Naoružavanje ili nestanak

Last December
Posts: 686
Joined: 13/10/2014 11:55

#26 Re: Naoružavanje ili nestanak

Post by Last December »

:mrgreen:
Last edited by Last December on 28/02/2018 07:17, edited 2 times in total.
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15636
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#27 Re: Naoružavanje ili nestanak

Post by problemnatravunu »

liaar wrote:Vala baš, samo javite na vrijeme ako se krene ludi Mile zalijetati. Ja prvi odoh, jer znam da moj stari rahmetli nije provodio mjesece u rovu na Žuču za ovo danas.
Vala baš , i to najbolje odma' u Novi Zeland na primjer, da nikad vise naum ne padne vratiti se i ovo ono :thumbup: :thumbup:
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21580
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#28 Re: Naoružavanje ili nestanak

Post by MarlboroGold »

Dovoljno je što gledamo trenutne ratne profitere. Šta reći za nestabilan region u kojem svakih 30-50 godina izbije neki rat...
Australija, Novi Zeland, Norveška, Švedska... samo mi javite kad krene zagrijavanje jer sam inače operisan od politike.
Hadzi Lojo
Posts: 1538
Joined: 19/10/2010 19:51

#29 Re: Naoružavanje ili nestanak

Post by Hadzi Lojo »

PM72 wrote:A kakav rezervni sastav policije? Gdje si to čuo?

A šta bi i da ti sutra daju pušku,rokn'o bi nekog u kući ,jal sebe jal druge.
I sta bi jel ti se vratio brat iz inostranstva?
PM72
Posts: 17789
Joined: 30/04/2012 16:54

#30 Re: Naoružavanje ili nestanak

Post by PM72 »

ti si prošli put zaradio ban a nemoj da ti ja dajem drugi crveni
User avatar
Streptokok
Posts: 3459
Joined: 27/10/2014 08:18

#31 Re: Naoružavanje ili nestanak

Post by Streptokok »

MarlboroGold wrote:Dovoljno je što gledamo trenutne ratne profitere. Šta reći za nestabilan region u kojem svakih 30-50 godina izbije neki rat...
Australija, Novi Zeland, Norveška, Švedska... samo mi javite kad krene zagrijavanje jer sam inače operisan od politike.
krenulo je, ako misliš bježati vakat ti je.
Mohamad Sissoko
Posts: 2421
Joined: 27/10/2009 22:48

#32 Re: Naoružavanje ili nestanak

Post by Mohamad Sissoko »

japin_mutapi wrote:čuvajte bratstvo i jedinstvo kao zjenicu oka svoga
Vrijeme je da se iskopaju one Titine slike.
Last December
Posts: 686
Joined: 13/10/2014 11:55

#33 Re: Naoružavanje ili nestanak

Post by Last December »


3:00 :lol:
lajkujMe
Posts: 12256
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#34 Re: Naoružavanje ili nestanak

Post by lajkujMe »

zunazu wrote:Treba li više od jednog pokušaja da se pogode razlozi naoružavanja Srbije, Hrvatske i tzv RS? A kome mi u BiH glumimo budale? Je li to mislimo 'neće se na nama trošiti'? Na kome će?

Pravo i obaveza BiH i Bošnjaka je naoružavanje kako se nikad ne bi ponovila nespremnost iz 1992. A daj Bože da to oružje nikad ne upotrijebimo.

Pravo i obaveza Bošnjaka je da ne vjeruju slijepo u pomoć sa Zapada, jer su već jednom poslužili kao stražari đikanima pri činjenju genocida. Licemjerstvu odjeb.

Pravo i obaveza Bošnjaka je da se bave prošlošću jednako npr kao jevreji i da odbace optužbe zločinaca da se previše bave prošlošću. Žrtva je uvijek u pravu i izvršilac zločina mu neće zatvarati usta demagoškim pričama o slijepom gledanju u budućnost.

Pravo i obaveza Bošnjaka je da naprave strategiju sistemskog lobiranja za poništenje rezultata agresije i genocida temeljem presuda međunarodnih sudova, kao i promocije zaštite našeg naroda kao ugroženog u Evropi.

Da su Bošnjaci izvršili agresiju na Srbiju, počinili genocid nad Srbima, utrpali im svoj entitet i ponižavali ih kao većinu, Srbi bi taj problem davno politički riješili na način da Bošnjaka ne ostane ni u tragovima. Zato, dosta je defanzive i diletantizma, riješimo se SDA i zahtjevajmo od koalicije SDP-GS-nezavisni da naprave i provedu strategiju normalizacije države putem svepodržane eliminacije zaostalih agresorsko-genocidnih politika. Novce obezbjediti od prijateljskih zemalja i fondacija.

Bas si uporan s ovim tekstom, ili si bot od sdp-gs ili nesto znas sto mi ne znamo.
Kupovina 2500 pusaka nije dovoljno da ugrozi mir u BIH i vise je predizborni spin nego stvarna prijetna.
Stvarna prijetnja se ogleda u njihovoj politici a ono sto znam u razgovoru s obicnim narodom sa svih strana je da niko nece rat.
A i da dodje moram da te podsjetim na par bitnih stvari.

