Narod i Pravda (Konakovic)

Post Reply
Ima Bosne_Bice Bosne
Posts: 4132
Joined: 07/02/2009 03:56
Location: The field “Location” is too short, a minimum of 2 characters is required.

#15526 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Ima Bosne_Bice Bosne »

zeleni xy wrote: 17/09/2021 22:25 Imam nekoliko pitanja za tebe Aljosa Campara, uprati me dobro:
1. Kaži nam kako si napustio Sarajevo u jeku agresije? Sjećaš li se kako te komandant Fikro propustio da izađeš, da dezertiraš a on da ratuje za tebe, da bi mu se ti onako revanširao?! Dezertirao si upravo u životnoj dobi kada sam se ja od prilike kao dobrovoljac pridružio Armiji RBiH! I danas bi ti sa svojim bratom da meni pakuješ? Što bi rekao vaš haver Čavka, taj film nećeš gledati!
2. Kaži nam ko te dočekao u Zagrebu? Je li te dočekao lični vozač Fikreta Abdića?! Znaš dobro ko je za kojim stolom sjedio! Obraćaš se gospodinu Izetbegoviću nepristojno, diletantski, kao da si ovce sa njim čuvao i kao da njegov babo nije znao za tvog babu da je radio sa četnicima, kao što i Bakir zna da si i ti sa njima na vezi! Zna bolan Bakir o tebi sve, ali mudar čovjek pa šuti. Kada ja znam, mogu samo pretpostaviti koliko on o vama zna. Rahmetli Alija je okupio sve udbaše oko sebe da mu budu na oku. Zato je uzeo tvog tatu Avdu koga su svi smatrali opasnim čovjekom i izdajnikom.
3. Zna on da ste se sastali sa Izdajnikom Fikretom Abdićem samo nekoliko dana prije nego je Abdić krenuo u oružanu izdaju Bosne! Zna i ko vas je ugostio, u kom hotelu i na čiji račun ste odsjeli.
4. Zna Bakir sigurno, a znam i ja, ko vam je slao novac u Njemačku preko vozača autobusa! Zna se da vas je finansirao Fikret Abdić, stanovanje, životne troškove, sve što vam je trebalo, dok smo mi skakali po ratištima i krvave zalogaje žvakali!
Zna se i za ono potraživanje Agrokomerca od EI Niša u iznosu od 460 miliona njemačkih maraka, od kojih su 300 dobili u naoružanju!
5. Zna Bakir, kao što i ja znam, da si Dini poklonio vladu KS u zamjenu za Abdićevo mjesto načelnika Velike Kladuše!
6. Zna Bakir, kao što mi mnogi znamo, da ste ti i Denis pomogli rehabilitaciju ratnog zločinca Abdića koji bez vas nije mogao vratiti se u politiku jer zakonski nije bilo moguće. Vi ste mu omogućili.
7. Zna Bakir i za tvoje apartmane u Neumu da ih je gradio Agrokomerc za mijenice, a da si ih proširivao od Abdićevog krvavog novca!
8. Mnogi među nama znaju da je tvoja majka Rabija - Sadeta nagovorila Denisa Zvizdića da napusti stranku, pa se on pokajao i rekao ti u oči da nisi u pravu, posvađali ste se! Da li govorite uopće vas dvojica?!
9. Zna Bakir i čija ideja je bila snimanje Asima!
10. Zna Bakir da si ti kriv za odlazak Semira Efendića iz SDA.
11. Znaš li ko su Bišević Senad i Husein Ćuk?! Eto ja ih znam i znam da ih ti znaš. Dobar je Husein, zna mnogo toga 🤭😎
12. Nemoj misliti da Bakir ne zna za tvoje pakovanje afere premijeru Novaliću! I nemoj misliti da Bakir ne zna da si ti imao namjeru biti premijer FBiH, a nagovarao si Denisa da ide u Predsjedništvo!
13. Nemoj misliti ni da Denis misli kao ti! Pravili ste pritisak na njega ti i Rabija, ali on ne misli kao ti!
14. Nemoj misliti da ne znamo kako je tvoj brat pakovao muslimanima optužnice i kako je namjestio Bilalu Bosniću 7 godina zatvora za krivično djelo koje je retroaktivno aplicirano u odnosu na tada tek donešeni zakon. I mnoge muslimane ste proganjali i činili im zulum. A isti zakon nikada niste aplicirali za druge narode koji su vršili identična i teža djela.
15. Zna bolan Bakir, ubjeđen sam, da si na redovnoj telefonskoj liniji sa Abdićevom kćerkom.
Čuvaj to ministarsko mjesto jer ti je to posljednja pozicija koju si imao. Bakir je lider koji vodi narod na zelenu granu. On radi i djeluje na ideji rahmetli Alije Izetbegovića a omogućili su nam da ponovo nakon 150 godina budemo svoji na svome. Nemojte misliti kako ne znamo za vaš planirani udar i u suradnji sa secesionistima razbijanje zemlje.
našao na fb stranici nekog SDA ogranka
:shock:

Uh, jbte, zar se ovoliko mora napisati za jedan sendvic!? :oops: :D
Login7777
Posts: 1722
Joined: 30/12/2020 11:28

#15527 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Login7777 »

relativno84 wrote: 18/09/2021 04:46
:D
Na DIF-u iz "Plesa" i "Wikipedije" imao 10-ke.
User avatar
jasib
Posts: 1180
Joined: 25/08/2013 09:12

#15528 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by jasib »

zeleni xy wrote: 17/09/2021 22:25 . Bakir je lider koji vodi narod na zelenu granu. On radi i djeluje na ideji rahmetli Alije Izetbegovića a omogućili su nam da ponovo nakon 150 godina budemo svoji na svome.
Stidiš li se ove rečenice :(
User avatar
Styling
Posts: 12584
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#15529 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Styling »

animus wrote: 17/09/2021 23:46 NiP srlja iz greške u grešku. Vec sada su izgubili znatan dio glasaca. Ovakvom politikom ce izgubiti do izbora i ostale.
Šteta jer su bili nada i nudili promjene.
Ne trebaju nam promjene gdje ce se sa Covicem dogovarati novi ustupci.
Kadar NiPa pokazuje sve vise da je populisticki i da nema pojma o struci. Onaj balo Erduan Kahvedjic najavljuje juce da ce se tresti kanton i onda saznamo da 9 vozaca GRASa ima falsifikovane diplome. Nisu ko ostali kupili one prave iz Širokog Brijega. Jao kakav skandal po mjeri DIF strucnjaka.
Ogromno razočarenje a mogli su čudo napraviti da su znali. Ovako jos jedno razočarenje.
Trese se, trese. Panika je velika, udara se iz svih oruzja na svim frontovima. Dzaba krecite! I sa diplomama DIF-a pametniji su i sposobniji od vasih Travnickih, Sokolackih i inih kupljenih. Raspade se SDA sistem! Basum sagosum!
ibizza
Posts: 4576
Joined: 05/06/2008 00:46

#15530 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by ibizza »

Styling wrote: 18/09/2021 08:29
animus wrote: 17/09/2021 23:46 NiP srlja iz greške u grešku. Vec sada su izgubili znatan dio glasaca. Ovakvom politikom ce izgubiti do izbora i ostale.
Šteta jer su bili nada i nudili promjene.
Ne trebaju nam promjene gdje ce se sa Covicem dogovarati novi ustupci.
Kadar NiPa pokazuje sve vise da je populisticki i da nema pojma o struci. Onaj balo Erduan Kahvedjic najavljuje juce da ce se tresti kanton i onda saznamo da 9 vozaca GRASa ima falsifikovane diplome. Nisu ko ostali kupili one prave iz Širokog Brijega. Jao kakav skandal po mjeri DIF strucnjaka.
Ogromno razočarenje a mogli su čudo napraviti da su znali. Ovako jos jedno razočarenje.
Trese se, trese. Panika je velika, udara se iz svih oruzja na svim frontovima. Dzaba krecite! I sa diplomama DIF-a pametniji su i sposobniji od vasih Travnickih, Sokolackih i inih kupljenih. Raspade se SDA sistem! Basum sagosum!
Sta se trese? Pa 99,9% clanova Nip a su SDA ovci... Koja je razlika izmedju te dvije stranke? Nip ce da do zivi sudbinu DF a, za godinu dana, nakon kraha na izborima, ide bjezanje/vracanje u vašu maticu SDA.
User avatar
Styling
Posts: 12584
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#15531 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Styling »

ibizza wrote: 18/09/2021 08:39
Styling wrote: 18/09/2021 08:29

Trese se, trese. Panika je velika, udara se iz svih oruzja na svim frontovima. Dzaba krecite! I sa diplomama DIF-a pametniji su i sposobniji od vasih Travnickih, Sokolackih i inih kupljenih. Raspade se SDA sistem! Basum sagosum!
Sta se trese? Pa 99,9% clanova Nip a su SDA ovci... Koja je razlika izmedju te dvije stranke? Nip ce da do zivi sudbinu DF a, za godinu dana, nakon kraha na izborima, ide bjezanje/vracanje u vašu maticu SDA.
De malo provjeri te procente pa se ponovo javi.
ibizza
Posts: 4576
Joined: 05/06/2008 00:46

