Hrvatska i Hrvati nasuprot Srbije i Srba na klixu

Locked
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#201 Re: Hrvatska i Hrvati nasuprot Srbije i Srba na klixu

Post by LBVIEW »

exliberal-ex wrote:
zavrzlama wrote:O hrvatima se vise pise jer postoji velika sansa da ce vratiti interesima BIH a ne interesima velikosrpske politike.. Dok se o srbima nema potrebe puno pisati jer je satanizacija istih od strane srbije davno zavrsena pa se pisanje o srpskoj politici u BIH vise svodi na tragikomiku....

Bosnjaci u BIH hrvatima idalje vide prijatelje i kjluc opstanka BIH pa se i bave njima vise nego srbima jer nije mali broj hrvata koji su protiv hdz politike a nije ni mali broj hdz biraca koji bi sutra promijenili odnos prema BIH kad dodje mig iz zagreba ili zapada.
Vidis to je greska bosnjacke politike
Hrvati i hrvatska politika su od WWI gledali na bosnu kao teritoriju koje bi trebala da im pripadne cijela ili barem jedan dio.
Ko je pripojio bosnu u WWII srbija ili hrvatska?, ko je smatrao da je bosna dio banovine...tako i u zadnjem ratu, nisu hrvati stali uz bosnjake sto su ih volili nego sto su htjeli da sprijece bosnjake da se okrenu srbima. Kad je taj cilj postignut onda je okrenuta prica....hrvati nisu nikad odustali od herceg bosne, i dan danas mozes da cujes da se vasingtonski sparazum nije implementirao kako treba .....
Ma jasno je to, samo sta je bila alternativa, da nije mozda "jedan narod u nestanak"?
I Srbi i Hrvati, da se lazemo i glumatamo politicku korektnost, Bosnjake uopce nisu smatrali politickih faktorom koji i ima pravo sopstvene interese, strahove i sl.
S obzirom na historijski srpsko-bosnjacki antagonizam i spiralu zlocina jos od srpskih ustanaka,koji su kulminirali u II Svjetskom ratu, nema tog Boga, a kamoli bosnjackog politicara koji bi Bosnjake natjerao u rov, rame uz rame, s raznoraznih orlovima, knindzama i arkanovcima. Znas, nemaju samo Srbi historijsko pamcenje i nije samo nad Srbima pocinjen genocid u II Svjetskom ratu.
Srbi u dolini Une, vecinski bosnjackom, 90-te porucuju kako ista nece biti granica, a Bosnjake jel'te ko jebe. :-)
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#202 Re: Hrvatska i Hrvati nasuprot Srbije i Srba na klixu

Post by Fudo387 »

Sto se tice ovih klixovih sprskohrvatskih seratora, manje vise, ne zna se koji su gori i dosadniji. Ima dva covjeka da valja, ovo ostalo, alasalmet, bizi goni. Doduse, ni Bosnjama nije mane.
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#203 Re: Hrvatska i Hrvati nasuprot Srbije i Srba na klixu

Post by exliberal-ex »

LBVIEW wrote:
exliberal-ex wrote:
Vidis to je greska bosnjacke politike
Hrvati i hrvatska politika su od WWI gledali na bosnu kao teritoriju koje bi trebala da im pripadne cijela ili barem jedan dio.
Ko je pripojio bosnu u WWII srbija ili hrvatska?, ko je smatrao da je bosna dio banovine...tako i u zadnjem ratu, nisu hrvati stali uz bosnjake sto su ih volili nego sto su htjeli da sprijece bosnjake da se okrenu srbima. Kad je taj cilj postignut onda je okrenuta prica....hrvati nisu nikad odustali od herceg bosne, i dan danas mozes da cujes da se vasingtonski sparazum nije implementirao kako treba .....
Ma jasno je to, samo sta je bila alternativa, da nije mozda "jedan narod u nestanak"?
I Srbi i Hrvati, da se lazemo i glumatamo politicku korektnost, Bosnjake uopce nisu smatrali politickih faktorom koji i ima pravo sopstvene interese, strahove i sl.
S obzirom na historijski srpsko-bosnjacki antagonizam i spiralu zlocina jos od srpskih ustanaka,koji su kulminirali u II Svjetskom ratu, nema tog Boga, a kamoli bosnjackog politicara koji bi Bosnjake natjerao u rov, rame uz rame, s raznoraznih orlovima, knindzama i arkanovcima. Znas, nemaju samo Srbi historijsko pamcenje i nije samo nad Srbima pocinjen genocid u II Svjetskom ratu.
Srbi u dolini Une, vecinski bosnjackom, 90-te porucuju kako ista nece biti granica, a Bosnjake jel'te ko jebe. :-)
sta je bila alternativa....vjeruj mi da neznam

sad da se mogu vratit u 90 i da sam na pozicij koju je imao alija i jos da znam sta ce se desit opet nebi znao sta da uradim

ja samo kazem da mnogi bosnjaci skoro pa slijepo vjeruju i trce hrvatima ( njihovoj politici) iako je istorija vise nego puna primjera kako su se donosili prema bonjacima......
zavrzlama
Posts: 10307
Joined: 15/01/2006 18:35

#204 Re: Hrvatska i Hrvati nasuprot Srbije i Srba na klixu

Post by zavrzlama »

exliberal-ex wrote:
zavrzlama wrote:O hrvatima se vise pise jer postoji velika sansa da ce vratiti interesima BIH a ne interesima velikosrpske politike.. Dok se o srbima nema potrebe puno pisati jer je satanizacija istih od strane srbije davno zavrsena pa se pisanje o srpskoj politici u BIH vise svodi na tragikomiku....

