Narod i Pravda (Konakovic)

Post Reply
User avatar
black
Posts: 17168
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#9826 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by black »

Elmedin Konaković, nekadašnji direktor Košarkaškog kluba Bosna, nakon devet godina u razgovoru za Klix.ba otvoreno je progovorio o dešavanjima iz perioda od 1. 5. 2003. do 31. 12. 2007. godine, kada je bio na funkciji prvog operativca kluba iz Hamze Hume 2.
User avatar
Osim_13
Posts: 2857
Joined: 06/11/2020 21:53

#9827 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Osim_13 »

Ma iskreno, njihovo međusobno prepucavanje me zaista ne interesuje.
User avatar
HomeSweetHome
Posts: 1456
Joined: 27/10/2010 12:35

#9828 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by HomeSweetHome »

Horke wrote: 30/11/2020 11:40 I znaci i Juka seljak. Niko nam ne valja. Vrhunski sportista i humanitarac je ovdje otpisam kao glupan i seljacina :run:

Da ovo citam i da sam Juka nikad ne bi zaigrala za boje BiH.

Da li je Juka prenaglio? Vjerovatno jeste. Da li mu je trebalo ovo? Definutivno ne.

Ali isto tako ni Konakovicu nije trebalo, ali nikako.
HomeSweetHome wrote: 30/11/2020 11:18
maher wrote: 30/11/2020 11:12 jusuf nurkic je vec pokazao da je mangup, prozvao je prozvanog kada je najjaci ...
Pa za to ne treba biti mangup. Mangup ce biti kada se s klubom izbori za nastupe za repku. Mangup bi bio da je odbio da se valja u ovom blatu, cak i da je istina sve ovo sto je iznio.
Isto vazi i za Konakovica.
Bilo je tako mnogo nacina da mu se odgovori, da se izrazi zal sto je odbijen, da on nije upoznat sa tim slucajem jer je otisao ranije. Ali da je istina da mladi, talentovani i obrazovani ljudi odlaze iz ove zemlje, i da on bas to pokusava da promjeni. Svasta je mogao reci.

Umjesto toga on je nastupio carsijanerski i zajedno zagazio u blato.

I udario na jednog od nasih najvecih sportista. I optuzio menadzera da odvodi ljude iz BiH. Je li to znaci da je on uzrok odliva mozgova i talenata iz BiH?
Ja nigdje nisam rekla da nije jedan od nasih najvecih sportista, da je seljacina i da nije huminatarac. Ja samo kazem da bas zbog toga nije trebao da se valja u ovom blatu, cak i da je sve ovo istina, a evo argumenti govore da nije. Na sebe navlaci neke bezveze stvari koje uopste ne bi trebalo da ga se ticu kao nekoga ko realno zivi zivot milion svjetlosnih godina odavde. Odmah se stvara atmosfera konspiracije o tajmingu, o sda spavacu itd. Sto ce mu to u zivotu?
Tacno, i Konakovic je mogao ljepse reagovati, ali zasto bi? Nurkic ga je poceo prati nicim izazvan. I zasto bi se izvinjavao za nesto sto nije uradio? Ja recimo ne bih, pa da je preko puta mene ne znam ti kakav gigant, sto Nurkic bez dileme i jeste. Kako bilo, izazvao ga je, neka sada Nurkic uzvrati i dodje da razbaca protivnike na EP skupa s ovim mladim momcima ciji je talenat, eto, neko u ovoj zemlji prepoznao.
User avatar
HomeSweetHome
Posts: 1456
Joined: 27/10/2010 12:35

#9829 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by HomeSweetHome »

Patton44 wrote: 30/11/2020 11:33
HomeSweetHome wrote: 30/11/2020 11:18
maher wrote: 30/11/2020 11:12 jusuf nurkic je vec pokazao da je mangup, prozvao je prozvanog kada je najjaci ...
Pa za to ne treba biti mangup. Mangup ce biti kada se s klubom izbori za nastupe za repku. Mangup bi bio da je odbio da se valja u ovom blatu, cak i da je istina sve ovo sto je iznio.
Kad je mogo kifla zbog repke raskinut ugovor sa Bulsima, moze vala i Juka sa Portlandom pa jel.
Hajde, molim te, citaj s razumijevanjem.
User avatar
JohnnyS
Posts: 13647
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#9830 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by JohnnyS »

