Narod i Pravda (Konakovic)

Post Reply
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#18201 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by jefff »

Styling wrote: 09/02/2022 14:31
DonieBrasco wrote: 09/02/2022 14:26 Dino ce sebe poslati na smetljiste politike ovim postupcima da relaksira odnose sa hrvatima koji zele zlo BIH i bosnjacima, otvoreno to govore i rade na tome.

Ali eto kao udovolji im, relaksiraj mozda se promjene. :lol:
Bakir ih relaksira otkako je preuzeo SDA i poceo raspordavati funkcije i institucije u drzavi smao da bi njegova hanuma sjedila na mjestu direktorice. Dok je Bakir "relaksirao" odnose dajuci dom naroda i ministarstva niste tako pricali. Posto bakri vise ne moze nista niti smije, sad kada je drzava u blokadi vi covjeka koji zeli otkociti sve proglasavate izdajicom. Providni ste koliko ste teski.
U drzavi u kojoj ima 144. ministarstva, milijarda razlicitih funkcija rasprodavati iste i nije neki tezak poso.
DonieBrasco
Posts: 15213
Joined: 31/08/2016 16:09

#18202 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by DonieBrasco »

Styling wrote: 09/02/2022 14:31
DonieBrasco wrote: 09/02/2022 14:26 Dino ce sebe poslati na smetljiste politike ovim postupcima da relaksira odnose sa hrvatima koji zele zlo BIH i bosnjacima, otvoreno to govore i rade na tome.

Ali eto kao udovolji im, relaksiraj mozda se promjene. :lol:
Bakir ih relaksira otkako je preuzeo SDA i poceo raspordavati funkcije i institucije u drzavi smao da bi njegova hanuma sjedila na mjestu direktorice. Dok je Bakir "relaksirao" odnose dajuci dom naroda i ministarstva niste tako pricali. Posto bakri vise ne moze nista niti smije, sad kada je drzava u blokadi vi covjeka koji zeli otkociti sve proglasavate izdajicom. Providni ste koliko ste teski.
Ne branim ja pogane zelene i Bakira da ne shvatis pogresno, ne vazi ovo za Dinu nego i za Fahrudina koji ce da udovolje Covicu za kojeg se zna ko je i sta je, zbog neke imaginarne relaksacije. A sta ce dobiti za uzvrat nista doslovno nista, a isti potom ocekuju glas naroda na izborma.

A Covic ce nastaviti gdje je stao zajedno sa Dodikom,
User avatar
drug_profi
Posts: 50198
Joined: 16/07/2012 16:00

#18203 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by drug_profi »

Sacekajte ljudi, ne trcite pred rudu. Vi vec proglasili covjeka izdajnikom, samo zato sto bi pokusao da nadje rjesenje.
User avatar
Styling
Posts: 12503
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#18204 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Styling »

DonieBrasco wrote: 09/02/2022 14:38
Styling wrote: 09/02/2022 14:31

Bakir ih relaksira otkako je preuzeo SDA i poceo raspordavati funkcije i institucije u drzavi smao da bi njegova hanuma sjedila na mjestu direktorice. Dok je Bakir "relaksirao" odnose dajuci dom naroda i ministarstva niste tako pricali. Posto bakri vise ne moze nista niti smije, sad kada je drzava u blokadi vi covjeka koji zeli otkociti sve proglasavate izdajicom. Providni ste koliko ste teski.
Ne branim ja pogane zelene i Bakira da ne shvatis pogresno, ne vazi ovo za Dinu nego i za Fahrudina koji ce da udovolje Covicu za kojeg se zna ko je i sta je, zbog neke imaginarne relaksacije. A sta ce dobiti za uzvrat nista doslovno nista, a isti potom ocekuju glas naroda na izborma.

A Covic ce nastaviti gdje je stao zajedno sa Dodikom,
Oni licno mozda nece nista dobiti, dapace, sigurna sam da nece, ali ce dobiti drzava koja ce se otkociti i narod koji je blokiran zbog drzave. A imamo priliku na slijedecim izborima da ih skroz uklonimo pa da pokusamo normalizovati stanje.
Hakiz
Posts: 39899
Joined: 30/07/2015 20:01

#18205 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Hakiz »

Styling wrote: 09/02/2022 15:43
DonieBrasco wrote: 09/02/2022 14:38

Ne branim ja pogane zelene i Bakira da ne shvatis pogresno, ne vazi ovo za Dinu nego i za Fahrudina koji ce da udovolje Covicu za kojeg se zna ko je i sta je, zbog neke imaginarne relaksacije. A sta ce dobiti za uzvrat nista doslovno nista, a isti potom ocekuju glas naroda na izborma.