Bosnjaci u BIH hrvatima idalje vide prijatelje i kjluc opstanka BIH pa se i bave njima vise nego srbima jer nije mali broj hrvata koji su protiv hdz politike a nije ni mali broj hdz biraca koji bi sutra promijenili odnos prema BIH kad dodje mig iz zagreba ili zapada.
Vidis to je greska bosnjacke politike
Hrvati i hrvatska politika su od WWI gledali na bosnu kao teritoriju koje bi trebala da im pripadne cijela ili barem jedan dio.
Ko je pripojio bosnu u WWII srbija ili hrvatska?, ko je smatrao da je bosna dio banovine...tako i u zadnjem ratu, nisu hrvati stali uz bosnjake sto su ih volili nego sto su htjeli da sprijece bosnjake da se okrenu srbima. Kad je taj cilj postignut onda je okrenuta prica....hrvati nisu nikad odustali od herceg bosne, i dan danas mozes da cujes da se vasingtonski sparazum nije implementirao kako treba .....
Sve stoji sto si napisao...Ali moras se sloziti sa cinjenicom da kroz istoriju koju si sam naveo,hrvatska politika nije kao glavni cilj imala biolosko unistenje bosnjaka,dok je srpska politika na prvo mjesto tokom ratova zadnjih 100-njak godina imala biolosko unistenje bosnjaka...ww2 i posljednja agresija na BIH...tako da bosnjaci svjesni da moraju zivjeti sa hrvatima ne odustaju od pokusaja da bih hrvate ne pretvore u ono sto su danas bih srbi...

BIH ce normalnom drzavom napraviti srbi...kako? pisali smo davno o tome.
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#205 Re: Hrvatska i Hrvati nasuprot Srbije i Srba na klixu

Post by exliberal-ex »

zavrzlama wrote:
exliberal-ex wrote:
zavrzlama wrote:O hrvatima se vise pise jer postoji velika sansa da ce vratiti interesima BIH a ne interesima velikosrpske politike.. Dok se o srbima nema potrebe puno pisati jer je satanizacija istih od strane srbije davno zavrsena pa se pisanje o srpskoj politici u BIH vise svodi na tragikomiku....

Bosnjaci u BIH hrvatima idalje vide prijatelje i kjluc opstanka BIH pa se i bave njima vise nego srbima jer nije mali broj hrvata koji su protiv hdz politike a nije ni mali broj hdz biraca koji bi sutra promijenili odnos prema BIH kad dodje mig iz zagreba ili zapada.
Vidis to je greska bosnjacke politike
Hrvati i hrvatska politika su od WWI gledali na bosnu kao teritoriju koje bi trebala da im pripadne cijela ili barem jedan dio.
Ko je pripojio bosnu u WWII srbija ili hrvatska?, ko je smatrao da je bosna dio banovine...tako i u zadnjem ratu, nisu hrvati stali uz bosnjake sto su ih volili nego sto su htjeli da sprijece bosnjake da se okrenu srbima. Kad je taj cilj postignut onda je okrenuta prica....hrvati nisu nikad odustali od herceg bosne, i dan danas mozes da cujes da se vasingtonski sparazum nije implementirao kako treba .....
Sve stoji sto si napisao...Ali moras se sloziti sa cinjenicom da kroz istoriju koju si sam naveo,hrvatska politika nije kao glavni cilj imala biolosko unistenje bosnjaka,dok je srpska politika na prvo mjesto tokom ratova zadnjih 100-njak godina imala biolosko unistenje bosnjaka...ww2 i posljednja agresija na BIH...tako da bosnjaci svjesni da moraju zivjeti sa hrvatima ne odustaju od pokusaja da bih hrvate ne pretvore u ono sto su danas bih srbi...

BIH ce normalnom drzavom napraviti srbi...kako pisali smo davno o tome.
stoji sto kazes
samo postoji razlika zasto se to desavalo, hrvatska je relativno kratko vrijeme bila pod otomanskom vlascu i samim tim nisu bili izlozeni kao sto su bili srbi, da hrvati imaju cele kulu recimo u zadru kao sto srbi imaju u nisu....kad razgovaramo o tadasnjem vremenu moramo se prebacit na tadasnji sistem i sta je bilo normalno a ne sta je sad

sa druge strane bosnjaci su placali cijenu hrvatskih zlocina preba srbima ( iako sam nisu bili toliko bili umjesani u iste)
znas i sam da su ustase znali da nabiju fesove pa odu da pobiju srpska sela po istocnoj bosni i hercegovini...srbi zauzvrat pobiju muslimanska u odmazdi....

Isto tako hrvatska je otvoreno vrsila vojno pripajanje bosne u WWII ( u okviru banovine muslimani su bili hrvatsko cvijece) o zadnjem ratu i masovnom slanju jedinica kao sto je i dokazano u hagu ( a znali smo svi to i prije) netreba da pricamo

Bosna ce da prozivi kad se srbi i bosnjaci dogovore, znam da ce neki reci a sta sa hrvatima ali realno govoreci njihov uticaj je dosta minoran , sto se mogu zahvalit Tudjmanu koji ih je zamjenio za krajiske srbe
User avatar
Lincoln-Burrows
Posts: 7537
Joined: 22/01/2008 18:17

#206 Re: Hrvatska i Hrvati nasuprot Srbije i Srba na klixu

Post by Lincoln-Burrows »

exliberal-ex wrote:
stoji sto kazes
samo postoji razlika zasto se to desavalo, hrvatska je relativno kratko vrijeme bila pod otomanskom vlascu i samim tim nisu bili izlozeni kao sto su bili srbi, da hrvati imaju cele kulu recimo u zadru kao sto srbi imaju u nisu....kad razgovaramo o tadasnjem vremenu moramo se prebacit na tadasnji sistem i sta je bilo normalno a ne sta je sad

sa druge strane bosnjaci su placali cijenu hrvatskih zlocina preba srbima ( iako sam nisu bili toliko bili umjesani u iste)
znas i sam da su ustase znali da nabiju fesove pa odu da pobiju srpska sela po istocnoj bosni i hercegovini...srbi zauzvrat pobiju muslimanska u odmazdi....

