Narod i Pravda (Konakovic)

Post Reply
pemanapemani
Posts: 5347
Joined: 09/09/2008 15:12

#18001 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by pemanapemani »

mo-town wrote: 01/02/2022 14:25
pemanapemani wrote: 01/02/2022 13:47

Koje su reakcije pravne države na dosadašnje Dodikovo protivustavno djelovanje?

Mislim da je Dinin najveći grijeh, pored izlaska iz SDA, to što je "sredio" da suprugu Željka Komšića otpuste sa radnog mjesta zbog neodgovarajućeg obrazovanja.
To mu vrhunski "patrioti" nikad neće halaliti.
Ovo za zenu mi je prvi glas. Ali kakve to veze ima sa ocjenom njegovog gostovanja na HRT?
Pišeš da im je trebao skresati u facu da će pravna država reagovati na neustavno djelovanje, pa rekoh da sublimiramo reakcije pravne države na dosadašnje neustavno djelovanje, kada već to navodiš kao alat protiv separatista.

Da se razumijemo, bio bih najsretniji kada bi pravna država reagovala na svako kršenje zakona, posebno Ustava, ali mi živimo totalno drugi spektar od onog u kojem pravna država reaguje.
Onda to "reagovanje" koristiti kao neku prijetnju separatizmu je pomalo smiješno.

Očito da se ne može naći smislena kritika na gostovanje Konakovića, pa onda daj šta daš, može i loša komedija.
armin071
Posts: 5283
Joined: 27/11/2008 22:26
Location: prvi red treci dzep.

#18002 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by armin071 »

bingov buraz wrote: 01/02/2022 14:31 Za ono malo vremena što su mu dali odličan.
Protiv dvojice UZP-ovaca, jednog "europejca" i jednog umotanog salonca nije se moglo vise. Ali ako nista elokvencija u odnosu na babinog neuporediva. Babin je ipak ekspert za ugradjivanje, vrece zlata i sl...... Voditelj na mjestu bez nekog nepotrebnog naginjana na ovu ili onu stranu. Tek sad vidis koliko su one emisije kod Senada odron gdje svi pricaju u glas.....
User avatar
Teletubbies
Posts: 574
Joined: 23/01/2014 10:55

#18003 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Teletubbies »

Styling wrote: 01/02/2022 14:26
Teletubbies wrote: 01/02/2022 13:15 Ne znam šta ste gledali, ali su ga pojeli. Bolje da se nije odazvao.

Razočarenje. Političar za lokalnog nivoa. Treba tu pure još jesti.
Ti si fakat Teletabis. Neka te s djecom, ne petljaj se u pricu odraslih.
Nema potrebe za vrijeđanjem. Mada vidim tebi je to plafon diskusije, ili to ili "kako bi Bakir...".
Cipiripi2
Posts: 457
Joined: 19/10/2021 14:55

#18004 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Cipiripi2 »

Taman čovjek pomisli da smo se riješili petokolonaša Šćepe, onda se pojavi ova politički nepismena ubleha sa svojim liderisanjem
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#18005 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by bingov buraz »

armin071 wrote: 01/02/2022 14:41
bingov buraz wrote: 01/02/2022 14:31 Za ono malo vremena što su mu dali odličan.
Protiv dvojice UZP-ovaca, jednog "europejca" i jednog umotanog salonca nije se moglo vise. Ali ako nista elokvencija u odnosu na babinog neuporediva. Babin je ipak ekspert za ugradjivanje, vrece zlata i sl...... Voditelj na mjestu bez nekog nepotrebnog naginjana na ovu ili onu stranu. Tek sad vidis koliko su one emisije kod Senada odron gdje svi pricaju u glas.....
Realno,više je vremena dobio onaj nebitni iz BL.
palermo
Posts: 22328
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#18006 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by palermo »

Gledao sam samo ove isječke, ali ono što sam vido, nije bio loš Dino. Štaviše.
Jedina stvar o kojoj se može postaviti pitanje je, da li je, obzirom na sastav gostiju (niko relevantan), trebao biti uopšte gost. Ali kao što neko reče, jebi ga, Dino gradi i svoju poziociju, treba se čuti za njega i izvan Kantona Sarajevo, tako da i to je ok.

