Narod i Pravda (Konakovic)

HomeSweetHome

#9251 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by HomeSweetHome » 17/11/2020 10:11

Evo sta je Stojanovic napisao na svojoj FB stranici:
"Jedan od razloga dobrog rezultata četvorke je dobar rad posmatrača koji su spriječili veće krađe. Kada bude elektronsko glasanje, izbori će biti pošteniji i rezultati će biti još bolji. Do tad, svoje glasove će sačuvati oni koji imaju najbolje posmatrače. Odlučne ljude koji su spremni da zaustave glasački proces ako vide nepravilnost. Četvorka je dobrim dijelom profitirala zahvaljujući što je NiP znao kako SDA funkcioniše. Građanske stranke uglavnom tom procesu priđu pomalo naivno. Vjerujući u fair play. Na izborima u BiH nema fair playa."

Po mom misljenju, 50% uspjeha na ovim izborima duguje upravo ovome, onemogucavanju prekrajanja izborne volje gradjana.

zippoo87

#9252 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by zippoo87 » 17/11/2020 10:49

HomeSweetHome wrote:
17/11/2020 10:11
Evo sta je Stojanovic napisao na svojoj FB stranici:
"Jedan od razloga dobrog rezultata četvorke je dobar rad posmatrača koji su spriječili veće krađe. Kada bude elektronsko glasanje, izbori će biti pošteniji i rezultati će biti još bolji. Do tad, svoje glasove će sačuvati oni koji imaju najbolje posmatrače. Odlučne ljude koji su spremni da zaustave glasački proces ako vide nepravilnost. Četvorka je dobrim dijelom profitirala zahvaljujući što je NiP znao kako SDA funkcioniše. Građanske stranke uglavnom tom procesu priđu pomalo naivno. Vjerujući u fair play. Na izborima u BiH nema fair playa."

Po mom misljenju, 50% uspjeha na ovim izborima duguje upravo ovome, onemogucavanju prekrajanja izborne volje gradjana.
Ovo je sustina...rekli su da ce se bolje organizovati i uciniti sve da ih se ne pokrade
Nazalost,ovako trebaju raditi i u ostalim gradovima i manjim sredinama...pokazati svojim ljudima kako na djelu da zastite izborni proces
u mom gradu se svake izbore pola glasova dopise i ponisti drugima i nista se ne mijenja...zato i jeste uvijek isti rezultat i cak se i cifre glasova uvijek ponavljaju...bude u hiljadu glasova dole gore

Blixen

#9253 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Blixen » 17/11/2020 11:13

Zlatko Miletic bi im bio odlicno pojacanje

drug_profi

#9254 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by drug_profi » 17/11/2020 11:27

Pa četvorka sa NiP-om na čelu polako prerasta u pokret.
Isto se dešava i NiP-u. Od političke partije postaje polako pokret za promjene. Barem ga ljudi tako dozivljavaju. Samim tim i Kifla postaje lider i zaštitni znak promjena.
NS i SDP ne mogu bez NiP-a, a NiP moze bez njih.
E sad kad postaneš pokret onda počnu važiti neka druga pravila i drugi kriteriji među biračima. Počne se osjećati pripadnost i greške se često zanemaruju.
To je vjerovatno i tajna nekritičnosti prema skandalima koje su pravile SDA, HDZ, SNSD, pa i SDS dok je imao karizmatičnog lidera.

Dakle u lideru je poenta. Ukloni Dinu i sve se ovo pretvara u nesto sasvim bezopasno i obezglavljeno.
Na njegovom mjestu dobro bih se pazio.

Patton44

#9255 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Patton44 » 17/11/2020 11:44

sinuhe wrote:
17/11/2020 08:51
Velika pobjeda zaista. U biti rijec je o onome sto bi SDA da je spretnija nazvala smjenom generacije.
Dino ima vise poslanika od tri druge stranke zajedno i on to zna.
I treba, kad su glupani radili za njega.

mustang

#9256 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by mustang » 17/11/2020 11:47

Blixen wrote:
17/11/2020 11:13
Zlatko Miletic bi im bio odlicno pojacanje
i Čampi :-D
a da je isjerat SDP šljam

drug_profi

#9257 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by drug_profi » 17/11/2020 12:07

Čampi, kao ni Efendić se ne uklapaju u ono što ljudi žele od NiP-a.
Čampi ni rumenko nemaju problema sa metodama SDA, samo imaju problema sa tim što su gurnuti u stranu.
A nepotizam, partitokratija, sisanje budžeta, to smatraju normalnim.
Meni se čini da se raja upravo radi toga okrenula od SDA.

