Narod i Pravda (Konakovic)

Post Reply
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#20426 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Spit_fire »

Prpa.ba wrote: 12/08/2022 14:00 Otkud li onda da se u ovom mandatu Vlade KS uradilo vise nego u prethodnih 4-5 mandata kumulativno?

Takav vakat dosao, Vuciceva zavera da nas pokori, ili se nije nista ni uradilo po inverznovom Novalicevom principu: "nije nista uradjeno, ali vi nesto vidite". :mrgreen:

Ah evo i ovih sa HDZ-om. NiP je ustvari HDZ zavera da lakoverni Bosnjaci pohrle za rezultatima na kantonu, pa da se desi veleizdaja. Pajel. :mrgreen:
Kazem kanton ok svaka cast, podrzao sam i nacelnika iz NiP svojim glasom...nemam sta rec.Neka ih jos jedan mandat

Vec preko tog nivoa apsolutno nemam povjerenje ni u NiP a jos manje u Dinu, imam osjecaj da bi prodao sve za saku vlasti..

Onda ove kompromitacije oko Zvuzdica...pljujes na covjeka 5 godina i on ti dodje ti ga uzmes u stranku i jos ti bude alfa i omega...ma daj ba

Sto se tice HdZ to je moja neka predpostavka, a nije tesko provjerit sve sto sam naveo pa nek svak zakljuci kako zeli
Last edited by Spit_fire on 12/08/2022 14:07, edited 1 time in total.
User avatar
laserShow
Posts: 4071
Joined: 30/04/2022 22:10
Grijem se na: nacionalizam

#20427 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by laserShow »

Spit_fire wrote: 12/08/2022 14:00 Ko sto neko rece, ima i onih koji su manje zlo od oba
A ko, daj mi ime, pa da i ja razmislim kome ide moj glas? Za sda i satelite znam da ne bi dobili ni da mi zivot ovisi o istima. Trideset godina unistavaju moju okolinu, prijatelje...
U najdirektnijem odgovoru na tvoje pitanje, prije bih, uprkos svim njihovim manama, glasao za NS ili SDP nego za NiP.
Jasno i to je jedno od rjesenja, koje svakako podrzavam :)
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#20428 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Spit_fire »

laserShow wrote: 12/08/2022 14:07
Spit_fire wrote: 12/08/2022 14:00 Ko sto neko rece, ima i onih koji su manje zlo od oba
A ko, daj mi ime, pa da i ja razmislim kome ide moj glas? Za sda i satelite znam da ne bi dobili ni da mi zivot ovisi o istima. Trideset godina unistavaju moju okolinu, prijatelje...
U najdirektnijem odgovoru na tvoje pitanje, prije bih, uprkos svim njihovim manama, glasao za NS ili SDP nego za NiP.
Jasno i to je jedno od rjesenja, koje svakako podrzavam :)
Ja glasam za ljude ne za stranke, mada nije to neka razlika al eto radi sebe..

Jbg nek svak procjeni ja sam svoj stav o NiPu rekao. Sto se tice za koga...na dva nivoa moj glas ide osobama iz SDP, ne stranci nego njima

Za predsjendika sam vec vise puta naveo
lavic
Posts: 3081
Joined: 14/04/2011 15:03

#20429 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by lavic »

Login77777 wrote: 12/08/2022 13:21
lavic wrote: 12/08/2022 13:05
Jest , samo su oni krivi.... Objektivno u kakvim smo govnima bili izvukli su maximum.
Moze se reci ako se gleda iz ugla zlocinaca. Od RBiH su nas sveli na to da su istu ukinuli i dali pravo postojanja separatistickog manjeg entiteta i takozvane hb. Majstori znanja sto bi se reklo. :thumbup:
Trebali su tebe povesti na pregovore a "6" flotu parkirati u Neum. Ne budi smjesan :bih: :bih:
User avatar
Str0nz
Posts: 1270
Joined: 27/10/2021 00:45
Grijem se na: Hodza > marfi

#20430 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Str0nz »

Kazu, bolje SDA 2.0 nego original. Sto vise glasova za "vizionare" iz NiP-a sto prije ce zajedno sa HDZom odvesti BiH na pravi put.
Predsjednik Federacije ignoriše liste VSTV-a i svojih potpredsjednika: Čavara namjerava u Ustavni sud FBiH imenovati Dubravka Čamparu i dugogodišnjeg sekretara Ustavnog suda Republike Srpske Ljubomira Ožegovića

Prema informacijama Istrage, Čavara će, nakon intervjua, izabrati četiri kandidata i dostaviti ih svojim potpredsjednicima na saglasnost.

