Narod i Pravda (Konakovic)

Post Reply
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#15551 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by channel10 »

Škobo Habu wrote: 18/09/2021 11:10
animus wrote: 18/09/2021 10:47
Radoncic je odavno prepoznat kao izdajnik. Moze on mami svojoj sada popuštati. On je vec na smetljistu.
Konakovic je vec proklizao kod odnosa sa Covicem. Ako misli da pravi ustupak tako sto ce onemogućiti glasanje za Komsica onda je vec propao i on i stranka. Preko 200 000 glasova Komso uzme svaki put a bio bi broj i veci da nije borba oko B clana Predsjednistva.
Radončić je lojalan svakoj onoj vlasti od koje ima koristi. Njegova se kooperativnost zasniva na golom interesu, ali njega, ne njegovih birača.

Konaković nije proklizao ni u čemu, jer nije ni usaglašen Izborni zakon. No, u jednom ima pravo, nema više smisla nametati Hrvatima hrvatskog člana presjedništva, jer to nigdje ne vodi, osim zaoštravanja političkih prilika.

Hoćemo li biti taoci beskrajnih reizbora Komšića, a svi vidimo da tapkamo u mjestu. Sam on je do sada najavio toliko integracija, prijema i članstva da zvuči kao pokvarena ploča. Realno gledajući, Alija sjedio između Krajišnika i Jelavića, i to u daleko gorim političkim uslovima, pa je sam postigao više za državu BiH od dvojca Komšić-Izetbegović jr.
Naravno da cemo biti. Komsica je narod izabrao i opet ce ako tako narod odluci. Njima je bitno mjesto clana pr. i meni je i ostalima koji glasaju kako glasaju.. Kraj price.

A Konakovic sebi dzenazu zakazao...
User avatar
animus
Posts: 5728
Joined: 21/06/2012 13:13

#15552 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by animus »

Ja sam ponosan na naš narod jer je uvijek birao ono sto je dobro za opstanak države. Kad god je neka stranka pokusavala da izda bila je kaznjena. Ko ne vidi koliko znaci trenutno imati Komsica u Predsjednistvu on je politicki slijep.
Trenutno je na djelu najveci atak na drzavu od Dejtona i politika koja to ne uzima u obzir ce propasti.
Ne možeš sada politiku zasnivati na otvaranju trotoara ili falsifikovanim diplomama.
Narod nije glup.
Konakovic je imao dobru inicijativu da se kupe helikopteri i to je bilo drzavnicki i za pohvalu. E to nama treba a ne ustupci Čoviću. SDA je dosta kažnjena zbog tih ustupaka pa smo u blokadi HDZa evo 7 godina.
Škobo Habu
Posts: 8940
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#15553 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Škobo Habu »

channel10 wrote: 18/09/2021 11:21

Naravno da cemo biti. Komsica je narod izabrao i opet ce ako tako narod odluci. Njima je bitno mjesto clana pr. i meni je i ostalima koji glasaju kako glasaju.. Kraj price.

A Konakovic sebi dzenazu zakazao...
Koji narod? Bošnjački?

Zašto onda ne pristaneš na to da bošnjačkog člana Presjedništva RS izglasaju Srbi?
Last edited by Škobo Habu on 18/09/2021 13:09, edited 1 time in total.
Škobo Habu
Posts: 8940
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#15554 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Škobo Habu »

Hakiz wrote: 18/09/2021 11:14

Neka Konaković kaže da pristaje na legitimnost, ali pod uslovim da se ni jedan sadašnji vodeći lik iz HDZ-a neće kandidivati ni za jednu funkciju :wink:

Da vidimo je li Čoviću do legitimnosti Hrvata principijelno ili je lični interes ipak :lol:
Zašto bi Konakvić uslovljavao hrvatski narod bilo čime? Izbori su stvar demokratske volje birača, a ne Čovića.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#15555 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by channel10 »

Škobo Habu wrote: 18/09/2021 13:06
channel10 wrote: 18/09/2021 11:21

Naravno da cemo biti. Komsica je narod izabrao i opet ce ako tako narod odluci. Njima je bitno mjesto clana pr. i meni je i ostalima koji glasaju kako glasaju.. Kraj price.

A Konakovic sebi dzenazu zakazao...
Koji narod? Bošnjački?

