Narod i Pravda (Konakovic)

Post Reply
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#4076 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by KatarinaKosaca »

E, jadna mi majka kad mi ti na forumu popravljaš stanje u Kantonu :lol: Kad ono Njemačka otvara granice? :D. Svašta sebi ljudi u misle Tito drago, čuj on ovdje popravlja stanje u Kantonu :-)
User avatar
_Reds_
Posts: 9370
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#4077 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by _Reds_ »

Kato,

Nemoj da kritikujes, to je ocigledno zabranjeno. Ovi sektasi planiraju ocigledno da uvedu jednoumlje.

Tiot i Staljin su nula, kakvo bi oni jednoumlje uveli da su imali toliku vlast.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#4078 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by KatarinaKosaca »

_Reds_ wrote: 11/01/2020 23:24 Kato,

Nemoj da kritikujes, to je ocigledno zabranjeno. Ovi sektasi planiraju ocigledno da uvedu jednoumlje.

Tiot i Staljin su nula, kakvo bi oni jednoumlje uveli da su imali toliku vlast.
spašavaju ljudi Kanton, nezahvalniče
User avatar
duh_sa_sjekirom
Posts: 4836
Joined: 24/05/2007 17:50
Location: tamo gdje se vali lome...

#4079 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by duh_sa_sjekirom »

stranacc wrote: 11/01/2020 19:28
duh_sa_sjekirom wrote: 10/01/2020 09:58
stranacc wrote: 28/12/2019 14:26 Sto cekati dok se vrati?
Mozda se ne vrati...sto ne odmah?

Ko god ima 18 ruku treba mu automatski prepustiti da vodi vlast ...bilo gdje

Sa procedurama se se samo kupuje vrijeme i trose pare.
Cim ne budu imali 18 trebaju se automatski povuci..
Ovako se samo bezze lozi-pali narod i stvara konfuzija i mrznja
Koji genijalac :lol:
Koliko dobra je donijelo ovo navlacenje?
Navlačenje je vještački izazvano jer su preskočene zakonske procedure od strane pojedinaca.
Paradoks je da oni koje je narod izabrao upravo da prave zakone istovremeno ih zaobilaze ili traže 'rupe' u njima
User avatar
Styling
Posts: 12655
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#4080 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Styling »

KatarinaKosaca wrote: 11/01/2020 23:28
_Reds_ wrote: 11/01/2020 23:24 Kato,

Nemoj da kritikujes, to je ocigledno zabranjeno. Ovi sektasi planiraju ocigledno da uvedu jednoumlje.

Tiot i Staljin su nula, kakvo bi oni jednoumlje uveli da su imali toliku vlast.
spašavaju ljudi Kanton, nezahvalniče
Kritika je uvijek dobro dosla ako je konstruktivna a ne izraz frustracije i licnih animoziteta.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#4081 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by KatarinaKosaca »

Ooo, evo nam i psihologa. Inače primjera "konstruktivne kritike". Budi tako ljubazna, poduči me, citiraj mi JEDAN tvoj post te konstruktivne kritike. Molim te. Da naučim.. Please.
User avatar
Styling
Posts: 12655
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#4082 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Styling »

KatarinaKosaca wrote: 12/01/2020 09:11 Ooo, evo nam i psihologa. Inače primjera "konstruktivne kritike". Budi tako ljubazna, poduči me, citiraj mi JEDAN tvoj post te konstruktivne kritike. Molim te. Da naučim.. Please.
Ne pada mi na pamet. Imam pametnijeg posla. Ako do sada nisi naucila ne vrijedi gubiti vrijeme.
L u c i f e r
Posts: 12309
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#4083 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by L u c i f e r »

KatarinaKosaca wrote: 11/01/2020 23:28
_Reds_ wrote: 11/01/2020 23:24 Kato,

Nemoj da kritikujes, to je ocigledno zabranjeno. Ovi sektasi planiraju ocigledno da uvedu jednoumlje.

