Narod i Pravda (Konakovic)

User avatar
Point.
Posts: 27791
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#27201 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Point. »

Odlično Bake opisa mladog HNS bojovnika , konačno nešto pametno od njega.
Kada Konaković ode u Zagreb na dan kada logoraši sa heliodroma, prvi put im se dopušta da uđu na heliodrom i izjavi u Zagrebu da on neće da govori o tome da li je Hrvatska izvršila agresiju na BiH. Kad na takav način te ljude ostavi i kada nema hrabrosti da u Zagrebu izgovori ono što su presude rekle, onda se čovjek upita na šta se tu sve spremno. Mislim preambiciozan mladi čovjek kojem se žuri da neke stvari uradi. Vidio sam u Neumu kako se on stavlja na stranu Dragana Čovića. Za mene su to vrlo upozoravajuće stvari. On je među njima i najživlji, nametnuo se kao lider u svemu tome. Mislim da je odveć ambiciozan, odveć servilan u odnosu na Zagreb posebno, u odnosu na srpske i hrvatske predstavnike u BiH. Da unosi nemir i sukobe među Bošnjake. Mislim da je opasan. Prema svojima je vrlo tvrd, a vrlo servilan prema drugima."
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10795
Joined: 27/04/2021 22:52

#27202 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by tramvajtrojka »

Point. wrote: 20/03/2023 21:50 Odlično Bake opisa mladog HNS bojovnika , konačno nešto pametno od njega.
Kada Konaković ode u Zagreb na dan kada logoraši sa heliodroma, prvi put im se dopušta da uđu na heliodrom i izjavi u Zagrebu da on neće da govori o tome da li je Hrvatska izvršila agresiju na BiH. Kad na takav način te ljude ostavi i kada nema hrabrosti da u Zagrebu izgovori ono što su presude rekle, onda se čovjek upita na šta se tu sve spremno. Mislim preambiciozan mladi čovjek kojem se žuri da neke stvari uradi. Vidio sam u Neumu kako se on stavlja na stranu Dragana Čovića. Za mene su to vrlo upozoravajuće stvari. On je među njima i najživlji, nametnuo se kao lider u svemu tome. Mislim da je odveć ambiciozan, odveć servilan u odnosu na Zagreb posebno, u odnosu na srpske i hrvatske predstavnike u BiH. Da unosi nemir i sukobe među Bošnjake. Mislim da je opasan. Prema svojima je vrlo tvrd, a vrlo servilan prema drugima."
Image

dal je i ovo servilnost :bih: :bih: :oops:
User avatar
Point.
Posts: 27791
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#27203 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Point. »

Bolji ste, ljepši ste, novi pregovarači čudo neviđeno itd.

Kmeeee, šta je sda radila. To je ta priča kad vam se istina servira.
mirza_15
Posts: 10623
Joined: 19/01/2015 09:26

#27204 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by mirza_15 »

Načelnik Jajca, Hozan iz SDA, povodom oslobođenja Jajca dočeka Kordića i Čovića i pod šahovnicama održi prigodan govor. To je bilo sasvim ok. Niko od ovih velikih patriota nije rekao slova tada.
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#27205 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by drug_profi »

sehohari wrote: 20/03/2023 21:41
drug_profi wrote: 20/03/2023 21:30

O cemu ba pricas? Izmisljate neke probleme.
1994. je rat između Hrvatske i BiH bio ad acta, potpisana konfederacija cak.
Ne sjesam se da se iko bunio.
28 godina poslije je SDFA imala priliku da svoj potpis revidira i da tuzi Hrvatsku za agresiju.
Nije tuzila.
Sad je najednom to zivotno pitanje jer... pazi sad...SDFA nije u vlasti!
Ne znam evo... imam dojam da pricam sa ljudima sa posebnim potrebama.
Niti kontaju ovo gore, niti hoce da skontaju. Plus sto ne znaju sta hoce.

A vrlo je lako. Hocete li u EU i NATO?
Morate dobiti halal Hrvatske.
Jel ovo jasno ikom jebote?
Čuj dijete sa posebnim potrebama, a po tebi je sve od 1994. do danas med i mlijeko. Jadna Hrvatska samo čeka na pomirenje, ali eto, mrski Bosanci ne daju.

Hrvatska, odnosno njene političke elite kroz bh. filijalu HDZ-a veoma tačno artikulišu kakvu BiH žele i da ova trenutna za njih nije prihvatljiva. To su dokazali bezbroj puta dosad, od samouprave 2000. do nedavnog glasanja protiv zabrane negiranja genocida.
Predstavnik zagrebačke političke elite u BiH je Dragan Čović, tražiti "halal" Hrvatske znači ispuniti njegove zahtjeve.