Zašto onda ne pristaneš na to da za bošnjačkog člana Presjedništva RS izglasaju Srbi?
:?:

Kako koji narod? Pa bosanskohercegovacki. Neko se predstavlja bosnjakom, neko hrvatom, a neko srbinom. Ili da se ispravim, pa da umjesto narog kazem gradjani. Onda se opet moram ispravljati, pa pisati velikim slovima neke navedene rijeci u postu i tako....

Bas me zanima cime je Konakovic usutkan, odnosno ucijenjen. Odjednom se usutio i nestao sa scene.
User avatar
Styling
Posts: 12503
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#15556 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Styling »

foxlife wrote: 18/09/2021 10:44
Styling wrote: 18/09/2021 10:32

Nije tacno. Rukovodstvo je to koje je otislo iz SDA ali je baza daleko od toga. Vecina su ljudi koji nikada nisu bili politicki angazovani.
mozda nisu politicki angazovani al su bili suradnici na tenderu pobjedjivali radili u institucijama i sl a zaposljavani i dobijali tendere kako?
daj ba pusti suplju
ne kazem da nema takvih na koje ti ciljas al pitanje je samo koliko je postenih tu
i kao sto rekoh koliko je postenih uopste u politici
imali smo spahicku u ns vreto marijanovic da ne pominjem sdp a posebno ne ove sbb sbih i sl koji postoje jedino zbog sebe
Kakve veza imaju Spahicka, Marjanovic i SDP sa clanstvom NIP-a?
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#15557 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by foxlife »

Styling wrote: 18/09/2021 15:37
foxlife wrote: 18/09/2021 10:44

mozda nisu politicki angazovani al su bili suradnici na tenderu pobjedjivali radili u institucijama i sl a zaposljavani i dobijali tendere kako?
daj ba pusti suplju
ne kazem da nema takvih na koje ti ciljas al pitanje je samo koliko je postenih tu
i kao sto rekoh koliko je postenih uopste u politici
imali smo spahicku u ns vreto marijanovic da ne pominjem sdp a posebno ne ove sbb sbih i sl koji postoje jedino zbog sebe
Kakve veza imaju Spahicka, Marjanovic i SDP sa clanstvom NIP-a?
ajde procitaj ponovo pa ces vidjeti kakve veze ima
User avatar
Styling
Posts: 12503
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#15558 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Styling »

foxlife wrote: 18/09/2021 15:56
Styling wrote: 18/09/2021 15:37

Kakve veza imaju Spahicka, Marjanovic i SDP sa clanstvom NIP-a?
ajde procitaj ponovo pa ces vidjeti kakve veze ima
Eco procitah, pa opet ne skontah kakve veze oni imaju sa clanstvom, tj. bazom NIP-a i onome o cemu sam ja pisala?
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#15559 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by foxlife »

Styling wrote: 18/09/2021 16:00
foxlife wrote: 18/09/2021 15:56

ajde procitaj ponovo pa ces vidjeti kakve veze ima
Eco procitah, pa opet ne skontah kakve veze oni imaju sa clanstvom, tj. bazom NIP-a i onome o cemu sam ja pisala?
a izmaklo ti je ovo kao sto rekoh koliko ima postenih uopste u politici imali smo spahicku vretu....
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#15560 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by foxlife »

Sarajmen wrote: 18/09/2021 16:15
foxlife wrote: 18/09/2021 11:00

A ti kao znas da su vecina posteni nisu bili u kontaktu sa sda i sl?

Pa ko je npr za onog kolica znao do afere respiratori i sl
Covjek imao koteks ili kako se vec zove firma rekao bi nikad nije bio politicki angazovan a ono sljam da ne moze veci biti
Evo uzet cemo primjer arijane i dovadzije
Oni su tu zbog sebe na racun tragedija koje su imali
Ono sto ne znamo je ko je sve u odborima klincima palcima i tako samo mozemo nagadjati jesu nisu ovakvi onakvi
Kao sto rekoh pravo pitanje je koliko politicara uopste je tu zbog ljudi a koliko zbog sebe?
Malo je onih upućenih u tu materiju , a ja nisam od njih, nego onako po svojim saznanjima mislim da nema prostora za tvoje razmišljanje na glas o bazi članstva Narod i Pravda. Zato sam tražio neke konkretne primjere u prilog tvom suprotnom mišljenju. K. Kolić, A.Memić, A. Dovadzija... niko od njih nije sveta krava da se brani od konstruktivne kritike. Kolića znam kao advokata i to je to. Memić i Dovadzija iskoristili zakonsko pravo, ne samo da biraju već i da budu birani. Rezultati izbora i mandat CIK-a je tu najrelevantnija stvar.
Rezultati rada su takvi kakvi jesu, o tome se može diskutovati, privatni život istih me ne zanima nešto previše i poštujem im pravo na privatnost.

