Narod i Pravda (Konakovic)

Post Reply
User avatar
ortodont
Posts: 1831
Joined: 02/02/2011 12:34
Location: Sarajevo

#20976 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by ortodont »

hamos wrote: 25/09/2022 09:36
ne znam kako ga zapad podrzava kad prica protiv lgbt? i ostalih

dinova stranka je vise u desno stavovima i clanovima nego sda,ali hajde vidjet cemo
I da ga podržavaju to ne znači da treba biti njihov kmet i poslušnik. Jos će ga vise cijeniti kad se ne bude slagao u svemu - psihologija. Mi koji ćemo glasati za NiP jesmo protiv parada nemorala. S druge strane, čovjek je rekao šta misli, a u koaliciji nije spriječio/blokirao nikoga da tu paradu organizira.
Trappist
Posts: 4277
Joined: 12/09/2020 08:52

#20977 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Trappist »

sajber87 wrote: 25/09/2022 09:33
hamos wrote: 25/09/2022 09:30

Dino je jak na jeziku i tu staje
Dino je nesto najbolje sto se deslilo na nasoj politickoj sceni od dejtona, zato ga zapad i podrzava, a zapad je nas najveci i jedini saveznik u ovom vremenu ludila. Moramo se drzati uz njih maksimalno posebno uz USA.
Jesi li to isto govorio-mislio dok je bio u sda ?
saale
Posts: 1397
Joined: 08/07/2008 13:39

#20978 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by saale »

https://fb.watch/fLWVqq7Fa8/
Ovu su te promjene u koje se kune Kasumovic i ekipa okupljena oko njega u ZE-DO kantonu ukljucujuci i NIP :run:
mistek
Posts: 3386
Joined: 23/05/2010 15:16

#20979 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by mistek »

Za državni parlament, očekujem 1 direktni mandat iz KS. Biće tu još 1 kompenzacijski sigurno, a možda i 2. Preko toga mi je skroz nerealno.

Za FBiH, očekujem 2 ili 3 direktna mandata u Sarajevu i Goraždu, 1 u USK, 1 u SBK i u vrh glave još negdje 1 u TK. Na to ili 3 ili 4 kompenzacijska. Znači, sve u svemu, 8-10 mandata mi je realnost.

Bilo bi lijepo da budu vlast još negdje, osim u KS.
mistek
Posts: 3386
Joined: 23/05/2010 15:16

#20980 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by mistek »

saale wrote: 25/09/2022 12:52 https://fb.watch/fLWVqq7Fa8/
Ovu su te promjene u koje se kune Kasumovic i ekipa okupljena oko njega u ZE-DO kantonu ukljucujuci i NIP :run:
SDA proletere treba dijeliti u kategorije, a tačno je najbrojnija ova kojoj je Dino najveći trn u oku :D Kad pada kiša, ja mislim da pljunete i okrivite Dinu. I opet ne smeta da vas čovjek gazi :D
Hakiz
Posts: 40411
Joined: 30/07/2015 20:01

#20981 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Hakiz »

ortodont wrote: 25/09/2022 12:33
hamos wrote: 25/09/2022 09:36
ne znam kako ga zapad podrzava kad prica protiv lgbt? i ostalih

dinova stranka je vise u desno stavovima i clanovima nego sda,ali hajde vidjet cemo
I da ga podržavaju to ne znači da treba biti njihov kmet i poslušnik. Jos će ga vise cijeniti kad se ne bude slagao u svemu - psihologija. Mi koji ćemo glasati za NiP jesmo protiv parada nemorala. S druge strane, čovjek je rekao šta misli, a u koaliciji nije spriječio/blokirao nikoga da tu paradu organizira.
Sačekat ćemo da trojka pobijedi, tada NiP-u više neće trebati NS i SDP, odbacit će ih kao stare krpe. Onda će krenuti zabrane parada i slična desničarenja.