To je i pticama na grani jasno, ne optužuj druge da su "ljudi sa posebnim potrebama" samo zato što voliš izbjegavati realnost.
majkumujebem...
Hajd odgovori na dva pitanja:
1. jesi li za BiH u NATO?
2. Jesi li za BiH u EU?
User avatar
Point.
Posts: 27791
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#27206 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Point. »

Bolji ste, ljepši ste, novi pregovarači čudo neviđeno itd.

Pusti se sad sda, oni su prošlost, što se poredite sa njima kad ste ljepši, bolji, pametniji a radite iste stvari kao i oni?
User avatar
sehohari
Posts: 8296
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#27207 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by sehohari »

drug_profi wrote: 20/03/2023 22:08
sehohari wrote: 20/03/2023 21:41

Čuj dijete sa posebnim potrebama, a po tebi je sve od 1994. do danas med i mlijeko. Jadna Hrvatska samo čeka na pomirenje, ali eto, mrski Bosanci ne daju.

Hrvatska, odnosno njene političke elite kroz bh. filijalu HDZ-a veoma tačno artikulišu kakvu BiH žele i da ova trenutna za njih nije prihvatljiva. To su dokazali bezbroj puta dosad, od samouprave 2000. do nedavnog glasanja protiv zabrane negiranja genocida.
Predstavnik zagrebačke političke elite u BiH je Dragan Čović, tražiti "halal" Hrvatske znači ispuniti njegove zahtjeve.

To je i pticama na grani jasno, ne optužuj druge da su "ljudi sa posebnim potrebama" samo zato što voliš izbjegavati realnost.
majkumujebem...
Hajd odgovori na dva pitanja:
1. jesi li za BiH u NATO?
2. Jesi li za BiH u EU?
NISAM, ako znači policiju Herceg Bosne u Kiseljaku i kod Ahmića.
Nisam, i tačka.

I tako misli debela većina ljudi u BiH.
Officer Crabtree
Posts: 3553
Joined: 14/10/2006 10:09
Location: Gol u selu

#27208 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Officer Crabtree »

mirza_15 wrote: 20/03/2023 22:06 Načelnik Jajca, Hozan iz SDA, povodom oslobođenja Jajca dočeka Kordića i Čovića i pod šahovnicama održi prigodan govor. To je bilo sasvim ok. Niko od ovih velikih patriota nije rekao slova tada.
Dini niko nikad ne može ništa zamjeriti, jer Dino je preuzeo procese nakon što su drugi 30 godina to radili, a u 30 godina ćeš naći uvijek nekoga da uperiš prstom i kažeš a kako je on tako, makar poredio načelnika grada i ministra vanjskih poslova, nekad i sad.

Dinu ne treba porediti sa bilo kime lokalno, nego samo regionalno i kontinentalno.

Dino ne da je veliki patriota, on je i patriotski velikan.

Samo ne znam šta ti sa 15 godina hoćeš kad ne možeš ni glasati još ni velika kolica u marketu sam nemaš snage gurati.
User avatar
sehohari
Posts: 8296
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#27209 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by sehohari »

tramvajtrojka wrote: 20/03/2023 21:59
Point. wrote: 20/03/2023 21:50 Odlično Bake opisa mladog HNS bojovnika , konačno nešto pametno od njega.

Image

dal je i ovo servilnost :bih: :bih: :oops:
Rekli smo već da ovo nije upalilo.
Upravo isto radite, sa istim ishodom.
mirza_15
Posts: 10623
Joined: 19/01/2015 09:26

#27210 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by mirza_15 »

Point. wrote: 20/03/2023 22:09 Bolji ste, ljepši ste, novi pregovarači čudo neviđeno itd.

Pusti se sad sda, oni su prošlost, što se poredite sa njima kad ste ljepši, bolji, pametniji a radite iste stvari kao i oni?
Ne radimo isto. Nismo na istim skupovima sa Kordićem držali govore.
User avatar
sehohari
Posts: 8296
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#27211 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by sehohari »

mirza_15 wrote: 20/03/2023 22:06 Načelnik Jajca, Hozan iz SDA, povodom oslobođenja Jajca dočeka Kordića i Čovića i pod šahovnicama održi prigodan govor. To je bilo sasvim ok. Niko od ovih velikih patriota nije rekao slova tada.
Pa zajedno su oslobodili grad, svake godine se sa tvrđave vide i zastave Armije BiH i hrvatske vojske.
Imaju spomenik jedan pored drugog.