Kontam i slažem se, miješaju se privatni i društveni interesi kod profila ljudi od politike. I unutar sistema vrijede pravila koja su odredili ili sebi prilagodili oni prije sadašnjih u vlasti. Mijenjati anomalije tog i takvog sistema nije lako, otpor je veliki i haman k'o papagaji savjetuju da se ne talasa. Vremenom dio političara iz vlasti prihvati tu logiku i ... onda se javlja kritika o npr sukobu interesa, protekciji, lobiranju, korupciji ili nekom drugom inkriminirajućem djelu , pa i krivičnom. I tako u krug.
gledajuci realno i u sda mora postojati neko ko je posten jer ne moze biti 100% da su svi losi
al njih ako ima i 10% ne mogu nista a sigurno su na marginama
nisam nigdje rekao da su svi u nipu neposteni nego da je dobar procenat izasao ili je podrzavao sda ranije sto nije tesko zakljuciti
e sad ko je kompromitovan tesko je govoriti
kolica sam samo dao za primjer a ti potvrdio
eto ti ga znas kao advokata a ja nisam nikad cuo za njega do respiratora i sl
pa se onda otkrije da njegova firma nabavlja opremu za policiju i sl
a takvih bog zna koliko oko nas a nemamo pojma
tako isto u nipu pojma nemas ko sta radi i zasto je u stranci
ja sam uvjerenja da je pola njih tu zato jer sda tone i boli ih neka stvar za ljudima nego da oni imaju uhodan biznis sa tenderima pozicijama i sl
ove iz ns-a sam naveo zato sto sam clan iste i kao "najposteniji" imaju kukolja a nisu presli iz sda nego su tu od "osnivanja"
AtillaS
Posts: 2140
Joined: 27/08/2021 18:55

#15561 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by AtillaS »

NiP je reformatorska partija, s njima se očekuje napredak.
Login7777
Posts: 1722
Joined: 30/12/2020 11:28

#15562 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Login7777 »

Reforme počinju čim Konaković na Wikipediji pročita o značenju riječi "reforma".
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#15563 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by foxlife »

Sarajmen wrote: 18/09/2021 16:49 Ako znašda neko voli da razbija prozorska stakla, prihvatiš ga kao takvog i njegovu sklonost usmjeriš za svoj interes, da razbije određeni prozor. Njemu je to sklonost ili ljubav a tebi interes da nekom nešto poručiš zloupotrebom nečijeg karaktera. Ne želim reći da je manipulacija ispravna, već tek da ukažem na nju i njenu sveprisutnost i u politici. Politika je zavaravanje , umijeće mogućeg i prije svega svijet interesa i interesnih grupa. Svega tu ima care.
Najmanje što semože učiniti je koliko toliko stati u zaštitu onih koji jesu ušli u politiku ali su pod pritiskom namazanih šampiona da i njima uđu u dzep, i tako ih uvuku u spiralu ...koju mi obični smrtnici nazivamo korupcijom, trgovinom uticaja ili nekom slučnom kvalifikacijom. Zeznuta je to borba biti ispravan a biti okružen hijenama svih uzrasta i spola. Ne izdrže svi.

Ne zamjeri, bilo ko i iz bilo koje političke stranke da je u pitanju, isto rezonujem. Ne izmišljati i prišivati nekom nešto bez argumentacije. Sa argumentacijom bujrum, još ću i pomoći .
Pa sta sam izmislio? Ili sta sam prisio nekome?
Sta sada ja trebam da ganjam svakog da vidim jel ima oraha da bi rekao aha on je lopov?
Niko ni bakira nije provjeravao pa ga nazivamo lopovom

Ps. Da se razumijemo ja sam nip prihvatio kao nuzno zlo dok se ne istrijebi sda
Onda se mozemo "fajtati" ja kao clan ns i nipovci oko svega jer nam se generalno vidjenje drustva pomalo razlikuje al trenutno zajednicki cilj je skinuti sda stranku kao lopovsku s vlasti i sa izvora novca
Hakiz
Posts: 39899
Joined: 30/07/2015 20:01

