Narod i Pravda (Konakovic)

User avatar
sehohari
Posts: 7976
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#27226 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by sehohari »

drug_profi wrote: 20/03/2023 22:54
sehohari wrote: 20/03/2023 22:49

Tebe kao Hrvata boli neka stvar, nekoga Muju u Stocu ne.
Da te podsjetim, ja sebe ne smatram Hrvatom. Nemam domovnicu ni putovnicu. Samo kažem da mi je kultura i tradicija Hrvata bliža od kulture i tradicije islama. Hrvatom me smatraju oni koji bi negdje da me smjeste, a radi prednjeg, ne uklapam im se međ' Bošnjake.
To je odgovor na ovo tvoje.
A ako hoces napravi refernedum, glasanje, sta hoces... NATO +EU+govno ili nema nato, nema EU, ali ima govno. Dvije opcije.
To što se ti ne osjećaš Hrvatom ne znači da nemaš drugačiji pogled na stvari. To ne mislim negativno.

Herceg Bosna kao treći entitet nije govno, btw.
User avatar
drug_profi
Posts: 50216
Joined: 16/07/2012 16:00

#27227 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by drug_profi »

sehohari wrote: 20/03/2023 22:59
drug_profi wrote: 20/03/2023 22:54

Da te podsjetim, ja sebe ne smatram Hrvatom. Nemam domovnicu ni putovnicu. Samo kažem da mi je kultura i tradicija Hrvata bliža od kulture i tradicije islama. Hrvatom me smatraju oni koji bi negdje da me smjeste, a radi prednjeg, ne uklapam im se međ' Bošnjake.
To je odgovor na ovo tvoje.
A ako hoces napravi refernedum, glasanje, sta hoces... NATO +EU+govno ili nema nato, nema EU, ali ima govno. Dvije opcije.
To što se ti ne osjećaš Hrvatom ne znači da nemaš drugačiji pogled na stvari. To ne mislim negativno.

Herceg Bosna kao treći entitet nije govno, btw.
Ja sam srećom oslobođen tih strahova. I ja sam za razliku od SDFA ekipe svjestan šta je strateški interes BiH i Bošnjaka.
Tačno se kraj SDFA nameće pitanje da li Bošnjacima treba staratelj, jbt.
User avatar
sehohari
Posts: 7976
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#27228 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by sehohari »

drug_profi wrote: 20/03/2023 23:15
sehohari wrote: 20/03/2023 22:59

To što se ti ne osjećaš Hrvatom ne znači da nemaš drugačiji pogled na stvari. To ne mislim negativno.

Herceg Bosna kao treći entitet nije govno, btw.
Ja sam srećom oslobođen tih strahova. I ja sam za razliku od SDFA ekipe svjestan šta je strateški interes BiH i Bošnjaka.
Tačno se kraj SDFA nameće pitanje da li Bošnjacima treba staratelj, jbt.
Nije to nikakav strah, već zahtjev Hrvatske za kako ga ti zoveš "halal".
Jordan1961
Posts: 1975
Joined: 29/07/2022 17:35

#27229 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Jordan1961 »

Point. wrote: 20/03/2023 22:09 Bolji ste, ljepši ste, novi pregovarači čudo neviđeno itd.

Pusti se sad sda, oni su prošlost, što se poredite sa njima kad ste ljepši, bolji, pametniji a radite iste stvari kao i oni?
Novim, boljim pregovaracima je jedini uspjeh u pregovorima da navedu da su dobili sve sto je SDA do sada dobijala i da nista vise nisu dali HDZ/SNSD.
Nikakve ja tu promjene u pristupu ne vidim. Dzaba multietnicke stranke, dzaba ubjedljiva vecina u PD skupstine BiH. Resori se podijelise kako su Covic i Dodik zamislili.
User avatar
hatemondays
Posts: 1192
Joined: 28/10/2013 04:29
Location: vratio se kuci

#27230 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by hatemondays »

drug_profi wrote: 20/03/2023 22:31
sehohari wrote: 20/03/2023 22:10

NISAM, ako znači policiju Herceg Bosne u Kiseljaku i kod Ahmića.
Nisam, i tačka.

