Narod i Pravda (Konakovic)

Post Reply
MMM1977
Posts: 4427
Joined: 15/07/2009 12:56

#21126 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by MMM1977 »

Prpa.ba wrote: 27/09/2022 09:52
MMM1977 wrote: 27/09/2022 09:51 Pa ne mora se glasati za NiP, ima NS ili SDP.
Bi i za njih glasali, ali oni koaliraju sa NiP-om.. :mrgreen:
Vidi, ovdje smo u situaciji da biramo manje zlo. U Sarajevu je situacija jasna ali šta je sa ostalim kantonima koji šalju delegate u domove na federalnom i državnom nivou?

Evo ti primjer ZDK. Tu SDA ima kandidate koji su oličenje časti i poštenja kada se uporedi sa NiP. SDP je još u osamdesetim prošloga vijeka, glas za DF je isto što i glas za SDA, NES je kriminalna hobotnica, kandidati NS nepostojeći suštinski... Tačno nemaš za koga da glasaš.
Vaya
Posts: 1161
Joined: 17/06/2015 14:27

#21127 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Vaya »

MMM1977 wrote: 27/09/2022 09:58
Prpa.ba wrote: 27/09/2022 09:52

Bi i za njih glasali, ali oni koaliraju sa NiP-om.. :mrgreen:
Vidi, ovdje smo u situaciji da biramo manje zlo. U Sarajevu je situacija jasna ali šta je sa ostalim kantonima koji šalju delegate u domove na federalnom i državnom nivou?

Evo ti primjer ZDK. Tu SDA ima kandidate koji su oličenje časti i poštenja kada se uporedi sa NiP. SDP je još u osamdesetim prošloga vijeka, glas za DF je isto što i glas za SDA, NES je kriminalna hobotnica, kandidati NS nepostojeći suštinski... Tačno nemaš za koga da glasaš.
Druže, ono što slijedeće bude islo na crnu listu SAD, a bude dolazilo ispred SDA - bice SDA iz ZDK, tj. oni kojima je to baza...
Hakiz
Posts: 39929
Joined: 30/07/2015 20:01

#21128 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Hakiz »

sajber87 wrote: 27/09/2022 09:49
Roccohljup wrote: 27/09/2022 09:31

čuj bar 4 godine........oni trebaju nestati na smetljištu historije
Mislio sam da nova vlast mora dobiti bar 4 godine mira, sto se tice SDA tu stranku cine ljudi i ako ovi ostanu koji su sada i treba zarad opstanka bosnjaka kao naroda i bosne kao drzave da se ugase, ali ako dodju potpuno novi kojima kampanja nece biti strah laz manipulacija mrznja itd onda zasto da ne izadju na politicko trziste pa se izmjere. Ponavljam potpuno novi ljudi i nova politika ako je moguce inace gasi istog trena.
Je li to u fazonu kao što je SDS mogao nakon Karadžića, Koljevića , Plavšić, itd, moći će i SDA da se "popravi"?

Ne znam, za mene će SDS, HDZ uvijek ostati ono šta su bili devedesetih, kao što će i SDA. Tako i ljudima iz tih stranaka ne vjerujem bilo da su lafo "reformisali" te stranke, bilo da su iz njih izašli i formirali nove. Kako ono reče čovjek čiji su veliki poštovaoci, sljedbenici, ljudi iz NiP-a, dajte mi dijete da ga učim do 7. godine, poslije ga vodite. Kada ti mladom stranka formira politički "karakter", svugdje ga dalje nosiš sa sobom.

Pa mislim da je NiP, zapravo, SDA V2.0.

Edit: Stari se, zaboravlja...
Last edited by Hakiz on 27/09/2022 10:07, edited 1 time in total.
sajber87
Posts: 3876
Joined: 25/07/2008 13:14

#21129 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by sajber87 »

Vaya wrote: 27/09/2022 09:42
Roccohljup wrote: 27/09/2022 09:31

čuj bar 4 godine........oni trebaju nestati na smetljištu historije
E ovome ja govorim...
Sajber druze, nemoj se ljutiti, ali ti mene podsjecas na onog SDA aktivistu koji nije dosao na red da se namiri. Pa si malo otisao do SBiH, pa prosetao do SBB, pa se vratio u SDA, pa onda sad uhvatio talas NiP, pa ako ne bude bilo ok sa NiP-om, mozda se SDA malo ocisti i regenerise, pa se opet tamo vratimo...