A poređenja Dine i Bakira u kontekstu ovoga su bezveze, naprosto što u ovom trenutku se Bakirova mnogo više pika...zamuckivao on, sporo pričao , vako, nako...to uopšte nije bitno, da je Bakir bio gost, sve hrvatske novine bi danas na naslovnim stranama stavile njegove riječi. To je naprosto razlika u moći.
U ovom trenutku, možda sutra ni ovima iz otvorenog neće pasti na pamet da zovu Dinu u goste. Jer znaju da je prevazišao taj nivo.
mo-town
Posts: 1573
Joined: 30/12/2021 05:11

#18007 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by mo-town »

pemanapemani wrote: 01/02/2022 14:39
mo-town wrote: 01/02/2022 14:25
Ovo za zenu mi je prvi glas. Ali kakve to veze ima sa ocjenom njegovog gostovanja na HRT?
Pišeš da im je trebao skresati u facu da će pravna država reagovati na neustavno djelovanje, pa rekoh da sublimiramo reakcije pravne države na dosadašnje neustavno djelovanje, kada već to navodiš kao alat protiv separatista.

Da se razumijemo, bio bih najsretniji kada bi pravna država reagovala na svako kršenje zakona, posebno Ustava, ali mi živimo totalno drugi spektar od onog u kojem pravna država reaguje.
Onda to "reagovanje" koristiti kao neku prijetnju separatizmu je pomalo smiješno.

Očito da se ne može naći smislena kritika na gostovanje Konakovića, pa onda daj šta daš, može i loša komedija.
Imas ti ipak pravo. Pravi je Dino. Daleko cemo s njim dogurati.
mo-town
Posts: 1573
Joined: 30/12/2021 05:11

#18008 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by mo-town »

Bez osobnih preferencija, da budemo objektivni.
Jel' stvarno mislite da je Dino bio pozvan u HRT metodom slucajnog uzorka?
Sta mislite kako bi dijalog tekao da je na njegovom mjestu bio recimo Ivo Komsic?
pemanapemani
Posts: 5347
Joined: 09/09/2008 15:12

#18009 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by pemanapemani »

mo-town wrote: 01/02/2022 15:00
pemanapemani wrote: 01/02/2022 14:39

Pišeš da im je trebao skresati u facu da će pravna država reagovati na neustavno djelovanje, pa rekoh da sublimiramo reakcije pravne države na dosadašnje neustavno djelovanje, kada već to navodiš kao alat protiv separatista.

Da se razumijemo, bio bih najsretniji kada bi pravna država reagovala na svako kršenje zakona, posebno Ustava, ali mi živimo totalno drugi spektar od onog u kojem pravna država reaguje.
Onda to "reagovanje" koristiti kao neku prijetnju separatizmu je pomalo smiješno.

Očito da se ne može naći smislena kritika na gostovanje Konakovića, pa onda daj šta daš, može i loša komedija.
Imas ti ipak pravo. Pravi je Dino. Daleko cemo s njim dogurati.
Mene samo zanimaju reakcije pravne države na dosadašnje neustavno djelovanje. Fino si napisao da Konaković podilazi HDZ i da je trebao zaprijetiti reakcijom pravne države.
Kad već to navodiš, onda vjerovatno imaš bruku primjera gdje je pravna država reagovala na neustavno djelovanje, pa bih volio pročitati nekoliko tih reakcija.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65914
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#18010 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by _BataZiv_0809 »

palermo wrote: 01/02/2022 14:55 Gledao sam samo ove isječke, ali ono što sam vido, nije bio loš Dino. Štaviše.
Jedina stvar o kojoj se može postaviti pitanje je, da li je, obzirom na sastav gostiju (niko relevantan), trebao biti uopšte gost. Ali kao što neko reče, jebi ga, Dino gradi i svoju poziociju, treba se čuti za njega i izvan Kantona Sarajevo, tako da i to je ok.