Isto tako hrvatska je otvoreno vrsila vojno pripajanje bosne u WWII ( u okviru banovine muslimani su bili hrvatsko cvijece) o zadnjem ratu i masovnom slanju jedinica kao sto je i dokazano u hagu ( a znali smo svi to i prije) netreba da pricamo

Bosna ce da prozivi kad se srbi i bosnjaci dogovore, znam da ce neki reci a sta sa hrvatima ali realno govoreci njihov uticaj je dosta minoran , sto se mogu zahvalit Tudjmanu koji ih je zamjenio za krajiske srbe
Nisam očekivao od tebe ove konstrukcije o ubijanjima i fesovima u istočnoj Bosni jer ona ničim nisu dokumentirana
kao takva kakvim ih opisuješ pa onda ovo pripajanje u ww2 nije bilo protiv Bošnjaka to je bila tzv NDH.
Sve skupa jako slabo potrkijepljeno podacima ili bilo čime.
Čuj kad se Srbi i Bošnjaci dogovore, načekali bi se svi skupa.
El malagueño
Posts: 332
Joined: 04/06/2013 20:26

#207 Re: Hrvatska i Hrvati nasuprot Srbije i Srba na klixu

Post by El malagueño »

exliberal-ex wrote:
zavrzlama wrote:
exliberal-ex wrote:

Vidis to je greska bosnjacke politike
Hrvati i hrvatska politika su od WWI gledali na bosnu kao teritoriju koje bi trebala da im pripadne cijela ili barem jedan dio.
Ko je pripojio bosnu u WWII srbija ili hrvatska?, ko je smatrao da je bosna dio banovine...tako i u zadnjem ratu, nisu hrvati stali uz bosnjake sto su ih volili nego sto su htjeli da sprijece bosnjake da se okrenu srbima. Kad je taj cilj postignut onda je okrenuta prica....hrvati nisu nikad odustali od herceg bosne, i dan danas mozes da cujes da se vasingtonski sparazum nije implementirao kako treba .....
Sve stoji sto si napisao...Ali moras se sloziti sa cinjenicom da kroz istoriju koju si sam naveo,hrvatska politika nije kao glavni cilj imala biolosko unistenje bosnjaka,dok je srpska politika na prvo mjesto tokom ratova zadnjih 100-njak godina imala biolosko unistenje bosnjaka...ww2 i posljednja agresija na BIH...tako da bosnjaci svjesni da moraju zivjeti sa hrvatima ne odustaju od pokusaja da bih hrvate ne pretvore u ono sto su danas bih srbi...

BIH ce normalnom drzavom napraviti srbi...kako pisali smo davno o tome.
stoji sto kazes
samo postoji razlika zasto se to desavalo, hrvatska je relativno kratko vrijeme bila pod otomanskom vlascu i samim tim nisu bili izlozeni kao sto su bili srbi, da hrvati imaju cele kulu recimo u zadru kao sto srbi imaju u nisu....kad razgovaramo o tadasnjem vremenu moramo se prebacit na tadasnji sistem i sta je bilo normalno a ne sta je sad

sa druge strane bosnjaci su placali cijenu hrvatskih zlocina preba srbima ( iako sam nisu bili toliko bili umjesani u iste)
znas i sam da su ustase znali da nabiju fesove pa odu da pobiju srpska sela po istocnoj bosni i hercegovini...srbi zauzvrat pobiju muslimanska u odmazdi....

Isto tako hrvatska je otvoreno vrsila vojno pripajanje bosne u WWII ( u okviru banovine muslimani su bili hrvatsko cvijece) o zadnjem ratu i masovnom slanju jedinica kao sto je i dokazano u hagu ( a znali smo svi to i prije) netreba da pricamo

Bosna ce da prozivi kad se srbi i bosnjaci dogovore, znam da ce neki reci a sta sa hrvatima ali realno govoreci njihov uticaj je dosta minoran , sto se mogu zahvalit Tudjmanu koji ih je zamjenio za krajiske srbe
Otomanska vlast je samo izgovor. Kakve veze ima lokalni srbin iz bijeljine sa cele kulom u nisu i kakve veze ima bosnjo iz zenice za turcima? Fol radi turaka poklase onoliki narod. Boze sacuvaj sta sve necu procitati.
User avatar
wonkaw
Posts: 505
Joined: 14/07/2015 18:19
Location: daleko od fukare i lopova, jos dalje od hodza i popova
Contact:

#208 Re: Hrvatska i Hrvati nasuprot Srbije i Srba na klixu

Post by wonkaw »

Lincoln-Burrows wrote:
exliberal-ex wrote:
stoji sto kazes
samo postoji razlika zasto se to desavalo, hrvatska je relativno kratko vrijeme bila pod otomanskom vlascu i samim tim nisu bili izlozeni kao sto su bili srbi, da hrvati imaju cele kulu recimo u zadru kao sto srbi imaju u nisu....kad razgovaramo o tadasnjem vremenu moramo se prebacit na tadasnji sistem i sta je bilo normalno a ne sta je sad

sa druge strane bosnjaci su placali cijenu hrvatskih zlocina preba srbima ( iako sam nisu bili toliko bili umjesani u iste)
znas i sam da su ustase znali da nabiju fesove pa odu da pobiju srpska sela po istocnoj bosni i hercegovini...srbi zauzvrat pobiju muslimanska u odmazdi....

Isto tako hrvatska je otvoreno vrsila vojno pripajanje bosne u WWII ( u okviru banovine muslimani su bili hrvatsko cvijece) o zadnjem ratu i masovnom slanju jedinica kao sto je i dokazano u hagu ( a znali smo svi to i prije) netreba da pricamo

Bosna ce da prozivi kad se srbi i bosnjaci dogovore, znam da ce neki reci a sta sa hrvatima ali realno govoreci njihov uticaj je dosta minoran , sto se mogu zahvalit Tudjmanu koji ih je zamjenio za krajiske srbe
Nisam očekivao od tebe ove konstrukcije o ubijanjima i fesovima u istočnoj Bosni jer ona ničim nisu dokumentirana
kao takva kakvim ih opisuješ pa onda ovo pripajanje u ww2 nije bilo protiv Bošnjaka to je bila tzv NDH.
Sve skupa jako slabo potrkijepljeno podacima ili bilo čime.
Čuj kad se Srbi i Bošnjaci dogovore, načekali bi se svi skupa.
UZP dokazano i presudjeno, a vi cekajte treci.... ev sad ce, prije katolickog bozica sigurno, tamo negdje 2854 ili nekih sto-tristo godina poslije :-)
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#209 Re: Hrvatska i Hrvati nasuprot Srbije i Srba na klixu

Post by exliberal-ex »

Lincoln-Burrows wrote:
exliberal-ex wrote:
stoji sto kazes
samo postoji razlika zasto se to desavalo, hrvatska je relativno kratko vrijeme bila pod otomanskom vlascu i samim tim nisu bili izlozeni kao sto su bili srbi, da hrvati imaju cele kulu recimo u zadru kao sto srbi imaju u nisu....kad razgovaramo o tadasnjem vremenu moramo se prebacit na tadasnji sistem i sta je bilo normalno a ne sta je sad

sa druge strane bosnjaci su placali cijenu hrvatskih zlocina preba srbima ( iako sam nisu bili toliko bili umjesani u iste)
znas i sam da su ustase znali da nabiju fesove pa odu da pobiju srpska sela po istocnoj bosni i hercegovini...srbi zauzvrat pobiju muslimanska u odmazdi....

