Narod i Pravda (Konakovic)

DrugaGimnazija

#1551 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by DrugaGimnazija » 25/05/2019 00:45

tvojkomsija wrote: A ostali kantoni? Šta ćemo sa njima? NS i NiP zapostavljaju velik dio države..
Ovdje treba upitati obrnuto pitanje. Sta stanovnici drugih kantona rade da bi dobili ovakvu vlast? Dakle, oni se moraju organizovati, osnovati lokalne odbore ovih stranaka i uvezati. Ne moze Dino iz Sarajeva doci i iz nicega napraviti NiP u Bugojnu. Stranke se prave od lokalnog talenta koji imaju slican pogled na svijet kao i neka stranka.

The BEN10

#1552 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by The BEN10 » 25/05/2019 05:51

izvrsni direktor wrote:
walk_M-A-N wrote:Uvijek je nevjerovatno kako prolazi Konakovićeva ubleha. Dobro je baxus napisao.
Tačno da je u Radu ogromni kriminal, odavno, s tim da nije samo Babić odgovoran, ima i drugih.
I nisu problem samo hoteli Budnjo, to je izdvojeno, već ima toga i više.
Konaković sve vrijeme u Skupštini KS pa u Vladi pa opet dosad to nije primijetio i pokrenuo.
Nego kad je neko prijavio, a taj neko ima svoj interes i očekuje nešto, on se ubacio nepozvan da priča o kriminalu.
Da rezimiramo: u radu kriminal, istina ali necemo o tome ba, istina je i da se godinama vrsi kriminal, al necwmo o tome ba, i istina je da nije samo budnjo vec ima i drugih koji su upetljani u taj kriminal, ali necemo o tome ba. O cemu cemo onda? Hajmo o konakovicu sto je to sve pokrenuo, ublehas jedan!
Ne glasam za sda ali....
:thumbup: :evil: :kiss:

walk_M-A-N

#1553 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by walk_M-A-N » 25/05/2019 13:58

Kako ovi izvrću a ovim drugim drago, iako ne kontaju..

Naravno da treba o kriminalu, obuhvati sve koji su ga radili i sve slučajeve i objekte. Samo to se radi u Tužilaštvu.
Konaković ništa nije pokrenuo, osim što je iskoristio tuđu prijavu za samopromociju.
Isti on je obnavljao mandat Babiću dok je bio Sda. A znalo se kako radi. Nego sad se probudio.
To je jedan bolesnik za vlašću koji se povodi trenutkom.

Pogledah profil Izvršni direktor. Registrovao se 20/12/2018. Lažnjak, sakrio prijašnje postove i sada priča samo o politici i Sda, nema drugih tema ni interesa. Bot. Tačno model ovih što su se okoristili od Sda ali im malo pa sad pljuju to i veličaju ove preko kojih se sad koriste ili to žele. Na takvim se grade Konaković, Radončić, Komšić i slični ublehaši.

Prpa.ba

#1554 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Prpa.ba » 25/05/2019 19:58

Kroz ovaj gore natpis odzvanjaju mudrosti Bakira Izetbegovica i KO SDA KS. Od toga da su se "bolesnici za vlascu" "okoristili od SDA ali im malo", "institucije da rade svoj posao" pa "sad se probudio". :lol:

Prvi sam nemilice pljuvao Konakovica za vrijeme njegovog mandata, ali kad vidim kako javnosti prezentuje vase uhodane seme i igranke, skoro pa da mi se i pocne dopadati, tobejarabi. :lol:

ovo_malo_duse

#1555 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by ovo_malo_duse » 25/05/2019 23:31

Prpa.ba wrote:Kroz ovaj gore natpis odzvanjaju mudrosti Bakira Izetbegovica i KO SDA KS. Od toga da su se "bolesnici za vlascu" "okoristili od SDA ali im malo", "institucije da rade svoj posao" pa "sad se probudio". :lol:

Prvi sam nemilice pljuvao Konakovica za vrijeme njegovog mandata, ali kad vidim kako javnosti prezentuje vase uhodane seme i igranke, skoro pa da mi se i pocne dopadati, tobejarabi. :lol:
Tacno tako. Ako ovako nastavit tacno cu Jos za njega i glasat, tobejarabi. :mrgreen:

nikad_vise

#1556 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by nikad_vise » 25/05/2019 23:37

