KOME SMETA GORAN

high_volume

#476 Re: KOME SMETA GORAN

Post by high_volume » 02/10/2019 07:50

hAZNADAR wrote: Građansko-lijeva orjentacija je nazalost postala vise desna negoli lijeva. I zato tesko da moze dobiti podrsku izasta.
Ali ti lupetaš, to ovako ni Maks nikad nije :-)

MaksprotivMarksa

#477 Re: KOME SMETA GORAN

Post by MaksprotivMarksa » 02/10/2019 07:54

high_volume wrote:
hAZNADAR wrote: Građansko-lijeva orjentacija je nazalost postala vise desna negoli lijeva. I zato tesko da moze dobiti podrsku izasta.
Ali ti lupetaš, to ovako ni Maks nikad nije :-)
Ljubi Maks pametnice moje civilne :kiss:

Rampage

#478 Re: KOME SMETA GORAN

Post by Rampage » 02/10/2019 08:32

arzuhal wrote:Ako ne može po Goranu, onda treba ponuditi novi prijedlog SDA-u i SBB-u: nazovimo nešto po Veselinu Vlahoviću Batku! I on je bio kontra Gorana :thumbup:
:thumbup:

kakavdanakneiskustvu

#479 Re: KOME SMETA GORAN

Post by kakavdanakneiskustvu » 02/10/2019 09:02

arzuhal wrote:
hatemondays wrote:
arzuhal wrote:Ako ne može po Goranu, onda treba ponuditi novi prijedlog SDA-u i SBB-u: nazovimo nešto po Veselinu Vlahoviću Batku! I on je bio kontra Gorana :thumbup:
Bas mi se smucilo u stomaku sta citam ovdje, volio bi da je neko prosao od vas Batku kroz ruke pa da vidim kakva bi poredjenja pravili, ljudi ko Gorana puna Grbavica bila pa niko ih ne spominje. I ovaj gore demagog cuj poremeceni kreten kojem je cijela Grbavica lizala pakas dok ga nisu sklonili a onda ga krili godinama. Sta su oni isto poremeceni kreteni, grob te hebo stvarno bi vas trebalo na pet minuta do sopinga i garaza i digitrona, jos se sjecam jadnog profesora kako ga Batko razvaljuje ispred digitrona,verbalno i fizicki,posmatraci se skupili i urlaju (komsije srpske nacionalnosti ma jok kakvi kreteni) i svrasavaju kako ga maleni ceto unistava.Piskite i serete o necemu samo sto se slusali vasa sreca pa niste osjetili na vlastitoj kozi.
Zakljucak je da je Goran izgubio glavu nesvejstan ozbiljnosti situacije u kojoj su glave letjele za puno manje stvari ili za banalni povod da si balija.Nadam se da Batko ima interenet i cita kako fino prekrajate istoriju i zadojenog fasistu i nacionalistu nazivate kretenom. I onda se cudite kad vam glave pocinju skidati...SVAKA CAST....
Volio bi se ti govana najest.

ne priliči to jednom moderatoru

arzuhal

#480 Re: KOME SMETA GORAN

Post by arzuhal » 02/10/2019 09:13

kakavdanakneiskustvu wrote: ne priliči to jednom moderatoru
Dao sam ostavku kada sam vidio da ih je SDA sve postavila, osim Bloo (nju je instalirala Osrednja masonska loža Velikog Mejtaša). Sad sam na brisanom prostoru i čekam odmazdu. Hvala na pitanju.

kakavdanakneiskustvu

#481 Re: KOME SMETA GORAN

Post by kakavdanakneiskustvu » 02/10/2019 09:14

arzuhal wrote:
Dao sam ostavku kada sam vidio da ih je SDA sve postavila, osim Bloo (nju je instalirala Osrednja masonska loža Velikog Mejtaša). Sad sam na brisanom prostoru i čekam odmazdu. Hvala na pitanju.

ti ovo shvatio kao pitanje?

arzuhal

#482 Re: KOME SMETA GORAN

Post by arzuhal » 02/10/2019 09:16

kakavdanakneiskustvu wrote:
arzuhal wrote:

Ne, nego kao još jednu priliku da se malo zajebajem s čistotom i moralnim okvirima. Hvala na prilici.

