Narod i Pravda (Konakovic)

ABH017

#9376 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by ABH017 » 18/11/2020 20:07

Patton44 wrote:
18/11/2020 10:17
ABH017 wrote:
17/11/2020 21:13
Patton44 wrote:
17/11/2020 20:54

Pa imamo namjensku industriju, tamo gdje god je SDA,a u komsiluku ima Vitezit koga je vodio hdz :izet:
E ovo je vec laz, a zato se dobije :bije:
Mi, vi, oni. Ja nisam član ni jedne stranke. Niti me to zanima. Samo pišem na forumu ono što je istina. Argumentovano. Kako se obilježava stradanje Bošnjaka u Višegradu? Uvijek se sjetim bašluka na mezarju na kojem je izbrušena riječ GENOCID.
Jel se to četnici ne postrojavaju svake godine u Višegradu?

https://www.google.com/amp/s/amp.dw.com ... a-47848050
Tacno je da su cetnici sve cinili kako ne bi bilo obiljezavanja stradanja bosnjaka,al nisu uspjeli.
Svake godine prezivjeli sa cuprije bacaju cvijece u Drinu. Polazu cvijece ispred obnovljene kuce u Pionirskoj ulici, gdje su
zivi spaljeni Visegradski muslimani.

Na zalost cetnici se postrojavaju,ali to sad povratnici nemogu sprijeciti.
Jesi li se, možda, nekad zapitao zašto nema više povratnika u svim gradovima iz kojih su protjerani? Zašto, recimo, u Nevesinju ne živi ni jedan musliman Bošnjak?
Izvinjavam se što editujem. Ono što želim reći je to da je SDA imala ogromnu podršku Bošnjačkog glasačkog tijela od prvih višestranačkih izbora, pa i po okončanju ratnih dejstava. Čitavo vrijeme je sve probleme, naroda kojeg su željeli da predstavljaju, i svoju nesposobnost da se izbori sa tim problemima, prebacivala na nekog drugog. Uvijek su problem bili Srbi, Hrvati, međunarodna zajednica itd.
Zašto po okončanju rata, nisu iskoristili mnoge donacije, ogromna finansijska sredstva, koje su dobijali što kroz donacije, što kroz mnoge fondove, da u svaki grad vrate barem po 50 porodica, naprave im fabriku ili ih osnaže kako bi se bavili poljoprivredom, voćarstvom, stočarstvom itd. Lahko su mogli da ih stimulišu i za veći natalitet?
U tom slučaju imali bismo po 7-8 vijećnika u Zvorniku, Bratuncu, Nevesinju, Prijedoru, Bijeljini.... Pa bi se moglo nametati neko svoje mišljenje, pa i zaustaviti divljanje bradatih spodoba. Mada mislim da je za dopuštanje okupljanja četnika najveća odgovornost direktno na Bakiru Izetbegoviću. Pa njegov lični prijatelj i zaštitnik je direktor OSA-e sa srednjom školom (i to mi je upitno).
Pravi problem je uhljebljavanje svojih nesposobnih kadrova i njihovih familija u svojoj bližoj sredini, kako bi ojačali svoju glasačku mašineriju. Problem je nekažnjavanje kriminala, nepotizma i nesposobnosti svojih kadrova. To je narod trpio i trpio. Veliki dio naroda koji je glasao za SDA je izumro, ovi mlađi nemaju strpljenja i ne žele da gledaju Halida Genjca još 40 godina u skupštinskim klupama. Zar je moguće da niko iz SDA ne zna zaraditi pare poštenim radom. Svi bi u politiku iz samo jednog razloga. Uhljebljenje.
Tako da, bez ikakve uvrede zaista, za ovakav debakl SDA u Kantonu Sarajevo, vi koji ste još uvijek zaljubljeni u tu stranku, možete da krivite isključivo svog predsjednika, koji je sve ovo dopustio i podržavao.
Mi ostali, kao što vidite, više ne želimo da nam takvi nesposobnjakovići vode državu. Ne želimo da nam Fikret Prevljak, Bakir Izetbegović, Sebija Izetbegović, Asim Sarajlić, Nedžad Branković, Edhem Bičakčić, Osman Mehmedagić, Halid Genjac, Šefik Džaferović.... upravljaju životima nas i naše djece. Ne želimo da nam neobrazovani tv voditelj show programa i poljoprivrednik nabavlja sofisticiranu medicinsku opremu (neispravnu), po desetostruko većoj cijeni. Tako ne želimo ni da nas takvi nesposobnjakovići predstavljaju u sredinama poput Višegrada ili Novog Travnika. Bolje da ih nema nikako, nego da su tu.
"Mi" smo odlučili da damo priliku nekom drugom, pa taman sutra da nestanemo skroz kao narod. Sa SDA nestajemo neminovno, i mi kao narod i Bosna i Hercegovina kao država. Ovako nada postoji.