A poređenja Dine i Bakira u kontekstu ovoga su bezveze, naprosto što u ovom trenutku se Bakirova mnogo više pika...zamuckivao on, sporo pričao , vako, nako...to uopšte nije bitno, da je Bakir bio gost, sve hrvatske novine bi danas na naslovnim stranama stavile njegove riječi. To je naprosto razlika u moći.
U ovom trenutku, možda sutra ni ovima iz otvorenog neće pasti na pamet da zovu Dinu u goste. Jer znaju da je prevazišao taj nivo.
Ne treba njima Bosanac/Bosnjak koji ne zamuckuje, ne prica sporo i nepovezano i kojeg šovinisti a la jebačev brat ne mogu preslušat. Njima treba mujo iz cevabdzinica i viceva, a ne neko ko ih verbalno nasamara kao Dino sinoc.

Tako da, slazemo se, nece ga nikad vise zvat :D
mo-town
Posts: 1573
Joined: 30/12/2021 05:11

#18011 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by mo-town »

pemanapemani wrote: 01/02/2022 15:09
mo-town wrote: 01/02/2022 15:00
Imas ti ipak pravo. Pravi je Dino. Daleko cemo s njim dogurati.
Mene samo zanimaju reakcije pravne države na dosadašnje neustavno djelovanje. Fino si napisao da Konaković podilazi HDZ i da je trebao zaprijetiti reakcijom pravne države.
Kad već to navodiš, onda vjerovatno imaš bruku primjera gdje je pravna država reagovala na neustavno djelovanje, pa bih volio pročitati nekoliko tih reakcija.
- Hrvatska samouprava
- RS referendum u Brckom
palermo
Posts: 22328
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#18012 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by palermo »

_BataZiv_0809 wrote: 01/02/2022 15:10
palermo wrote: 01/02/2022 14:55 Gledao sam samo ove isječke, ali ono što sam vido, nije bio loš Dino. Štaviše.
Jedina stvar o kojoj se može postaviti pitanje je, da li je, obzirom na sastav gostiju (niko relevantan), trebao biti uopšte gost. Ali kao što neko reče, jebi ga, Dino gradi i svoju poziociju, treba se čuti za njega i izvan Kantona Sarajevo, tako da i to je ok.

A poređenja Dine i Bakira u kontekstu ovoga su bezveze, naprosto što u ovom trenutku se Bakirova mnogo više pika...zamuckivao on, sporo pričao , vako, nako...to uopšte nije bitno, da je Bakir bio gost, sve hrvatske novine bi danas na naslovnim stranama stavile njegove riječi. To je naprosto razlika u moći.
U ovom trenutku, možda sutra ni ovima iz otvorenog neće pasti na pamet da zovu Dinu u goste. Jer znaju da je prevazišao taj nivo.
Ne treba njima Bosanac/Bosnjak koji ne zamuckuje, ne prica sporo i nepovezano i kojeg šovinisti a la jebačev brat ne mogu preslušat. Njima treba mujo iz cevabdzinica i viceva, a ne neko ko ih verbalno nasamara kao Dino sinoc.

Tako da, slazemo se, nece ga nikad vise zvat :D
Ko je koga našamarao zavisi od očiju i ušiju koje su gledali. Al to uopšte nije ni bitno.

Ono što jeste bitno i pozitivno je da je Dino bez ikakvih egzibicija zastupao stavove koje u ovom trenutku ima ono što se zove pro-bosanska opcija
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65914
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#18013 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by _BataZiv_0809 »

palermo wrote: 01/02/2022 15:17
Ko je koga našamarao zavisi od očiju i ušiju koje su gledali. Al to uopšte nije ni bitno.
Puno se upustas u meritum a gledao si samo isjecke.
palermo
Posts: 22328
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#18014 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by palermo »

_BataZiv_0809 wrote: 01/02/2022 15:18
palermo wrote: 01/02/2022 15:17
Ko je koga našamarao zavisi od očiju i ušiju koje su gledali. Al to uopšte nije ni bitno.
Puno se upustas u meritum a gledao si samo isjecke.
Nema ovo veze sa meritumom :D al ok, prihvatam
pemanapemani
Posts: 5347
Joined: 09/09/2008 15:12

