Narod i Pravda (Konakovic)

Post Reply
Sigma90
Posts: 972
Joined: 16/12/2020 07:55

#13701 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Sigma90 »

Login7777 wrote: 10/05/2021 11:02 Napravi Dinokio brend NiPotizma.

https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/19 ... umama.html
Vidi vidi vratio se forumu adnan lingo poznatiji kao „sda podrigusa“.
:mrgreen:

Ljubi te rijalda tako pametnoga. :bih:
Hakiz
Posts: 39923
Joined: 30/07/2015 20:01

#13702 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Hakiz »

Sigma90 wrote: 10/05/2021 12:27
Login7777 wrote: 10/05/2021 11:02 Napravi Dinokio brend NiPotizma.

https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/19 ... umama.html
Vidi vidi vratio se forumu adnan lingo poznatiji kao „sda podrigusa“.
:mrgreen:

Ljubi te rijalda tako pametnoga. :bih:
A o meritumu?
User avatar
joint union
Posts: 2839
Joined: 31/01/2006 09:54

#13703 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by joint union »

Patton44 wrote: 10/05/2021 12:10
joint union wrote: 10/05/2021 11:43
Patton44 wrote: 10/05/2021 11:33 Samo to.
O ovome nista.
To nisi vise za sda? Minitransfer, nista to? Osim ako ne mislis da je neko drugi, a ne sda "to smislio i ugradio u sistem"?
O ovom drugom ti pojma nemam, statuti i adnan efendic (namjerno malim jer je rijetko odvratan lik), prijavi odmah, sta cekas?
:vozdra:
Samo to?
O ovome nista?
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#13704 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by foxlife »

ja vjerujem da i kod trojke ima zaposljavanja preko veze i sl pa cak i u nasoj stranci za koju trenutno glasam i koju podrzavam
samo se nadam da ako se otkrije da ima toga da ce se to rijesiti sukladno zakonu a ne samo usutiti i prebacit ga na drugo mjesto ili samo otkaz kao sto je to bio slucaj sa vladavinom sda
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#13705 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by meridiyan »

foxlife wrote: 10/05/2021 13:02 ja vjerujem da i kod trojke ima zaposljavanja preko veze i sl pa cak i u nasoj stranci za koju trenutno glasam i koju podrzavam
samo se nadam da ako se otkrije da ima toga da ce se to rijesiti sukladno zakonu a ne samo usutiti i prebacit ga na drugo mjesto ili samo otkaz kao sto je to bio slucaj sa vladavinom sda
U svim strankama prioritet imaju podobni pa tek onda "druga klasa".
Kako bi inace funkcionisali?
Niko ni plana, ni programa ni vizije, niti sta i kako u buducnosti.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 10873
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#13706 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Prpa.ba »

Bezidejnost nije svojstvena samo politickim strankama, nego i nasem i gradjanskom drustvu i obicnim civilima. Da postoji iko sa koherentnom vizijom sta zeli, a ne sta ne zeli, uzeo bi 60% glasova kroz dva izborna ciklusa. :mrgreen:
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#13707 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by foxlife »

meridiyan wrote: 10/05/2021 13:19
foxlife wrote: 10/05/2021 13:02 ja vjerujem da i kod trojke ima zaposljavanja preko veze i sl pa cak i u nasoj stranci za koju trenutno glasam i koju podrzavam
samo se nadam da ako se otkrije da ima toga da ce se to rijesiti sukladno zakonu a ne samo usutiti i prebacit ga na drugo mjesto ili samo otkaz kao sto je to bio slucaj sa vladavinom sda
U svim strankama prioritet imaju podobni pa tek onda "druga klasa".
Kako bi inace funkcionisali?
Niko ni plana, ni programa ni vizije, niti sta i kako u buducnosti.
mozda da se zaposle najsposobniji?
mislis da bi funcionisali bolje ili gore?
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#13708 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by foxlife »

