Narod i Pravda (Konakovic)

Post Reply
kluz franjo
Posts: 6089
Joined: 26/06/2009 01:37

#21551 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by kluz franjo »

Prpa.ba wrote: 05/10/2022 23:32 ... To je objasnjenje i za kolegu kluza otkud razocarenje. :mrgreen:
Ja to ovako vidim (prava analiza kao što rekoh za još 3-5 dana).
Rezultat se može posmatrati sa aspekta ostvareno u odnosu na prije. Dakle čisto matematički 2022. u odnosu na 2018.
A može se posmatrati i sa aspekta ostvareno u odnosu na potencijal. A tu onda ulaze drugi faktori u igru.

Ja ću sačekati još koji dan, ali ću vjerovatno tendirati mix-u sa većom tendencijom ka ovom drugom pristupu.
kluz franjo
Posts: 6089
Joined: 26/06/2009 01:37

#21552 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by kluz franjo »

Lakat Jebić wrote: 05/10/2022 23:37
kluz franjo wrote: 05/10/2022 23:33
Hmmmm... Ja bih na tvom mjestu ipak još dva dodatna sata razmislio, prije nastavka komentarisanja.
Ali ti kako hoćeš. Ja niti zabranjujem, niti odobravam.
važi legendo čujemo se
Sve OK. Uživaj.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 10873
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#21553 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Prpa.ba »

palermo wrote: 05/10/2022 23:39 Sro mene opet dovodi do slijedeceg pitanja. Ovo sam te svakako htio pitati, ali nesto kasnije, al evo ispade ranije prilika. Je li Dino postao opterecavajuci faktor za NiP......je li zapravo iz njega progovorila ona ( sjecas se da ja jednom to napisah) ona vucicevska egomanija koja se vise ne da ni zaustaviti .
Mislim da nije u pitanju egomanija, nego dug boravak u gluhoj komori. Izlazak iz gluhe komore i bit ce to dobro dok si rekao "Fadilov tehnicki mandat". :mrgreen:
User avatar
Lakat Jebić
Posts: 8040
Joined: 10/06/2008 15:47

#21554 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Lakat Jebić »

palermo wrote: 05/10/2022 23:39
Prpa.ba wrote: 05/10/2022 23:32

Veliko zahladjenje u stranci doslo je momentom na Kongresu kada je prakticno proklamovan Zvizdic, na opce iznenadjenje stotina delegata koji vecinom kazu da su digli ruku onako automatizmom. :lol: Naravno, nije samo stvar te ekipe, mada je najlakse ispaljivati strelice na njih jer su najvidljiviji :mrgreen: Ima tu jos starih kadrova koji su ocekivali nagrade pa je dolazilo do sukoba i napustanja (sjetimo se raskola sa Senadom Bosno), ima tu i novih kadrova koji su preskocili stare ekipe "jer treba siriti stranku" i "fali ljudi", pa onda novi konzumiraju a ne rade, a stari niti konzumiraju niti rade jer sto bi radili za njima nepoznate ljude.

Tokom kampanje mi se cinilo da su prevazisli te sukobe, ali rezultat jasno pokazuje da nisu. Moja zapazanja su bila iluzija koju su stvorili masovnim skupovima, dok je u velikoj mjeri izostao terenski rad.

Ovo su striktno organizacijske teme, dakle ne ulazim u rezultate same politike i rada Vlade KS.

Sto me dovodi do vrlo legitimnog pitanja kolege palerma..



Pitanje polazi od toga da je Dino alfa i omega NiP-a, dok je moja percepcija da je NiP nekih 20 imena osnivaca stranke od kojih je Dino samo frontmen jer je najbolji orator, timski igrac i zna iskomunicirati stav sposobne i jake ekipe koju ima oko sebe. Jer slusa pametnije i iskusnije od sebe i brzo uci.

Ako si malo detaljnije pratio njegove nastupe, mozes tacno razlikovati ad-hoc izjave (tipa Dom naroda...) i izjave oko kojih se konsultovao sa svojom ekipom (recimo unistavanje Ljubica i Radmana na HRT-u).