Tada će normalan svijet opet morati u novu borbu za spas BiH.
Hakiz
Posts: 40411
Joined: 30/07/2015 20:01

#20982 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Hakiz »

Trappist wrote: 25/09/2022 12:42
sajber87 wrote: 25/09/2022 09:33

Dino je nesto najbolje sto se deslilo na nasoj politickoj sceni od dejtona, zato ga zapad i podrzava, a zapad je nas najveci i jedini saveznik u ovom vremenu ludila. Moramo se drzati uz njih maksimalno posebno uz USA.
Jesi li to isto govorio-mislio dok je bio u sda ?
Zar sumnjaš :mrgreen:
User avatar
maroon1946
Posts: 91
Joined: 10/06/2015 21:19

#20983 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by maroon1946 »

giannibelif wrote: 25/09/2022 09:06 Retorički najjači političar u državi.
Definitivno. :thumbup:
User avatar
Styling
Posts: 12601
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#20984 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Styling »

Ironmen wrote: 25/09/2022 12:28
sajber87 wrote: 25/09/2022 09:33

Dino je nesto najbolje sto se deslilo na nasoj politickoj sceni od dejtona, zato ga zapad i podrzava, a zapad je nas najveci i jedini saveznik u ovom vremenu ludila. Moramo se drzati uz njih maksimalno posebno uz USA.
NiP se mora fokusirati kao i NS malo dalje od KS, mora zadobiti povjerenje i drugih kantona da bi imao veci rezultat, moraju pazljivo birati ljude na listama za druge kantone, ne znam koliko to mogu dobro sprovesti u djelo sto se tice drugih kantona.

Fokusiraju se maksimalno. Cijelu kampanju je vrh stranke obilazio teren van KS i animirao glasače.
Vaya
Posts: 1161
Joined: 17/06/2015 14:27

#20985 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Vaya »

Je li nekome ima nesto sumnjivo u ovom intervjuu ili samo do mene?
Jos povrh svega Igor, Dini stari haver iz Kosarkaskog saveza...
@sajber87

https://www.klix.ba/vijesti/bih/igor-st ... /220924076
User avatar
agnostic_front
Posts: 6323
Joined: 14/04/2010 21:45
Location: Grbavica

#20986 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by agnostic_front »

Hakiz wrote: 25/09/2022 13:08
ortodont wrote: 25/09/2022 12:33

I da ga podržavaju to ne znači da treba biti njihov kmet i poslušnik. Jos će ga vise cijeniti kad se ne bude slagao u svemu - psihologija. Mi koji ćemo glasati za NiP jesmo protiv parada nemorala. S druge strane, čovjek je rekao šta misli, a u koaliciji nije spriječio/blokirao nikoga da tu paradu organizira.
Sačekat ćemo da trojka pobijedi, tada NiP-u više neće trebati NS i SDP, odbacit će ih kao stare krpe. Onda će krenuti zabrane parada i slična desničarenja.

Tada će normalan svijet opet morati u novu borbu za spas BiH.
Ko ce osvojit Ligu prvaka?
User avatar
Prpa.ba
Posts: 10979
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#20987 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Prpa.ba »

Vaya wrote: 25/09/2022 14:25 Je li nekome ima nesto sumnjivo u ovom intervjuu ili samo do mene?
Jos povrh svega Igor, Dini stari haver iz Kosarkaskog saveza...
@sajber87

https://www.klix.ba/vijesti/bih/igor-st ... /220924076
SDP-ovci redovno talasaju debilnim SDA tematikama imena ulica, dvorana i ostalog. SDP-ovac Hasan Tanovic se prvi poceo baviti imenima u Novom Sarajevu i uzdrmao koaliciju.

Generalno je SDP (kao i pred svake izbore) uzletio povisoko, a bolno reteriranje bude svakog postizbornog ponedjeljka ujutro. Plus im NiP vise nikad nece dozvoliti soliranje kakvo su proveli u Novom Sarajevu dok je Tanovic jos glumio neutralca. :mrgreen:
kluz franjo
Posts: 6092
Joined: 26/06/2009 01:37

#20988 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by kluz franjo »

Kada god pomislim da bi bilo logično da SDP ima više glasova u KS od npr. NS pojavi se neki njihov delegat sa "taktikom preferencijalnih glasova".