#15532 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by ibizza »

Styling wrote: 18/09/2021 08:41
ibizza wrote: 18/09/2021 08:39

Sta se trese? Pa 99,9% clanova Nip a su SDA ovci... Koja je razlika izmedju te dvije stranke? Nip ce da do zivi sudbinu DF a, za godinu dana, nakon kraha na izborima, ide bjezanje/vracanje u vašu maticu SDA.
De malo provjeri te procente pa se ponovo javi.
Izvini, 100% je precizno :D
mirza_15
Posts: 10604
Joined: 19/01/2015 09:26

#15533 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by mirza_15 »

A šta je konkretno problem sa ljudima koji promijene stranku (da se ne gađamo sada procentima)? Čovjek iz tradicionalne porodice, hoće nešto da mijenja, ima, u tom trenutku, jedinu ozbiljnu desnu opciju i pomisli (pogrešno) da stvari mogu tamo da se promijene iznutra. Ta opcija ima glasače, infrastrukturu, vlast tako da ni taj rezon nije bezveze. Kada vidi da to nije moguće i da je stranka okorjela u kriminalu, umjesto da ostane i uzima kajmak zajedno sa njima, izađe i krene u potpuno neizvjesnu budućnost sa novim projektom (a najmanje desetine takvih su propali). Samo kod nas je problem promijeniti mišljenje, priznati grešku. Samo kod nas je rezon da trebaš sa 50 misliti i govoriti isto kao sa 20. Samo kod nas je "pa jesi li do jučer..." A koliko je samo "bijednih ideala, na dnu okeana..." kod nas sviju. Nerazumno se brane stajališta koja nemaju osnova samo zato da ne bi ispalo da smo bili u krivu.

Naravno, ima i onih koji vide ličnu korist i zadržavanje benefita promjenom stranke, ali ne bih sada o njima. Na temi smo NiP-a, a ta ekipa koja je napravila NiP je ostavila sve blagodati koje im je ostanak u SDA omogućavao i krenula u nešto za šta nisu znali kako će završiti, pogotovo jer narod teško povjeruje novim političkim projektima.

Ima i onih koji stranku doživljavaju kao nešto sveto ili kao fudbalski klub. Zamijenili ljudi cilj i sredstvo. Stranka je sredstvo. Alat. Lopata. Nije lopata cilj. Ne postoji nešto kao odanost lopati. Kada se lopata pokvari ili kada se pojavi nešto bolje (traktor), nećeš više njivu obrađivati slomljenom lopatom zato što si joj odan. Cilj nije lopata nego prehraniti porodicu.
izvrsni direktor
Posts: 9321
Joined: 20/12/2018 16:11

#15534 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by izvrsni direktor »

Ima Bosne_Bice Bosne wrote: 18/09/2021 06:07
zeleni xy wrote: 17/09/2021 22:25 Imam nekoliko pitanja za tebe Aljosa Campara, uprati me dobro:

9. Zna Bakir i čija ideja je bila snimanje Asima!
:shock:

Uh, jbte, zar se ovoliko mora napisati za jedan sendvic!? :oops: :D
Pazi ovo:
Njima je idalje kriv onaj koji je snimao, uopce im ne smeta sadrzaj s tog videa :-)
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#15535 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by foxlife »

mirza_15 wrote: 18/09/2021 09:08 A šta je konkretno problem sa ljudima koji promijene stranku (da se ne gađamo sada procentima)? Čovjek iz tradicionalne porodice, hoće nešto da mijenja, ima, u tom trenutku, jedinu ozbiljnu desnu opciju i pomisli (pogrešno) da stvari mogu tamo da se promijene iznutra. Ta opcija ima glasače, infrastrukturu, vlast tako da ni taj rezon nije bezveze. Kada vidi da to nije moguće i da je stranka okorjela u kriminalu, umjesto da ostane i uzima kajmak zajedno sa njima, izađe i krene u potpuno neizvjesnu budućnost sa novim projektom (a najmanje desetine takvih su propali). Samo kod nas je problem promijeniti mišljenje, priznati grešku. Samo kod nas je rezon da trebaš sa 50 misliti i govoriti isto kao sa 20. Samo kod nas je "pa jesi li do jučer..." A koliko je samo "bijednih ideala, na dnu okeana..." kod nas sviju. Nerazumno se brane stajališta koja nemaju osnova samo zato da ne bi ispalo da smo bili u krivu.

Naravno, ima i onih koji vide ličnu korist i zadržavanje benefita promjenom stranke, ali ne bih sada o njima. Na temi smo NiP-a, a ta ekipa koja je napravila NiP je ostavila sve blagodati koje im je ostanak u SDA omogućavao i krenula u nešto za šta nisu znali kako će završiti, pogotovo jer narod teško povjeruje novim političkim projektima.