Tiot i Staljin su nula, kakvo bi oni jednoumlje uveli da su imali toliku vlast.
spašavaju ljudi Kanton, nezahvalniče
Lajk nije dovoljan
Moro sam i da lolnem
Pa kae:
:lol:
User avatar
Prpa.ba
Posts: 11036
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#4084 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Prpa.ba »

Sreca nam je pa titularna politicka opcija ne dozvoljava da joj se javni diskurs svede na valjanje u blatu kao sto se desava na forumu zadnjih 20ak stranica. :mrgreen:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66225
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#4085 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by _BataZiv_0809 »

nikad_vise wrote: 11/01/2020 22:53 U korist ove teme prestani prosipati taj tresh po ovoj temi.
:lol: :lol: :lol:
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#4086 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by JThomas »

ovo je pećanin odlično rekao, parafraziram, i ovo malo što je sda gubila vlast niko nikad nije pokušao da napravi priču prokazivanja kriminala. pa ni iz sebičnih motiva, pa ni lažno, ni licemjerno (što svakako ima elemenata kod dine), ni da prikrije vlastiti kriminal, nego nikako. to je jednostavno bila stvar o kojoj se ne priča, ni u svrhu kupljenja glasova. odnos je bio kao u onom vicu, ne znam i ne zanima me, ili u alan fordu, to su laži a i bilo je davno. i licemjerna priča je korak naprijed u odnosu na omertu.
mrgreen
Posts: 1223
Joined: 12/05/2008 21:11

#4087 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by mrgreen »

JThomas wrote: 12/01/2020 11:23 ovo je pećanin odlično rekao, parafraziram, i ovo malo što je sda gubila vlast niko nikad nije pokušao da napravi priču prokazivanja kriminala. pa ni iz sebičnih motiva, pa ni lažno, ni licemjerno (što svakako ima elemenata kod dine), ni da prikrije vlastiti kriminal, nego nikako. to je jednostavno bila stvar o kojoj se ne priča, ni u svrhu kupljenja glasova. odnos je bio kao u onom vicu, ne znam i ne zanima me, ili u alan fordu, to su laži a i bilo je davno. i licemjerna priča je korak naprijed u odnosu na omertu.
Odlično ga je nahvalio u pogledu borbe protiv korupcije, na mjestu.

Ali je odlično bilo i zapažanje da na ideološkom planu Dino ne donosi ništa novo u odnosu na SDA - veliko bošnjaštvo.
Ako se baš moralo ići u tom smjeru, kako bi to drugačije izgledalo da je uložio u BiH ANU.
Ovako nam nudi SDA retrogradne nazore + dobrog diktatora lidera, minus korupcija, na neko vrijeme.

Tragedija tzv. ljevice u BiH da nam je Konakovic najpozitivnija pojava na političkoj sceni.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#4088 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by JThomas »

ljevice, desnice, scene i države, svega u cjelini...
User avatar
Prpa.ba
Posts: 11036
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#4089 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Prpa.ba »

Naravno da ne donosi nista novo u odnosu na SDA sto se tice ideologije. Kifla nije pravio NiP da bi zadovoljio ljevicare i jugonostalgicare kojima SDP i NS nisu dovoljno efektivni, niti za gradjanske opcije koje bi ispravljale krive Drine medjunacionalnih odnosa. Ta biracka tijela neka sama regulisu svoje opcije.

NiP je napravljen da gurne SDA u drugom smjeru ili je izgura sa trona, i bori se u segmentu u kojem postoje i postojale su SDA, A-SDA, PDA, SBiH, BPS, SBB, DF i druge bosnjacke opcije. Umjesto kmecanja o nepravdama dok se ugodno konzumira vlast sa srpskohrvatskim politikama, NiP udara na zicu neefektivnosti "rahat patnje" i kmecanja i umjesto toga prica o jakim bosnjackim kantonima, jakoj infrastrukturi, opremljenim MUP-ovima, kompetitivnijoj ekonomiji (sjeca li se ko price o Zapadnoj i Istocnoj Njemackoj? :mrgreen: ) i reformisanom obrazovanju.