A Covic ce nastaviti gdje je stao zajedno sa Dodikom,
Oni licno mozda nece nista dobiti, dapace, sigurna sam da nece, ali ce dobiti drzava koja ce se otkociti i narod koji je blokiran zbog drzave. A imamo priliku na slijedecim izborima da ih skroz uklonimo pa da pokusamo normalizovati stanje.
Izbora je bilo i prije, biće i u oktobru. I bez promjene IZ, bez četvrtog člana predsjedništva itd.

Da su ljudi htjeli, da su htjeli bolji život, sada ne bi iz budžeta plaćali 13 vlada, plaćali bi samo jednu, ostalo bi išlo na bolji život. Narod(i) hoće ovo. Četvrti član to neće promijeniti.
User avatar
Styling
Posts: 12503
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#18206 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Styling »

Hakiz wrote: 09/02/2022 15:46
Styling wrote: 09/02/2022 15:43

Oni licno mozda nece nista dobiti, dapace, sigurna sam da nece, ali ce dobiti drzava koja ce se otkociti i narod koji je blokiran zbog drzave. A imamo priliku na slijedecim izborima da ih skroz uklonimo pa da pokusamo normalizovati stanje.
Izbora je bilo i prije, biće i u oktobru. I bez promjene IZ, bez četvrtog člana predsjedništva itd.

Da su ljudi htjeli, da su htjeli bolji život, sada ne bi iz budžeta plaćali 13 vlada, plaćali bi samo jednu, ostalo bi išlo na bolji život. Narod(i) hoće ovo. Četvrti član to neće promijeniti.
Da bice. a ko zna sta se sve moze u medjuvremenu desiti ako se ne dogovore. Nece it dati saglasnost na budzete i ostale budalastine, zbog kojih ce samo gradjani ispastati.
Hakiz
Posts: 39899
Joined: 30/07/2015 20:01

#18207 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Hakiz »

Styling wrote: 09/02/2022 15:48
Hakiz wrote: 09/02/2022 15:46

Izbora je bilo i prije, biće i u oktobru. I bez promjene IZ, bez četvrtog člana predsjedništva itd.

Da su ljudi htjeli, da su htjeli bolji život, sada ne bi iz budžeta plaćali 13 vlada, plaćali bi samo jednu, ostalo bi išlo na bolji život. Narod(i) hoće ovo. Četvrti član to neće promijeniti.
Da bice. a ko zna sta se sve moze u medjuvremenu desiti ako se ne dogovore. Nece it dati saglasnost na budzete i ostale budalastine, zbog kojih ce samo gradjani ispastati.
A, znam...

Nego, meni je malo šizofrena situacija da kada sve poskupljuje umjest oda gledamo kak osmanjiti troškove administracije i izdvajanja iz budžeta, mi rješenje tražimo u stvaranju jo jednog kabineta člana predsjedništva (njegova plata, sekretarice, vozača, automobila, obezbjeđenja, savjetnika itd).

A koliko bismo samo uštedjeli da ukinemo entitete, kantone itd. Ukidanje entiteta i kantona nije nacionalno ili političko pitanje, ono je, naprosto, ekonomsko pitanje. Ne bi trebali ponderi, bolnice bi imale, škole ne bi prokišnjavale...

:evil:
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7777
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#18208 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Idemedosumom »

Za ukidanje entiteta imas temu o Harisu Silajdzicu. 8)
User avatar
Styling
Posts: 12503
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#18209 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Styling »

Hakiz wrote: 09/02/2022 16:02
Styling wrote: 09/02/2022 15:48

Da bice. a ko zna sta se sve moze u medjuvremenu desiti ako se ne dogovore. Nece it dati saglasnost na budzete i ostale budalastine, zbog kojih ce samo gradjani ispastati.
A, znam...

Nego, meni je malo šizofrena situacija da kada sve poskupljuje umjest oda gledamo kak osmanjiti troškove administracije i izdvajanja iz budžeta, mi rješenje tražimo u stvaranju jo jednog kabineta člana predsjedništva (njegova plata, sekretarice, vozača, automobila, obezbjeđenja, savjetnika itd).

