Željko (opet) za člana Predsjedništva

Post Reply
PM72
Posts: 17794
Joined: 30/04/2012 16:54

#26 Re: Željko (opet) za člana Predsjedništva

Post by PM72 »

A zar se nadaš drugačijem izboru?
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#27 Re: Željko (opet) za člana Predsjedništva

Post by Hafis »

Nešto mi je rano kukuriknuo. Mislim da od tog nema ništa. Živi bili pa vidjeli.
Doduše, šteta ako se ne kandidira. To bi bio veliki poticaj za još bržim EU integracijama.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#28 Re: Željko (opet) za člana Predsjedništva

Post by Maraschino »

je li ovaj put komsic za bosnjackog clana predsjednistva?
User avatar
Krokodajl
Posts: 8237
Joined: 27/01/2016 12:36

#29 Re: Željko (opet) za člana Predsjedništva

Post by Krokodajl »

Najgora opcija bi bila, Željko se kandiduje i izgubi, a ovamo Zvizdić u stilu Erdogana pogazi nejač.
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#30 Re: Željko (opet) za člana Predsjedništva

Post by dezurni_ucenik »

O'zone wrote:Mislim da Komšićeva kandidatura što nekako navede i @krokodajl više šteti Bošnjacima nego Hrvatima. HDZ ne može izgubiti izbore u svom nacionalnom korpusu. SDA je na vagi da bi i mogla mada to ništa nije sigurno ali ovime se razvodnjava Bošnjačko glasačko tijelo što na ruku ide SDA da oni proguraju Zvizdića u Predsjedništvo preko svojih lojalista, što bi bilo katastrofa.

A inace ponuda za bosnjackog clana predsjednistva je fenomenalna, Zvizdic, Fahro, Niksic... ne znam ko tu vise ima, tako da mi je draze glas dati Komsicu da barem onog herceg klosara makne iz predsjednistva u narednih osam godina.
PM72
Posts: 17794
Joined: 30/04/2012 16:54

#31 Re: Željko (opet) za člana Predsjedništva

Post by PM72 »

Što jest - jest,Komšić je bolji i čovjek i patriota i od Zvizdića i od Fahra i od Nikšića...
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#32 Re: Željko (opet) za člana Predsjedništva

Post by spreca »

MOSALJOZE wrote:Da imamo mozga izabrali bi Raguža i mirna :bih:
ko zna sta bi bilo mada i ja mislim da je bolji izbor Raguz ali on se i ne kandiduje
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#33 Re: Željko (opet) za člana Predsjedništva

Post by dustaban »

Kad je riječ o ovom tokmaku sve sam više ubjeđen u teoriju zavjere - Komšić je sve ono šta Čoviću treba.
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#34 Re: Željko (opet) za člana Predsjedništva

Post by bingov buraz »

Zasad imamo kandidature srpskog (Covic) i bosnjackog (Komsic) clana predsjednistva iz hrvatskog naroda :mrgreen:
Pluralizam za primjer
User avatar
undefined007
Posts: 1084
Joined: 13/05/2014 16:37

#35 Re: Željko (opet) za člana Predsjedništva

Post by undefined007 »

bingov buraz wrote:Zasad imamo kandidature srpskog (Covic) i bosnjackog (Komsic) clana predsjednistva iz hrvatskog naroda :mrgreen:
Pluralizam za primjer
Još Bošnjaci izaberu nekoga iz SZP (tipa Ivanić) i ne može bolje. Da se razumijemo sve je urađeno tako prošli put. :mrgreen:
Onda će SNSD tražiti promjene IZ jer neće nama "muslimani" birati predstavnike. :D
kolobok
Posts: 316
Joined: 30/12/2008 14:28

#36 Re: Željko (opet) za člana Predsjedništva

Post by kolobok »

PM72 wrote:Znači,Čović ima ekskluzivno pravo na naziv "Hrvat" a ostali jok.
Nije bit u nazivu "Hrvat" nego u volji biračkog tijela koje član predsjedništva treba predstavljati.