Image

Predsjednik Federacije BiH Marinko Čavara povukao je potez kojim svoje potpredsjednike dovodi u tešku situaciju. Ako ne pristanu na njegov prijedlog za imenovanje sudija Ustavnog suda FBiH, odgovornost za blokadu procesa više neće biti na Marinku Čavari, već na Milanu Dunoviću i Meliki Mahmutbegović. Ukoliko, pak, prihvate prijedlog predsjednika Fedracije, u Ustavni sud FBiH će biti imenovane sudije bliske SNSD-u, HDZ-u BiH, te Narodu i Pravdi. Čavara, saznaje Istraga, namjerava svojim potpredsjednicima dostaviti listu na kojoj će se, pored ostalih, naći imena Dubravka Čampare (NiP) i Ljubomira Ožegovića (SNSD). Ranije prijedloge koje su Milan Dunović i Melika Mahmutbegović dostavili predsjedniku Federacije, Marinko Čavara neće uzeti u obzir. Naprotiv, on sada želi sačiniti svoju listu i tako dovesti potrpedsjednike pred svršen čin.

U Ustavnom sudu FBiH su četiri upražnjena mjesta. Od devet potrebnih sudija u Sudu ima njih pet. Da bi odlučivali o vitalnom nacionalnom interesu, potrebno je šest sudija, i to najmanje po dvoje iz reda konstitutivnih naroda. U Ustavu Federacije BiH piše da se Ustavni sud sastoji se od devet sudija, od kojih su najmanje po dva iz reda sva tri konstitutivna naroda i jedan iz reda Ostalih. Trenutno u Ustavnom sudu FBiH sjede Vesna Budimir (Hrvatica), Aleksandra Martinović (Ostali), Edin Muminović (Bošnjak), Kata Senjak (Hrvatica), Mirjana Čučković (Srpkinja). Dakle, kvote sudija iz reda hrvatskog naroda i ostalih su popunjene, dok Bošnjacima i Srbima nedostaje po najmanje jedan sudija. Evo kako se biraju sudije.

U Ustavu Federacije BiH piše da je predsjednik Federacije BiH nadležan za imenovanje sudija Ustavnog suda FBiH na prijedlog kandidata od strane Visokog sudskog i tužilačkog vijeća BiH. U članu 6, poglavlje sudska vlast, dalje je navedeno predsjednik Federacije, uz saglasnost potpredsjednika, dostavlja na potvrdu Domu naroda FBiH prijedlog za imenovanje sudija Ustavnog suda FBiH, a imenovanje potvrđuje većina delegata Doma naroda koji su prisutni i glasaju.

Dakle, Čavari je potrebna saglasnost potpredsjednika da bi listu dostavio u Dom naroda FBiH na potvrdu. On je do sada to izbjegavao učiniti, ali nakon pritiska OHR-a, promijenio je taktiku. Čavara, sada, pojedinačno poziva sve dosadašnje kandidate za sudiju Ustavnog suda FBiH da dođu u njegov kabinet na intervju. Među onima koje je pozvao su i kandidati koje je eliminirao VSTV, iako je, po Ustavu, dužan poštovati njihovu listu. Zbog toga su potpredsjednici Federacije BiH uputili pismo OHR-u.

“Predsjednik FBiH Marinko Čavara (HDZ) samoinicijativno i mimo procedura poziva kandidate za sudije Ustavnog suda FBiH na razgovor. Na ovaj način predsjednik Čavara direktno krši Ustav FBiH te oduzima ingerencije Visokog sudskog i tužilačkog vijeća Bosne i Hercegovine (VSTV BiH) koje je već provelo zakonom propisanu konkursnu proceduru i koje je jedino kompetentno za tako nešto”, naveli su Mahmutbegovićeva i Dunović.

