Narod i Pravda (Konakovic)

Post Reply
User avatar
drug_profi
Posts: 50545
Joined: 16/07/2012 16:00

#9326 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by drug_profi »

Mislim da je Dini lakše naći dobre kadrove, ako je istina da im se neće mješat u posao dok dobro rade.
Niko nije htio ulagati svoje ime i obraz da bi neko upravljao sa njim kao marionetom.
Patton44
Posts: 2495
Joined: 26/11/2019 19:14

#9327 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Patton44 »

un1ted wrote: 18/11/2020 10:07
un1ted wrote: 17/11/2020 20:24
Patton44 wrote: 17/11/2020 16:08 Ko ce dobit koliko glasova niko nije mogao znati.
Slazem se, mogli smo bacati teoriju, ko je "kukavičije jaje". Sada imamo tačne podatke, poredak, broj glasova i šta kaže narod, ko je kukavičje jaje?
Mislim da si imao previse citata, pa si preskocio ovo. Bas me zanima odgovor @Patton44
Cinjenica je da prvi put izlazi na opste i u par opstina sa kandidatom za nacelnika.
Novi Travnik hdz .Kladusa ratni zlocinac.Visegrad bez i jednog vjecnika.Jajce sreca pa nije odlucivao.
Ja nisam tvrdio da je kukavicije jaje,al sam misljenja da nije trebao ici sa nacelnicima van KS.Ako je vec htio onda je trebao
u svim opstinama gdje su imali liste.Da nebudemo generali,sta je tu je,popravke nema,al ima nauk za ubuduce.
Mostar je popravni za sve,i nek svi kurcenja i ciji je veci ostave po strani.Samo udruzeni mogu pobjediti HUZP drukcije nikako.
Sto se mene tice oko ovoga je zavrseno.Svako vam dobro. :bih:
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#9328 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by The 51st State »

Patton44 wrote: 18/11/2020 11:54
un1ted wrote: 18/11/2020 10:07
un1ted wrote: 17/11/2020 20:24

Slazem se, mogli smo bacati teoriju, ko je "kukavičije jaje". Sada imamo tačne podatke, poredak, broj glasova i šta kaže narod, ko je kukavičje jaje?
Mislim da si imao previse citata, pa si preskocio ovo. Bas me zanima odgovor @Patton44
Cinjenica je da prvi put izlazi na opste i u par opstina sa kandidatom za nacelnika.
Novi Travnik hdz .Kladusa ratni zlocinac.Visegrad bez i jednog vjecnika.Jajce sreca pa nije odlucivao.
Ja nisam tvrdio da je kukavicije jaje,al sam misljenja da nije trebao ici sa nacelnicima van KS.Ako je vec htio onda je trebao
u svim opstinama gdje su imali liste.Da nebudemo generali,sta je tu je,popravke nema,al ima nauk za ubuduce.
Mostar je popravni za sve,i nek svi kurcenja i ciji je veci ostave po strani.Samo udruzeni mogu pobjediti HUZP drukcije nikako.
Sto se mene tice oko ovoga je zavrseno.Svako vam dobro. :bih:
ne, ciza je morala biti podvucena, nema sda tapiju na patriotizam i drzavni interes, naprotiv sa svojim djelovanjem su ogadili te pojmove.
User avatar
drug_profi
Posts: 50545
Joined: 16/07/2012 16:00

#9329 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by drug_profi »

U Mostaru ce SDA opet minirat ultimativno zahtjevajuci podrsku svom kandidatu.
A cijeli dunjaluk zna da SDA ne moze nikad ponuditi tako dobrog, koliko ga mogu ponuditi drugi.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#9330 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by un1ted »

Cuj ti sada opravdanja, prvi put izlazi na izbore :lol: :lol: :lol:
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#9331 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by madner »

MUNAFIK wrote: 18/11/2020 11:15
madner wrote: 18/11/2020 10:46 Tesko do toga, treba im ova koalicija.
Ma to svakako, ne moze niko Vladu u KS sastaviti bez koalicije i to ce tako uvijek biti.

Ja gledam da procjenimo pojedinacno ko je najjaca stranka u ovom trenutku da su opet kantonalni izbori. Da li bi doslo da pomjene na broju 1 :)
Nije samo to, nego mislim da tesko da SDA moze biti slabija. Njih i SDP je najvise pogodila Corona, a toliko aferima imaju za godinu dana da ko je sada glasao, sigurno ce opet i za dvije godine. To je kao sa SDPom, kada su krahirali 2014 mogli su samo prema gore.

