Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post Reply
Novak20
Posts: 13947
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#13351 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Novak20 »

LSD wrote: 05/10/2022 19:59
Novak20 wrote: 05/10/2022 19:56
:lol:
Nisam na tom forumu uopće.
Nisam tebe ni pitao.
Jok, nisi nikako :gunjastajl:
Na tom forumu je Bošnjaka koliko i Hrvata, a pljuju se bez pardona.
I ovaj forum postaje takav u smislu nekulture pa sam dobro smanjio pisanje na njemu.
patriot_bih
Posts: 743
Joined: 28/12/2020 17:03

#13352 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by patriot_bih »

Moje je mišljenje da će ovi bošnjački "političari" ponuditi Čoviću nešto iz domena daljnje reforme IZ.

Možda će se i natjecati ko će više dati da ih Čović primi u vlast.

Ako su imalo državnici i ako "moraju" reformisati izbor članova predsjedništva, onda moraju usloviti vlastitim reformama koje će onemogućiti da se FBiH ikad više blokira. Mora se omogućiti protočnost zakona da se može donjeti npr. zakon o kladionicama i klađenju.

Što se tiče vijeća ministara, ako Hrvat "mora" biti predsjedavajući onda Bošnjaci moraju dobiti ministarstva finansija i vanjskih poslova.

Trenutno ispada da su Hrvati i Srbi predočili svoje zahtjeve, a Bošnjacima mrvice sa stola što oni gurnu. :(
Loki2k9
Posts: 1851
Joined: 26/11/2019 01:03

#13353 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Loki2k9 »

LSD wrote: 05/10/2022 19:54 Koji je nick ovog Novaka20 na onom HB forumu ? zna li neko ?
Svi su oni tamo. Ovdje pokazuju blagoo formu onoga o cemu se tamo raspojasaju u punoj snazi. Taj forum im je dusevna hrana, bodrenje, ostrenje britke kamenjarske misli. Uvijek su medju Bosnjacima mirovnjaci, a iza ledja vukovi.
Anquilla
Posts: 2397
Joined: 25/04/2016 19:31

#13354 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Anquilla »

:lol:

E dobro smo ikako normalni mi koji živimo te izbore :lol:
User avatar
Gandalf
Posts: 10936
Joined: 02/06/2008 23:52
Location: ...........................

#13355 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Gandalf »

Loki2k9 wrote: 05/10/2022 19:39
Komsic 100%. Potreslo ga opet.
Čitam text i ne vjerujem :lol:
Novak20
Posts: 13947
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#13356 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Novak20 »

Baš me interesira hoće li uspjeti Komšićev plan da iz igre izbaci HNS i njegovog kandidata za predsjedavajućeg VM.

Moram priznati da uspijeva obesmisliti sistem ali sve što radi ovaj politički parazit ima posljedice. Uglavnom loše po h-b odnose.


https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/27 ... stara.html
Naime, najmanje dvoje članova državnog Predsjedništva BiH daje mandat za sastavljanje Vijeća ministara budućoj koaliciji sastavljenoj od izbornih pobjednika među trima narodima - Hrvatima, Srbima i Bošnjacima. I dok se drugi članovi nisu oko toga izjašnjavali, uzurpator pozicije hrvatskog člana Predsjedništva Željko Komšić nagovijestio je kako će zakočiti davanje mandata Hrvatu iz Hrvatskog narodnog sabora, kojemu, po logici rotacije, pripada pozicija predsjedatelja Vijeća ministara BiH. - Izbor mandatara za predsjedatelja Vijeća ministara stvar je koja će doći poslije službene inauguracije novog saziva Predsjedništva. Neko je rotacijsko, nepisano pravilo da taj mandat pripada osobi iz reda hrvatskoga naroda.

Sad ćemo vidjeti kako će to proći, ne znam tko će biti u igri, tko će se kandidirati. Vjerojatno će HDZ biti taj koji će inzistirati na tome - rekao je Komšić i dodao kako nije spreman podržavati takav izbor. Ako zadrži takav stav, "presudu" bi trebali donijeti bošnjački član državnog vrha Denis Bećirović i Željka Cvijanović. U slučaju državnog Vijeća ministara mogući su svakakvi raspleti i kombinacije.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#13357 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by skafiskafsnjak »

A sto li ljudi biraju tog "parazita"....... :?
Bossona
Posts: 5230
Joined: 21/12/2020 03:28

#13358 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Bossona »

Novak20 wrote: 06/10/2022 08:44 Baš me interesira hoće li uspjeti Komšićev plan da iz igre izbaci HNS i njegovog kandidata za predsjedavajućeg VM.