#18015 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by pemanapemani »

mo-town wrote: 01/02/2022 15:11
pemanapemani wrote: 01/02/2022 15:09

Mene samo zanimaju reakcije pravne države na dosadašnje neustavno djelovanje. Fino si napisao da Konaković podilazi HDZ i da je trebao zaprijetiti reakcijom pravne države.
Kad već to navodiš, onda vjerovatno imaš bruku primjera gdje je pravna država reagovala na neustavno djelovanje, pa bih volio pročitati nekoliko tih reakcija.
- Hrvatska samouprava
- RS referendum u Brckom
Koliko me sjećanje služi, to je odradila MZ i SFOR.

Nisam znao da su navedeni predstavnici pravne države BiH.

Jedino čega se mogu sjetiti od reakcija "pravne države" jeste nekoliko poziva na davanje izjava u slučaju referendum i ovih nekoliko izjava zbog tzv. prijenosa nadležnosti.
Rezulatati djelovanja su da sada, pored svečane akademije za neustavni dan manjeg entiteta, imamo defile policije i paravojnih formacija, kao i čitavu vanserijsku lepezu vrijeđanja Bosne i Hercegovine tih dana u godini.

Nema dalje, pravna država im je slomila kičmu. :thumbup:
mo-town
Posts: 1573
Joined: 30/12/2021 05:11

#18016 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by mo-town »

pemanapemani wrote: 01/02/2022 15:25
mo-town wrote: 01/02/2022 15:11
- Hrvatska samouprava
- RS referendum u Brckom
Koliko me sjećanje služi, to je odradila MZ i SFOR.

Nisam znao da su navedeni predstavnici pravne države BiH.

Jedino čega se mogu sjetiti od reakcija "pravne države" jeste nekoliko poziva na davanje izjava u slučaju referendum i ovih nekoliko izjava zbog tzv. prijenosa nadležnosti.
Rezulatati djelovanja su da sada, pored svečane akademije za neustavni dan manjeg entiteta, imamo defile policije i paravojnih formacija, kao i čitavu vanserijsku lepezu vrijeđanja Bosne i Hercegovine tih dana u godini.

Nema dalje, pravna država im je slomila kičmu. :thumbup:
Stipu to. VIsoki predstavnik tj. medjunarodna zajednica je dio ustavno-pravnog poretka BiH.
Znaci nije trebalo spomenuti propast hrvatske samouprave i povuci paralelu nego na pladnju ponuditi treci entitet?
neon-x
Posts: 595
Joined: 18/07/2012 19:13

#18017 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by neon-x »

U ovoj HRT emisiji je trebao govoriti neko ko se poblize razumije u samu problematiku svih pojedinosti oko IZ. Dino je predsjednik stranke i politicar opste prakse sto je sasvim ok, ali nemojmo se lagati da nema ogromnih rupa u obrazovanju. Ne pozanje narocito ni historiju ni pravo ove zemlje a kamoli siru sliku i kontekst. Ono sto ima jeste energija i spremnost na rad i rjesavanje problema sto je puno bitnije, a valjda ima ljude oko sebe od struke i obrazovanja s kojima ce raditi.

Ako vec trebaju Bosnjaci da imaju neku stranku desnog centra onda je NiP trenutno tu bolja alternativa od SDA koja se potpuno ucahurila u status quo politiku bez ikakve inicijative i proaktivnog djelovanja. Ne zna se ni sta misle, sta planiraju, potpisuju, dogovaraju..
User avatar
Styling
Posts: 12575
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#18018 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Styling »

Hakiz wrote: 01/02/2022 14:35
Styling wrote: 01/02/2022 14:30

Da je Bakir sinoc bio na Dininom mjestu, onako ostar i zustar u diskusiji, bez pardona, danas bi ga sva SDA jugend istetovirala na prsima.
Ovako će Dinu NiPjugend tetovirati?
Ne vidim tu toliku ushicenost niti potrebu jer je ovo za Dinu normalna pojava. Sto bi se reklo, redovno stanje.
pemanapemani
Posts: 5347
Joined: 09/09/2008 15:12

#18019 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by pemanapemani »

mo-town wrote: 01/02/2022 15:30
pemanapemani wrote: 01/02/2022 15:25

Koliko me sjećanje služi, to je odradila MZ i SFOR.