strucnjakdemagog

#483 Re: KOME SMETA GORAN

Post by strucnjakdemagog » 02/10/2019 11:37

hatemondays wrote:
Bas mi se smucilo u stomaku sta citam ovdje, volio bi da je neko prosao od vas Batku kroz ruke pa da vidim kakva bi poredjenja pravili, ljudi ko Gorana puna Grbavica bila pa niko ih ne spominje. I ovaj gore demagog cuj poremeceni kreten kojem je cijela Grbavica lizala pakas dok ga nisu sklonili a onda ga krili godinama. Sta su oni isto poremeceni kreteni, grob te hebo stvarno bi vas trebalo na pet minuta do sopinga i garaza i digitrona, jos se sjecam jadnog profesora kako ga Batko razvaljuje ispred digitrona,verbalno i fizicki,posmatraci se skupili i urlaju (komsije srpske nacionalnosti ma jok kakvi kreteni) i svrasavaju kako ga maleni ceto unistava.Piskite i serete o necemu samo sto se slusali vasa sreca pa niste osjetili na vlastitoj kozi.
Zakljucak je da je Goran izgubio glavu nesvejstan ozbiljnosti situacije u kojoj su glave letjele za puno manje stvari ili za banalni povod da si balija.Nadam se da Batko ima interenet i cita kako fino prekrajate istoriju i zadojenog fasistu i nacionalistu nazivate kretenom. I onda se cudite kad vam glave pocinju skidati...SVAKA CAST....

Izmišljaš gluposti i pišeš nebuloze. Batka su se bojali i njegovi saborci jer je lik lud. On je pucao i na svoje kad prevrne. Raspitaj se malo, pa onda filozofiraj.

hatemondays

#484 Re: KOME SMETA GORAN

Post by hatemondays » 02/10/2019 12:56

strucnjakdemagog wrote:
hatemondays wrote:

Izmišljaš gluposti i pišeš nebuloze. Batka su se bojali i njegovi saborci jer je lik lud. On je pucao i na svoje kad prevrne. Raspitaj se malo, pa onda filozofiraj.
Da ste mi zivi vas dvojica hatemondays proveo 183 dana na Grbavici, prosao Batku kroz ruke dvaput, tukao me, moju majku, oca, sestru u Pajacu 21 maja i onda opet 15 juna. Prezivio igrom slucaja serete a pojma nemate.Cuj raspitaj se malo hocu tebi Arzulah jebem sve mrtvo mali stakoru pisljivi.

arzuhal

#485 Re: KOME SMETA GORAN

Post by arzuhal » 02/10/2019 13:03

hatemondays wrote:Cuj raspitaj se malo hocu tebi Arzulah jebem sve mrtvo mali stakoru pisljivi.
Sikter keru četnički!

kakavdanakneiskustvu

#486 Re: KOME SMETA GORAN

Post by kakavdanakneiskustvu » 02/10/2019 13:16

arzuhal wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
arzuhal wrote: ne priliči to jednom moderatoru

Ne, nego kao još jednu priliku da se malo zajebajem s čistotom i moralnim okvirima. Hvala na prilici.[/quote]

uzivaj

strucnjakdemagog

#487 Re: KOME SMETA GORAN

Post by strucnjakdemagog » 02/10/2019 13:24

Pa onda bi trebao da znaš da je lik lud. Nisi jedini bio na Grbavici.

hatemondays

#488 Re: KOME SMETA GORAN

Post by hatemondays » 03/10/2019 01:53

arzuhal wrote:
hatemondays wrote:Cuj raspitaj se malo hocu tebi Arzulah jebem sve mrtvo mali stakoru pisljivi.
Sikter keru četnički!
Eto i to docekah, za tvoj info mali cmaru ovaj cetnik je bio pripadnik ARBiH 2 sedmice poslije razmjene na PTT inzinjeringu 21.oktobra tacnije pripadnik po tvojim rijecima cetnickog pokreta od 4.novembra 92. Pripadnik 3.brdske, 9. pa na kraju 105.brdske sve slavne cetnicke brigade. Jedan od moderatora ovdje mi je prvi komsija iz Ljubljanske.
Vjerujem da se Goran, Midhat S., Nedjo S..Bahrija T. i ostali okrecu u grobu kakvi likovi brane njihova hrabra djela bez ikakvih skrupula.Nas prezivjele iz tog pakla i svjedoke su zamjenili tipovi puni bolesnih kompleksa objasnjavajuci nam kako nam je bilo. Ako te zanima istorija eno ti tema Grbavica Kovacici pa citaj sta sam prezivio.