Prpa.ba wrote: 10/05/2021 13:34 Bezidejnost nije svojstvena samo politickim strankama, nego i nasem i gradjanskom drustvu i obicnim civilima. Da postoji iko sa koherentnom vizijom sta zeli, a ne sta ne zeli, uzeo bi 60% glasova kroz dva izborna ciklusa. :mrgreen:
pa mozemo li mi na forumu otprilike sastaviti sta zelimo sta ne zelimo pa da to predstavimo javnosti strankama i sl?
vjerujem da bi normalni politicari podrzali normalne zahtjeve vizije i sl
mozemo svi zajedno biti kao neki korektiv strankama i sl
ne moramo osnivati stranku jer bi postali skoro isti al posto forum prati velik broj ljudi moze biti vodilja da stranka koja zastupa nase zelje dobije 1000 2000 5000 glasova od nas koliko nas vec ima nebitno a to nije mala brojka ako uzmemo u obzir da u vlast ulaze oni koji dobiju po 500 glasova
Hakiz
Posts: 39923
Joined: 30/07/2015 20:01

#13709 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Hakiz »

foxlife wrote: 10/05/2021 13:36
meridiyan wrote: 10/05/2021 13:19
foxlife wrote: 10/05/2021 13:02 ja vjerujem da i kod trojke ima zaposljavanja preko veze i sl pa cak i u nasoj stranci za koju trenutno glasam i koju podrzavam
samo se nadam da ako se otkrije da ima toga da ce se to rijesiti sukladno zakonu a ne samo usutiti i prebacit ga na drugo mjesto ili samo otkaz kao sto je to bio slucaj sa vladavinom sda
U svim strankama prioritet imaju podobni pa tek onda "druga klasa".
Kako bi inace funkcionisali?
Niko ni plana, ni programa ni vizije, niti sta i kako u buducnosti.
mozda da se zaposle najsposobniji?
mislis da bi funcionisali bolje ili gore?
Nedaobog konkurs, testiranje, provjera referenci, pa prema ocjenama.
User avatar
drug_profi
Posts: 50211
Joined: 16/07/2012 16:00

#13710 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by drug_profi »

A kako bi bilo za promjenu da neko osim o patriotizmu i kriminalu anamoonih, pocne pricat konkretno o standardu građana?
Konkretno o zdravstvenoj zastiti? Konkretno o porezima? Konkretno o penzijama?
Bil' taj neko znao napravit suvisli prijedlog i strategiju kako u jednom izbornom ciklusu na svim tim poljima napraviti napredak koji ce opravdati povjerenje?
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#13711 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by meridiyan »

foxlife wrote: 10/05/2021 13:36
meridiyan wrote: 10/05/2021 13:19
foxlife wrote: 10/05/2021 13:02 ja vjerujem da i kod trojke ima zaposljavanja preko veze i sl pa cak i u nasoj stranci za koju trenutno glasam i koju podrzavam
samo se nadam da ako se otkrije da ima toga da ce se to rijesiti sukladno zakonu a ne samo usutiti i prebacit ga na drugo mjesto ili samo otkaz kao sto je to bio slucaj sa vladavinom sda
U svim strankama prioritet imaju podobni pa tek onda "druga klasa".
Kako bi inace funkcionisali?
Niko ni plana, ni programa ni vizije, niti sta i kako u buducnosti.
mozda da se zaposle najsposobniji?
mislis da bi funcionisali bolje ili gore?
Najsposobniji nisu u ovim privatnim strankama. Oni imaju nesto sto ovi uhljebi nemaju.
A tesko da bi se uklopili u vec uhodane seme jednih te istih ljudi koji samo dresove mjenjaju i stranku koriste za osobne interese.
Danas u politiku ide samo onaj koji nije naucio od postenog rada zaraditi za svoju egzistenciju.
Idealan nacin za one koji traze hljeba preko pogace.
Sigma90
Posts: 972
Joined: 16/12/2020 07:55