Moram priznati da uspijeva obesmisliti sistem ali sve što radi ovaj politički parazit ima posljedice. Uglavnom loše po h-b odnose.


https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/27 ... stara.html
Naime, najmanje dvoje članova državnog Predsjedništva BiH daje mandat za sastavljanje Vijeća ministara budućoj koaliciji sastavljenoj od izbornih pobjednika među trima narodima - Hrvatima, Srbima i Bošnjacima. I dok se drugi članovi nisu oko toga izjašnjavali, uzurpator pozicije hrvatskog člana Predsjedništva Željko Komšić nagovijestio je kako će zakočiti davanje mandata Hrvatu iz Hrvatskog narodnog sabora, kojemu, po logici rotacije, pripada pozicija predsjedatelja Vijeća ministara BiH. - Izbor mandatara za predsjedatelja Vijeća ministara stvar je koja će doći poslije službene inauguracije novog saziva Predsjedništva. Neko je rotacijsko, nepisano pravilo da taj mandat pripada osobi iz reda hrvatskoga naroda.

Sad ćemo vidjeti kako će to proći, ne znam tko će biti u igri, tko će se kandidirati. Vjerojatno će HDZ biti taj koji će inzistirati na tome - rekao je Komšić i dodao kako nije spreman podržavati takav izbor. Ako zadrži takav stav, "presudu" bi trebali donijeti bošnjački član državnog vrha Denis Bećirović i Željka Cvijanović. U slučaju državnog Vijeća ministara mogući su svakakvi raspleti i kombinacije.
Stranka koja dobije najviše glasova treba da da mandatara vijeća ministara BiH, tako treba biti i na ostalim nivoima vlasti. HDZ je manjinska stranka sa malim brojem poslanika.
User avatar
Truba
Posts: 81614
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#13359 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Truba »

prvo da se izmijenjaju bošnjaci i srbi a onda da ide ko najviše dobije :D
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#13360 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by skafiskafsnjak »

Doci ce i Hrvati na red.... Cim budu radili za drzavu, a ne protiv....
Kada budu cuvali BiH , a ne genocidnu RS
nles
Posts: 1671
Joined: 09/06/2021 18:29
Location: FORGET? HELL!

#13361 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by nles »

skafiskafsnjak wrote: 06/10/2022 09:07 Doci ce i Hrvati na red.... Cim budu radili za drzavu, a ne protiv....
Znaci, nikad?
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#13362 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by skafiskafsnjak »

nles wrote: 06/10/2022 13:27
skafiskafsnjak wrote: 06/10/2022 09:07 Doci ce i Hrvati na red.... Cim budu radili za drzavu, a ne protiv....
Znaci, nikad?
Pa ne znam...do njih je.

A kooperacija sa Dodikom i recenice sa "Cuvajte RS" sigurno ne pomazu.
nles
Posts: 1671
Joined: 09/06/2021 18:29
Location: FORGET? HELL!

#13363 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by nles »

skafiskafsnjak wrote: 06/10/2022 13:32
nles wrote: 06/10/2022 13:27

Znaci, nikad?
Pa ne znam...do njih je.

A kooperacija sa Dodikom i recenice sa "Cuvajte RS" sigurno ne pomazu.
Dragan Covic je na polozaju duze od boga, a svi su izgledi da ce ostati poglavnik do smrti, pa i poslije toga.
Rijec je o osudjenom kriminalcu, lokalnom mocniku tipa meksikanskih kriminalnih bossova, koji vise i ne krade, vec ascare otima.
I opet ga rvatstvo slijepo slijedi... svaki RVI, koji jedva moze hodati, skocio bi sa Starog, samo ako Dragan to zaisce.
User avatar
LSD
Posts: 27265
Joined: 24/07/2007 08:26

#13364 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by LSD »

nles wrote: 06/10/2022 14:19

Dragan Covic je na polozaju duze od boga, a svi su izgledi da ce ostati poglavnik do smrti, pa i poslije toga.
Rijec je o osudjenom kriminalcu, lokalnom mocniku tipa meksikanskih kriminalnih bossova, koji vise i ne krade, vec ascare otima.
I opet ga rvatstvo slijepo slijedi... svaki RVI, koji jedva moze hodati, skocio bi sa Starog, samo ako Dragan to zaisce.
Hercegovački hrvati su priprost svijet, bez smisla za racionalne političke programe. Kad ih upitate kakvo je njihovo političko uvjerenje, oni će lukavo reći : "Vazda smo navijali za Dinamo i pivali zabranjene pisme". Preko Dinama se identifikuju sa Zagrebom, a preko "zabranjenih pisama" sa nacionalističkim hrvatstvom koje je u komunističkom režimu bilo potiskivano represijom. Ova sportsko- ideološka samoidentifikacija, sa naglaskom na njenoj tradiciji, zapravo je pojednostavljen izraz jednog podaničkog mentaliteta koji se pokazao najpodesnijim za Tuđmanove ciljeve. Njegovo ritualno obraćanje Hercegovcima, svedeno na nekoliko krutih parola, drži ih u uvjerenju da su oni i stub i pesnica čitavog hrvatstva, te mrtva straža na predziđu katoličanstva.
7.mart 1996 (knjiga Pisma nebeseskom narodu, Gojko Berić)
Novak20
Posts: 13947
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#13365 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Novak20 »

Poslije duže pauze pogledam malo ovaj fašistički Stav koji se pita da li su intelektualci korov ili nisu ?

