Željko (opet) za člana Predsjedništva

Post Reply
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14667
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#626 Re: Željko (opet) za člana Predsjedništva

Post by DaysleepeR »

To i jeste moja poenta, namjerno se medijski spinuje i od izbora za člana predsjedništva pravi fama kao o nekakvom "izboru predsjednika", gdje neinformisan glasač (takvih je preko 80%) misli da taj neki budući predsjednik može svakom u državi narediti šta da radi, a u stvarnosti, predjedništvo ima skoro pa samo protokolarno-diplomatske ovlasti.
Spin se pravi da bi raznorazni diletanti ispod radara završili na listama za parlamente, pa se onda narod čudom čudi ko izabra ovoga
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#627 Re: Željko (opet) za člana Predsjedništva

Post by hAZNADAR »

Sokira me malo Zeljko.

Odgovarajući na pitanje ima li nešto zbog čega bi mogao odustati od kandidature za člana Predsjedništva BiH - Željko Komšić je odgovorio potvrdno- "ako bi se usvojio Aprilski paket ustavnih promjena"!

http://www.6yka.com/novost/135148/komsi ... kom-paketu

Valjda i sam zna sve zamke koje nosi aprilski.
Ili onako samo kaze znajuci da aprilski niko nece vratiti.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#628 Re: Željko (opet) za člana Predsjedništva

Post by putokaz1 »

Čak i Bakir Izetebegovićm,sin Alije,muž Sebije ZNA da Željko neće pobjediti
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#629 Re: Željko (opet) za člana Predsjedništva

Post by mO k3 »

Sto su glasniji ovih iz HDZ uvez kandidature Z.K., to je bolje za Zeljka :)
zato ih podrzavam u svim :mrgreen:
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#630 Re: Željko (opet) za člana Predsjedništva

Post by putokaz1 »

mO k3 wrote:Sto su glasniji ovih iz HDZ uvez kandidature Z.K., to je bolje za Zeljka :)
zato ih podrzavam u svim :mrgreen:
Ma radije ću Lijanovića zaokružit nego Željka
Nema Raguža kandidata samo Hrvati Protiv Dijela Bošnjaka
HDZ Protiv SDP(pola SDP)
HDZ+TZV Hrvatska Oporba u BH su jači od SDP(Ne kompletnog)
Mirza007
Posts: 2753
Joined: 02/04/2014 23:26

#631 Re: Željko (opet) za člana Predsjedništva

Post by Mirza007 »

putokaz1 wrote:
mO k3 wrote:Sto su glasniji ovih iz HDZ uvez kandidature Z.K., to je bolje za Zeljka :)
zato ih podrzavam u svim :mrgreen:
Ma radije ću Lijanovića zaokružit nego Željka
Nema Raguža kandidata samo Hrvati Protiv Dijela Bošnjaka
HDZ Protiv SDP(pola SDP)
HDZ+TZV Hrvatska Oporba u BH su jači od SDP(Ne kompletnog)
Grijesis.
Ako se kandidira, pomesce ostale kandidate ubjedljivo. I to ne da bi se "napakostilo Hrvatima", nego da se smanji mogucnost blokade Predsjednistva.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#632 Re: Željko (opet) za člana Predsjedništva

Post by putokaz1 »

Ako se kandidira, pomesce ostale kandidate ubjedljivo. I to ne da bi se "napakostilo Hrvatima", nego da se smanji mogucnost blokade Predsjednistva.[/quote]
Koje kandidate će pomesti u Posušju,Livnu,Žepču,Mostaru(Zapadni dio),Neumu ...itd
User avatar
malakh
Posts: 7182
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#633 Re: Željko (opet) za člana Predsjedništva

Post by malakh »

samo u sarajevu i tuzli će dobiti veliki broj glasova, da će mu iz ostalih gradova biti potrebna mizerija da bude izabran u predsjedništvo.

a kakvu kampanju je poveo hdz protiv njega, ne bi me čudilo da se i u većinskim hrvatskim gradovima određeni procenat hrvata ne odluči da glasa za njega. iz revolta. nisu oni toliko blesavi koliko ih čović smatra blesavim i naivnim.