#13712 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Sigma90 »

meridiyan wrote: 10/05/2021 13:53
foxlife wrote: 10/05/2021 13:36
meridiyan wrote: 10/05/2021 13:19

U svim strankama prioritet imaju podobni pa tek onda "druga klasa".
Kako bi inace funkcionisali?
Niko ni plana, ni programa ni vizije, niti sta i kako u buducnosti.
mozda da se zaposle najsposobniji?
mislis da bi funcionisali bolje ili gore?
Najsposobniji nisu u ovim privatnim strankama. Oni imaju nesto sto ovi uhljebi nemaju.
A tesko da bi se uklopili u vec uhodane seme jednih te istih ljudi koji samo dresove mjenjaju i stranku koriste za osobne interese.
Danas u politiku ide samo onaj koji nije naucio od postenog rada zaraditi za svoju egzistenciju.
Idealan nacin za one koji traze hljeba preko pogace.
Mislis da ima takvi ljudi jos u BiH? Ako da. Zasto isti nista ne kazu na to da 70% para ode na budzetlije? Jer ipak oni sa svojom platom financiraju bagru na budzetu.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 10873
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#13713 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Prpa.ba »

foxlife wrote: 10/05/2021 13:40 pa mozemo li mi na forumu otprilike sastaviti sta zelimo sta ne zelimo pa da to predstavimo javnosti strankama i sl?
vjerujem da bi normalni politicari podrzali normalne zahtjeve vizije i sl
mozemo svi zajedno biti kao neki korektiv strankama i sl
ne moramo osnivati stranku jer bi postali skoro isti al posto forum prati velik broj ljudi moze biti vodilja da stranka koja zastupa nase zelje dobije 1000 2000 5000 glasova od nas koliko nas vec ima nebitno a to nije mala brojka ako uzmemo u obzir da u vlast ulaze oni koji dobiju po 500 glasova
To bi bio interesantan eksperiment, vjerujem da bi se tacno pokazalo i ono sto se pokazuje u obnasanju vlasti, od mjesnih zajednica pa navise. 100 ljudi, 300 zahtijeva, od cega je 40 u konfliktu jedni sa drugima, 60 je neostvarivo, 170 nije nadleznost nivoa, 29 su zahtijevi koje niko nece da isprati od pocetka do kraja jer se o svom jadu zabavi, a sluzbe i drzava nisu poletni da realizuju, i 1 ce se realizovati nakon 2 godine. :mrgreen:
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#13714 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by foxlife »

mislim da je tesko pricati o standardu i sl kad se mnogi jos uvijek pale kako sam ovaj srbin onaj hrvat hakiz cecen drug profi palestinac i sta ja znam
da se ne lazemo mnogima ovakvo stanje ide u korist bez obzira bili oni u i za sda ili ne jer bi uvodjenjem reda mnogi ostali bez poslova bez povlastica bez mnogih stvari koje im na ruku idu dok svako ne radi svoj posao
koliko ima bespravnih objekata u sarajevu koliko ima onih koji imaju dugove prema drzavi i zbog poreza i zbog neplacenih racuna itd
koliko njih dobivaju pomoci a nisu u toj kategoriji koliko penzionera ima minimalnu koliko iznad prosjeka i koliko njih je stvarno tu iznadprosjecnu "zaradilo" koliko vozackih je na stelu podjeljeno kazni placeno a koliko njih izbrisano
koliko ljudi se odnosi prema okolini kao prema svome da ne zagadjuje da ne unistava itd
mogu ovako do sutra a pitaj boga koliko jos problema ima kojih nisam svjestan jer se ne krecem u krugovima gdje su odredjene situacije
boracke organizacije ima ih 14000 dobivaju kojekakve pomoci budzet za njih je u milionima a pola boraca na prosjackom stapu a da ne pominjemo da ima duplo vise broaca nego u ratu
eto gdje su penzije i eventualno povecanje istih
zdravstvena zastita takodje
dati izbor hoces da ti se placa zdravstveno u firmi ili neces nego da te pare dobijas kao platu al zato u hitnoj rezanje zanoktice 50 maraka pa odluci
porezi
imas li vise od jednog stana a da ne zivis u njemu porez na to dodati al ovamo neki drugi porez koji se tice sviju umanjiti ili cak i ukinuti


