Narod i Pravda (Konakovic)

Post Reply
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#6951 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by jefff »

breuer wrote: 12/06/2020 09:40 ko je bio ustaša od nabrojanih?
babo, dedo, amidza, dajdza... :D
User avatar
Porodice Foht
Posts: 2829
Joined: 14/01/2019 04:56

#6952 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Porodice Foht »

Roccohljup wrote: 12/06/2020 09:02 Bogami opletoše Ameri i kiflu u izvještaju :)

Image
I neka su! Kamo srece da tu koriguje stav iako je to zbog izborne baze tesko ocekivati pa jos i u izbornoj godini. Samo da procita Busuladzicev ´´Muslimani u Evropi´´ mozda bi nesto i shvatio. Najgore sto niko nista ne cita a brani nekoga jer eto ´´Dzemo Latic ga brani´´ i slicno. :roll:
User avatar
_Reds_
Posts: 9366
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#6953 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by _Reds_ »

Opetja033 wrote: 12/06/2020 10:42
high_volume wrote: 06/06/2020 00:26
Opetja033 wrote: 05/06/2020 12:14

Ovdje se radi o zajednickom kandidatu kako ne bi u Srebrenici bio nacelnik osoba koja negira genocid nad Bosnjacima pocinjen u tom gradu. Obzirom da pojma nemas o zivotu u Srebrenici, te da vrlo vjerovatno nikada nisi ni bio u tom gradu i da je sasvim ocito da zivis u nekim svojim rozim oblacima na potezu Kozija cuprija - M. Dvor, sasvim je ocigledno da ne znas kako ne postoji nijedan jedini Srbin, kandidat bilo koje od srpskih stranaka, koji bi bio spreman da javno izrekne stav kako je u Srebrenici pocinjen genocid.

Bezobrazno je i drsko nametati stav NS kao nesto cemu se svi ostali clanovi Cetvorke moraju prilagoditi i prihvatiti kao svoj. Ti stavovi ni po cemu nisu obavezujuci za bilo koga osim za NS. I za mene, kao i za clanove i simpatizere drugih stranaka Cetvorke, su u potpunosti nebitni i nevazni. To je vas unutarstranacki dokument koji mene ni najmanje ne obavezuje a jos manje interesuje. Postoje zajednicki programe i mjere i to je nesto sto se postuje i na osnovu cega se djeluje.

Sreca u svemu ovome jeste sto se lideri stranaka Cetvorke itekako razumiju, sto shvataju i uvazavaju ideoloske razlike. Za razliku od nekih njihovih ostrascenih pristalica na ovom forumu koji sa svojom drskoscu prelaze sve moguce granice dobrog ukusa.
Nisi ti za politike :-) Ako ti je i Konaković sličnog razmišljanja, teško da će se održati saradnja vaše stranke sa ostalim iz centra i lijevo :-)
A eto ti si za politike. :lol:

https://www.klix.ba/vijesti/bih/nasa-st ... /200611138

https://www.faktor.ba/vijest/sedam-stra ... ima-/86320

Sta kazes na ovo? Zasto sutis i ne osudjujes? Imas li neki komentar?

P.S. Svaka cast na odluci NS.
Ne znam kakvo je stanjue u Kladuši sa NS, ali ovo za Srebrenicu je čista reklama i ništa drugo.

Pa NS ne postoji nigdje u RS-u, nema nigdje vijećnika, ne znam da li imaju igdje i jedan općinski odbor.
User avatar
Opetja033
Posts: 10040
Joined: 01/11/2011 20:33

#6954 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Opetja033 »

2016 i 2018 kada nisu podrzali zajednicke kandidate i listu etiketirani su kao izdajnici, cetnici, petokolonasi.

Sada kada su podrzali zajednickog kandidata krecu spinovi da se radi samo o reklami.


SDA masinerija. :mrgreen:
Dendrlix
Posts: 1108
Joined: 09/05/2005 14:14
Location: Sarajevo

#6955 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Dendrlix »

breuer wrote: 12/06/2020 09:40 ko je bio ustaša od nabrojanih?
Enver Čolaković je imenovan za NDH atašea za kulturu u Budimpešti. Alija Nametak je bio direktor pozorišta u NDH. Dobio 15 godina robije, odležao 9. Huseim Đozo bio pripadnik Handžar divizije.