Isto tako hrvatska je otvoreno vrsila vojno pripajanje bosne u WWII ( u okviru banovine muslimani su bili hrvatsko cvijece) o zadnjem ratu i masovnom slanju jedinica kao sto je i dokazano u hagu ( a znali smo svi to i prije) netreba da pricamo

Bosna ce da prozivi kad se srbi i bosnjaci dogovore, znam da ce neki reci a sta sa hrvatima ali realno govoreci njihov uticaj je dosta minoran , sto se mogu zahvalit Tudjmanu koji ih je zamjenio za krajiske srbe
Nisam očekivao od tebe ove konstrukcije o ubijanjima i fesovima u istočnoj Bosni jer ona ničim nisu dokumentirana
kao takva kakvim ih opisuješ pa onda ovo pripajanje u ww2 nije bilo protiv Bošnjaka to je bila tzv NDH.
Sve skupa jako slabo potrkijepljeno podacima ili bilo čime.
Čuj kad se Srbi i Bošnjaci dogovore, načekali bi se svi skupa.

Nemoj bolan zajebavat, potrazi malo pa ces naci kako su ustaske jedinice znale da nabiju fesove pa ulete u srpska sela pogotovo po hercegovini pa pobiju skoro sve ( "ostave" par da svjedoce da su to uradili muslimani iz ustasa)...onda srbi koji su bili u cetnicima ili partizanima naprave pokolj nad muslimanskim selima.

Ili ustase upadnu pa naprave pokolj pa se povuku na sigurnu distancu, muslimanska sela koja su bila naklonjena NDH ostanu bez zastite......

Nemoj da pomislis da negiram srpske zlocine prema muslimanskom stanovnistvu pogotovo po istocnoj bosni ali realno ustase su ne jednom zavalile muslimane i ostavile ih na milost i nemilost cetnicima

Realno da se srbi i bosnjaci dogovore hrvati bi bili fakat sabijeni na uzi prostor zapadne hercegovine , sa tim bi hrvatska bila najveci gubitnik sto znaci da bi radila sve sto je u njenoj moci da osigura svoj uticaj u zaledju dalmacije
User avatar
Kejn
Posts: 2630
Joined: 24/09/2016 12:24
Location: Sarajevo Temple Prime. U prvom safu

#210 Re: Hrvatska i Hrvati nasuprot Srbije i Srba na klixu

Post by Kejn »

HAHAH pa više je nas izginulo služeći Osmansku vojsku nego što je domaćih vlaha stradalo od ruke lokalnih poturčenih Bošnjaka begova i pravih Turaka.... pa nije nas 10 miliona na Balkanu već je vas 10 miliona
zavrzlama
Posts: 10307
Joined: 15/01/2006 18:35

#211 Re: Hrvatska i Hrvati nasuprot Srbije i Srba na klixu

Post by zavrzlama »

stoji sto kazes
samo postoji razlika zasto se to desavalo, hrvatska je relativno kratko vrijeme bila pod otomanskom vlascu i samim tim nisu bili izlozeni kao sto su bili srbi, da hrvati imaju cele kulu recimo u zadru kao sto srbi imaju u nisu....kad razgovaramo o tadasnjem vremenu moramo se prebacit na tadasnji sistem i sta je bilo normalno a ne sta je sad

sa druge strane bosnjaci su placali cijenu hrvatskih zlocina preba srbima ( iako sam nisu bili toliko bili umjesani u iste)
znas i sam da su ustase znali da nabiju fesove pa odu da pobiju srpska sela po istocnoj bosni i hercegovini...srbi zauzvrat pobiju muslimanska u odmazdi....

Isto tako hrvatska je otvoreno vrsila vojno pripajanje bosne u WWII ( u okviru banovine muslimani su bili hrvatsko cvijece) o zadnjem ratu i masovnom slanju jedinica kao sto je i dokazano u hagu ( a znali smo svi to i prije) netreba da pricamo

Bosna ce da prozivi kad se srbi i bosnjaci dogovore, znam da ce neki reci a sta sa hrvatima ali realno govoreci njihov uticaj je dosta minoran , sto se mogu zahvalit Tudjmanu koji ih je zamjenio za krajiske srbe.
@exliberal

Postoji ogromna razlika izmedju bosnjackog pogleda na hrvate i na srbe...da krenem redom:

Bosnjacima da hrvati nanesu 10x vise stete nego srbi ce na kraju iz interesnih razloga opet prije u savez sa hrvatima nego srbima...zasto?

a) Hrvatska i BIH hrvati su okrenuti zapadu(Nato,Vatikan)i BIH iskljucivo zavisi od interesa zapada.
b)Srbiji i BIH srbima ni u kojoj opciji ne odgovara BIH u svojim granicama,sto automatski dovodi u pitanje bioloski opstanak bosnjaka kao naroda.
c)Hrvatska je interesni neprijatelj BIH a srbija ideoloski....interes je promjenljiv a ideologija ne.
d)savez bosnjaka i srba protiv bih hrvata ne bi niko podrzao osim srbije i rusije.
e)BIh hrvati danas nemaju problem sa BIH nego sa bosnjacima,dok bih srbi imaju problem i sa bosnjacima i sa BIH pogotovo.
f)Interes hrvatske za nestankom BIH je uopla manji nego interes srbije za nestankom BIH.....hrvatska neki buduci treci entitet u BIH bi prihvatila i kao trajni entitet u drzavi BIH,dok srbija nikad nije prihvatila da je rs samo entitet u suverenoj drzavi BIH.
g) Okupacija BIH od strane Hrvatske ne znaci i potpuni bioloski nestanak bosnjaka,,,dok okupacija od strane srbije je 100%
nestanak bosnjaka(dokaza zadnja agresija na BIH i danasnji rs)
h)danas ne mali broj hrvata zivi sa bosnjacima ravnopravno,dok u rs je bosnjak gradjanin 10 reda..