ima tu milion nacina da se unaprijede stvari cak i od nas koji se ne razumijemo toliko u te stvari a kamoli kad bi strucnjaci uzeli u svoje ruke pa napravili planove
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#13715 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by foxlife »

Prpa.ba wrote: 10/05/2021 14:00
foxlife wrote: 10/05/2021 13:40 pa mozemo li mi na forumu otprilike sastaviti sta zelimo sta ne zelimo pa da to predstavimo javnosti strankama i sl?
vjerujem da bi normalni politicari podrzali normalne zahtjeve vizije i sl
mozemo svi zajedno biti kao neki korektiv strankama i sl
ne moramo osnivati stranku jer bi postali skoro isti al posto forum prati velik broj ljudi moze biti vodilja da stranka koja zastupa nase zelje dobije 1000 2000 5000 glasova od nas koliko nas vec ima nebitno a to nije mala brojka ako uzmemo u obzir da u vlast ulaze oni koji dobiju po 500 glasova
To bi bio interesantan eksperiment, vjerujem da bi se tacno pokazalo i ono sto se pokazuje u obnasanju vlasti, od mjesnih zajednica pa navise. 100 ljudi, 300 zahtijeva, od cega je 40 u konfliktu jedni sa drugima, 60 je neostvarivo, 170 nije nadleznost nivoa, 29 su zahtijevi koje niko nece da isprati od pocetka do kraja jer se o svom jadu zabavi, a sluzbe i drzava nisu poletni da realizuju, i 1 ce se realizovati nakon 2 godine. :mrgreen:
vjerujem i siguran sam da bi bilo svega al one opste stvari bi mogli vjerujem zaokruziti i s pravom reci ovo je ono sto 99% ljudi zeli i smatra da je ovo prioritet
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#13716 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by meridiyan »

Sigma90 wrote: 10/05/2021 13:58
meridiyan wrote: 10/05/2021 13:53
foxlife wrote: 10/05/2021 13:36

mozda da se zaposle najsposobniji?
mislis da bi funcionisali bolje ili gore?
Najsposobniji nisu u ovim privatnim strankama. Oni imaju nesto sto ovi uhljebi nemaju.
A tesko da bi se uklopili u vec uhodane seme jednih te istih ljudi koji samo dresove mjenjaju i stranku koriste za osobne interese.
Danas u politiku ide samo onaj koji nije naucio od postenog rada zaraditi za svoju egzistenciju.
Idealan nacin za one koji traze hljeba preko pogace.
Mislis da ima takvi ljudi jos u BiH? Ako da. Zasto isti nista ne kazu na to da 70% para ode na budzetlije? Jer ipak oni sa svojom platom financiraju bagru na budzetu.
Ima. Sigurno ima.
Njihov glas se ne moze cuti. Sistem je tako od zavrsetka rata hirurski precizno razvijan i doveden do savrsenstva.
Sve je poklopljeno i bili bi to uzaludni trzaji.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 10873
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#13717 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Prpa.ba »

foxlife wrote: 10/05/2021 14:04 vjerujem i siguran sam da bi bilo svega al one opste stvari bi mogli vjerujem zaokruziti i s pravom reci ovo je ono sto 99% ljudi zeli i smatra da je ovo prioritet
Podrzavam ideju, i pomoci cu sa insajderskim informacijama o mogucnosti realizacije koliko mogu, ali i iznijeti neke svoje ideje ako se tema zagrije.