Ja vjerujem da Dino nije Dritan ne samo zbog Dine, nego zbog cijele ekipe u kojoj ima i zlatne ljiljane i iskusne ljude i iz realnog i javnog sektora i druge dokazane patriote i radnike za drzavu koji racionalno gledaju stvari i ne izgore na egu.

U zadnje vrijeme primjetim sve vise adhoc izjava, sto znaci da se manje konsultuje, sto znaci da nesto ne stima na organizacijskom nivou. Odnosno, nestalo je magicne formule. To je objasnjenje i za kolegu kluza otkud razocarenje. :mrgreen:
Sro mene opet dovodi do slijedeceg pitanja. Ovo sam te svakako htio pitati, ali nesto kasnije, al evo ispade ranije prilika. Je li Dino postao opterecavajuci faktor za NiP......je li zapravo iz njega progovorila ona ( sjecas se da ja jednom to napisah) ona vucicevska egomanija koja se vise ne da ni zaustaviti .
Prpa ce sigurno bolje odgovoriti, al da se ja upetljam :D

Svakoj stranci treba frontmen. Dino je savrsen za frontmena, ima fkt predispozicije da bude vrhunski predsjednik stranke, ako bi drzo ego pod kontrolom i rupe u svom znanju dozvolio da mu krpe drugi.

Eh sad, posto je politika stvar percepcije a ne istine, ima li NIP-a bez takvog frontmena... postoji li NIP bez Dine? Jer neko mora artkulisati odredjenu ideju 20 dobrih ljudi siroj javnosti, a to je fkt jeben posao posebno za manju stranku kakva je NIP. To je problem i za veće stranke uključujući SDP i SDA.
User avatar
Lakat Jebić
Posts: 8040
Joined: 10/06/2008 15:47

#21555 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Lakat Jebić »

Prpa.ba wrote: 05/10/2022 23:42
palermo wrote: 05/10/2022 23:39 Sro mene opet dovodi do slijedeceg pitanja. Ovo sam te svakako htio pitati, ali nesto kasnije, al evo ispade ranije prilika. Je li Dino postao opterecavajuci faktor za NiP......je li zapravo iz njega progovorila ona ( sjecas se da ja jednom to napisah) ona vucicevska egomanija koja se vise ne da ni zaustaviti .
Mislim da nije u pitanju egomanija, nego dug boravak u gluhoj komori. Izlazak iz gluhe komore i bit ce to dobro dok si rekao "Fadilov tehnicki mandat". :mrgreen:
Sjedio sam ljetos s jednom osobom iz NIPa koja je tu od početka i komentarisali smo baš te ad hoc njegove izjave s fokusom na famozni tvit o domu naroda i onu epopeju pravdanja nakon toga. Ja sam bas onako kriticki opleo po Dini. Kaze mi ta osoba: mi sve dogovorimo na stranci, ostavi telefon, ovako cemo.... on se slozi, al onda ode na kafu a tamo bude to predsjednice nek si im jebo mater.

edit: hocu reci gluha komora i palermovo pitanje o egu nisu potpuno razlicite stvari
User avatar
N.N.
Posts: 2995
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#21556 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by N.N. »

Nip je jebalo sto su Kanton/premijer dali NS i sto su SDPu sa Stetom dali da vodi projekat pruge (najveci projekat u toku vlade trojke, haman)

SDP na krilima toga eksponiranja pokupio glasove.
NS na racun Forte zadrzala ono sto bi Mandic i ostale budalascine ujebale.

Ne spominje Dino dzabe, onu noc na Face i jos sam negdje vidio/cuo, da ce vidjeti da u skladu sa rezultatima dobije i vise pozicija koje im rezultatski pripadaju u KS...
palermo
Posts: 22290
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#21557 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by palermo »

[quote="Lakat Jebić" post_id=18397485 time=1665006324 user_id=136775]
[quote=palermo post_id=18397476 time=1665005950 user_id=124752]


Sro mene opet dovodi do slijedeceg pitanja. Ovo sam te svakako htio pitati, ali nesto kasnije, al evo ispade ranije prilika. Je li Dino postao opterecavajuci faktor za NiP......je li zapravo iz njega progovorila ona ( sjecas se da ja jednom to napisah) ona vucicevska egomanija koja se vise ne da ni zaustaviti .
[/quote]

Prpa ce sigurno bolje odgovoriti, al da se ja upetljam :D

Svakoj stranci treba frontmen. Dino je savrsen za frontmena, ima fkt predispozicije da bude vrhunski predsjednik stranke, ako bi drzo ego pod kontrolom i rupe u svom znanju dozvolio da mu krpe drugi.

