Narod i Pravda (Konakovic)

finansijska kriza

#6576 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by finansijska kriza »

Point. wrote: 30/05/2020 10:35
Prpa.ba wrote: 30/05/2020 10:27
Point. wrote: 30/05/2020 08:59 Sve su stranke u BiH u biti stranke jednog lica. Ko zna prave razloge njegovog napuštanja SDA. Što se tiče Komšića, barem ga malo više briga za ostatak BiH u odnosu na Konakovića, kojem je KS plafon. Jednostavno nije političar za više.
Na stranu i Konakovic i Komsic, ali ova prica mi je uvijek smijesna a stalno se p(r)ovlaci.

Sta je problem sto je neko fokusiran na Kanton Sarajevo? Po cemu federalno i drzavno politicarenje zahtijeva "vise" (znanja? patriotizma? rada?) od politicara poredjeno sa kantonalnom politikom? Kako se mjeri briga za "ostatak BiH"? Zar "ostatak BiH" nema svoje neke lokalne politicare koji bi trebali brinuti brigu o svojim kantonima i lokalnim zajednicama?

Ovo moze biti samo rezultat politicke nesazrelosti i nepismenosti, jer se kantone poistovjecuje sa opstinama i oznacava kao nebitne. A u sustini vecina stvari koje su bitne gradjanima u svakodnevnici su upravo ta dva nivoa. Formiranje nevertikalne Vlade KS i njeno rusenje bio nulti prioritet za SDA godinu dana, toliko je nebitno. :mrgreen:

Pa onda preostane zakljucak da ostatak BiH ne zna nista i treba im sarajevska ruka da ih vodi u prosperitetnije sutra. Pa se zabrinuti forumski mostarci prepadaju sto se u sarajevu neko usudio baviti svojim tramvajima i stambenim fondom na kantonalnom nivou, umjesto da kanton rjesava NATO i pravno-teritorijalna pitanja sa katolicima po hercegovini. :mrgreen:

Evo, ja cu prvi podrzati Cetvorku za opstine, kanton i federaciju, a SDA i DF za drzavni nivo ako je od presudnog znacaja za odbranu domovine. Ipak oni su politicari za vise, a Cetvorka za lokalna pitanja. Probracemo adekvatno za svaki nivo, pajel. :mrgreen:
NiP i slične stranke su stranke lokalnog nivoa, koga u Mostaru, Bihaću, Bugojnu briga za Konakovića i njegove sarajevske brige? Nije samo Sarajevo BiH. Nije mi jasno da neki u Konakoviću vide nekog Mesaju koji će povesti narod u bolje sutra a vamo ga preveslaju polupismeni SDA ruljci i preotmu vlast. Ili je naivan ili inkompetentan a takvih na bh političkoj sceni imaš na pretek.
Ubiše te forumaši na forumu i sakama i nogama, a kod tebe pameti ni grama....takvi ste svi
Škobo Habu

#6577 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Škobo Habu »

Šta kaže Efendić - ne bi nikada prešao u NiP - to je jedino gore od SDA!?
Prpa.ba

#6578 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Prpa.ba »

Point. wrote: 30/05/2020 10:35 NiP i slične stranke su stranke lokalnog nivoa, koga u Mostaru, Bihaću, Bugojnu briga za Konakovića i njegove sarajevske brige? Nije samo Sarajevo BiH. Nije mi jasno da neki u Konakoviću vide nekog Mesaju koji će povesti narod u bolje sutra a vamo ga preveslaju polupismeni SDA ruljci i preotmu vlast. Ili je naivan ili inkompetentan a takvih na bh političkoj sceni imaš na pretek.

Sada iznosis vise razlicitih teza.

Prvo, NIP jeste hiperlokalna stranka koja se na pocetku bavila primarno problemima na nivou gdje imaju kadrove. Sada se pokusavaju prosiriti po BiH. Licno mi je taj proces upitan jer su jaki samo tamo gdje privatno znaju svoje kadrove i gdje ih drzi timski duh. Tesko ce ista prica funkcionisati sa nepoznatim ljudima iz Travnika, Tuzle, Bihaca, ali ostaje za vidjeti.