Sansa je ugasitit satelite, ali NiP ne uzima direktno vise glasove od SDA.
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#9332 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by madner »

drug_profi wrote: 18/11/2020 11:46 Mislim da je Dini lakše naći dobre kadrove, ako je istina da im se neće mješat u posao dok dobro rade.
Niko nije htio ulagati svoje ime i obraz da bi neko upravljao sa njim kao marionetom.
Bori se, ali preletaci su tu. Nije lako vidjeti odmah ko valja ko ne.
Ramo98
Posts: 107
Joined: 24/11/2019 11:32

#9333 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Ramo98 »

Elmedin Konaković je nakon političkog trijumfa u glavnom gradu Bosne i Hercegovine najavio da će Narod i pravda pružiti podršku Bh. bloku (SDP BiH i Naša stranka) u Mostaru na predstojećim izborima 20. decembra
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55616
Joined: 15/12/2008 16:53

#9335 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by ultima_palabra »

emmir1 wrote: 18/11/2020 07:02 Dino je znao kako je SDA uzimala izbore i krala i sada je poredao straže.


Inače Dino je zaista dobar kapacitet i radujem se njegovim duelima sa Vučićem, Dodikom i Čovićem.
Meni se cini da je on kao sportista fulio neke stvari kad je bio mladji i da ima rupa u opstem obrazovanju. On to i sam prizna (respekt za to), znam kad je govorio da ne zna ko je Raif Dizdarevic ili da nije u potpunosti bio svjestan uloge Bogica Bogicevica u raspadu SFRJ.

Tako da ne znam koliko bi njegov prelazak na vise nivoe bio produktivan u odnosu na kanton u kojem je njegovo poznavanje situacije besprijekorno.
User avatar
ABH017
Posts: 3620
Joined: 18/05/2010 00:20

#9336 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by ABH017 »

Patton44 wrote: 18/11/2020 10:17
ABH017 wrote: 17/11/2020 21:13
Patton44 wrote: 17/11/2020 20:54
Pa imamo namjensku industriju, tamo gdje god je SDA,a u komsiluku ima Vitezit koga je vodio hdz :izet:
E ovo je vec laz, a zato se dobije :bije:
Mi, vi, oni. Ja nisam član ni jedne stranke. Niti me to zanima. Samo pišem na forumu ono što je istina. Argumentovano. Kako se obilježava stradanje Bošnjaka u Višegradu? Uvijek se sjetim bašluka na mezarju na kojem je izbrušena riječ GENOCID.
Jel se to četnici ne postrojavaju svake godine u Višegradu?

https://www.google.com/amp/s/amp.dw.com ... a-47848050
Tacno je da su cetnici sve cinili kako ne bi bilo obiljezavanja stradanja bosnjaka,al nisu uspjeli.
Svake godine prezivjeli sa cuprije bacaju cvijece u Drinu. Polazu cvijece ispred obnovljene kuce u Pionirskoj ulici, gdje su
zivi spaljeni Visegradski muslimani.