Eh sad, posto je politika stvar percepcije a ne istine, ima li NIP-a bez takvog frontmena... postoji li NIP bez Dine? Jer neko mora artkulisati odredjenu ideju 20 dobrih ljudi siroj javnosti, a to je fkt jeben posao posebno za manju stranku kakva je NIP. To je problem i za veće stranke uključujući SDP i SDA.
[/quote]

Hmm, mislim da previse ocekujetw od Dine. Da zatomi sve urodene ljudske osobine ( generalno mislim) I bude maltene kiborg.

U svakom slucaju ja NIP posmaytam izdaleka, ne znam ove detalje I zanimljivo je ovo cuti.
User avatar
ortodont
Posts: 1810
Joined: 02/02/2011 12:34
Location: Sarajevo

#21558 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by ortodont »

Prpa.ba wrote: 05/10/2022 22:52
ortodont wrote: 05/10/2022 22:46 Cuj model trojke nije prošao, a najbolja Vlada u historiji.
Najbolja vlada u historiji bi bila podrzana sa vecinom od 20 ili 22 mandata od 35 u kantonalnoj skupstini. Ne sa 17 ili jedva 18.

Rezultati Vlade KS mozda jesu odlicni, ali gradjani to nisu podrzali znatnom vecinom, ili cak vecinom uopce. Dakle, model Trojke nije prosao kod gradjana ili tek ima sekundu vise podrske od modela SDA, SBiH i DF. U najurbanijoj sredini u BiH, bez etnickih trzavica i komplikacija, uz najbolje rezultate Vlade KS ikad.
To je proboem građana. Svako ispostavljanje racuna trojci za nedovoljnu promociju i sl. nema smisla. Ovaj narod je saucesnik i zaslužuje najgore odnosno zaslužuje SDA, vrlo jednostavno.
Na svu sreću u Sarajevu će ostati, a to mi je jedino bitno, za vukojebine me briga, sami su sebi krivi.
seksi_ideje
Posts: 1077
Joined: 29/07/2022 15:43

#21559 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by seksi_ideje »

Dino je prebrzo otisao na federalni nivo. SDA ce svom silom ganjati te dvije rucice koje njima fale a Dino nije tu.
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#21560 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by MUNAFIK »

To da su trebali uradit nesto sa promocijom više ne pije puno vode, ljudi su se fokusirali da rade i naprave nesto korisno i da se to nesto vise reklamiralo samo bi im se rugali jer mi smo takvi ljudi...

Pa ovdje vecina građana prica svi su isti bla bla bla... eto ova trojka nista nije uradila, Dino samo prica nista ne radi... i takva suplja... Pa 100 puta sam sjeo sa rajom i kazu joj ova trojka nije nista uradila bla bla... i hajd ti sad njima crtaj i boji da jest.

NIPu je trebao bar jos jedan Muzur u Sarajevu, nacelnik ili premijer ili gradonacelnik koji ce stati pod lefektore javnosti i napraviti nesto konkretno okupiti ljude na terenu. Muzur je to kao nacelnik uradio na Ilidzi i rezultati su tu, Steta i Benjamina su to uradili za SDP i rezultati su tu...

Zato NIPu treba premijer jer evo Adnan Delic koliko god bio dobar i dobro radio opet on je samo jedan ministar i to je to...

Ja da sam Dino rekao bi ovoj trojci, sve super idemo jako, ali sada moramo i mi dobit najjacu i najistaknutiju poziciju. SDA propagandna.masinerija nas ubi svaki dan, razapinju nas onda daj da imamo premjera kad vec se preko nas sve slama.