Mene nisu iznenadile njihove reakcije. Pokusaj da se njima objasni da to sto govore nema veze sa nasom vjerom, da je rahmetli predsjednik Alija Izetbegovic iza kojeg se vecina skriva drugacije govorio i postupao ili pozivanje na ljudske i civilizacijske vrijednosti, uzaludan je. Da mozda Bosnjak iz manjeg BiH entiteta iz svoje prizme pokusa objasniti sta znaci njihovo “bosnjacenje” po Sarajevu? Nema potrebe. Niti razmiju niti ce razumjeti.
Da kazes njihovim jezikom “otisao je Mario, a dosla Lejla”? Nema potrebe.
U stanju kad se njima rusi taj svijet budzetskih komoditeta i stranackih prava, kad vise nije dovoljno mahati clanskom kartom stranke i tako dobiti posao ili tender, kad kontrole ulaze u njihova mala carstva i otkrivaju sve moguce malverzacije, kad Registar pokaze koliko njih jede budzetski novac ne radeci nista, oni bljuju vatru na sve oko sebe.
Jednako njima smeta Vera, Srdjan, Elmedin, Amel, Elvedin, Samir, Igor, Dzevad.
Mene zovu “adzija”
Njihovi su me novinari poredili sa milosevicem, najavili da cemo “ukinuti identitet Bosnjaka”, vjeronauku izbaciti iz skola.
Ostrasceni kazu da u Kantonu Sarajevo nema vise naseg lijepog Bosanskog jezika, a njega ima vise nego ikad. Da to pokusamo objasniti? Nema potrebe.
Glasno i cesto njihove pobjegulje govore o patriotizmu dobitnicima najvecih ratnih priznanja i herojima odbrane nase zemlje od agresije. Da mi njih podsjetimo gdje su bili kad je bilo najteze?
Nemoguce, a i nema potrebe
Al’ zato ima potrebe da mi njih razbijemo djelima moj Harkane
Ima potrebe da svaki pedalj budzetski pretresemo i dokazemo koliko su nase drustvo oslabili korupcijom, kriminalom, nepotizmom.
Koliko su nas oslabili pred vanjskim, a posebno unutrasnjim neprijateljima nase zemlje. I ima potrebe da to iz temelja promijenimo. Da ovaj sistem resetujemo i pravimo pravednije drustvo.
Jer to je zapravo njihov najveci strah.
Pravedno drustvo, jednakih sansi za sve. Bez stranackih i rodjackih privilegija.
A u sustini, to su mangupi sa drustvenih mreza, cesto se kriju iza laznih profila, nema tu prave japije koje bi se neko trebao plasiti.
Tigrovi od papira kako kaze Komandant.
Budzetski tigrovi od papira.
:thumbup:
Vrtic za svu nasu djecu. Subvencije privatnim vrticima, olaksice za roditelje koji su na listama cekanja, ali i jacanje JU Djeca Sarajeva.
2 miliona KM podrske malim i srednjim preduzecima, obrtima, starim zanatima, kreativnoj industriji. Proces ce biti potpuno transparentan, javan, uz prisustvo NVO sektora i ostalih zainteresovanih. Nema rodjackih i stranackih poticaja.
Registar se siri, objavljuju se i naknade po komisijama, strucna sprema uposlenih i jos neke informacije.
Pocinjemo sa Sajmom srednjih skola. Ucenici devetih razreda imace priliku doci do informacija o skolama koje ih vode direktno prema trzistu rada, vrlo efektan nacin uvezivanja obrazovnog procesa i trzista rada.
Krenuo je projekat izgradnje bazena i sportske plohe u opstini Novi Grad za koji je Vlada na cijem sam celu bio izdvojila 1 milion KM. Opstina izdvojila 1,6 miliona.
Projekat za koji je nova Vlada odmah nakon preuzimanja rebalansom ubrzala isplatu ovog novca jer ne gledamo politicki na projekte, svaki cemo dobar projekat podrzati.
Vlada Kantona Sarajevo radi punom parom.

Kikibombona

#1557 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Kikibombona » 26/05/2019 01:27

nikad_vise wrote:
Mene nisu iznenadile njihove reakcije. Pokusaj da se njima objasni da to sto govore nema veze sa nasom vjerom, da je rahmetli predsjednik Alija Izetbegovic iza kojeg se vecina skriva drugacije govorio i postupao ili pozivanje na ljudske i civilizacijske vrijednosti, uzaludan je. Da mozda Bosnjak iz manjeg BiH entiteta iz svoje prizme pokusa objasniti sta znaci njihovo “bosnjacenje” po Sarajevu? Nema potrebe. Niti razmiju niti ce razumjeti.
Da kazes njihovim jezikom “otisao je Mario, a dosla Lejla”? Nema potrebe.
U stanju kad se njima rusi taj svijet budzetskih komoditeta i stranackih prava, kad vise nije dovoljno mahati clanskom kartom stranke i tako dobiti posao ili tender, kad kontrole ulaze u njihova mala carstva i otkrivaju sve moguce malverzacije, kad Registar pokaze koliko njih jede budzetski novac ne radeci nista, oni bljuju vatru na sve oko sebe.
Jednako njima smeta Vera, Srdjan, Elmedin, Amel, Elvedin, Samir, Igor, Dzevad.
Mene zovu “adzija”
Njihovi su me novinari poredili sa milosevicem, najavili da cemo “ukinuti identitet Bosnjaka”, vjeronauku izbaciti iz skola.
Ostrasceni kazu da u Kantonu Sarajevo nema vise naseg lijepog Bosanskog jezika, a njega ima vise nego ikad. Da to pokusamo objasniti? Nema potrebe.
Glasno i cesto njihove pobjegulje govore o patriotizmu dobitnicima najvecih ratnih priznanja i herojima odbrane nase zemlje od agresije. Da mi njih podsjetimo gdje su bili kad je bilo najteze?
Nemoguce, a i nema potrebe
Al’ zato ima potrebe da mi njih razbijemo djelima moj Harkane
Ima potrebe da svaki pedalj budzetski pretresemo i dokazemo koliko su nase drustvo oslabili korupcijom, kriminalom, nepotizmom.
Koliko su nas oslabili pred vanjskim, a posebno unutrasnjim neprijateljima nase zemlje. I ima potrebe da to iz temelja promijenimo. Da ovaj sistem resetujemo i pravimo pravednije drustvo.
Jer to je zapravo njihov najveci strah.
Pravedno drustvo, jednakih sansi za sve. Bez stranackih i rodjackih privilegija.
A u sustini, to su mangupi sa drustvenih mreza, cesto se kriju iza laznih profila, nema tu prave japije koje bi se neko trebao plasiti.
Tigrovi od papira kako kaze Komandant.
Budzetski tigrovi od papira.
Vrtic za svu nasu djecu. Subvencije privatnim vrticima, olaksice za roditelje koji su na listama cekanja, ali i jacanje JU Djeca Sarajeva.
2 miliona KM podrske malim i srednjim preduzecima, obrtima, starim zanatima, kreativnoj industriji. Proces ce biti potpuno transparentan, javan, uz prisustvo NVO sektora i ostalih zainteresovanih. Nema rodjackih i stranackih poticaja.
Registar se siri, objavljuju se i naknade po komisijama, strucna sprema uposlenih i jos neke informacije.
Pocinjemo sa Sajmom srednjih skola. Ucenici devetih razreda imace priliku doci do informacija o skolama koje ih vode direktno prema trzistu rada, vrlo efektan nacin uvezivanja obrazovnog procesa i trzista rada.
Krenuo je projekat izgradnje bazena i sportske plohe u opstini Novi Grad za koji je Vlada na cijem sam celu bio izdvojila 1 milion KM. Opstina izdvojila 1,6 miliona.
Projekat za koji je nova Vlada odmah nakon preuzimanja rebalansom ubrzala isplatu ovog novca jer ne gledamo politicki na projekte, svaki cemo dobar projekat podrzati.
Vlada Kantona Sarajevo radi punom parom.