#15564 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Hakiz »

foxlife wrote: 18/09/2021 16:29
Sarajmen wrote: 18/09/2021 16:15
Malo je onih upućenih u tu materiju , a ja nisam od njih, nego onako po svojim saznanjima mislim da nema prostora za tvoje razmišljanje na glas o bazi članstva Narod i Pravda. Zato sam tražio neke konkretne primjere u prilog tvom suprotnom mišljenju. K. Kolić, A.Memić, A. Dovadzija... niko od njih nije sveta krava da se brani od konstruktivne kritike. Kolića znam kao advokata i to je to. Memić i Dovadzija iskoristili zakonsko pravo, ne samo da biraju već i da budu birani. Rezultati izbora i mandat CIK-a je tu najrelevantnija stvar.
Rezultati rada su takvi kakvi jesu, o tome se može diskutovati, privatni život istih me ne zanima nešto previše i poštujem im pravo na privatnost.

Kontam i slažem se, miješaju se privatni i društveni interesi kod profila ljudi od politike. I unutar sistema vrijede pravila koja su odredili ili sebi prilagodili oni prije sadašnjih u vlasti. Mijenjati anomalije tog i takvog sistema nije lako, otpor je veliki i haman k'o papagaji savjetuju da se ne talasa. Vremenom dio političara iz vlasti prihvati tu logiku i ... onda se javlja kritika o npr sukobu interesa, protekciji, lobiranju, korupciji ili nekom drugom inkriminirajućem djelu , pa i krivičnom. I tako u krug.
gledajuci realno i u sda mora postojati neko ko je posten jer ne moze biti 100% da su svi losi
U politici nema pojmova dobar i loš. To ti je kao u tajnim službama. Hvataš nekog manijaka ko muči ljude i da bi dobio informaciju o njemu, ti na isti način kao i on mučiš one koji ti tu informaciju mogu dati a ne žele "lijepo". Jesi li dobar, loš, ili u višim ciljevima pojmovi dobra i zla ne postoje, samo se gleda rezultat?
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#15565 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by foxlife »

Hakiz wrote: 18/09/2021 20:26
foxlife wrote: 18/09/2021 16:29

gledajuci realno i u sda mora postojati neko ko je posten jer ne moze biti 100% da su svi losi
U politici nema pojmova dobar i loš. To ti je kao u tajnim službama. Hvataš nekog manijaka ko muči ljude i da bi dobio informaciju o njemu, ti na isti način kao i on mučiš one koji ti tu informaciju mogu dati a ne žele "lijepo". Jesi li dobar, loš, ili u višim ciljevima pojmovi dobra i zla ne postoje, samo se gleda rezultat?
kako nema dobar los?
neko ko radi za narod je dobar
ko za sebe radi je los
evo pogledaj politicare u luksemburgu jer smo na temi o tramvajima se dotakli da je kompletan javni saobracaj od prosle godine besplatan
znaci oni odlucili da bude besplatan
zar to nije dobro?
Login7777
Posts: 1722
Joined: 30/12/2020 11:28

#15566 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Login7777 »

Ovaj Dubravko je buraz prehrabrog i prepoštenog Čampara Aljoše??
https://istraga.ba/zrtvovanje-darka-ele ... ssion=true
User avatar
nikad_vise
Posts: 2012
Joined: 20/09/2010 22:35

#15567 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by nikad_vise »

Sta kaze pajdo,NiP ce se raspasti poslije izbora :D
Hoce naravno,samo u ocima botova.NiP ce vas istopiti u Sarajevu da se necete oporaviti bas onako kako se demokratska stranka nikad nije oporavila dolaskom SNSa u Srbiji.Jedva cekam izbore 2022 godine da vidite koja ce stranka biti najjaca u Kantonu.Vjerovatno ce do tada isplivati jos na desetine SDA afera a najsladje ce biti ostavljene pred sami kraj izbora da ih ljudi sto bolje zapamte kad krenu na biraliste. :bih:
palermo
Posts: 22290
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#15568 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by palermo »

nikad_vise wrote: 18/09/2021 22:38 Sta kaze pajdo,NiP ce se raspasti poslije izbora :D
Hoce naravno,samo u ocima botova.NiP ce vas istopiti u Sarajevu da se necete oporaviti bas onako kako se demokratska stranka nikad nije oporavila dolaskom SNSa u Srbiji.Jedva cekam izbore 2022 godine da vidite koja ce stranka biti najjaca u Kantonu.Vjerovatno ce do tada isplivati jos na desetine SDA afera a najsladje ce biti ostavljene pred sami kraj izbora da ih ljudi sto bolje zapamte kad krenu na biraliste. :bih:
đe mi je Prpa.....on mene napada, a vid šta pišu njegovi puleni :D
User avatar
nikad_vise
Posts: 2012
Joined: 20/09/2010 22:35