Ubošće ovako još nekih 5 preferencijalnih sebi, ali će istovremeno 10 glasača SDP-a prebaciti NS-u, 5 NiP-u, 5 ostalim strankama i 5 ostaviti u apstinenciji.
Zbog njegovih 5 preferecijalnih, SDP gubi 20 glasova, a trojka 10.

Nadam se da će Irfan Čengić dobiti dovoljno glasova pa sa loše pozicije na listi ući u Skupštinu.
PS: RIP Segmedina
User avatar
Hank Paldum
Posts: 2071
Joined: 22/11/2019 14:14

#20989 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Hank Paldum »

Hakiz wrote: 25/09/2022 13:08
ortodont wrote: 25/09/2022 12:33

I da ga podržavaju to ne znači da treba biti njihov kmet i poslušnik. Jos će ga vise cijeniti kad se ne bude slagao u svemu - psihologija. Mi koji ćemo glasati za NiP jesmo protiv parada nemorala. S druge strane, čovjek je rekao šta misli, a u koaliciji nije spriječio/blokirao nikoga da tu paradu organizira.
Sačekat ćemo da trojka pobijedi, tada NiP-u više neće trebati NS i SDP, odbacit će ih kao stare krpe. Onda će krenuti zabrane parada i slična desničarenja.

Tada će normalan svijet opet morati u novu borbu za spas BiH.
Izgleda je kod mnogih koji su anti-SDA štokholmski sindrom ili čisti mazohizam jer su se svi dobrovoljno vratili vremeplovom u 1990. godinu i prave iste greške, biraju istu politiku.

Jer baš to šta si napisao, tako je SDA isto imala oko sebe urbane i multi-kulti ljude pa su kasnije one sa nepopularnim imenima i mišljenima lagano odbacivali kao stare krpe.

Tako su isto mnogi koji danas pljuju SDA zbog desničarstva i šovinizma prije 30 godina se divili toj stranci jer su za razliku od SDS i HDZ sarađivali sa raznim ličnostima različitih nacija i etnija za dobrobit države, baš kao što Dino to radi danas pa je kasnije krenulo čišćenje.

Dini su potrebni bili SDP i Njihova Stranka kao što su SDA bili potrebni Mato i Dragan da pridobiju povjerenje naivnih koji inače ne bi aplaudirali SDA.
SDP i Njihova Stranka sa druge strane su primorani i išli bi i u koaliciju i sa Elvedinom Pezićem da je jači jer inače ne bi činili vlast. To je lično izjavio Bojan Bajić, da se te stranke danas pitaju u Sarajevu samo zbog Dine.
Mogu uvijek 1, 2 ili 10 SDA političara doći tobe i da im se ogadi stranka i napuste je ali ako to učini armija SDAovaca to ili su oportunisti ili miševi što napuštaju brod za koji misle da tone ili su oni koji su uvijek gladni i nikada nisu siti pozicija i fotelja.

I prije nego što krenu komentari od nekih o SDA botu, je li i Igor Stojanović SDA bot?
Smatrate li da je koalicija između NiP-a i SDP dugoročno održiva, jer se čini da nema značajne ideološke razlike između SDA i NiP-a?

