Narod i Pravda (Konakovic)

Post Reply
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#9651 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by bunk »

A zasto kifla ne bi bio premijer?
User avatar
p206
Posts: 7949
Joined: 23/06/2011 07:23
Location: Medžika Džonsona br. 72

#9652 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by p206 »

Porodice Foht wrote: 24/11/2020 11:51 Dinu je pobjeda bas osokolila da je zaboravio na Fortu i raniju pricu. Bude li stvarno ta nekakva bankarka novi premijer, Dino ce pokazati koliko mu je stalo do Cetvorke. :-?
nije baš nekakva bankarka, nego žena o kojoj i sad pričaju da fali u RF banci koliko je sposobna bila
pinkman
Posts: 2958
Joined: 07/09/2013 18:57

#9653 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by pinkman »

JThomas wrote: 24/11/2020 12:29 realno, bilo bi prilično popravljanje uzusa i standarda da neko ostavi mjesto generalnog direktora banke ( :mrgreen: pa makar i hypo banke) zarad političke funkcije koja jeste povisoko, ali je baš od danas do sutra. kako god da loše stoji realni i finansijski sektor, prosto se dosad nije išlo u politiku sa tog nivoa. jesu oni koji očekuju nečasni otkaz svaki dan.
Svaka banka bi htjela da ima svog premijera iako kantonalni nema nikakve nadleznosti nad Agencijom za bankarstvo, tako da je lako moguce da se dogovore da se vrati na svoju poziciju poslije isteka premijerskog mandata :D
User avatar
p206
Posts: 7949
Joined: 23/06/2011 07:23
Location: Medžika Džonsona br. 72

#9654 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by p206 »

biti u upravi banke, bilo koje, ne može svako...za to moraš biti itekako sposoban,pogotovo na našem tržištu

a ako nama išta fali u politici su sposobni ljudi koji ako ništa drugo znaju pričati bar jedan strani jezik
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 11993
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#9655 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Ma.Le.Na »

Ako bi zenu premijera ja bih Manal Becirbegovic stavila
Ako citaju ovi iz cetvorke
Zena je zmaj
Iz realnog sektora
Treba nam zmaj
Jos je iz Sarajeva i bitnije voli Sarajevo
pinkman
Posts: 2958
Joined: 07/09/2013 18:57

#9656 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by pinkman »

p206 wrote: 24/11/2020 15:25 biti u upravi banke, bilo koje, ne može svako...za to moraš biti itekako sposoban,pogotovo na našem tržištu

a ako nama išta fali u politici su sposobni ljudi koji ako ništa drugo znaju pričati bar jedan strani jezik
Ima ih i koji su preko veze ubaceni, vjerovao ili ne :D
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#9657 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by madner »

Opetja033 wrote: 24/11/2020 12:34
Porodice Foht wrote: 24/11/2020 11:51 Dinu je pobjeda bas osokolila da je zaboravio na Fortu i raniju pricu. Bude li stvarno ta nekakva bankarka novi premijer, Dino ce pokazati koliko mu je stalo do Cetvorke. :-?
Nemam ništa protiv Forte i nemam ništa protiv toga da on bude ponovo premijer. Ali hajmo malo realno pogledati stvari:

Narod i Pravda je:
1) stranka sa ubjedljivo najviše zastupnika u Skupštini KS (unutar Četvorke).
2) najviše glasova unutar Četvorke sa izbora 2018.
3) ubjedljivo najjača stranka i sa najviše glasova sa izbora 2020 (opet unutar Četvorke).


SDP uzme gradonačelnika Sarajeva, NS premijera KS. Vodeća stranka, najveća stranka, stranka koja je motor i pokretač koalicije ostane bez ijednog značajnog rukovodećeg mjesta.

Koja bi stranka, ne u BiH i ne u regiji, nego na dunjaluku pristala na slično? Ne možeš naći nijedan sličan primjer u historiji.

Kažem ti, nemam ništa protiv Forte i mogućnost da on opet bude premijer - ali ova ti priča ne pije puno vode ako stvari sagledaš realno a ne navijački.
Budimo realni, 4ka je najvise pogurala NiP tokom lokalnih izbora, tako sto je vecina kandidata bilo iz NiPa.