Evidentno je da je NIP pristao na jako puno kompromisa udovoljavajuci mnogim stvarima radi mira u kuci i to je ok i podrzavam, timska igra je bitna ali ipak ako nip oslabi i ako SDA propaganda uzme zamaha medju građanima TROJKA nestaje to treba biti jasno svima u trojci.
svi u napad
Posts: 1866
Joined: 14/10/2012 14:40

#21561 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by svi u napad »

Odlazak u Neum je bio prevelik zalogaj za Dinu i cijenu toga je platio. Koliko god dominirao za govornicom, sireci populizam i ostavljajuci utisak velikog vodje Dino je jos uvijek politicki neiskusan i malo je vise zinuo nego sto moze progutati. SDA je iskoristila Neum da ga na hinjaka predstavi kao izdajicu koja stoji na strani HDZ-a. Posto je dogovoreno da se neprica o stvarima sa sastanak Dino se nije ni mogao nesto braniti. Imenovanje svojih jarana difovaca za ministre je isto tako jedan od aferima koji se ne zaboravljaju a na kraju i dolazak Campare i Zvizdica koliko god Zvizdic bio jak igrac je problematican iz razloga stvaranja malog SDA koji ce uci u koaliciju sa velikim SDA. Moze Dino pricati sta hoce ali percepcija kod raje dolaskom glavesina tj. njegovih jarana iz SDA se promjenila. No bez obzira na sve probleme Dino treba biti zadovoljan rezultatom jer su oni ipak mlada stranka koja ako nastavi sa radom ce sigurno rasti i postati jaobitan faktor u nasoj politici. Zivjeli
kluz franjo
Posts: 6089
Joined: 26/06/2009 01:37

#21562 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by kluz franjo »

Ljudi, o čemu vi pričate? :-)
U svakom drugom društvu ili državi bi nakon ovakvih, zadnjih 8 godina u FBiH, ublehaš poput Profe amatera sam uzeo glat 20% glasova.
Ne zato što bi morao pokazati neki konkretan program, ekspertizu, rezultat ili qrac, palac (kao što ih nije ni pokazao), već zato što bi ih ogromna većina glasača kaznila za zadnjih 8 godina.
Kod nas koalicija optuženičkih klupa i crnih lista USA, nakon 8 godina uništavanja države i društva bude najnormalnije demokratski potvrđena.
O čemu pričamo mi ovdje?
50% izašlih glasača u FBiH tj. cca. pola miliona ljudi, je glasalo OPET za koaliciju SDA/HDZ/DF (ako je vjerovati CIK-u).
A barem 350.000 njih je glasalo radi "postojanja" tih za koje su glasali. POSTOJANJA! Hebe se njih i za rezultate i pljačku i izdaje i etničkih i građanskih i državnih interesa. Njima je bitno "postojanje".
I ja bih se sada trebao živcirati zbog loših flajera, deficita u terenskom radu, qraca, palaca i propuštenih možda 10.000 glasova?!
Haloooo, operater!
giannibelif
Posts: 1913
Joined: 28/01/2017 22:11

#21563 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by giannibelif »

Poređenje Konaković-Vučić je u vidu neke egomanije je stvarno smiješno. Konaković je jedan zdrav mangup, a Vučić teško bolesni manijak.
User avatar
drug_profi
Posts: 50211
Joined: 16/07/2012 16:00

#21564 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by drug_profi »

seksi_ideje wrote: 05/10/2022 23:04 Neka. Nek ostanu zatucani. Ako im je to problem, zasluzuju SDA na vlasti
A i SDA bi im napravila paradu svakako... pa bi imali dupli zajeb.
kluz franjo
Posts: 6089
Joined: 26/06/2009 01:37

#21565 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by kluz franjo »

drug_profi wrote: 06/10/2022 00:45
seksi_ideje wrote: 05/10/2022 23:04 Neka. Nek ostanu zatucani. Ako im je to problem, zasluzuju SDA na vlasti
A i SDA bi im napravila paradu svakako... pa bi imali dupli zajeb.
Kakva parada i pizdarije...
Pa halalili su im reviziju kao da nikada postojala nije.
Mogli bi se Genjac i Šefik žvaliti na čelu povorke, opet bi glasali za njih.
User avatar
drug_profi
Posts: 50211
Joined: 16/07/2012 16:00