Recenica, da SDA treba otici u opoziciju makar 4 godine, jer bi to bilo ljekovito za SDA dovoljno govori o tvojoj frekvenciji razmisljanja o političkim kretanjima u BiH...
Posto se ne poznajemo mogu shvatiti da zbog drustva u kojem zivimo 25 godina ne mozes razumjeti da neko ima misljenje i stav prema odredjenom politickom subjektu a da za sebe ne trazi nista, da se bavi poslom koji nema veze sa politikom i da sa moje tacke gledista ako bi bio sebican rekao bih boli me neka stvar neka dobije ko god hoce, ali mene konkretno vuce osjecaj da zelim osjetiti napredak drustva, zelim da se u periodu koji je ispred nas ljudima vrati optimizam nada osjecaj da se nakon 25 godina krecemo napred. Kada kao drustvo shvatimo da je opste dobro ispred licne koristi a da ce i ta licna korist doci kao rezultat rada za opste dobro bicemo srecnija zemlja. Mozda ces pomisliti da mrzim SDA ili slicno, zaista ne mrzim nego ih prezirem zato sto mom narodu i mojoj zemlji nadaju napred ni milimetra, obicnog covjeka ubijaju u pojam ostavljaju ga da zivi u nemastini i strahu a sve zarad svojih sebicnih uskostranackih i licnih interesa. Ponovicu na kraju korist za opste dobro i napredak drustva kao cjeline je ono sto me odredjuje kome cu dati povjerenje i nista drugo.
MMM1977
Posts: 4427
Joined: 15/07/2009 12:56

#21130 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by MMM1977 »

Ma neka idu svi sto se mene tiče. Navijam za trojku i glasat cu za SDP/NS ali NiP je isti kao i SDA. Ali neka ih dok se ne sahrani SDA a valjda do tada se ovaj narod dohaviza.
mali_balon
Posts: 11275
Joined: 12/09/2012 09:57

#21131 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by mali_balon »

sada je, na zalost, NiP nuzno zlo......ali kada bi se makli od alijine ostavstine I samo malo zagazili u centar sahranili bi I sdp I ns I sda
Vaya
Posts: 1161
Joined: 17/06/2015 14:27

#21132 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Vaya »

sajber87 wrote: 27/09/2022 10:03
Vaya wrote: 27/09/2022 09:42

E ovome ja govorim...
Sajber druze, nemoj se ljutiti, ali ti mene podsjecas na onog SDA aktivistu koji nije dosao na red da se namiri. Pa si malo otisao do SBiH, pa prosetao do SBB, pa se vratio u SDA, pa onda sad uhvatio talas NiP, pa ako ne bude bilo ok sa NiP-om, mozda se SDA malo ocisti i regenerise, pa se opet tamo vratimo...

Recenica, da SDA treba otici u opoziciju makar 4 godine, jer bi to bilo ljekovito za SDA dovoljno govori o tvojoj frekvenciji razmisljanja o političkim kretanjima u BiH...
Posto se ne poznajemo mogu shvatiti da zbog drustva u kojem zivimo 25 godina ne mozes razumjeti da neko ima misljenje i stav prema odredjenom politickom subjektu a da za sebe ne trazi nista, da se bavi poslom koji nema veze sa politikom i da sa moje tacke gledista ako bi bio sebican rekao bih boli me neka stvar neka dobije ko god hoce, ali mene konkretno vuce osjecaj da zelim osjetiti napredak drustva, zelim da se u periodu koji je ispred nas ljudima vrati optimizam nada osjecaj da se nakon 25 godina krecemo napred. Kada kao drustvo shvatimo da je opste dobro ispred licne koristi a da ce i ta licna korist doci kao rezultat rada za opste dobro bicemo srecnija zemlja. Mozda ces pomisliti da mrzim SDA ili slicno, zaista ne mrzim nego ih prezirem zato sto mom narodu i mojoj zemlji nadaju napred ni milimetra, obicnog covjeka ubijaju u pojam ostavljaju ga da zivi u nemastini i strahu a sve zarad svojih sebicnih uskostranackih i licnih interesa. Ponovicu na kraju korist za opste dobro i napredak drustva kao cjeline je ono sto me odredjuje kome cu dati povjerenje i nista drugo.
Ako je ovo istina za sta se zalažes - to mi je izuzetno drago...
Sto se tiče samog tvog prethodnog posta - dijelimo 90% misljenja - osim da je NiP taj koji je ce biti predvodnik ili dio tima koji predvodi promjene u BiH, a naveo sam u prethodnih postovima više konkretnih argumenata i činjenica zasto imam takav stav...
sajber87
Posts: 3876
Joined: 25/07/2008 13:14