Sto se tice premijera, omjer snaga je 50 50, tako da je to stvar dogovora. Ne mora Forto, ali ne bi bio ni neki ustupak da jeste Forto.
User avatar
malakh
Posts: 7163
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#9658 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by malakh »

bunk wrote: 24/11/2020 15:19 A zasto kifla ne bi bio premijer?
zato sto je predsjednik cetvrte stranke po snazi u fbih i prve po trendu rasta i razvoja i najpametnija odluka mu je da se ne prihvata odgovornih drustvenih pozcija, vec da se naredne dvije godine bavi strankom.
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4839
Joined: 11/06/2011 23:51

#9659 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Industrialyzer »

bunk wrote: 24/11/2020 15:19 A zasto kifla ne bi bio premijer?
Pa nije Efendic da bude vjecno na jednom nivou, rekao je da nece biti na funkcijama SKS i Vlade KS.
User avatar
malakh
Posts: 7163
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#9660 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by malakh »

madner wrote: 24/11/2020 15:33
Budimo realni, 4ka je najvise pogurala NiP tokom lokalnih izbora, tako sto je vecina kandidata bilo iz NiPa.

Sto se tice premijera, omjer snaga je 50 50, tako da je to stvar dogovora. Ne mora Forto, ali ne bi bio ni neki ustupak da jeste Forto.
ja bih rekao obratno, ali hajde, neka ti bude.
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#9661 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Roccohljup »

Po pitanju poslovanja, koliko znam Sanela je kao direktorica banke jako uspješna i koga god znam tamo da radi hvale je kao direktoricu.
Sad kakva će biti u ulozi premijera, bumo vidjeli ako je izaberu. U svakom slučaju, meni bolja opcija ona neko neki uhljeb bez dana iskustva u realnom sektoru.
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#9662 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by madner »

malakh wrote: 24/11/2020 15:41
madner wrote: 24/11/2020 15:33
Budimo realni, 4ka je najvise pogurala NiP tokom lokalnih izbora, tako sto je vecina kandidata bilo iz NiPa.

Sto se tice premijera, omjer snaga je 50 50, tako da je to stvar dogovora. Ne mora Forto, ali ne bi bio ni neki ustupak da jeste Forto.
ja bih rekao obratno, ali hajde, neka ti bude.
Govorim za dogovore.

Ne pase ti ova uloga, znamo se.
User avatar
drndalo
Posts: 22816
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#9663 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by drndalo »

pinkman wrote: 24/11/2020 15:29
p206 wrote: 24/11/2020 15:25 biti u upravi banke, bilo koje, ne može svako...za to moraš biti itekako sposoban,pogotovo na našem tržištu

a ako nama išta fali u politici su sposobni ljudi koji ako ništa drugo znaju pričati bar jedan strani jezik
Ima ih i koji su preko veze ubaceni, vjerovao ili ne :D
Bas se cudim... Dosta ba mistifikacije "Clanova Uprave Banke", bilo koje...
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#9664 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by JThomas »

pinkman wrote: 24/11/2020 15:22
JThomas wrote: 24/11/2020 12:29 realno, bilo bi prilično popravljanje uzusa i standarda da neko ostavi mjesto generalnog direktora banke ( :mrgreen: pa makar i hypo banke) zarad političke funkcije koja jeste povisoko, ali je baš od danas do sutra. kako god da loše stoji realni i finansijski sektor, prosto se dosad nije išlo u politiku sa tog nivoa. jesu oni koji očekuju nečasni otkaz svaki dan.
Svaka banka bi htjela da ima svog premijera iako kantonalni nema nikakve nadleznosti nad Agencijom za bankarstvo, tako da je lako moguce da se dogovore da se vrati na svoju poziciju poslije isteka premijerskog mandata :D
ne sumnjam ja da bi. ali dosad prosto ljudi nisu htjeli, oni koji dobro stoje u vrhovima banaka.
User avatar
malakh
Posts: 7163
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#9665 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by malakh »

madner wrote: 24/11/2020 15:45
malakh wrote: 24/11/2020 15:41
madner wrote: 24/11/2020 15:33
Budimo realni, 4ka je najvise pogurala NiP tokom lokalnih izbora, tako sto je vecina kandidata bilo iz NiPa.

Sto se tice premijera, omjer snaga je 50 50, tako da je to stvar dogovora. Ne mora Forto, ali ne bi bio ni neki ustupak da jeste Forto.
ja bih rekao obratno, ali hajde, neka ti bude.
Govorim za dogovore.

Ne pase ti ova uloga, znamo se.
a tko ce predloziti gradonacelnika? ja bih najprije rekao da su svi dobili koliko su i zasluzili, a da nije bilo dine, ne bi dobili nista. rezultati za opcinska vijeca su najbolji pokazatelj i najjaci argument mojih tvrdnji.

ne znamo se, samo si umisljas.
Patton44
Posts: 2495
Joined: 26/11/2019 19:14

#9666 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Patton44 »

Sanela ce pristati samo.....ako je pod sihrama....il ako je nacula da ce je smijeniti.Otici radit za 5 puta manju platu, i trpiti svakodnevne prozivke u medijima moze samo budala.
User avatar
HomeSweetHome
Posts: 1456
Joined: 27/10/2010 12:35

#9667 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by HomeSweetHome »

Ili, neko ko se u potpunosti profesionalno ostvario, ima dovoljno para da mu vise i nisu bitne, i zeli da pomogne drustvu i zajednici u kojoj zivi stavljajuci na raspolaganje svoje sposobnosti i znanja?