Nebitno, jeste trenutno lokalna stranka. I tacno, u lokalnom kontekstu Mostar ne treba brinuti brigu oko Vlade Kantona Sarajevo. Kao sto ni Sarajevo u lokalnom kontekstu ne treba brinuti brigu oko Vlade HNK. Ali na forumu i drugdje se sve teze formulisu tako da mi u Sarajevu nekako ugrozavamo Mostar tako sto ne volimo vertikalu i dajemo znacaniju podrsku opcijama koje nisu tzv. drzavotvorne. Opravdanje za prekompoziciju jedne lokalne vlasti je bilo "osiguravanje" NATO integracija. Valjda SDA ne bi bila za NATO ako ne vladaju u KS. Pobogu. :-) :lol:

Dalje, ako neko vidi mesiju u Konakovicu, mozda to vide jer zele neki slican proces u svojoj lokalnoj zajednici. Mozda ce ga voditi prosireni NIP, mozda ce nastati neka njihova lokalna opcija. Sta je lose u tome? Ljudi makar traze nesto novo, ne glasaju uvijek isto. Prekjucer je mesija bio Silajdzic, pa Lagumdzija, pa Komsic i Radoncic, sutra je to Konakovic. Ono sto je bitno je da se ljudi trude i i dalje pokusavaju vidjeti svjetlo na kraju tunela i pri tome se politicku obrazuju. Nisu se pomirili sa vjecnim rezimom SDA i njihovih satelita, i zato jos nismo u otvorenoj diktaturi.

U mir smo krenuli sa zeljama o 100% BiH, pa smo naucili granice drzavnog nivoa. Pa smo onda zeljeli Zapadnu i Istocnu Njemacku, pa smo naucili sta je Dom naroda i koje mehanizme ima HDZ na federalnom nivou. Onda smo zeljeli borbu protiv korupcije, pa vidjeli da ni to ne moze dok stranke upravljaju modernim pravnim i sudskim sistemom. Sada smo naucili sta je kanton i koje su nadleznosti. Nema bolje reklame od vladavine sestorke za masovnu edukaciju o ustavnim nadleznostima kantona, predsjedavajuceg skupstine, nadleznosti ministarstava.

To je politicko opismenjavanje, i teme polako postaju konkretnije i ostvarivije. Vremenom ce rasti i odgovornost politicara. Sporo je, ali se krece.

I za kraj si ostavio jedinu stvar koja je faktualno netacna:
a vamo ga preveslaju polupismeni SDA ruljci i preotmu vlast. Ili je naivan ili inkompetentan a takvih na bh političkoj sceni imaš na pretek.
Stranke Cetvorke su dobile podrsku od oko 17 mandata (uz 3 ubacena elementa: Vreto (SDA), Marjanovic (DF-SDA) i Pecikoza (SBB)) i tu podrsku koriste kao najkonkretnija i najefektivnija opozicija koju smo imali od rata na bilo kojem nivou vlasti. Politickom mahinacijom i nesporazumima unutar SDA restorana uspjeli su sebi obezbijediti godinu dana u dosta resora da pokazu da mogu raditi malo drugacije od SDA i njenih satelita, i gradjani su dosta toga i vidjeli.

Sportskim rjecnikom, napravili su priliku ni iz cega, odigrali solidnu akciju i zabili go. Protivnicka ekipa se brzo dozvala i zabila za izjednacenje, ali sada publika vise ne ocekuje uspavanku nego borbu do isteka svih 90 minuta. :mrgreen:
The 51st State

#6579 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by The 51st State »

Kako je lokalna stranka kad spasi kantonalnu vladu u bihacu? Logicno je da su u sarajevu najjaci ali se solidno sire i po drzavi.
orbita12

#6580 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by orbita12 »

Najmanji je problem smijeniti ovako neefikasnu vladu, ali bi proces samog formiranja, odugovlačenja, dva tri mjeseca koje bismo proveli u zakonskim procedurama smjene u ovom trenutku bi bio štetan za građane. Iznenadili biste se koji su to zastupnici i koje su to političke partije koje nas na to već pozivaju. Da te karte ne otvaramo prebrzo i nije nam to trenutni fokus“, kazao je Konaković.
Ovo je izjava za patriu, sad me bas zanima ko su ti preletaci, izgleda da nije samo jedna osoba u pitanju, jer cim je ovako siguran da ih moze smjeniti vise je osoba u pitanju
purgatorio

#6581 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by purgatorio »

The 51st State wrote: 30/05/2020 11:58 Kako je lokalna stranka kad spasi kantonalnu vladu u bihacu? Logicno je da su u sarajevu najjaci ali se solidno sire i po drzavi.
Vidi im kadrova u Bihaću. Preuzeli čitavu organizaciju SBB-a, koja je prije toga bila okosnica SDA i to onaj najkriminalniji dio.