The 51st State

#9258 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by The 51st State » 17/11/2020 12:13

drug_profi wrote:
17/11/2020 11:27
Pa četvorka sa NiP-om na čelu polako prerasta u pokret.
Isto se dešava i NiP-u. Od političke partije postaje polako pokret za promjene. Barem ga ljudi tako dozivljavaju. Samim tim i Kifla postaje lider i zaštitni znak promjena.
NS i SDP ne mogu bez NiP-a, a NiP moze bez njih.
E sad kad postaneš pokret onda počnu važiti neka druga pravila i drugi kriteriji među biračima. Počne se osjećati pripadnost i greške se često zanemaruju.
To je vjerovatno i tajna nekritičnosti prema skandalima koje su pravile SDA, HDZ, SNSD, pa i SDS dok je imao karizmatičnog lidera.

Dakle u lideru je poenta. Ukloni Dinu i sve se ovo pretvara u nesto sasvim bezopasno i obezglavljeno.
Na njegovom mjestu dobro bih se pazio.
poguban bi bio takav scenario za sve nas. ali neka si opet primjetio ono sto je oduvijek jasno, bez harizme i energije svaka politika je osudjena na neuspjeh i spor napredak, pogotovo u drustvima kakvo je nase.

HomeSweetHome

#9259 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by HomeSweetHome » 17/11/2020 12:40

Mislim da je ipak (jos) trebaju jedni drugima, bez obzira na taj neki adrenalin koji cini da se pretvaraju u pokret za promjene.
Zato sto su ideoloski jako razliciti, narocito NiP i NS, i treba nam to da obuhvate sve pod jednu kapu.
Isto tako mislim da oni to svi jako dobro znaju i da ce nastaviti u ovoj sprezi jos relativno dugo.

Patton44

#9260 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Patton44 » 17/11/2020 12:48

drug_profi wrote:
17/11/2020 12:07
Čampi ni rumenko nemaju problema sa metodama SDA, samo imaju problema sa tim što su gurnuti u stranu.
A u NiP-u, gadljivi na sve to. :pisnuo: :pisnuo:

drug_profi

#9261 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by drug_profi » 17/11/2020 13:11

Patton44 wrote:
17/11/2020 12:48
drug_profi wrote:
Ti i inače imaš običaj da stavljaš drugima riječi u usta. Uz glupe smajlije naravno, da pokažeš svoju itelektualnu nadmoć, pretpostavljam.

NiP je sad deklarativno protiv takvih pojava, kao i četvorka. Da su potpuno operisani od toga - nisu naravno, jer je uvijek do pojedinca. Stvar je u kom će smijeru ići kada se nađu u iskušenju i u kojoj će razmjeri to da se dešava. SDA je faktički učinila da je korupcija, nepotizam i partitokratija način funkcionisanja društva.
Hoće li četvorka umjeti da pjeva ko što su birači pjevali o njoj, vidjećemo.

Patton44

#9262 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Patton44 » 17/11/2020 13:58

drug_profi wrote:
17/11/2020 13:11
Patton44 wrote:
17/11/2020 12:48
drug_profi wrote:
Ti i inače imaš običaj da stavljaš drugima riječi u usta. Uz glupe smajlije naravno, da pokažeš svoju itelektualnu nadmoć, pretpostavljam.