1. Skoro pa svo tesko naoruzanje je pod kontrolom vlasti BIH i nalazi se na vecinski bosnjackom dijelu BIH (haubice, tenkovi, helikopteri, pvo itd)

2.mupovi federacije i drzave imaju masu naoruzanja koja su bolja od ak-47 sto je RS kupila i vise ljudstva i logistike

3. Nato ima mandat i ugovor o ocuvanju mira u BIH i ne mogu sebi dozvoliti belaj najvise zbog rusa.

4. Danas je doba informacija za razliku od 1992 danas u roku od jednog sata saznas da li se dize vojska, moram i napomenuti da OSA i SIPA rade svoj posao odlicno skoro pa svaki drzavnik kod nas je prisluskivan uz pomoc amera.

5. 50% naroda u nas je naoruzano za razliku od 92.g.
Last December
Posts: 686
Joined: 13/10/2014 11:55

#35 Re: Naoružavanje ili nestanak

Post by Last December »

Kad bi u OSBIH izbila pobuna NATO bi ih sravnio za pet minuta sa zemljom. Al od toga ionako nema ništa jer OSBIH = NATO.
Isto je sa bilo kakvim drugim paravojnim organizovanjem u smislu aktivnog genocidnog djelovanja. Ovo naoružavanje služi jedino tome da se ojača policijska država i da se narod drži poslušnima kao i do sad. Isključivo u svrhu terorisanja svoga tora a ne tuđeg.
Ci-Nick
Posts: 5179
Joined: 15/03/2015 17:38

#36 Re: Naoružavanje ili nestanak

Post by Ci-Nick »

Po ko zna koji put ponavljam,.. rata neće biti.
Zašto ?
Samo treba dati odgovor na pitanje,.. čija bi se imovina danas ili sutra rušila,.. tajkuna i političara koji su njihove sluge.
E pa ne može, ne isplati se.
User avatar
Streptokok
Posts: 3459
Joined: 27/10/2014 08:18

#37 Re: Naoružavanje ili nestanak

Post by Streptokok »

Last December wrote:Kad bi u OSBIH izbila pobuna NATO bi ih sravnio za pet minuta sa zemljom. Al od toga ionako nema ništa jer OSBIH = NATO.
Isto je sa bilo kakvim drugim paravojnim organizovanjem u smislu aktivnog genocidnog djelovanja. Ovo naoružavanje služi jedino tome da se ojača policijska država i da se narod drži poslušnima kao i do sad. Isključivo u svrhu terorisanja svoga tora a ne tuđeg.
ovi odgovori su mi najdraži, nato će nas zaštititi, evropa, turska....
Last December
Posts: 686
Joined: 13/10/2014 11:55

#38 Re: Naoružavanje ili nestanak

Post by Last December »

Gdje sam to rekao da će "NAS" NATO zaštiti. NATO štiti samo svoje prioritete, a njihov prioritet je održavanje statusa quo. Sve ostale strukture u dejtonskoj BIH su samo njihova logistička podrška.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#39 Re: Naoružavanje ili nestanak

Post by insomnia78 »

Ovi i oni sto su “razgovarali s obicnim narodim, niko neće rat”. Jes’ Srbi su poznati po tome da ti kazu, zaklacemo te :lol:
Jebo te grob iz onog rata pun kurac primjera ljudi koji su sjedili s tobom sinoc pa ujutru dosli da te kolju i siluju ti zenu i Šćer a njemu “obican narod” reko kako ne želi rat
Last December
Posts: 686
Joined: 13/10/2014 11:55

#40 Re: Naoružavanje ili nestanak

Post by Last December »

Ci-Nick wrote:Po ko zna koji put ponavljam,.. rata neće biti.
Zašto ?
Samo treba dati odgovor na pitanje,.. čija bi se imovina danas ili sutra rušila,.. tajkuna i političara koji su njihove sluge.
E pa ne može, ne isplati se.
Tako je, elite su već formirane, okupacija je završena i svaki narodni ustanak bi samo narušio poredak a to nije u planu.
Last December
Posts: 686
Joined: 13/10/2014 11:55

#41 Re: Naoružavanje ili nestanak

Post by Last December »

insomnia78 wrote:Ovi i oni sto su “razgovarali s obicnim narodim, niko neće rat”. Jes’ Srbi su poznati po tome da ti kazu, zaklacemo te :lol:
Jebo te grob iz onog rata pun kurac primjera ljudi koji su sjedili s tobom sinoc pa ujutru dosli da te kolju i siluju ti zenu i Šćer a njemu “obican narod” reko kako ne želi rat
Nema veze šta srbi misle, niti bilo koji konstitutivni narod, njih se više ništa ne pita. Dejtonska BIH nije narodna država nego kolonijalna tvorevina.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#42 Re: Naoružavanje ili nestanak

Post by insomnia78 »

Desetine situacija širom planete demantuju tu priču
Last December
Posts: 686
Joined: 13/10/2014 11:55

#43 Re: Naoružavanje ili nestanak

Post by Last December »

Jbg ode ova tema na PDF Politika, ja sam završio, uživajte :D :run:
Hadzi Lojo
Posts: 1538
Joined: 19/10/2010 19:51

#44 Re: Naoružavanje ili nestanak

Post by Hadzi Lojo »

`Samo vi mirno spavajte, sjecate li se onih kamiona sa bananama gore na bistrickoj stanici, ovo mi lici na tako nesto.