drug_profi

#9377 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by drug_profi » 18/11/2020 21:14

plava strijela wrote:
18/11/2020 14:14
https://youtu.be/Gcmc7RJnuDI

Propjevao
Pa duhovito je svakako. Zato ga i nisam mogao prije. Bas mi je isao na zivce.

drug_profi

#9378 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by drug_profi » 18/11/2020 21:15

ultima_palabra wrote:
18/11/2020 15:41
emmir1 wrote:
18/11/2020 07:02
Dino je znao kako je SDA uzimala izbore i krala i sada je poredao straže.

Inače Dino je zaista dobar kapacitet i radujem se njegovim duelima sa Vučićem, Dodikom i Čovićem.
Meni se cini da je on kao sportista fulio neke stvari kad je bio mladji i da ima rupa u opstem obrazovanju. On to i sam prizna (respekt za to), znam kad je govorio da ne zna ko je Raif Dizdarevic ili da nije u potpunosti bio svjestan uloge Bogica Bogicevica u raspadu SFRJ.

Tako da ne znam koliko bi njegov prelazak na vise nivoe bio produktivan u odnosu na kanton u kojem je njegovo poznavanje situacije besprijekorno.
Nije on jos spreman za to, ali znamo da brzo uci. Međutim vec zna neke stvari koje se ne daju nauciti, nego moras imati talent za njih.

malakh
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#9379 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by malakh » 18/11/2020 21:40

ima damu da se obračuna sa sda na njihov način i po njihovim pravilima igre.

godinama svi samo kritiziraju neke izborne krađe, a dino na sam spomen da se priprema neka kradja na nekom biralištu, je fizički, u rekordnom roku na istom. tako je bilo i 2018. u centru i novom gradu, tako je i sada. nema zezancije sa njim.

mašina koja za sobom vuče ogromnu masu, jer kada vide svi da on ide glavom kroz zid, odmah krenu za njim i tako se broj samo povećava.

drug_profi

#9380 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by drug_profi » 18/11/2020 21:48

Lider, jbg., usudio bih se reci najkarizmaticniji medju svim BH narodima. Dodo ni Čović nemaju taj britak um, i odgovore na sva pitanja bez psovke i uvreda.
Prmjetio sam da je Borenovic iz PDP dosta vješt također. Tipujem i na njega za buducnost. Mozda čak sljedeću drzavnu vlast budu njih dvojica pravili.

konektovan

#9381 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by konektovan » 18/11/2020 21:52

Ima priliku sad da nesto uradi. Nije puno vremena, ali ipak je dovoljno ako zaista zeli da pokrene neke dobre stvari ili zaustavi neke loše stvari.

nikad_vise

#9382 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by nikad_vise » 18/11/2020 22:39

Ocekujem da nakon sto je NiP potvrdio svoju snagu u kantonu Sarajevo,on predlozi i buduceg premijera KS kao stranka sa najvise mandata u Skupstini kantona Sarajevo ali i u gradskim vijecima.

Adnan Delic je stao na crtu Efendicu kad su ga i najveci optimisti otpisivali i hrabro se borio do zadnjeg glasa.Pravda bi bila da Dino tog momka predlozi za premijera,a ne vidim da bi bio problem ni cetvorci da ga podrze ako su ga vec jednom podrzali.

