Narod i Pravda (Konakovic)

PM72
Posts: 17745
Joined: 30/04/2012 16:54

#27276 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by PM72 »

noviforumas wrote: 22/03/2023 13:43
lavic wrote: 22/03/2023 12:19

Bez obzira na tvoju fasciniranost liderom on je samo nastavnik fizickog.
Tito je bio bravar, Isus stolar. Dakle, Dino je jaci lider od obojice :wink:
Nije.Tito je regularno završio zanat a Dino nije ni to uspio jer ga je prekinuo rat.Već smo pisali o tome
User avatar
Haris.ba
Posts: 24806
Joined: 08/09/2005 20:08

#27277 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Haris.ba »

redhat wrote: 22/03/2023 14:01 Sve sami svjetionici uređenih društava i sistema
Šta kaže tetka Augusta Pinočea, kakav je njih stav o Iranu, pitam za jarana
Tako je kako je. Sa svima treba radi vlastitih interesa.

Kad se moze sa Izraelom, moze se i sa Iranom.
Škobo Habu
Posts: 9015
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#27278 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Škobo Habu »

Haris.ba wrote: 22/03/2023 13:53
Citam nedavno kako skoro niko nije iskoristio famozni madjarski kredit za poljoprivredne masine u entitetu RS. Kazu seljaci nit je povoljno, nit je kvalitetna oprema.

Stvar je poslovnih interesa. Moras neki biznis dati da bi imao koga da zoves saveznikom. Nema dzabane nista.

Suština je u tome da u Sarajevu mađarski ministar izjavi kako podržava teritorijalni integritet BiH, a onda u Trebinju, na pitanje o sankcijama EU prema Dodiku, izjavi kako će Mađarska uložiti veto!?

Znači da će na dalju secesionističku politiku Milorada Dodika gledati blagonaklono.

Konaković, u diplomatskom smislu, ispada magarac. I to veliki.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24806
Joined: 08/09/2005 20:08

#27279 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Haris.ba »

Škobo Habu wrote: 22/03/2023 14:09
Haris.ba wrote: 22/03/2023 13:53
Citam nedavno kako skoro niko nije iskoristio famozni madjarski kredit za poljoprivredne masine u entitetu RS. Kazu seljaci nit je povoljno, nit je kvalitetna oprema.

Stvar je poslovnih interesa. Moras neki biznis dati da bi imao koga da zoves saveznikom. Nema dzabane nista.

Suština je u tome da u Sarajevu mađarski ministar izjavi kako podržava teritorijalni integritet BiH, a onda u Trebinju, na pitanje o sankcijama EU prema Dodiku, izjavi kako će Mađarska uložiti veto!?

Znači da će na dalju secesionističku politiku Milorada Dodika gledati blagonaklono.

Konaković, u diplomatskom smislu, ispada magarac. I to veliki.
Pa nije Dino kriv sto je Fadil raskinuo ugovor sa Madjarima.

To mora imati posljedice. Svako gleda svoj interes.
redhat
Posts: 979
Joined: 28/09/2008 01:32

#27280 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by redhat »

Haris.ba wrote: 22/03/2023 14:08
redhat wrote: 22/03/2023 14:01 Sve sami svjetionici uređenih društava i sistema
Šta kaže tetka Augusta Pinočea, kakav je njih stav o Iranu, pitam za jarana
Tako je kako je. Sa svima treba radi vlastitih interesa.

Kad se moze sa Izraelom, moze se i sa Iranom.
Malo se BOTa jelde, stara drevna vjestina iskrivljenja nečega dok ne poprimi drugi prihvatljiv oblik.
Gaf Turkovićke u tom trenutku sa Iranom bi bio taman recimo kada bi sad Dino ugostio MIP-a Izraela za vrijeme raketiranja Palestinskih oblasti, ili da ublazim nakon izjave da su "palestinci kao narod izmišljotina proslog vijeka"
To bi bilo to da se drzim tvoje Izraelske paralele.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24806
Joined: 08/09/2005 20:08

#27281 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Haris.ba »

redhat wrote: 22/03/2023 14:15
Haris.ba wrote: 22/03/2023 14:08

Tako je kako je. Sa svima treba radi vlastitih interesa.