#21133 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by sajber87 »

mali_balon wrote: 27/09/2022 10:07 sada je, na zalost, NiP nuzno zlo......ali kada bi se makli od alijine ostavstine I samo malo zagazili u centar sahranili bi I sdp I ns I sda
U nasem drustvu konzervativci ce uvijek biti jaki. SDP I NS nikad ne bi mogli skinuti SDA nazalost cinjenica i tu je pojava NiP -a prekretnica u politickom smislu. Jedna umjerena narodna konzervativna opcija je ono sto je dovelo do preokreta jer na tom dijelu SDA nikad nije imao opoziciju ili ako se neko i pojavi SDA ga brzo kupi.
Vaya
Posts: 1161
Joined: 17/06/2015 14:27

#21134 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Vaya »

Nije mjesto ovaj thread, ali kada smo krenuli...

Kolega @sajber87

Post vodimo intenzivne diskusije neko vrijeme na vidr tema, takodjer si tvrdio da ce poslije izbora Schmidt uvesti izmjene IZ ili odredjene odluke za implementaciju izbora, sto ce dovesti do toga da HDZ i SNSD odu u opoziciju...

Hajd mi reci kako tumacis ovo:

https://politicki.ba/vijesti/nema-dalji ... asti/25904
User avatar
kokakolas
Posts: 1417
Joined: 15/03/2008 21:35

#21135 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by kokakolas »

Mi nismo bas u situaciji gdje mozemo traziti dlaku u jajetu. NiP/SDP/NS su se dokazali u kantonu i sad je vrijeme da to urade i na nivou Federacije, dok drzavni nivo moze sacekati jos koji ciklus.

Ko god misli da bi Forto i Niksic mogli sami povuci ovoliku masu ljudi za sobom, grdno se vara. Dino je udarna igla bez koje nista ne bi bilo moguce.
User avatar
Styling
Posts: 12503
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#21136 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Styling »

Vaya wrote: 27/09/2022 09:49
Styling wrote: 27/09/2022 09:29

Ne bih se slozila sa boldivanim. Nisu oni bas imali toliko utjecaja na to sta SDA radi. Dino i Kemo su bili uvijek vezani za Kanton, jedino je Zvizde imao upliva u visu politiku na drzavnom nivou.
Pa upravo si nabrojala 4 najjaca lika u NiP-u i koji rukovode NiP-om, jel ti treba jos nesto na to dodati?
Gačani bili sve u SDA, osim sto im Bakir nije dao da rukovode sa strankom, a i to bi uspjeli da je Semir preuzeo KO SDA Sarajevo i nikada onda njih dvojica ne izasli iz SDA...
Dino i Ademovic su bili dva najjaca lika u Kantonu sto se SDA tice zadnjih 10 godina, ovo se posebno odnosi na Dinu, jer mu je Adeovic bio siva eminencija i savjetovao ga sa strane i nije se puno eksponirao...

Hoces sad da krenem redom i da analiziram NiP-ove kandidatske liste i da ti redom pišem, sve face koji su bile do sad na listama SDA (neki izabrani, a neki ne), a koji su sada nosioci ili u vrhu lista SDA...

Sta je trebalo jos? Da Asima i Koldzu prime u NiP, pa da bude previse...

I ono sto mi najvise u svemu tome vrijedja inteligenciju, sto se ova Trojka da bi pokusala nesto da napravi, svrstala uz jedan NES (citaj tvrdo krajisko krilo SDA), svrstala uz jednu varalicu kao sto je Fudo Kasumovic i koji je kupio kajmak 30 godine zahvaljujuci SDA i uz jednog notornog kriminalca Kukica koji je vedrio i oblačio TK 20 godina kao SDA i još na to je na crnoj listi SAD-a, a ti Sajber na to jucer pises kako braća Americ ima da metu redom i eno krenuli sa Dijanom Kajmakovic...