Dolaskom Čampare i Zvizdića u NiP, definitivno je potvrđeno da je pola SDA prešlo u NiP. Za dugoročnu saradnju nužno je da nađemo kompromis oko ideoloških pitanja. Recimo promjene naziva sarajevskih ulica, čiji sam bio inicijator, koji vrijeđaju sve antifašiste, NiP trenutno ima isti stav kao i SDA. Sa SDA se nismo pomakli milimetar na ovom pitanju 30 godina. Mada je 44 posto zastupnika Skupštine KS glasalo za promjenu naziva.
NiP mora pokazati drugačiju političku praksu i spremnost na kompromisno rješenje. Inače naši partnerski odnosi mogu biti ugroženi. Od SDA smo digli ruke zbog nespremnosti za dogovor. Kao što nijedan SDP-ovac ne želi da članove NiP-a nešto vrijeđa u Sarajevu, i mi od njih očekujemo isti odnos.
Dogovor i kompromis je put u dugogodišnju saradnju. Radimo na tome i dobro sarađujemo. Nadam se rješenju koje bi podiglo obostrano povjerenje. Ulice su personifikacija i za sva druga ideološka pitanja. Ako ovde nađemo model kompromisa, dugoročna saradnja je zagarantovana.
Nemojte se iznenaditi da nakon izbora u nekim mjestima SDA i NiP budu činili koaliciju. Koliko god NiP bio opsjednut sa SDA, nisu nikada bili brutalni prema SDA kao Radončić kada je osnovao stranku pa na kraju završiše sa SDA u koaliciji.
Hakiz
Posts: 40411
Joined: 30/07/2015 20:01

#20990 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Hakiz »

agnostic_front wrote: 25/09/2022 14:30
Hakiz wrote: 25/09/2022 13:08

Sačekat ćemo da trojka pobijedi, tada NiP-u više neće trebati NS i SDP, odbacit će ih kao stare krpe. Onda će krenuti zabrane parada i slična desničarenja.

Tada će normalan svijet opet morati u novu borbu za spas BiH.
Ko ce osvojit Ligu prvaka?
Pobjednik finalne utakmice.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18245
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#20991 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by GandalfSivi »

Koji cirkus od spina. Trojka prezivjela i pad vlade KS i ponovno vracanje na vlast i rasipanje sestorke i sve udare pred opste izbore. Izasli jos jaci sa zajednickim kandidatom, razvalili u KS, napravili nevidjen pomak i onda je pravo tuzno vidjeti ove botove kako ocajnicki u sudijskom vremenu pokusavaju kosku ubaciti. Ne ide vam ovaj spin, probajte ponovo malo u tramvajima, mozda vam to bolje ide 8-)
sajber87
Posts: 3877
Joined: 25/07/2008 13:14

#20992 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by sajber87 »

Trappist wrote: 25/09/2022 12:42
sajber87 wrote: 25/09/2022 09:33

Dino je nesto najbolje sto se deslilo na nasoj politickoj sceni od dejtona, zato ga zapad i podrzava, a zapad je nas najveci i jedini saveznik u ovom vremenu ludila. Moramo se drzati uz njih maksimalno posebno uz USA.
Jesi li to isto govorio-mislio dok je bio u sda ?
Ne
Vaya
Posts: 1161
Joined: 17/06/2015 14:27

#20993 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Vaya »

GandalfSivi wrote: 25/09/2022 16:06 Koji cirkus od spina. Trojka prezivjela i pad vlade KS i ponovno vracanje na vlast i rasipanje sestorke i sve udare pred opste izbore. Izasli jos jaci sa zajednickim kandidatom, razvalili u KS, napravili nevidjen pomak i onda je pravo tuzno vidjeti ove botove kako ocajnicki u sudijskom vremenu pokusavaju kosku ubaciti. Ne ide vam ovaj spin, probajte ponovo malo u tramvajima, mozda vam to bolje ide 8-)
Ja citavu 2010 radio za SDP i Komsica...satr'o se zivotom od posla, trebalo bi 2 mjeseca da se dozovem poslije...
Znaci 300k glasova za SDP i 360k za Komsica...i sta bi na kraju - koalicija sa SDA...Mi u Tuzli nismo mogli da vjerujemk jbt... :shock:

2018 Neka da je se ostavio jos koji dan i da Damir Niksic nije napravio onaj cirkus, mislis SDP ne bi opet otisao sa SDA?