Ne znam zenu i ne govorim o njoj. Govorim o konceptu koji je nama ovdje do sada bio potpuno nepoznat i nemoguc u rangu Harry Pottera...
User avatar
Styling
Posts: 12629
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#9668 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Styling »

HomeSweetHome wrote: 24/11/2020 20:13 Ili, neko ko se u potpunosti profesionalno ostvario, ima dovoljno para da mu vise i nisu bitne, i zeli da pomogne drustvu i zajednici u kojoj zivi stavljajuci na raspolaganje svoje sposobnosti i znanja?

Ne znam zenu i ne govorim o njoj. Govorim o konceptu koji je nama ovdje do sada bio potpuno nepoznat i nemoguc u rangu Harry Pottera...
Evo ja, na primjer. :) Ostvarena, pare mi nisu prioritet, a zaista zelim da pomognem drustvu. Po struci menadzer sa preko 20 godina profesionalnog iskustva od toga vecinu na rukovodnim pozicijama.
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#9669 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by MUNAFIK »

Patton44 wrote: 24/11/2020 19:40 Sanela ce pristati samo.....ako je pod sihrama....il ako je nacula da ce je smijeniti.Otici radit za 5 puta manju platu, i trpiti svakodnevne prozivke u medijima moze samo budala.
Prije ce bit da je plata 10 puta manja :D

Valja trpit da te prozivaju SDA botovi da si cetnik i izdajica...

Ali ima mladih uspjesnih ljudi kojima nije bilo na kraj pameti da se ukljuce u politiku koju je vodila SDA sa Asimom, Novalicem, Prevljakom, Solakom i ekipom ali sada zele da pomognu drustvu Kifla je dosta uradio da motivise takve ljude.
Ambula
Posts: 283
Joined: 20/11/2020 14:41

#9670 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Ambula »

Pozdrav svima :D Morao sam se registrovati da iznesem svoje misljenje posto pratim a imam potrebu da doprinesem nekoj diskusiji u ovoj novonastaloj promjeni vlasti.
Imam 26 godina. Pricalo se dosta o tome kojem ideolosko-politickom pravcu pripada NIP i ko za njega glasa. Glasao sam za NIP na izborima prije 10 dana, da je NIP desnicarska stranka ja ne bih nikada glasao za njih. Prije sam glasao za DF, mozda na nekim nivoima za SDP na prijasnjim izborima. Moguce da sam se ja prevario i necu zaliti ako jesam ali ja licno nisam desnicar, niti bilo kakva vrsta konzervativca. Ako postoji opcija centar mozda najvise tu pripadam a moguce da vise naginjem ka lijevici jer ne ispoljavam vjeru vokalno da tako kazem, niti imam neke zadrte radikalne stav koje bih gurao kroz zid.

A sto se tice novog premijera posto sto se o tome prica. Mislim da novi premijer mora biti strucan na prvom mjestu i bez naravno mrlja u karijeri ali bitna stvar takodjer jeste da bude lider u svom karakteru. Energican, otvoren i da ima tu crtu lidera te vlade. Po meni licno to Edin Forto nije imao, ne kazem da je bio los premijer ali ima boljih. I nece mi smetati ako on bude naravno
Org
Posts: 624
Joined: 04/09/2011 14:09

#9671 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Org »

Patton44 wrote: 24/11/2020 19:40 Sanela ce pristati samo.....ako je pod sihrama....il ako je nacula da ce je smijeniti.Otici radit za 5 puta manju platu, i trpiti svakodnevne prozivke u medijima moze samo budala.
Maslowljela piramida
User avatar
HomeSweetHome
Posts: 1456
Joined: 27/10/2010 12:35

#9672 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by HomeSweetHome »

Styling wrote: 24/11/2020 20:39
HomeSweetHome wrote: 24/11/2020 20:13 Ili, neko ko se u potpunosti profesionalno ostvario, ima dovoljno para da mu vise i nisu bitne, i zeli da pomogne drustvu i zajednici u kojoj zivi stavljajuci na raspolaganje svoje sposobnosti i znanja?