a ti @putokaz malo proguglaj, mani se hafizove demagogije.
User avatar
JBT
Posts: 5003
Joined: 20/11/2002 00:00
Location: Korea

#634 Re: Željko (opet) za člana Predsjedništva

Post by JBT »

I sam Zeljko bi odustao od kandidature da se kandiduje neko drugi ko bi odnose u Predsjednistvu doveo na 2 vs. 1 za probosanskohercegovacke snage. Ma odakle dolazio.
Naivno je ocekivati da ce Bosanci i Hercegovci dozvoliti da im se svezu ruke da se ne bi mogli braniti od onih koji ih zele unistiti poput nastojanja u periodu 92-95.
Last edited by JBT on 07/02/2018 00:02, edited 1 time in total.
Mirza007
Posts: 2753
Joined: 02/04/2014 23:26

#635 Re: Željko (opet) za člana Predsjedništva

Post by Mirza007 »

malakh wrote: a ti @putokaz malo proguglaj, mani se hafizove demagogije.
Putokaz je na pogresnom putu.
Ja bih ga uputio na Ustav BiH, clan V - Predsjednistvo.
Clana Predsjednistva - Hrvata biraju glasaci. Svaki glas isto vrijedi bio on iz Sarajeva, Mostara, Zepca, Zenice, Sirokog, Tuzle itd.
Pobjednik je onaj koji osvoji najveci broj glasova. Sta je nejasno?
User avatar
horkesh
Posts: 3380
Joined: 31/03/2008 10:15

#636 Re: Željko (opet) za člana Predsjedništva

Post by horkesh »

JBT wrote:I sam Zeljko bi odustao od kandidature da se kandiduje neko drugi ko bi odnose u Predsjednistvu doveo na 2 vs. 1 za probosanskohercegovacke snage. Ma odakle dolazio.
Naivno je ocekivati da ce Bosanci i Hercegovci dozvoliti da im se svezu ruke da se ne bi mogli braniti od onih koji ih zele unistiti poput nastojanja u periodu 92-95.
A eto, imali smo " 2 vs. 1" od 2006. do 2014. I? Šta smo dobili?
User avatar
JBT
Posts: 5003
Joined: 20/11/2002 00:00
Location: Korea

#637 Re: Željko (opet) za člana Predsjedništva

Post by JBT »

Nisu nas velikosrspsko-hrvatske snage rastrgale.
User avatar
horkesh
Posts: 3380
Joined: 31/03/2008 10:15

#638 Re: Željko (opet) za člana Predsjedništva

Post by horkesh »

JBT wrote:Nisu nas velikosrspsko-hrvatske snage rastrgale.
Nikad se tog rastrzavanja nisam ni bojao, Predsjedništvo BiH ima većinom samo protokolarne fukncije (osim vanjske politike i OS BiH, ali i to se može zaobići).

Ne brinem se ja za njih, SDA će sutra tu istu "državu" prodati za 100 uhljebljenja na budžet.
User avatar
JBT
Posts: 5003
Joined: 20/11/2002 00:00
Location: Korea

#639 Re: Željko (opet) za člana Predsjedništva

Post by JBT »

Pa ako ti ne vidis desetljetnja nastojanja srpskog clana Predsjednistva i visegodisnja nastojanja predsjedavajuceg na razbijanju BiH kroz nake insinuacije tipa islamske drzave i paintboll klubova, sto je produzetak ratnih aspiracija kako unutrasnjih tako i inozemnih naviranja, onda je do tebe.
Slazem se da se tu ne moze puno uraditi sa njihove strane, ali nije na odmet da bude 2:1 za Bosance i Hercegovce.
User avatar
horkesh
Posts: 3380
Joined: 31/03/2008 10:15

#640 Re: Željko (opet) za člana Predsjedništva

Post by horkesh »

JBT wrote:Pa ako ti ne vidis desetljetnja nastojanja srpskog clana Predsjednistva i visegodisnja nastojanja predsjedavajuceg na razbijanju BiH kroz nake insinuacije tipa islamske drzave i paintboll klubova, sto je produzetak ratnih aspiracija kako unutrasnjih tako i inozemnih naviranja, onda je do tebe.
Slazem se da se tu ne moze puno uraditi sa njihove strane, ali nije na odmet da bude 2:1 za Bosance i Hercegovce.
A eto, do mene je. Ja ti samo govorim da je bilo 2:1 s "naše" strane punih osam godina i, realno, u čemu je bila razlika u odnosu na danas. Čovke je pričao isto i tada kao i danas, samo je Komšić imao priliku da više puta lupi šakom od stol i kaže "no pasaran".