Koliko god većina forumaša bila iskreno liberalna i dobronamjerna, treba imati na umu i "ljude" sa stavom. :D

Ja, da odgovorim na pitanje. Hrvati se ne boje Bošnjaka i niti imaju razloga da se boje.


https://www.stav.ba/vijest/boje-li-se-h ... jaka/12818
U konačnici, multikultura, slobodne interakcije različitih kultura, slobodan protok ljudi, roba i usluga, kao jedan od temeljnih postulata Evropske unije, otvara kulturno tržište za slobodno nadmetanje. I ako ne želimo biti slijepi kod očiju, onda ćemo priznati da mi nemamo demografske, vojne i privredne, pa ni političke kapacitete da u oblastima realne moći budemo ravnopravni partneri velikim evropskim državama, ali kada je kultura u pitanju, onda unutar liberalno-demokratskog poretka Zapada mi se velikim nacijama možemo približiti, a nacijama u okruženju biti ravnopravan pa i jači subjekt. Hrvati su toga svjesni, dobar dio Bošnjaka i ne baš.

Pa, ako se vratimo na pitanje boje li se Hrvati Bošnjaka i zašto, onda je realno postaviti hipotezu da će Bošnjaci preuzeti tanki obalski pojas preko postojećih granica Bosne i Hercegovine. Ne vojno, nego kulturološki. Zašto bi ta mogućnost bila isključena? Zašto bi, u Evropi otvorenih granica, bilo isključeno da neki Bošnjak otvori ili kupi hotele na hrvatskom primorju? Ili neke druge ekonomske i privredne kapacitete. Ko se smije zakleti da se demografska slika tankog pojasa od Dubrovnika do Zadra neće promijeniti u narednih pedeset ili stotinu godina? Da se neće izgraditi džamije u Metkoviću, Pločama, Makarskoj, Imotskom, Pelješcu, Korčuli, Hvaru i Braču, a možda i Sinju i Splitu, jer je broj građana kojima se one potrebne povećan? I sve mirnim putem, legalno, zakonski, bez ozbiljnijeg otpora. Evolutivnim putem. Hrvatska ostaje Hrvatska, Bosna i Hercegovina se nije teritorijalno proširila, ali Bošnjaci i Bosanci se šire na teritorij Hrvatske i u dijelu u kojem su se proširili mijenjaju kulturološku sliku, a time i politički utjecaj u predmetnoj regiji.
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#13366 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Roccohljup »

eh jesi našao sta ćeš citirati :-) :-) . ljudi sa "stavom" na sve tri strane (u našem slučaju") će uvijek postojati, samo se mi trebamo potruditi da ne budu većina i da nam ne kroje sudbinu. Mislim da smo uspjeli u prvom (da nisu većina) ali kroje nam sudbinu sigurno....i jednim i drugim i trećim.
User avatar
House
Posts: 46688
Joined: 17/03/2010 15:36

#13367 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by House »

Novak20
Posts: 13947
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#13368 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Novak20 »

House wrote: 26/10/2022 16:18
Kakve veze ima Puhalo sa bošnjačkom politikom ?

Znam da je Puhalo ne tako davno zaratio sa istom povodom neugodnog pitanja i nemoralne ponude.
User avatar
Point.
Posts: 27728
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#13369 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Point. »

House wrote: 26/10/2022 16:18
Jesu ovi legitimni ili nisu, šta kaže Yugo Čović?
Jordan1961
Posts: 2015
Joined: 29/07/2022 17:35

#13370 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Jordan1961 »

House wrote: 26/10/2022 16:18
Hoce al' u qurcu. Cirilo je davno porucio da se treba cuvati ta i takva RS.
User avatar
sime_cipol
Posts: 16241
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#13371 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by sime_cipol »

Novak20 wrote: 26/10/2022 16:04 Poslije duže pauze pogledam malo ovaj fašistički Stav koji se pita da li su intelektualci korov ili nisu ?