Govna
User avatar
Styling
Posts: 12655
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#6956 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Styling »

A ima li sta u ovom izvjestaju o imenovanju ulica i trgova u RS po ratnim zlocincima sto iz drugog svjetskog rata sto iz ovog i ugrozavanju vjerskih sloboda bosnjaka u i proganjanja u RS? Ili je ovo napisano samo zato sto je Busuladzic bio antisemita. Ako je ovo kifli jedini gaf, ona no sikiriki.
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#6957 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by The 51st State »

Dendrlix wrote: 12/06/2020 11:44
breuer wrote: 12/06/2020 09:40 ko je bio ustaša od nabrojanih?
Enver Čolaković je imenovan za NDH atašea za kulturu u Budimpešti. Alija Nametak je bio direktor pozorišta u NDH. Dobio 15 godina robije, odležao 9. Huseim Đozo bio pripadnik Handžar divizije.

Govna
pa nijedan nije ustasa.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24845
Joined: 08/09/2005 20:08

#6958 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Haris.ba »

Opetja033 wrote: 12/06/2020 10:39

Dok je NiP dio ove price nece se mijenjati nazivi ulica i skola. Ostaju i Busuladzic i Colakovic i Djozo. O tome nema razgovora. Ili ako cemo krenuti u tu pricu onda cemo ubaciti i Titovu ulicu. Dakle ili ce se pricati o paketu ili se nece pricati nikako. A bolje je da se ne prica nikako. Po sviju. To su stvari oko kojih postoje razmimoilazenja unutar Cetvorke i bolje je da se energija posveti onim stvarima oko kojih postoji koncenzus - a takvih je mnogo.
I Tito bio antisemita, saradnik okupatora, simpatizer fasista i nacista?
User avatar
Opetja033
Posts: 10040
Joined: 01/11/2011 20:33

#6959 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Opetja033 »

Haris.ba wrote: 12/06/2020 12:05
Opetja033 wrote: 12/06/2020 10:39

Dok je NiP dio ove price nece se mijenjati nazivi ulica i skola. Ostaju i Busuladzic i Colakovic i Djozo. O tome nema razgovora. Ili ako cemo krenuti u tu pricu onda cemo ubaciti i Titovu ulicu. Dakle ili ce se pricati o paketu ili se nece pricati nikako. A bolje je da se ne prica nikako. Po sviju. To su stvari oko kojih postoje razmimoilazenja unutar Cetvorke i bolje je da se energija posveti onim stvarima oko kojih postoji koncenzus - a takvih je mnogo.
I Tito bio antisemita, saradnik okupatora, simpatizer fasista i nacista?
U kontekstu totalitarne ideologije.

Ostale spinove slobodno dijeli sa svojim istomisljenicima, za mene su potpuno netacni.

Ali je vrlo interesantno to sto ove i ovakve inicijative i price dolaze samo od ostrascenih, fanaticnih pristalica nekih stranaka. Nisam vidio nijednog simpatizera ili clana NiP-a da je na ovom forumu pokrenuo pricu o tome da se mijenjaju neke stvari i nazivi koji njima smetaju. I da se uslovljava time. Ne, ljudi postuje stavove svojih partnera. Nema nikakvih "moranja".
Medjutim vrlo se cesto NiP-u i Konakovicu pokusava nesto nametnuti pod "moranjem". Ne moraju ni NiP ni Konakovic ama bas nista. Da dijele ideoloski temelj sa nekim od stranaka sa kojima su u koaliciji pridruzili bi se njima po napustanju SDA a ne bi krenuli u samostalni projekat. Da li pojedinci na ovom forumu misle da ce preko NiP-a mozda provoditi, ispod jorgane, svoje ideoloske ciljeve? Boga mi su se onda u startu prevarili. Na kraju krajeva ne provodi ni NiP svoje, upravo iz razloga jer uvazava ideoloske razlike.
I nije ovo nikakva kritika vodstvu stranaka Cetvorke. Medju strankama Cetvorke, kako u vrhu tako i medju kadrovima, postoji visok stepen razumijevanja i shvatanja prioriteta.
Ovo je kritika pojedinim ostrascenim i fanaticnim simpatizerima nekih od stranaka Cetvorke koji ne vide dalje od nosa.