Prema informacijama Istrage, Čavara će, nakon intervjua, izabrati četiri kandidata i dostaviti ih svojim potpredsjednicima na saglasnost. Na listi bi se trebao naći jedan sudija iz reda hrvatskog naroda, jedan iz reda srpskog, jedan iz reda bošnjačkog i jedan iz reda ostalih. Prođe li njegov prijedlog, Hrvati bi u Ustavnom sudu FBiH imali troje sudija, dok bi Srbi, Bošnjaci i ostali imali po dva. No, to je u skladu sa Ustavom FBiH, jer je odredba prema kojojoj svaki od konstitutivnih naroda mora imati najmanje dvoje sudija. Međutim, postoje nedoumice u vezi sa brojem sudija iz reda ostalih.

“Ustavni sud sastoji se od devet sudija, od kojih su najmanje po dva iz reda sva tri konstitutivna naroda i jedan iz reda Ostalih”, piše u Ustavu FBiH.

Dio pravnih eksperata koje je konstultovala Istraga stava je da Ostalima, zapravo, pripada samo jedno mjesto, dok drugi, pak, smatraju da ne postoje smetnje da Ostali dobiju dvije pozicije. Aktualni zamjenik predsjedavajućeg Doma naroda FBiH Aljoša Čampara (NiP) je, kako saznajemo, ubijeđivao čelnike Doma naroda da nema smetnji da Ostalima pripadnu dvije pozicije. No, Čampara u ovom slučaju ima lični interes. Njegov brat, naime, jedan je od kandidata za sudiju Ustavnog suda FBiH. Kako se Dubravko Čampara izjasnio kao Ostali, on ne može biti imenovan iz kvote konstitutivnih naroda. U Ustavnom sudu FBiH trenutno sjedi Aleksandra Martinović, koja je sudija iz reda Ostalih. Čampara bi, u tom slučaju, bio drugi sudija koji je izjašnjava kao Ostali.

U dogovoru sa kadrovima NiP-a Marinko Čavara, kako saznajemo, namjerava upravo Dubravka Čamparu predložiti za sudiju Ustavnog suda FBiH. Osim toga, Čavara namjerava predložiti i Ljubomira Ožekovića bliskog SNSD-u. Ožegović je dugogodišnji sekratar Ustavnog suda Republike Srpske.
https://istraga.ba/predsjednik-federaci ... ljubomira/
AtillaS
Posts: 2140
Joined: 27/08/2021 18:55

#20431 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by AtillaS »

🤮🤮🤮
User avatar
Prpa.ba
Posts: 10978
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#20432 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Prpa.ba »

Bakire, izdrzite Predsjednice. Izdajnici se nakotili na svim stranama, a Bosni prijeti nestanak. Samo koalicija SDA-HDZ je garant opstojnosti domovine, dok koalicije NiP-HDZ vode drzavu u nestanak. :(
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#20433 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Spit_fire »

Ja kazem opasno koketiranje sa HDZ ..nisam slijep pored ociju
User avatar
Prpa.ba
Posts: 10978
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#20434 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Prpa.ba »

Reklo bi se tradicionalno koketiranje najvece stranke u Bosnjaka sa HDZ-om.. nekad SDA, nekad NiP, hajte.. :mrgreen:
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#20435 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Spit_fire »

Prpa.ba wrote: 12/08/2022 18:06 Reklo bi se tradicionalno koketiranje najvece stranke u Bosnjaka sa HDZ-om.. nekad SDA, nekad NiP, hajte.. :mrgreen:
Pa dobro al nije to opravdanje :D
User avatar
Str0nz
Posts: 1270
Joined: 27/10/2021 00:45
Grijem se na: Hodza > marfi

#20436 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Str0nz »

Znaci jos uvjek na ovom djelu foruma vazi ako kritukujes NiP za dokazano uvlacenje Hrvatskoj i HDZ-u u dupe i nesumnjivo koketiranje sa istima dok se predstavljaju kao "pro-BiH" stranka i lazu bezsramno glasace i narod, posebno najveca zmija na politickoj sceni, Dinokio, to znaci da si SDA pristalica.