Samo Adnan Delic. :bih: :thumbup:

konektovan

#9383 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by konektovan » 18/11/2020 22:51

nikad_vise wrote:
18/11/2020 22:39
Ocekujem da nakon sto je NiP potvrdio svoju snagu u kantonu Sarajevo,on predlozi i buduceg premijera KS kao stranka sa najvise mandata u Skupstini kantona Sarajevo ali i u gradskim vijecima.

Adnan Delic je stao na crtu Efendicu kad su ga i najveci optimisti otpisivali i hrabro se borio do zadnjeg glasa.Pravda bi bila da Dino tog momka predlozi za premijera,a ne vidim da bi bio problem ni cetvorci da ga podrze ako su ga vec jednom podrzali.

Skoro 20 hiljada osvojenih glasova bi mogla biti i jedna od preporuka za premijersku poziciju...i bez oraha u dzepu..

MUNAFIK

#9384 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by MUNAFIK » 18/11/2020 23:39

konektovan wrote:
18/11/2020 22:51
nikad_vise wrote:

Skoro 20 hiljada osvojenih glasova bi mogla biti i jedna od preporuka za premijersku poziciju...i bez oraha u dzepu..
Kakav bi to samar bio za onu hinjsku gamad iz IMTECA koji su poslali ono debilno saopstenje o Delicu kad se ovaj kandidovao.

Ali premjerska pozicija u ovom trenutku je zaista tesko breme i zannju treba neki bas debelokozac da bi izdrzao pritiske.

konektovan

#9385 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by konektovan » 18/11/2020 23:47

MUNAFIK wrote:
18/11/2020 23:39
konektovan wrote:
18/11/2020 22:51
nikad_vise wrote:

Kakav bi to samar bio za onu hinjsku gamad iz IMTECA koji su poslali ono debilno saopstenje o Delicu kad se ovaj kandidovao.

Ali premjerska pozicija u ovom trenutku je zaista tesko breme i zannju treba neki bas debelokozac da bi izdrzao pritiske.
Pritisak bi bio naravno, ali ako ima podrsku vecine...zasto da ne...

Industrialyzer

#9386 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Industrialyzer » 18/11/2020 23:50

Delic da dodje na poziciji premijera bi morao da "uci zanat" u trenutku kada je svaki dan bitan, i zbog toga bi dao prednosti Forti jer je vec savladao neke stvari bolje bi se snasao. Ipak za preuzimanje Vlade u ovom momentu je bitno i iskustvo. U svakom slucaju, Delic je projekat koji ce sigurno u narednim godinama biti vrlo vazan u KS i svaka cast onima koji su ga predlozili.

Dino mozda nije politicar za neke diplomatske funckije, ali je idealan lider i nesto sto nam je sada neophodno. Siguran sam da nece povijati kicmu ni pred Dodikom ni Covicem. Priznaje svoje greske, slusa struku, udara korumpiranu gamad gdje najvise boli, i to sve djelima. Dok drugi kukaju na press konferencijama o izbornim kradjama, Dino je prvi medju narodom ma terenu. Vrlo tesko ga je zbuniti, izbaciti iz takta i nevjerovatno je koliko je napredovao u tom segmentu. Trenutno je politicar o kojem se najvise prica, pogotovo u KS i siguran sam da ce mudro iskoristiti ovu podrsku i konacno pokrenuti neke stvari. Ako Dino ne pocne slati SDA tajkune na robiju, ja ne znam ko ce...

MUNAFIK

#9387 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by MUNAFIK » 18/11/2020 23:55

Industrialyzer wrote:
18/11/2020 23:50
Delic da dodje na poziciji premijera bi morao da "uci zanat" u trenutku kada je svaki dan bitan, i zbog toga bi dao prednosti Forti jer je vec savladao neke stvari bolje bi se snasao. Ipak za preuzimanje Vlade u ovom momentu je bitno i iskustvo. U svakom slucaju, Delic je projekat koji ce sigurno u narednim godinama biti vrlo vazan u KS i svaka cast onima koji su ga predlozili.