Ono sto je najvaznije je utvrditi nivo na koji se odnose te opste i prioritetne stvari, tu pada daleko najveci broj stvari. Ljudi jednostavno nisu upuceni, a administracija i sluzbe su nam koncipirane po principu da kada nesto nije njihova nadleznost, ne upucuju tamo gdje jeste, a kada je nesto dijeljena nadleznost, peru se na onu drugu stranu ne bi li stvar zaglavila u limbu.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#13718 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by foxlife »

meridiyan wrote: 10/05/2021 14:07
Sigma90 wrote: 10/05/2021 13:58
meridiyan wrote: 10/05/2021 13:53

Najsposobniji nisu u ovim privatnim strankama. Oni imaju nesto sto ovi uhljebi nemaju.
A tesko da bi se uklopili u vec uhodane seme jednih te istih ljudi koji samo dresove mjenjaju i stranku koriste za osobne interese.
Danas u politiku ide samo onaj koji nije naucio od postenog rada zaraditi za svoju egzistenciju.
Idealan nacin za one koji traze hljeba preko pogace.
Mislis da ima takvi ljudi jos u BiH? Ako da. Zasto isti nista ne kazu na to da 70% para ode na budzetlije? Jer ipak oni sa svojom platom financiraju bagru na budzetu.
Ima. Sigurno ima.
Njihov glas se ne moze cuti. Sistem je tako od zavrsetka rata hirurski precizno razvijan i doveden do savrsenstva.
Sve je poklopljeno i bili bi to uzaludni trzaji.
meni zadnjih mozda 2 godine daje nadu da nije tako
koliko god bila losa trojka ipak se vidi bar mali napredak i to da bar negdje neki ljudi strucni iskoce i pitaju se ili se bar nesto radi pa makar to bili i ovi podobni sto su po strankama za razliku od proslih kojih je bolio briga za sve nego u tisini uzimali pare i ladili muda na radnom mjestu

jbg ja prije 10 godina nisam ni znao ko je sve u skupstini kantona niti skoro da ista postoji a sada malo malo u medijima ovaj nije uradio ili jeste uradio nesto

ok mozda je i do godina jer sam stariji 10 godina pa me mozda vise dotice politika ne znam
Sigma90
Posts: 972
Joined: 16/12/2020 07:55

#13719 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Sigma90 »

meridiyan wrote: 10/05/2021 14:07
Sigma90 wrote: 10/05/2021 13:58
meridiyan wrote: 10/05/2021 13:53

Najsposobniji nisu u ovim privatnim strankama. Oni imaju nesto sto ovi uhljebi nemaju.
A tesko da bi se uklopili u vec uhodane seme jednih te istih ljudi koji samo dresove mjenjaju i stranku koriste za osobne interese.
Danas u politiku ide samo onaj koji nije naucio od postenog rada zaraditi za svoju egzistenciju.
Idealan nacin za one koji traze hljeba preko pogace.
Mislis da ima takvi ljudi jos u BiH? Ako da. Zasto isti nista ne kazu na to da 70% para ode na budzetlije? Jer ipak oni sa svojom platom financiraju bagru na budzetu.
Ima. Sigurno ima.
Njihov glas se ne moze cuti. Sistem je tako od zavrsetka rata hirurski precizno razvijan i doveden do savrsenstva.
Sve je poklopljeno i bili bi to uzaludni trzaji.
E tu treba sistem naceti. Da se nesto smisli kako to umanjiti. Jer budzetlije su ovisne o obicnim radnicima. Jer ih oni finansiraju. A obicni radnik nije od budzetlije ovisan jer isti nista ne donosi obicnom radniku. A ni drzava nista ne pomaze. Lako je onda pogoditi ko ce biti donji ukoliko se zajednicki krene na rusemje te budzetske bagre.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 10873
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#13720 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Prpa.ba »