Bosnjaci ni u kojoj opciji nece biti u savezu sa srbima u BIH jer kod srba vazi ideologija "krvi i tla" srbi su u dejtonu previse dobili da im se isplati ikakav savez sa bosnjacima,jedino bi usli u lazni savez sa bosnjacima u cilju podjele BIH..Na kraju balade ,hrvati u bih ce doci tobe,a bih srbi ce sagoriti ekonomski i demografski toliko da ce spas za svoj opstanak kao politickog faktora u BIH izabrati jacanje BIH...znam nekom nestvarno zvuci ali su srbi pragamatican narod,znaju i rucnu povuc.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#212 Re: Hrvatska i Hrvati nasuprot Srbije i Srba na klixu

Post by Alfons Kauders »

Lincoln-Burrows wrote:
Alfons Kauders wrote:
Ja bih rekao da je ravnopravnost u BiH postojala do preuzimanja vlasti od strane SDA, SDS i HDZ. A to za Barrya vidite s njim. Osim ako nije iz Kalesije, ja s njim nemam nista. Usput bi bilo dobro objasniti cijeloj Hrvatskoj i dobrom dijelu Hrvata u BiH da Praljka i Prlica nisu osudili Bosnjaci, vec Tribunal u Hagu, jer vidim da i po tom pitanju ima nejasnoca. :)
Amandmani su nametnuti silom kao uostalom i sve prije toga samo
što su ti nesretni amandmani imali efekt kontra onog koji su OHR priželjkivali.

A ovo drugo t.j. objašnjavati da Bošnjaci nisu osudili nikoga od navedenih je
"misija" koju ja i provodim na svim forumima pa tako i ovom. Samo postoji jedna
druga stvar koju ja ne mogu promjeniti a to je pravednost suda.
Odluke suda se moraju poštovati kako god, ne možeš poštovati Hag a ne
poštovati Ustavni sud ili presudu kantonalnog suda.


Sve ili ništa Image
Da, nametnuti su silom, međunarodnom silom. Bošnjaci ih nisu nametali. Bošnjaci nisu OHR ni PIC, a pogotovo ne UN i EU.

Što se tiče suda i osuđivanja, hvala ti što pokušavaš objasniti, ali gubiš vrijeme sve dok je narativ hrvatske politike suprotan. Da ne ulazimo u sve gadosti koje su se mogle čuti iz Hrvatske i dijelova BiH nakon Praljka, mislim da je očito da je hrvatska politika, pa čak i Hrvati kao kolektivitet, odlučila da svoje probleme oko "pravednosti suda" fakturiše Bošnjacima.

Dobro, tu su Mesić i Pusić, ali nikako da neko bitan u Hrvatskoj kaže: "Stanite malo, pa valjda je za ovo kriv Tuđman, a ne žrtve i svjedoci njegovog zločina?"

Vidiš, kad se odgovornost za sve probleme uporno prebacuje na određenu etničku grupu, onda se ne mogu graditi zdravi odnosi. Danas, hrvatska javnost Bošnjake samo što ne krivi i za elementarne nepogode.

- Nema Pelješkog mosta? Bošnjaci nas zajebali
- Presuda za ratne zločine? Bošnjaci potkupili sud
- Sigurnosne prijetnje? Bošnjaci su teroristi
- Gužve na granicama? Bošnjaci su nam susjedi, pa jebu i nas zbog njih
- Njemačka najavi nešto što ne odgovara Hrvatima? Hajmo kriviti Erdogana kad već ne možemo Bošnjake
- BiH nije u EU? Bošnjaci neće u EU, draža im Turska

Oprosti stari, ali ovo je histerija. Kolektivna i opasna histerija. Nema tu ni trunke dobre volje i dobrih namjera, već čista mržnja, i to mržnja koja je usmjerena protiv naroda, ne politike, već naroda. Ta duboko usađena netrpeljivost prema drugom i drugačijem je u ratu koštala moj narod. U miru najviše košta tvoj narod, ne samo u Bosni, već i Hrvatskoj.
Odluke suda se moraju poštovati kako god, ne možeš poštovati Hag a ne poštovati Ustavni sud ili presudu kantonalnog suda.
Ali obrnuto, naravno, ne važi? Recimo, ne moraju se poštovati odluke Haga ili Evropskog Suda za Ljudska Prava, jer se ne dopadaju većini Hrvata, ali Bošnjo bi morao poštovati odluku Ustavnog Suda BiH koja ide na ruku Hrvatima. Slična logika kao s arbitražom u Piranskom - ako nam se odluka ne dopada, nećemo je prihvatiti, jer nam se može. Mi smo Hrvati, jebeš sud, EU i Slovence!

Kao što vidimo, taj odnos prema susjedima nije rezervisan samo za Bošnjake. Naprotiv, Hrvatska je trenutno upletena u ozbiljne ekonomske, političke i granične sprove sa svim susjedima osim Crne Gore. Izgleda da je problem u svima, samo ne u Hrvatskoj. A gle slučajnosti, sve navedeno važi i za Srbiju. Ni s kim dobri, a za sve im kriv neko drugi umjesto njih samih.

Cijelu planetu zaboli kurac šta pričaju Srbija i Hrvatska, pa bujrum, hajde da vidimo tu anarhiju i balvane. Nikog bolan ne boli kurac za blokadama i prijetnjama, a neki im se i raduju.

