Narod i Pravda (Konakovic)

Post Reply
pemanapemani
Posts: 5349
Joined: 09/09/2008 15:12

#3976 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by pemanapemani »

Dobro je da imamo ovaj nakaradni politicki sistem koji sprjecava Konakovica da stavi citavu drzavu pod svoju sapu. :-)

I sta da covjek na to kaze?

Ne valja SDP. Mlaki, ne zele preuzeti odgovornost, nema ih u manjem entitetu i zap. Hercegovinu... Onda se pojave Prlicka, Boban, Mijatovic, Acimovic... Opet, ne valja, peta kolona, ustase, cetnici, saradjuju sa neprijateljima...

Sta ce NS, djelovanje tramvaja dvojke. Onda Irma Baralija uradi super stvar za Mostar, ali dzaba, oni su za rep. Sarajevo, a i onako su malo patriotski sumnjivi.

Sad ne valja ni Konakovic, da ne navodim razloge, a nekako se poklapaju ova pristupanja NIP u USK.

Zna se ko valja, SDA, DF i njihovi koalicioni partneri HDZ i SNSD.
Last edited by pemanapemani on 10/01/2020 18:31, edited 1 time in total.
palermo
Posts: 22335
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#3977 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by palermo »

ultima_palabra wrote: 10/01/2020 18:06
palermo wrote: 10/01/2020 14:23 Ono što je sasvim jasno je da Je Konaković zvani Kifla, dobro pratio i istovremeno učio iz iskustava režima u nama susjednim zemljama. Prevashodno Srbiji. Jer sličnost između Vučića i Konakovića je tolika da ne može biti slučajna. Obojica preobraćenici ( shvatili da su čitav svoj život krivo mislili) obojica sa istim metodama i tehnikama privlačenja masa. I obojica u zemljama u kojima vlada beznađe i opšta apatija. Naravno, Vučić je učitelj a Dinio učenik koji još uvijek pokušava da primijeni isti princip.

Metode su iste, populizam zasnovan na prividnoj borbi protiv korupcije i kriminala (nekoliko desetina žrtvenih jaraca), politički mangupluk (kako im ga šuka), urbani imidž, sa krajnjim ciljem potpunog ovladavanja društvenim procesima na teritoriji koju je omeđio svojom . Potpuno ovladavanje društevnim procesima znači istovremeno i potpuno marginalizaciju svega opoziconog (u Srbiji opozicija praktički ne postoji) a da i Dino to dobro radi pokazuje i ova priča o neaktivnosti SDP-a i NS. A zapravo se ne radi o njihovoj nekativnosti nego o stvaranju atmosfere u kojoj će bilokoja misao suprotna onoj koja dolazio od KOnakovića biti proglašena izdajom. A nesposbno rukovodtsvo SDP-a i te NS koje objektivno ( i nažalost) ima svoje unaporijed utvrđene limite (to je ona priča o Vlasima koji dolaze) su naprosto prisiljeni (a neki su i svjesno odabrali) da budu samo kotačići u Dinonoj mašineriji. Kotačići bez prava na sopstveni stav odnosno stav koji je suprotan od matrice koja se stvara u ideološkoj kuhinji KOnakovića. Naravno, uspon ne bi bio moguć bez praiskonskog neprijatelja, u ovom slučaju SDA, koji je zapravo najbolji pogonsko gorivo ove populističke mobilizacije.

Za razliku od Fahre koji je nešto slično pokušavao, Dino ima nekoliko komparativnih prednosti, dolazi iz čaršije, dakle nije sandžački autsajder, kao što već rekoh ima urbani imidž sa dovoljno mangupluka (dakle, prihvatljiva razuličitim socijalnim slojevima), a ono što ga čini opasnijim od Fahre je motiv. Dok je kod Fahre to bila prevashodno želja da se zaštiti nelegalno stečeno bogatstvo, kod Dine motiv dolazi prije svega iz prirode njegove ličnosti, njegove narcisoidnosti i potrebe da bude u prvom planu. A istorija nas je valjda već naučila kako idu političke putanje osoba sa ovakvim motivom.

Dakle, samo da sumiram,da ne živim u Bosni i Hercegovini i da me ovo nikako ne dotiče, čisto bih poželio da Dino ostvari svoje planove pa da se vidi do čega će doći. Samo , bojim se da bi tada rijetko ko imao hrabrosti da uzvikne car je gol.