Na zalost cetnici se postrojavaju,ali to sad povratnici nemogu sprijeciti.
Jesi li se, možda, nekad zapitao zašto nema više povratnika u svim gradovima iz kojih su protjerani? Zašto, recimo, u Nevesinju ne živi ni jedan musliman Bošnjak?
Izvinjavam se što editujem. Ono što želim reći je to da je SDA imala ogromnu podršku Bošnjačkog glasačkog tijela od prvih višestranačkih izbora, pa i po okončanju ratnih dejstava. Čitavo vrijeme je sve probleme, naroda kojeg su željeli da predstavljaju, i svoju nesposobnost da se izbori sa tim problemima, prebacivala na nekog drugog. Uvijek su problem bili Srbi, Hrvati, međunarodna zajednica itd.
Zašto po okončanju rata, nisu iskoristili mnoge donacije, ogromna finansijska sredstva, koje su dobijali što kroz donacije, što kroz mnoge fondove, da u svaki grad vrate barem po 50 porodica, naprave im fabriku ili ih osnaže kako bi se bavili poljoprivredom, voćarstvom, stočarstvom itd. Lahko su mogli da ih stimulišu i za veći natalitet?
U tom slučaju imali bismo po 7-8 vijećnika u Zvorniku, Bratuncu, Nevesinju, Prijedoru, Bijeljini.... Pa bi se moglo nametati neko svoje mišljenje, pa i zaustaviti divljanje bradatih spodoba. Mada mislim da je za dopuštanje okupljanja četnika najveća odgovornost direktno na Bakiru Izetbegoviću. Pa njegov lični prijatelj i zaštitnik je direktor OSA-e sa srednjom školom (i to mi je upitno).
Pravi problem je uhljebljavanje svojih nesposobnih kadrova i njihovih familija u svojoj bližoj sredini, kako bi ojačali svoju glasačku mašineriju. Problem je nekažnjavanje kriminala, nepotizma i nesposobnosti svojih kadrova. To je narod trpio i trpio. Veliki dio naroda koji je glasao za SDA je izumro, ovi mlađi nemaju strpljenja i ne žele da gledaju Halida Genjca još 40 godina u skupštinskim klupama. Zar je moguće da niko iz SDA ne zna zaraditi pare poštenim radom. Svi bi u politiku iz samo jednog razloga. Uhljebljenje.
Tako da, bez ikakve uvrede zaista, za ovakav debakl SDA u Kantonu Sarajevo, vi koji ste još uvijek zaljubljeni u tu stranku, možete da krivite isključivo svog predsjednika, koji je sve ovo dopustio i podržavao.
Mi ostali, kao što vidite, više ne želimo da nam takvi nesposobnjakovići vode državu. Ne želimo da nam Fikret Prevljak, Bakir Izetbegović, Sebija Izetbegović, Asim Sarajlić, Nedžad Branković, Edhem Bičakčić, Osman Mehmedagić, Halid Genjac, Šefik Džaferović.... upravljaju životima nas i naše djece. Ne želimo da nam neobrazovani tv voditelj show programa i poljoprivrednik nabavlja sofisticiranu medicinsku opremu (neispravnu), po desetostruko većoj cijeni. Tako ne želimo ni da nas takvi nesposobnjakovići predstavljaju u sredinama poput Višegrada ili Novog Travnika. Bolje da ih nema nikako, nego da su tu.
"Mi" smo odlučili da damo priliku nekom drugom, pa taman sutra da nestanemo skroz kao narod. Sa SDA nestajemo neminovno, i mi kao narod i Bosna i Hercegovina kao država. Ovako nada postoji.
User avatar
drug_profi
Posts: 50545
Joined: 16/07/2012 16:00

#9337 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by drug_profi »

plava strijela wrote: 18/11/2020 14:14 https://youtu.be/Gcmc7RJnuDI

Propjevao
Pa duhovito je svakako. Zato ga i nisam mogao prije. Bas mi je isao na zivce.
User avatar
drug_profi
Posts: 50545
Joined: 16/07/2012 16:00

#9338 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by drug_profi »

ultima_palabra wrote: 18/11/2020 15:41
emmir1 wrote: 18/11/2020 07:02 Dino je znao kako je SDA uzimala izbore i krala i sada je poredao straže.


Inače Dino je zaista dobar kapacitet i radujem se njegovim duelima sa Vučićem, Dodikom i Čovićem.
Meni se cini da je on kao sportista fulio neke stvari kad je bio mladji i da ima rupa u opstem obrazovanju. On to i sam prizna (respekt za to), znam kad je govorio da ne zna ko je Raif Dizdarevic ili da nije u potpunosti bio svjestan uloge Bogica Bogicevica u raspadu SFRJ.

Tako da ne znam koliko bi njegov prelazak na vise nivoe bio produktivan u odnosu na kanton u kojem je njegovo poznavanje situacije besprijekorno.
Nije on jos spreman za to, ali znamo da brzo uci. Međutim vec zna neke stvari koje se ne daju nauciti, nego moras imati talent za njih.
User avatar
malakh
Posts: 7162
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#9339 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by malakh »

ima damu da se obračuna sa sda na njihov način i po njihovim pravilima igre.

godinama svi samo kritiziraju neke izborne krađe, a dino na sam spomen da se priprema neka kradja na nekom biralištu, je fizički, u rekordnom roku na istom. tako je bilo i 2018. u centru i novom gradu, tako je i sada. nema zezancije sa njim.

mašina koja za sobom vuče ogromnu masu, jer kada vide svi da on ide glavom kroz zid, odmah krenu za njim i tako se broj samo povećava.
User avatar
drug_profi
Posts: 50545
Joined: 16/07/2012 16:00

