pa se prešlo u manju. Bilo je puno reportera i stranačkih zastupnika. Iako se zamolilo da samo lideri izađu iza Denisa, sve je to puno sebe i sujete poletilo naprijed, pogotovo NiPovci, svi su nagrnuli da budu viđeni, da se uslikaju u prvom safu a jedan Forto se jedva probio kao predsjednik partije. Nesto mi je i to dalo jasnu sliku da je bara vec puna krokodila, a sad valja zadovoljiti mnoge apetite i oduziti se. Otuda vjerovatno i ove Dinine bombastične najave o vlasti na svim nivoima. Polahko Dinček.
User avatar
drug_profi
Posts: 50556
Joined: 16/07/2012 16:00

#21446 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by drug_profi »

Sve ste u pravu, osim sto ne znam da li ova zemlja moze sebi priustiti jos 4 godine da baci u vjetar.
Fadilova valda ili neka druga frankenstajn SDA vlada, ce ubiti nadu i kod svih koji su sad glasali za trojku i dozivjeli bukvalno razocarenje, izazvace rezignaciju i odustajanje.

Ljudi ne vjeruju sa kakvim smo idiotima okruzeni. Ali bas idiotima i nema bolje ni kulturnije rijeci za to.
User avatar
JoseMujica
Posts: 27604
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#21447 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by JoseMujica »

Pederacija se mora oteti iz ruku SDA

de ne serite nego progutajte malo govana...isplatiće se svima
HelaS
Posts: 5596
Joined: 22/09/2018 13:21

#21448 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by HelaS »

last mohicans wrote: 05/10/2022 00:54 Svi su očekivali rumenkova 2-3 mandata (i sam sam predviđao 2-3) ni u ludilo 4-5,
Mujo Selimović je dugogodišnji prijatelj Harisa Silajdžića i pratilac njegove politike
User avatar
drug_profi
Posts: 50556
Joined: 16/07/2012 16:00

#21449 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by drug_profi »

JoseMujica wrote: 05/10/2022 01:12 Pederacija se mora oteti iz ruku SDA

de ne serite nego progutajte malo govana...isplatiće se svima
Ja sad nesto razmisljam... uzeti rumenka u koaliciju na kantonu i na Federaciji, plus brojke i slova, mozda bi mogla bi biti vecina uz HDZ.
Ali treba to dobro odvagati. DF ce ako ga uzmu, u po frke samo presvuci dres i oboriti vladu, ako im ne dadnes ono sto oni hoce.
Kakvi programi i reforme. Nema to kod njih. Isto SDA, samo narandzasto. IMT only
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55619
Joined: 15/12/2008 16:53

#21450 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by ultima_palabra »

JoseMujica wrote: 04/10/2022 22:29
_BataZiv_0809 wrote: 04/10/2022 22:21
Upravo tako. Da je htio slusati bio bi umjesto Fadila danas, da ne kazem umjesto Sefikusa.
ma hajte molim vas :lol:

dajte budimo malo realni jebemu

slušao bi Kifla da su mu dali to mjesto isto ko što bi slušao Rumenko da su mu dali Kanton onomad

a ja za razliku od vas sviju gledam pluseve...da nam je čovjek koji je jednako dobar operativac ko Rumenko da završava stvari i dobar šupljikator ko Kifla da reklamira stvari to bi bio jack pot
Kifla nije htio da bude lutak na koncu, da njemu raja jebe mater sto nema vode a Cesir i ekipa da kadroviraju i tenderisu. Sta znaci biti premijer FBiH ako izgubis reputaciju i glasace, nakon jednog mandata stranka te gurne u zapecak i zavrsio si karijeru.

A Rumenko slusa i sada, procijenjeno je u centrali da je bolje da ozivi jednog od satelita nego da nastavlja talasati u SDA. Sasvim slucajno je povucena optuznica protiv njega u isto vrijeme kada je postao predsjednik SBiH :D
Post Reply