Kad se moze sa Izraelom, moze se i sa Iranom.
Malo se BOTa jelde, stara drevna vjestina iskrivljenja nečega dok ne poprimi drugi prihvatljiv oblik.
Gaf Turkovićke u tom trenutku sa Iranom bi bio taman recimo kada bi sad Dino ugostio MIP-a Izraela za vrijeme raketiranja Palestinskih oblasti, ili da ublazim nakon izjave da su "palestinci kao narod izmišljotina proslog vijeka"
To bi bilo to da se drzim tvoje Izraelske paralele.
Sto? Sumnjam da ce biti nekih promjena u retorici i odnosu prema Palestincima kada Covic ugosti Natanjahua u Mostaru ove godine.

Mislis da ce Dino odbiti da se susretne sa njim?
redhat
Posts: 979
Joined: 28/09/2008 01:32

#27282 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by redhat »

Haris.ba wrote: 22/03/2023 14:18
redhat wrote: 22/03/2023 14:15

Malo se BOTa jelde, stara drevna vjestina iskrivljenja nečega dok ne poprimi drugi prihvatljiv oblik.
Gaf Turkovićke u tom trenutku sa Iranom bi bio taman recimo kada bi sad Dino ugostio MIP-a Izraela za vrijeme raketiranja Palestinskih oblasti, ili da ublazim nakon izjave da su "palestinci kao narod izmišljotina proslog vijeka"
To bi bilo to da se drzim tvoje Izraelske paralele.
Sto? Sumnjam da ce biti nekih promjena u retorici i odnosu prema Palestincima kada Covic ugosti Natanjahua u Mostaru ove godine.

Mislis da ce Dino odbiti da se susretne sa njim?
Ipak znaci bot, reci mi jestel primali kakvu knjizicu ili uputstvo za botanje, makar kurs neki - online :)
Bot u trenutku kad biva prepoznat kao bot, drugu stranu gađa velikom kolicinom informacija koje su mahom netacne ili su plod lude maste bota ne bi li druga strana pokleknula ili makar izgubila volju za raspravom. Jednom prepoznati bot širi i širi priču i nedostatak činjenica pojačava masom uglavnom izrečenih gluposti.
Za svoj angažman bot dobiva tzv. Z poene (zahiragić poene) koji se u svim ekspoziturama stranke mogu uredno zamijeniti za brašno, ulje i rahat lokum.
Oplakah majke mi, čuj Čović ugostiti Benju, jestel tako to dogovorili mislim jesul te pitali i jel utverđen datum, pitam za jarana
User avatar
Haris.ba
Posts: 24806
Joined: 08/09/2005 20:08

#27283 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Haris.ba »

redhat wrote: 22/03/2023 14:27
Haris.ba wrote: 22/03/2023 14:18

Sto? Sumnjam da ce biti nekih promjena u retorici i odnosu prema Palestincima kada Covic ugosti Natanjahua u Mostaru ove godine.

Mislis da ce Dino odbiti da se susretne sa njim?
Ipak znaci bot, reci mi jestel primali kakvu knjizicu ili uputstvo za botanje, makar kurs neki - online :)
Bot u trenutku kad biva prepoznat kao bot, drugu stranu gađa velikom kolicinom informacija koje su mahom netacne ili su plod lude maste bota ne bi li druga strana pokleknula ili makar izgubila volju za raspravom. Jednom prepoznati bot širi i širi priču i nedostatak činjenica pojačava masom uglavnom izrečenih gluposti.
Za svoj angažman bot dobiva tzv. Z poene (zahiragić poene) koji se u svim ekspoziturama stranke mogu uredno zamijeniti za brašno, ulje i rahat lokum.
Oplakah majke mi, čuj Čović ugostiti Benju, jestel tako to dogovorili mislim jesul te pitali i jel utverđen datum, pitam za jarana
Pa i plac je za ljude.