Ta prica je jako potentna i ima prolaza medju tim birackim tijelom jer nudi konkretnije stvari u odnosu na tavorenje pod SDA i trabantima. Nisu se price o gej paradi, navodnom ukidanju bosanskog jezika, helikopterima za MUP i sl. ispostavile promasajima zato sto ljudi ne vjeruju SDA, vec zato sto znaju da su to okej stvari ako cemo implementirati sve ovo gore navedeno. :mrgreen:
mrgreen
Posts: 1223
Joined: 12/05/2008 21:11

#4090 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by mrgreen »

Sve si upravu :-D
User avatar
Opetja033
Posts: 10040
Joined: 01/11/2011 20:33

#4091 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Opetja033 »

mrgreen wrote: 12/01/2020 11:35
JThomas wrote: 12/01/2020 11:23 ovo je pećanin odlično rekao, parafraziram, i ovo malo što je sda gubila vlast niko nikad nije pokušao da napravi priču prokazivanja kriminala. pa ni iz sebičnih motiva, pa ni lažno, ni licemjerno (što svakako ima elemenata kod dine), ni da prikrije vlastiti kriminal, nego nikako. to je jednostavno bila stvar o kojoj se ne priča, ni u svrhu kupljenja glasova. odnos je bio kao u onom vicu, ne znam i ne zanima me, ili u alan fordu, to su laži a i bilo je davno. i licemjerna priča je korak naprijed u odnosu na omertu.
Odlično ga je nahvalio u pogledu borbe protiv korupcije, na mjestu.

Ali je odlično bilo i zapažanje da na ideološkom planu Dino ne donosi ništa novo u odnosu na SDA - veliko bošnjaštvo.
Ako se baš moralo ići u tom smjeru, kako bi to drugačije izgledalo da je uložio u BiH ANU.
Ovako nam nudi SDA retrogradne nazore + dobrog diktatora lidera, minus korupcija, na neko vrijeme.

Tragedija tzv. ljevice u BiH da nam je Konakovic najpozitivnija pojava na političkoj sceni.
ANU BiH je prošle godine (2019.) dobio čak i više od BANU-a.

Ali kao što kolega @Prpa.ba napisa: NiP nikada, od samog svog osnivanja, nije krio da se čisto ideološki i ne razlikuje puno od SDA. Uz razliku da SDA svoju ideologiju već jako dugo ima samo na papiru. Od samog početka je stranka tu savršeno jasna, otvorena i iskrena.
NiP smatra da Bošnjaci više nikada ne smiju sebi dozvoliti da budu jedini narod u regiji koji nema svoju ANU. SDA sa druge strane BANU ne odgovara jer ne kontrolišu tu instituciju. Kao što je Konaković više puta i rekao: SDA ne samo da ne želi da ima bilo kakvu opoziciju unutar bošnjačkog korpusa, nego ne žele da ijedna institucija koju direktno ne kontrolišu postane dovoljno jaka.
Zato je BANU bitan, kako Bošnjacima tako i NiP.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#4092 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by KatarinaKosaca »

Sve je tačno i taj desni centar ima prostora na tržištu ideja i izbora. Ljevice je puno, a ništa ne nudi, mada bi i NS kao liberalna stranka prije bio desnica, a ovdje se smatra lijevom opcijom. Oni se definišu centar.. Međutim, ono što je NiP potrefio je taj momenat proklamacije borbe protiv korupcije koje niti jedna desna stranka od pobrojanih ASDA ili Seferova ili Fahrina, nisu. Tu je dobitni poen.. Sad ostaje da se stranka razvija, sa jakim pojedincima u vrhu jer stranke jednog lica kao što je bila Harisova ili kao što je ŽK u početku imaju ovacije, čak i inicijalne glasove, ali ako se ne osnaži mimo jednog lica, brzo propadne. Jednako kao i što momentom izlaska iz Kantona se moraju ili bi trebale definirati ekonomske politike liberalne desnice. Klero jak imidž nije po mom ukusu, ali, nije neobično za desne stranke...

Evo, sad će fanatici koji spašavaju Kanton navaliti kako mu predviđam propast :D
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#4093 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by bunk »

:lol: :lol:
Nakon sto se skonta da je voz prosao slijedi otreznjenje..
Koalicija sa sda ili tavorenje po opcinskim vijecima.
Zivi bili pa vidjeli.
A sama sda je prije 3 godine najavila " cistku"
Pogledajmo kadrove tad i danas.
I gdje se nalazi presjek ta dva skupa..
A price o mesajama ostavite za malu djecu..
Kad se pojavi lik koji ce svojom ocevinom finansirati stranku i koji nece lojalnost stranci placati zaposlenjem na Drzavnu sisu onda cemo pricati..
Last edited by bunk on 12/01/2020 12:37, edited 1 time in total.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#4094 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by KatarinaKosaca »