I tako misli debela većina ljudi u BiH.
Daj mi podatek o toj debeloj vecini. Tvrdis nesto paušalno.
Ja isto tako tvrdim da se većini stanovnika BiH jebe za HVO i ratne zločine i da želi da živi u EU i NATO bez obzira na to koliko govno treba pojest.
Da se ne lazemo profa, da je vecina za NATO i EU mi bi vec bili u tim organizacijama. Nazalost nije tako i treba se pomiriti sa tim, nema ovdje ruzicastih naocara. Pederi se ganjaju kao divljac, novinarima se prijeti, prijetimo sa Rusima i Kinezima, grle se i pravdaju ratni zlocinci. To je slika trenutne BiH. Oni koji zele u EU i NATO se vec ili jednom nogom ili sa obje vec u tim vodama birajuci onu opciju kojoj teze svi normalni ljudi a to su sloboda, mir, posao i koliko toliko sretan zivot. Proteci ce mnogo Bosne i Drine dok se obicni ljudi koji ostanu zivjeti u BiH ne skontaju da ima puno vaznijih stvari u zivotu osim duvanja u istu frulu vjekovima.
User avatar
drug_profi
Posts: 50216
Joined: 16/07/2012 16:00

#27231 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by drug_profi »

sehohari wrote: 20/03/2023 23:45
drug_profi wrote: 20/03/2023 23:15

Ja sam srećom oslobođen tih strahova. I ja sam za razliku od SDFA ekipe svjestan šta je strateški interes BiH i Bošnjaka.
Tačno se kraj SDFA nameće pitanje da li Bošnjacima treba staratelj, jbt.
Nije to nikakav strah, već zahtjev Hrvatske za kako ga ti zoveš "halal".
Uvijek zanemarite kljucni dio posta. Hajd nema veze. Sve je jasno.
User avatar
drug_profi
Posts: 50216
Joined: 16/07/2012 16:00

#27232 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by drug_profi »

hatemondays wrote: 20/03/2023 23:56
drug_profi wrote: 20/03/2023 22:31

Daj mi podatek o toj debeloj vecini. Tvrdis nesto paušalno.
Ja isto tako tvrdim da se većini stanovnika BiH jebe za HVO i ratne zločine i da želi da živi u EU i NATO bez obzira na to koliko govno treba pojest.
Da se ne lazemo profa, da je vecina za NATO i EU mi bi vec bili u tim organizacijama. Nazalost nije tako i treba se pomiriti sa tim, nema ovdje ruzicastih naocara. Pederi se ganjaju kao divljac, novinarima se prijeti, prijetimo sa Rusima i Kinezima, grle se i pravdaju ratni zlocinci. To je slika trenutne BiH. Oni koji zele u EU i NATO se vec ili jednom nogom ili sa obje vec u tim vodama birajuci onu opciju kojoj teze svi normalni ljudi a to su sloboda, mir, posao i koliko toliko sretan zivot. Proteci ce mnogo Bosne i Drine dok se obicni ljudi koji ostanu zivjeti u BiH ne skontaju da ima puno vaznijih stvari u zivotu osim duvanja u istu frulu vjekovima.
Posto je ovdje rijec o Bosnjackoj stranci, ja tvrdim da je vecina Bosnjaka zapadno orijentisana i da je ZA NATO i EU, i da bi pristali na neke gorke pilule za taj cilj, Jbg. dosadasnje vlasti su nas zavalile gubeci vrijeme i Hrvatska je dosla u liderski polozaj.
Ali dobra diplomatija i vanjska politika mozda moze i tu pomoci pa da se i taj faktor prednosti Hrvatske malo anulira nasim odlucnim i iskrenim stavom da zelimo promjene koje ce nas odvesti u EU.
Ovo sto SDFA prica je samo šuplja priča. Kakva građanska država? Oni prvi sada insisitiraju na torovima. Njihova cijela prica je radikalizam.
Da Bosnjo zna sta je drzava i kako se gradi, imao bi je do sad. Samo realna politika moze Bosnjake odvesti u Europu. Fakturisite Bakiru sve nase zaostatke koji su nam sad hendikep.
User avatar
relativno84
Posts: 15304
Joined: 26/10/2012 16:49
Location: mahala

#27233 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by relativno84 »

Genocidasi i uzp skvadra decenijama na teritoriju koji su etnicki ocistili rade iz dana u dan da sto manje drzave ima i gle cuda bosnjo je nekako opet kriv sto eto nase komsije nisu zavolile jebenu zemlju u kojoj su rodjeni.

Bake i zeleni dali i vise nego su morali godinama ali opet se nista nije promijenilo, cim dodje pitanje jacanja drzave ujedine se pozicije i opozicije iz brloga, ali eto nije do njih, treba jos malo popustati mozda promijene kurs isti oni koji dvije decenije nakon zla koje su napravili velicaju iste likove.