Ovako se ipak nadam da će ustavna struktura BiH i specifičnosti Bosne i Hercegovine ipak onemogućiti stvaranje bosanskog Vučića i njegovo ovladavanje prostorom koji je zamislio.

I nemam namjeru da ulazim u diskusiju vezano za ovo što sam napisao, ovo sam više napisao radi sebe.....a to kako će biti, nažalost prilično sam siguran, neće mnogo zavisiti od nas
Moran priznati da ne kontam ovo sa Vlasima.

Drugo, malo je cudno da si toliko teksta posvetio osobi sa kantonalnog nivoa, koji je inace ispod tvog nivoa promisljanja, jelte.

Trece, ovo oko ustavne strukture... znaci bolje je da imamo Dodikov i Covicev tor, nego da Dino zavlada citavom BiH. Tako to ja nekako citam.

Cetvrto, Konakovic je dosta slicniji Bandicu nego Vucicu.
Pošto se radi o pitanjima i razjašnjenju onoga što sam napisao, red je da ti odgovorim.

Bandić je samo neostvareni Vučić. I jeste Dino u ovom trenutku više sliči na Bandića, ali su mu ambicije Vučićevske.

Vlasi, pa mislio sam samo na diskvalifikacije spram Naše stranke vezano za etničke komponentu koje ih objektivno limitiraju u svom djelovanju (i rekoh, nažalost)....možda je i nespretno rečeno

Ustavna struktura, pa više sam mislio na položaj kantona i njihove ovlasti,i specifičnosti svake o regija.. ali ako hoćeš može i tvoj primjer.....jeste složenost ustavne strukutre može biti u ovom slučaju pozitivan elemenat (naravno, pozitivno u mom viđenju)

I šta je još ostalo...zašto ovoliko pisanje o kantonalnom političaru.......pa dva razloga, prvi višak vremena, a drugi je da kažem ono što mislim dok još mogu...jer kao što si vidio, ja ne odbijam mogućnost da Dino uspije u svojim željama i namjerama
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#3978 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Banksy »

Prpa.ba wrote: 10/01/2020 18:26

Slazem se, iz perspektive nekoga kome potresi unutar bosnjackog birackog tijela nisu u interesu, da rast podrske NIP-u i Konakovicu u okviru centristicko-desnog birackog tijela jeste opasan. Vodi laganom gasenju uvijek sa SDA dogovorljivih SBB-a, DF-a i sada vec rahmetli SBiH. Vecine ce od sad pa nadalje, izuzimajuci kolaps Konakovica, biti jako tesko formirati, a era liberalnih transfera po Skupstinama privodi se kraju.

Ja vjerujem da u svakom slucaju idemo naprijed kao narod.

I što je važnije, kao društvo.
Trebalo je dvadeset godina, dugo je trajalo, ali pomaklo se, najzad. :thumbup:
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#3979 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by KatarinaKosaca »

pemanapemani wrote: 10/01/2020 18:30 Dobro je da imamo ovaj nakaradni politicki sistem koji sprjecava Konakovica da stavi citavu drzavu pod svoju sapu. :-)

I sta da covjek na to kaze?

Ne valja SDP. Mlaki, ne zele preuzeti odgovornost, nema ih u manjem entitetu i zap. Hercegovinu... Onda se pojave Prlicka, Boban, Mijatovic, Acimovic... Opet, ne valja, peta kolona, ustase, cetnici, saradjuju sa neprijateljima...

Sta ce NS, djelovanje tramvaja dvojke. Onda Irma Baralija uradi super stvar za Mostar, ali dzaba, oni su za rep. Sarajevo, a i onako su malo patriotski sumnjivi.

Sad ne valja ni Konakovic, da ne navodim razloge, a nekako se poklapaju ova pristupanja NIP u USK.