Pogledajte samo ko konstantno na ovom forumu poteze pitanja oko kojih ne postoji zajednicko misljenje unutar Cetvorke. To sigurno nisu simpatizeri NiP-a.

Jeste li vi svjesni da su 2018. godine stranke desnogc centra i desnice dobile oko 70% glasova u KS? I onda krene prica o izmjeni naziva ulica i skola. To ne moze pasti na pamet nikome ko je dobronamjeran prema ovome sto Cetvorka radi. Vise puta sam pisao ovdje: hvala Dragom Bogu pa u vrhu Cetvorke sjede ljudi koji su mnogo mudriji od nekih njihovih fanaticnih pristalica koji nemaju nikakve predstave o sredini u kojoj zive.
User avatar
drug_profi
Posts: 50609
Joined: 16/07/2012 16:00

#6960 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by drug_profi »

Inace kod imenovanja ulica kriterij objektivnosti kod nas ne postoji.
Dario Dzamonja nema ulicu u svom gradu.
Mustafa Busuladzic je zasluzniji za Bosnjake od Mustafe Latifića.

Sve je uvijek politicki obojeno, operisano od jasnog kriterija.

whosthefuck Aziza Sacirbegovic? itd.
User avatar
Opetja033
Posts: 10040
Joined: 01/11/2011 20:33

#6961 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Opetja033 »

drug_profi wrote: 12/06/2020 12:20 Inace kod imenovanja ulica kriterij objektivnosti kod nas ne postoji.
Dario Dzamonja nema ulicu u svom gradu.
Sve je uvijek politicki obojeno, operisano od jasnog kriterija.
Sa ovim se u potpunosti slazem. Evo tri imena koja imaju svoje ulice ali je sramota gdje su ih dobili, tj. koje ulice nose nazive po njima: kralj Tvrtko, Branko Mikulic i Ugljesa Uzelac. Naravno da ne postoji nikakva objektivnost i da se nazivi mijenjaju kako koja vlast dodje.
Nepotrebno je trositi vrijeme i energiju na to. Pogotovo u ovakvoj situaciji i ovakvim okolnostima.
User avatar
drug_profi
Posts: 50609
Joined: 16/07/2012 16:00

#6962 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by drug_profi »

Opetja033 wrote: 12/06/2020 12:26
drug_profi wrote: 12/06/2020 12:20 Inace kod imenovanja ulica kriterij objektivnosti kod nas ne postoji.
Dario Dzamonja nema ulicu u svom gradu.
Sve je uvijek politicki obojeno, operisano od jasnog kriterija.
Sa ovim se u potpunosti slazem. Evo tri imena koja imaju svoje ulice ali je sramota gdje su ih dobili, tj. koje ulice nose nazive po njima: kralj Tvrtko, Branko Mikulic i Ugljesa Uzelac. Naravno da ne postoji nikakva objektivnost i da se nazivi mijenjaju kako koja vlast dodje.
Nepotrebno je trositi vrijeme i energiju na to. Pogotovo u ovakvoj situaciji i ovakvim okolnostima.
Imamo mi većih problema od imena ulica, ali da bi nastavili dalje moramo zauzeti jasan stav o tome sta je prihvatljivo, a sta ne.
Dakle nacisti i njihove sluge nigdje u svijetu, osim u ove tri jadne zemlje na Balkanu, nisu prihvatljivi. Ako zelimo da nas smatraju pozitivnim likovima koji nose pozitivne promjene, distanca se mora napraviti. Cisto da ne bude nepsorazuma izmedju nas i od nas prema drugima.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24845
Joined: 08/09/2005 20:08

#6963 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Haris.ba »

Sacekaj. Sad mi nije jasno 70% desnica, a nisu promjenili naziv ulice Tite. :D

Ocito se ne razumije. Amerikanci su osjetljivi na antisemitizam. Moze se to nekome svidjati ili ne. Ali, kada te proskribiraju kao takvog, dzaba tebi votabautizam. Jedino da imas neku specijalnu vaznost pa malo da zazmire. Ali, kad tad i oni vade iz ladica kad zatreba.