Dritan approves this message.
El_comadante
Posts: 7921
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#20437 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by El_comadante »

AtillaS wrote: 12/08/2022 14:04
Login77777 wrote: 12/08/2022 13:17

Narod glup jer vidi da su nas doticni zavalili u govna. Ja bi prije rekao da smo zaglupljen narod jer jos dosta ne vide u sta su nas ti ljudi uvalili i glasaju i dalje za iste. Nije niko Aliju i Harisa tjerao da od separatista prave legaliste.

@palermo tebi nema korist odgovarati jer si glasac SDA.
Da, inače, priča se da su Aliji u Dejtonu rekli: vidi, rođak, sve što kažeš biće tako, ako ti se ne pregovara s ovim agresorima i genocidašima ti samo reci i sve ćemo im uzeti.

Svi vi koji ste danas pametni na tu temu, izvolite pa napravite bolje. Alija vam je ostavio više izbora od onih koji su tada postojali. Nema ubijanja, uništavanja, gladi, ucjena. Možete u suhom, čistom, na toplom djelovati i napraviti bolje. Ili vratite na stanje prije potpisivanja Dejtona pa ispravite krive Drine. Nebo vam je granica.

A ne znam ni što razgovaram s tobom, ne znam ni ko si ni šta si, ali ostavljaš dojam da si 1995. bio ili balavče ili daleko od rata.
Jeli Alija ostavio ili borci na liniji i pregovarači u Daytonu?
User avatar
Prpa.ba
Posts: 10978
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#20438 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Prpa.ba »

Str0nz wrote: 12/08/2022 18:36 Znaci jos uvjek na ovom djelu foruma vazi ako kritukujes NiP za dokazano uvlacenje Hrvatskoj i HDZ-u u dupe i nesumnjivo koketiranje sa istima dok se predstavljaju kao "pro-BiH" stranka i lazu bezsramno glasace i narod, posebno najveca zmija na politickoj sceni, Dinokio, to znaci da si SDA pristalica.

Dritan approves this message.
Kolicina kmeke i zuci upucuje na agresivce iz DF-GS podskupa SDA. :lol:
Hakiz
Posts: 40411
Joined: 30/07/2015 20:01

#20439 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Hakiz »

mirza_15 wrote: 12/08/2022 02:00 Šta znači raditi na tome? Ja zamolio konretno šta i kako dobio opet spisak želja. Treba presjeći kaže Hakiz. Ko će presjeći? VP?

Hajde da ne idemo dalje samo jedno pitanje za razmišljanje:

Kako ćete ukinuti RS? Uzeti u obzir stanje na terenu, strukturu stanovništva, okruženje. Koji su to koraci? Nije problem patriotizma samo treba malo i realizma. Politika je umijeće mogućeg. RS možeš ukinuti samo oružjem i uz jaku međunarodnu potporu protivno trenutnom Ustavu i zakonima. Koji je drugi način? I mislim da je veliki "problem" BiH u međunarodnim krugovima njeno većinsko stanovništvo. Volio bih da se varam.
Kada sam rekao presiheči mislio sam na to da građsni i Bošnjaci, što bi činilo većinu stanovnika BiH jasno da do znanja da samo građanska BiH dolazi u obzir, pćštagod bilo ko, uključujući VP, kaže. Ili građanska ili status quo.
AtillaS
Posts: 2140
Joined: 27/08/2021 18:55

#20440 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by AtillaS »

El_comadante wrote: 12/08/2022 19:39
AtillaS wrote: 12/08/2022 14:04
Da, inače, priča se da su Aliji u Dejtonu rekli: vidi, rođak, sve što kažeš biće tako, ako ti se ne pregovara s ovim agresorima i genocidašima ti samo reci i sve ćemo im uzeti.

Svi vi koji ste danas pametni na tu temu, izvolite pa napravite bolje. Alija vam je ostavio više izbora od onih koji su tada postojali. Nema ubijanja, uništavanja, gladi, ucjena. Možete u suhom, čistom, na toplom djelovati i napraviti bolje. Ili vratite na stanje prije potpisivanja Dejtona pa ispravite krive Drine. Nebo vam je granica.