Nisam znao da su navedeni predstavnici pravne države BiH.

Jedino čega se mogu sjetiti od reakcija "pravne države" jeste nekoliko poziva na davanje izjava u slučaju referendum i ovih nekoliko izjava zbog tzv. prijenosa nadležnosti.
Rezulatati djelovanja su da sada, pored svečane akademije za neustavni dan manjeg entiteta, imamo defile policije i paravojnih formacija, kao i čitavu vanserijsku lepezu vrijeđanja Bosne i Hercegovine tih dana u godini.

Nema dalje, pravna država im je slomila kičmu. :thumbup:
Stipu to. VIsoki predstavnik tj. medjunarodna zajednica je dio ustavno-pravnog poretka BiH.
Znaci nije trebalo spomenuti propast hrvatske samouprave i povuci paralelu nego na pladnju ponuditi treci entitet?
Kakav pladanj i treći entitet je spominjao Konaković?

Ti si rekao da je trebao zaprijetiti reakcijom pravne države, a sve dosadašnje reakcije je provela međunarodna zajednica, ali, eto oni su dio ustavnog poretka, pa ćemo reći da je to reakcija pravne države BiH.

Ispada da je i Palmer sa nekim svojim diskutabilnim idejama isto dio pravne države BiH, kao i sutra Lajčak, Karl Bilt, ovaj Dodikov Mađar i sl.
User avatar
Styling
Posts: 12575
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#18020 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Styling »

Teletubbies wrote: 01/02/2022 14:43
Styling wrote: 01/02/2022 14:26

Ti si fakat Teletabis. Neka te s djecom, ne petljaj se u pricu odraslih.
Nema potrebe za vrijeđanjem. Mada vidim tebi je to plafon diskusije, ili to ili "kako bi Bakir...".
Jest, jest, tako je.
mo-town
Posts: 1573
Joined: 30/12/2021 05:11

#18021 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by mo-town »

pemanapemani wrote: 01/02/2022 15:38
mo-town wrote: 01/02/2022 15:30
Stipu to. VIsoki predstavnik tj. medjunarodna zajednica je dio ustavno-pravnog poretka BiH.
Znaci nije trebalo spomenuti propast hrvatske samouprave i povuci paralelu nego na pladnju ponuditi treci entitet?
Kakav pladanj i treći entitet je spominjao Konaković?

Ti si rekao da je trebao zaprijetiti reakcijom pravne države, a sve dosadašnje reakcije je provela međunarodna zajednica, ali, eto oni su dio ustavnog poretka, pa ćemo reći da je to reakcija pravne države BiH.

Ispada da je i Palmer sa nekim svojim diskutabilnim idejama isto dio pravne države BiH, kao i sutra Lajčak, Karl Bilt, ovaj Dodikov Mađar i sl.
To mozda po tvom nacinu rasudjivanja. Ne bih se u to mijesao.
User avatar
BHDragons
Posts: 367
Joined: 18/08/2020 15:24

#18022 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by BHDragons »

Ne znam, meni je bio solidan. Volio bih i ja da nema konstitutivnosti i da imamo jednog predsjednika i da nema entiteta, ali to je skoro pa nemoguće. Dino dosta pametnije to radi, nego SDA koja samo priča jedno i onda kad ih satjeraju u ćošak spremni su i državu prodati. On realno gleda na neke stvari i to mi se sviđa.
mo-town
Posts: 1573
Joined: 30/12/2021 05:11

#18023 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by mo-town »