Konkretne koristi u nezanemarivom periodu od osam godina za probosance/Bošnjake nije bilo.
User avatar
zunazu
Posts: 1429
Joined: 02/11/2014 11:20

#641 Re: Željko (opet) za člana Predsjedništva

Post by zunazu »

horkesh wrote:Konkretne koristi u nezanemarivom periodu od osam godina za probosance/Bošnjake nije bilo.
Jeste bilo koristi, jer nije isto kad neko samo laje i kad ga gledaš kako ti s pozicije razgrađuje državu. I nije dobro što je Željko neaktivan, ali je bolje nego da je neko s te funkcije pogrešno aktivan. Bolje ostati na nuli, nego padati u minus.

Druga korist, koja se zanemaruje, a itekako je bitna, jeste mentalno stanje građana. Velike posljedice ostavi kad ti neko s državne funkcije ruši tu istu državu, ako si čovjek mora to da te malo jede. Zato je bitan svaki "željko", zato je po meni bio bitan i SDP, jer su to jedine četiri godine neke vlasti da glavne teme nisu bile "raspad BiH" i "otcjepljenje RS". Povratkom na troetničku šizofreniju sve se to vratilo u novom, mutiranom obliku, i ostavlja grozne posljedice po zdravlje ljudi. Narod ovdje nikad nije bio toliko smrknut, a to je rezultat svakodnevnog trovanja iz vrha i stvaranje osjećaja bezizlaznosti. Zato se iseljavamo, zato je puno samoubistava, zato nam ništa ne ide, ni sport, ni nauka, jer bez čistog uma ništa ne može funkcionisati.
User avatar
JBT
Posts: 5003
Joined: 20/11/2002 00:00
Location: Korea

#642 Re: Željko (opet) za člana Predsjedništva

Post by JBT »

Nemam zelju da ti crtam jer ti to opet ne bi prihvatio. Nemam iluziju da cu pokolebati tvoje interese. Neka raja cita, bice selameta. Zbog raje cu ti reci: Kad je Komsic bio u Predsjednistvu onda je Covic istu pricu pricao, ali kao posljednji klosar. Ovako, kao sto je danas, ide covjek po svijetu kao Predsjedavajuci i laze o sopstvenoj drzavi da bi je osramotio i rasturio. Treba mu tu funkciju oduzeti jer ide na stetu vecine stanovnika, gradjana i naroda drzave ciji je Predsjedavajuci. Ako nista, sramota je da se takvim prikazujemo u civiliziranom svijetu kojem svi zajedno pripadamo. Covic je bruka prvo za sebe, pa za Hrvate u BiH, pa onda za citavu BiH.
User avatar
pecpec
Posts: 1494
Joined: 31/05/2017 14:54
Location: tu

#643 Re: Željko (opet) za člana Predsjedništva

Post by pecpec »

DrugaGimnazija wrote:Želim da postavim ovo pitanje u vezi kandidature Željka Komšića za člana Predsjednišva BiH:

Ima li pravo neko ko nije iz "stranke sa hrvatskim predznakom" da bude izabran u Predsjedništvo BiH?