Ima i onih koji stranku doživljavaju kao nešto sveto ili kao fudbalski klub. Zamijenili ljudi cilj i sredstvo. Stranka je sredstvo. Alat. Lopata. Nije lopata cilj. Ne postoji nešto kao odanost lopati. Kada se lopata pokvari ili kada se pojavi nešto bolje (traktor), nećeš više njivu obrađivati slomljenom lopatom zato što si joj odan. Cilj nije lopata nego prehraniti porodicu.
nije problem u glasacu problem je u onome koji je u strukturama stranke
ako imas neko uvjerenje koje se poklapa sa A strankom i u njenoj si strukturi a ne ide kako ti zamisljas i zelis onda je mijenjas a ne da ides u stranku B
to mijenjanje bi imalo smisla da nisi xx godina profitirao u stranci A pa onda kad si vidio da propada otisao u stranku B
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#15536 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by foxlife »

Styling wrote: 18/09/2021 08:41
ibizza wrote: 18/09/2021 08:39

Sta se trese? Pa 99,9% clanova Nip a su SDA ovci... Koja je razlika izmedju te dvije stranke? Nip ce da do zivi sudbinu DF a, za godinu dana, nakon kraha na izborima, ide bjezanje/vracanje u vašu maticu SDA.
De malo provjeri te procente pa se ponovo javi.
nije daleko od istine
nip clanovi su uglavnom oni koji su bili sda i koji se ne slazu sa politikom iste al i dalje gaji iste vrijednosti vjera tradicija i sta ja znam
njima ocito u sda samo smeta lopovluk
mada je i to pitanje koliko njih istinski misli tako a koliko njih je tu samo zbog licnog napretka i profita

to je u biti pitanje za sve politicarei funkcionere u bih bez obzira na stranku
Iker C
Posts: 3006
Joined: 04/07/2010 11:48

#15537 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Iker C »

Salko Tursunovic, novi clan NiPa, cestitamo. :bih:
User avatar
animus
Posts: 5728
Joined: 21/06/2012 13:13

#15538 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by animus »

Styling wrote: 18/09/2021 08:29
animus wrote: 17/09/2021 23:46 NiP srlja iz greške u grešku. Vec sada su izgubili znatan dio glasaca. Ovakvom politikom ce izgubiti do izbora i ostale.
Šteta jer su bili nada i nudili promjene.
Ne trebaju nam promjene gdje ce se sa Covicem dogovarati novi ustupci.
Kadar NiPa pokazuje sve vise da je populisticki i da nema pojma o struci. Onaj balo Erduan Kahvedjic najavljuje juce da ce se tresti kanton i onda saznamo da 9 vozaca GRASa ima falsifikovane diplome. Nisu ko ostali kupili one prave iz Širokog Brijega. Jao kakav skandal po mjeri DIF strucnjaka.
Ogromno razočarenje a mogli su čudo napraviti da su znali. Ovako jos jedno razočarenje.
Trese se, trese. Panika je velika, udara se iz svih oruzja na svim frontovima. Dzaba krecite! I sa diplomama DIF-a pametniji su i sposobniji od vasih Travnickih, Sokolackih i inih kupljenih. Raspade se SDA sistem! Basum sagosum!
Vjwruj da mi je žao što je takvo stanje. Dino je pravi čovjek i vjerujem mu. Okeric isto tako. Zato sam ocekivao da ce donijeti promjene. SDA mi je suvišno komentarisati. Zahiragice, Osmice, Device i dr. necu ni spominjati koliko mi se gade. SDA sistem se raspao ali mi ovaj sistem ne djeluje ništa bolje.
Uhljebljavanje kadrova sumnjivog kvaliteta se nastavlja samo sto su sada DIFovci za razliku od vehabija. U vodovodu nelegalno poništavaju konkurs da bi mogli svoje ljude ubaciti. Dovadzija prima nove ljude iako ni postojeci nista ne rade ali takav zadatak dobio. I tako na svakom mjestu gdje rukovode. Je li to ta promjena?
FUJ i odvratno i jedno i drugo. Ovo nece zaustaviti odlazak ljudi u inostranstvo.
Razočarenje. Ja govorim ono sto vidim i sto ljudi komentarisu. Za kratko vrijeme su izgubili povjerenje. Bar ovdje u Sarajevu. Prelazak Campare, koji mi je bio najodvratniji lik u SDA mi je otvorio oči. Jos samo da im predju Zahiraga i Devic da budu kompletni.
mirza_15
Posts: 10604
Joined: 19/01/2015 09:26

#15539 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by mirza_15 »