Nisu Kiflonija u izvjestaj stavili jer ima i ostalih koji su i gori od njega. Vec jer pise diplomatsko osoblje izvjestaje o njemu, i nece da ih neki tamo senator pita koga smo to podrzali.

A da ne pricam da neovisno od drugih treba biti protiv antisemitizma (skakizam).
Last edited by Haris.ba on 12/06/2020 12:37, edited 1 time in total.
User avatar
Opetja033
Posts: 10040
Joined: 01/11/2011 20:33

#6964 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Opetja033 »

drug_profi wrote: 12/06/2020 12:30
Opetja033 wrote: 12/06/2020 12:26
drug_profi wrote: 12/06/2020 12:20 Inace kod imenovanja ulica kriterij objektivnosti kod nas ne postoji.
Dario Dzamonja nema ulicu u svom gradu.
Sve je uvijek politicki obojeno, operisano od jasnog kriterija.
Sa ovim se u potpunosti slazem. Evo tri imena koja imaju svoje ulice ali je sramota gdje su ih dobili, tj. koje ulice nose nazive po njima: kralj Tvrtko, Branko Mikulic i Ugljesa Uzelac. Naravno da ne postoji nikakva objektivnost i da se nazivi mijenjaju kako koja vlast dodje.
Nepotrebno je trositi vrijeme i energiju na to. Pogotovo u ovakvoj situaciji i ovakvim okolnostima.
Imamo mi većih problema od imena ulica, ali da bi nastavili dalje moramo zauzeti jasan stav o tome sta je prihvatljivo, a sta ne.
Dakle nacisti i njihove sluge nigdje u svijetu, osim u ove tri jadne zemlje na Balkanu, nisu prihvatljivi. Ako zelimo da nas smatraju pozitivnim likovima koji nose pozitivne promjene, distanca se mora napraviti.
Po nacistima i njihovim slugama ama bas nista u Sarajevu ne nosi ime.
I ne mogu ti opisati koliko me tangira misljenje bilo koje ambasade ili misljenje bilo koga drugog osim nas samih. Po svoje misljenje ne idem u bilo koju ambasadu niti u bilo koji centar, pa bio to Washington, Brisel, Istanbul ili neki regionalni. Njihove pohvale mi ne predstavljaju bilo kakvu satisfakciju, njihove kritike me uopce ne pogadjaju. Oni su tu da zastupaju interese svojih drzava. Prstom nisu makli kada je oborena Vlada KS. Satisfakciju mi predstavljaju pohvale nasih gradjana, obracam paznju na kritiku nasih gradjana.
Ostali me nimalo ne interesuju. Racune treba da polazemo gradjanima a ne ambasadama. Na kraju krajeva u zemljama tih ambasada jos uvijek su pune ulice i trgovi naziva raznoraznih rasista, robovlasnika i ostalih kontraverznih licnosti. A na tim ulicama i trgovima njihove statue. Ne dopustam da mi oni, takvi kakvi jesu, drze moralne pridike.
Dendrlix
Posts: 1108
Joined: 09/05/2005 14:14
Location: Sarajevo

#6965 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Dendrlix »

The 51st State wrote: 12/06/2020 12:00 pa nijedan nije ustasa.
Imenuje te NDH za "ravnatelja Hrvatskog državnog kazališta u Sarajevu" i ti prihvatiš poziciju. Nego šta si, ako nisi ustaša?
Ili, Čolaković je na lični Pavelićev poziv prihvatio poziciju atašea za kulturu NDH.
Proljev ili čvrsto, govno je govno. Smrdi i nečisto je do bola.
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#6966 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by The 51st State »