I to će meni sutra da bude talas promjene u BiH... :lol:
A, ti sjedi gdje jesi i gledaj kud sunce izlazi i zalazi i placi nad svojom sudbinom. Nemoj se pomjeriti da nesto promijenis jer vidis da nema efekta.
Vaya
Posts: 1161
Joined: 17/06/2015 14:27

#21137 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Vaya »

Styling wrote: 27/09/2022 10:27
Vaya wrote: 27/09/2022 09:49

Pa upravo si nabrojala 4 najjaca lika u NiP-u i koji rukovode NiP-om, jel ti treba jos nesto na to dodati?
Gačani bili sve u SDA, osim sto im Bakir nije dao da rukovode sa strankom, a i to bi uspjeli da je Semir preuzeo KO SDA Sarajevo i nikada onda njih dvojica ne izasli iz SDA...
Dino i Ademovic su bili dva najjaca lika u Kantonu sto se SDA tice zadnjih 10 godina, ovo se posebno odnosi na Dinu, jer mu je Adeovic bio siva eminencija i savjetovao ga sa strane i nije se puno eksponirao...

Hoces sad da krenem redom i da analiziram NiP-ove kandidatske liste i da ti redom pišem, sve face koji su bile do sad na listama SDA (neki izabrani, a neki ne), a koji su sada nosioci ili u vrhu lista SDA...

Sta je trebalo jos? Da Asima i Koldzu prime u NiP, pa da bude previse...

I ono sto mi najvise u svemu tome vrijedja inteligenciju, sto se ova Trojka da bi pokusala nesto da napravi, svrstala uz jedan NES (citaj tvrdo krajisko krilo SDA), svrstala uz jednu varalicu kao sto je Fudo Kasumovic i koji je kupio kajmak 30 godine zahvaljujuci SDA i uz jednog notornog kriminalca Kukica koji je vedrio i oblačio TK 20 godina kao SDA i još na to je na crnoj listi SAD-a, a ti Sajber na to jucer pises kako braća Americ ima da metu redom i eno krenuli sa Dijanom Kajmakovic...

I to će meni sutra da bude talas promjene u BiH... :lol:
A, ti sjedi gdje jesi i gledaj kud sunce izlazi i zalazi i placi nad svojom sudbinom. Nemoj se pomjeriti da nesto promijenis jer vidis da nema efekta.
E ovo je ta prica iz Nadrealista...
Sjednes i napises 3 reda argumenata, slijedeci odgovor je - Joj Hamo vidi mu glave...

Vrati se malo unazad i vidi sta sam pisao, za koga bih glasao i posebno se osvrni na mjesta gdje sam za nesto kukao...poyy

Tebi sretno u zaokruzivanju Zvizdica i Okerica na slijedecim izborima...
User avatar
Styling
Posts: 12503
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#21138 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Styling »

Vaya wrote: 27/09/2022 10:32
Styling wrote: 27/09/2022 10:27

A, ti sjedi gdje jesi i gledaj kud sunce izlazi i zalazi i placi nad svojom sudbinom. Nemoj se pomjeriti da nesto promijenis jer vidis da nema efekta.
E ovo je ta prica iz Nadrealista...
Sjednes i napises 3 reda argumenata, slijedeci odgovor je - Joj Hamo vidi mu glave...

Vrati se malo unazad i vidi sta sam pisao, za koga bih glasao i posebno se osvrni na mjesta gdje sam za nesto kukao...poyy
Problem je u tome sto ti nemas nijednog argumenta. Argument ti je "oni su bili SDA oni su krivi". Molim te navedi barem jednu stvar za koju konkretno mozes optuziti Dinu dok je bio u SDA. Pa, covjek se s njima za vratove uhvatio zbog vode i ZOI-a. Zasto nije jednostavno sutio, ako je isti kao oni, i uzivao u ogromnim simpatijama i podrsce pporodice Izetbegovic? Mogao je sta je htio.
User avatar
Styling
Posts: 12503
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#21139 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Styling »

Vaya wrote: 27/09/2022 10:32
Styling wrote: 27/09/2022 10:27

A, ti sjedi gdje jesi i gledaj kud sunce izlazi i zalazi i placi nad svojom sudbinom. Nemoj se pomjeriti da nesto promijenis jer vidis da nema efekta.
E ovo je ta prica iz Nadrealista...
Sjednes i napises 3 reda argumenata, slijedeci odgovor je - Joj Hamo vidi mu glave...