https://onasa.ba/2023/01/18/covic-najav ... ru-u-maju/
ČOVIĆ NAJAVIO DOLAZAK IZRAELSKOG PREMIJERA BENJAMIN NETANYAHU NA MEĐUNARODNI SAJAM GOSPODARSTVA U MOSTARU U MAJU
Koliko sam z poena dobio?
redhat
Posts: 979
Joined: 28/09/2008 01:32

#27284 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by redhat »

Haris.ba wrote: 22/03/2023 14:35
redhat wrote: 22/03/2023 14:27

Ipak znaci bot, reci mi jestel primali kakvu knjizicu ili uputstvo za botanje, makar kurs neki - online :)
Bot u trenutku kad biva prepoznat kao bot, drugu stranu gađa velikom kolicinom informacija koje su mahom netacne ili su plod lude maste bota ne bi li druga strana pokleknula ili makar izgubila volju za raspravom. Jednom prepoznati bot širi i širi priču i nedostatak činjenica pojačava masom uglavnom izrečenih gluposti.
Za svoj angažman bot dobiva tzv. Z poene (zahiragić poene) koji se u svim ekspoziturama stranke mogu uredno zamijeniti za brašno, ulje i rahat lokum.
Oplakah majke mi, čuj Čović ugostiti Benju, jestel tako to dogovorili mislim jesul te pitali i jel utverđen datum, pitam za jarana
Pa i plac je za ljude.

https://onasa.ba/2023/01/18/covic-najav ... ru-u-maju/
ČOVIĆ NAJAVIO DOLAZAK IZRAELSKOG PREMIJERA BENJAMIN NETANYAHU NA MEĐUNARODNI SAJAM GOSPODARSTVA U MOSTARU U MAJU
Koliko sam z poena dobio?
Ti si popunio pet Z i dobivas jedan S bonus :)
Hajd pogodi sta je S, da ti pomognem, zena, majka , kraljica (studentica) :D
User avatar
Haris.ba
Posts: 24806
Joined: 08/09/2005 20:08

#27285 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Haris.ba »

redhat wrote: 22/03/2023 14:37 Ti si popunio pet Z i dobivas jedan S bonus
Hajd pogodi sta je S, da ti poognem, zena, majka , kraljica
Ti na principu samoprojekcije ocito funkcionises u tim okolnostima.

Ja, ti fino postavi link za stvari koje ti napisa da su neistinite.
I sada ti ponos ne da priznati gresku....
redhat
Posts: 979
Joined: 28/09/2008 01:32

#27286 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by redhat »

Haris.ba wrote: 22/03/2023 14:39
redhat wrote: 22/03/2023 14:37 Ti si popunio pet Z i dobivas jedan S bonus
Hajd pogodi sta je S, da ti poognem, zena, majka , kraljica
Ti na principu samoprojekcije ocito funkcionises u tim okolnostima.

Ja, ti fino postavi link za stvari koje ti napisa da su neistinite.
I sada ti ponos ne da priznati gresku....
Svega ces se ti dotaknuti, sa Turkovićke na Dragana pa na Benjamina i Izrael pa moj ponos i moju gresku.
Nego reci mi kakva je sezona malina, kako stojimo s tim? Imal hajra ili je aBd?
User avatar
Styling
Posts: 12601
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#27287 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Styling »

joint union wrote: 22/03/2023 12:28
Styling wrote: 22/03/2023 12:18

Forto je Osmorka. Oni su treca strana u koaliciji.
?
Kakve to sad veze ima sa brojem Bosnjaka?
Nikakve, ali imamo 4 ministarstva. Sto? Nismo trebali uzeti ministarstvo Ostalih? Prepustiti ga Dodiku? Je li to bolji plan?
User avatar
joint union
Posts: 2842
Joined: 31/01/2006 09:54