#21566 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by drug_profi »

kluz franjo wrote: 06/10/2022 00:49
drug_profi wrote: 06/10/2022 00:45

A i SDA bi im napravila paradu svakako... pa bi imali dupli zajeb.
Kakva parada i pizdarije...
Pa halalili su im reviziju kao da nikada postojala nije.
Mogli bi se Genjac i Šefik žvaliti na čelu povorke, opet bi glasali za njih.
Ko zna sta je toj populaciji crvena crta.
Licemjerje je osnovna karakteristika, pa oportunizam.
Oprostice prevaru, krađu, laž, izdaju... ali reci nesto protiv selama, vjeronauka, ili progovori o LGBTXYZ pravima, otiso si u qurac...
kluz franjo
Posts: 6089
Joined: 26/06/2009 01:37

#21567 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by kluz franjo »

drug_profi wrote: 06/10/2022 01:00
kluz franjo wrote: 06/10/2022 00:49
Kakva parada i pizdarije...
Pa halalili su im reviziju kao da nikada postojala nije.
Mogli bi se Genjac i Šefik žvaliti na čelu povorke, opet bi glasali za njih.
Ko zna sta je toj populaciji crvena crta.
Licemjerje je osnovna karakteristika, pa oportunizam.
Oprostice prevaru, krađu, laž, izdaju... ali reci nesto protiv selama, vjeronauka, ili progovori o LGBTXYZ pravima, otiso si u qurac...
Ništa od navedenog.
Za 150.000 glasača SDA/HDZ/DF je to egzistencijalno pitanje. Zaposlenje, diploma, subvencija, tender... Čist interes. Tih 150 K će prevrnuti, koliko sutra, ako im pokažeš da im je u interesu da se povuku i ne završe u zatvoru.
Po mojoj procjeni 350.000 njih glasa za "postojanje".
Ne mogu tražiti za ovu konstataciju autorska prava. Jedan kolega forumaš iz Mostara me "prosvijetlio".
Njima mogu SDA/HDZ/DF ukinuti i selam i hvaljen isus, zatvorski zabraniti vjeronauk, a organizovati LGBT+ štafetu mladosti i opet će oni glasati za njih.
Zbog "postojanja".
I ovo ne govori bilo kakva frustracija iz mene. Ovo je demokratski potvrđeno i dokazano (ako je vjerovati CIK-u).
User avatar
drug_profi
Posts: 50211
Joined: 16/07/2012 16:00

#21568 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by drug_profi »

kluz franjo wrote: 06/10/2022 01:12
drug_profi wrote: 06/10/2022 01:00

Ko zna sta je toj populaciji crvena crta.
Licemjerje je osnovna karakteristika, pa oportunizam.
Oprostice prevaru, krađu, laž, izdaju... ali reci nesto protiv selama, vjeronauka, ili progovori o LGBTXYZ pravima, otiso si u qurac...
Ništa od navedenog.
Za 150.000 glasača SDA/HDZ/DF je to egzistencijalno pitanje. Zaposlenje, diploma, subvencija, tender... Čist interes. Tih 150 K će prevrnuti, koliko sutra, ako im pokažeš da im je u interesu da se povuku i ne završe u zatvoru.
Po mojoj procjeni 350.000 njih glasa za "postojanje".
Ne mogu tražiti za ovu konstataciju autorska prava. Jedan kolega forumaš iz Mostara me "prosvijetlio".
Njima mogu SDA/HDZ/DF ukinuti i selam i hvaljen isus, zatvorski zabraniti vjeronauk, a organizovati LGBT+ štafetu mladosti i opet će oni glasati za njih.
Zbog "postojanja".
I ovo ne govori bilo kakva frustracija iz mene. Ovo je demokratski potvrđeno i dokazano (ako je vjerovati CIK-u).
Pa onda smo sjebani i tacka.
kluz franjo
Posts: 6089
Joined: 26/06/2009 01:37