Dendrlix wrote: 12/06/2020 12:39
The 51st State wrote: 12/06/2020 12:00 pa nijedan nije ustasa.
Imenuje te NDH za "ravnatelja Hrvatskog državnog kazališta u Sarajevu" i ti prihvatiš poziciju. Nego šta si, ako nisi ustaša?
Ili, Čolaković je na lični Pavelićev poziv prihvatio poziciju atašea za kulturu NDH.
Proljev ili čvrsto, govno je govno. Smrdi i nečisto je do bola.
karijerni diplomata ili cinovnik.
User avatar
Opetja033
Posts: 10040
Joined: 01/11/2011 20:33

#6967 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Opetja033 »

Ovo je cisto gubljenje vremena i energije. Dok je NiP dio bilo kakve price iz Sarajeva se nece protjerati ni Busuladzic, ni Husein ef. Djozo, ni Alija Nametak, ni Enver Colakovic.
Niti ce o tome biti ikakvog govora ili diskusije.
To je jednostavno tako kako jeste. I medju Cetvorkom postoji koncenzus da se takve stvari ne diraju jer nece moci doci do bilo kakvog dogovora ili kompromisa.

To je isto da ja sada trazim pad Cetvorke ako se opet organizuje parada kada oni budu na vlasti.

Parada se kosi direktno sa kompletnim mojim svjetonazorom, sva svime u sta vjerujem. Ali Boze moj...
Dendrlix
Posts: 1108
Joined: 09/05/2005 14:14
Location: Sarajevo

#6968 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Dendrlix »

The 51st State wrote: 12/06/2020 12:43
Dendrlix wrote: 12/06/2020 12:39
The 51st State wrote: 12/06/2020 12:00 pa nijedan nije ustasa.
Imenuje te NDH za "ravnatelja Hrvatskog državnog kazališta u Sarajevu" i ti prihvatiš poziciju. Nego šta si, ako nisi ustaša?
Ili, Čolaković je na lični Pavelićev poziv prihvatio poziciju atašea za kulturu NDH.
Proljev ili čvrsto, govno je govno. Smrdi i nečisto je do bola.
karijerni diplomata ili cinovnik.
Može, ali za normalne režime. Za NDH ne. Ali to je samo moje mišljenje. A mišljenje je...
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#6969 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by jefff »

Opetja033 wrote: 12/06/2020 12:50 Ovo je cisto gubljenje vremena i energije. Dok je NiP dio bilo kakve price iz Sarajeva se nece protjerati ni Busuladzic, ni Husein ef. Djozo, ni Alija Nametak, ni Enver Colakovic.
Niti ce o tome biti ikakvog govora ili diskusije.
To je jednostavno tako kako jeste. I medju Cetvorkom postoji koncenzus da se takve stvari ne diraju jer nece moci doci do bilo kakvog dogovora ili kompromisa.

To je isto da ja sada trazim pad Cetvorke ako se opet organizuje parada kada oni budu na vlasti.

Parada se kosi direktno sa kompletnim mojim svjetonazorom, sva svime u sta vjerujem. Ali Boze moj...
kao i obicno, lazes kad zines
User avatar
Opetja033
Posts: 10040
Joined: 01/11/2011 20:33

#6970 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Opetja033 »

jefff wrote: 12/06/2020 13:00
Opetja033 wrote: 12/06/2020 12:50 Ovo je cisto gubljenje vremena i energije. Dok je NiP dio bilo kakve price iz Sarajeva se nece protjerati ni Busuladzic, ni Husein ef. Djozo, ni Alija Nametak, ni Enver Colakovic.
Niti ce o tome biti ikakvog govora ili diskusije.
To je jednostavno tako kako jeste. I medju Cetvorkom postoji koncenzus da se takve stvari ne diraju jer nece moci doci do bilo kakvog dogovora ili kompromisa.

To je isto da ja sada trazim pad Cetvorke ako se opet organizuje parada kada oni budu na vlasti.