A Komšićeva kandidatura Čoviću dođe kao kec na desetku. Pored takvog poklona, kampanja mu ni ne treba.
User avatar
undefined007
Posts: 1084
Joined: 13/05/2014 16:37

#37 Re: Željko (opet) za člana Predsjedništva

Post by undefined007 »

Pa svakako mu ne treba, bar za člana Predsjedništva, eto odmah uštede. :mrgreen:
User avatar
House
Posts: 46747
Joined: 17/03/2010 15:36

#38 Re: Željko (opet) za člana Predsjedništva

Post by House »

:thumbup: :bih:
PM72
Posts: 17794
Joined: 30/04/2012 16:54

#39 Re: Željko (opet) za člana Predsjedništva

Post by PM72 »

Aha...nešto ne primjetih posebne glasačke papire...
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#40 Re: Željko (opet) za člana Predsjedništva

Post by Maraschino »

kolobok wrote:
Nije bit u nazivu "Hrvat" nego u volji biračkog tijela koje član predsjedništva treba predstavljati.

A Komšićeva kandidatura Čoviću dođe kao kec na desetku. Pored takvog poklona, kampanja mu ni ne treba.
Hrvati ce svakako svoju volju izraziti kroz Covica ali sto je to nedovoljno, neka se zale Nailovoj materi.
Ja imam pravo da glasam za koga ja smatram da je dobar(Hrvat). Ko mi to moze zabraniti?
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#41 Re: Željko (opet) za člana Predsjedništva

Post by Better Man »

Šeljko da ima mozga imalo, ne bi se kandidovao. Moj glas nema. Ljevica mora nači nekog puno kvlitetnijeg i boljeg kandidata. Mislim da je vrijeme da se SDA izbaci iz predsjedništva.
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#42 Re: Željko (opet) za člana Predsjedništva

Post by bingov buraz »

A kakvu je to stetu napravio Covic,konkretnu mislim (osim sam sebi u ocima SAD i dijela EU zbog druzenja sa laktaskim kabadahijom).
Nije da on ne bi,naprotiv.Samo je to dokaz koliko je to beznacajna funkcija.
Treba ministarstva ganjat,.tu lezi snaga :mrgreen:
kolobok
Posts: 316
Joined: 30/12/2008 14:28

#43 Re: Željko (opet) za člana Predsjedništva

Post by kolobok »

Maraschino wrote: Ja imam pravo da glasam za koga ja smatram da je dobar(Hrvat). Ko mi to moze zabraniti?
Ustavni sud.
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#44 Re: Željko (opet) za člana Predsjedništva

Post by dezurni_ucenik »

Better Man wrote:Šeljko da ima mozga imalo, ne bi se kandidovao. Moj glas nema. Ljevica mora nači nekog puno kvlitetnijeg i boljeg kandidata. Mislim da je vrijeme da se SDA izbaci iz predsjedništva.

A koga ti predlazes da se glasa za bosnjackog clana?
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#45 Re: Željko (opet) za člana Predsjedništva

Post by spreca »

Covica ovih zadnjih 4 godine niko nije sjebo kao Dodig...ovo je odradio maestralno...njemu kao drug uopste nije potreban Covic, ali mu treba neko ko bi bio protiv Bosnjaka .....Covic je ovdje ispao dvorska luda ...jer u entitetu gdje velika manjina u odnosu na Bosnjake on uzeo da se kurci i to javno prkoseci Bosnjacima zato i pusi sad na svakom koraku pa i Kolinda radi njega....a na pocetku mandata mu je pruzena bila ruka i to vise nego sto treba....e sad ce dobiti kurcinu pa nek ide Dodigu plakat ali opet kazem Dodo je od njega napravio najveceg magrca u sluzbi velikosrpske stvari i politike
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#46 Re: Željko (opet) za člana Predsjedništva

Post by spreca »

kolobok wrote:
Maraschino wrote: Ja imam pravo da glasam za koga ja smatram da je dobar(Hrvat). Ko mi to moze zabraniti?
Ustavni sud.
Kako?...gdje to pise
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#47 Re: Željko (opet) za člana Predsjedništva