Po meni je ovo pitanje veće od Komšića i odnosi se na osnovna prava i na izborni zakon. Imam osjećaj da su mnogi prihvatili ovu tro-podjelu vlasti i praktično zacementirali nacionalistički pogled na izbore. Meni je trenutni način izbora članova Predsjedništva bolji od ovih alternativa koje kruže, jer daje podršku kandidatima koji su prihvatljivi svima, a ne samo ekstremima.
Jel te to bakir poslo da temu otvoris?Sta fali sto se covjek opet kandidovo tvoj bake je 20 godina na vlasti pa nema tema bake se opet kandidovo.
User avatar
zunazu
Posts: 1429
Joined: 02/11/2014 11:20

#644 Re: Željko (opet) za člana Predsjedništva

Post by zunazu »

JBT wrote:Kad je Komsic bio u Predsjednistvu onda je Covic istu pricu pricao, ali kao posljednji klosar. Ovako, kao sto je danas, ide covjek po svijetu kao Predsjedavajuci i laze o sopstvenoj drzavi da bi je osramotio i rasturio. Treba mu tu funkciju oduzeti jer ide na stetu vecine stanovnika, gradjana i naroda drzave ciji je Predsjedavajuci. Ako nista, sramota je da se takvim prikazujemo u civiliziranom svijetu kojem svi zajedno pripadamo. Covic je bruka prvo za sebe, pa za Hrvate u BiH, pa onda za citavu BiH.
Sve se slažem.
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#645 Re: Željko (opet) za člana Predsjedništva

Post by cyprus »

hAZNADAR wrote:Valjda i sam zna sve zamke koje nosi aprilski.
:lol: :lol: :lol:

Ne znam zašto, al ova priča o aprilskom i raspadu države me podsjeća na priču o vakcinama i autizmu :roll:
User avatar
malakh
Posts: 7182
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#646 Re: Željko (opet) za člana Predsjedništva

Post by malakh »

horkesh wrote:
A eto, imali smo " 2 vs. 1" od 2006. do 2014. I? Šta smo dobili?
dobio si bilo kakvu sigurnost da se država neće rušiti od njenog "vrha" ili ti ga od njene glave. mogu garantirati da od 2014. godinu u to nisi siguran.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#647 Re: Željko (opet) za člana Predsjedništva

Post by putokaz1 »

Dodik već sjedi u Predsjedništvu šta fali da mu se pridruži njegov drug još iz vremena Komunizma,navijač Veleža
User avatar
Thorgerson
Posts: 8549
Joined: 15/04/2015 11:26

#648 Re: Željko (opet) za člana Predsjedništva

Post by Thorgerson »

JBT wrote:Pa ako ti ne vidis desetljetnja nastojanja srpskog clana Predsjednistva i visegodisnja nastojanja predsjedavajuceg na razbijanju BiH kroz nake insinuacije tipa islamske drzave i paintboll klubova, sto je produzetak ratnih aspiracija kako unutrasnjih tako i inozemnih naviranja, onda je do tebe.
Slazem se da se tu ne moze puno uraditi sa njihove strane, ali nije na odmet da bude 2:1 za Bosance i Hercegovce.
2:1 nece nikad bit'

SDA ne radi na drzavnosti BiH. Njih za to boli neka stvar. Sta je to uradio Bakir za drzavu? Svako malo lizao čmar Erdoganu? To je ono drzavnicki bas...
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#649 Re: Željko (opet) za člana Predsjedništva

Post by Maraschino »

Komšić: Čović bi zbog poređenja građanskog i islamskog trebao dobiti jedinicu iz logike
Nek si mu se nagovorio. :lol:
User avatar
malakh
Posts: 7182
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#650 Re: Željko (opet) za člana Predsjedništva

Post by malakh »

Maraschino wrote:
Komšić: Čović bi zbog poređenja građanskog i islamskog trebao dobiti jedinicu iz logike
Nek si mu se nagovorio. :lol:
"Mislim da je čak i Dragan Čovic svjestan kakvu je besmislicu izgovorio. Pogledajte samo logičku konstrukciju rečenice i sami ćete zaključiti da sve što je rekao jeste kontradiktorno", smatra Komšić.

Dodaje da se, ako govorimo o građanskom konceptu države, podrazumjeva da je to sekularna država.

"Kako onda povezati sekularni moment s vjerskom islamskom državom? Mislim da bi, zbog ovakve rečenice, Čović dobio jedinicu u drugom razredu srednje škole iz predmeta logika", smatra Komšić.
Post Reply