Bas danas pricam sa rajom, sve redom ljevicari ili liberali, svi hvale Dinu. Jedan kaze da ce glasati za njega, a ni ostali ne otpisuju takvu mogucnost ako nastavi ovim tempom...

Velika steta sto NS i Dino nisu preuzeli vlast prije 20 godina, izgubili smo previse vremena na nista. Pokradene su milijarde sa kojima se puno toga moglo napraviti.

Nadam se da ce SDP ozdraviti u ovakvom okruzenju pa da dobijemo jaku opoziciju SDA. Tu je i Platforma Hadzikadica. Ima neke nade.

SDA pokusava sve unistiti sa Lagumdzijom...

Bloo
Globalna šefica

#1558 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Bloo » 26/05/2019 08:16

Kikibombona wrote: :thumbup:

Bas danas pricam sa rajom, sve redom ljevicari ili liberali, svi hvale Dinu. Jedan kaze da ce glasati za njega, a ni ostali ne otpisuju takvu mogucnost ako nastavi ovim tempom...

Velika steta sto NS i Dino nisu preuzeli vlast prije 20 godina, izgubili smo previse vremena na nista. Pokradene su milijarde sa kojima se puno toga moglo napraviti.

Nadam se da ce SDP ozdraviti u ovakvom okruzenju pa da dobijemo jaku opoziciju SDA. Tu je i Platforma Hadzikadica. Ima neke nade.

Ja ga i dalje samo posmatram uz veliku zadršku.
Nisam glasala za njega niti ću.
Možda će vrijeme pokazati da sam u krivu, ali ne vjerujem niti jednom SDAovcu ma koliko dlaka promijenio.

The 51st State

#1559 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by The 51st State » 26/05/2019 11:49

Trenutno najprogresivnija politicka snaga u kantonu sarajevo I najvise korespondira sa zeljama I mentalitetom glasaca.
Jedini Koji su nestrancake ljude kandidovali u vladu I upravne odbore, tako da jedva cekam iduce izbore da vidim kapitalizaciju njihovog dosadasnjeg I buduceg rada.

nikad_vise

#1560 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by nikad_vise » 26/05/2019 12:34

The 51st State wrote:Trenutno najprogresivnija politicka snaga u kantonu sarajevo I najvise korespondira sa zeljama I mentalitetom glasaca.
Jedini Koji su nestrancake ljude kandidovali u vladu I upravne odbore, tako da jedva cekam iduce izbore da vidim kapitalizaciju njihovog dosadasnjeg I buduceg rada.
Definitivno prvo ime ovih zadnjih izbora.Ono sto mene raduje je njegova odlucnost da se obracuna sa svim ovim nepravilnostima i sistematskom pljackom.Covjek jednostavno gura naprijed po svaku cijenu.Dovoljno je vidjeti koliku odlucnost i karakter nosi kad se ti dosadasnji nedodirljivi Hubiljari,Cesiri,Seke i slicni cine kao mali misevi naspram njegove odlucnosti.Steta sto jedan ovakav covjek nema vecu medijsku podrsku,toliko je afera istjerao na vidjelo a mediji nikakvog pritiska da izvrse na sudstvo ali i SDA stranku.Od Turisticke zajednice i one kolibe od 250 000 maraka,Eyof,sad Budnjo i koliko jos ima Budnji.Da ne zaboravim ViK.