Dino mozda nije politicar za neke diplomatske funckije, ali je idealan lider i nesto sto nam je sada neophodno. Siguran sam da nece povijati kicmu ni pred Dodikom ni Covicem. Priznaje svoje greske, slusa struku, udara korumpiranu gamad gdje najvise boli, i to sve djelima. Dok drugi kukaju na press konferencijama o izbornim kradjama, Dino je prvi medju narodom ma terenu. Vrlo tesko ga je zbuniti, izbaciti iz takta i nevjerovatno je koliko je napredovao u tom segmentu. Trenutno je politicar o kojem se najvise prica, pogotovo u KS i siguran sam da ce mudro iskoristiti ovu podrsku i konacno pokrenuti neke stvari. Ako Dino ne pocne slati SDA tajkune na robiju, ja ne znam ko ce...
Za robije treba temeljna reforma tuzilastva pa onda i suda...

Treba biti realan tamo je posebna kasta koju treba razbit mozda silom i protestima.

MMM1977

#9388 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by MMM1977 » 19/11/2020 00:35

Nikada nisam bio clan niti jedne stranke ali sam blizu odluke da se uclanim u NiP, cisto da ovom covjeku pomognem u njegovom naumu. Liste me ne zanimaju niti bih ikada bio na nekoj, kao ni bilo kakve pozicije. Ali ovom covjeku treba pomoci.

drug_profi

#9389 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by drug_profi » 19/11/2020 00:55

xxxx wrote:
13/03/2018 10:14
Nakon oktobra niko ga se vise nece sjecati.
Kliknuh back i ispade mi ovaj post sa prve strane ovog pdf.
Koliko samo pogresno ovo bjese....

Industrialyzer

#9390 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Industrialyzer » 19/11/2020 09:45

Ako neko ima vremena proci kroz prvih 50ak stranica ove teme, ima sigurno kvalitetnih analiza i predvidjanja :lol:

Idemedosumom

#9391 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Idemedosumom » 19/11/2020 10:34

drug_profi wrote:
19/11/2020 00:55
xxxx wrote:
13/03/2018 10:14
Nakon oktobra niko ga se vise nece sjecati.
Kliknuh back i ispade mi ovaj post sa prve strane ovog pdf.
Koliko samo pogresno ovo bjese....
Ubleha, populista, nece ga ni zena podrzati, 0,1%

:mrgreen:

Industrialyzer

#9392 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Industrialyzer » 19/11/2020 10:48

Dr. Kuca wrote:
13/03/2018 10:01
Haris.ba wrote:
Dr. Kuca wrote:Aj laze me neko :lol: :lol: cak mu ni zena nije dosla da ga podrzi, malo se preletio, pogresno nasavjetovan da je veci od zivota. Da mu nije sda masinerije karinu bi on bio sita kosto ce i biti karinas obicni, ublehas i populista.
A šta će mu žena na stranačkom skupu? Mada su svi zastori skinuti, te niko ne bi problematizirao da je imenuje i za direktoricu kantonalne tv.

SDA mašinerija je moćna. Ali, u kantonu nedovoljno. Zato čak veću moć u nekim momentima imaju oni sa dva tri glasa.

Kako je krenulo, ostaće im izgleda samo premijer u SBK.

Cuj sto cemu zena. Pa prva treba da bude tu. SDA masinerija je njega stvorila, odskolovala, tako ce ga i unistiti.

:lol:

madner

#9393 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by madner » 19/11/2020 10:54

Kakav crni Delic, nije ni rodjen u KSu.

malakh
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#9394 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by malakh » 19/11/2020 14:34

je li ovo pindzo ulazi u federalni parlament umjesto muzura?

znao sam da ne moze sve biti idealno.

lacrima

#9395 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by lacrima » 19/11/2020 16:28

Danas sam se i ja razocarao u NiP kad sam vidio da im je Almedin Miladin bio na listi za Stari Grad i da je prosao. Napomenut cu da je isti spomenut u Aferi Asim kao covjek kojeg su Traca i Asim kupili da glasa za Skaku za gradonacelnika.