Kanton je prije 2018. bio apstraktna tvorevina o kojoj je malo ko razmisljao. Vladavina Sestorke je siroke narodne mase uputila u ustavnu strukturu nase drzave vise nego komplet gradjansko obrazovanje od rata naovamo. :mrgreen:
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#13721 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by meridiyan »

foxlife wrote: 10/05/2021 14:12
meridiyan wrote: 10/05/2021 14:07
Sigma90 wrote: 10/05/2021 13:58
Mislis da ima takvi ljudi jos u BiH? Ako da. Zasto isti nista ne kazu na to da 70% para ode na budzetlije? Jer ipak oni sa svojom platom financiraju bagru na budzetu.
Ima. Sigurno ima.
Njihov glas se ne moze cuti. Sistem je tako od zavrsetka rata hirurski precizno razvijan i doveden do savrsenstva.
Sve je poklopljeno i bili bi to uzaludni trzaji.
meni zadnjih mozda 2 godine daje nadu da nije tako
koliko god bila losa trojka ipak se vidi bar mali napredak i to da bar negdje neki ljudi strucni iskoce i pitaju se ili se bar nesto radi pa makar to bili i ovi podobni sto su po strankama za razliku od proslih kojih je bolio briga za sve nego u tisini uzimali pare i ladili muda na radnom mjestu

jbg ja prije 10 godina nisam ni znao ko je sve u skupstini kantona niti skoro da ista postoji a sada malo malo u medijima ovaj nije uradio ili jeste uradio nesto

ok mozda je i do godina jer sam stariji 10 godina pa me mozda vise dotice politika ne znam
Meni to drugacije izgleda. Smjena generacija.
Normalno da su novi ljudi u ovih 25 godina stekla strucna obrazovanja, neko na ovaj, neko na onaj nacin ali je opet simptomaticno kad se zagrebe malo ispod povrsine dolazimo do podataka da su to osobe ciji su bliznji bili kreatori danasnje katastrofalne situacije.
Zato ne vidim neki pomak ni iz trojke nit iz drugih satelita SDA. I sakat covjek ce napraviti neki pomak, pa makar on bio tako mali.
A mozda i isuvise kriticno gledam na to. I nepovjerenje je neka vrsta oboljenja.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#13722 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by foxlife »

Prpa.ba wrote: 10/05/2021 14:12
foxlife wrote: 10/05/2021 14:04 vjerujem i siguran sam da bi bilo svega al one opste stvari bi mogli vjerujem zaokruziti i s pravom reci ovo je ono sto 99% ljudi zeli i smatra da je ovo prioritet
Podrzavam ideju, i pomoci cu sa insajderskim informacijama o mogucnosti realizacije koliko mogu, ali i iznijeti neke svoje ideje ako se tema zagrije.

Ono sto je najvaznije je utvrditi nivo na koji se odnose te opste i prioritetne stvari, tu pada daleko najveci broj stvari. Ljudi jednostavno nisu upuceni, a administracija i sluzbe su nam koncipirane po principu da kada nesto nije njihova nadleznost, ne upucuju tamo gdje jeste, a kada je nesto dijeljena nadleznost, peru se na onu drugu stranu ne bi li stvar zaglavila u limbu.
ima ovdje pravnika advokata i koga vec koji se u to bolje razumiju od mene i mnogih nas i mogu nam reci to je kantonalni federalni drzavni opstinski ili nivo mjesne zajednice

i mozda tako i imati teme jednu za sve a onda prebacivati na teme opstinske kantonalne federalne drzavne odgovornosti itd
ako mogu oni uhljebi i buzdovani dirketno donositi zakone mozemo valjda i mi nesto dogovoriti
DebelinJoe
Posts: 1575
Joined: 03/03/2021 20:06

#13723 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by DebelinJoe »

Image

Onaj osjećaj kada Anida prošeće Ilidžom...
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#13724 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by meridiyan »

Bravo Dino! Stavio si Natanjahua na aparate. I sta konkretno predlazes kad si vec oglasio se?
Vadi tog keca iz rukava. :zzzz:

Narod i Pravda: Solidarišemo se sa svim Palestincima, okupacija mora biti okončana