A koliko bismo samo uštedjeli da ukinemo entitete, kantone itd. Ukidanje entiteta i kantona nije nacionalno ili političko pitanje, ono je, naprosto, ekonomsko pitanje. Ne bi trebali ponderi, bolnice bi imale, škole ne bi prokišnjavale...

:evil:
Ja se slazem s tobom, ali sam sigurna da ces se i ti sloziti da je takva radikalna promjena u ovom trenutku nemoguca. Promjene moraju ici korak po korak. Uvodjenje gradjanske drzave krece od glave.
Hakiz
Posts: 39899
Joined: 30/07/2015 20:01

#18210 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Hakiz »

Styling wrote: 09/02/2022 17:54
Hakiz wrote: 09/02/2022 16:02

A, znam...

Nego, meni je malo šizofrena situacija da kada sve poskupljuje umjest oda gledamo kak osmanjiti troškove administracije i izdvajanja iz budžeta, mi rješenje tražimo u stvaranju jo jednog kabineta člana predsjedništva (njegova plata, sekretarice, vozača, automobila, obezbjeđenja, savjetnika itd).

A koliko bismo samo uštedjeli da ukinemo entitete, kantone itd. Ukidanje entiteta i kantona nije nacionalno ili političko pitanje, ono je, naprosto, ekonomsko pitanje. Ne bi trebali ponderi, bolnice bi imale, škole ne bi prokišnjavale...

:evil:
Ja se slazem s tobom, ali sam sigurna da ces se i ti sloziti da je takva radikalna promjena u ovom trenutku nemoguca. Promjene moraju ici korak po korak. Uvodjenje gradjanske drzave krece od glave.
Naravno da kreće od glave.

I zbog toga nam nisu krivi političari, krivi smo mi. Mi da smo htjeli, koliko god izbori bili namještani, skinuli bismo ove i dali signal zamjeni kako moraju.

E sad, krenuti polako pa za koju deceniju ili stoljeće možda i bude, ili kao Ataturk, brutalno i brzo. Samo, za ovo drugo niko nema ni muda, ni snagu, a niti iskreno želi.

Do nas je

DonieBrasco
Posts: 15213
Joined: 31/08/2016 16:09

#18211 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by DonieBrasco »

Samo da Dino, Bakir, Fahro ne popuste Covic za red ne znam cega, taj covjek vise ne zasluzuje nikakve ustupke a ne daje asposlutno nista.
User avatar
drug_profi
Posts: 50198
Joined: 16/07/2012 16:00

#18212 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by drug_profi »

Ustupak u vezi nacina biranja H člana bih oprostio samo ako se u paketu nađe modus da DN ne moze blokirati protok zakona koji realno nemaju veze sa tzv.nacionalnim interesom.
User avatar
Styling
Posts: 12503
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#18213 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Styling »

Sarajmen wrote: 09/02/2022 18:46 Moguća je radikalna promjena sada, za kasnije ne znamo hoćemo li biti živi. Druga je stvar ili pitanje da li će ta promjena biti na bolje. O tom se mogu neke prognoze proicirati, onako neobavezno.
Nemas saglasnosti za radikalne promjene mornim pitem. Samo oruzanom revolucijom mozes nesto napraviti.
User avatar
Point.
Posts: 27562
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#18214 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Point. »

Koji kurac Crnogorac Šćepo pregovara o budućnosti BiH? Neka ide dole u domovinu imaju i oni problema. Čuj ti kepeca, isto da Čović priča. Mrš.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65592
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#18215 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by _BataZiv_0809 »

Point. wrote: 09/02/2022 22:20 Koji kurac Crnogorac Šćepo pregovara o budućnosti BiH? Neka ide dole u domovinu imaju i oni problema. Čuj ti kepeca, isto da Čović priča. Mrš.
A kad je Aida ministrica u Svedskoj onda to valja jel :P
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#18216 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Grean »

Ja ne glasam jos od Zulfikarpasica rahmetli a ovaj Dino se ko' cinio ko moglo bi biti nesto od njega.

Ali od najave "ja se ukljucujem" po pitanju pljacke u fudbalskom savezu koja je usmjerena protiv probosanskih klubova od koje ne bi nista dodjosmo da se spasava "legitimni predstavnik" i ima nekakvo razumjevanje u rangu spijuna Radoncica.