Zna se ko valja, SDA, DF i njihovi koalicioni partneri HDZ i SNSD.
Otprilike tako, bez zadnje rečenice ko valja. Ako stalno ideš, a ideš sa predrasudom da tvoj sugovornik favorizira DF ili SDA teško ćeš uopće prihvatiti sagledati mišljenje. Ali u tom ne valja treba tražiti manje zlo. Meni, lično, manje zlo je NS. Čini mi se da su sa iznikama par kretena koje imaju u svojim redovima (bukvalno ih tako moram nazvati) najpristojnija građanska stranka centra. Proklamativno liberali što se slaže sa mojim ekonomski desničarskim pogledom i stavom. E, sad... da se mora progutati svakom nešto.. mora, tako sam i ja, iako nerado njima progutala neke stvari, ali neću reći da su prvoborci kad nisu hebi ga :D . Nego, ovdje je manija da ako nekog braniš, da to radiš pišući krvlju po tastaruti, a ako napišeš da je Forto dezerter a to jeste po svakom pravnom gledištu, e, odmah si SDA jer u istoj rečenici nisi spomenuo Bakira i trezor. Dakle, kao glasač NS, ali ne i zaljubljenik u NS niti u bilo koga, kao glasač NS kao najmanjeg zla, smatram da je pitanje dana kada bi Dino Bakšiš efendija šibicarski izbacio NS oiz vlade, kad bi se zgradio u talove, tendere, poslove (za ovo već mislim da radi), kad bi svog efenciju stranog državljanina uveo u IZ i tako ionako poljuljanu sekularnost uništio a Bošnjake pretvorio u Arapske sluge sitnih interesa.
User avatar
_Reds_
Posts: 9352
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#3980 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by _Reds_ »

pemanapemani wrote: 10/01/2020 18:30 Dobro je da imamo ovaj nakaradni politicki sistem koji sprjecava Konakovica da stavi citavu drzavu pod svoju sapu. :-)

I sta da covjek na to kaze?

Ne valja SDP. Mlaki, ne zele preuzeti odgovornost, nema ih u manjem entitetu i zap. Hercegovinu... Onda se pojave Prlicka, Boban, Mijatovic, Acimovic... Opet, ne valja, peta kolona, ustase, cetnici, saradjuju sa neprijateljima...

Sta ce NS, djelovanje tramvaja dvojke. Onda Irma Baralija uradi super stvar za Mostar, ali dzaba, oni su za rep. Sarajevo, a i onako su malo patriotski sumnjivi.

Sad ne valja ni Konakovic, da ne navodim razloge, a nekako se poklapaju ova pristupanja NIP u USK.

Zna se ko valja, SDA, DF i njihovi koalicioni partneri HDZ i SNSD.
Kifla je melem u odnosu na SDP. Vecih ublehara ce tesko biti vise.
Stranku vode Magazinovic, Masic, Cengic sa trenerom, Dobiju tri ministarska mjesta, i onda na dva imenuju anonimuse, sa upitnim diplomama i bilo kakvim znanjem.

Zašto? Zašto nije Mašić recimo uzeo funkciju? Pa nije budala, sa konja na magarca, sa 5 milja za ubleharanje u FP na 2-3 hiljade i odgovornost u SKS; plus padne vlada pušiš sve.
Isti slučaj sa Magazinovicem, Cengicem.

SLičan je scenario sa Kiflom. Kifla je znao da ova Vlada moze pasti i prije nego je napravljena. I to je glavni razlog sto je funkciju Premijera dao NS.
Da je postao Premijer, i na papiru, mada on to ustvari i jeste, mogao je da izgubi obje fotelje koje trenutno ima.

Isti tip politicara je Vucic sto je @Palermo odlicno objasnio. Ma sta bio Vucic, on je utvari glavni, bio on premijer, predsjednik ili nesto drugo, on politiku vodi,on upravlja Vladom, ostalo su marionete za popunjavanje pozicija.

Slicno je u RS-u kod Mileta.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#3981 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Banksy »

Svi koji dolaze iz jednonaconalnih sredina, s istoka i zapada, a pogotovo oni lideri koji na svom jakom i sirovom etnonacionalizmu uspostavljaju i grade i održavaju liderske pozicije, neusporedivi su s Konakovićem i bilo s kim drugim ko svoju političku karijeru gradi u multi sredinama. Nisu im iste ni pozicije, ni ambicije, ni ambijent, ni okolnosti, pa su usporedbe poprilično besmislene.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55615
Joined: 15/12/2008 16:53

#3982 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by ultima_palabra »

palermo wrote: 10/01/2020 18:30
ultima_palabra wrote: 10/01/2020 18:06
Moran priznati da ne kontam ovo sa Vlasima.

Drugo, malo je cudno da si toliko teksta posvetio osobi sa kantonalnog nivoa, koji je inace ispod tvog nivoa promisljanja, jelte.

Trece, ovo oko ustavne strukture... znaci bolje je da imamo Dodikov i Covicev tor, nego da Dino zavlada citavom BiH. Tako to ja nekako citam.