Razumijem da se moraju širiti i da je nedoljiva prilika dobiti potpunu organizaciju jednim potezom, ali ovo u USK im je pucanj u koljeno. Nemaju jednog poštenog čovjeka.
Banksy

#6582 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Banksy »

Prpa.ba wrote: 30/05/2020 11:49

ako neko vidi mesiju u Konakovicu, mozda to vide jer zele neki slican proces u svojoj lokalnoj zajednici. Mozda ce ga voditi prosireni NIP, mozda ce nastati neka njihova lokalna opcija. Sta je lose u tome? Ljudi makar traze nesto novo, ne glasaju uvijek isto. Prekjucer je mesija bio Silajdzic, pa Lagumdzija, pa Komsic i Radoncic, sutra je to Konakovic. Ono sto je bitno je da se ljudi trude i i dalje pokusavaju vidjeti svjetlo na kraju tunela i pri tome se politicku obrazuju. Nisu se pomirili sa vjecnim rezimom SDA i njihovih satelita, i zato jos nismo u otvorenoj diktaturi.

U mir smo krenuli sa zeljama o 100% BiH, pa smo naucili granice drzavnog nivoa. Pa smo onda zeljeli Zapadnu i Istocnu Njemacku, pa smo naucili sta je Dom naroda i koje mehanizme ima HDZ na federalnom nivou. Onda smo zeljeli borbu protiv korupcije, pa vidjeli da ni to ne moze dok stranke upravljaju modernim pravnim i sudskim sistemom. Sada smo naucili sta je kanton i koje su nadleznosti. Nema bolje reklame od vladavine sestorke za masovnu edukaciju o ustavnim nadleznostima kantona, predsjedavajuceg skupstine, nadleznosti ministarstava.

To je politicko opismenjavanje, i teme polako postaju konkretnije i ostvarivije. Vremenom ce rasti i odgovornost politicara.

Sporo je, ali se krece.

:thumbup:
ultima_palabra

#6583 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by ultima_palabra »

Point. wrote: 30/05/2020 08:59
ultima_palabra wrote: 30/05/2020 01:18 Opet fula, covjek je sam napustio SDA.

Spocitavas mu da je napravio stranku jednog lica, a Zeljko i svoje ime stavio u ime stranke.
Sve su stranke u BiH u biti stranke jednog lica. Ko zna prave razloge njegovog napuštanja SDA. Što se tiče Komšića, barem ga malo više briga za ostatak BiH u odnosu na Konakovića, kojem je KS plafon. Jednostavno nije političar za više.
Upravo obrnuto, Komsic godinama ne izlazi iz KS... Dino je par mjeseci prije korone svu FBiH obisao osnivajuci opstinske odbore stranke.
Patton44

#6584 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Patton44 »

Sta kaze onaj sa velikim mudima,pravice proteste u fed. i rs-u . :pisnuo:
AmiĐa_Idriz

#6585 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by AmiĐa_Idriz »

Najavi nekog ozbiljnog za NG.
Akibh

#6586 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Akibh »

izvrsni direktor wrote: 30/05/2020 08:50
Akibh wrote: 30/05/2020 08:47 Ovaj Amel Mekic, jel on sada dobar momak?
Pljuvalo ga se ovdje godinama, bio najvece govno, preletac, sirovina,... pa sad ne znam kakav mu je status otkad je u nip-u, jel sad pozitiva?
Naravno da jeste dpbar, i biti ce dobar sve dok nije dio sda tabora. Kako vise ne mozete skontati to?
Da, pretpostavljao sam...
Okosnica stranke kriminalci, neradnici, otpadnici, ološ. Nisam bas siguran da ce to tako ići....
Akibh

#6587 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Akibh »

purgatorio wrote: 30/05/2020 17:53
The 51st State wrote: 30/05/2020 11:58 Kako je lokalna stranka kad spasi kantonalnu vladu u bihacu? Logicno je da su u sarajevu najjaci ali se solidno sire i po drzavi.
Vidi im kadrova u Bihaću. Preuzeli čitavu organizaciju SBB-a, koja je prije toga bila okosnica SDA i to onaj najkriminalniji dio.