NiP je sad deklarativno protiv takvih pojava, kao i četvorka. Da su potpuno operisani od toga - nisu naravno, jer je uvijek do pojedinca. Stvar je u kom će smijeru ići kada se nađu u iskušenju i u kojoj će razmjeri to da se dešava. SDA je faktički učinila da je korupcija, nepotizam i partitokratija način funkcionisanja društva.
Hoće li četvorka umjeti da pjeva ko što su birači pjevali o njoj, vidjećemo.
A u praksi.
Za godinu dana oko 300 zaposlenih po stranackoj osnovi. Ko je sve postavljan samo na direktorska mjesta.
O djelenju novca je izlisno i govoriti.

malakh
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#9263 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by malakh » 17/11/2020 14:16

ova pobjeda u sarajevu je u najvecoj mjeri zahvaljujuci dini konakovicu. nemam ja neko dobro misljenje o njemu i mislim sa je i on umakao kasike u med, ali puno mudrije i pametnije nego sto su ostali radili, ali i puno manje. a druga je stvar sto covjek vuce za deset ljudi, sto proziva sve redom i sto im se suprostavio, zato je i puno brze osijedio, jer ga najvise i udaraju.

imao je gafove, imali su njegovi kadrovi gafove, ali su gradjani toliko ogorceni na sda da i te gafove progutaju.

gledam npr novi travnik. sda je optuzuvala dinu da u novom travniku radi u korist kandidata hdza i da razjedinjuje bosnjake. upravo u novom travniku, kandidat nipa je imao skoro hiljadu glasova vise od kandidta sda, koji se predstavljao kao nezavisni.

to je ociti primjer koliko ih je tuce i koliko ce im jos glasova oduzeti.

ps5

#9264 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by ps5 » 17/11/2020 14:29

NiP ne može bez SDP-a i NS-a, ne zavaravajte se. Da je mogao mislite da bi Konaković bilo kome dao dio kolača? Prevelik je to ego da bi pristao na takvo što, udružio se samo zato što zna da ne može sam još uvijek. Od mene prvog ne bi dobio glas a vjerujem da je dosta onih koji slično razmišljaju. Ako se u ovom mandatu pokaže i ako bude radio onako kako obećava, nemam problem da mu na sljedećim izborima dam glas ako bude nastupio i bez četvorke.

Patton44

#9265 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Patton44 » 17/11/2020 14:53

malakh wrote:
17/11/2020 14:16
ova pobjeda u sarajevu je u najvecoj mjeri zahvaljujuci dini konakovicu. nemam ja neko dobro misljenje o njemu i mislim sa je i on umakao kasike u med, ali puno mudrije i pametnije nego sto su ostali radili, ali i puno manje. a druga je stvar sto covjek vuce za deset ljudi, sto proziva sve redom i sto im se suprostavio, zato je i puno brze osijedio, jer ga najvise i udaraju.

imao je gafove, imali su njegovi kadrovi gafove, ali su gradjani toliko ogorceni na sda da i te gafove progutaju.

gledam npr novi travnik. sda je optuzuvala dinu da u novom travniku radi u korist kandidata hdza i da razjedinjuje bosnjake. upravo u novom travniku, kandidat nipa je imao skoro hiljadu glasova vise od kandidta sda, koji se predstavljao kao nezavisni.

Rezultat tuce....hdz dobio nacelnika. Ni sanjat nisu mogli.
Isto u Visegradu,sad nijedan bosnjak nema u opstinskom vjecu.
Aferim adzija

MUNAFIK

#9266 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by MUNAFIK » 17/11/2020 15:08

ps5 wrote:
17/11/2020 14:29
NiP ne može bez SDP-a i NS-a, ne zavaravajte se. Da je mogao mislite da bi Konaković bilo kome dao dio kolača? Prevelik je to ego da bi pristao na takvo što, udružio se samo zato što zna da ne može sam još uvijek. Od mene prvog ne bi dobio glas a vjerujem da je dosta onih koji slično razmišljaju. Ako se u ovom mandatu pokaže i ako bude radio onako kako obećava, nemam problem da mu na sljedećim izborima dam glas ako bude nastupio i bez četvorke.
Previse se secira kiflin ego, koji evo ja nisam vidio da je igdje bio problem.

Lik je vrlo realan cak je i greske neke priznao, a u politici se opste ne bavi tim glupim procama i ego tripovima.