#9340 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by drug_profi »

Lider, jbg., usudio bih se reci najkarizmaticniji medju svim BH narodima. Dodo ni Čović nemaju taj britak um, i odgovore na sva pitanja bez psovke i uvreda.
Prmjetio sam da je Borenovic iz PDP dosta vješt također. Tipujem i na njega za buducnost. Mozda čak sljedeću drzavnu vlast budu njih dvojica pravili.
User avatar
konektovan
Posts: 40499
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#9341 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by konektovan »

Ima priliku sad da nesto uradi. Nije puno vremena, ali ipak je dovoljno ako zaista zeli da pokrene neke dobre stvari ili zaustavi neke loše stvari.
User avatar
nikad_vise
Posts: 2012
Joined: 20/09/2010 22:35

#9342 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by nikad_vise »

Ocekujem da nakon sto je NiP potvrdio svoju snagu u kantonu Sarajevo,on predlozi i buduceg premijera KS kao stranka sa najvise mandata u Skupstini kantona Sarajevo ali i u gradskim vijecima.

Adnan Delic je stao na crtu Efendicu kad su ga i najveci optimisti otpisivali i hrabro se borio do zadnjeg glasa.Pravda bi bila da Dino tog momka predlozi za premijera,a ne vidim da bi bio problem ni cetvorci da ga podrze ako su ga vec jednom podrzali.

Samo Adnan Delic. :bih: :thumbup:
User avatar
konektovan
Posts: 40499
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#9343 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by konektovan »

nikad_vise wrote: 18/11/2020 22:39 Ocekujem da nakon sto je NiP potvrdio svoju snagu u kantonu Sarajevo,on predlozi i buduceg premijera KS kao stranka sa najvise mandata u Skupstini kantona Sarajevo ali i u gradskim vijecima.

Adnan Delic je stao na crtu Efendicu kad su ga i najveci optimisti otpisivali i hrabro se borio do zadnjeg glasa.Pravda bi bila da Dino tog momka predlozi za premijera,a ne vidim da bi bio problem ni cetvorci da ga podrze ako su ga vec jednom podrzali.

Samo Adnan Delic. :bih: :thumbup:
Skoro 20 hiljada osvojenih glasova bi mogla biti i jedna od preporuka za premijersku poziciju...i bez oraha u dzepu..
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#9344 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by MUNAFIK »

konektovan wrote: 18/11/2020 22:51
nikad_vise wrote: 18/11/2020 22:39 Ocekujem da nakon sto je NiP potvrdio svoju snagu u kantonu Sarajevo,on predlozi i buduceg premijera KS kao stranka sa najvise mandata u Skupstini kantona Sarajevo ali i u gradskim vijecima.

Adnan Delic je stao na crtu Efendicu kad su ga i najveci optimisti otpisivali i hrabro se borio do zadnjeg glasa.Pravda bi bila da Dino tog momka predlozi za premijera,a ne vidim da bi bio problem ni cetvorci da ga podrze ako su ga vec jednom podrzali.

Samo Adnan Delic. :bih: :thumbup:
Skoro 20 hiljada osvojenih glasova bi mogla biti i jedna od preporuka za premijersku poziciju...i bez oraha u dzepu..
Kakav bi to samar bio za onu hinjsku gamad iz IMTECA koji su poslali ono debilno saopstenje o Delicu kad se ovaj kandidovao.

Ali premjerska pozicija u ovom trenutku je zaista tesko breme i zannju treba neki bas debelokozac da bi izdrzao pritiske.
User avatar
konektovan
Posts: 40499
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#9345 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by konektovan »

MUNAFIK wrote: 18/11/2020 23:39
konektovan wrote: 18/11/2020 22:51
nikad_vise wrote: 18/11/2020 22:39 Ocekujem da nakon sto je NiP potvrdio svoju snagu u kantonu Sarajevo,on predlozi i buduceg premijera KS kao stranka sa najvise mandata u Skupstini kantona Sarajevo ali i u gradskim vijecima.

Adnan Delic je stao na crtu Efendicu kad su ga i najveci optimisti otpisivali i hrabro se borio do zadnjeg glasa.Pravda bi bila da Dino tog momka predlozi za premijera,a ne vidim da bi bio problem ni cetvorci da ga podrze ako su ga vec jednom podrzali.