Ko se do sada uhljebio ako izuzmemo pozicije koje su političke i rukovodeće (direktori, upravni, nadzorni odbori). Ko je, i koliko je tih ljudi primljeno u te firme na neodređeno? Zahiragić zaspinuje neku priču o ministrovom prvo tetiću, pa sestriću, pa nije ni to koji se prima na poziciju sa SSS da očitava brojila i raja legne na rudu. A za to vrijeme ministru dvije kćerke na birou i jedan zet dok on ruši svoj kredibilitet guranjem nekog, eventualno daljeg rođaka na SSS poziciju da očitava brojila? Ne kažem ja da nema grešaka, ne pada mi na pamet da te greške opravdavam, ali nije isto. SDA načelnik, koji važi za boljeg, zaposli svoju kćer kod sebe u Općinu, a pola rodbine na važne poslove u lokalnom Komunalcu, a i svi ostali desetine stranačkih uhljeba i rodbine. I onda neko pokušava ovo dvoje da izjednači. Nije isto.

P.S. a to što je no očekivao da će za 9 mjeseci nove Vlade KS, sa 160 miliona manjim budžetom, biti kuće od čokolade i prozori od marmelade više govori o njegovom razumjevanju realnog stanja i mogućnosti pogotovo u okruženju gdje ti hrpa tih uhljebljenih na svakom čošku podmeće klipove.

P.S.2 Hvala Bogu pa nisam neki dalji rođak nekom iz NiP-a i da mi treba posao, a recimo da sam medicinski radnik ili profesor. I da regularno dobijem posao, oprala bi raja da je nepotizam u pitanju.
Last edited by mirza_15 on 18/09/2021 10:26, edited 1 time in total.
Hakiz
Posts: 40303
Joined: 30/07/2015 20:01

#15540 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Hakiz »

mirza_15 wrote: 18/09/2021 10:21 Ko se do sada uhljebio ako izuzmemo pozicije koje su političke i rukovodeće (direktori, upravni, nadzorni odbori). Ko je, i koliko je tih ljudi primljeno u te firme na neodređeno? Zahiragić zaspinuje neku priču o ministrovom prvo tetiću, pa sestriću, pa nije ni to koji se prima na poziciju sa SSS da očitava brojila i raja legne na rudu. A za to vrijeme ministru dvije kćerke na birou i jedan zet dok on ruši svoj kredibilitet guranjem nekog, eventualno daljeg rođaka na SSS poziciju da očitava brojila? Ne kažem ja da nema grešaka, ne pada mi na pamet da te greške opravdavam, ali nije isto. SDA načelnik, koji važi za boljeg, zaposli svoju kćer kod sebe u Općinu, a pola rodbine na važne poslove u lokalnom Komunalcu, a i svi ostali desetine stranačkih uhljeba i rodbine. I onda neko pokušava ovo dvoje da izjednači. Nije isto.

P.S. a to što je no očekivao da će za 9 mjeseci nove Vlade KS, sa 160 miliona manjim budžetom, biti kuće od čokolade i prozori od marmelade više govori o njegovom razumjevanju realnog stanja i mogućnosti pogotovo u okruženju gdje ti hrpa tih uhljebljenih na svakom čošku podmeće klipove.
Žena juče pita koga zvati da joj dođe mami priključiti infuziju. Mama joj ne može gutati, ima koronu. Je li 160 milona manje razlog da se ponavljaju mart i april kada je masa ljudi patila i umirala ne samo kod Sebije na KCUS, nego i zbog odbijanja ljekara iz domova zdravlja i hitne pomoći da pomognu ljudima koji ne mogu sami doći do ambulanti?
Škobo Habu
Posts: 8991
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#15541 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Škobo Habu »

animus wrote: 17/09/2021 23:46 NiP srlja iz greške u grešku. Vec sada su izgubili znatan dio glasaca. Ovakvom politikom ce izgubiti do izbora i ostale.
Šteta jer su bili nada i nudili promjene.
Ne trebaju nam promjene gdje ce se sa Covicem dogovarati novi ustupci.
Konaković sigurno ne govori u prazno kada je riječ o Čoviću i Izbornom zakonu.