Razumijem da se moraju širiti i da je nedoljiva prilika dobiti potpunu organizaciju jednim potezom, ali ovo u USK im je pucanj u koljeno. Nemaju jednog poštenog čovjeka.
Identicno kao u TK, banditi i otpadnici...
drndalo

#6588 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by drndalo »

Škobo Habu wrote: 30/05/2020 11:48 Šta kaže Efendić - ne bi nikada prešao u NiP - to je jedino gore od SDA!?
Da nece u NS? E to bi bio transfer... :evil:
izvrsni direktor

#6589 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by izvrsni direktor »

Akibh wrote: 30/05/2020 20:39
izvrsni direktor wrote: 30/05/2020 08:50
Akibh wrote: 30/05/2020 08:47 Ovaj Amel Mekic, jel on sada dobar momak?
Pljuvalo ga se ovdje godinama, bio najvece govno, preletac, sirovina,... pa sad ne znam kakav mu je status otkad je u nip-u, jel sad pozitiva?
Naravno da jeste dpbar, i biti ce dobar sve dok nije dio sda tabora. Kako vise ne mozete skontati to?
Da, pretpostavljao sam...
Okosnica stranke kriminalci, neradnici, otpadnici, ološ. Nisam bas siguran da ce to tako ići....
Cim su napustili sda znaci da imaju zelju da ne budu vise takvi. Ne sikiraj seti za njih, za takve ima jos i spasa. Za vas koji ste ostali nema ni spasa
bingov buraz

#6590 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by bingov buraz »

Dobar Kiflonije,drčan i mudovit,ne može sa bandom drugačije,sam je rekao da je vidio kakvi su to miševi kad mečka zaigra pred vratima.
madner

#6591 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by madner »

Jedini efikasan plan za odrzavanje izbora. :D
Idemedosumom

#6592 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Idemedosumom »

:bih:
Point.

#6593 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Point. »

finansijska kriza wrote: 30/05/2020 10:42
Point. wrote: 30/05/2020 10:35
Prpa.ba wrote: 30/05/2020 10:27

Na stranu i Konakovic i Komsic, ali ova prica mi je uvijek smijesna a stalno se p(r)ovlaci.

Sta je problem sto je neko fokusiran na Kanton Sarajevo? Po cemu federalno i drzavno politicarenje zahtijeva "vise" (znanja? patriotizma? rada?) od politicara poredjeno sa kantonalnom politikom? Kako se mjeri briga za "ostatak BiH"? Zar "ostatak BiH" nema svoje neke lokalne politicare koji bi trebali brinuti brigu o svojim kantonima i lokalnim zajednicama?

Ovo moze biti samo rezultat politicke nesazrelosti i nepismenosti, jer se kantone poistovjecuje sa opstinama i oznacava kao nebitne. A u sustini vecina stvari koje su bitne gradjanima u svakodnevnici su upravo ta dva nivoa. Formiranje nevertikalne Vlade KS i njeno rusenje bio nulti prioritet za SDA godinu dana, toliko je nebitno. :mrgreen:

Pa onda preostane zakljucak da ostatak BiH ne zna nista i treba im sarajevska ruka da ih vodi u prosperitetnije sutra. Pa se zabrinuti forumski mostarci prepadaju sto se u sarajevu neko usudio baviti svojim tramvajima i stambenim fondom na kantonalnom nivou, umjesto da kanton rjesava NATO i pravno-teritorijalna pitanja sa katolicima po hercegovini. :mrgreen:

Evo, ja cu prvi podrzati Cetvorku za opstine, kanton i federaciju, a SDA i DF za drzavni nivo ako je od presudnog znacaja za odbranu domovine. Ipak oni su politicari za vise, a Cetvorka za lokalna pitanja. Probracemo adekvatno za svaki nivo, pajel. :mrgreen:
NiP i slične stranke su stranke lokalnog nivoa, koga u Mostaru, Bihaću, Bugojnu briga za Konakovića i njegove sarajevske brige? Nije samo Sarajevo BiH. Nije mi jasno da neki u Konakoviću vide nekog Mesaju koji će povesti narod u bolje sutra a vamo ga preveslaju polupismeni SDA ruljci i preotmu vlast. Ili je naivan ili inkompetentan a takvih na bh političkoj sceni imaš na pretek.
Ubiše te forumaši na forumu i sakama i nogama, a kod tebe pameti ni grama....takvi ste svi
Ko mi? :)
Last edited by Point. on 31/05/2020 01:40, edited 1 time in total.
Point.