Pazi ti to da bosnjo zna sta je drzava vec bi je imao, da oko bosnje nema ovoliko dusmana koji bi radije pocrkali u mukama nego da ova drzava pocne da dise mozda bi svi skupa imali bolje stanje. Ovako bosnjo vuce u jednom pravcu druga dva naroda vecinski vuku u sunovrat, zato i imamo minimalne pomake u svemu, jer sve se prelama godinama da procesi traju sto duze. U nadi da ce neko odustati, nikad se to nece desiti kad bi trajalo decenijama, vrijeme ce odraditi svoje koliko god da traje ako nista bosnjo sporije gubi populaciju od druga dva naroda, sve ce to naleci samo ko dozivi.
User avatar
Point.
Posts: 27562
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#27234 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Point. »

mirza_15 wrote: 20/03/2023 22:27
Point. wrote: 20/03/2023 22:24
Radite isto. Dižete ruke za Čavaru, koji je na skupovima sa Kordićem i koji je na crnoj listi, dižete ruke za Bradaru kojoj taj isti Kordić nije više zločinac jer je odležao mizernu kaznu. Sve isto radite
I to je isto kao dočekati ratnog zločinca? Ma bravo! Nego što ti SDFA glasa za iste 2014. taze nakon slikanja? Trebalo 9 godina da taj doček postane problem? Do tada bilo ok i da SDFA sama dočekuje Kordića?
Vi fakat nemate drugog argumenta osim a šta je sda radila. Trojka, po vlastitoj priči, treba biti drugačija, bolja, novi pregovarači blabla. Zašto onda rade iste stvari i vade se a šta je sda radila? Te 2014 je komplet vrh NiP bio u SDA, tako da samo nastavljaju sa praksom saginjanja Dragančetu. U dresu SDA ili NIP isti kurac, ista je praksa
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#27235 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by uglavnomja »

dok je dejton na snazi drzave nema

najludackije i najidiotskije moguce rjesenje je ustav koji matematicki daje vlast 3 nazzi stranke, odnosno razvlascuje drzavu
cak ni dvije udruzene ne mogu protiv trece

status quo koji im perfektno odgovara

nema tu ni dine ni stranke koja moze nesto uraditi protiv druge dvije stranke kad im je zagarantovana vlast i odredjen broj mjesta i pravo veta ...

:run:


a sto se dine tice, iako ga ne gotivim iz vise razloga, mora se priznati da je on prvi reprezentativan politicar poslije harisa s., koji je nazalost bio alijin i reisov covjek
palermo
Posts: 22290
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#27236 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by palermo »

uglavnomja wrote: 21/03/2023 10:12 dok je dejton na snazi drzave nema

najludackije i najidiotskije moguce rjesenje je ustav koji matematicki daje vlast 3 nazzi stranke, odnosno razvlascuje drzavu
cak ni dvije udruzene ne mogu protiv trece

status quo koji im perfektno odgovara

nema tu ni dine ni stranke koja moze nesto uraditi protiv druge dvije stranke kad im je zagarantovana vlast i odredjen broj mjesta i pravo veta ...

:run:


a sto se dine tice, iako ga ne gotivim iz vise razloga, mora se priznati da je on prvi reprezentativan politicar poslije harisa s., koji je nazalost bio alijin i reisov covjek
Haj bogati, svako je neciji covjek, Silajdzic bio Alijin covjek, Becirovic bio Lagumdzijin covjek, Dino od Plenkovica covjek...sta's tako to ide...
PM72
Posts: 17638
Joined: 30/04/2012 16:54

#27237 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by PM72 »

uglavnomja wrote: 21/03/2023 10:12
a sto se dine tice, iako ga ne gotivim iz vise razloga, mora se priznati da je on prvi reprezentativan politicar poslije harisa s., koji je nazalost bio alijin i reisov covjek
E jel dina ti? :lol:
breuer
Posts: 7190
Joined: 06/07/2009 15:44

#27238 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by breuer »

kakvog Harisa, od Kulina bana...
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#27239 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by uglavnomja »

mah, nije to poenta

nego da se mora priznati da je bio markantan i uspjesan politicar, iako mi se povracalo od stavova :run:

mozda je neprecizno napisano :oops:

nebitno :zzzz:
Last edited by uglavnomja on 21/03/2023 10:58, edited 1 time in total.
mishic
Posts: 6091
Joined: 28/04/2011 16:29

#27240 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by mishic »

relativno84 wrote: 21/03/2023 03:53 Genocidasi i uzp skvadra decenijama na teritoriju koji su etnicki ocistili rade iz dana u dan da sto manje drzave ima i gle cuda bosnjo je nekako opet kriv sto eto nase komsije nisu zavolile jebenu zemlju u kojoj su rodjeni.