A ne znam ni što razgovaram s tobom, ne znam ni ko si ni šta si, ali ostavljaš dojam da si 1995. bio ili balavče ili daleko od rata.
Jeli Alija ostavio ili borci na liniji i pregovarači u Daytonu?
Svi mi skupa, ali je Alija bio tema pa sam njega lično pominjao.
mirza_15
Posts: 10604
Joined: 19/01/2015 09:26

#20441 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by mirza_15 »

Hakiz wrote: 12/08/2022 19:56
mirza_15 wrote: 12/08/2022 02:00 Šta znači raditi na tome? Ja zamolio konretno šta i kako dobio opet spisak želja. Treba presjeći kaže Hakiz. Ko će presjeći? VP?

Hajde da ne idemo dalje samo jedno pitanje za razmišljanje:

Kako ćete ukinuti RS? Uzeti u obzir stanje na terenu, strukturu stanovništva, okruženje. Koji su to koraci? Nije problem patriotizma samo treba malo i realizma. Politika je umijeće mogućeg. RS možeš ukinuti samo oružjem i uz jaku međunarodnu potporu protivno trenutnom Ustavu i zakonima. Koji je drugi način? I mislim da je veliki "problem" BiH u međunarodnim krugovima njeno većinsko stanovništvo. Volio bih da se varam.
Kada sam rekao presiheči mislio sam na to da građsni i Bošnjaci, što bi činilo većinu stanovnika BiH jasno da do znanja da samo građanska BiH dolazi u obzir, pćštagod bilo ko, uključujući VP, kaže. Ili građanska ili status quo.
Ništa. Ako većina stanovnika tako kaže RS će se sam ukinuti, glasovima iz RS. Predstavnici vlasti iz RS će shvatiti da treba da se samoukinu ako im se fino objasni :-D Status quo će potrajati i realno je očekivati da potraje kada je RS u pitanju. Zato treba pokušati, kažem pokušati, spustiti tenzije, raditi na ekonomskim temama i olakšanju života povratnicima, pokušati postići što bolji rezultat u skupštini RS kako bi mogao uticati na odluke između dva bloka u RS, pokušati ojačati ulogu vijeća naroda i izjednačiti ga sa domom naroda u FBiH... Priča o građanskoj BiH bez entiteta, koju svi sanjamo, neće donijeti apsolutno ništa osim skupljanja glasova i eventualnog odgovora iz RS-a koji će držati tenzije kakve su sada zbog politike SNSD-a i Milorada Dodika. "100% BiH" SzBiH :mrgreen: Korak po korak raditi na poboljšanju stanja za generacije koje će doći poslije nas, a ne insistirati na građanskoj sada i odmah jer od toga nema ništa i samo je gubljenje energije. Ta vizija treba da ostane, ali za nju treba čekati priliku i raditi na onome što realno može da se promijeni u ovom trenutku.
mirza_15
Posts: 10604
Joined: 19/01/2015 09:26

#20442 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by mirza_15 »

E čuj tekst objektivnog AvAva osnova za donošenje zaključaka. Uz objektivnog AvAva naleti i objektivni čitalac koji mu apsolutno vjeruje. Ne zapita se objektivni čitalac prvo je li istina da će Čavara to predložiti. Drugo pitanje je, ako zaista i predloži da li je to u konsultaciji sa kadrovima NiP-a kako se u tekstu navodi ili možda namjerno navodi imena za koja zna da svakako neće proći, a nekome će u predizbornoj kampanji čitava priča ići na mlin. Treće pitanje koji objektivi posmatrač i ne pomišlja da postavi je zašto to radi Čavara ako zna da neće proći i nanosi li time štetu ili korist NiP-u. Pitanje je zašto bi to NiP radio u predizborno vrijeme ako o tome odlučuje i Mahmutbegović. Nameće se onda i četvrto pitanje, ako u predizborno vrijeme, potezom koji neće proći, nanosi štetu NiP-u u čijem interesu Čavara povlači taj potez? Oni će se posvađati, SDA će da stane na branik domovine, ništa se promijeniti neće, a NiP je izdajnik koji ništa nije dobio osim lošeg image pred izbore. Za to vrijeme će SDA da ostane u koaliciji sa HDZ-om u svim općinama SBK iako ne mora i može da ih izbaci iz vlasti dok se HNS i Šmit prilikom pokušaja donošenja IZ-a pozivaju na Bakirov potpis na mostarskom sporazumu. Dobar spin nema šta :mrgreen:
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3380
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#20443 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Billy The Pljuc »