#27288 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by joint union »

Styling wrote: 22/03/2023 14:42
joint union wrote: 22/03/2023 12:28

?
Kakve to sad veze ima sa brojem Bosnjaka?
Nikakve, ali imamo 4 ministarstva. Sto? Nismo trebali uzeti ministarstvo Ostalih? Prepustiti ga Dodiku? Je li to bolji plan?
Bogami si se ti pogubila, ja sam se referisao na ovaj tvoj dio citata:
Styling wrote: 22/03/2023 14:42 Zaboravljas pri tome da su dobili 4. Bosnjaka u Vijecu ministara. To nekako, conveniently, zaobilazite kada govorite o vlasti.
Ti svasta nadrobi, osim konkretnog odgovora gdje ti je taj 4. Bosnjak.
BTW, nisam znao da postoji i "ministarstvo Ostalih". Odmori, najdobronamjerniji savjet.
User avatar
Styling
Posts: 12601
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#27289 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Styling »

joint union wrote: 22/03/2023 14:47
Styling wrote: 22/03/2023 14:42

Nikakve, ali imamo 4 ministarstva. Sto? Nismo trebali uzeti ministarstvo Ostalih? Prepustiti ga Dodiku? Je li to bolji plan?
Bogami si se ti pogubila, ja sam se referisao na ovaj tvoj dio citata:
Styling wrote: 22/03/2023 14:42 Zaboravljas pri tome da su dobili 4. Bosnjaka u Vijecu ministara. To nekako, conveniently, zaobilazite kada govorite o vlasti.
Ti svasta nadrobi, osim konkretnog odgovora gdje ti je taj 4. Bosnjak.
BTW, nisam znao da postoji i "ministarstvo Ostalih". Odmori, najdobronamjerniji savjet.
Ok. Mozda se nisam dobro izrazila. Ne 4. Bosnjaka, vec je pro-bosanska strana dobila 4 ministarstva.
Je li sada jasnije?
User avatar
joint union
Posts: 2842
Joined: 31/01/2006 09:54

#27290 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by joint union »

Styling wrote: 22/03/2023 14:54
joint union wrote: 22/03/2023 14:47

Bogami si se ti pogubila, ja sam se referisao na ovaj tvoj dio citata:



Ti svasta nadrobi, osim konkretnog odgovora gdje ti je taj 4. Bosnjak.
BTW, nisam znao da postoji i "ministarstvo Ostalih". Odmori, najdobronamjerniji savjet.
Ok. Mozda se nisam dobro izrazila. Ne 4. Bosnjaka, vec je pro-bosanska strana dobila 4 ministarstva.
Je li sada jasnije?
Cuj jasnije, to ti nesto kao bezobrazna :)
Ne shvatas da ovim tvojim "nedobrim" izrazavanjem ides na ruku svima onima koji te pro-bosance vide kao "muslimansku" reprezentaciju, a time i mrskoj sda? Valjda ti to nije namjera? Zato te i pokusavam zaustaviti prije nego nacinis vecu stetu. U pamet i svako dobro.
User avatar
Styling
Posts: 12601
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#27291 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Styling »

joint union wrote: 22/03/2023 14:57
Styling wrote: 22/03/2023 14:54

Ok. Mozda se nisam dobro izrazila. Ne 4. Bosnjaka, vec je pro-bosanska strana dobila 4 ministarstva.
Je li sada jasnije?
Cuj jasnije, to ti nesto kao bezobrazna :)
Ne shvatas da ovim tvojim "nedobrim" izrazavanjem ides na ruku svima onima koji te pro-bosance vide kao "muslimansku" reprezentaciju, a time i mrskoj sda? Valjda ti to nije namjera? Zato te i pokusavam zaustaviti prije nego nacinis vecu stetu. U pamet i svako dobro.
Briga me za SDA. Oni su mi najmanje bitni.
User avatar
joint union
Posts: 2842
Joined: 31/01/2006 09:54