BHDragons wrote: 01/02/2022 16:35 Ne znam, meni je bio solidan. Volio bih i ja da nema konstitutivnosti i da imamo jednog predsjednika i da nema entiteta, ali to je skoro pa nemoguće. Dino dosta pametnije to radi, nego SDA koja samo priča jedno i onda kad ih satjeraju u ćošak spremni su i državu prodati. On realno gleda na neke stvari i to mi se sviđa.
Nije problem u "konstitutivnosti" (constituent). Neka je. Medjutim, princip "konstitutivnosti" u Predsjednistvu je vec apliciran i Hrvatu je zagarantirano mjesto u Predsjednistvu. Pri tome se zaboravlja da to tijelo nije predstavnistvo konstitutivnih naroda. Clanovi se biraju iz njihovih redova i ne biraju ih konstitutivnih narodi. Tako kaze Ustav BiH i presuda Ustavnog suda iz 2000. Dino to ne konta i vergla mantru HDZ-a.
Bossona
Posts: 5220
Joined: 21/12/2020 03:28

#18024 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Bossona »

Styling wrote: 01/02/2022 07:24
Bossona wrote: 31/01/2022 18:10

Pećanina prezire SDA sekta, a vidim i oni koji pokušavaju da ne liče na SDA, zato što je Pećanin odlično skenirao i analizirao političku sliku pozicije i opozicije pa su se našli prozvani. Sve je lijepo i argumentovano objasnio i dijagnosticirao u svom gostovanju kod Hadžifejzovića.
Neumski izlet je bio još jedno političko prestrojavanje i van institucionalno prostituisanje sa Izetbegovićem, Radončićem i Čovićem.

Nakon Konakovićevog nuđenja Komsićeve glave Čoviću i poređenjem Komšića sa Fikretom Abdićem je sebe najbolje demaskirao i mnogima pomogao da progleda. Konaković je kao i SDA na Alijinom ideološkom putu, to on sa ponosom kaže a to je put etnoteritorijslizacije Bosne i flidžanizacije/getoizacije Bošnjaka samo pod drugim dresom. Ako nastavi sjediti na dvije stolice, džaba mu kritika Bakira i SDA, sve će više ličiti na Radončića i njegov privatni SDA ogranak.
Apsolutno nisi u pravu, ali hajde, vjeruj u sta hoces.

Taj isti Pecanin se nudio okoli, pa kada niko nije htio ond aje odlucio da po svima pljuje. Sada trenutno se dodvorava NS, pa da vidimo dokle ce dobaciti.

Sve ove analize o NIP kao dijelu SDA “isti su kao i oni” pokazuju koliko su neki kratkovidi i ne sagledavaju siru sliku. Dino je samo realan, a vi nerealni i dalje zivite u zabludi da je gradjanska drzava moguca preko noci.
Pećaninu je građanska i sekulkarna Bosna iznad svega a Konakoviću je kao i SDA vlast a kritika SDA i Izetbegovića je način kako da dobije njihove glasove i ojača stranku ali se bojim da se radi o prepakovanoj SDA,

Konaković je sebi dozvolio da se valja u blatu sa Izetbegovićem i Čovićem i pomogao Dodiku da uzme zraka skiudajući fokus MZ sa sebe u vrijeme blokade države.

Sve je lijepo objasnio Ivo Komšič u ovom gostovanju na N1 prije par dana gdje je govorio između ostalog, o izmjenama Izbornog zakona Bosne i Hercegovine komentarišući trodnevne pregovore u Neumu koji ponovo nisu završili dogovorom. Upitao je koja je uloga bila Bakira Izetbegovića, lidera SDA, koji je, prema njegovom mišljenju u Neum otišao sa rukama u džepovima.

Konaković u ovoj emisiji HRTV-a u kojoj su učesnici i sljedbenici UZP-a Čovića i Tuđmanovaca, protiv Komšića i protitv EU koja je svojim glasanjem podržala građansko uređenje Bosne i odbacila konstutivnost za koju je Hrvatska lobirala i ostala usamljena u glasanju prije nekoliko mjeseci koje je Konaković podržao iako i u daytonskom ustavu nema nikakvih konstutivnih naroda.
https://www.klix.ba/vijesti/bih/komitet ... /210615100

Ovim glasanjem je EU poručila da Bosna treba biti uređena kao građanska država bez etnolegitimong predstavljanja i konstitutivnih naroda na kojem insistiraju Čoovića i razbijači BiH uz partnersko savezništvo SDA i njenih mitiuranih ogranaka.
https://www.klix.ba/vijesti/bih/komitet ... /210615100
To samo potvrđuje da je Konaković politički amater kao Bakir i otac mu Alija, kojima je etnički podijeljena BIH prihvatljiva jer je on kao i Radončić postao Bakirov potrčko kojeg je Bakir pohvalio kao političkog kadeta Alijine veleizdajničke SDA.