S aspekta gospodina Konakovića ovo je zapravo pozitivna stvar. Nisu mu mogli ništa drugo naći nego da je odbio dijete od 14 godina da dođe u Bosnu. Pa to je onda najmoralniji političar u Europi ako je to najteže što mu se može staviti na teret.
A sve da je to i istina, svatko tko ima veze sa sportom zna koliko talentiranih dječaka ima u bilo kojem sportu, od njih uspije svega par posto (skini toliko) tako da nije teško fuliti u procjeni.
User avatar
_Reds_
Posts: 9366
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#9831 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by _Reds_ »

JohnnyS wrote: 30/11/2020 12:03 S aspekta gospodina Konakovića ovo je zapravo pozitivna stvar. Nisu mu mogli ništa drugo naći nego da je odbio dijete od 14 godina da dođe u Bosnu. Pa to je onda najmoralniji političar u Europi ako je to najteže što mu se može staviti na teret.
A sve da je to i istina, svatko tko ima veze sa sportom zna koliko talentiranih dječaka ima u bilo kojem sportu, od njih uspije svega par posto (skini toliko) tako da nije teško fuliti u procjeni.

Juka je to spomenuo usputno u razgovoru, šta izvrćete stvari.

Pošteno bi bilo reći, da promašili smo, promašio je i Željo sa Džekom, idemo dalje. Čovjek ga je u jednoj rečenici pomenuo, on uopce nije bio tema razgovora, i to ga je pomenuo naglasivši da bi neki stručnjaci trebali da rade kod odabira i procjene djece.
User avatar
Osim_13
Posts: 2857
Joined: 06/11/2020 21:53

#9832 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Osim_13 »

_Reds_ wrote: 30/11/2020 12:07
JohnnyS wrote: 30/11/2020 12:03 S aspekta gospodina Konakovića ovo je zapravo pozitivna stvar. Nisu mu mogli ništa drugo naći nego da je odbio dijete od 14 godina da dođe u Bosnu. Pa to je onda najmoralniji političar u Europi ako je to najteže što mu se može staviti na teret.
A sve da je to i istina, svatko tko ima veze sa sportom zna koliko talentiranih dječaka ima u bilo kojem sportu, od njih uspije svega par posto (skini toliko) tako da nije teško fuliti u procjeni.

Juka je to spomenuo usputno u razgovoru, šta izvrćete stvari.

Pošteno bi bilo reći, da promašili smo, promašio je i Željo sa Džekom, idemo dalje. Čovjek ga je u jednoj rečenici pomenuo, on uopce nije bio tema razgovora, i to ga je pomenuo naglasivši da bi neki stručnjaci trebali da rade kod odabira i procjene djece.
Nije.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24845
Joined: 08/09/2005 20:08

#9833 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Haris.ba »

Sveti Kifla. Nista ne smijes reci sto nije hvala i podrska. Cuj "nisu mu mogli nista drugo naci". Tako isto i Vucic.

Jedan kosarkas iznio svoje misljenje o podrsci koju je imao kao dijete. Mozda cak i grijesi.
Jedina greska sto je spomenuo jednog politicara. Nevjerovatno.
maher
Posts: 491
Joined: 07/11/2003 00:00

#9834 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by maher »

nurkic je pokrenuo jednu vrlo vaznu temu, nije to nikakvo blato
sasvim je ok da se kao nba igrac zapita kako ga u njegovoj zemlji niko nije prepoznao kao potencijal ... i da se svi zapitamo
rijetki su slučajevi da prvo zaigrate u nba pa za svoju zemlju (doduse igrao je za u-20), a i mi smo pravi zdravi bez ikakvih zasluga dobili nba igraca, kojem sada drzimo lekcije o lijepom ponasanju ...
nije ispod radara prosao samo nurkic, nego desetine drugih igraca koje ovdje niko nije prepoznao
jer fascinantno je da ova mala zemlja sa nikakvom kosarkom, pored svoje kakve takve reprezentacije, ima jos jednu reprezentaciju koju moze sastaviti od onih koji nece i ne mogu da igraju, i jos dvije reprezentacije od igraca koji igraju ili su igrali za tursku, sloveniju, srbiju i hrvatsku (kosarkaske velesile), a koji potekli iz bh klubova ...
mnoge nismo mogli spriječiti da odu, ali mnoge od njih uopste nismo prepoznali kao talentovane
i nije to samo slucaj u sportu, kada bi neko istrazio posljedice moratorija na zaposljavanje vidio bi koliko je doktora, inzenjera i ostalih otislo vani ... cak i da ne rade u svojoj struci ...
zato podrska nurkicu, tema je prava ...
a i da je nurkic dosao, kamenjas bi bio na tribinama, a bugare bi umjesto 40 dobili 50 razlike ...
Horke
Posts: 517
Joined: 20/11/2019 13:43

#9835 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Horke »

HomeSweetHome wrote: 30/11/2020 11:55
Horke wrote: 30/11/2020 11:40 I znaci i Juka seljak. Niko nam ne valja. Vrhunski sportista i humanitarac je ovdje otpisam kao glupan i seljacina :run:

Da ovo citam i da sam Juka nikad ne bi zaigrala za boje BiH.