To je Jajce, a ne Mostar.

EDIT:
Izvinjavam se, mislio sam da se radi o Mariju Kordiću.

Ipak, ne mjenja stvar: Činiti isto ne znači da je to od jednom bolje.
mirza_15
Posts: 10623
Joined: 19/01/2015 09:26

#27212 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by mirza_15 »

Officer Crabtree wrote: 20/03/2023 22:14
mirza_15 wrote: 20/03/2023 22:06 Načelnik Jajca, Hozan iz SDA, povodom oslobođenja Jajca dočeka Kordića i Čovića i pod šahovnicama održi prigodan govor. To je bilo sasvim ok. Niko od ovih velikih patriota nije rekao slova tada.
Dini niko nikad ne može ništa zamjeriti, jer Dino je preuzeo procese nakon što su drugi 30 godina to radili, a u 30 godina ćeš naći uvijek nekoga da uperiš prstom i kažeš a kako je on tako, makar poredio načelnika grada i ministra vanjskih poslova, nekad i sad.

Dinu ne treba porediti sa bilo kime lokalno, nego samo regionalno i kontinentalno.

Dino ne da je veliki patriota, on je i patriotski velikan.

Samo ne znam šta ti sa 15 godina hoćeš kad ne možeš ni glasati još ni velika kolica u marketu sam nemaš snage gurati.
Nisam ja toliko star :lol:
Pretpostavka je majka svih zaj..a
User avatar
Point.
Posts: 27791
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#27213 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Point. »

mirza_15 wrote: 20/03/2023 22:17
Point. wrote: 20/03/2023 22:09 Bolji ste, ljepši ste, novi pregovarači čudo neviđeno itd.

Pusti se sad sda, oni su prošlost, što se poredite sa njima kad ste ljepši, bolji, pametniji a radite iste stvari kao i oni?
Ne radimo isto. Nismo na istim skupovima sa Kordićem držali govore.
Radite isto. Dižete ruke za Čavaru, koji je na skupovima sa Kordićem i koji je na crnoj listi, dižete ruke za Bradaru kojoj taj isti Kordić nije više zločinac jer je odležao mizernu kaznu. Sve isto radite
mirza_15
Posts: 10623
Joined: 19/01/2015 09:26

#27214 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by mirza_15 »

sehohari wrote: 20/03/2023 22:18
mirza_15 wrote: 20/03/2023 22:06 Načelnik Jajca, Hozan iz SDA, povodom oslobođenja Jajca dočeka Kordića i Čovića i pod šahovnicama održi prigodan govor. To je bilo sasvim ok. Niko od ovih velikih patriota nije rekao slova tada.
Pa zajedno su oslobodili grad, svake godine se sa tvrđave vide i zastave Armije BiH i hrvatske vojske.
Imaju spomenik jedan pored drugog.

To je Jajce, a ne Mostar.

EDIT:
Izvinjavam se, mislio sam da se radi o Mariju Kordiću.

Ipak, ne mjenja stvar: Činiti isto ne znači da je to od jednom bolje.
Pa nije isto dočekati Kordića i ne odgovoriti na pitanje. Dakle, nije rekao da nije bila agresija nego ne želi da sada otvara to pitanje dok je između redova jasno poručio da jeste (poštivanje presuda, Tuđman i banovina, presuda šestorci...). Ako je tebi to isto to i doček ratnog zločinca odgovornog za Ahmiće između ostalog, onda nešto nije ok sa tom vagom kojom mjeriš.
Officer Crabtree
Posts: 3553
Joined: 14/10/2006 10:09
Location: Gol u selu

#27215 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Officer Crabtree »

mirza_15 wrote: 20/03/2023 22:20
Officer Crabtree wrote: 20/03/2023 22:14

Dini niko nikad ne može ništa zamjeriti, jer Dino je preuzeo procese nakon što su drugi 30 godina to radili, a u 30 godina ćeš naći uvijek nekoga da uperiš prstom i kažeš a kako je on tako, makar poredio načelnika grada i ministra vanjskih poslova, nekad i sad.

Dinu ne treba porediti sa bilo kime lokalno, nego samo regionalno i kontinentalno.

Dino ne da je veliki patriota, on je i patriotski velikan.

Samo ne znam šta ti sa 15 godina hoćeš kad ne možeš ni glasati još ni velika kolica u marketu sam nemaš snage gurati.
Nisam ja toliko star :lol:
Pretpostavka je majka svih zaj..a
Pa dobro, 15..16.