Samo Adnan Delic. :bih: :thumbup:
Skoro 20 hiljada osvojenih glasova bi mogla biti i jedna od preporuka za premijersku poziciju...i bez oraha u dzepu..
Kakav bi to samar bio za onu hinjsku gamad iz IMTECA koji su poslali ono debilno saopstenje o Delicu kad se ovaj kandidovao.

Ali premjerska pozicija u ovom trenutku je zaista tesko breme i zannju treba neki bas debelokozac da bi izdrzao pritiske.
Pritisak bi bio naravno, ali ako ima podrsku vecine...zasto da ne...
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4839
Joined: 11/06/2011 23:51

#9346 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Industrialyzer »

Delic da dodje na poziciji premijera bi morao da "uci zanat" u trenutku kada je svaki dan bitan, i zbog toga bi dao prednosti Forti jer je vec savladao neke stvari bolje bi se snasao. Ipak za preuzimanje Vlade u ovom momentu je bitno i iskustvo. U svakom slucaju, Delic je projekat koji ce sigurno u narednim godinama biti vrlo vazan u KS i svaka cast onima koji su ga predlozili.

Dino mozda nije politicar za neke diplomatske funckije, ali je idealan lider i nesto sto nam je sada neophodno. Siguran sam da nece povijati kicmu ni pred Dodikom ni Covicem. Priznaje svoje greske, slusa struku, udara korumpiranu gamad gdje najvise boli, i to sve djelima. Dok drugi kukaju na press konferencijama o izbornim kradjama, Dino je prvi medju narodom ma terenu. Vrlo tesko ga je zbuniti, izbaciti iz takta i nevjerovatno je koliko je napredovao u tom segmentu. Trenutno je politicar o kojem se najvise prica, pogotovo u KS i siguran sam da ce mudro iskoristiti ovu podrsku i konacno pokrenuti neke stvari. Ako Dino ne pocne slati SDA tajkune na robiju, ja ne znam ko ce...
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#9347 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by MUNAFIK »

Industrialyzer wrote: 18/11/2020 23:50 Delic da dodje na poziciji premijera bi morao da "uci zanat" u trenutku kada je svaki dan bitan, i zbog toga bi dao prednosti Forti jer je vec savladao neke stvari bolje bi se snasao. Ipak za preuzimanje Vlade u ovom momentu je bitno i iskustvo. U svakom slucaju, Delic je projekat koji ce sigurno u narednim godinama biti vrlo vazan u KS i svaka cast onima koji su ga predlozili.

Dino mozda nije politicar za neke diplomatske funckije, ali je idealan lider i nesto sto nam je sada neophodno. Siguran sam da nece povijati kicmu ni pred Dodikom ni Covicem. Priznaje svoje greske, slusa struku, udara korumpiranu gamad gdje najvise boli, i to sve djelima. Dok drugi kukaju na press konferencijama o izbornim kradjama, Dino je prvi medju narodom ma terenu. Vrlo tesko ga je zbuniti, izbaciti iz takta i nevjerovatno je koliko je napredovao u tom segmentu. Trenutno je politicar o kojem se najvise prica, pogotovo u KS i siguran sam da ce mudro iskoristiti ovu podrsku i konacno pokrenuti neke stvari. Ako Dino ne pocne slati SDA tajkune na robiju, ja ne znam ko ce...
Za robije treba temeljna reforma tuzilastva pa onda i suda...

Treba biti realan tamo je posebna kasta koju treba razbit mozda silom i protestima.
MMM1977
Posts: 4579
Joined: 15/07/2009 12:56

#9348 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by MMM1977 »

Nikada nisam bio clan niti jedne stranke ali sam blizu odluke da se uclanim u NiP, cisto da ovom covjeku pomognem u njegovom naumu. Liste me ne zanimaju niti bih ikada bio na nekoj, kao ni bilo kakve pozicije. Ali ovom covjeku treba pomoci.
User avatar
drug_profi
Posts: 50545
Joined: 16/07/2012 16:00

#9349 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by drug_profi »

xxxx wrote: 13/03/2018 10:14 Nakon oktobra niko ga se vise nece sjecati.
Kliknuh back i ispade mi ovaj post sa prve strane ovog pdf.
Koliko samo pogresno ovo bjese....
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4839
Joined: 11/06/2011 23:51

#9350 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Industrialyzer »

Ako neko ima vremena proci kroz prvih 50ak stranica ove teme, ima sigurno kvalitetnih analiza i predvidjanja :lol:
Post Reply