Sta ce NiP-u takva osoba, cime ih je zaduzio, i cetvorki je takav lik dobar sad izgleda? Sta na to kaze Sabina Cudic? Da li isti taj Miladin sad podrzava Sabinu iako je ona “bila u Beogradu u ratu”?

nivla

#9396 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by nivla » 19/11/2020 16:34

sad ce optuzbe da si sda bot da krenu, jer si udario na svetog i presvetog hadziju, kad predjes u nip odmah si ociscen od grijeha, ne treba na hadz ici

kluz franjo

#9397 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by kluz franjo » 19/11/2020 16:38

Tek će trka da nastane.
Kada navali armija znanih i neznanih sda-pijuna da traži pristupnicu kod novog gospodara, Zetra će im mala biti.
Ali svako neka radi ono, što mu obraz podnosi...

MUNAFIK

#9398 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by MUNAFIK » 19/11/2020 16:39

lacrima wrote:
19/11/2020 16:28
Danas sam se i ja razocarao u NiP kad sam vidio da im je Almedin Miladin bio na listi za Stari Grad i da je prosao. Napomenut cu da je isti spomenut u Aferi Asim kao covjek kojeg su Traca i Asim kupili da glasa za Skaku za gradonacelnika.

Sta ce NiP-u takva osoba, cime ih je zaduzio, i cetvorki je takav lik dobar sad izgleda? Sta na to kaze Sabina Cudic? Da li isti taj Miladin sad podrzava Sabinu iako je ona “bila u Beogradu u ratu”?
Ma morate razumjeti Stari Grad... To je mahala malo drugacije se i na politiku gleda.

Nije Asim imao sta kupovat Miladina, u izboru Skaka i Sabina Ćudić nije Miladina imao ko sta kupovat...

Treba bit realan, nicim Sabina Cudic nije zasluzila da jedan Miladin da njoj glas, nit jenon imao obavezu... Lik je postupio kako je zelio i imao je izbor Skaku iz svoje mahale ili nadobudnu Sabinu... Nije to tezak izbor za 'mahalca' puno bi njih u tim momentu glasalo za Skaku bez razmisljanja.

Kako sam cuo u Mahali ljudi kazu da je dobar, tvrdoglav, tradicionalan i da je posten.

un1ted

#9399 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by un1ted » 19/11/2020 16:43

nivla wrote:
19/11/2020 16:34
sad ce optuzbe da si sda bot da krenu, jer si udario na svetog i presvetog hadziju, kad predjes u nip odmah si ociscen od grijeha, ne treba na hadz ici
Nece, ako je to tacno, treba fakturisati Konakovicu.

The 51st State

#9400 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by The 51st State » 19/11/2020 16:44

drug_profi wrote:
18/11/2020 21:15
ultima_palabra wrote:
18/11/2020 15:41
emmir1 wrote:
18/11/2020 07:02
Dino je znao kako je SDA uzimala izbore i krala i sada je poredao straže.

Inače Dino je zaista dobar kapacitet i radujem se njegovim duelima sa Vučićem, Dodikom i Čovićem.
Meni se cini da je on kao sportista fulio neke stvari kad je bio mladji i da ima rupa u opstem obrazovanju. On to i sam prizna (respekt za to), znam kad je govorio da ne zna ko je Raif Dizdarevic ili da nije u potpunosti bio svjestan uloge Bogica Bogicevica u raspadu SFRJ.

Tako da ne znam koliko bi njegov prelazak na vise nivoe bio produktivan u odnosu na kanton u kojem je njegovo poznavanje situacije besprijekorno.
Nije on jos spreman za to, ali znamo da brzo uci. Međutim vec zna neke stvari koje se ne daju nauciti, nego moras imati talent za njih.
Ima on suprigu da ga poduci manirima, svjetska zena, samo da se ne petlja ko Sebija :D

Post Reply