I ti kazez spin? Nije spin, nego cinjenicni i opravdani strah... Nakon sto sam vidio i osjetio neke stvari, ne vjerujem ni sopstvenim roditeljima sta zaokruze iza onog paravana kad odu glasat...
sajber87
Posts: 3877
Joined: 25/07/2008 13:14

#20994 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by sajber87 »

Vaya wrote: 25/09/2022 16:27
GandalfSivi wrote: 25/09/2022 16:06 Koji cirkus od spina. Trojka prezivjela i pad vlade KS i ponovno vracanje na vlast i rasipanje sestorke i sve udare pred opste izbore. Izasli jos jaci sa zajednickim kandidatom, razvalili u KS, napravili nevidjen pomak i onda je pravo tuzno vidjeti ove botove kako ocajnicki u sudijskom vremenu pokusavaju kosku ubaciti. Ne ide vam ovaj spin, probajte ponovo malo u tramvajima, mozda vam to bolje ide 8-)
Ja citavu 2010 radio za SDP i Komsica...satr'o se zivotom od posla, trebalo bi 2 mjeseca da se dozovem poslije...
Znaci 300k glasova za SDP i 360k za Komsica...i sta bi na kraju - koalicija sa SDA...Mi u Tuzli nismo mogli da vjerujemk jbt... :shock:

2018 Neka da je se ostavio jos koji dan i da Damir Niksic nije napravio onaj cirkus, mislis SDP ne bi opet otisao sa SDA?

I ti kazez spin? Nije spin, nego cinjenicni i opravdani strah... Nakon sto sam vidio i osjetio neke stvari, ne vjerujem ni sopstvenim roditeljima sta zaokruze iza onog paravana kad odu glasat...
Znaci treba da se zakljuci glasajmo za one koji ce sigurno sa sda nego za one koji ce mozda sa sda,a koji su skinuli sda iz sarajeva sto je ovima naajvaznije i nisu im se prodali
Sto se mene tice ko god u naredne 4 godine bude koalirao sa sda izgubice moj glas
Last edited by sajber87 on 25/09/2022 16:37, edited 1 time in total.
Trappist
Posts: 4277
Joined: 12/09/2020 08:52

#20995 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Trappist »

GandalfSivi wrote: 25/09/2022 16:06 Koji cirkus od spina. Trojka prezivjela i pad vlade KS i ponovno vracanje na vlast i rasipanje sestorke i sve udare pred opste izbore. Izasli jos jaci sa zajednickim kandidatom, razvalili u KS, napravili nevidjen pomak i onda je pravo tuzno vidjeti ove botove kako ocajnicki u sudijskom vremenu pokusavaju kosku ubaciti. Ne ide vam ovaj spin, probajte ponovo malo u tramvajima, mozda vam to bolje ide 8-)
druze sve ok, ali nemoj nam ti iz amerike govoriti o nekakvim pomacima u KS molim te. Kad se pruga zavrsi i provoza se prvi obicni gradzanin, onda se moze reci da je to pomak.
Ja kao neko ko citav zivot zivi u sarajevu nisam nikakvu promjenu vidio, a sigurno me ti iz usa ne mozes uvjeravati u nesto drugacije. Sva lica na plakatima za izbore su ista ona kao i 2014-2018. godine, tako da ne vidim o kakvim velikim promjenama govorimo ali eto.
Vaya
Posts: 1161
Joined: 17/06/2015 14:27

#20996 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Vaya »

sajber87 wrote: 25/09/2022 16:35
Vaya wrote: 25/09/2022 16:27

Ja citavu 2010 radio za SDP i Komsica...satr'o se zivotom od posla, trebalo bi 2 mjeseca da se dozovem poslije...
Znaci 300k glasova za SDP i 360k za Komsica...i sta bi na kraju - koalicija sa SDA...Mi u Tuzli nismo mogli da vjerujemk jbt... :shock:

2018 Neka da je se ostavio jos koji dan i da Damir Niksic nije napravio onaj cirkus, mislis SDP ne bi opet otisao sa SDA?