arzuhal

#489 Re: KOME SMETA GORAN

Post by arzuhal » 03/10/2019 07:07

hatemondays wrote:
arzuhal wrote:
Sikter keru četnički!
Eto i to docekah, za tvoj info mali cmaru ovaj cetnik je bio pripadnik ARBiH 2 sedmice poslije razmjene na PTT inzinjeringu 21.oktobra tacnije pripadnik po tvojim rijecima cetnickog pokreta od 4.novembra 92. Pripadnik 3.brdske, 9. pa na kraju 105.brdske sve slavne cetnicke brigade. Jedan od moderatora ovdje mi je prvi komsija iz Ljubljanske.
Vjerujem da se Goran, Midhat S., Nedjo S..Bahrija T. i ostali okrecu u grobu kakvi likovi brane njihova hrabra djela bez ikakvih skrupula.Nas prezivjele iz tog pakla i svjedoke su zamjenili tipovi puni bolesnih kompleksa objasnjavajuci nam kako nam je bilo. Ako te zanima istorija eno ti tema Grbavica Kovacici pa citaj sta sam prezivio.
Dakle moje javljanje na ovoj temi nije bio lično Goran Čengić jer ga nisam znao, niti Batko, nego poslovično licemjerje SDA. Poslovično: ušlo u poslovicu koliko je i kakvo je to licemjerje. Ne moram ni znati sve detalje o nečemu a da znam kakva je SDA i zašto ne bi dali ime bilo čemu po Goranu.
A onda dođeš ti, kvotaš moj post i zaželiš da smo prošli kroz Batkove ruke. Ja govorim o SDA, ti govoriš kako bi volio da me je mlatio četnički sociopata. Ja nikoga nisam kvotao i to nikome nisam poželio, ti jesi. Zato sam ti rekao da se najedeš govana i opet bih.
A pošto su četnici, između ostalog, 4. maja 1992. u 11h ubili mog oca koji nije ni mrava zgazio, kada si mi opsovao sve mrtvo (mene možeš zvati kako hoćeš, jebe mi se šta će koji komad budale reći), najmanje što sam mogao uraditi je da sikterišem četničkog kera. Ne moram ja čitati o tome kroz šta si ti prošao, vjerujem ti, kao što znam da nisi četnički ker, ali kada sam tako tražiš, kada pokazuješ taj temeljni neodgoj i bezobrazluk - zašto da ti uskratim to?

PM72

#490 Re: KOME SMETA GORAN

Post by PM72 » 03/10/2019 18:38

Usrali ste i šefa i stanicu i posuli blatom po rahmetli/pokojnom Goranu.

Haman2

#491 Re: KOME SMETA GORAN

Post by Haman2 » 04/10/2019 16:20

Image

Cijenim postupak Gorana Cengica. Zao mi je sto je zbog toga izgubio svoj mladi zivot i to od cetnicke ruke.
U BiH ima puno mladih ljudi koji su se borili kao pripadnici ABiH i u toj borbi dali svoj mladi zivot. Vecina njih danas je zaboravljena. Ni jedna dovorana, skola, ulica itd. ne nosi njihovo ime, niti ko o njima pise a trebalo bi.
Valjda ce doci vrijeme da se i ti ljudi pomenu i da dobiju ono sto su zasluzili, dajuci svoj mladi zivot za domovinu BiH. U toj grupi ce se sigirno naci i Goran Cengic.

Sanjarko

#493 Re: KOME SMETA GORAN

Post by Sanjarko » 30/10/2019 18:07

Park je možda najprikladnije mjesto. Još tu neko spomen obilježje postaviti i bistu. Samo dobro odraditi nekako da se ne može pokrasti i oštetiti.

Haman2

#494 Re: KOME SMETA GORAN

Post by Haman2 » 31/10/2019 19:56

Naslov je takv da trebamo pisati o posledici ali ne o uzoku. Da nije bilo uzroka ne bi bilo ni posledice. Uzrok o kome danas pisem je ubistvo Gorana a razlog je sto je htio zastiti svog komsiju Bosnjaka. Po mislenju nekih nije smio. Bas zbog toga je i ubijen. Onaj ko je otvorio temu ne razmislja kao ja. On pokusava teziste baciti na posledicu, pa se pita " Kome smeta Goran".
Goran je smetao onima koji su ga ubili. Nesumnjovo je da Goran zasluzuje priznanje i ja vjerujem da ce ga trajno i dobiti, da ce neki park ili sportska dvorana nositi njegovo ime jer je bio uzoran sportis, dobar i hrabar sin.
Svakako da se svima ne moze trenutno udovoljiti ali to ostaje trajna obaveza ove vlasti da to ucini. Ne samo Goranu, nego i mnogima drugim mladim ljudima koji su dali svoj mladi zivot za ovu drzavu.
Koliko ulica nosi imena koja ne znace puno kao npr. Lozionicka ulica, Petrovacka itd. Vratimo se malo u proslost i nagradimo one koji su svoj mladi zivot dali za BiH.
"Mog Gorana je ubio Srbin, sestru su mi zaklali četnici, brat od strica obješen, toliko o tri prsta"