Bake i zeleni dali i vise nego su morali godinama ali opet se nista nije promijenilo, cim dodje pitanje jacanja drzave ujedine se pozicije i opozicije iz brloga, ali eto nije do njih, treba jos malo popustati mozda promijene kurs isti oni koji dvije decenije nakon zla koje su napravili velicaju iste likove.

Pazi ti to da bosnjo zna sta je drzava vec bi je imao, da oko bosnje nema ovoliko dusmana koji bi radije pocrkali u mukama nego da ova drzava pocne da dise mozda bi svi skupa imali bolje stanje. Ovako bosnjo vuce u jednom pravcu druga dva naroda vecinski vuku u sunovrat, zato i imamo minimalne pomake u svemu, jer sve se prelama godinama da procesi traju sto duze. U nadi da ce neko odustati, nikad se to nece desiti kad bi trajalo decenijama, vrijeme ce odraditi svoje koliko god da traje ako nista bosnjo sporije gubi populaciju od druga dva naroda, sve ce to naleci samo ko dozivi.
:thumbup:
Nikada se nije usrećio onaj koji buši brod u kome plovi...
Officer Crabtree
Posts: 3540
Joined: 14/10/2006 10:09
Location: Gol u selu

#27241 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Officer Crabtree »

PM72 wrote: 21/03/2023 10:35
uglavnomja wrote: 21/03/2023 10:12
a sto se dine tice, iako ga ne gotivim iz vise razloga, mora se priznati da je on prvi reprezentativan politicar poslije harisa s., koji je nazalost bio alijin i reisov covjek
E jel dina ti? :lol:
Gaje kult sličnosti sa svim mini stranačkim diktatorima na Balkanu.
User avatar
Truba
Posts: 81197
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#27242 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Truba »

Kakve se gluposti sve nece ovdje procitati pogotovo o rodjenju u drzavi i voljenju iste
User avatar
Styling
Posts: 12503
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#27243 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Styling »

Point. wrote: 21/03/2023 07:03
mirza_15 wrote: 20/03/2023 22:27

I to je isto kao dočekati ratnog zločinca? Ma bravo! Nego što ti SDFA glasa za iste 2014. taze nakon slikanja? Trebalo 9 godina da taj doček postane problem? Do tada bilo ok i da SDFA sama dočekuje Kordića?
Vi fakat nemate drugog argumenta osim a šta je sda radila. Trojka, po vlastitoj priči, treba biti drugačija, bolja, novi pregovarači blabla. Zašto onda rade iste stvari i vade se a šta je sda radila? Te 2014 je komplet vrh NiP bio u SDA, tako da samo nastavljaju sa praksom saginjanja Dragančetu. U dresu SDA ili NIP isti kurac, ista je praksa
Kakvo saginjanje? Po pitanju cega? Iznenadjenje sto nece da glasaju za kcerku bivseg SDP-ovca?
User avatar
Point.
Posts: 27562
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#27244 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Point. »

Styling wrote: 22/03/2023 09:01
Point. wrote: 21/03/2023 07:03
Vi fakat nemate drugog argumenta osim a šta je sda radila. Trojka, po vlastitoj priči, treba biti drugačija, bolja, novi pregovarači blabla. Zašto onda rade iste stvari i vade se a šta je sda radila? Te 2014 je komplet vrh NiP bio u SDA, tako da samo nastavljaju sa praksom saginjanja Dragančetu. U dresu SDA ili NIP isti kurac, ista je praksa
Kakvo saginjanje? Po pitanju cega? Iznenadjenje sto nece da glasaju za kcerku bivseg SDP-ovca?
Čavara, Nešić, dali Dodiku 4. delegata, gurateju mantru da su Bošnje krive za blokade, grljenje sa Milovanovićem, Zovko koji pljuju, posebno Zoran po BiH, državno vlasništvo Nerko zove nekim bezvrijednim njivama itd itd
Ima Bosne_Bice Bosne
Posts: 4117
Joined: 07/02/2009 03:56
Location: The field “Location” is too short, a minimum of 2 characters is required.