I ti kazez spin? Nije spin, nego cinjenicni i opravdani strah... Nakon sto sam vidio i osjetio neke stvari, ne vjerujem ni sopstvenim roditeljima sta zaokruze iza onog paravana kad odu glasat...
Znaci treba da se zakljuci glasajmo za one koji ce sigurno sa sda nego za one koji ce mozda sa sda,a koji su skinuli sda iz sarajeva sto je ovima naajvaznije i nisu im se prodali
Ne, nego hocu da vidim neke stvari konkretnije i jasnije, a ne da ti 90% kampanje bude necemo sa SDA, a na kraju svi zavrse u krevetu sa SDA kao najjeftinija kurva...

Izjava Igora iznad mi je najbolji dokaz...I Ridjo nije zvao dzaba SDP prije 10 dana...zna on bolje i od mene i od tebe zasto...

Ovo govorim, jer kad slusam tebe, vidim sebe od prije 10 godina... Hod'o okolo, trubio i pricao ljudima kako je ovo nasa prilika konacno da skinemo SDA, da napravimo promjene i krenemo naprijed... 3 mjeseca poslije izbora nisam nikog gledao u oci...
User avatar
Javier Pena
Posts: 556
Joined: 09/11/2020 21:50

#20997 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Javier Pena »

Trappist wrote: 25/09/2022 16:36
GandalfSivi wrote: 25/09/2022 16:06 Koji cirkus od spina. Trojka prezivjela i pad vlade KS i ponovno vracanje na vlast i rasipanje sestorke i sve udare pred opste izbore. Izasli jos jaci sa zajednickim kandidatom, razvalili u KS, napravili nevidjen pomak i onda je pravo tuzno vidjeti ove botove kako ocajnicki u sudijskom vremenu pokusavaju kosku ubaciti. Ne ide vam ovaj spin, probajte ponovo malo u tramvajima, mozda vam to bolje ide 8-)
druze sve ok, ali nemoj nam ti iz amerike govoriti o nekakvim pomacima u KS molim te. Kad se pruga zavrsi i provoza se prvi obicni gradzanin, onda se moze reci da je to pomak.
Ja kao neko ko citav zivot zivi u sarajevu nisam nikakvu promjenu vidio, a sigurno me ti iz usa ne mozes uvjeravati u nesto drugacije. Sva lica na plakatima za izbore su ista ona kao i 2014-2018. godine, tako da ne vidim o kakvim velikim promjenama govorimo ali eto.
Ček, živiš u Sarajevu i nisi vidio nikakvu promjenu u zadnjih 18 mjeseci? Sve ove pozitivne stvari koje se sedmicama nabrajaju, od porodilja, besplatnih udžbenika, subvencioniranja stanova za mladih... Nisam ja siguran da ti živiš u Sa.
Vaya
Posts: 1161
Joined: 17/06/2015 14:27

#20998 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Vaya »

Trappist wrote: 25/09/2022 16:36
GandalfSivi wrote: 25/09/2022 16:06 Koji cirkus od spina. Trojka prezivjela i pad vlade KS i ponovno vracanje na vlast i rasipanje sestorke i sve udare pred opste izbore. Izasli jos jaci sa zajednickim kandidatom, razvalili u KS, napravili nevidjen pomak i onda je pravo tuzno vidjeti ove botove kako ocajnicki u sudijskom vremenu pokusavaju kosku ubaciti. Ne ide vam ovaj spin, probajte ponovo malo u tramvajima, mozda vam to bolje ide 8-)
druze sve ok, ali nemoj nam ti iz amerike govoriti o nekakvim pomacima u KS molim te. Kad se pruga zavrsi i provoza se prvi obicni gradzanin, onda se moze reci da je to pomak.
Ja kao neko ko citav zivot zivi u sarajevu nisam nikakvu promjenu vidio, a sigurno me ti iz usa ne mozes uvjeravati u nesto drugacije. Sva lica na plakatima za izbore su ista ona kao i 2014-2018. godine, tako da ne vidim o kakvim velikim promjenama govorimo ali eto.
Upravo o ovome govorim. Da nema promjena u Sarajevu na bolje - ne mogu se sloziti. Pruga je extra stvar i meni se pravo svidja kako je napravljena i organizovana alternativa za zamjenu za tramvaje.