Cekam stranku koja ce se boriti da se konacno pljacka nad Bosnjacima a samim tim i i Bosancima po forrmuli 2+2+2 zaustavi i da dodjemo na ono sto nam pripada a to je 3+2+1. E onda cemo mi ono mjesto koje pobornici treceg uzurpiraju prepustiti Bosancima.
Hakiz
Posts: 39899
Joined: 30/07/2015 20:01

#18217 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Hakiz »

_BataZiv_0809 wrote: 09/02/2022 22:22
Point. wrote: 09/02/2022 22:20 Koji kurac Crnogorac Šćepo pregovara o budućnosti BiH? Neka ide dole u domovinu imaju i oni problema. Čuj ti kepeca, isto da Čović priča. Mrš.
A kad je Aida ministrica u Svedskoj onda to valja jel :P
Touche :lol:
Hakiz
Posts: 39899
Joined: 30/07/2015 20:01

#18218 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Hakiz »

Styling wrote: 09/02/2022 21:59
Sarajmen wrote: 09/02/2022 18:46 Moguća je radikalna promjena sada, za kasnije ne znamo hoćemo li biti živi. Druga je stvar ili pitanje da li će ta promjena biti na bolje. O tom se mogu neke prognoze proicirati, onako neobavezno.
Nemas saglasnosti za radikalne promjene mornim pitem. Samo oruzanom revolucijom mozes nesto napraviti.
Šta se mora nije teško :lol:
Bossona
Posts: 5142
Joined: 21/12/2020 03:28

#18219 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Bossona »

SDA kadet je skočio u Bakirovu i Čovićevu izborno zakonsku živobaru da pomogne Čoviću i da se osveti Komšiću kojeg je nazvao hrvatskim Fikretom Abdićem. Sada mora igrati u kolu a platio bi mnogo više da se nije našao u njemu jer će od njega samo imati štetu. Daj Bože da ta šteta ne bude na račun države.
Njegova politika je doživjela prvi samonakaut u kojem će biti shodno dužini valjanja u blatu sa Čovićem i Bakirom.

Možda dobije utješnu podršku Bakira da se kandiduje za bošnjački predsjednički minder u što sumnjam, jer bi to značilo da su dogovorili postdizbornu koaliciju.

Kakav god bude epilog Konaković će izaći prljav i nositi teret blata uz gubitak mnogih dosadašnjih glasača kao i onih koji su imali namjeru glasati za njegov NiP.

Dobar dio tih glasova će otići SDP-u i Komšićevoj DF-u kojeg je Čovićev i Dodikov ahbab Šćepo napao preko svog satansitičkog ABA3A.

Kao da je Šćepo sa Dinom bio u istoj fildžan vizionarskoj akademiji Izetbegovića :mrgreen:
Šta bi se desilo da je hrvatski narod nekad u prošlosti Fikreta Abdića izabrao za člana Predsjedništva Bosne i Hercegovine iz reda bošnjačkog naroda. Neki paradoksi su tu očigledni“, govori za intervju „Jedan“ predsjednik NIP-a Elmedin Konaković.
https://bosnaglobal.net/vijesti/konakov ... rcegovini/
“Još od 2010. godine ja sam jedan od rijetkih ljudi koji učestvuje u svim pregovorima, stalno tražimo model kako da Hrvatima Bošnjaci ne biraju člana Predsjedništva, ili da budem još precizniji da Bošnjaci ne biraju dva člana Predsjedništva. Mi možemo da zatvaramo oči pred problemom”, poručio je Radončić.
https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/23 ... w8exqjOe0Q
Uslijedio je odgovor DF-a
https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/23 ... l3Qr7X7qqc
User avatar
Point.
Posts: 27562
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#18220 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Point. »

_BataZiv_0809 wrote: 09/02/2022 22:22
Point. wrote: 09/02/2022 22:20 Koji kurac Crnogorac Šćepo pregovara o budućnosti BiH? Neka ide dole u domovinu imaju i oni problema. Čuj ti kepeca, isto da Čović priča. Mrš.
A kad je Aida ministrica u Svedskoj onda to valja jel :P
Aida ne pregovara o bitnim stvarima koji negativno mogu utjecati na državu niti ide niz dlaku aparthejdskim idejama. Svako ima svoje mjesto u svemiru. Šćepino nije da pregovara o IZ.