„Pitanje osude ovakvog ponašanja vlasti spram Palestinaca je pitanje poštovanja ljudskog dostojanstva, a solidarnost sa Palestincima danas je ogledalo svakog od nas pojedinačno i cjelokupne ljudske civilizacije. Duboko nas boli patnja palestinskog naroda koji već decenijama žive u nametnutom aparthejdu od strane Izraela. Izražavamo našu solidarnost sa svim Palestincima koji decenijama čekaju na pravedno rješenje koje će i jednom i drugom narodu donijeti mir, a Svetoj zemlji bolje dane“, navodi se u reakciji Naroda i Pravde.

„Nedopustivo je da jedan cijeli narod bude izložen torturama, nasilju i aparthejdu dok cijeli svijet mirno posmatra šta se dešava. Okončanje okupacije i pravedno rješenje danas su potrebniji nego ikad. Kako smo čuli toliko puta, ovo nije borba palestinskog naroda, ili Arapa ili muslimana, ovo je borba za savjest cijelog čovječanstva. Možda naše riječi neće doprijeti do onih koji imaju moć da okončaju sukob i donesu prijeko potrebni mir, ali želimo jasno zauzeti stranu i poručiti da se suosjećamo sa Palestincima, da dijelimo njihovu bol i da su u našim molitvama“, stoji na kraju saopćenja.
..i jedan komentar od mnogobrojnih slicnih
Sta rade Bosnjaci od sebe to je strasno.Koje besmislene suplje .Cuj mora biti okoncana 🙂 kaze Dino Konakovic i eno nakon toliko godina pocinje "okoncavanje " jer sada kada to trazi Dino Konakovic iz Trojke ,Cetvorke Sestorke ,onda nema trt -mrt...Samo sebe dodatno oznacavaju kao muslimanska izolirana tocka u Europi.Srecom ovo niko i ne cuje ,to hadzija konta da time mora dokazato da je musliman .A da mu iz guzice pocnu rasti polumjeseci nikad nece dobiti naklonost SDA muslimana kao sto Radoncic ne izlazeci iz Reisova supka nikada nece dobiti naklonost njegovu,koja je uvijek na strani SDA .
User avatar
Styling
Posts: 12503
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#13725 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Styling »

foxlife wrote: 10/05/2021 14:12
meridiyan wrote: 10/05/2021 14:07
Sigma90 wrote: 10/05/2021 13:58
Mislis da ima takvi ljudi jos u BiH? Ako da. Zasto isti nista ne kazu na to da 70% para ode na budzetlije? Jer ipak oni sa svojom platom financiraju bagru na budzetu.
Ima. Sigurno ima.
Njihov glas se ne moze cuti. Sistem je tako od zavrsetka rata hirurski precizno razvijan i doveden do savrsenstva.
Sve je poklopljeno i bili bi to uzaludni trzaji.
meni zadnjih mozda 2 godine daje nadu da nije tako
koliko god bila losa trojka ipak se vidi bar mali napredak i to da bar negdje neki ljudi strucni iskoce i pitaju se ili se bar nesto radi pa makar to bili i ovi podobni sto su po strankama za razliku od proslih kojih je bolio briga za sve nego u tisini uzimali pare i ladili muda na radnom mjestu

jbg ja prije 10 godina nisam ni znao ko je sve u skupstini kantona niti skoro da ista postoji a sada malo malo u medijima ovaj nije uradio ili jeste uradio nesto

ok mozda je i do godina jer sam stariji 10 godina pa me mozda vise dotice politika ne znam
Prije 10 godina SDA je drzala apsolutni monopol i informacije su cenzurisane, tako da su gradjani dobijali info na kasikicu. Niko nije znao ista o NO, UO, ko su ministri, i sl. Danas kantonalnim zastupnicima znamo i broj cipela koje nose, a mi istre pretresamo svaki dan sta su i dokle su.
Post Reply