Medjutim, ja sinoc dok slusam Dinu kod Senada - :-) Retoricki je fenomenalan, sustinski mrtvi populizam. Eto poslije 02.10 nastupa Sanaderizacija, taman ce novi drzavni zatvor koji su napravilu biti iskoristen za njih. A Bakir ce biti prvi bh. Sanader - tamo Senad samo sto nije svrsio...

Jebote kakav Bakir? Hajd mi samo reci za sta ce protiv Bakira sutra biti podignuta optuznica i za sta cu se sudit?!? Da je glup i nesposoban - jasno je, ali nemoj mi kora na rende... Imam haman dovoljno godina, da mi je tolerancija na suplju 0%
sajber87
Posts: 3877
Joined: 25/07/2008 13:14

#20999 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by sajber87 »

Vaya wrote: 25/09/2022 16:41
sajber87 wrote: 25/09/2022 16:35
Znaci treba da se zakljuci glasajmo za one koji ce sigurno sa sda nego za one koji ce mozda sa sda,a koji su skinuli sda iz sarajeva sto je ovima naajvaznije i nisu im se prodali
Ne, nego hocu da vidim neke stvari konkretnije i jasnije, a ne da ti 90% kampanje bude necemo sa SDA, a na kraju svi zavrse u krevetu sa SDA kao najjeftinija kurva...

Izjava Igora iznad mi je najbolji dokaz...I Ridjo nije zvao dzaba SDP prije 10 dana...zna on bolje i od mene i od tebe zasto...

Ovo govorim, jer kad slusam tebe, vidim sebe od prije 10 godina... Hod'o okolo, trubio i pricao ljudima kako je ovo nasa prilika konacno da skinemo SDA, da napravimo promjene i krenemo naprijed... 3 mjeseca poslije izbora nisam nikog gledao u oci...
Ovaj put glas ide NiP -u po prvi put , novija su stranka do sada me nisu razocarali kako rade , naravno da ima kadrova koji mi se nesvidjaju i koje bi mogao kritikovati ali dobice sansu ne moze biti sve savrseno, a ako iznevjere ili se prodaju glas ce izgubiti, jednostavno.
Vaya
Posts: 1161
Joined: 17/06/2015 14:27

#21000 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Vaya »

Vaya wrote: 25/09/2022 16:50
Trappist wrote: 25/09/2022 16:36

druze sve ok, ali nemoj nam ti iz amerike govoriti o nekakvim pomacima u KS molim te. Kad se pruga zavrsi i provoza se prvi obicni gradzanin, onda se moze reci da je to pomak.
Ja kao neko ko citav zivot zivi u sarajevu nisam nikakvu promjenu vidio, a sigurno me ti iz usa ne mozes uvjeravati u nesto drugacije. Sva lica na plakatima za izbore su ista ona kao i 2014-2018. godine, tako da ne vidim o kakvim velikim promjenama govorimo ali eto.
Upravo o ovome govorim. Da nema promjena u Sarajevu na bolje - ne mogu se sloziti. Pruga je extra stvar i meni se pravo svidja kako je napravljena i organizovana alternativa za zamjenu za tramvaje.

Medjutim, ja sinoc dok slusam Dinu kod Senada - :-) Retoricki je fenomenalan, sustinski mrtvi populizam. Eto poslije 02.10 nastupa Sanaderizacija, taman ce novi drzavni zatvor koji su napravilu biti iskoristen za njih. A Bakir ce biti prvi bh. Sanader - tamo Senad samo sto nije svrsio...

Ovdje je nekim mjerilo uspjeha to sto Dino ns skupstini sukne ili provali krmka Zahiragica... Istog onog Zahiragica koji se poceo najvise afirmisati dok je Dino bio premijer kantona...

Jebote kakav Bakir? Hajd mi samo reci za sta ce protiv Bakira sutra biti podignuta optuznica i za sta cu se sudit?!? Da je glup i nesposoban - jasno je, ali nemoj mi kora na rende... Imam haman dovoljno godina, da mi je tolerancija na suplju 0%
Post Reply