#27245 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Ima Bosne_Bice Bosne »

Styling wrote: 22/03/2023 09:01
Point. wrote: 21/03/2023 07:03
Vi fakat nemate drugog argumenta osim a šta je sda radila. Trojka, po vlastitoj priči, treba biti drugačija, bolja, novi pregovarači blabla. Zašto onda rade iste stvari i vade se a šta je sda radila? Te 2014 je komplet vrh NiP bio u SDA, tako da samo nastavljaju sa praksom saginjanja Dragančetu. U dresu SDA ili NIP isti kurac, ista je praksa
Kakvo saginjanje? Po pitanju cega? Iznenadjenje sto nece da glasaju za kcerku bivseg SDP-ovca?
Da li joj je to otezavajuca okonost za izbor i pored strucne kompetencije?
Ako je odgovor "da" onda smo "%&#^=!" jeza u ledja"
Da se razumijemo, nista ne znam o osobi o kojoj je rijec kao ni o drugom kandidatu.
User avatar
Styling
Posts: 12503
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#27246 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Styling »

Point. wrote: 22/03/2023 09:46
Styling wrote: 22/03/2023 09:01

Kakvo saginjanje? Po pitanju cega? Iznenadjenje sto nece da glasaju za kcerku bivseg SDP-ovca?
Čavara, Nešić, dali Dodiku 4. delegata, gurateju mantru da su Bošnje krive za blokade, grljenje sa Milovanovićem, Zovko koji pljuju, posebno Zoran po BiH, državno vlasništvo Nerko zove nekim bezvrijednim njivama itd itd
Da li su po pitanju Cavare, Nesica imali nekog izbora? Objektivno? i zasto je to toliko krucijalno za funkcionisanje vlasti? Zbog cega smatras da je to toliki problem i da li bi zbog toga vrijedilo blokirati formiranje vlasti? Ako su dobili odredjene pozicije onda koalicioni partneri odredjuju koga ce imanovati na koju poziciju.
Zaboravljas pri tome da su dobili 4. Bosnjaka u Vijecu ministara. To nekako, conveniently, zaobilazite kada govorite o vlasti.
User avatar
Styling
Posts: 12503
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#27247 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Styling »

Ima Bosne_Bice Bosne wrote: 22/03/2023 09:56
Styling wrote: 22/03/2023 09:01

Kakvo saginjanje? Po pitanju cega? Iznenadjenje sto nece da glasaju za kcerku bivseg SDP-ovca?
Da li joj je to otezavajuca okonost za izbor i pored strucne kompetencije?
Ako je odgovor "da" onda smo "%&#^=!" jeza u ledja"
Da se razumijemo, nista ne znam o osobi o kojoj je rijec kao ni o drugom kandidatu.
Ne, ali se spocitava zasto se nije za nju glasalo jer ona je, eto, nestranacka, a on je HDZ-ovac.
axe22
Posts: 1729
Joined: 11/03/2013 21:21

#27248 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by axe22 »

Point. wrote: 22/03/2023 09:46
Styling wrote: 22/03/2023 09:01

Kakvo saginjanje? Po pitanju cega? Iznenadjenje sto nece da glasaju za kcerku bivseg SDP-ovca?
Čavara, Nešić, dali Dodiku 4. delegata, gurateju mantru da su Bošnje krive za blokade, grljenje sa Milovanovićem, Zovko koji pljuju, posebno Zoran po BiH, državno vlasništvo Nerko zove nekim bezvrijednim njivama itd itd
Dali bi oni Dodiku i Covicu ako treba i rodjenu mater samo da budu u vlasti.
User avatar
Styling
Posts: 12503
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#27249 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Styling »

axe22 wrote: 22/03/2023 11:34
Point. wrote: 22/03/2023 09:46
Čavara, Nešić, dali Dodiku 4. delegata, gurateju mantru da su Bošnje krive za blokade, grljenje sa Milovanovićem, Zovko koji pljuju, posebno Zoran po BiH, državno vlasništvo Nerko zove nekim bezvrijednim njivama itd itd
Dali bi oni Dodiku i Covicu ako treba i rodjenu mater samo da budu u vlasti.
Naravno. Gradjani su ih birali da budu na vlasti i da vode drzavu. Sta treba? Reci mi cemo se zakapricirati pa necemo formirati vlast, a eto vam SDA pa probajte s njima. Ne budite smijesni.
lavic
Posts: 3048
Joined: 14/04/2011 15:03

#27250 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by lavic »

Styling wrote: 22/03/2023 11:36
axe22 wrote: 22/03/2023 11:34

Dali bi oni Dodiku i Covicu ako treba i rodjenu mater samo da budu u vlasti.
Naravno. Gradjani su ih birali da budu na vlasti i da vode drzavu. Sta treba? Reci mi cemo se zakapricirati pa necemo formirati vlast, a eto vam SDA pa probajte s njima. Ne budite smijesni.
Kako ce se NiP zakapricirati kad bi "lider" sve dao da bude ministar, a iza njega vrebaju Campare i Zvizdic!
Post Reply