Sretna Nova kolega! :)
User avatar
Lincoln-Burrows
Posts: 7537
Joined: 22/01/2008 18:17

#213 Re: Hrvatska i Hrvati nasuprot Srbije i Srba na klixu

Post by Lincoln-Burrows »

Alfons Kauders wrote:
Odluke suda se moraju poštovati kako god, ne možeš poštovati Hag a ne poštovati Ustavni sud ili presudu kantonalnog suda.
Ali obrnuto, naravno, ne važi? Recimo, ne moraju se poštovati odluke Haga ili Evropskog Suda za Ljudska Prava, jer se ne dopadaju većini Hrvata, ali Bošnjo bi morao poštovati odluku Ustavnog Suda BiH koja ide na ruku Hrvatima. Slična logika kao s arbitražom u Piranskom - ako nam se odluka ne dopada, nećemo je prihvatiti, jer nam se može. Mi smo Hrvati, jebeš sud, EU i Slovence!

Kao što vidimo, taj odnos prema susjedima nije rezervisan samo za Bošnjake. Naprotiv, Hrvatska je trenutno upletena u ozbiljne ekonomske, političke i granične sprove sa svim susjedima osim Crne Gore. Izgleda da je problem u svima, samo ne u Hrvatskoj. A gle slučajnosti, sve navedeno važi i za Srbiju. Ni s kim dobri, a za sve im kriv neko drugi umjesto njih samih.

Cijelu planetu zaboli kurac šta pričaju Srbija i Hrvatska, pa bujrum, hajde da vidimo tu anarhiju i balvane. Nikog bolan ne boli kurac za blokadama i prijetnjama, a neki im se i raduju.

Sretna Nova kolega! :)
Sretna Nova i tebi,

stvarno ne znam kako si uspio ovo iskonstruirati na osnovu moje izjave,
stručnjak si za kompliciranje to ti moram priznati :thumbup:
Ako sam napisao da se odluke moraju poštivati onda se moraju poštivati
činile se one nekom pravedne ili ne.
Ti onda odjednom napišeš 'A obrnuto naravno ne važi?', šta obrnuto?
ako se moraju poštivati mislim na svih.

p.s.
Ja imam svoj stav i svoje mišljenje i slobodno to komentiraj.
User avatar
GeeTnT
Posts: 5738
Joined: 06/01/2015 10:15
Location: ...u krompiru

#214 Re: Hrvatska i Hrvati nasuprot Srbije i Srba na klixu

Post by GeeTnT »

Lijepo je barem to sto ste jedan drugom cestitali novu godinu..
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#215 Re: Hrvatska i Hrvati nasuprot Srbije i Srba na klixu

Post by Alfons Kauders »

Lincoln-Burrows wrote:
Alfons Kauders wrote:
Odluke suda se moraju poštovati kako god, ne možeš poštovati Hag a ne poštovati Ustavni sud ili presudu kantonalnog suda.
Ali obrnuto, naravno, ne važi? Recimo, ne moraju se poštovati odluke Haga ili Evropskog Suda za Ljudska Prava, jer se ne dopadaju većini Hrvata, ali Bošnjo bi morao poštovati odluku Ustavnog Suda BiH koja ide na ruku Hrvatima. Slična logika kao s arbitražom u Piranskom - ako nam se odluka ne dopada, nećemo je prihvatiti, jer nam se može. Mi smo Hrvati, jebeš sud, EU i Slovence!

Kao što vidimo, taj odnos prema susjedima nije rezervisan samo za Bošnjake. Naprotiv, Hrvatska je trenutno upletena u ozbiljne ekonomske, političke i granične sprove sa svim susjedima osim Crne Gore. Izgleda da je problem u svima, samo ne u Hrvatskoj. A gle slučajnosti, sve navedeno važi i za Srbiju. Ni s kim dobri, a za sve im kriv neko drugi umjesto njih samih.

Cijelu planetu zaboli kurac šta pričaju Srbija i Hrvatska, pa bujrum, hajde da vidimo tu anarhiju i balvane. Nikog bolan ne boli kurac za blokadama i prijetnjama, a neki im se i raduju.

Sretna Nova kolega! :)
Sretna Nova i tebi,

stvarno ne znam kako si uspio ovo iskonstruirati na osnovu moje izjave,
stručnjak si za kompliciranje to ti moram priznati :thumbup:
Ako sam napisao da se odluke moraju poštivati onda se moraju poštivati
činile se one nekom pravedne ili ne.
Ti onda odjednom napišeš 'A obrnuto naravno ne važi?', šta obrnuto?
ako se moraju poštivati mislim na svih.

p.s.
Ja imam svoj stav i svoje mišljenje i slobodno to komentiraj.
Ti ih mozda postujes, ali ih ne postuju zvanicna Hrvatska i hrvatski politicari u BiH.

Mada si forumski kolega, smatram da je njihov stav malo vazniji od tvog.
User avatar
Nadzornik
Posts: 13784
Joined: 30/05/2011 12:25

#216 Re: Hrvatska i Hrvati nasuprot Srbije i Srba na klixu

Post by Nadzornik »

zavrzlama wrote: d) savez bosnjaka i srba protiv bih hrvata ne bi niko podrzao osim srbije i rusije.
I Turske,Sirije,Palestine,Irana,Iraka,Libana,Egipta,Kine,Indije itd... da ne nabrajam vise.

Malo li je...???
User avatar
Lincoln-Burrows
Posts: 7537
Joined: 22/01/2008 18:17

#217 Re: Hrvatska i Hrvati nasuprot Srbije i Srba na klixu

Post by Lincoln-Burrows »

GeeTnT wrote:Lijepo je barem to sto ste jedan drugom cestitali novu godinu..
Sretna i tebi i svima ostalima da ne čestitam sad sto puta.
zavrzlama
Posts: 10307
Joined: 15/01/2006 18:35

#218 Re: Hrvatska i Hrvati nasuprot Srbije i Srba na klixu

Post by zavrzlama »

Treba naglasiti jedan pozitivan trend....