Parada se kosi direktno sa kompletnim mojim svjetonazorom, sva svime u sta vjerujem. Ali Boze moj...
kao i obicno, lazes kad zines
Bravo, argumentovano, konkretno. :mrgreen: :mrgreen:
Trolcino.
kluz franjo
Posts: 6095
Joined: 26/06/2009 01:37

#6971 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by kluz franjo »

kolega @Opetja033 ,
u jednom drugom postu (s' pravom) skrećeš danas pažnju na činjenicu da individualna mišljenja i stavove forumaša ne treba pripisivati strankama.
A onda ovdje sasvim rezolutno nastupaš kao glasnogovornik NiP-a i u ime NiP-a iznosiš neke teze.
Ako je tako, onda to znači da govoriš npr. i u ime G. Akšamije, a što je malo čudno.
Akšamija je svoj stav po pitanju imenovanja jedne osnovne škole u KS dva puta vrlo jasno izrazio svojim glasanjem u Skupštini.
User avatar
malakh
Posts: 7169
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#6972 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by malakh »

Opetja033 wrote: 12/06/2020 12:50 Ovo je cisto gubljenje vremena i energije. Dok je NiP dio bilo kakve price iz Sarajeva se nece protjerati ni Busuladzic, ni Husein ef. Djozo, ni Alija Nametak, ni Enver Colakovic.
Niti ce o tome biti ikakvog govora ili diskusije.
To je jednostavno tako kako jeste. I medju Cetvorkom postoji koncenzus da se takve stvari ne diraju jer nece moci doci do bilo kakvog dogovora ili kompromisa.

To je isto da ja sada trazim pad Cetvorke ako se opet organizuje parada kada oni budu na vlasti.

Parada se kosi direktno sa kompletnim mojim svjetonazorom, sva svime u sta vjerujem. Ali Boze moj...
bez ulazenja u ostatak posta, jer je poprilicno korektan, imam jedno pitanje za boldirani dio.

da li je vjerniku, muslimanu, zabranjeno zatvaranje ociju na paradu, zbog nekih politickih dogovora ili politickih ustupaka?

nisam neki vjernik, priznajem. jos uvijek sam u onom vaktu 84te, zato i pitam. mozes odgovoriti i privatnom porukom, ako ovdje mozes dovesti u pitanje slogu i dogovor.
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#6973 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by jefff »

Opetja033 wrote: 12/06/2020 13:03
jefff wrote: 12/06/2020 13:00
Opetja033 wrote: 12/06/2020 12:50 Ovo je cisto gubljenje vremena i energije. Dok je NiP dio bilo kakve price iz Sarajeva se nece protjerati ni Busuladzic, ni Husein ef. Djozo, ni Alija Nametak, ni Enver Colakovic.
Niti ce o tome biti ikakvog govora ili diskusije.
To je jednostavno tako kako jeste. I medju Cetvorkom postoji koncenzus da se takve stvari ne diraju jer nece moci doci do bilo kakvog dogovora ili kompromisa.

To je isto da ja sada trazim pad Cetvorke ako se opet organizuje parada kada oni budu na vlasti.

Parada se kosi direktno sa kompletnim mojim svjetonazorom, sva svime u sta vjerujem. Ali Boze moj...
kao i obicno, lazes kad zines
Bravo, argumentovano, konkretno. :mrgreen: :mrgreen:
Trolcino.
lizoguze :mrgreen:
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#6974 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by madner »

Mustafa nije zasluzio smrtnu kaznu, ali da je bio simpatizer fasizma i saradnik nacista stoji. Pa ako nista bavio se edukacijom SS oficira. :D
User avatar
drug_profi
Posts: 50609
Joined: 16/07/2012 16:00

#6975 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by drug_profi »

Slazem se da je u to doba glava prelako letila, ali to je specificno za to doba i to vrijeme.
Ljudi ne mogu da razumiju razlike u civilizacijskim nivoima tad i sad, kao ni razlike u drustvu u predratno, ratno i postratno vrijeme.

Ljudi su bili streljani sto nece da uzmu pusku da se bore, a kamo li za saradnju sa neprijateljem. Bilo kako benigna bila. Ne govorim samo o partizanima.
Englezi, francuzi, holanjani, poljaci... da ne pominjem ruse, jelte, oni su komunjare svakako.
Post Reply