Styling wrote: 12/08/2022 06:20 Da smo proteklih 26 godina imali vlast kako treba, razvoj ekonomije i društva ne bi nam smetali ni entiteti, ni konstitutivnost, ni ustroj države kakav imamo. Problem je što su nas vodili lopovi koji su u ustroju države tražili opravdanje za nerad i stagnaciju a u pozadini vršili sistematsku pljačku države.
Znači, problem su ljudi a ne Ustav, entiteti i konstitutivnost.
:thumbup:

Lijepo napisano, fali samo ono - antidržavno djelovanje, nekada skriveno a nekada sasvim otvoreno. I kad im "odvadiš" da su isto radili motivisani krađom ili pozicioniranjem svojih kadrova ostane hepte toga gdje nema drugog objašnjenja osim da su svjesno rušili državu ispunjavanjem želja druge dvije strane.

Ofskroz da smradovi po bespućima interneta pokušavaju prebaciti lopticu i čak tvrditi da je to ono što nas čeka ukoliko Kifla and Co. uzmu izbore. Meni su iskreno smiješni ti njihovi pokušaji ali bi nas sve to u suštini trebalo zabrinjavati, mnogi će popušiti njihovu priču a o onima koji su ideološki potpuno zaluđeni ne vrijedi ni pisati, vidimo da ih ima sudeći po svijetlim primjerima ovdje na forumu.

Ili mi ili oni, klasična borba dobra protiv zla, kako god se dobro ne činilo najsretnijim riješenjem dileme nema, treba ih podržati jer SDA nije ništa doli pure evil i nema sa njima nikakve budućnosti, dovoljno se osvrnuti unazad i pogledati šta su sve radili a što kao krajnji rezultat ima ovo sranje u kojem se sad nalazimo.

Još davno napisah da će doći vrijeme da se svedu računi i da sve ijedan treba ispostaviti SDA na naplatu.
Last edited by Billy The Pljuc on 13/08/2022 09:02, edited 1 time in total.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 10978
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#20444 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Prpa.ba »

Zamislite samo misaoni eksperiment gdje NiP negdje u SBK ode sa HDZ-om u vlast. To bi bio vrhunski dokaz veleizdaje, forumi bi gorili, a agresivci iz DF-GS bi dozivljavali aneurizme.

Kad SDA radi tal sa HDZ-om, to je OK jer mora radi relaxacije odnosa. :lol:
statixx
Posts: 8786
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#20445 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by statixx »

I pausal se morao povecati, sve da se umiri partner. :mrgreen:
mirza_15
Posts: 10604
Joined: 19/01/2015 09:26

#20446 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by mirza_15 »

Prpa.ba wrote: 13/08/2022 08:31 Zamislite samo misaoni eksperiment gdje NiP negdje u SBK ode sa HDZ-om u vlast. To bi bio vrhunski dokaz veleizdaje, forumi bi gorili, a agresivci iz DF-GS bi dozivljavali aneurizme.

Kad SDA radi tal sa HDZ-om, to je OK jer mora radi relaxacije odnosa. :lol:
Uvijek dupli standardi. Čak bih i razumio da nije bilo izbora, ali u Travniku, Jajcu, Bugojnu i N.Travniku nisu morali, ali su odabrali HDZ. Bukvalno su, umjesto drugih probosanskih stranaka izabrali HDZ da s njima prave većinu. Da je NiP imao kapacitet i da je to uradio u samo jednoj općini gorile bi društvene mreže. Ali za njih je to sasvim OK. Čak niko to i ne problematizira na veliko. A i to što to niko ne problematizira (samo se nakon lokalnih tu i tamo usput spomenulo), govori nešto o djelovanju u javnom prostoru jednih i drugih.
A_A_AKCIJA
Posts: 5899
Joined: 16/11/2009 02:54

#20447 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by A_A_AKCIJA »

Spit_fire wrote: 12/08/2022 18:05 Ja kazem opasno koketiranje sa HDZ ..nisam slijep pored ociju
Bez ljutnje, ovo drugo, sa očima je u pitanju.