Srpska i hrvatska politika prema BIH i bosnjacima su toliko providne i sovinisticke da i najtvrdokorniji simpatizeri istih politika na ovom forumu su stjerani uza zid i da nemaju vise niti jedan valjan argument za opravdavanje istih politika...izgleda da je ama bas car go....
User avatar
Nadzornik
Posts: 13784
Joined: 30/05/2011 12:25

#219 Re: Hrvatska i Hrvati nasuprot Srbije i Srba na klixu

Post by Nadzornik »

Nije do nas... :roll:
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#220 Re: Hrvatska i Hrvati nasuprot Srbije i Srba na klixu

Post by Alfons Kauders »

zavrzlama wrote:Treba naglasiti jedan pozitivan trend....

Srpska i hrvatska politika prema BIH i bosnjacima su toliko providne i sovinisticke da i najtvrdokorniji simpatizeri istih politika na ovom forumu su stjerani uza zid i da nemaju vise niti jedan valjan argument za opravdavanje istih politika...izgleda da je ama bas car go....
Ono kad na Bozicni prijem od predstavnika EU jedino dodje ambasador Hrvatske, inace stranacki kolega...

A opet se vrti ista prica - "Eto mi smo za EU, ali ovi Turci nam ne daju!" :-) :)
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#221 Re: Hrvatska i Hrvati nasuprot Srbije i Srba na klixu

Post by LBVIEW »

exliberal-ex wrote:
LBVIEW wrote:
exliberal-ex wrote:
Vidis to je greska bosnjacke politike
Hrvati i hrvatska politika su od WWI gledali na bosnu kao teritoriju koje bi trebala da im pripadne cijela ili barem jedan dio.
Ko je pripojio bosnu u WWII srbija ili hrvatska?, ko je smatrao da je bosna dio banovine...tako i u zadnjem ratu, nisu hrvati stali uz bosnjake sto su ih volili nego sto su htjeli da sprijece bosnjake da se okrenu srbima. Kad je taj cilj postignut onda je okrenuta prica....hrvati nisu nikad odustali od herceg bosne, i dan danas mozes da cujes da se vasingtonski sparazum nije implementirao kako treba .....
Ma jasno je to, samo sta je bila alternativa, da nije mozda "jedan narod u nestanak"?
I Srbi i Hrvati, da se lazemo i glumatamo politicku korektnost, Bosnjake uopce nisu smatrali politickih faktorom koji i ima pravo sopstvene interese, strahove i sl.
S obzirom na historijski srpsko-bosnjacki antagonizam i spiralu zlocina jos od srpskih ustanaka,koji su kulminirali u II Svjetskom ratu, nema tog Boga, a kamoli bosnjackog politicara koji bi Bosnjake natjerao u rov, rame uz rame, s raznoraznih orlovima, knindzama i arkanovcima. Znas, nemaju samo Srbi historijsko pamcenje i nije samo nad Srbima pocinjen genocid u II Svjetskom ratu.
Srbi u dolini Une, vecinski bosnjackom, 90-te porucuju kako ista nece biti granica, a Bosnjake jel'te ko jebe. :-)
sta je bila alternativa....vjeruj mi da neznam

sad da se mogu vratit u 90 i da sam na pozicij koju je imao alija i jos da znam sta ce se desit opet nebi znao sta da uradim

ja samo kazem da mnogi bosnjaci skoro pa slijepo vjeruju i trce hrvatima ( njihovoj politici) iako je istorija vise nego puna primjera kako su se donosili prema bonjacima......
Ma ne vjeruje se, nemoj bit naivan. :-)
Iz srpske perspektive to izgleda tako zato sto Bosnjake ne dozivljavaju politickim faktorom, pa ispade kako su oni izbrali samostalnost BiH, ne iz svog interesa, vec kako bi se dodvorili Hrvatima i Hrvatskoj.
Problem koji Srbi i Srbija imaju s Bosnjacima je ideoloske prirode, i sve dok se ne oslobode tog ideloskog naslijedja, s Bosnjacima ne moze biti ni saveza i politickog dogovora.
User avatar
Point.
Posts: 27800
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#222 Re: Hrvatska i Hrvati nasuprot Srbije i Srba na klixu

Post by Point. »

Postoji ona stara drevna izreka, mudri latini. Sto se ne bi moglo reci za ove nase posrbljene latine. Ne znam stvarno ko im je slozio ovu pogubnu strategiju da se uvlace dodikovcima u analni kanal i postan prosrpski i proruski igraci i sluge i da misle sa tim da dobiju svoje nerealne zahtjeve za trecim i slicno. Posebno je pogubna ova srpska reakcija, da je tako nazovem, na haske presude, umjesto da se suoce sa teskom istinom, ispricaju se, okane se te zlocinacke HZHB politike i okrenu novi, zdravi list u svojim odnosima sa Bosnjacima oni se kopaju sve vise i vise. Ovo njihovi ponasanje mi zvuci kao kada tonem, neka tonem najdublje. U tome nema nista mudro. Ma koliki se latini predstavljali.
User avatar
GeeTnT
Posts: 5738
Joined: 06/01/2015 10:15
Location: ...u krompiru

#223 Re: Hrvatska i Hrvati nasuprot Srbije i Srba na klixu

Post by GeeTnT »

Alfons Kauders wrote:
zavrzlama wrote:Treba naglasiti jedan pozitivan trend....

Srpska i hrvatska politika prema BIH i bosnjacima su toliko providne i sovinisticke da i najtvrdokorniji simpatizeri istih politika na ovom forumu su stjerani uza zid i da nemaju vise niti jedan valjan argument za opravdavanje istih politika...izgleda da je ama bas car go....
Ono kad na Bozicni prijem od predstavnika EU jedino dodje ambasador Hrvatske, inace stranacki kolega...