#21569 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by kluz franjo »

drug_profi wrote: 06/10/2022 01:34
kluz franjo wrote: 06/10/2022 01:12
Ništa od navedenog.
Za 150.000 glasača SDA/HDZ/DF je to egzistencijalno pitanje. Zaposlenje, diploma, subvencija, tender... Čist interes. Tih 150 K će prevrnuti, koliko sutra, ako im pokažeš da im je u interesu da se povuku i ne završe u zatvoru.
Po mojoj procjeni 350.000 njih glasa za "postojanje".
Ne mogu tražiti za ovu konstataciju autorska prava. Jedan kolega forumaš iz Mostara me "prosvijetlio".
Njima mogu SDA/HDZ/DF ukinuti i selam i hvaljen isus, zatvorski zabraniti vjeronauk, a organizovati LGBT+ štafetu mladosti i opet će oni glasati za njih.
Zbog "postojanja".
I ovo ne govori bilo kakva frustracija iz mene. Ovo je demokratski potvrđeno i dokazano (ako je vjerovati CIK-u).
Pa onda smo sjebani i tacka.
Šta da ti kažem...
Nakon osam godina koalicije SDA/DF/HDZ pola miliona izašlih u FBiH glasa da se to treba nastaviti.
Kolega forumaš iz Mostara, koji po sopstvenom priznanju glasa za nastavak te koalicije sa argumentom "postojanja", propituje "crijevca" kolege Prpa.ba u vezi 10 ili 20 hiljada propuštenih glasova. I ovaj mu u svoj našoj šizofreniji još obrazlaže uzroke i razloge... :-)

Mi smo još 2018. bili sjebani. I kao društvo i kao država. Zahvaljujući likovima poput kolege forumaša iz Mostara.
Ove 2022. godine će to i kolege poput Prpa.ba to u bolnom procesu shvatiti.
Bili su izbori. I prebrojali smo se.
Opet je pobjedila koalicija SNSD/DF/HDZ/SDA.
Ko sam ja da demokratsku većinu spriječavam u raspadu zemlje i društva?
Demokratija. Njih je više.
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#21570 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Spit_fire »

Sa ove distance plusevi i minusu pa nek svak procjeni sta je sta..

1.Da mi je prije pola godine neko reko hajmo u 100 da NiP nece imat 9 mandata prihvatio bih opkladu sad pa sad...tako da po meni ovih 7 je itetako los rezultat..ali nije bez razloga

2.Po meni Dino je brzoplet previse egoistican i misli da mu je svaka zlatna, jos ce pocet zapisavat izjave..iskreno zaletio se bez pokrica, kur.ci se bez ikakve potrebe a i realno da se ne lazemo i bez ikakvog osnova. Ja sam ga zaista vidio ko veliku nadu jer je drcan, zna kako pricati plus bezobrazan je u pozitivnom smislu...sad iskreno mislim da je zestoko zasljepljen i opijen

3.Stvarno ne vidim svrhu da se toliko zalijece na FBiH pa i BiH nivo...mada nije da nisam ocekivo. Nemaju ni kadar ni politiku a uz duzno postovanje NEMAJU NI POJMA U STA SE UPUSTAJU

Pisao sam na vise tema..jedno je KS a drugo npr HNK a o FBIH da ne govorim. Dino i trojka to odbijaju da shvate...

Sta god ko pricao ljudi van KS ne vjeruju trojci ni za kantonalni nivo a kamol za neki visi gdje se odlucuje o visoj politici. Iskrneo nije bez razloga..ovo nije samo do NiPa nego i NS pa i SDP

Dinini izleti i petljanje u neke stvari bez ikakve potrebe poput nastupa u Neumu idu u prilog svim ovim tezama

4.Osilili su se i los im je kadar, ne los nego prelos, nemaju kapacitet za ono sto se predstavljaju...ja sam prije dvije godine pun nade im dao glas na KS ove izbore nije mi palo napamet..bez kampanje maltene i sa sumnjivom listom...evo razpnite me al ja iskreno kao uvredu dozivljavam da mi osoba poput Arijane bude medju liderima stranke i 2.na listi iz 100 razloga...pa taman dobila 50k glasova

Drago mi je sto se SDP promijenio pa sam cistog srca glas dao Steti i Irfanu :bih:

5.Jos jedan dokaz trenutnog kapaciteta stranke je upravo ova kampanja...pored sto pozitivnih stvari koje su mogli promovisat oni su borbu sveli na licni obracun sa porodicom izetbegovic..uspjeli su u tom samo meni se cini da je pirova pobjeda

6.NiP je toliko poletio da su pobjedili i prije izbora, Dino bi proglasio pobjedu da su dobili 5 mandata...a kako su tek podcijenili rivale..ouu..valjda Dini iz SDA ostalo konta kandidovat svoju sliku i tjt pobjedicemo

7.Na pravom su putu da postanu elitisticka stranka gdje ce raznorazni uhljebi gradit sebi ime i glumit gospodu..

NiP je na prekretnici mogu nastavit rasti a iskreno malo ih dijeli tj par losih poteza da gurnu kljuc u bravu vec 2026..
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#21571 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Spit_fire »

kluz franjo wrote: 06/10/2022 01:12
drug_profi wrote: 06/10/2022 01:00

Ko zna sta je toj populaciji crvena crta.
Licemjerje je osnovna karakteristika, pa oportunizam.
Oprostice prevaru, krađu, laž, izdaju... ali reci nesto protiv selama, vjeronauka, ili progovori o LGBTXYZ pravima, otiso si u qurac...
Ništa od navedenog.
Za 150.000 glasača SDA/HDZ/DF je to egzistencijalno pitanje. Zaposlenje, diploma, subvencija, tender... Čist interes. Tih 150 K će prevrnuti, koliko sutra, ako im pokažeš da im je u interesu da se povuku i ne završe u zatvoru.
Po mojoj procjeni 350.000 njih glasa za "postojanje".
Ne mogu tražiti za ovu konstataciju autorska prava. Jedan kolega forumaš iz Mostara me "prosvijetlio".
Njima mogu SDA/HDZ/DF ukinuti i selam i hvaljen isus, zatvorski zabraniti vjeronauk, a organizovati LGBT+ štafetu mladosti i opet će oni glasati za njih.
Zbog "postojanja".
I ovo ne govori bilo kakva frustracija iz mene. Ovo je demokratski potvrđeno i dokazano (ako je vjerovati CIK-u).
Jer inace svi u drzavnim firmama njih 100k ili kolko vec koji uglavnom imaju ugovor na neodredjeno ce dobit otkaz ako se vlast promijeni :-) ma hajde sta mi rece...

Pisete gluposti i o vjeri...bar u sarajevu ljudi nisu optereceni ni time ni gej paradom, na anti gej paradu cak ni navijaci nisu dosli, da se ista organizuje uz minimalne policijske snage sumnjam da bi bilo nekih vecih izgreda ala u BG..

Bezveze lupate neke floskule ustaljenog misljenja koje prica raja po kafama...pokusavate sami sebe tj svoje sugradjane predstavit ko zatucane debile...vama na obraz..garantujem da zahiragic za onaj "herojski" cin pred pozoristem nije dobio nijedan glas koji vec nije imao

Sto se tice drzave i entiteta, tu im ljudi ne vjeruju i nije da nema osnova za to...nasa stranka se svakako ne bavi patriotizmom i bez ikakve potrebe pljuje u lice bosnjacima (vidi pod Mostar), dino u jeku najvecih napada na drzavu od rata se ofira po neumu sa izjavama, a sdp kao vrhunac salje ljude u "ugrozena" podrucja da brane bosnjacke i interes BiH a ljudi nece ni da se izjasne da su pripadnici tog naroda(vidi pod Mostar)..jos im pricaju bajke da ako si ti fin i drugi ce bit (vidi pod lana prlic)...