Ne mogu shvatiti nikako nase novinare ali i ljude generalno koji na ovakve stvari zatvaraju oci i jos uvijek traze alibi da glasaju za kriminalnu sektu SDA.Svaki kriminal koji se otkrije(a to se radi godinama) je korak vise ka ozdravljenju drustva ali i za napredak nase drzave.Bas kao sto je Konakovic rekao,sa svim tim kriminalom smo oslabili svoju poziciju kako u BiH tako i u svijetu.

The 51st State

#1561 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by The 51st State » 26/05/2019 12:39

nikad_vise wrote:
The 51st State wrote:Trenutno najprogresivnija politicka snaga u kantonu sarajevo I najvise korespondira sa zeljama I mentalitetom glasaca.
Definitivno prvo ime ovih zadnjih izbora.Ono sto mene raduje je njegova odlucnost da se obracuna sa svim ovim nepravilnostima i sistematskom pljackom.Covjek jednostavno gura naprijed po svaku cijenu.Dovoljno je vidjeti koliku odlucnost i karakter nosi kad se ti dosadasnji nedodirljivi Hubiljari,Cesiri,Seke i slicni cine kao mali misevi naspram njegove odlucnosti.Steta sto jedan ovakav covjek nema vecu medijsku podrsku,toliko je afera istjerao na vidjelo a mediji nikakvog pritiska da izvrse na sudstvo ali i SDA stranku.Od Turisticke zajednice i one kolibe od 250 000 maraka,Eyof,sad Budnjo i koliko jos ima Budnji.Da ne zaboravim ViK.

Ne mogu shvatiti nikako nase novinare ali i ljude generalno koji na ovakve stvari zatvaraju oci i jos uvijek traze alibi da glasaju za kriminalnu sektu SDA.Svaki kriminal koji se otkrije(a to se radi godinama) je korak vise ka ozdravljenju drustva ali i za napredak nase drzave.Bas kao sto je Konakovic rekao,sa svim tim kriminalom smo oslabili svoju poziciju kako u BiH tako i u svijetu.
Nije realno da ima vecu medijsku popracenost, fgr medijima je konkurencija, a sda bi ga ukinula da moze, srecom ne zavisimo od portaske dobre volje.

nikad_vise

#1562 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by nikad_vise » 26/05/2019 12:47

Kikibombona wrote: Bas danas pricam sa rajom, sve redom ljevicari ili liberali, svi hvale Dinu. Jedan kaze da ce glasati za njega, a ni ostali ne otpisuju takvu mogucnost ako nastavi ovim tempom...

Ma ovdje kiki vise nije stvar da mi imamo izbor izmedju ljevice i desnice.Vladajuca kriminalna hobotnica je napravila sistem u kojem jednostavno ko god da dodje postaje nemocan.Vise nije stvar izbora na vlasti,ovo je borba za bolje,pravednije i progresivnije drustvo.Ovo je borba postenih ljudi i mladih u BiH sa diktaturom u vidu jedne stranke koja se krije pod plastom Islama i Bosnjaka uz pomoc korumpiranih medija koji radi svog interesa prodaju svoj narod i drzavu.

Glupi Bosnjak ne moze da shvati da su svi ti pokradeni milioni ulozeni u razvoj nase privrede,obrazovanja i zdravstva da bi danas bili svicarska za Sumski entitet.Jednostavno me boli da smo 25 godina izgubili,stotine hiljada ljudi izgubili,mlade i obrazovane raselili i da pored svega toga i danas neko ne moze da shvati da nam je upravo ova vlada zadnja slamka spasa.

Licno imam puno povjerenje u Konakovica,imam povjerenje i u NS,Hadzikadic bi takodje mogao pozitivno iznenadit.Ovo sve ostalo ukljucujuci i DF ali i SBB nemam nikakvog povjerenja bez obzira sto su koalicija.SDP godinama vlada u TK,nema s kim nisu isli u krevet i sa kakvim se kriminalom nisu bavili i bave i dan danas.Dovoljno je bilo vidjeti i glasanje protiv koalicije sa SDA.To nije zdrava stranka i usput je puna papaka i korumpiranih sluzbenika.Skidam im kapu za ulazak u vlast u Sarajevu,ali generalno mislim da oni u "ovom" momentu nisu nikakva postena alternativa SDA.

Ove procese u KS vodi NS i NiP i da ove dvije stranke nema,bilo bi sve isto isto kao da je i SDA na celu.Posto imaju ove dvije stranke sa kicmom na prvoj liniji borbe protiv SDA,svima je njima lakse u koaliciji.