Da li je Juka prenaglio? Vjerovatno jeste. Da li mu je trebalo ovo? Definutivno ne.

Ali isto tako ni Konakovicu nije trebalo, ali nikako.
HomeSweetHome wrote: 30/11/2020 11:18

Pa za to ne treba biti mangup. Mangup ce biti kada se s klubom izbori za nastupe za repku. Mangup bi bio da je odbio da se valja u ovom blatu, cak i da je istina sve ovo sto je iznio.
Isto vazi i za Konakovica.
Bilo je tako mnogo nacina da mu se odgovori, da se izrazi zal sto je odbijen, da on nije upoznat sa tim slucajem jer je otisao ranije. Ali da je istina da mladi, talentovani i obrazovani ljudi odlaze iz ove zemlje, i da on bas to pokusava da promjeni. Svasta je mogao reci.

Umjesto toga on je nastupio carsijanerski i zajedno zagazio u blato.

I udario na jednog od nasih najvecih sportista. I optuzio menadzera da odvodi ljude iz BiH. Je li to znaci da je on uzrok odliva mozgova i talenata iz BiH?
Ja nigdje nisam rekla da nije jedan od nasih najvecih sportista, da je seljacina i da nije huminatarac. Ja samo kazem da bas zbog toga nije trebao da se valja u ovom blatu, cak i da je sve ovo istina, a evo argumenti govore da nije. Na sebe navlaci neke bezveze stvari koje uopste ne bi trebalo da ga se ticu kao nekoga ko realno zivi zivot milion svjetlosnih godina odavde. Odmah se stvara atmosfera konspiracije o tajmingu, o sda spavacu itd. Sto ce mu to u zivotu?
Tacno, i Konakovic je mogao ljepse reagovati, ali zasto bi? Nurkic ga je poceo prati nicim izazvan. I zasto bi se izvinjavao za nesto sto nije uradio? Ja recimo ne bih, pa da je preko puta mene ne znam ti kakav gigant, sto Nurkic bez dileme i jeste. Kako bilo, izazvao ga je, neka sada Nurkic uzvrati i dodje da razbaca protivnike na EP skupa s ovim mladim momcima ciji je talenat, eto, neko u ovoj zemlji prepoznao.
Ma ok, na tvoj sam se post zakacila kao najzgodniji, ali govorim uopsteno na atmosferu i kvalifikaciju Juke.

Nebitno. Ono sto Konakovicu nikako nije trebalo je kvalificiranje necijeg patriotizma. Ulazi u pricu ko je veci vjernik. I zato kazem caraijanerski odgovor.
saale
Posts: 1398
Joined: 08/07/2008 13:39

#9836 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by saale »

Kiflina rjeć je zlata vrijedna :lol: :lol: :lol:
User avatar
Haris.ba
Posts: 24845
Joined: 08/09/2005 20:08

#9837 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Haris.ba »

Jos samo fali da kaze "sace upoznati moje pravo lice".
User avatar
mirsek
Posts: 12822
Joined: 07/05/2010 15:40

#9838 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by mirsek »

Janjicar wrote: 30/11/2020 11:07 Propala seljačina i sda spavač (Juka) "udara" na uspješnog sportaša, uspješnog politicara, uspjesnog sportskog radnika ( kifla).

Nedo Bog da se mali Sikiraš javi i sta kaze, na " Hoću nesto da vam kazem ..." bi bio novi Karadžić
Da je Dino upola humanitarac i covjek kao Nurkic mozda bi uzeo u razmatranje ko je u pravu.
Ovako, mislim da uopste nema potrebe.
User avatar
mirsek
Posts: 12822
Joined: 07/05/2010 15:40

#9839 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by mirsek »

Grean wrote: 30/11/2020 11:38 Samo je jedno sigurno ni Nurkic ni Dino (jos) nisu pali na nivo diskusije koja se vodi ovdje na forumu.

Dini sam skidao kapu zbog vode kad su ga pljuvali i njegovi SDA-ovci zbog neposlusnosti a i kad su mu ljevicari umanjivali doprinos i prognozirali nestasice sa prvom novom susom, takodje na ovom forumu.