Lijepo vi sve pisete iz sarajeva samo sto ne vidite dalje od m.dvora, a hocete da se vasa pita

Da se odma ogradim da me apsolutno nije briga sta SDA radi ovdje pricamo o trojci, posto predpostabljam da je kontraargument JESMO VAGNO AL SDA JE PROLJEV
User avatar
Styling
Posts: 12503
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#21572 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Styling »

svi u napad wrote: 06/10/2022 00:30 Odlazak u Neum je bio prevelik zalogaj za Dinu i cijenu toga je platio. Koliko god dominirao za govornicom, sireci populizam i ostavljajuci utisak velikog vodje Dino je jos uvijek politicki neiskusan i malo je vise zinuo nego sto moze progutati. SDA je iskoristila Neum da ga na hinjaka predstavi kao izdajicu koja stoji na strani HDZ-a. Posto je dogovoreno da se neprica o stvarima sa sastanak Dino se nije ni mogao nesto braniti. Imenovanje svojih jarana difovaca za ministre je isto tako jedan od aferima koji se ne zaboravljaju a na kraju i dolazak Campare i Zvizdica koliko god Zvizdic bio jak igrac je problematican iz razloga stvaranja malog SDA koji ce uci u koaliciju sa velikim SDA. Moze Dino pricati sta hoce ali percepcija kod raje dolaskom glavesina tj. njegovih jarana iz SDA se promjenila. No bez obzira na sve probleme Dino treba biti zadovoljan rezultatom jer su oni ipak mlada stranka koja ako nastavi sa radom ce sigurno rasti i postati jaobitan faktor u nasoj politici. Zivjeli
Dino i Fahro su odličan posao napravilu u Neumu. Morao je neko Bakira kontrolisati inače bi potpisao sve HDZ kao i Mostarski sporazum.

De malo,budite racionalni i nemojte dozvoliti da vam Bakir bude izvor informacija jer je frajer u srži kvaran.

Ja imam informacije od ljudi iz stranih ambasada koji su učestvovali na pregovorima u Neumu. Ni blizu nije istina ono što Bakir govori. Nelson ga je zamalo nagovorio da potpiše “novi Mostarski sporazum” jer je strancima bili u interesu da se riješi bilo šta kako bi sebi mogli pripisati poene da su uspjeli. Dino i Fahro su ga u tome spriječili. A, vi mislite šta hoćete.
User avatar
Styling
Posts: 12503
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#21573 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Styling »

akcelerator wrote: 06/10/2022 01:54 Image

Čovjek je rekao jako bitnu stvar. Po mom rezonu, izgleda da je Konaković preuzeo ulogu promotora Bošnjaka u teroriste. Kad to decenijama nije uspjelo režimima iz Srbije, Hrvatske, entiteta RS i HDZ-u, nekim vanjskim faktorima, čini se da je konačno pronađena podobna ličnost koja će to uraditi iznutra. Otimanjem izborne volje najvećeg dijela najvećeg naroda u državi slon će izazvati haos i u tom narodu i u ovoj državi. Njega će njegova "raja" njegovati kao spasioca dok mu vlastiti narod budu proglašavali ekstremistima, teroristima, fundamentalistima, islamistima...
Naravno da ih treba gurnuti na marginu što više. Pokazalo se u KS da je to ispravan potez. Ili možda vam odgovara da i narednih četiri godine gledamo Fadila kako nas bjesomučno pljačka u talu sa HDZ, da budžete tretiraju kao svoj bankomat i onda svi ljubimorni što u KS ide nova pruga, što porodilje dobijaju po 1000KM, što mladi dobijaju subvencije, što boračka populacija dobija stanove, itd. Možda ste vi mazohisti po opredjeljenju, mi u KS nismo.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65592
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#21574 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by _BataZiv_0809 »

giannibelif wrote: 06/10/2022 00:39 Poređenje Konaković-Vučić je u vidu neke egomanije je stvarno smiješno. Konaković je jedan zdrav mangup, a Vučić teško bolesni manijak.
Ni prvi ni zadnji put da se ovdje teski SDA botulizam pakuje pod umiveno lice satro objektivnosti.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72585
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#21575 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Velkoski »

_BataZiv_0809 wrote: 06/10/2022 07:07
giannibelif wrote: 06/10/2022 00:39 Poređenje Konaković-Vučić je u vidu neke egomanije je stvarno smiješno. Konaković je jedan zdrav mangup, a Vučić teško bolesni manijak.
Ni prvi ni zadnji put da se ovdje teski SDA botulizam pakuje pod umiveno lice satro objektivnosti.
Prpa i Lakat su daleko od SDA botova, ali zato Schmidt tema dominira :mrgreen:
Post Reply