Mada ako se ide na Bošnjaštvo, puno je preče Bošnjake dobro školovati i ekonomski osnažiti nego 1000 Banua, Anua ili sličnih ustanova. Bošnjacima se nude kupljene diplome u Širokom i Travniku, loženje plastike i kljukuša.. to je problem. Ne neki Anu ili Banu...
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#4095 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by bunk »

To je kljuc.
Ja poznajem puno raje sto radi po skolama.
Kakvi ignorantski polupismeni bastardi rade na mjestima direktora..kakvih sam se prica naslusao..
Istovremeno djeca odrastaju u nadi da ce pobijedit na grand show...
User avatar
Prpa.ba
Posts: 11036
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#4096 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Prpa.ba »

bunk wrote: 12/01/2020 12:36 Kad se pojavi lik koji ce svojom ocevinom finansirati stranku i koji nece lojalnost stranci placati zaposlenjem na Drzavnu sisu onda cemo pricati..
.. a do tad cemo glasati za prijatelja, komsiju, poznanika, fin momak, pismen, nece ukrasti, inace ne bi izlazio na izbore ali on je 33. na listi, jest da je lista SDA ili neki trabant, treba ga podrzati, ionako ne gine koalicija svima sa SDA ili tavorenje po opcinskim vijecima.. :lol:
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#4097 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by bunk »

Prpa.ba wrote: 12/01/2020 12:46
bunk wrote: 12/01/2020 12:36 Kad se pojavi lik koji ce svojom ocevinom finansirati stranku i koji nece lojalnost stranci placati zaposlenjem na Drzavnu sisu onda cemo pricati..
.. a do tad cemo glasati za prijatelja, komsiju, poznanika, fin momak, pismen, nece ukrasti, inace ne bi izlazio na izbore ali on je 33. na listi, jest da je lista SDA ili neki trabant, treba ga podrzati, ionako ne gine koalicija svima sa SDA ili tavorenje po opcinskim vijecima.. :lol:
Do tad nek glasa ko god hoce za koga..nemam problem ni sa jednom strankom.
Samo mi nemoj supljirat.
Nije jos pocela predizborna.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#4098 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by KatarinaKosaca »

Apsurdno je da o neophodnosi BANU pričaju Bošnjaci koji pišu "sutri dan". Da mi krenemo od elementarnog opismenjavanje Bošnjaka pa dok dođemo do Akademije ima puno Miljacke proteći...
User avatar
Prpa.ba
Posts: 11036
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#4099 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Prpa.ba »

bunk wrote: 12/01/2020 12:47 Do tad nek glasa ko god hoce za koga..nemam problem ni sa jednom strankom.
Samo mi nemoj supljirat.
Nije jos pocela predizborna.
Nemam ni ja. Recimo, razumijem strahove koje ima @palermo.

Inace nastojim ne supljirati, pa bih molio da vidim sta sam to suplje rekao da mogu pametnije pisati sljedeci put.

Predizborna je pocela cim su zatvorena biralista na opcim izborima 2018. :mrgreen:
stranacc
Posts: 941
Joined: 30/04/2006 06:11
Location: Amerika to je rad i znoj

#4100 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by stranacc »

duh_sa_sjekirom wrote: 12/01/2020 08:25
stranacc wrote: 11/01/2020 19:28
duh_sa_sjekirom wrote: 10/01/2020 09:58
Koji genijalac :lol:
Koliko dobra je donijelo ovo navlacenje?
Navlačenje je vještački izazvano jer su preskočene zakonske procedure od strane pojedinaca.
Paradoks je da oni koje je narod izabrao upravo da prave zakone istovremeno ih zaobilaze ili traže 'rupe' u njima
Jedni preskacu proceduru , drugi krse zakon.....


Sustina je. Vecina treba da odlucuje.
Narodu trreba rad skupstine a ne sapunica.

Na kraju krajeva ocita borba za vlastite guzice .sve ostalo je supljak.
Ovi kupili jednog, ovi drugi razvlace u nadi da ga mogu kupiti nazad.


Blago tebi zemljo bosno.
Post Reply