Mislim da je on bas prevazisao te sindrome uvrijedjene mlade.

malakh
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#9267 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by malakh » 17/11/2020 15:18

Patton44 wrote:
17/11/2020 14:53
malakh wrote:

Aferim adzija
sacekaj druze. hajmo logicki gledati. rezultat pobjede kandidata hdza je sto drugi nisu htjeli podrzati kandidata nipa. covjek iz nipa je drugi po broju glasova, sa preko 3 tisuce, dok je kandidat hdza imao nesto iznad 4 tisuce. kandidat sda je imao dvije tisuce.

ako je nipov kandidat bolje prosao na izborima, kako je to izdaja nipa? valjda je to izdaja od strane sda koja nije htjela podrzati boljeg i jaceg kandidata?

slicno se dogodilo na proslim izborima u centru kada je uzeo ajnadzic. da su se df i sdp ujedinili i podrzali onog residata, covjek bi pobijedio. jer je na koncu on imao skoro tisucu glasova vise od kamocaja, a njihov zbir je bio iznad ajnadzicevog.

malo razbistri glavu, pogledaj rezultate i ukljuci logiku.

za visegrad ne znam toliko i nisam pratio, ali je cinjenica da ih je dino utukao i da ce ih utuci na opcim, posebno.

jebaji ga, covjek ima damu. eno ga u ilijasu, masu ljudi izveo na ulicu. otvoreno se tuce sa sda, a gdje su ostali. pa kada se sve sagleda i zasluzio je da ponese zastavu.

Bosanski_kralj

#9268 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Bosanski_kralj » 17/11/2020 15:25

malakh wrote:
17/11/2020 15:18
Patton44 wrote:
malakh wrote:

Aferim adzija
sacekaj druze. hajmo logicki gledati. rezultat pobjede kandidata hdza je sto drugi nisu htjeli podrzati kandidata nipa. covjek iz nipa je drugi po broju glasova, sa preko 3 tisuce, dok je kandidat hdza imao nesto iznad 4 tisuce. kandidat sda je imao dvije tisuce.

ako je nipov kandidat bolje prosao na izborima, kako je to izdaja nipa? valjda je to izdaja od strane sda koja nije htjela podrzati boljeg i jaceg kandidata?

slicno se dogodilo na proslim izborima u centru kada je uzeo ajnadzic. da su se df i sdp ujedinili i podrzali onog residata, covjek bi pobijedio. jer je na koncu on imao skoro tisucu glasova vise od kamocaja, a njihov zbir je bio iznad ajnadzicevog.

za visegrad ne znam toliko i nisam pratio, ali je cinjenica da ih je dino utukao i da ce ih utuci na opcim, posebno.

jebaji ga, covjek ima damu. eno ga u ilijasu, masu ljudi izveo na ulicu. otvoreno se tuce sa sda, a gdje su ostali. pa kada se sve sagleda i zasluzio je da ponese zastavu.
:thumbup: :thumbup:

Prvi put da i tvoj post podržim.

di_natale

#9269 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by di_natale » 17/11/2020 15:39

NS i NiP jedno drugome dođu kao korektivni faktor što je jako bitno. Dovoljno da nijedna niti druga strana ne vuče previše.

drug_profi

#9270 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by drug_profi » 17/11/2020 15:57

Bosanski_kralj wrote:
17/11/2020 15:25

Nevoljko priznajem.

Patton44

#9271 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Patton44 » 17/11/2020 16:08

malakh wrote:
Patton44 wrote:
malakh wrote:

Aferim adzija

Ko ce dobit koliko glasova niko nije mogao znati. Od ukupno 6000 bosnjacki glasova koliko su dobila ta dva kandidata,pobjedio hdz-ov kandidat sa 4000. Za razliku od SDA, NiP je tek osnovao odbor i bilo je logicno da podrzi njihovog kandidata, po tebi SDA je trebala njihovog. I u Kladusi nije htio sa ostalim protiv babe, il su i tamo trebali svi oni za njegovog kandidata. :run:
Vazno je tuc SDA, a koce profitirat je nevazno.