Ljudi imaju personalne razmirice i razimoilazenja. Popustite sa etiketiranjem. Nigdje Nurkic nije pomenuo politiku. Za Dinu vec pomenuh zasluge a evo za Nurkica.
Humani gest Jusufa Nurkića, kupio kuću porodici Memišević

https://www.klix.ba/vijesti/humanitarne ... /201105148
I ima ona, ne pravi ko ima nego ko je naucio posto pretpostavljam da ce se i ovo pokusati minimizirati iz politickih pobuda. Nije on jedini milioner.
Ovo je samo ono sto je javnost saznala, jos minimum duplo vise od toga je dao anonimno, ne zeli da to provlaci po medijima i javnosti.
Last edited by mirsek on 30/11/2020 12:37, edited 1 time in total.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#9840 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by JThomas »

...pošto su to kriteriji ko je u pravu u pogledu činjenice je li neko tad i tad bio na funkciji u košarkaškom klubu.

obojica su javne ličnosti. ako prvi prozoveš, moraš biti spreman da će ti se odgovoriti, pa možda i kako ti se ne sviđa.
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#9841 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by meridiyan »

Osim_13 wrote: 30/11/2020 11:42 Ma iskreno, njihovo međusobno prepucavanje me zaista ne interesuje.
I mene. Jedino da u prepucavanje uvedu Jukinu rodicu Macu Diskreciju (Senada Nurkic) malo bi zraknuo. :D
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3381
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#9842 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Billy The Pljuc »

Malo je reći da je ovo "nedoraslo" i jednom i drugom, glupo mi da biram stranu jer ne mislim da je ovo vrijedno pažnje i da generalno išta mogu dobiti obojica razvojem ove vrste "sukoba". Obojica su danas dovoljno "veliki" ali izgleda ne i dovoljno zreli da već ako imaju neke aferime iz prošlosti sjednu face to face i riješe to što imaju, barem je danas to lako ukoliko postoji volja za istim.

Nurkić je bez sumnje omiljen u dobrom dijelu BiH, imao je životni put za Hollywooda i dovoljno je vidjeti odakle potiče da bi se uopšte shvatilo da je ovo gdje je sada on kao on vrlo "golemo". Meni je lično pozitivac i bez obzira na stvarni motiv i ishod "sukoba" sa Konakovićem takav će i ostati.

Konaković? Mislim da smo do sada istresli "iz gaća" sve za i sve protiv istog. Neki ga vole, neki ga kude, neki su neodređeni ali s obzirom na trenutni stav i djelovanje Konakovića može se reći da je i on pozitivac, barem meni.

Što neko od kolega forumaša napisa, njihovo prepucavanje me fakat ne zanima toliko, ako imaju šta da riješe mislim da bi obojica pokazala veličinu da to riješe direktnim putem a ne zabavljajući široke narodne mase objavama na društvenim mrežama.
User avatar
HomeSweetHome
Posts: 1456
Joined: 27/10/2010 12:35

#9843 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by HomeSweetHome »

maher wrote: 30/11/2020 12:18 nurkic je pokrenuo jednu vrlo vaznu temu, nije to nikakvo blato
sasvim je ok da se kao nba igrac zapita kako ga u njegovoj zemlji niko nije prepoznao kao potencijal ... i da se svi zapitamo
rijetki su slučajevi da prvo zaigrate u nba pa za svoju zemlju (doduse igrao je za u-20), a i mi smo pravi zdravi bez ikakvih zasluga dobili nba igraca, kojem sada drzimo lekcije o lijepom ponasanju ...
nije ispod radara prosao samo nurkic, nego desetine drugih igraca koje ovdje niko nije prepoznao
jer fascinantno je da ova mala zemlja sa nikakvom kosarkom, pored svoje kakve takve reprezentacije, ima jos jednu reprezentaciju koju moze sastaviti od onih koji nece i ne mogu da igraju, i jos dvije reprezentacije od igraca koji igraju ili su igrali za tursku, sloveniju, srbiju i hrvatsku (kosarkaske velesile), a koji potekli iz bh klubova ...
mnoge nismo mogli spriječiti da odu, ali mnoge od njih uopste nismo prepoznali kao talentovane
i nije to samo slucaj u sportu, kada bi neko istrazio posljedice moratorija na zaposljavanje vidio bi koliko je doktora, inzenjera i ostalih otislo vani ... cak i da ne rade u svojoj struci ...
zato podrska nurkicu, tema je prava ...
a i da je nurkic dosao, kamenjas bi bio na tribinama, a bugare bi umjesto 40 dobili 50 razlike ...
Slazem se u potpunosti. Samo je pitanje na koji nacin to radis. Da li je u ovoj prici uopste bitno necije ime? Ja mislim da nije.
User avatar
HomeSweetHome
Posts: 1456
Joined: 27/10/2010 12:35

#9844 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by HomeSweetHome »

Billy The Pljuc wrote: 30/11/2020 12:43 ako imaju šta da riješe mislim da bi obojica pokazala veličinu da to riješe direktnim putem a ne zabavljajući široke narodne mase objavama na društvenim mrežama.
:thumbup:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66188
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#9845 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by _BataZiv_0809 »

A sto li se bas sad sjetio toga :hm: sto prije nije o tome progovorio? Sto iz principa nije odbio diplomatski pasos?