Ne znam zenu i ne govorim o njoj. Govorim o konceptu koji je nama ovdje do sada bio potpuno nepoznat i nemoguc u rangu Harry Pottera...
Evo ja, na primjer. :) Ostvarena, pare mi nisu prioritet, a zaista zelim da pomognem drustvu. Po struci menadzer sa preko 20 godina profesionalnog iskustva od toga vecinu na rukovodnim pozicijama.
Referirasala sam se prethodni post o ovoj bankarki,
Naprimjer, sto da ne i ti 🙂
Patton44
Posts: 2495
Joined: 26/11/2019 19:14

#9673 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Patton44 »

MUNAFIK wrote: 24/11/2020 20:44
Patton44 wrote: 24/11/2020 19:40 Sanela ce pristati samo.....ako je pod sihrama....il ako je nacula da ce je smijeniti.Otici radit za 5 puta manju platu, i trpiti svakodnevne prozivke u medijima moze samo budala.
Prije ce bit da je plata 10 puta manja :D

Valja trpit da te prozivaju SDA botovi da si cetnik i izdajica...

Ali ima mladih uspjesnih ljudi kojima nije bilo na kraj pameti da se ukljuce u politiku koju je vodila SDA sa Asimom, Novalicem, Prevljakom, Solakom i ekipom ali sada zele da pomognu drustvu Kifla je dosta uradio da motivise takve ljude.
I svi ti mladi i uspjesni se nisu mogli pronaci ni u jednoj drugoj stranci dosad, vec cekali da kifla napravi stranku. :run:
Ja u politici vidim samo one koji su nekad bili mladi i one koji bi na drzavnu sisu direktno sa biroa.
A bogami i ovim sto su nekad bili mladi, nije smetalo da budu u sda,samo nisu bili strpljivi da se penju na ljestvici,pa su prelazili
u druge stranke,a neki od njih i vise puta. Kreni od nipa i samo ce ti se kazat. :thumbup:
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#9674 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by MUNAFIK »

Patton44 wrote: 24/11/2020 21:29
MUNAFIK wrote: 24/11/2020 20:44
Patton44 wrote: 24/11/2020 19:40 Sanela ce pristati samo.....ako je pod sihrama....il ako je nacula da ce je smijeniti.Otici radit za 5 puta manju platu, i trpiti svakodnevne prozivke u medijima moze samo budala.
Prije ce bit da je plata 10 puta manja :D

Valja trpit da te prozivaju SDA botovi da si cetnik i izdajica...

Ali ima mladih uspjesnih ljudi kojima nije bilo na kraj pameti da se ukljuce u politiku koju je vodila SDA sa Asimom, Novalicem, Prevljakom, Solakom i ekipom ali sada zele da pomognu drustvu Kifla je dosta uradio da motivise takve ljude.
I svi ti mladi i uspjesni se nisu mogli pronaci ni u jednoj drugoj stranci dosad, vec cekali da kifla napravi stranku. :run:
Ja u politici vidim samo one koji su nekad bili mladi i one koji bi na drzavnu sisu direktno sa biroa.
A bogami i ovim sto su nekad bili mladi, nije smetalo da budu u sda,samo nisu bili strpljivi da se penju na ljestvici,pa su prelazili
u druge stranke,a neki od njih i vise puta. Kreni od nipa i samo ce ti se kazat. :thumbup:
U BiH postoje hiljade uspjesnih ljudi koji se edikuju, rade i razvijaju i sebe i biznise bez SDA, ustvari jedino sto su imali od SDA je nezasit birokratski aparta koji im je podmetao nogu na svakom koraku.

Ti ljudi zele promjene i naravno da u NIPu, i u cetvorci vide sansu za to... Zato nimalo ne iznenadjuje da je Dini skupio novac da upola parira SDAu u kampanji.
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#9675 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Roccohljup »

Styling wrote: 24/11/2020 20:39
HomeSweetHome wrote: 24/11/2020 20:13 Ili, neko ko se u potpunosti profesionalno ostvario, ima dovoljno para da mu vise i nisu bitne, i zeli da pomogne drustvu i zajednici u kojoj zivi stavljajuci na raspolaganje svoje sposobnosti i znanja?

Ne znam zenu i ne govorim o njoj. Govorim o konceptu koji je nama ovdje do sada bio potpuno nepoznat i nemoguc u rangu Harry Pottera...
Evo ja, na primjer. :) Ostvarena, pare mi nisu prioritet, a zaista zelim da pomognem drustvu. Po struci menadzer sa preko 20 godina profesionalnog iskustva od toga vecinu na rukovodnim pozicijama.
Gdje da potpisemo za tebe :D :thumbup:
Post Reply