SDA generalno udara toliko nisko sa brojanjem krvnih zrnaca i pricom o cetnicima i slicno.To im je jedino i ostalo.I mislim da bi bila dobra strategija kao sto su dosad i radili da guraju Dinu u prvi plan kad je u pitanju samaranje SDA nejaci po KS,njemu ne mogu da prigovore da je cetnik,ali et mogu da je lazni hadzija i slicno.Al nije narod glup.Dino je zadnje izbore imao ako se ne varam 28 000 glasova.Ono sto je sigurno jest da taj covjek sigurno nece imati ni jedne naredne manje od toga a i sa ovim brojem je bitan faktor u KS.

nikad_vise

#1563 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by nikad_vise » 26/05/2019 12:52

The 51st State wrote:
nikad_vise wrote:

Nije realno da ima vecu medijsku popracenost, fgr medijima je konkurencija, a sda bi ga ukinula da moze, srecom ne zavisimo od portaske dobre volje.
Nazalost si upravu.Klix je koliko toliko korektan u ovoj prici.Bar mu daju prostor.Al bez obzira na sve,svi smo mi "mediji" koji svojim uticajem na svoje porodice ali i ljude oko nas mozemo da sirimo ovu dobru pricu.Ovu bitku treba dovesti do kraja.

nikad_vise

#1564 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by nikad_vise » 26/05/2019 12:54

Elmedin Konakovic
Alija Izetbegovic:
“Dobrog kršćanina više cijenim nego hrđavog muslimana. Ne mogu braniti nešto samo zato što je muslimansko (a nije islamsko) niti ignorisati neko dobro samo zato što je tuđe." ("Moj bijeg u slobodu", str.84)
Zato je on bio poseban. Shvatao nasu vjeru, a imao jasnu viziju opstanka i razvoja nase domovine i Bosnjaka u njoj.
Zato nas je dragi Bog pogledao jer nas je on vodio 90ih, a niste vi koji danas pokusavate da nas vodite.
Nasa je sreca zapravo bila to sto ste se vi krili i bjezali za vrijeme agresije na BiH.
Jel ona lazna muslimanka i stuha sto kritikuje Verice i ostalo nasla vremena da nekad uputi kritiku Hubiljaru,Cesiru,Budnji,Brankovicima,Izetbegovicima,Zukicima :?

Kikibombona

#1565 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Kikibombona » 26/05/2019 13:41

nikad_vise wrote:SDA generalno udara toliko nisko sa brojanjem krvnih zrnaca i pricom o cetnicima i slicno.To im je jedino i ostalo.I mislim da bi bila dobra strategija kao sto su dosad i radili da guraju Dinu u prvi plan kad je u pitanju samaranje SDA nejaci po KS,njemu ne mogu da prigovore da je cetnik,ali et mogu da je lazni hadzija i slicno.Al nije narod glup.Dino je zadnje izbore imao ako se ne varam 28 000 glasova.Ono sto je sigurno jest da taj covjek sigurno nece imati ni jedne naredne manje od toga a i sa ovim brojem je bitan faktor u KS.
Slazem se 100% za SDP. Oni nikad nisu razotkrili nijedan kriminal SDA. Nikad. A provlce se kroz vlast sve vrijeme. Zbog toga mi je SDP mrzi od SDA jer sam u njih vjerovao, jer su mi ideoloski bliski. A zapravo se radi o kukakvicama i lopovima.

Sada se nadam da ce SDP u savezu sa NS ozdraviti, da ce doci novi ljudi, te se SDP profilisati kao lider postene ljevice. Znacilo bi to puno za BiH.

El_comadante

#1566 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by El_comadante » 26/05/2019 13:55

kažu nema NiP u drugim kantonima. ovako se širi i pravi stranka. može očekivati samo rast u KS ali i da udje u barem susjedne kantone ZDK, TK, HNK kad ljudi vide šta se ovde radi. vidjet čemo lokalne izbore prvo

Styling

#1567 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Styling » 26/05/2019 15:13

“NiPo babu, NiPo stricevima”

Ovo bi NiPu mogao biti slogan za naredne izbore.

izvrsni direktor

#1568 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by izvrsni direktor » 26/05/2019 15:33

walk_M-A-N wrote:Kako ovi izvrću a ovim drugim drago, iako ne kontaju..

Naravno da treba o kriminalu, obuhvati sve koji su ga radili i sve slučajeve i objekte. Samo to se radi u Tužilaštvu.
Ofirno im i lagati da nema kriminala u javnim preduzecima pod sapom sda, toliko ih je razotkrio da ni oni cak vise ne smiju reci "sve je po zakonu", pa su onda poceli sa "de makar sutite o tome, nemojte da se prica, pustite tuzilarstvo da radi svoj posao" hahahaha

starisalko

#1569 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by starisalko » 26/05/2019 15:33

Kikibombona wrote:
nikad_vise wrote:SDA generalno udara toliko nisko sa brojanjem krvnih zrnaca i pricom o cetnicima i slicno.To im je jedino i ostalo.I mislim da bi bila dobra strategija kao sto su dosad i radili da guraju Dinu u prvi plan kad je u pitanju samaranje SDA nejaci po KS,njemu ne mogu da prigovore da je cetnik,ali et mogu da je lazni hadzija i slicno.Al nije narod glup.Dino je zadnje izbore imao ako se ne varam 28 000 glasova.Ono sto je sigurno jest da taj covjek sigurno nece imati ni jedne naredne manje od toga a i sa ovim brojem je bitan faktor u KS.
Slazem se 100% za SDP. Oni nikad nisu razotkrili nijedan kriminal SDA. Nikad. A provlce se kroz vlast sve vrijeme. Zbog toga mi je SDP mrzi od SDA jer sam u njih vjerovao, jer su mi ideoloski bliski. A zapravo se radi o kukakvicama i lopovima.