Suština je u tome da se Konakoviću sprema uloga glavnog bošnjačkog pregovarača po tom pitanju, dok Izetbegović, skupa sa Komšićem, ide u političku izolaciju. Kad uzmeš u obzir koga Ameri postavljaju za glavnog izvršioca radova oko Izbornog zakona, onda je tu sve jasno. Traže se novi partneri na političkoj sceni, pa u tom kontekstu i sam Konaković poručuje ono što se očekuje. Nije džabe ni kod Radončića prisutan popustljiv ton spram hrvatskih zahtjeva. Jasno je da HDZ Izbornim zakonom neće dobiti ono što traži, no neće moći ni Izetbegovioć, zajedno sa Komšićem, da od sebe stvaraju doživotne zaštitnike nacionalnih i državnih interesa.
User avatar
Styling
Posts: 12584
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#15542 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Styling »

ibizza wrote: 18/09/2021 08:44
Styling wrote: 18/09/2021 08:41

De malo provjeri te procente pa se ponovo javi.
Izvini, 100% je precizno :D
Onda te neko pogresno informise. Nisi ti kriv.
User avatar
Styling
Posts: 12584
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#15543 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Styling »

foxlife wrote: 18/09/2021 09:44
Styling wrote: 18/09/2021 08:41

De malo provjeri te procente pa se ponovo javi.
nije daleko od istine
nip clanovi su uglavnom oni koji su bili sda i koji se ne slazu sa politikom iste al i dalje gaji iste vrijednosti vjera tradicija i sta ja znam
njima ocito u sda samo smeta lopovluk
mada je i to pitanje koliko njih istinski misli tako a koliko njih je tu samo zbog licnog napretka i profita

to je u biti pitanje za sve politicarei funkcionere u bih bez obzira na stranku
Nije tacno. Rukovodstvo je to koje je otislo iz SDA ali je baza daleko od toga. Vecina su ljudi koji nikada nisu bili politicki angazovani.
mirza_15
Posts: 10604
Joined: 19/01/2015 09:26

#15544 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by mirza_15 »

Hakiz wrote: 18/09/2021 10:28
mirza_15 wrote: 18/09/2021 10:21 Ko se do sada uhljebio ako izuzmemo pozicije koje su političke i rukovodeće (direktori, upravni, nadzorni odbori). Ko je, i koliko je tih ljudi primljeno u te firme na neodređeno? Zahiragić zaspinuje neku priču o ministrovom prvo tetiću, pa sestriću, pa nije ni to koji se prima na poziciju sa SSS da očitava brojila i raja legne na rudu. A za to vrijeme ministru dvije kćerke na birou i jedan zet dok on ruši svoj kredibilitet guranjem nekog, eventualno daljeg rođaka na SSS poziciju da očitava brojila? Ne kažem ja da nema grešaka, ne pada mi na pamet da te greške opravdavam, ali nije isto. SDA načelnik, koji važi za boljeg, zaposli svoju kćer kod sebe u Općinu, a pola rodbine na važne poslove u lokalnom Komunalcu, a i svi ostali desetine stranačkih uhljeba i rodbine. I onda neko pokušava ovo dvoje da izjednači. Nije isto.

P.S. a to što je no očekivao da će za 9 mjeseci nove Vlade KS, sa 160 miliona manjim budžetom, biti kuće od čokolade i prozori od marmelade više govori o njegovom razumjevanju realnog stanja i mogućnosti pogotovo u okruženju gdje ti hrpa tih uhljebljenih na svakom čošku podmeće klipove.
Žena juče pita koga zvati da joj dođe mami priključiti infuziju. Mama joj ne može gutati, ima koronu. Je li 160 milona manje razlog da se ponavljaju mart i april kada je masa ljudi patila i umirala ne samo kod Sebije na KCUS, nego i zbog odbijanja ljekara iz domova zdravlja i hitne pomoći da pomognu ljudima koji ne mogu sami doći do ambulanti?
Ja iz tvog pitanja nisam zaključio da je neko nešto odbio. Ne znam kako tačno funkcioniše zdravstveni sistem, ali koliko znam, postoje mobilni timovi. Zdravstveni sistem je loš i treba ga popravljati, ali niko nema čarobni štapić. Da rezimiramo, tvoj zaključak je da su svi isti jer još nisu dotjerali zdravstveni sistem u KS (tek jučer smijenjen direktor ZZO između ostalog) koji je neko ovakvog gradi 25 godina?
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#15545 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by foxlife »

Styling wrote: 18/09/2021 10:32
foxlife wrote: 18/09/2021 09:44

nije daleko od istine
nip clanovi su uglavnom oni koji su bili sda i koji se ne slazu sa politikom iste al i dalje gaji iste vrijednosti vjera tradicija i sta ja znam
njima ocito u sda samo smeta lopovluk
mada je i to pitanje koliko njih istinski misli tako a koliko njih je tu samo zbog licnog napretka i profita

to je u biti pitanje za sve politicarei funkcionere u bih bez obzira na stranku
Nije tacno. Rukovodstvo je to koje je otislo iz SDA ali je baza daleko od toga. Vecina su ljudi koji nikada nisu bili politicki angazovani.
mozda nisu politicki angazovani al su bili suradnici na tenderu pobjedjivali radili u institucijama i sl a zaposljavani i dobijali tendere kako?
daj ba pusti suplju
ne kazem da nema takvih na koje ti ciljas al pitanje je samo koliko je postenih tu
i kao sto rekoh koliko je postenih uopste u politici
imali smo spahicku u ns vreto marijanovic da ne pominjem sdp a posebno ne ove sbb sbih i sl koji postoje jedino zbog sebe
User avatar
animus
Posts: 5728
Joined: 21/06/2012 13:13