Sto rece Senci mladom Drasku:dobrodosao u blato.
Beno
Posts: 421
Joined: 05/11/2011 00:29

#9846 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Beno »

Nurkic SDA spavac a ovo sa Konakovicem se vuce od jos vremena dok je ovaj bio u SDA. Logika za 10.
User avatar
_Reds_
Posts: 9366
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#9847 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by _Reds_ »

maher wrote: 30/11/2020 12:18 nurkic je pokrenuo jednu vrlo vaznu temu, nije to nikakvo blato
sasvim je ok da se kao nba igrac zapita kako ga u njegovoj zemlji niko nije prepoznao kao potencijal ... i da se svi zapitamo
rijetki su slučajevi da prvo zaigrate u nba pa za svoju zemlju (doduse igrao je za u-20), a i mi smo pravi zdravi bez ikakvih zasluga dobili nba igraca, kojem sada drzimo lekcije o lijepom ponasanju ...
nije ispod radara prosao samo nurkic, nego desetine drugih igraca koje ovdje niko nije prepoznao
jer fascinantno je da ova mala zemlja sa nikakvom kosarkom, pored svoje kakve takve reprezentacije, ima jos jednu reprezentaciju koju moze sastaviti od onih koji nece i ne mogu da igraju, i jos dvije reprezentacije od igraca koji igraju ili su igrali za tursku, sloveniju, srbiju i hrvatsku (kosarkaske velesile), a koji potekli iz bh klubova ...
mnoge nismo mogli spriječiti da odu, ali mnoge od njih uopste nismo prepoznali kao talentovane
i nije to samo slucaj u sportu, kada bi neko istrazio posljedice moratorija na zaposljavanje vidio bi koliko je doktora, inzenjera i ostalih otislo vani ... cak i da ne rade u svojoj struci ...
zato podrska nurkicu, tema je prava ...
a i da je nurkic dosao, kamenjas bi bio na tribinama, a bugare bi umjesto 40 dobili 50 razlike ...
Botovi to ne razumiju. Čovjek je upravo u tom kontekstu i spomenuo Kiflu, u samo jednoj rečenici i uopce mu on nije bio tema, nego je kroz sebe želio ukazati da nemamo sistem i sposobne ljude koji trebaju uočiti talenat kod mladih ljudi, ali Juka je seljak za botove.
_BataZiv_0809 wrote: 30/11/2020 12:54 A sto li se bas sad sjetio toga :hm: sto prije nije o tome progovorio? Sto iz principa nije odbio diplomatski pasos?

Sto rece Senci mladom Drasku:dobrodosao u blato.
Sada, čovjek je godinama ukazivao na pogrešne ljude u savezu, i govorio da neće igrati dok oni budu tu, ali nečije pamćenje je kao kod zlatne ribice. Šta misliš ko su ti ljudi ?
Last edited by _Reds_ on 30/11/2020 13:34, edited 1 time in total.
sumirprimus
Posts: 81600
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#9848 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by sumirprimus »

bas je to tako slikovito juka objasnio, nema govora :lol:
User avatar
N.N.
Posts: 3022
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#9849 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by N.N. »

Najjaca recenica iz kultnog filma, Kad porastem, bit cu kengur, je:
Iskuliraj brate, popij jedno pivo.

Ova dva krampuza to ne kontaju pa se jos svaki drugi dan po fejzbuku prozivaju :-) :mrgreen:
User avatar
Haris.ba
Posts: 24845
Joined: 08/09/2005 20:08

#9850 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Haris.ba »

N.N. wrote: 30/11/2020 13:38 Najjaca recenica iz kultnog filma, Kad porastem, bit cu kengur, je:
Iskuliraj brate, popij jedno pivo.

Ova dva krampuza to ne kontaju pa se jos svaki drugi dan po fejzbuku prozivaju :-) :mrgreen:
Sta ces kad su krampuzi pa ne piju. :D
Post Reply