Koliko god većina forumaša bila iskreno liberalna i dobronamjerna, treba imati na umu i "ljude" sa stavom. :D

Ja, da odgovorim na pitanje. Hrvati se ne boje Bošnjaka i niti imaju razloga da se boje.


https://www.stav.ba/vijest/boje-li-se-h ... jaka/12818
U konačnici, multikultura, slobodne interakcije različitih kultura, slobodan protok ljudi, roba i usluga, kao jedan od temeljnih postulata Evropske unije, otvara kulturno tržište za slobodno nadmetanje. I ako ne želimo biti slijepi kod očiju, onda ćemo priznati da mi nemamo demografske, vojne i privredne, pa ni političke kapacitete da u oblastima realne moći budemo ravnopravni partneri velikim evropskim državama, ali kada je kultura u pitanju, onda unutar liberalno-demokratskog poretka Zapada mi se velikim nacijama možemo približiti, a nacijama u okruženju biti ravnopravan pa i jači subjekt. Hrvati su toga svjesni, dobar dio Bošnjaka i ne baš.

Pa, ako se vratimo na pitanje boje li se Hrvati Bošnjaka i zašto, onda je realno postaviti hipotezu da će Bošnjaci preuzeti tanki obalski pojas preko postojećih granica Bosne i Hercegovine. Ne vojno, nego kulturološki. Zašto bi ta mogućnost bila isključena? Zašto bi, u Evropi otvorenih granica, bilo isključeno da neki Bošnjak otvori ili kupi hotele na hrvatskom primorju? Ili neke druge ekonomske i privredne kapacitete. Ko se smije zakleti da se demografska slika tankog pojasa od Dubrovnika do Zadra neće promijeniti u narednih pedeset ili stotinu godina? Da se neće izgraditi džamije u Metkoviću, Pločama, Makarskoj, Imotskom, Pelješcu, Korčuli, Hvaru i Braču, a možda i Sinju i Splitu, jer je broj građana kojima se one potrebne povećan? I sve mirnim putem, legalno, zakonski, bez ozbiljnijeg otpora. Evolutivnim putem. Hrvatska ostaje Hrvatska, Bosna i Hercegovina se nije teritorijalno proširila, ali Bošnjaci i Bosanci se šire na teritorij Hrvatske i u dijelu u kojem su se proširili mijenjaju kulturološku sliku, a time i politički utjecaj u predmetnoj regiji.
Majstore, kretena ima na svakoj strani.
Jadova koji ce napisati tekst za 50 KM.
Evo npr gledao sam onaj intervju Karamatica na TVHB. Hajde Karamatic na stranu, on je političar, od njih sve ocekujem. Ali je tuga kako novinar vodi emisiju. Ko da sjede negdje ispred kuce, ispod vinove loze, piju gemišt i djelju pršut. Takvi ce sutra za 100 KM napisati sta zelis.
Pogledaj cijeli RTRS. Hayat.
User avatar
Truba
Posts: 81614
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#13372 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Truba »

Klasica forumska nagazna mina da dobijes ban

Rs je rs
Fbih je fbih

Zamjena teza...
Novak20
Posts: 13947
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#13373 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Novak20 »

sime_cipol wrote: 26/10/2022 17:41
Novak20 wrote: 26/10/2022 16:04 Poslije duže pauze pogledam malo ovaj fašistički Stav koji se pita da li su intelektualci korov ili nisu ?

Koliko god većina forumaša bila iskreno liberalna i dobronamjerna, treba imati na umu i "ljude" sa stavom. :D

Ja, da odgovorim na pitanje. Hrvati se ne boje Bošnjaka i niti imaju razloga da se boje.


https://www.stav.ba/vijest/boje-li-se-h ... jaka/12818

Majstore, kretena ima na svakoj strani.
Jadova koji ce napisati tekst za 50 KM.
Evo npr gledao sam onaj intervju Karamatica na TVHB. Hajde Karamatic na stranu, on je političar, od njih sve ocekujem. Ali je tuga kako novinar vodi emisiju. Ko da sjede negdje ispred kuce, ispod vinove loze, piju gemišt i djelju pršut. Takvi ce sutra za 100 KM napisati sta zelis.
Pogledaj cijeli RTRS. Hayat.
Pajdo.

Pričamo o bošnjačkoj politici.

Ovaj članak je potpisala redakcija fašističkog Stava koju barem dijelom financira stranka koja je upravo dobila izbore sa najviše glasova u BiH.

Uz dužno poštovanje, .ebe mi se za novinara koji pije gemišt ispod vinove loze.
User avatar
House
Posts: 46688
Joined: 17/03/2010 15:36

#13374 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by House »

Novak20 wrote: 26/10/2022 16:58
House wrote: 26/10/2022 16:18
Kakve veze ima Puhalo sa bošnjačkom politikom ?

Znam da je Puhalo ne tako davno zaratio sa istom povodom neugodnog pitanja i nemoralne ponude.
pusti sad' srleta... jesu li legitimni ili ne?
User avatar
House
Posts: 46688
Joined: 17/03/2010 15:36

#13375 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by House »

veliki hrvati digli ruke od briševa :-)
Post Reply