Sada se nadam da ce SDP u savezu sa NS ozdraviti, da ce doci novi ljudi, te se SDP profilisati kao lider postene ljevice. Znacilo bi to puno za BiH.
Mogu im samo kaku bolescinu navuc.

mishic

#1570 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by mishic » 26/05/2019 16:08

I nemam baš neko povjerenje ni u jednu stranku ma kako se ona zvala. Razlog je vrlo jednostavan, svaka kada tek nastane obečeva i u početku se koliko toliko drži nekih principa a onda kada u tu i takvu stranku navale karijeristi, koji bi i oca i mater a kamo li šta drugo dali za fotelju, sve sjebu do daske. Tako je sve i jedna do sada poznata stranka lopovska tačno onoliko koliko joj je zapalo.
Ne može se dobiti trun vlasti a praviti brdo kriminala. A mi smo sve i jednu stranku isprobali i sve su bez izuzetka i po istom principu.

E sada hoče li Konaković uspjeti naći principijelne ljude, što je u našim uslovima teško i zamisliti a kamo li ostvariti, ostaje da vidimo. On ili neko drugi, svejedno, ko god uspije povratiti povjerenje naroda u stranku nemilosrdno će pomesti sve druge sa političke scene. Ali za takav uspjeh treba i vremena. Moraš uzeti dio vlasti, negdje nešto lokalno pa pokazati da nisi kao drugi. Tek kada se to zaista vidi može se dobiti veći kolač vlasti ali stranka tada raste, jate se karijeristi i vrlo često sklizne i potone kao i sve druge.

U svemu najgore su i stranke i stranački kadrovi i fanovi za koje su svi drugi sem njih lopovi. A takvih je puno. Moj odgovor takvima je da su imali još manje vlasti još bi manje i bili lopovi (krali) ili da nisu imali ni truna vlasti nebi ni bili lopovi. Jer bez obzira na ime i poziciju (lijevo/desno) stranke u nas je princip da sve one funkcioniraju po apsolutno istom obrascu. Unutar sebe se malo i razlikuju, neke su demokratičnije od drugih (ove što uvijek kandidiraju samo jednog jedinog a demokratske se zovu baš su IN) ili ove što su "demokratske i lijeve" kao SNSD, itd. itd. Sranje do sranja...

Hoće li kad šta iskrsnuti drugačije i kako treba još je rano govoriti. Mnogo puta smo se razočarali da bi olahko povjerovali.
Zato Konakoviću držimo fige ali če trebati vremena da pokaže i dokaže da ima kadrove za ovakve podvige.

walk_M-A-N

#1571 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by walk_M-A-N » 26/05/2019 23:47