Ma najbolje da mi sve vratimo sto smo zastekali i odemo u NATO bazu da ih zamolimo da nas stiti.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#45 Re: Naoružavanje ili nestanak

Post by General War »

Jebem ti vise ove izbore, kad god eto ti trolova da bombarduju o ugrozenosti, ko ce vas istrpit do oktobra :sad:
...a petarda da pukne zacepili bi granicne prelaze
megaman4
Posts: 4947
Joined: 08/08/2011 23:59

#46 Re: Naoružavanje ili nestanak

Post by megaman4 »

zunazu wrote:Treba li više od jednog pokušaja da se pogode razlozi naoružavanja Srbije, Hrvatske i tzv RS? A kome mi u BiH glumimo budale? Je li to mislimo 'neće se na nama trošiti'? Na kome će?

Pravo i obaveza BiH i Bošnjaka je naoružavanje kako se nikad ne bi ponovila nespremnost iz 1992. A daj Bože da to oružje nikad ne upotrijebimo.

Pravo i obaveza Bošnjaka je da ne vjeruju slijepo u pomoć sa Zapada, jer su već jednom poslužili kao stražari đikanima pri činjenju genocida. Licemjerstvu odjeb.

Pravo i obaveza Bošnjaka je da se bave prošlošću jednako npr kao jevreji i da odbace optužbe zločinaca da se previše bave prošlošću. Žrtva je uvijek u pravu i izvršilac zločina mu neće zatvarati usta demagoškim pričama o slijepom gledanju u budućnost.

Pravo i obaveza Bošnjaka je da naprave strategiju sistemskog lobiranja za poništenje rezultata agresije i genocida temeljem presuda međunarodnih sudova, kao i promocije zaštite našeg naroda kao ugroženog u Evropi.

Da su Bošnjaci izvršili agresiju na Srbiju, počinili genocid nad Srbima, utrpali im svoj entitet i ponižavali ih kao većinu, Srbi bi taj problem davno politički riješili na način da Bošnjaka ne ostane ni u tragovima. Zato, dosta je defanzive i diletantizma, riješimo se SDA i zahtjevajmo od koalicije SDP-GS-nezavisni da naprave i provedu strategiju normalizacije države putem svepodržane eliminacije zaostalih agresorsko-genocidnih politika. Novce obezbjediti od prijateljskih zemalja i fondacija.
Najveca ti je prijetnja i opasnost po BiH masovan odliv ljudi koji se zadugo nece zaustaviti.

Ko ce ti ratovati? Dede i nane sa opancima ili ova djecurlija koja svrsava na Acu Lukasa i slicne? :-)

Od rata nema nista drug. Poklopljen si sa svih strana krenuvsi od Nato-a sa svojim bazama, pa do MMF-a koji drzi u saci ovu drzavu. Ako mislis da iole malo prozivis necega lijepoga pasos u ruke pa gdje stignes. Kratak je zivot da bi se potrosio na Balkanske ludorije.
ušće
Posts: 1055
Joined: 27/05/2009 20:21

#47 Re: Naoružavanje ili nestanak

Post by ušće »

Sve što je Gvardijan Šumske najavljivao se vrlo brzo dogodilo...
Kod nas će čim otopli na Marijin dvoru protesti protiv SDA sa trobojkom i petokrakom ,parolama Tito dragi vidi šta nam rade ...veći se namah ... :mrgreen:
Mirno spavajte jebo Gvardijana on se samo slatko zahebava... :-)
User avatar
Streptokok
Posts: 3459
Joined: 27/10/2014 08:18

#48 Re: Naoružavanje ili nestanak

Post by Streptokok »

megaman4 wrote:[quo



Ko ce ti ratovati? Dede i nane sa opancima ili ova djecurlija koja svrsava na Acu Lukasa i slicne? :-)

.
svi oni kojima život bude draži od tomašice.
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#49 Re: Naoružavanje ili nestanak

Post by tandmand »

naši neprijatelji su se umorili ...
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40827
Joined: 29/06/2011 23:39

#50 Re: Naoružavanje ili nestanak

Post by dječak sa šibicama »

ono kad te drma testosteron, mlad a nejebica, negdje se treba ispucati, to je jos i ok

problem je kad na rat pozivaju sjede glave kojima se vise ne dize, onda smo po pravilu svi naebali
Post Reply