Image

Na komodi, u stanu Nataše Zimonjić Čengić, stoji Goranova fotografija. Njen sin ubijen je 1992. godine, pri pokušaju spašavanja komšije muslimana u sarajevskom naselju Grbavica.

"Zamislite ako neko povede starog čovjeka u papučama i pođe da ga tuče, ko bi to mogao gledati mirno. On je pokušao da ga spasi i desilo se to što se desilo. Odveo ih je zajedno i ubio", kaže Nataša Zimonjić-Čengić.

Goranov ubica, Veselin Vlahović Batko zvani "Monstrum s Grbavice", osuđen je na 42 godine zatvora za zločine u sarajevskim naseljima Grbavica, Vraca i Kovačići tokom 1992. godine.

Goran Čengić bio je istaknuti rukometaš RK Bosna. Upravo zbog toga, Nataša bi voljela da dvorana na Grbavici dobije njegovo ime.

"Ne bih mogla reći da mi je žao što nema ulicu. Ako neko misli da ne treba onda i ne treba. Ako nije iz ljubavi, onda i ne mora biti. Ima heroj i u vojsci, ali on ima nekoga oko sebe, i Goranov čin nije jednak tome. Ovaj zna da srlja u nesreću, ali hoće da pomogne po svaku cijenu. Ako se to ne zna cijeniti, onda ne treba mnogo pameti", navodi Nataša Zimonjić-Čengić.

I njen sin Igor je bio sportista. Izgubio je život kao vrlo mlad, pod čudnim okolnostima, kaže Nataša.

"Igrao je utakmicu i dao gol, poslije čega se navodno napio hladne vode. Međutim, komšija mi je rekao da su mi se komšije osvetile. Majke može i da osjeti, pa ja mislim da je on otrovan", kaže Nataša Zimonjić-Čengić.

Danas živi sa sinom Roćkom, kako ga od milja zove. Iako Roćko od malih nogu ima zdravstvenih problema, kaže da njih dvoje veoma dobra funkcionišu i podrška su jedno drugom kroz sve nedaće koje su ih zadesile u životu.

"On se osjeća muslimanom. Pa kada mene pita jesam li i ja, ja kažem da jesam", navodi Nataša Zimonjić-Čengić.

Cijelog života Natašu su pratili problemi. Posebno teško je bilo, kad je muž Ferid Fićo Čengić, prvi gradonačelnik Sarajeva poslije Drugog svjetskog rata, dva puta završio na Golom otoku.

"Dobio je zadatak da napravi kružok i da trojicu ljudi optuži. On to nije htio i završio je na Golom otoku sedam godina", kaže Nataša Zimonjić-Čengić.

U nekim momentima života iako je pravoslavka, bila je otpisala sve Srbe, svo pravoslavlje. Ne voli kada neko spominje tri prsta.

"Moj djed mitropolit dabrobosanki je bačen u septičku jamu. Ni pravoslavna crkva, ni niko drugi mu nije dao ulicu. Sestra mi je zaklana od četnika. Brat od strica je obješen. Goran je ubijen. Pa sin od sestre Miodrag, koji je također branio muslimana, je ubijen. Toliko o tri prsta", kaže Nataša Zimonjić-Čengić.

Smatra da ni današnja politika ne ide mnogo boljim putem.

"Tužno, nema tu boljitka. To je jasno. Slušate Dodika šta govori godinama. Misli da stoji Putin iza njega, pa se pomamio. Stvari ne stoje lijepo. Srbija na neki način ne pokazuje to tako, ali je dovoljno da Vučić kaže ja sam uvijek uz RS, pa je i maloj djeci sve jasno", navodi Nataša Zimonjić-Čengić.

Život Nataše Zimonjić Čengić je sigurno priča za roman. To potvrđuje i podatak, koji nam otkriva na kraju razgovora. Njena baka i italijanska kraljica su sestre kaže.

Novinar: Alen Avdić
Kamera i montaža: Ramiz Uzunović

Post Reply