http://www.slobodna-bosna.ba/vijest/115 ... vorio.html
Predsjedavajući Skupštine Kantona Sarajevo Elmedin Konaković podnio je tužbu protiv menadžmenta KJKP „Rad“, zbog, kako je naveo, milionske štete koja je nanesena preduzeću.
O njegovim tvrdnjama na svom Facebook profilu se oglasio načelnik Općine Novi Grad Sarajevo Semir Efendić, čiju objavu vam prenosimo u cijelosti.
“Protekle sedmice ponovo smo imali priliku gledati jednu od seansi “velikog pravednika” i “narodnog izbavitelja”, doskorašnjeg premijera, a sadašnjeg predsjedavajućeg Skupštine Kantona Sarajevo, koji je u desetoj godini upravljanja Kantonom Sarajevo senzacionalno otkrio kako neki hoteli na Ilidži ne plaćaju adekvatno račune komunalnom preduzeću Rad za odvoz smeća, a prema besmislenom propisu po kojem se ta usluga plaća paušalno po osnovu kvadrata prostora kojim firma raspolaže, bez obzira na djelatnost firme i bez obzira na to koliko otpada ta firma proizvodi ili ne proizvodi. Takav način obračuna usluge u 21. vijeku je najobičnija glupost, jer se više ni grijanje nigdje na svijetu osim u Sarajevu ne plaća po kvadraturi prostora koji se grije, nego po količini toplotne energije koja se isporučuje. Ipak, ne pada mi na pamet braniti firme koje kršee i ove nakaradne propise, ali moram reći da taj njihov postupak nije uzrok nego posljedica stanja u komunalnoj privredi i komunalnim preduzećima u Kantonu Sarajevo koje je katastrofalno ponajviše zahvajujući nesposobnosti dotičnog Konakovića, koji je, ako bismo vagali pojedinačno, zasigurno nanio najviše štete komunalnim preduzećima u Kantonu Sarajevo u protekloj deceniji, čega on naravno uopće nije svjestan.
Trebao je gospodin zakazati press konferenciju pa objaviti da on već 5 godina kao premijer, a ni kao predsjedavajući Skupštine nije ispoštovao presudu Ustavnog suda Federacije i izmijenio kantonalne zakone o komunalnoj djelatnosti i komunalnoj čistoći koji su proglašeni neustavnim, i davno prevaziđeni. Kako nekome ko nije redovno išao u školu objasniti da je za neku oblast najvažniji zakon prema kojem funkcioniše, pa zatim podzakonski akti, pravilnici i propisi, a u konkretnom slučaju, zadnja karika u lancu procesa, je neki radnik u komunalnom preduzeću, koji u zavisnosti kvaliteta propisa i uređenosti sistema može ili ne može napraviti zloupotrebu dogovorom sa nekim od korisnika usluga. Sasvim je prirodno da se gospodin Konaković sa svojim skromnim znanjem o javnoj upravi radije bavi banalnim dijelovima procesa koje vrše najniže kvalifikovani radnici u preduzećima, od onih koji vrše naplatu smeća, koji popravljaju kvarove tj. začepljavaju rupe na vodovodnoj mreži, vrše nabavku namirnica u restoranima, izdaju fiskalne račune itd., ali je pogubno kada se takva osoba nalazi na vrhu, umjesto na dnu piramide, i tada za posljedicu imamo stanje u kojem se danas nalazi komunalna privreda Kantona Sarajevo.
Prema “njegovoj slobodnoj procjeni” hoteli sa Ilidže su preduzeće Rad oštetili za 350 hiljada KM godišnje, i to je uzrok malih plata u ovom preduzeću, opet prema njegovoj ocjeni. S druge strane prema zvaničnoj evidenciji javnog preduzeća VIK dugovi građana za vodu prema ovom preduzeću iznose više od 50 miliona KM, zato što kanton ima neprovodive zakone i propise iz ove oblasti, a naročito u objektima kolektivnog stanovanja, pa je pored štete preduzeću i kantonu ovo postao i jedan od najvećih problema Općinskog suda u Sarajevu koji je zatrpan stotinama hiljada tužbi komunalnih preduzeća prema građanima, što ugrožava njegovu ukupnu efikasnost, iako se taj sud uopće ne bi trebalo baviti ovom problematikom. Međutim, da bi bilo tako moraju se donijeti adekvatni propisi koji bi npr. korištenje određenih prava građana uslovili izmirivanjem obaveza prema javnim preduzećima i tada bi se sva dugovanja riješila, pa bi VIK umjesto zaduženja kreditima koji postaju uzrokom manjih plata jer se vraćaju decenijama, imao vlastita sredstva za rekonstrukciju i održavanje mreže. Ove propise moraju donijeti vlada i skupština, premijer i predsjednik skupštine, a nikako ih ne mogu donijeti građani niti komunalna preduzeća koja vrše usluge u ovim oblastima. Ali kako to objasniti Konakoviću koji je vanredno “završio” fakultet!
Nikada neću zaboraviti “dramatičnu” sjednicu Skupštine Kantona Sarajevo prije nekih 5-6 godina na kojoj je tadašnji resorni ministar za saobraćaj Jusuf Bubica predložio donošenje zakona o javnom gradskom prijevozu u Kantonu Sarajevo koji je trebao sistemski urediti tu oblast. Konaković kao šef kluba SDA sa svojim skupštinskim pajdašima Pindžom, Ademovićem, i ostalima je organizovao obaranje ovog zakona i skoro da su ismijali ministra koji je predložio rješenje. Priču o javnom gradskom prijevozu su pretvorili u priču o GRAS-u jer njihovo razumijevanje ove problematike je na nivou jednog prosječnog uposlenika GRAS-a. Još su na sjednicu Skupštine doveli predsjednika Sindikata GRAS-a Himzaniju koji je održao predavanje ministru i zastupnicima, pa su umjesto usvajanja prijedloga zakona koji su oborili, oni formirali nekakve fantomske zakljucke kojima je Kanton preuzeo na sebe vraćanje oko 30 miliona kredita GRAS-a, a Skupština je kao zadužila ovo preduzeće da provede neke mjere restrukturiranja preduzeća. I tada se bavio platama uposlenih jer mu jedino to zvuči poznato od čitave problematike. Posljedica takvog laičkog pristupa problematici je da je od tada do danas dug GRAS-a rastao za više od 180 miliona KM, i to uz godišnje dotacije iz budžeta Kantona mjerene destinama miliona KM. Uz sve to, stanje u javnom prijevozu se kontinuirano pogoršavalo, te danas javni gradski prijevoz funkcioniše samo djelimično na legalan način tako što Centrotrans popunjava dio linija koje GRAS više nije mogao održavati, a GRAS održava tramvajski saobraćaj zahvaljujući doniranim tramvajima, dok dio autobuskih i minibuskih linija uopće nije u funkciji. Kako objasniti Konakviću da su on i njegovi pajdaši ovo napravili jer kad su trebali donijeti sistemsko rješenje koje ne razumiju, oni su poslušali sindikalca Himzaniju i donijeli mahalsko rješenje koje nas je koštalo stotina milona KM i javnog prijevoza koji je zbog stanja voznog parka i infrastrukture opasan po sve koji ga koriste. Konaković je tada bio dio vladajuće vecine, ali nije podržao resornog ministra, nego se jašući na populizmu borio za radnike GRAS-a, onako kako se danas navodno bori za radnike KJKP Rad.
Kada su prije 2,5 godine stanovnici novogradskih naselja blokirali gradsku deponiju i tražili između ostalog smjenu direktora KJKP Rad Selima Babića, Konaković ga je štitio tvrdeći da se radi o političkom zahtjevu i udaru na njegovu vladu organizovanom od strane SDA Novi Grad. Također kada sam javno upozoravao da uprava ovog preduzeća obmanjuje javnost tvrdeći da se sanitarni način odlagnja otpada ne primjenjuje zbog istražnih radova državnog tužilastva, Konaković je sve dok odvoz smeća nije blokiran, ponavljao istu priču direktora Babića. Da ne govorim kako tokom čitavog svog premijerskog mandata u vrijeme kada je vršio javno razapinjanje i smjenu direktora VIK a Nezira Hadzića, nije izgovorio niti jednu jedinu kritiku prema direktoru Babiću u čijem preduzeću je sada otkrio kriminal.
Iz godine u godinu sam lično na sjednicama kantonalnog Izvršnog odbora SDA tražio od Konakovića da se smanje milionski grantovi iz budžeta prema komunalnim preduzećima koji u prosjeku na nivou godine iznose blizu 50 miliona KM, što su ogromna sredstva koja bi se mogla iskoristiti za razvojne projekte, a sa druge strane davanjem tolikog novca ova preduzeća se navikaju na nerad jer kako god radili, pare će dobiti iz budžeta. Da nije bilo tolikih donacija iz budžeta, onda bi se i uprave i uposlenici preduzeća dobro pozabavili naplatom svake svoje usluge kako bi zaradili svoje plate, a ne bi neki od njih sistem naplate javnih usluga koristili kao priliku da poprave svoje vlastite prihode. Nikada nije bilo razumijevanja za ove zahtjeve koje sam upućivao lično, ali koje je i Općinski odbor SDA Novi Grad u pisanoj formi predlagao u procesu unutarstranačke rasprave oko budžeta. U isto vrijeme od Konakovića se tražilo da kroz budžet osigura sredstva za rekonstrukciju vodovodne mreže, jer je od ogromnih grant sredstava jedino bio uskraćen VIK kojem su najviše trebala. Konaković je to uporno odbijao i ovo preduzeće gurao u kredit zbog kojeg sada Kanton Sarajevo plaća penale za nepovučena sredstva u iznosu od 170 000 KM mjesečno, što je od januara do danas više od pola miliona KM izgubljenih sredstava, i više je od njegove slobodno procijenjene štete koju su načinili hoteli sa Ilidže.
Konakovićeve vještine da neprekidno manipulira, proizvodi krize i senzacije, mijenja političke stranke, i podmuklost Naše stranke koja vodi strateške procese, dok u prvi plan medijske svakodnevnice istura Konakovića, zajedno sa šutnjom Kantonalnog odbora SDA Sarajevo čiji je on prvi čovjek izvršne vlasti bio do prije godinu dana, čine ukupnu sliku stanja u Kantonu Sarajevo. U toj tišini Konaković pod svjetlima reflektora izvodi svoje seanse glumeći Robin Huda koji otima od bogatih i daje siromašnima, i pokušava stvarati privid kako je on najveći borac protiv haosa i nereda koji je upravo on proizveo u Kantonu Sarajevo proteklih 10 godina”, napisao je Efendić u svojoj objavi na Facebooku.