Cetvrto, Konakovic je dosta slicniji Bandicu nego Vucicu.
Pošto se radi o pitanjima i razjašnjenju onoga što sam napisao, red je da ti odgovorim.

Bandić je samo neostvareni Vučić. I jeste Dino u ovom trenutku više sliči na Bandića, ali su mu ambicije Vučićevske.

Vlasi, pa mislio sam samo na diskvalifikacije spram Naše stranke vezano za etničke komponentu koje ih objektivno limitiraju u svom djelovanju (i rekoh, nažalost)....možda je i nespretno rečeno

Ustavna struktura, pa više sam mislio na položaj kantona i njihove ovlasti,i specifičnosti svake o regija.. ali ako hoćeš može i tvoj primjer.....jeste složenost ustavne strukutre može biti u ovom slučaju pozitivan elemenat (naravno, pozitivno u mom viđenju)

I šta je još ostalo...zašto ovoliko pisanje o kantonalnom političaru.......pa dva razloga, prvi višak vremena, a drugi je da kažem ono što mislim dok još mogu...jer kao što si vidio, ja ne odbijam mogućnost da Dino uspije u svojim željama i namjerama
Bandić se ostvario onoliko koliko je zamislio i koliko je bilo realno. Ovo oko Vučića je Prpa objasnio.

Znači, SDA ti nabaci par kvalifikacija iz šovinističke kuhinje, i diskvalifikuje te za obavljanje vlasti zauvijek. Divno...

Ustavna struktura... znači iz perspektive SDA ovo društveno uređenje je poželjno... dobro da znamo.
palermo
Posts: 22335
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#3983 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by palermo »

ultima_palabra wrote: 10/01/2020 18:45
palermo wrote: 10/01/2020 18:30
ultima_palabra wrote: 10/01/2020 18:06
Moran priznati da ne kontam ovo sa Vlasima.

Drugo, malo je cudno da si toliko teksta posvetio osobi sa kantonalnog nivoa, koji je inace ispod tvog nivoa promisljanja, jelte.

Trece, ovo oko ustavne strukture... znaci bolje je da imamo Dodikov i Covicev tor, nego da Dino zavlada citavom BiH. Tako to ja nekako citam.

Cetvrto, Konakovic je dosta slicniji Bandicu nego Vucicu.
Pošto se radi o pitanjima i razjašnjenju onoga što sam napisao, red je da ti odgovorim.

Bandić je samo neostvareni Vučić. I jeste Dino u ovom trenutku više sliči na Bandića, ali su mu ambicije Vučićevske.

Vlasi, pa mislio sam samo na diskvalifikacije spram Naše stranke vezano za etničke komponentu koje ih objektivno limitiraju u svom djelovanju (i rekoh, nažalost)....možda je i nespretno rečeno

Ustavna struktura, pa više sam mislio na položaj kantona i njihove ovlasti,i specifičnosti svake o regija.. ali ako hoćeš može i tvoj primjer.....jeste složenost ustavne strukutre može biti u ovom slučaju pozitivan elemenat (naravno, pozitivno u mom viđenju)

I šta je još ostalo...zašto ovoliko pisanje o kantonalnom političaru.......pa dva razloga, prvi višak vremena, a drugi je da kažem ono što mislim dok još mogu...jer kao što si vidio, ja ne odbijam mogućnost da Dino uspije u svojim željama i namjerama
Bandić se ostvario onoliko koliko je zamislio i koliko je bilo realno. Ovo oko Vučića je Prpa objasnio.

Znači, SDA ti nabaci par kvalifikacija iz šovinističke kuhinje, i diskvalifikuje te za obavljanje vlasti zauvijek. Divno...

Ustavna struktura... znači iz perspektive SDA ovo društveno uređenje je poželjno... dobro da znamo.
Svako pročita na način na koji želi. Pa i ti.

l rekoh, nemam namjeru ulaziti u diskusiju.....odgovorio sam ti samo zbog pojašnjenja posta.....ostalo je sve do čitača
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#3984 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by KatarinaKosaca »

_Reds_ wrote: 10/01/2020 18:39 SLičan je scenario sa Kiflom. Kifla je znao da ova Vlada moze pasti i prije nego je napravljena. I to je glavni razlog sto je funkciju Premijera dao NS.
Da je postao Premijer, i na papiru, mada on to ustvari i jeste, mogao je da izgubi obje fotelje koje trenutno ima.