A opet se vrti ista prica - "Eto mi smo za EU, ali ovi Turci nam ne daju!" :-) :)
Tudjmanu se nije svidjala ideja o granici na Drini zbog cinjenice da bi Hr tada imala cca 4 mil nehrvata, ali mu se itekako dopadala opcija HZHB. Na potpuno isti nacin razmislja i EU jer bi inace Tr bila davno clanica EU, ali joj odgovara da npr, turski drzavljani naseljavaju prostor i cine poprilican procenat ukupnog stanovnistva. Smatram da je rjesenje „gradjansko uredjenje BiH“ sto je potpuno nemoguce ili potpuno raseljavanje Bosnjaka i obzirom da taj proces traje samo ga treba poduprijeti otvaranjem granica i rijesen problem... U tomslucaju bi bili sretni EU, donekle i MZ, Hr i Srbija a preko njih USA i Rusija bi mogli rahat da nastave sa zveckanjem oruzja i da svi skupa jedu govna bez Bosnjaka kao remetalickog faktora oko nerazjesenih tisucljetnih pitanja cije je sta... Bosnjaci koje poznajem, a i informacije koje citam kazu da su svakako digli ili dizu ruke od BiH...iako nikada nisu bili dzambasi kao komsije, valjda je red da kao gospoda u najvecoj tisini ostave BiH jer ko je jos lud hraniti dijete i spremati ga za rat za koji je najjmanje kriv...
User avatar
animus
Posts: 5728
Joined: 21/06/2012 13:13

#224 Re: Hrvatska i Hrvati nasuprot Srbije i Srba na klixu

Post by animus »

radostan dan wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:
To su ovi sa putovnicama a ovi bez oni navijaju za UZP+Agresija kako je presuđeno. :mrgreen:
vjeruješ li da je meni bilo neprijatno da ih čitam, onih prvih par dana po presudi.... :mrgreen:
posebno onaj jedan, ja ga od milja zovem - hrvat u pokušaju-...
što je nakon presude napisao da vjeruje kako će hrvati dostojanstveno prihvatiti presudu, njihova štampa, mas mediji, obični puk...kako je to civilizacija naspram barbara sa istoka, i slično...
kad ono -pafff. :mrgreen:
nema mi ga nešto zadnjih nedelja, da nije kakav virus, gripa...
Red je da napises na koga mislis. Imena kolega.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#225 Re: Hrvatska i Hrvati nasuprot Srbije i Srba na klixu

Post by Alfons Kauders »

GeeTnT wrote:
Alfons Kauders wrote:
zavrzlama wrote:Treba naglasiti jedan pozitivan trend....

Srpska i hrvatska politika prema BIH i bosnjacima su toliko providne i sovinisticke da i najtvrdokorniji simpatizeri istih politika na ovom forumu su stjerani uza zid i da nemaju vise niti jedan valjan argument za opravdavanje istih politika...izgleda da je ama bas car go....
Ono kad na Bozicni prijem od predstavnika EU jedino dodje ambasador Hrvatske, inace stranacki kolega...

A opet se vrti ista prica - "Eto mi smo za EU, ali ovi Turci nam ne daju!" :-) :)
Tudjmanu se nije svidjala ideja o granici na Drini zbog cinjenice da bi Hr tada imala cca 4 mil nehrvata, ali mu se itekako dopadala opcija HZHB. Na potpuno isti nacin razmislja i EU jer bi inace Tr bila davno clanica EU, ali joj odgovara da npr, turski drzavljani naseljavaju prostor i cine poprilican procenat ukupnog stanovnistva. Smatram da je rjesenje „gradjansko uredjenje BiH“ sto je potpuno nemoguce ili potpuno raseljavanje Bosnjaka i obzirom da taj proces traje samo ga treba poduprijeti otvaranjem granica i rijesen problem... U tomslucaju bi bili sretni EU, donekle i MZ, Hr i Srbija a preko njih USA i Rusija bi mogli rahat da nastave sa zveckanjem oruzja i da svi skupa jedu govna bez Bosnjaka kao remetalickog faktora oko nerazjesenih tisucljetnih pitanja cije je sta... Bosnjaci koje poznajem, a i informacije koje citam kazu da su svakako digli ili dizu ruke od BiH...iako nikada nisu bili dzambasi kao komsije, valjda je red da kao gospoda u najvecoj tisini ostave BiH jer ko je jos lud hraniti dijete i spremati ga za rat za koji je najjmanje kriv...
Ovo trenutno izgleda kao sasvim realno i prakticno rjesenje, :D s tim da se ne radi iskljucivo o Bosnjacima, vec svim ljudima koji se ne uklapaju u matricu. Svi dizu ruke i bjeze, a Bosnjaka mora biti najvise, s obzirom da čine 50% stanovnistva. Najbolje bi i bilo da se ispalimo. :D Eto im sve pa nek vide kako ce se dogovoriti :D

Srbiju i Hrvatsku vec trideset godina trese ista bolest. Ne vidim da ide na bolje, naprotiv, dodatno se radikaliziraju, a mi smo u sredini i najebali smo. Ni njima ne cvjetaju ruze, u narednih par decenija ce izgubiti masu stanovnistva i u konacnici sve vise zaostajati za okolnim zemljama. Za Srbiju neki dan izadje procjena da bi mogla izgubiti 30% stanovnika do 2050. Dzaba, i dalje se fura ista prica i kog njih i u Hrvatskoj.

Mozemo mi do tad napraviti autoceste, uci u EU itd... Ali meni je postalo ocito da se od Srbije, a sad i Hrvatske, ne moze ocekivati da se preko noci odreknu svega za sta su se borili proteklih trideset godina. Pa eto, Hrvatska je u EU, mada u zadnje vrijeme vise lici na nekog ko bi trebao biti u bolnici, na psihijatriji. Srbija to vidi i konta da i ona moze tako.

Taman i da se sutra odnosi izglade do savrsentsva, svi mi smo u tih trideset godina koje su nam ukrali izgubili korak s ostatkom kontinenta. Najpametniji i najsposobniji davno otisli, omladina curi vec decenijama, a da i ne govorimo o direktnim posljedicama rata za sva tri naroda

Kad bi sad krenuli raditi sve sto je najbolje za nas, kao braca rodjena, uz punu podrsku EU... Trebalo bi nam barem par decenija za oporavak, i opet bi bili mrtva karina u poredjenju s jednom Slovenijom, da ne idemo dalje ka zapadu. Srbija i Hrvatska su ostvarile dio ciljeva, dugorocno su osudile BiH na propast, ali to ce biti Pirova pobjeda. Mislim, da bi na kraju rata proglasio pobjedu, potrebno je i da ti prezivi nesto vojske i naroda, jer ono, za koji si se kurac onda borio? :D
Locked