#15569 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by nikad_vise »

palermo wrote: 18/09/2021 22:40
nikad_vise wrote: 18/09/2021 22:38 Sta kaze pajdo,NiP ce se raspasti poslije izbora :D
Hoce naravno,samo u ocima botova.NiP ce vas istopiti u Sarajevu da se necete oporaviti bas onako kako se demokratska stranka nikad nije oporavila dolaskom SNSa u Srbiji.Jedva cekam izbore 2022 godine da vidite koja ce stranka biti najjaca u Kantonu.Vjerovatno ce do tada isplivati jos na desetine SDA afera a najsladje ce biti ostavljene pred sami kraj izbora da ih ljudi sto bolje zapamte kad krenu na biraliste. :bih:
đe mi je Prpa.....on mene napada, a vid šta pišu njegovi puleni :D
Nisam u toku sta si pisao,ali vjerovatno aludiras na to da ce Dino biti ono sto je Vucic.Dino je za razliku od onog gmaza ljudina,i covjek koji nema problem da prizna i kad pogrijesi ali i da se izvine i ispravi gresku.Vucic je obican glumac i istreniran demagog koji putem kupljenih medija odrzava svoju vlast.

A sto se tice SDA,ceka ih sudbina DS u Srbiji.Izbaceni su iz svih vecih gradova vec sada,kadar im je sve tanji i tanji a afere ih jedu svaki dan sve vise i vise.,..pad je neminovan :thumbup:
palermo
Posts: 22290
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#15570 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by palermo »

nikad_vise wrote: 18/09/2021 22:44
palermo wrote: 18/09/2021 22:40

đe mi je Prpa.....on mene napada, a vid šta pišu njegovi puleni :D
Nisam u toku sta si pisao,ali vjerovatno aludiras na to da ce Dino biti ono sto je Vucic.Dino je za razliku od onog gmaza ljudina,i covjek koji nema problem da prizna i kad pogrijesi ali i da se izvine i ispravi gresku.Vucic je obican glumac i istreniran demagog koji putem kupljenih medija odrzava svoju vlast.

A sto se tice SDA,ceka ih sudbina DS u Srbiji.Izbaceni su iz svih vecih gradova vec sada,kadar im je sve tanji i tanji a afere ih jedu svaki dan sve vise i vise.,..pad je neminovan :thumbup:
ma zna Prpa šta sam pisao.....ne sekiraj se ti...
User avatar
nikad_vise
Posts: 2012
Joined: 20/09/2010 22:35

#15571 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by nikad_vise »

palermo wrote: 18/09/2021 22:46
nikad_vise wrote: 18/09/2021 22:44

Nisam u toku sta si pisao,ali vjerovatno aludiras na to da ce Dino biti ono sto je Vucic.Dino je za razliku od onog gmaza ljudina,i covjek koji nema problem da prizna i kad pogrijesi ali i da se izvine i ispravi gresku.Vucic je obican glumac i istreniran demagog koji putem kupljenih medija odrzava svoju vlast.

A sto se tice SDA,ceka ih sudbina DS u Srbiji.Izbaceni su iz svih vecih gradova vec sada,kadar im je sve tanji i tanji a afere ih jedu svaki dan sve vise i vise.,..pad je neminovan :thumbup:
ma zna Prpa šta sam pisao.....ne sekiraj se ti...
Vec sam dobio par bijelih dlaka od sekiranja :izet:
A_A_AKCIJA
Posts: 5815
Joined: 16/11/2009 02:54

#15572 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by A_A_AKCIJA »