Konakoviču je Alija političi vizionar i ideolog kojeg slijedi i na kojeg je ponosan, što je savno rekao mnogo puta.

Bossona
Posts: 5220
Joined: 21/12/2020 03:28

#18025 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Bossona »

Tesla Edison wrote: 01/02/2022 07:40
Bossona wrote: 31/01/2022 18:10

Pećanina prezire SDA sekta, a vidim i oni koji pokušavaju da ne liče na SDA, zato što je Pećanin odlično skenirao i analizirao političku sliku pozicije i opozicije pa su se našli prozvani. Sve je lijepo i argumentovano objasnio i dijagnosticirao u svom gostovanju kod Hadžifejzovića.
Neumski izlet je bio još jedno političko prestrojavanje i van institucionalno prostituisanje sa Izetbegovićem, Radončićem i Čovićem.

Nakon Konakovićevog nuđenja Komsićeve glave Čoviću i poređenjem Komšića sa Fikretom Abdićem je sebe najbolje demaskirao i mnogima pomogao da progleda. Konaković je kao i SDA na Alijinom ideološkom putu, to on sa ponosom kaže a to je put etnoteritorijslizacije Bosne i flidžanizacije/getoizacije Bošnjaka samo pod drugim dresom. Ako nastavi sjediti na dvije stolice, džaba mu kritika Bakira i SDA, sve će više ličiti na Radončića i njegov privatni SDA ogranak.
Željko Komšić je najveća podvala Bošnjacima još od vremena Fikreta Abdića. To treba jasno i glasno reći. Dosta je više izvlačenja na Zlatnog ljiljana. Dosta!

Punih 12 godina mandata, nije napravio ništa dobro, osim što je izdao ljevicu i postao SDA pudlica. Vratio je odnose sa Hrvatima u period 1993. godine, a sve zarad čega? Zarad lične promocije i interesa.

Dobio je izbore floskulom da u predsjedništvu mora biti omjer 2-1. To je najveća laž. Sve bitne odluke se donose konsenzusom, tako da taj omjer nije ništa drugo do predizborna podvala. Na izborima 1996 , 1998, 2000, 2004, 2014 su članovi predsjedništva bili iz nacionalnih stranaka i "legitimni" predstavnici, i jel nestalo Bosne? Jel se raspala?

Nije! Bila je mnogo stabilnija nego danas. Danas smo sa Komšićem stvorili atmosferu da i mnogim Bošnjacima Bosna izgleda nemoguća. To nije dobro i nije trebalo ovako biti.

Ovo pišem kao Bošnjak, kao čovjek koji je rat proveo u Sarajevu, koji je jeo Ikar i koji zna kako su mnogi dobijali te Zlatne ljiljane sa kojim Komšić dobija izbore. Dosta više svađa i kriza dok ekonomski pripadamo. Poslije Neuma, treba organizirati novi Neum i svaki dan pregovarati do rješenja. Drugog izlaza nema. Inat će samo pogoršati stvari.
Svojim diskriminatornim elektoralima si sve rekao o sebi, nemoj mi samo reći da si kao pripadnik ARBIH ratovao za državu za etničku podjelu i etničku segregacijsku diskriminaciju!

Tvoji stavovi su isti kao i kod Čovića, za vas sarajevski ili tuzlanski glas je dvadesetina vrijednosti glasa glasača iz Livna ili Širokog Brijega. Za vas nisu bitni Hrvati mimo zapadne Hercegvoine.

Tebi i Konakoviću je prihvatljiviji Hrvat Čović od Hrvata Ive ili Željke Komšića kojeg poredite sa zločincem i izdajnikom Fikretom Abdićem.
Post Reply