Vrati se malo unazad i vidi sta sam pisao, za koga bih glasao i posebno se osvrni na mjesta gdje sam za nesto kukao...poyy

Tebi sretno u zaokruzivanju Zvizdica i Okerica na slijedecim izborima...
To koga cu ja zaokruziti znam samo ja. :wink:
Vaya
Posts: 1161
Joined: 17/06/2015 14:27

#21140 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Vaya »

Styling wrote: 27/09/2022 10:36
Vaya wrote: 27/09/2022 10:32

E ovo je ta prica iz Nadrealista...
Sjednes i napises 3 reda argumenata, slijedeci odgovor je - Joj Hamo vidi mu glave...

Vrati se malo unazad i vidi sta sam pisao, za koga bih glasao i posebno se osvrni na mjesta gdje sam za nesto kukao...poyy
Problem je u tome sto ti nemas nijednog argumenta. Argument ti je "oni su bili SDA oni su krivi". Molim te navedi barem jednu stvar za koju konkretno mozes optuziti Dinu dok je bio u SDA. Pa, covjek se s njima za vratove uhvatio zbog vode i ZOI-a. Zasto nije jednostavno sutio, ako je isti kao oni, i uzivao u ogromnim simpatijama i podrsce pporodice Izetbegovic? Mogao je sta je htio.
Izvini,

U pravu si. Pametnije mi je da gledam mjesta izlaska i zalaska sunca.
Hakiz
Posts: 39929
Joined: 30/07/2015 20:01

#21141 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Hakiz »

Styling wrote: 27/09/2022 10:37
Vaya wrote: 27/09/2022 10:32

E ovo je ta prica iz Nadrealista...
Sjednes i napises 3 reda argumenata, slijedeci odgovor je - Joj Hamo vidi mu glave...

Vrati se malo unazad i vidi sta sam pisao, za koga bih glasao i posebno se osvrni na mjesta gdje sam za nesto kukao...poyy

Tebi sretno u zaokruzivanju Zvizdica i Okerica na slijedecim izborima...
To koga cu ja zaokruziti znam samo ja. :wink:
A On :wink:
User avatar
drug_profi
Posts: 50217
Joined: 16/07/2012 16:00

#21142 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by drug_profi »

Prpa.ba wrote: 27/09/2022 09:25 Jebem ti, za svaki spektar glasaca imaju pricu protiv NIP-a. :mrgreen:

Teoreticari zavjera: NiP su masoni i stovaoci demona, donose NWO u BiH, sve ce vas vakcinisati

Ultradesnica do granice sa teorijama zavjera: NiP su gulenovci i zapadne marionete koje ce odvesti Bosnjake u nestanak, vec zabranjuju selam i uvode paradu

Desnica: NiP su Dritani finansirani od SPC i Vucica koji hoce da slatkorjecivoscu ovladaju Bosnom a onda ce nas potrpati u grobnice

Centar: kasni rekonstrukcija pruge, zaduzili su nas 300 miliona KM ni za sta, kasni fabrika peleta

Ljevica: NiP su ponikli u SDA, kako vjerovati takvom nekome, sve sto se radi u KS radi se zahvaljujuci SDP-u i NS-u

Ultraljevica: NiP su vjernici i vehabije rahm. Zukorlica, sve ce nam zene pokriti i protiv gej parade su

:lol: :lol: :lol:
Dobro si ovo nacrtao. :thumbup:
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14338
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#21143 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by DaysleepeR »

Ljudi se najviše plaše da je NIP u početku kao fin pa će kasnije pokazati pravo lice i postati kao SDA.

Možda se to desi, moguće je.

Ono što je porazno za SDA, da nikad u svojoj istoriji nisu imali rezultate kao NIP u prve 4 godine postojanja.