#15546 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by animus »

Škobo Habu wrote: 18/09/2021 10:30
animus wrote: 17/09/2021 23:46 NiP srlja iz greške u grešku. Vec sada su izgubili znatan dio glasaca. Ovakvom politikom ce izgubiti do izbora i ostale.
Šteta jer su bili nada i nudili promjene.
Ne trebaju nam promjene gdje ce se sa Covicem dogovarati novi ustupci.
Konaković sigurno ne govori u prazno kada je riječ o Čoviću i Izbornom zakonu.

Suština je u tome da se Konakoviću sprema uloga glavnog bošnjačkog pregovarača po tom pitanju, dok Izetbegović, skupa sa Komšićem, ide u političku izolaciju. Kad uzmeš u obzir koga Ameri postavljaju za glavnog izvršioca radova oko Izbornog zakona, onda je tu sve jasno. Traže se novi partneri na političkoj sceni, pa u tom kontekstu i sam Konaković poručuje ono što se očekuje. Nije džabe ni kod Radončića prisutan popustljiv ton spram hrvatskih zahtjeva. Jasno je da HDZ Izbornim zakonom neće dobiti ono što traži, no neće moći ni Izetbegovioć, zajedno sa Komšićem, da od sebe stvaraju doživotne zaštitnike nacionalnih i državnih interesa.
Radoncic je odavno prepoznat kao izdajnik. Moze on mami svojoj sada popuštati. On je vec na smetljistu.
Konakovic je vec proklizao kod odnosa sa Covicem. Ako misli da pravi ustupak tako sto ce onemogućiti glasanje za Komsica onda je vec propao i on i stranka. Preko 200 000 glasova Komso uzme svaki put a bio bi broj i veci da nije borba oko B clana Predsjednistva.
Hakiz
Posts: 40303
Joined: 30/07/2015 20:01

#15547 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Hakiz »

mirza_15 wrote: 18/09/2021 10:36
Hakiz wrote: 18/09/2021 10:28

Žena juče pita koga zvati da joj dođe mami priključiti infuziju. Mama joj ne može gutati, ima koronu. Je li 160 milona manje razlog da se ponavljaju mart i april kada je masa ljudi patila i umirala ne samo kod Sebije na KCUS, nego i zbog odbijanja ljekara iz domova zdravlja i hitne pomoći da pomognu ljudima koji ne mogu sami doći do ambulanti?
Ja iz tvog pitanja nisam zaključio da je neko nešto odbio. Ne znam kako tačno funkcioniše zdravstveni sistem, ali koliko znam, postoje mobilni timovi. Zdravstveni sistem je loš i treba ga popravljati, ali niko nema čarobni štapić. Da rezimiramo, tvoj zaključak je da su svi isti jer još nisu dotjerali zdravstveni sistem u KS (tek jučer smijenjen direktor ZZO između ostalog) koji je neko ovakvog gradi 25 godina?
Ja ću ti reći. Mama mi je umrla u aprilu. Niko nije došao da je pregleda, ni iz hitne, ni iz ambulante (ti tvoji mobilni timovi). A zvao ssm više puta svaki dan barem sedmicu. Nisam mogao ići jer sam bio u izolaciji i imao kovid. Došao je momak iz Altavila da uradi test, dakle privatnik, nije se plašio. I tek kada sam nakon skoro sedmicu uzaludnih molbi ambulantama i hitnoj dobio oksimetar i opet nazvao hitnu i rekao da joj je zasićenost 53 %, došla je hitna da je vozi na Koševo gdje je umrla poslije 3 dana.

Nedolazak ne samo hitne nego i tih mobilnih timova ranije ju je skoro sigurno osudio i prije nego što je došla Sebiji u ruke.

Mjesec dana poslije sličan slučaj sa drugom osobom, niko neće da dođe. Iz ambulante, od tih famoznih mobilnih timova.

Koliko je samo ljudi ostalo uskraćeno za pomoć od ambulanti, koje su tada ceć bile pod vlasti Fortine vlade, i time osuđeni na smrt i prije nego što su kao beznadržni slučajevi došli u ruke Sebiji možemo nagađati, ali iz mog iskustva vjerujem nije ih malo.