Post by Hafis »

U nekom takvom ''optimalnom'' scenariju, pod tim mislim da se Komšić se kandidira, HDZ bi imao vjerojatno najveću podršku u zadnjih svog biračkog tijela u zadnjih 15 godina. Komšić je magnet, neprocjenjivi biser za solidnu kampanju i HDZ bi ovaj put satrao svu moguću opoziciju, ako ikako i više i postoji.
Ne kažem da bi Ćović pobjedio Komšića, ali bi HDZ većim izlaskom hrvatskog glasačkog tijela na izbore, zasigurno povećao broj svojih mandata na svim razinama. S te strane bio bi u plusu.
Međutim, ostaju i druge opcije. Neophodno je intervenirati u Izborni zakon onom minimumu neophodnom za implementaciju rezultata, konkretno u Dom naroda.
Ako je ovo stvarno istina, HDZ bi trebao povući svoje prijedloge izmjene Izbornog zakona iz procedure, povući se sa svih mogućih pregovora oko te problematike i čekati da vidi kako će to sve završiti. Normalno svaki drugi ponuđeni prijedlog u startu odbacivati. Npr. kao što su ova dva trenutna prijedloga SDA i SDP/DF, koji ionako ne bi izdržali kušnju vitalnog nacionalnog interesa ili jedne najobičnije apelacije Ustavnom sudu.
Pa da vidimo kako će to sve izgledati u listopadu.
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#48 Re: Željko (opet) za člana Predsjedništva

Post by dezurni_ucenik »

Hafis wrote:U nekom takvom ''optimalnom'' scenariju, pod tim mislim da se Komšić se kandidira, HDZ bi imao vjerojatno najveću podršku u zadnjih svog biračkog tijela u zadnjih 15 godina. Komšić je magnet, neprocjenjivi biser za solidnu kampanju i HDZ bi ovaj put satrao svu moguću opoziciju, ako ikako i više i postoji.
Ne kažem da bi Ćović pobjedio Komšića, ali bi HDZ većim izlaskom hrvatskog glasačkog tijela na izbore, zasigurno povećao broj svojih mandata na svim razinama. S te strane bio bi u plusu.
Međutim, ostaju i druge opcije. Neophodno je intervenirati u Izborni zakon onom minimumu neophodnom za implementaciju rezultata, konkretno u Dom naroda.
Ako je ovo stvarno istina, HDZ bi trebao povući svoje prijedloge izmjene Izbornog zakona iz procedure, povući se sa svih mogućih pregovora oko te problematike i čekati da vidi kako će to sve završiti. Normalno svaki drugi ponuđeni prijedlog u startu odbacivati. Npr. kao što su ova dva trenutna prijedloga SDA i SDP/DF, koji ionako ne bi izdržali kušnju vitalnog nacionalnog interesa ili jedne najobičnije apelacije Ustavnom sudu.
Pa da vidimo kako će to sve izgledati u listopadu.

Zanimljiva opservacija, samo si zaboravio nesto. Vas nema ni 15%, a pricas o nekakvim satiranjima HDZ-a. Bosnjacko/bosanske stranke da su pametne da se udruze, da se stvori blok tih stranaka ej HDZ bi rasturen i naguzen pa bi se ti gospi u Medjugorju molio za bajku o izbornom zakonu.
User avatar
starii
Posts: 3301
Joined: 15/04/2007 13:49
Location: Tito partija, omladina akcija

#49 Re: Željko (opet) za člana Predsjedništva

Post by starii »

kad ce ovi sjahat s vlasti....
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#50 Re: Željko (opet) za člana Predsjedništva

Post by Better Man »

dezurni_ucenik wrote:
Better Man wrote:Šeljko da ima mozga imalo, ne bi se kandidovao. Moj glas nema. Ljevica mora nači nekog puno kvlitetnijeg i boljeg kandidata. Mislim da je vrijeme da se SDA izbaci iz predsjedništva.

A koga ti predlazes da se glasa za bosnjackog clana?
Npr. Denis Bećirović.
Post Reply