Hakiz wrote: 18/09/2021 10:54
mirza_15 wrote: 18/09/2021 10:36

Ja iz tvog pitanja nisam zaključio da je neko nešto odbio. Ne znam kako tačno funkcioniše zdravstveni sistem, ali koliko znam, postoje mobilni timovi. Zdravstveni sistem je loš i treba ga popravljati, ali niko nema čarobni štapić. Da rezimiramo, tvoj zaključak je da su svi isti jer još nisu dotjerali zdravstveni sistem u KS (tek jučer smijenjen direktor ZZO između ostalog) koji je neko ovakvog gradi 25 godina?
Ja ću ti reći. Mama mi je umrla u aprilu. Niko nije došao da je pregleda, ni iz hitne, ni iz ambulante (ti tvoji mobilni timovi). A zvao ssm više puta svaki dan barem sedmicu. Nisam mogao ići jer sam bio u izolaciji i imao kovid. Došao je momak iz Altavila da uradi test, dakle privatnik, nije se plašio. I tek kada sam nakon skoro sedmicu uzaludnih molbi ambulantama i hitnoj dobio oksimetar i opet nazvao hitnu i rekao da joj je zasićenost 53 %, došla je hitna da je vozi na Koševo gdje je umrla poslije 3 dana.

Nedolazak ne samo hitne nego i tih mobilnih timova ranije ju je skoro sigurno osudio i prije nego što je došla Sebiji u ruke.

Mjesec dana poslije sličan slučaj sa drugom osobom, niko neće da dođe. Iz ambulante, od tih famoznih mobilnih timova.

Koliko je samo ljudi ostalo uskraćeno za pomoć od ambulanti, koje su tada ceć bile pod vlasti Fortine vlade, i time osuđeni na smrt i prije nego što su kao beznadržni slučajevi došli u ruke Sebiji možemo nagađati, ali iz mog iskustva vjerujem nije ih malo.

Primjer spomenute žene pokazuje da se ništa nije promijenilo. A direktor hitne više nije onaj SDA bradati gmaz, a i direktora ZZO kantona su zamijenili. I opet ništa.

Tako da jesu, isti su svi.
Žao mi je zbog tvoje lične tragedije.

Da ti slikovito i primjerom objasnim da ni blizu nisu svi isti, a tiče te se direktno.

Informacija glasi ovako: u jeku trećeg vala korone u Sarajevu, grupa biznismena okupljenih oko jednog NiP kluba pokušava da oformi call centar za zaražene, jer u tim danima se bilježi preko 12.000 poziva dnevno, a na telefon se u domovima zdravlja uspijevaju javiti na manje od 10% poziva. To je ono vrijeme kada je svaki dan iskakao po jedan video o telefonu koji zvoni u nekom domu zdravlja i na koji se niko ne javlja.

Ta ekipa je od svog novca obezbijedila u roku 24 sata 10 laptopa i kompletan prateći hardver, te software za call centar. Načelnik Tanović iz NS obezbjedio prostor i naknade za ljekare koji su trebali da se javljaju u tri smjene 24 sata.

Potpisao se sporazum o suradnji sa ZZO i Domom zdravlja, dvije institucije koje su odgovorne za cijelu situaciju. Sve teče ko podmazano.

Međutim, nakon par dana, ZZO i Dom zdravlja otkazuju saradnju. Bez objašnjenja koje ima veze sa razumom.

Zašto?

Jer bi se jednoj firmi koja je pretplaćena na poslove toga tipa ovom humanitarnom akcijom izbio tender od par stotina hiljada maraka.

U to vrijeme direktor ZZO i direktorica Doma zdravlja nisu bili iz trojke.

Evo, krenuo četvrti val, call centar me radi, jer je tek neki dan smijenjen Katana sa mjesta direktora ZZO, a novi direktor Doma zdravlja tek treba da preuzme funkciju.

Ne da nisu isti, nego nisu u istom univerzumu.
tutku
Posts: 1340
Joined: 18/06/2011 12:10

#15573 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by tutku »

nikad_vise wrote: 18/09/2021 22:44
palermo wrote: 18/09/2021 22:40

đe mi je Prpa.....on mene napada, a vid šta pišu njegovi puleni :D
Nisam u toku sta si pisao,ali vjerovatno aludiras na to da ce Dino biti ono sto je Vucic.Dino je za razliku od onog gmaza ljudina,i covjek koji nema problem da prizna i kad pogrijesi ali i da se izvine i ispravi gresku.Vucic je obican glumac i istreniran demagog koji putem kupljenih medija odrzava svoju vlast.

A sto se tice SDA,ceka ih sudbina DS u Srbiji.Izbaceni su iz svih vecih gradova vec sada,kadar im je sve tanji i tanji a afere ih jedu svaki dan sve vise i vise.,..pad je neminovan :thumbup:
Upravo covjek uporedi Dinu Konakovica i Aleksandra Vucica, cak zakljucujuci kako je potonji naravno slabiji kraj te usporedbe.