Primjer spomenute žene pokazuje da se ništa nije promijenilo. A direktor hitne više nije onaj SDA bradati gmaz, a i direktora ZZO kantona su zamijenili. I opet ništa.

Tako da jesu, isti su svi.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#15548 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by foxlife »

Sarajmen wrote: 18/09/2021 10:50 Izmišljanje lopova kao sredstvo za etiketiranje. Preletači iz drugih političkih subjekata su priča za drugih namjenskih teme. Mi kao eto ne znamo, ti znaš da baza NIP-a ima veeeliki procenat kompromitovanog članstva.

Nekoliko konkretnih primjera bi bilo poželjno da se uopće o tome vodi smislena rasprava, tj razmjena mišljenja.
A ti kao znas da su vecina posteni nisu bili u kontaktu sa sda i sl?

Pa ko je npr za onog kolica znao do afere respiratori i sl
Covjek imao koteks ili kako se vec zove firma rekao bi nikad nije bio politicki angazovan a ono sljam da ne moze veci biti
Evo uzet cemo primjer arijane i dovadzije
Oni su tu zbog sebe na racun tragedija koje su imali
Ono sto ne znamo je ko je sve u odborima klincima palcima i tako samo mozemo nagadjati jesu nisu ovakvi onakvi
Kao sto rekoh pravo pitanje je koliko politicara uopste je tu zbog ljudi a koliko zbog sebe?
Škobo Habu
Posts: 8991
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#15549 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Škobo Habu »

animus wrote: 18/09/2021 10:47
Radoncic je odavno prepoznat kao izdajnik. Moze on mami svojoj sada popuštati. On je vec na smetljistu.
Konakovic je vec proklizao kod odnosa sa Covicem. Ako misli da pravi ustupak tako sto ce onemogućiti glasanje za Komsica onda je vec propao i on i stranka. Preko 200 000 glasova Komso uzme svaki put a bio bi broj i veci da nije borba oko B clana Predsjednistva.
Radončić je lojalan svakoj onoj vlasti od koje ima koristi. Njegova se kooperativnost zasniva na golom interesu, ali njega, ne njegovih birača.

Konaković nije proklizao ni u čemu, jer nije ni usaglašen Izborni zakon. No, u jednom ima pravo, nema više smisla nametati Hrvatima hrvatskog člana presjedništva, jer to nigdje ne vodi, osim zaoštravanja političkih prilika.

Hoćemo li biti taoci beskrajnih reizbora Komšića, a svi vidimo da tapkamo u mjestu. Sam on je do sada najavio toliko integracija, prijema i članstva da zvuči kao pokvarena ploča. Realno gledajući, Alija sjedio između Krajišnika i Jelavića, i to u daleko gorim političkim uslovima, pa je sam postigao više za državu BiH od dvojca Komšić-Izetbegović jr.
Hakiz
Posts: 40303
Joined: 30/07/2015 20:01

#15550 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Hakiz »

Škobo Habu wrote: 18/09/2021 11:10
animus wrote: 18/09/2021 10:47
Radoncic je odavno prepoznat kao izdajnik. Moze on mami svojoj sada popuštati. On je vec na smetljistu.
Konakovic je vec proklizao kod odnosa sa Covicem. Ako misli da pravi ustupak tako sto ce onemogućiti glasanje za Komsica onda je vec propao i on i stranka. Preko 200 000 glasova Komso uzme svaki put a bio bi broj i veci da nije borba oko B clana Predsjednistva.
Radončić je lojalan svakoj onoj vlasti od koje ima koristi. Njegova se kooperativnost zasniva na golom interesu, ali njega, ne njegovih birača.

Konaković nije proklizao ni u čemu, jer nije ni usaglašen Izborni zakon. No, u jednom ima pravo, nema više smisla nametati Hrvatima hrvatskog člana presjedništva, jer to nigdje ne vodi, osim zaoštravanja političkih prilika.

Hoćemo li biti taoci beskrajnih reizbora Komšića, a svi vidimo da tapkamo u mjestu. Sam on je do sada najavio toliko integracija, prijema i članstva da zvuči kao pokvarena ploča. Realno gledajući, Alija sjedio između Krajišnika i Jelavića, i to u daleko gorim političkim uslovima, pa je sam postigao više za državu BiH od dvojca Komšić-Izetbegović jr.
Neka Konaković kaže da pristaje na legitimnost, ali pod uslovim da se ni jedan sadašnji vodeći lik iz HDZ-a neće kandidivati ni za jednu funkciju :wink:

Da vidimo je li Čoviću do legitimnosti Hrvata principijelno ili je lični interes ipak :lol:
Post Reply