Uskoro češ i na listu, malo koji plakat zalijepiti, stati na štand...

Sve je to proces.
mirza_15
Posts: 10623
Joined: 19/01/2015 09:26

#27216 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by mirza_15 »

Point. wrote: 20/03/2023 22:24
mirza_15 wrote: 20/03/2023 22:17

Ne radimo isto. Nismo na istim skupovima sa Kordićem držali govore.
Radite isto. Dižete ruke za Čavaru, koji je na skupovima sa Kordićem i koji je na crnoj listi, dižete ruke za Bradaru kojoj taj isti Kordić nije više zločinac jer je odležao mizernu kaznu. Sve isto radite
I to je isto kao dočekati ratnog zločinca? Ma bravo! Nego što ti SDFA glasa za iste 2014. taze nakon slikanja? Trebalo 9 godina da taj doček postane problem? Do tada bilo ok i da SDFA sama dočekuje Kordića?
mirza_15
Posts: 10623
Joined: 19/01/2015 09:26

#27217 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by mirza_15 »

Officer Crabtree wrote: 20/03/2023 22:27
mirza_15 wrote: 20/03/2023 22:20

Nisam ja toliko star :lol:
Pretpostavka je majka svih zaj..a
Pa dobro, 15..16.

Uskoro češ i na listu, malo koji plakat zalijepiti, stati na štand...

Sve je to proces.
Ma manje ja imam. Puno je 15
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#27218 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by drug_profi »

sehohari wrote: 20/03/2023 22:10
drug_profi wrote: 20/03/2023 22:08

majkumujebem...
Hajd odgovori na dva pitanja:
1. jesi li za BiH u NATO?
2. Jesi li za BiH u EU?
NISAM, ako znači policiju Herceg Bosne u Kiseljaku i kod Ahmića.
Nisam, i tačka.

I tako misli debela većina ljudi u BiH.
Daj mi podatek o toj debeloj vecini. Tvrdis nesto paušalno.
Ja isto tako tvrdim da se većini stanovnika BiH jebe za HVO i ratne zločine i da želi da živi u EU i NATO bez obzira na to koliko govno treba pojest.
Officer Crabtree
Posts: 3553
Joined: 14/10/2006 10:09
Location: Gol u selu

#27219 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Officer Crabtree »

mirza_15 wrote: 20/03/2023 22:28
Officer Crabtree wrote: 20/03/2023 22:27

Pa dobro, 15..16.

Uskoro češ i na listu, malo koji plakat zalijepiti, stati na štand...

Sve je to proces.
Ma manje ja imam. Puno je 15
Svaka čast onda na zrelosti. Ja u tim godinama ne bi konzervativnu stranku izabrao ni da mi je otac njen predsjednik.

Pratim tvoj rad na forumu i zaista gledaš naprijed.
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#27220 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by drug_profi »

mirza_15 wrote: 20/03/2023 22:24
sehohari wrote: 20/03/2023 22:18

Pa zajedno su oslobodili grad, svake godine se sa tvrđave vide i zastave Armije BiH i hrvatske vojske.
Imaju spomenik jedan pored drugog.

To je Jajce, a ne Mostar.

EDIT:
Izvinjavam se, mislio sam da se radi o Mariju Kordiću.

Ipak, ne mjenja stvar: Činiti isto ne znači da je to od jednom bolje.
Pa nije isto dočekati Kordića i ne odgovoriti na pitanje. Dakle, nije rekao da nije bila agresija nego ne želi da sada otvara to pitanje dok je između redova jasno poručio da jeste (poštivanje presuda, Tuđman i banovina, presuda šestorci...). Ako je tebi to isto to i doček ratnog zločinca odgovornog za Ahmiće između ostalog, onda nešto nije ok sa tom vagom kojom mjeriš.
Ma specijalci, kazem ti ja.
Nisu oni krivi.
Montana1
Posts: 169
Joined: 03/07/2012 14:09
Location: SA-X

#27221 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Montana1 »

Mnoge stranke su se pojavljivale od rata do danas. Ali ovoliku zadojenost i sljepocu kao ovih dinovaca ne vidjeh do sad. Ok prije zadnjih izbora bih mogao to sve razumjet jer i sam ne bih glasao za sda, mozda bih cak i za nip glasao.
Pa ovaj svaki dan sve vise tone u blato. A bojim se da ce i nas povuci za sobom. Kakav je to politicar bez stava? Kako mozes podrzati takvog covjeka? Kako ne sumnjati na nj namjere? Kako sutra da taj neko bude lider necega? Ne smjeti reci ono sto moras i bez da te pitaju? Fuj.
mirza_15
Posts: 10623
Joined: 19/01/2015 09:26

#27222 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by mirza_15 »

Officer Crabtree wrote: 20/03/2023 22:32
mirza_15 wrote: 20/03/2023 22:28

Ma manje ja imam. Puno je 15
Svaka čast onda na zrelosti. Ja u tim godinama ne bi konzervativnu stranku izabrao ni da mi je otac njen predsjednik.