Uz sve moje simpatije prema nekim pozitivnim trendovima za koje je zasluzan Dino, neozbiljno ga je porediti sa ozbiljnijim politicarima (kakvih u BiH nema), a Vucic to sigurno jeste jer je uspio ostvariti cilj svake politike - apsolutnu, suverenu vlast.
Hakiz
Posts: 39899
Joined: 30/07/2015 20:01

#15574 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Hakiz »

A_A_AKCIJA wrote: 18/09/2021 23:27
Hakiz wrote: 18/09/2021 10:54

Ja ću ti reći. Mama mi je umrla u aprilu. Niko nije došao da je pregleda, ni iz hitne, ni iz ambulante (ti tvoji mobilni timovi). A zvao ssm više puta svaki dan barem sedmicu. Nisam mogao ići jer sam bio u izolaciji i imao kovid. Došao je momak iz Altavila da uradi test, dakle privatnik, nije se plašio. I tek kada sam nakon skoro sedmicu uzaludnih molbi ambulantama i hitnoj dobio oksimetar i opet nazvao hitnu i rekao da joj je zasićenost 53 %, došla je hitna da je vozi na Koševo gdje je umrla poslije 3 dana.

Nedolazak ne samo hitne nego i tih mobilnih timova ranije ju je skoro sigurno osudio i prije nego što je došla Sebiji u ruke.

Mjesec dana poslije sličan slučaj sa drugom osobom, niko neće da dođe. Iz ambulante, od tih famoznih mobilnih timova.

Koliko je samo ljudi ostalo uskraćeno za pomoć od ambulanti, koje su tada ceć bile pod vlasti Fortine vlade, i time osuđeni na smrt i prije nego što su kao beznadržni slučajevi došli u ruke Sebiji možemo nagađati, ali iz mog iskustva vjerujem nije ih malo.

Primjer spomenute žene pokazuje da se ništa nije promijenilo. A direktor hitne više nije onaj SDA bradati gmaz, a i direktora ZZO kantona su zamijenili. I opet ništa.

Tako da jesu, isti su svi.
Žao mi je zbog tvoje lične tragedije.

Da ti slikovito i primjerom objasnim da ni blizu nisu svi isti, a tiče te se direktno.

Informacija glasi ovako: u jeku trećeg vala korone u Sarajevu, grupa biznismena okupljenih oko jednog NiP kluba pokušava da oformi call centar za zaražene, jer u tim danima se bilježi preko 12.000 poziva dnevno, a na telefon se u domovima zdravlja uspijevaju javiti na manje od 10% poziva. To je ono vrijeme kada je svaki dan iskakao po jedan video o telefonu koji zvoni u nekom domu zdravlja i na koji se niko ne javlja.

Ta ekipa je od svog novca obezbijedila u roku 24 sata 10 laptopa i kompletan prateći hardver, te software za call centar. Načelnik Tanović iz NS obezbjedio prostor i naknade za ljekare koji su trebali da se javljaju u tri smjene 24 sata.

Potpisao se sporazum o suradnji sa ZZO i Domom zdravlja, dvije institucije koje su odgovorne za cijelu situaciju. Sve teče ko podmazano.

Međutim, nakon par dana, ZZO i Dom zdravlja otkazuju saradnju. Bez objašnjenja koje ima veze sa razumom.

Zašto?

Jer bi se jednoj firmi koja je pretplaćena na poslove toga tipa ovom humanitarnom akcijom izbio tender od par stotina hiljada maraka.

U to vrijeme direktor ZZO i direktorica Doma zdravlja nisu bili iz trojke.

Evo, krenuo četvrti val, call centar me radi, jer je tek neki dan smijenjen Katana sa mjesta direktora ZZO, a novi direktor Doma zdravlja tek treba da preuzme funkciju.

Ne da nisu isti, nego nisu u istom univerzumu.
Možemo se mi naduravati. Stvar je u sljedećem:

1. Ljekarska pomoć je bila nedostupna ne tehničom nemogućnosti nego odlukom zdravstvenih radnika hoće li izaći na teren ili ne.