#6594 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Point. »

ultima_palabra wrote: 30/05/2020 18:35
ultima_palabra wrote: 30/05/2020 01:18 Opet fula, covjek je sam napustio SDA.

Spocitavas mu da je napravio stranku jednog lica, a Zeljko i svoje ime stavio u ime stranke.
Sve su stranke u BiH u biti stranke jednog lica. Ko zna prave razloge njegovog napuštanja SDA. Što se tiče Komšića, barem ga malo više briga za ostatak BiH u odnosu na Konakovića, kojem je KS plafon. Jednostavno nije političar za više.
Upravo obrnuto, Komsic godinama ne izlazi iz KS... Dino je par mjeseci prije korone svu FBiH obisao osnivajuci opstinske odbore stranke.
Konaković se profilirao već kao isključivo sarajevski političar. Ja jednostavno ne vidim kapacitet u košarkašu slash političaru koji se vodi prvenstveno gnjevu prema SDA. Ko ti garantuje da se sutra ne vrati u staro gnijezdo ako se poklope stvari?
malakh
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#6595 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by malakh »

Idemedosumom wrote: 31/05/2020 00:46

a gdje je sdp? nermin na putu, masic pise poruke kako ne treba pomagati hadzikadicu...

ovo je upravo ta potkapacitiranost kadrova koji vode sdp. politicka kratkovidnost i nedostatak autoriteta. kompletnu ovu pricu je morao voditi sdp, a sada im se nametnuo hadzikadic.

neka i treba biti tako, kada se pitaju sebicni, neostvareni oportunisti kojima je parlament jedini posao kojim su se bavili u zivotu.
drug_profi

#6596 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by drug_profi »

Mislim da SDP to ne bi mogao voditi radi crvene boje i nasljedja. Mislim da je bas dobro sto se Hadzikadic pojavio kao underdog i sto je dobio respekt opozicije.
Da se razumijemo, ovdje ako neko pocne da se ponasa kao sef, ovo se raspada. Pa bolje da SDP nema taj instinkt jer bi vrlo brzo ostali samo kao BH blok, a onda i potpuno sami. Vec vidjeno.
refffko

#6597 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by refffko »

Point. wrote: 31/05/2020 01:38

Konaković se profilirao već kao isključivo sarajevski političar. Ja jednostavno ne vidim kapacitet u košarkašu slash političaru koji se vodi prvenstveno gnjevu prema SDA. Ko ti garantuje da se sutra ne vrati u staro gnijezdo ako se poklope stvari?
I dobro je sto ti ne vidis. Onaj ko treba da vidi, on vidi.
Mani se spinovanja ziv bio.

Napomena, Konakovic je oformio stranku prije koliko?
Nevjerovatno koliko je uradio za ovako kratak period. Zamisli dokle ce dogurati tek onda za par godina? Grad po grad, kanton po kanton, polakoooo.

P. S. Nisam njegov glasac, lijevo sam.
Point.

#6598 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Point. »

refffko wrote: 31/05/2020 02:06

I dobro je sto ti ne vidis. Onaj ko treba da vidi, on vidi.
Mani se spinovanja ziv bio.

Napomena, Konakovic je oformio stranku prije koliko?
Nevjerovatno koliko je uradio za ovako kratak period. Zamisli dokle ce dogurati tek onda za par godina? Grad po grad, kanton po kanton, polakoooo.

P. S. Nisam njegov glasac, lijevo sam.
Dobro, vrijeme će pokazati.
ultima_palabra

#6599 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by ultima_palabra »

Ne garantuje niko, tako politika funkcionise. Ali su svakako manje sanse nego sa nekim ko je vec pet puta koalirao sa SDA, zar ne?
stranacc

#6600 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by stranacc »

Od danas pocinje kraj dine konakovica.
Mark my words ladies and gents
Post Reply