Jedno dvadeset puta je na forumu postavljen dokument koji je Bakir potpisao u Mostaru a tiče se legitimnog predstavljanja naroda. Potpisao čovjek želje HDZ-A i dogovorio da poslije Mostara to ide na cijeloj državi.

U normalnoj državi bi potpisnici toga bili hapšeni, jer su dogovarali neustavne aktivnosti.

To je proizvelo tolike probleme, jer sva ova frka oko izbornog zakona dolazi samo zbog toga. Jer je Bakir pristao, ali nema hrabrosti, a ni ruku da to progura. I sada OHR pokušava da izgladi situaciju nametanjem nekog hibrida tog dogovora.

I nakon svega ovoga neko se usudi reći da NiP šuruje sa HDZ-om?!

Ponavljam, ćorav pored očiju.

SDA jedinu šansu za spas vidi u betoniranju nacionalističkog sukoba, koji će državu držati na rubu, u situaciji u kojoj je samo bitno da ne puca. U pozadini će BiH biti podijeljena između tri oligarhije koje neće poštovati ništa od zakona. Zato su i potpisali legitimno predstavljanje, jer se to odnosi i na njihove Bošnjake, koji će biti legitimni.

Da ne spominjem glasanje za člana Doma naroda iz SBK, kojeg je SDA izglasala i odabrala HDZ umjesto SDP člana i zabiberila nam čorbu da nemamo implementiranje izbora evo četiri godine. Isto su uradili sa Majkićkom iz SNSD.
HDZ je naravno vratila uslugu i podržala Sebijin upravni ili biješe nadzorni odbor na Kliničkom centru, da je neko ne bi ugrozio.

I opet neko može izvaliti komadinu gluposti da NiP koketira sa HDZ-OM.

Da ne govorim da imaju bukvalno 0% vlasti i isto toliko mogućnosti da se dokažu, pa se opet priča o tome da se nisu dokazali na federalnoj i državnoj razini. Pa kako će se dokazati?
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#20448 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Spit_fire »

A_A_AKCIJA wrote: 13/08/2022 11:03
Spit_fire wrote: 12/08/2022 18:05 Ja kazem opasno koketiranje sa HDZ ..nisam slijep pored ociju
Bez ljutnje, ovo drugo, sa očima je u pitanju.

Jedno dvadeset puta je na forumu postavljen dokument koji je Bakir potpisao u Mostaru a tiče se legitimnog predstavljanja naroda. Potpisao čovjek želje HDZ-A i dogovorio da poslije Mostara to ide na cijeloj državi.

U normalnoj državi bi potpisnici toga bili hapšeni, jer su dogovarali neustavne aktivnosti.

To je proizvelo tolike probleme, jer sva ova frka oko izbornog zakona dolazi samo zbog toga. Jer je Bakir pristao, ali nema hrabrosti, a ni ruku da to progura. I sada OHR pokušava da izgladi situaciju nametanjem nekog hibrida tog dogovora.

I nakon svega ovoga neko se usudi reći da NiP šuruje sa HDZ-om?!

Ponavljam, ćorav pored očiju.

SDA jedinu šansu za spas vidi u betoniranju nacionalističkog sukoba, koji će državu držati na rubu, u situaciji u kojoj je samo bitno da ne puca. U pozadini će BiH biti podijeljena između tri oligarhije koje neće poštovati ništa od zakona. Zato su i potpisali legitimno predstavljanje, jer se to odnosi i na njihove Bošnjake, koji će biti legitimni.

Da ne spominjem glasanje za člana Doma naroda iz SBK, kojeg je SDA izglasala i odabrala HDZ umjesto SDP člana i zabiberila nam čorbu da nemamo implementiranje izbora evo četiri godine. Isto su uradili sa Majkićkom iz SNSD.
HDZ je naravno vratila uslugu i podržala Sebijin upravni ili biješe nadzorni odbor na Kliničkom centru, da je neko ne bi ugrozio.

I opet neko može izvaliti komadinu gluposti da NiP koketira sa HDZ-OM.