2. Na vlasti je bila u tom trenutku trojka.

Ostalo me ne interesuje. Jer, to da li će ljekar doći u kućnu posjetu ili neće nije pitanje novca, tendera itd. Nije došao jer nije mu niko rekao da će izgubiti posao i završiti sa krivičnom prijavom ako ne dođe. A ta prijetnja ili instrukcija nije stvar popravke 25-godišnje destrukcije SDA nego stvar odluke. Naredbe da moraju ići ba teren. Političke. Ministra zdravstva. Vranića. I njemu nadređenog. Prrmijera. Forte.

Zaboli me za rekonstrukciju pruge ako je zdravstvena zaštita pod trojkom nedostupna kao što je bila pod SDA.
Hakiz
Posts: 39899
Joined: 30/07/2015 20:01

#15575 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Hakiz »

A_A_AKCIJA wrote: 18/09/2021 23:27
Hakiz wrote: 18/09/2021 10:54

Ja ću ti reći. Mama mi je umrla u aprilu. Niko nije došao da je pregleda, ni iz hitne, ni iz ambulante (ti tvoji mobilni timovi). A zvao ssm više puta svaki dan barem sedmicu. Nisam mogao ići jer sam bio u izolaciji i imao kovid. Došao je momak iz Altavila da uradi test, dakle privatnik, nije se plašio. I tek kada sam nakon skoro sedmicu uzaludnih molbi ambulantama i hitnoj dobio oksimetar i opet nazvao hitnu i rekao da joj je zasićenost 53 %, došla je hitna da je vozi na Koševo gdje je umrla poslije 3 dana.

Nedolazak ne samo hitne nego i tih mobilnih timova ranije ju je skoro sigurno osudio i prije nego što je došla Sebiji u ruke.

Mjesec dana poslije sličan slučaj sa drugom osobom, niko neće da dođe. Iz ambulante, od tih famoznih mobilnih timova.

Koliko je samo ljudi ostalo uskraćeno za pomoć od ambulanti, koje su tada ceć bile pod vlasti Fortine vlade, i time osuđeni na smrt i prije nego što su kao beznadržni slučajevi došli u ruke Sebiji možemo nagađati, ali iz mog iskustva vjerujem nije ih malo.

Primjer spomenute žene pokazuje da se ništa nije promijenilo. A direktor hitne više nije onaj SDA bradati gmaz, a i direktora ZZO kantona su zamijenili. I opet ništa.

Tako da jesu, isti su svi.
Žao mi je zbog tvoje lične tragedije.

Da ti slikovito i primjerom objasnim da ni blizu nisu svi isti, a tiče te se direktno.

Informacija glasi ovako: u jeku trećeg vala korone u Sarajevu, grupa biznismena okupljenih oko jednog NiP kluba pokušava da oformi call centar za zaražene, jer u tim danima se bilježi preko 12.000 poziva dnevno, a na telefon se u domovima zdravlja uspijevaju javiti na manje od 10% poziva. To je ono vrijeme kada je svaki dan iskakao po jedan video o telefonu koji zvoni u nekom domu zdravlja i na koji se niko ne javlja.

Ta ekipa je od svog novca obezbijedila u roku 24 sata 10 laptopa i kompletan prateći hardver, te software za call centar. Načelnik Tanović iz NS obezbjedio prostor i naknade za ljekare koji su trebali da se javljaju u tri smjene 24 sata.

Potpisao se sporazum o suradnji sa ZZO i Domom zdravlja, dvije institucije koje su odgovorne za cijelu situaciju. Sve teče ko podmazano.

Međutim, nakon par dana, ZZO i Dom zdravlja otkazuju saradnju. Bez objašnjenja koje ima veze sa razumom.

Zašto?

Jer bi se jednoj firmi koja je pretplaćena na poslove toga tipa ovom humanitarnom akcijom izbio tender od par stotina hiljada maraka.

U to vrijeme direktor ZZO i direktorica Doma zdravlja nisu bili iz trojke.

Evo, krenuo četvrti val, call centar me radi, jer je tek neki dan smijenjen Katana sa mjesta direktora ZZO, a novi direktor Doma zdravlja tek treba da preuzme funkciju.

Ne da nisu isti, nego nisu u istom univerzumu.
Usput, tu priču su trebali objaviti u medijima, sa imenima onih koji su blokirali. Imenom firme, vnjenog vlasnika i direktora.

Ja odavno ne vjerujem mikome k kaže da nešto zna a ne kaže konkretne informacije, imena itd. Jedna firma. Jah.

Znam i ja ko je ubio Kenedija. Vamo jedan iz jedne organizacije.
Post Reply