sargon

#1572 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by sargon » 27/05/2019 00:49

Nesudjeni premijer, kako grickaju muda za milijardom pa to je nevjerovatno...

A_A_AKCIJA

#1573 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by A_A_AKCIJA » 27/05/2019 00:52

Jao, kakva kuknjava.

Nije više nema kriminala, nego ima kriminala, ali je Konaković kriv za sve, od iskrcavanja u Normandiji, pa do danas.

Eto, slobodarska SDA se jadna nije mogla izboriti sa Konakovićem, rušio zakone sam, nije dao da se glasa, htjela je SDA to sve da uradi kako treba, ali nisu mogli, Dino svojeručno sam sve rasturio....
Sve i jedan pošten SDA zastupnik digne ruku, ali Dino hobotnica osam ruku ima, nemreš ništa od njega izglasat.
Hahahahahahaahahahahahahhahahaa.

A sve začinjeno ad hominem, ta će on, vanrenno fakultet završio...

Pa jadni nebili, u ovom odsudnom času raspada vam stranke, treba vam PR da vam isključi svima internet i pokuša spasiti šta se spasiti da. Jel fakat mislite da postoji iko izvan predškolske dobi da vjeruje u ove gluposti? Javni istupi izgledaju ko stado zaobadale stoke, ne zna se ko kuda i koga udara. Hoćete da mijenjate većinu, a niste 20 godina mogli ništa, jer Konaković nije dao, uz komotnu većinu u skupštini hahahahaahhahahahahahahahahaahhahahahah...

madner

#1574 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by madner » 27/05/2019 07:37

Sve mi je jasno osim kako je Konakovic kriv sto ViK nije povukao sredstva? :D

Kikibombona

#1575 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Kikibombona » 27/05/2019 10:17

Jebote, kakva nadmenost i govor sa visine seljacica Efendica. :shock:

SDA je sve unistila, zasla u svaku instituciju i javno preduzece, sve kontaminirala i unistila, a ovaj mali seljacic prica kao da SDA sekta sa tim nema nikakve veze.

Post Reply