Isti tip politicara je Vucic sto je @Palermo odlicno objasnio. Ma sta bio Vucic, on je utvari glavni, bio on premijer, predsjednik ili nesto drugo, on politiku vodi,on upravlja Vladom, ostalo su marionete za popunjavanje pozicija.

Slicno je u RS-u kod Mileta.
Odlično! Baš napisah da je bilo pitanje vremena kad bi Kifla Bakšiš efendija onako šibicarski zavalio NS. Kvota na to je velika.. Niti znam niti me zanima na čijoj bi tad strani bili forumski branitelji Zukorlića i Kifle u fazonu "Nije da ih podržavam Ali" :D , ali da SDA nije pohlepna kao što jest, pun pogodak i sigurna vlast u Kantonu bi bila da su pustili taj scenarij. Jer, kao dobro SDA čedo ne može Kifla dugo bez krađe i tu bi puklo. Posilje cirkusa oko novih vozila mrtvacu Grasu, plaćenih reklama itd, zavalio bi NS, a dok bi ovi FRG ovski zbunjeno pitali ko nas zavadi i već bi bili van...
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#3985 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by The 51st State »

Ja ne znam kako nasu dragu katarinu nije pokupio neki think thank dosad, ove akrobacije u konstrukcijama su dosad nevidjene na forumu.
Ljudi prosto ne vjeruju da, gle cuda, jos uvijek postoji dogovor i data rijec.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#3986 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by KatarinaKosaca »

The 51st State wrote: 10/01/2020 19:07 Ja ne znam kako nasu dragu katarinu nije pokupio neki think thank dosad, ove akrobacije u konstrukcijama su dosad nevidjene na forumu.
Ljudi prosto ne vjeruju da, gle cuda, jos uvijek postoji dogovor i data rijec.
Koji ljudi? :D
User avatar
Matzan
Posts: 7008
Joined: 16/01/2015 13:25

#3987 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Matzan »

Razvojni put mladog i perspektivnog političara, budućnost ove zemlje:
- SDA
- SBB
- P.o.r.n.h.u.b
- NiP
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#3988 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by The 51st State »

KatarinaKosaca wrote: 10/01/2020 19:14
The 51st State wrote: 10/01/2020 19:07 Ja ne znam kako nasu dragu katarinu nije pokupio neki think thank dosad, ove akrobacije u konstrukcijama su dosad nevidjene na forumu.
Ljudi prosto ne vjeruju da, gle cuda, jos uvijek postoji dogovor i data rijec.
Koji ljudi? :D
A da, svi su isti.
pemanapemani
Posts: 5349
Joined: 09/09/2008 15:12

#3989 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by pemanapemani »

Jednostavno, cetvorka ima moju podrsku dok radi ovako kako radi, kada budu radili kao SDA, nece imati i vozdra.

Neki ljudi oko toga rade filozofiju i mentalne akrobacije, pa tako ispada isti ili gori onaj za kojeg taj neko misli da ce za godinu dana poceti krasti, nego onaj ko dokazano krade 25 godina. :-)
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#3990 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by KatarinaKosaca »

pemanapemani wrote: 10/01/2020 19:44 Jednostavno, cetvorka ima moju podrsku dok radi ovako kako radi, kada budu radili kao SDA, nece imati i vozdra.

Neki ljudi oko toga rade filozofiju i mentalne akrobacije, pa tako ispada isti ili gori onaj za kojeg taj neko misli da ce za godinu dana poceti krasti, nego onaj ko dokazano krade 25 godina. :-)
Ako je izašao iz inkubatora tog ko to dokazano radi 25 godina, šta očekivati?
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#3991 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by KatarinaKosaca »

Uostalom sa tim Zukorlićem koliko god mu sad obožavatelji i sendvičari Bakšiš efendije skidali na značaju, radi jedan vrlo opasan presedan po BIH. Šta bi bilo da se lova daje stranom državljaninu na primjer nekom fratru koji sjedi u Saboru RH? Šta bismo rekli?
User avatar
drug_profi
Posts: 50541
Joined: 16/07/2012 16:00

#3992 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by drug_profi »

Cetvorka ce postojati dok ima potrebe za tim. Sasvim jasno.
Potreba ce nestati kad ne bude vise opasnosti da SDA moze osvojiti vlast.
Svaki razlaz prije toga bi u stvari bio potpuni nazadak svake komponente cetvorke i polazak putem DFa i SBBa.
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#3993 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by madner »

Tesko da je prvi NVO koji je dobio podrsku izvan drzave.