drug_profi

#9272 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by drug_profi » 17/11/2020 16:10

Važno je tuć SDA, jer SDA nudi dokazano loše kadrove, ali zato vole budžete više nego narod.
Koji je jasno rekao ko je bolji kandidat.

malakh

#9273 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by malakh » 17/11/2020 16:15

Patton44 wrote:
17/11/2020 16:08
malakh wrote:
Patton44 wrote:

Aferim adzija

Ko ce dobit koliko glasova niko nije mogao znati. Od ukupno 6000 bosnjacki glasova koliko su dobila ta dva kandidata,pobjedio hdz-ov kandidat sa 4000. Za razliku od SDA, NiP je tek osnovao odbor i bilo je logicno da podrzi njihovog kandidata, po tebi SDA je trebala njihovog. I u Kladusi nije htio sa ostalim protiv babe, il su i tamo trebali svi oni za njegovog kandidata. :run:
Vazno je tuc SDA, a koce profitirat je nevazno.
rezultati su pokazali na je kandidat nipa imao 50% vise glasova od kandidata sda. to je dovoljan dokaz tko je radio na razjedinjavnju bosnjackih glasova.

ne razumijem tu logiku, jucer osnivani i zbog toga nuzno mora podrzati sda. ovdje ispada da je sda morala podrzati njihovog kandidata.

ABH017

#9274 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by ABH017 » 17/11/2020 16:16

veiz wrote:
17/11/2020 06:26
Vidjećete vi ko je Dino
Za početak nahajco ovog Delića da pokušaju silom uzeti u Novom Gradu ,načlničko mjesto
Za ovog Delića kažu fin
Zamislite vi nekoga ko je na dan izbora imao rezultate,zna da je poražen(dobio informacije od svojih odbora) ,i drugi dan izađe pred opštinu tvrdeći da glasovi za načelnika nisu još prebrojani,
Kad je sposoban izgovoriti ovakvu laž svjestan inače pravih rezultata,zamislite šta bi bilo od obećanja ko je je dao-,
Neka ga je stid ;Konačno smo se ponadali nekom poštenju ,a ono vidi

Koalicija "Pod lupom" saopćila je večeras da je slučaj dopremanja 29 otvorenih vreća sa osjetljivim izbornim materijalom u prostorije općinske izborne komisije prijavljen u opštini Novi Grad u Republici Srpskoj (Bosanski Novi), a ne u sarajevskoj gradskoj opštini Novi Grad Sarajevo.

DELIĆ AKO SE ZBOG OVOG ČINA JAVNO NE IZVINE ,objavit ću još neke stvari nepovoljne za istog
Napomene radi bio sam u kontaktu sa nekim njihovim BO
Ovo je laž. Efendić se jeste proglasio pobjednikom, ali Delić nije ništa rekao. Rekao je da će se sačekati objavljivanje konačnih rezultata.
Eh sad, to što zaluđenici vjeruju da je ono što njihovi "bogovi" objave istina, to nije problem ni Delića ni bilo koga ko razmišlja svojim mozgom. Zna se čija objava rezultata je validna i čovjek traži samo da ta institucija prebroji sve glasove pošteno i objavi ih.
Ne može se lažima ništa postići.

malakh

#9275 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by malakh » 17/11/2020 16:19

drug_profi wrote:
17/11/2020 15:57
Bosanski_kralj wrote:
17/11/2020 15:25

Nevoljko priznajem.
ne slazemo se oko komsica i oko sdpa. ostalo je sve ok.

vec se sada moze nazrijeti da alternativa zeljki komsicu moze biti zlatko miletic, koji ce pobijediti covica. ja cu ga sa zadovoljstvom podrzati, jer osobno znam da je to covjek bez mrlje u karijeri.

sto se tice sdpa, rezultati su pokazali da sam bio u pravu. mizerija od glasova. nip odlican, nasa stranka kao i ranije.

dakle za cetiri godine, sdp u sarajevu nije napredovao. vidjet cemo kad se sve unese.
Last edited by malakh on 17/11/2020 16:22, edited 1 time in total.

Post Reply