Da ne govorim da imaju bukvalno 0% vlasti i isto toliko mogućnosti da se dokažu, pa se opet priča o tome da se nisu dokazali na federalnoj i državnoj razini. Pa kako će se dokazati?
Ako je konakovicu jedini argument jesmo go,vna al i SDA je...onda nek ugasi stranku.

Bilo kakva kritika koja se uputi NiPu oni vade SDA iz ladice...

SDA me ne zanima
User avatar
Str0nz
Posts: 1270
Joined: 27/10/2021 00:45
Grijem se na: Hodza > marfi

#20449 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Str0nz »

Cuo sam da je jucer poceo SFF ali sam promasio da je na foruma bio festival NiP-ovi botova. Nadmasili cak i SDA botove, ali realno to i jeste taj neki prirodni rivalitet. Treba malo prosiriti vidike, a ne gledati sve iskljucivo kroz spektar NIP-SDA, kao dobro-zlo, kada su oboje identican komad govneta.

Sto se tice pokusaja pranja i prebacivanje sve krivice na original SDA sa SDA 2.0, mislim da to slike, koje govore vise od 1000 rijeci najbolje opisuju.
Str0nz wrote: 26/03/2022 01:01 Ovdje Cirilo na zadnjoj slici dize kragnu i pravi facu kao "the Godfather", vjerovatno je Dini sekund prije ponudio dogovor kakvog se NE moze odbiti :D
Konaković napada novinare, dok ga hvale Milanović i Čović, u Neumu se ugodno družilo

Image

(Patria) - Predsjednik Hrvatske Zoran Milanović izjavio je danas da su neke bošnjačke stranke tokom pregovora o izbornoj reformi bile konstruktivne.

S druge strane, za propast pregovora optužio je SDA i građanske stranke koje je nazvao unitarističkim (SDP i DF).

Image

"Predvidivo, kao buđenje medvjeda iz zimskog sna. Dakle SDA, sarajevska čaršija pregovara lažno par dana pa onda to sve sruši. Drugi predstavnici bošnjačkih stranaka su konstruktivniji", kazao je Milanović.

Te druge i konstruktivne bošnjačke stranke, kada je riječ o Izbornom zakonu BiH, predsjednik Republike Hrvatske, sada već hvali u kontinuitetu, očito zbog saglasnosti sa njihovim stavovima.

Tako je još u julu prošle godine Milanović uoči radne večere s čelnicima Hrvatskog narodnog sabora BiH, ocijenio ohrabrujućim što je nekoliko bošnjačkih političara poput Fahrudina Radončića i Elmedina Konakovića izjavilo da nije pošteno da Bošnjaci biraju “hrvatskog člana Predsjedništva BiH”.

Sada Milanović ponovo ukazuje na tu konstruktivnost bošnjačkih stranka, a kakve prirode je ta konstruktivnost ponajbolje ilustruje djelić atmosfere sa propalih pregovora u Neumu, odnosno fotografije ugodnog ćaskanja između pregovaračkih timova HDZ-a na čelu sa Draganom Čovićem i NiP-a na čelu sa Elmedinom Konakovićem.

Image

Istim onim Konakovićem koji posljednjih dana napadajući novinare, bezuspješno pokušava negirati vlastiti iskaz da se i na zadnjim pregovorima snažno usprotivio bosanskom konsenzusu o potrebi reduciranja Doma naroda na mehanizam zaštite vitalnog interesa. Ono što Konaković zaboravlja jeste da ne postoji taj recept po kojem je moguće pomiriti koncepciju građanske i etničke Bosne i Hercegovine, i da u ovom trenutku stati uz koncepcije HDZ-a, znači izdati ono što je minimum bosanskog interesa.

Umjesto to da shvati lider NiP-a, nastavlja da srlja i inkriminira novinare. Takvo ophođenje možda jeste moguće na prostoru koji kontrolišu njegovi sagovornici za stolom sa ovih fotografija, ali svakako ne i u bosanskom demokratskom društvu.
Kakav dream team :izet:

https://nap.ba/news/91588
Last edited by Str0nz on 13/08/2022 19:15, edited 1 time in total.
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#20450 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Spit_fire »

@Str0nz "Ali i SDA je i SDA je ...i on je mene i on je mene" :skoljka:
Post Reply