Sta tacno je opasno?

To sto ne odgovara svjetonazor nije opasno, stvar ukusa.
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#3994 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by MUNAFIK »

KatarinaKosaca wrote: 10/01/2020 19:50 Uostalom sa tim Zukorlićem koliko god mu sad obožavatelji i sendvičari Bakšiš efendije skidali na značaju, radi jedan vrlo opasan presedan po BIH. Šta bi bilo da se lova daje stranom državljaninu na primjer nekom fratru koji sjedi u Saboru RH? Šta bismo rekli?

Zukorlic je SEKRETAR BANU-a... I pare se nisu dale Zukorlicu nego BANU-u koji ima svog predsjednika a to NIJE Zukorlic.

Pare su se 1000 puta davale nekakvim organizacijama u kojima rade i kojima rukovode državljani raznoraznih zemalja...

Fakat ne kontam sta zelis reci???
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#3995 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by KatarinaKosaca »

madner wrote: 10/01/2020 20:00 Tesko da je prvi NVO koji je dobio podrsku izvan drzave.

Sta tacno je opasno?

To sto ne odgovara svjetonazor nije opasno, stvar ukusa.
nije stvar ukusa nego urušavanja ionako urušene sekularnosti čovjekom koji živi po šerijatu. Aaa upsss, zaboravi, on je "naš", on nosi ono ALI dvojnog aršina
User avatar
drug_profi
Posts: 50541
Joined: 16/07/2012 16:00

#3996 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by drug_profi »

Ja sam vise puta upozoravao da se smanji dozivljaj sa Zukorlicem. Po meni i BANU je organizacija koja Bosnjacima ne nudi moderno drustvo vec obratno.
Nudi zaostalost i zatucanost. Mozda bi to prezivjeli negdje na bliskom istoku a ovdje ce takvi zaostali i zatucani jednostavno biti asimilirani.
Efendija Ceric koji onako lijepo sjede cetnickoj propagandi na volej "Turska je nasa majka".
Zato Mufty i BANU sto dalje od Bosne...

Ali podrzavacu Konakovica jer je jedinstvo koalicije vazno i tu se moraju kompromisi progutati.
Zukorlic i 60.000 maraka nisu u rangu SDA i 30 izgubljenih godina. Uostalom ni taj Zukorlic i Ceric ne bi bili moguci bez SDA.
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#3997 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Roccohljup »

Vala ni meni se ne svidja to kiflino koketiranje sa tim mracnjakom.......od njega nista dobro nikom nece doci
User avatar
Styling
Posts: 12591
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#3998 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Styling »

drug_profi wrote: 10/01/2020 20:36 Ja sam vise puta upozoravao da se smanji dozivljaj sa Zukorlicem. Po meni i BANU je organizacija koja Bosnjacima ne nudi moderno drustvo vec obratno.
Nudi zaostalost i zatucanost. Mozda bi to prezivjeli negdje na bliskom istoku a ovdje ce takvi zaostali i zatucani jednostavno biti asimilirani.
Efendija Ceric koji onako lijepo sjede cetnickoj propagandi na volej "Turska je nasa majka".
Zato Mufty i BANU sto dalje od Bosne...

Ali podrzavacu Konakovica jer je jedinstvo koalicije vazno i tu se moraju kompromisi progutati.
Zukorlic i 60.000 maraka nisu u rangu SDA i 30 izgubljenih godina. Uostalom ni taj Zukorlic i Ceric ne bi bili moguci bez SDA.
A ni u rangu trafike od 250 000 KM.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#3999 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by KatarinaKosaca »

Rekla je Ministrica da je traženo od nje da se prebace pare Zukorlićevom Univerzitetu. Pa je navodno odbila. Može joj se ne vjerovati, a može i vjerovati. Bojim se da se ne radi baš samo o 60k KM za Banu. Nikako....
User avatar
Kamper
Posts: 616
Joined: 22/12/2019 18:32

#4000 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Kamper »

KatarinaKosaca wrote: 10/01/2020 20:44 Rekla je Ministrica da je traženo od nje da se prebace pare Zukorlićevom Univerzitetu. Pa je navodno odbila. Može joj se ne vjerovati, a može i vjerovati. Bojim se da se ne radi baš samo o 60k KM za Banu. Nikako....
Mozes li molim te dati link ka toj izjavi. Hvala
Post Reply