Pratim tvoj rad na forumu i zaista gledaš naprijed.
Slobodno nastavi sa praćenjem. Neki skontaju ranije, a neki kasnije. Drago mi je da si eto i ti upravo skontao da je Dino najbolji izbor. Da budem do kraja iskren, pratim i ja tebe posljednjih par sedmica. Ne ide ti loše. Pogotovo ti dobro idu upisi sa patetikom, ironijom i ovim matematičkim parabolama, hiperbolama, elipsama, krugovima.... Samo jedan mali savjet. Takvi upisi mogu biti zanimljivi povremeno i samo tako ostvaruju neki efekat. Kada se pretvore u stil pisanja i komentarisanja onda ukazuju na ozbiljan problem, a nemaju ni željeni efekat.
Officer Crabtree
Posts: 3553
Joined: 14/10/2006 10:09
Location: Gol u selu

#27223 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Officer Crabtree »

mirza_15 wrote: 20/03/2023 22:41
Officer Crabtree wrote: 20/03/2023 22:32

Svaka čast onda na zrelosti. Ja u tim godinama ne bi konzervativnu stranku izabrao ni da mi je otac njen predsjednik.

Pratim tvoj rad na forumu i zaista gledaš naprijed.
Slobodno nastavi sa praćenjem. Neki skontaju ranije, a neki kasnije. Drago mi je da si eto i ti upravo skontao da je Dino najbolji izbor. Da budem do kraja iskren, pratim i ja tebe posljednjih par sedmica. Ne ide ti loše. Pogotovo ti dobro idu upisi sa patetikom, ironijom i ovim matematičkim parabolama, hiperbolama, elipsama, krugovima.... Samo jedan mali savjet. Takvi upisi mogu biti zanimljivi povremeno i samo tako ostvaruju neki efekat. Kada se pretvore u stil pisanja i komentarisanja onda ukazuju na ozbiljan problem, a nemaju ni željeni efekat.
Mora neko skrenuti pažnju na ludost pravdanja svakog poteza političara iz njegove mahale. Vidi u šta ste se svi pretvorili, sve vam pod kapu stane. Ja samo želim da vjerujem da imate finansijske koristi od tih stranaka. Jer jebiga, novi mobitel, patike i tako. Auto za one u sredini...

Podijelili su vas na dvije grupe i svako svoje ore kao da sutra ne postoji.

No, Dino ipak je najbolji.
User avatar
sehohari
Posts: 8296
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#27224 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by sehohari »

drug_profi wrote: 20/03/2023 22:31
sehohari wrote: 20/03/2023 22:10

NISAM, ako znači policiju Herceg Bosne u Kiseljaku i kod Ahmića.
Nisam, i tačka.

I tako misli debela većina ljudi u BiH.
Daj mi podatek o toj debeloj vecini. Tvrdis nesto paušalno.
Ja isto tako tvrdim da se većini stanovnika BiH jebe za HVO i ratne zločine i da želi da živi u EU i NATO bez obzira na to koliko govno treba pojest.
Tebe kao Hrvata boli neka stvar, nekoga Muju u Stocu ne.
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#27225 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by drug_profi »

sehohari wrote: 20/03/2023 22:49
drug_profi wrote: 20/03/2023 22:31

Daj mi podatek o toj debeloj vecini. Tvrdis nesto paušalno.
Ja isto tako tvrdim da se većini stanovnika BiH jebe za HVO i ratne zločine i da želi da živi u EU i NATO bez obzira na to koliko govno treba pojest.
Tebe kao Hrvata boli neka stvar, nekoga Muju u Stocu ne.
Da te podsjetim, ja sebe ne smatram Hrvatom. Nemam domovnicu ni putovnicu. Samo kažem da mi je kultura i tradicija Hrvata bliža od kulture i tradicije islama. Hrvatom me smatraju oni koji bi negdje da me smjeste, a radi prednjeg, ne uklapam im se međ' Bošnjake.
To je odgovor na ovo tvoje.
A ako hoces napravi refernedum, glasanje, sta hoces... NATO +EU+govno ili nema nato, nema EU, ali ima govno. Dvije opcije.
Post Reply