Kao što nije ni Dinino. Nemaju zajedno 10.000 glasova. Da citiram Draganeca: "Nemaju legitimitet".
The BEN10
Posts: 7558
Joined: 19/09/2011 09:03

#18221 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by The BEN10 »

drug_profi wrote: 09/02/2022 21:58 Ustupak u vezi nacina biranja H člana bih oprostio samo ako se u paketu nađe modus da DN ne moze blokirati protok zakona koji realno nemaju veze sa tzv.nacionalnim interesom.
Slažem se.
User avatar
Styling
Posts: 12503
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#18222 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Styling »

Point. wrote: 10/02/2022 05:59
_BataZiv_0809 wrote: 09/02/2022 22:22

A kad je Aida ministrica u Svedskoj onda to valja jel :P
Aida ne pregovara o bitnim stvarima koji negativno mogu utjecati na državu niti ide niz dlaku aparthejdskim idejama. Svako ima svoje mjesto u svemiru. Šćepino nije da pregovara o IZ.

Kao što nije ni Dinino. Nemaju zajedno 10.000 glasova. Da citiram Draganeca: "Nemaju legitimitet".
Hajde se malo informisi, pa onda pametuj. Posebno kada je broj glasova u pitanju. Uz napomenu da Bakir nema nijedan glas i da njegova stranka nema podrsku vecine Bosnjackih glasaca. U cije ime on pregovara?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65592
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#18223 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by _BataZiv_0809 »

Point. wrote: 10/02/2022 05:59
_BataZiv_0809 wrote: 09/02/2022 22:22

A kad je Aida ministrica u Svedskoj onda to valja jel :P
Aida ne pregovara o bitnim stvarima koji negativno mogu utjecati na državu niti ide niz dlaku aparthejdskim idejama. Svako ima svoje mjesto u svemiru. Šćepino nije da pregovara o IZ.

Kao što nije ni Dinino. Nemaju zajedno 10.000 glasova. Da citiram Draganeca: "Nemaju legitimitet".
Velis svako ima svoje mjesto u svemiru, a onda se zalis na aparthejd :shock:

Ko nema zajedno 10.000 glasova? Njih dvojica personalno ili stranke im? Mislim lupio si, ali da vidimo sad koliko si lupio :D

Koliko su glasova imali oni koji su nam donijeli Dejton i trenutno uredjenje?
Bossona
Posts: 5142
Joined: 21/12/2020 03:28

#18224 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Bossona »

Markovin Izborni Zakon!

Prijedlog za rješenje izbornog zakona kojim bi zadovoljili sve građane i narode u BiH.
-Uvesti četiri izborne liste u postojeće dvije izborene entitetske jedinice i treću za Brčko Distrikt.
-Tri liste bi bile liste etničke ili stranka koje imaju svoje glasače za svaki narod po jedna i četvrta lista da buide građanska lista stranaka sa kandidatima građanskih stranaka.
-Pored postojeća tri doma naroda uvesti četvrti dom naroda građana uz preciziranje šta spada u nacionalne interese na osnovu kojih se može koristiti pravo veta u domovina naroda da se ne bi zloupotrebljavali.
-Zadržati postojeće izbore tri člana predsjedništva iz svakog naroda i uvesti ćetvrtog na četvrtoj građanskog listi koji bi bio biran sa prostora cijele BiH.
-Prilikom glasanja glasač se izjasni i traži jednu od četiri izborne liste za glasanje i na taj način svakom je demokratski udovoljeno da bira da li će da glasa za nacionalnu ili građansku listi.


Ovo je demokratski i fer da se svako može opredjeliti da glasa za etničke ili građanske liste a uvođenjem četvrtog člana bi riješili pitanje presuda suda za ljudska prava.

Pogledajte odlično gostovanje Dragana Markovne koji je odlično sve ovo objasnio. Veliki respekt za ovog dobrog insana. Šteta što nije u politici i da je ovakvih više na političkoj sceni. Jedino se s njim ne slažem da Bosna nije stvorena u ZAVNOBIH-u, možda je mislio na ovakvu kakva je definisana ni srpska ni hrvatska ni muslimanska bošnjačka već i srpska, hrvatska i bošnjačka, jer fali građanska ili ostalih.


:thumbup:
Last edited by Bossona on 10/02/2022 09:00, edited 1 time in total.
User avatar
drug_profi
Posts: 50198
Joined: 16/07/2012 16:00

#18225 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by drug_profi »

Tako bi onaj ko želi glasati za ŽK ne može glasati za HDZ, SDA... ali može za DF, SDP, NS...
Ali tu ima više problema. Šta ako se SDA proglasi građanskom strankom i stavi npr. Ivicu šarića za potpredsjednika.
U svakom opštinskom odboru nafata Srba i Rvata?
ne ide jbg.
Post Reply