Šta im otpadnici napraviše, pa to je za udžbenike.
A_A_AKCIJA
Posts: 5826
Joined: 16/11/2009 02:54

#21144 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by A_A_AKCIJA »

Vaya wrote: 27/09/2022 09:37
sajber87 wrote: 27/09/2022 09:27 Sad malo da uozbiljimo raspravu, zarad opstanka bosne, bosnjaka , zarad buducnosti nase djece SDA mora otici u opoziciju bar 4 godine. To je jedina opcija da bi imali buducnost, to je i za samu SDA ljekovito jer je jedini nacin da se ociste i ponude nove ljude i novu politiku. Postali su ogroman teret ovakvi kakvi za bosnu i bosnjake. Ako je NiP ta opcija a do sada su u ovih 3 godine po meni pokazali da jesu koja moze dovesti do toga imace na ovim izborima prvi put moj i glas moje porodice. Ako me iznevjere kao mnogi do sada lako cu dati glas nekom drugom. Ljudi naucimo mijenjati a da se konstantno krecemo napred kao drustvo.
Znači sa dobrim dijelom tvoga posta se slažem. Samo se nadam da će SDA biti malo duže u opoziciji od 4 godine.

Ono čime se ne slažem i generalno sam protiv tog narativa, da će mi bilo kakav SDA derivat, afirmisan i krojen po SDA uzusima biti ta potrebna promjena. Ako je poslije raspada Alijanse 2002, poslije 2 izborna ciklusa SDP se presabrao i napravio takav talas da je razvalio izbore 2010, da mu niko nije trebao za pravljenje vlasti osim HDZ i SNSD-a, ja cekati dalje taj trenutak...jer se on moze napraviti i kreirati sa pravim ljudima, meni je Seferovica, Radoncica i inih mamlaza preko glave... i sta treba sutra da podržavam blok i vlast čiju osnovicu čine Konaković, Hadzibajrić, Ogrešević, Kukić i Fudo Kasumović samo i iz jedinog razloga zato sto tu nema SDA... :lol: Jebote led, mi se cudimo sto se o nama vicevi pricaju...
... dakle, strpimo se još desetak godina, pa da onda pobijedimo sami SDA, bez NiP-a. A do tada neka SDA gdje jeste.

Jaooo, genijalni ste. Bakir likes this

Samo, džaba guslate, metla radi od nedjelje :izet:
A_A_AKCIJA
Posts: 5826
Joined: 16/11/2009 02:54

#21145 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by A_A_AKCIJA »

Vaya wrote: 27/09/2022 10:32
Styling wrote: 27/09/2022 10:27

A, ti sjedi gdje jesi i gledaj kud sunce izlazi i zalazi i placi nad svojom sudbinom. Nemoj se pomjeriti da nesto promijenis jer vidis da nema efekta.
E ovo je ta prica iz Nadrealista...
Sjednes i napises 3 reda argumenata, slijedeci odgovor je - Joj Hamo vidi mu glave...

Vrati se malo unazad i vidi sta sam pisao, za koga bih glasao i posebno se osvrni na mjesta gdje sam za nesto kukao...poyy

Tebi sretno u zaokruzivanju Zvizdica i Okerica na slijedecim izborima...
Na koje argumente misliš?

Da je ministrica NiP-a Ivana Prvulović obezbijedila po 12.000 KM svakoj porodilji u KS.
Za svako dijete u porodicama preko troje djece po 180 KM.
Naida Hota iz NiP-a je obezbijedila besplatne udžbenike osnovcima.
Adnan Delić iz NiP-a je do sada kao podršku privredi izdvojio 200 miliona, cifru koju su mogli sanjati prije.
Edo Okerić je direktno zaslužan za novi zakon MuP, koji je rezultirao vjerovatno najtransparentnijim konkursom do sada. Od 1600 prijava, nije bilo žalbi.

200 KM mjesečno mladim bračnim parovima za kiriju i 10.000 za sufinanciranje kupovine stana
Sva djeca u vrtićima.
0.5% budžeta KS ide za pomoć Srebrenici
Subvencija grijanja i plina.

I još gomile obavljenog posla, koji se nije mogao obaviti bez NiP, koji u ovom trenutku ima 11 ruku u Skupštini Kantona.

Sve bez i jedne afere.