#27292 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by joint union »

Styling wrote: 22/03/2023 15:12
joint union wrote: 22/03/2023 14:57

Cuj jasnije, to ti nesto kao bezobrazna :)
Ne shvatas da ovim tvojim "nedobrim" izrazavanjem ides na ruku svima onima koji te pro-bosance vide kao "muslimansku" reprezentaciju, a time i mrskoj sda? Valjda ti to nije namjera? Zato te i pokusavam zaustaviti prije nego nacinis vecu stetu. U pamet i svako dobro.
Briga me za SDA. Oni su mi najmanje bitni.
Je li ti Forto bitan, povrijedila si mu osjecaje?
User avatar
Ricken
Posts: 6037
Joined: 03/05/2011 23:00
Location: Tamo na jugu daleko od sjevera
Contact:

#27293 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Ricken »

redhat wrote: 22/03/2023 13:39
dulekrele wrote: 22/03/2023 11:52 Jel kifla danas opet pokazao svoj puni kapacitet glupog politicara.
Glup tipa kao neimenovana dama ministrica koja se se u sred svjetskog bojkota i izolacije irana sastaje sa iranskim ministrom vanjskih poslova?
:D
To što je ona ispala glupa, ne amnestira Dininu glupost da izjavi kako nemamo otvorenih pitanja sa Madjarima, u jeku arbitražnog spora teškog 25 miliona bez kamata, jer je neko treći promjenio rutu isporuke gasa.
User avatar
Point.
Posts: 27754
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#27294 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Point. »

To je sve SDA maslo.
Novak20
Posts: 13948
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#27295 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Novak20 »

Hrabri internet Bošnjaci vole da prijete i vrijeđaju. Što su dalje od BiH sve su hrabriji.

Nije mi jasno kako ovom profesionalnom botu Đasminu netko ne uskrati internet ili slobodu zbog prijetnji i proganjanja ljudi.

https://hms.ba/dalija-hasanbegovic-kona ... je-dobiva/
Dalija Hasanbegović – Konaković, novinarka Al Jazeere Balkans i supruga ministra vanjskih poslova Bosne i Hercegovine Elmedina Konakovića već nekoliko godina vodi borbu protiv cyber nasilja i govora mržnje na društvenim mrežama. Još od 2019. godine, Hasanbegović – Konaković naglašava da je na meti orkestriranih napada, no ovakvi izljevi mržnje i prijetnji postali su posebno zastrašujući nakon što je nedavno priopćila da ona i suprug očekuju drugo dijete.

U tweetu s kojim je novinarka Hasanbegović – Konaković odlučila istupiti danas vidljivi su prikazi poruka ostavljenih ispod njenih objava na društvenim mrežama, ili upućenih njoj izravno putem određenih sredstava komunikacije.

“Kažu da su ‘digitalna patriotska brigada’. Znamo već tko ovo potiče, kreira i tko podržava. Oprostite zbog vulgarnosti. Dio ‘albuma lijepih želja’ koje od njih dobivam zadnji mjesec. Izravne kletve za mrtvorođenče namjerno preskačem, odbijam prihvatiti da to netko može napisati”, navela je, uz objavu fotografije na kojoj je sadržan cijeli niz sramotnih i zastrašujućih poruka.
Image
Officer Crabtree
Posts: 3553
Joined: 14/10/2006 10:09
Location: Gol u selu

#27296 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Officer Crabtree »

Point. wrote: 22/03/2023 19:56 To je sve SDA maslo.
Styling je zaljubljena u Dinu i sjedi u drugom redu kad je neki stranački skup, do prvog nikad neće doći, ali misli da je zbog toga bolja od svih nas.