Argument sadrži: ko, šta, kada, kako, a ovo tvoje je samo mišljenje bez podloge.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 10874
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#21146 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Prpa.ba »

A_A_AKCIJA wrote: 27/09/2022 12:56 Od 1600 prijava, nije bilo žalbi.
:shock:

Ovo nisam znao. Vrh. :mrgreen:
A_A_AKCIJA
Posts: 5826
Joined: 16/11/2009 02:54

#21147 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by A_A_AKCIJA »

Prpa.ba wrote: 27/09/2022 13:06
A_A_AKCIJA wrote: 27/09/2022 12:56 Od 1600 prijava, nije bilo žalbi.
:shock:

Ovo nisam znao. Vrh. :mrgreen:
Da, ni ja nisam vjerovao.

Konkurs je urađen toliko dobro, da nema šanse da imaš štelu.
Sve se dokumentiralo, test fizičke spreme se snimao.
Svi su unaprijed dobili 500 mogućih pitanja da se mogu spremiti...
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#21148 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Roccohljup »

Nisam fan kifle a ni NIPa, al ovo sa govorom one zmije i današnjim saopštenjem SDA je sramota i primitivizam svoje vrste. Dino ne samo da treba da ih prijavi CIKu. već i da vidi sa advokatima ima li mjesta i za tužbu.

Nego ovaj dio mi je zapao za oko:
Bošnjake u masovne grobnice vode oni koji nisu podržali zajednički nastup probosanskih stranaka u RS-u i koji su na taj način umanjili šanse za dobijanje većeg broja mandata u Narodnoj skupštini RS-a. To su oni koji odbijaju priliku za zaustavljanje antidržavnog djelovanja i sprječavanje provođenja aparthejda na dijelu teritorije Bosne i Hercegovine na kojem je počinjen genocid. Činjenica je da Bošnjake u koncentracione logore vode oni koji su nakon dvanaest godina grad Mostar isporučili onima koji veličaju zločine paradržavne tvorevine tzv. Herceg-Bosne. To su isti oni koji su podlegli pritiscima i u Neumu prihvatili nedemokratske prijedloge i rješenja, za šta su bili pohvaljeni od brojnih lobista i državnog vrha Republike Hrvatske.
U RSu, su upravo SDA i SDP napravili razdor među povratnicima gurajući svoje ishabane kadrove, tj one koji su isporučili majkićku u DN. NIP, NS, PzP, i dosta drugih su na drugoj strani i smatraju da Arifagić ima najbolje kompetencije da bude potpredsjednik entiteta.

Zašto SDP šuti na ove sramne istupe sebije i ostatka SDA gdje ovako etiketiraju njihove partnere iz federacije (NiP i NS)? Da sam dino, imao bih šta i nikšiću i mijatoviću prigovoriti oko toga
User avatar
Styling
Posts: 12503
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#21149 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Styling »

DaysleepeR wrote: 27/09/2022 11:55 Ljudi se najviše plaše da je NIP u početku kao fin pa će kasnije pokazati pravo lice i postati kao SDA.

Možda se to desi, moguće je.

Ono što je porazno za SDA, da nikad u svojoj istoriji nisu imali rezultate kao NIP u prve 4 godine postojanja.

Šta im otpadnici napraviše, pa to je za udžbenike.
Ljudi su puni predrasuda. Po cemu se boje da ce NIP "pokazati pravo lice"? Koje je to pravo lice? Ovo sto su do sada pokazali je vise nego pozitivno. I ovo lice mi se svidja.
Hakiz
Posts: 39929
Joined: 30/07/2015 20:01

#21150 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Hakiz »

Styling wrote: 27/09/2022 13:58
DaysleepeR wrote: 27/09/2022 11:55 Ljudi se najviše plaše da je NIP u početku kao fin pa će kasnije pokazati pravo lice i postati kao SDA.

Možda se to desi, moguće je.

Ono što je porazno za SDA, da nikad u svojoj istoriji nisu imali rezultate kao NIP u prve 4 godine postojanja.

Šta im otpadnici napraviše, pa to je za udžbenike.
Ljudi su puni predrasuda. Po cemu se boje da ce NIP "pokazati pravo lice"? Koje je to pravo lice? Ovo sto su do sada pokazali je vise nego pozitivno. I ovo lice mi se svidja.
Dok te mamim medim te hranim

Svi su fini dok ne steknu moć. Što više moći, to manje finoće.

Istorija je to potvdila toliko puta da se izbrojati ne može.
Post Reply