Ovaj 20 više voli katolika od novog krova na kući i misli da je kao Hrvat pametniji od svakog Bošnjaka. Da stvari budu gore, unazad 10 godina nije ni vidio Bošnjaka uživo, s sve zna.

Šta sad ti tu da napišeš.
User avatar
Point.
Posts: 27754
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#27297 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Point. »

Novak20 wrote: 22/03/2023 22:55 Hrabri internet Bošnjaci vole da prijete i vrijeđaju. Što su dalje od BiH sve su hrabriji.

Nije mi jasno kako ovom profesionalnom botu Đasminu netko ne uskrati internet ili slobodu zbog prijetnji i proganjanja ljudi.

https://hms.ba/dalija-hasanbegovic-kona ... je-dobiva/
Dalija Hasanbegović – Konaković, novinarka Al Jazeere Balkans i supruga ministra vanjskih poslova Bosne i Hercegovine Elmedina Konakovića već nekoliko godina vodi borbu protiv cyber nasilja i govora mržnje na društvenim mrežama. Još od 2019. godine, Hasanbegović – Konaković naglašava da je na meti orkestriranih napada, no ovakvi izljevi mržnje i prijetnji postali su posebno zastrašujući nakon što je nedavno priopćila da ona i suprug očekuju drugo dijete.

U tweetu s kojim je novinarka Hasanbegović – Konaković odlučila istupiti danas vidljivi su prikazi poruka ostavljenih ispod njenih objava na društvenim mrežama, ili upućenih njoj izravno putem određenih sredstava komunikacije.

“Kažu da su ‘digitalna patriotska brigada’. Znamo već tko ovo potiče, kreira i tko podržava. Oprostite zbog vulgarnosti. Dio ‘albuma lijepih želja’ koje od njih dobivam zadnji mjesec. Izravne kletve za mrtvorođenče namjerno preskačem, odbijam prihvatiti da to netko može napisati”, navela je, uz objavu fotografije na kojoj je sadržan cijeli niz sramotnih i zastrašujućih poruka.
Image
Pajdo, hajde ostavi se Bošnjaka za sekund i postavi nam škrabotine sa hb foruma da vidimo šta pripadnici hrvatskog naroda iz Beča i Dublina pišu i prijete.
User avatar
enko 1964
Posts: 1084
Joined: 11/02/2010 10:45

#27298 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by enko 1964 »

Ovog lika, ukoliko je stvarna osoba, ne treba ostavljati na miru nego bi država i njega i sve njegove istomišljenike trebala goniti do kraja.

Ovakve gnjusobe na civiliziranom "zapadu" ne bi trebale prolaziti nekažnjeno.
User avatar
dulekrele
Posts: 3839
Joined: 10/04/2014 18:25

#27299 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by dulekrele »

redhat wrote: 22/03/2023 13:39
dulekrele wrote: 22/03/2023 11:52 Jel kifla danas opet pokazao svoj puni kapacitet glupog politicara.
Glup tipa kao neimenovana dama ministrica koja se se u sred svjetskog bojkota i izolacije irana sastaje sa iranskim ministrom vanjskih poslova?
:D
E tog tipa.
A_A_AKCIJA
Posts: 5899
Joined: 16/11/2009 02:54

#27300 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by A_A_AKCIJA »

enko 1964 wrote: 23/03/2023 07:13 Ovog lika, ukoliko je stvarna osoba, ne treba ostavljati na miru nego bi država i njega i sve njegove istomišljenike trebala goniti do kraja.

Ovakve gnjusobe na civiliziranom "zapadu" ne bi trebale prolaziti nekažnjeno.
Pa imenom i prezimenom, Jasmin Mulahusić, aka Yasmin Mulahusein, sjedi u Luxemburgu i piše ove gnjusobe, dok ga finansira (finansirao) OSA i Osmica državnim parama.

Proguglaj, imaš njegove fotografije sa Fadilom i Bakirom. U ozračju prisne večere prijatelja.
Post Reply