Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post Reply
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#8751 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Guadalajara »

Nacionalna manjina u nestajanju :lol:
Loki2k9
Posts: 1851
Joined: 26/11/2019 01:03

#8752 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Loki2k9 »

House wrote: 13/01/2021 00:09 ali kako svako kmečanje sadrži "srbi i hrvati" :lol: . shvatite da vas srbi ne jebu ni 1%


za početak vratite veležu stadion i skinite krst na humu.
:thumbup:

Faktički ih koriste kao topovsko đule prema Bošnjacima.
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#8753 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Milenkov buraz »

Droog wrote: 13/01/2021 00:35
BrziGonzales wrote: 12/01/2021 17:05
Turci su velika nacija koju izuzetno poštujem. Gdje si ti pročitao da sam nešto napisao protiv Turske?
Zastava hrvatskog naroda ima šahovnicu na sebi a ti cijelu narod zbog toga nazivaš debilima? Meni ne može pasti na pamet da tako nešto pomislim kada vidim, recimo, svatove sa zelenom zastavom i pismom koje ne umijem pročitati. Poštujem to kao zastavu naroda koji je nosi i produžnim dalje.
Ako ćemo se tjerati u prošlost, ima jedna crtica iz prijeratnog Sarajeva koja mi se urezala u sjećanje.
Naime, u prijeratno Sarajevo je došao u posjetu Boris Buzančić, tadašnji gradonačelnik Zagreba. Bio je u vijećnici, odradio posjetu i krenuo je sa čaršije prema Butmiru. Negdje oko vječne vatre oduševljene Sarajlije su zaustavili njegovu kolonu. Razdragano su skakali po krovu, haubi, slučajno su razbili i vjetrobranskom staklo. Brava na vratima je zakazala pa nisu uspjeli da izvuku gradonačelnika Zagreba i da ga plače o prvu banderu.
Tad sam bio mlad, zelen, pun ideala i nisam razumio ko kome šalje kakvu poruku. Ali sam tada uživo vidio zakon rulje. I osjetio mržnju jednog naroda prema predstavnicima drugog naroda.
A to što ste u ratu proračunali da vam je životni prostor skučen pa okrenuli da ga proširiti na račun slabijih od sebe, Hrvata, pa se te zacrtane politike držite i danas, to ćemo ostaviti povjesničarima da pišu.
Prvo odvratno mijesas, kao i svi vi koji mrzite Bosnu i Hercegovinu sa Bosnjacima, simbole vjere (zelene zastave sa pismom koji ne umijes procitati koja je ustvari zastava Islamske zajednice BiH i koja se koristi tokom vjencanja, iako sam licno protiv toga iz mojih nekih licnih uvjerenja), pa malo dodas vegete u obliku posjete Buzancica i nekog napada kojeg se niko ne sjeca (Buzancic je bio gradonacelnik od 1990 do 1993. Ako uzmemo da je od pocetka 1992 u Sarajevu bilo belaja, 1993 da i ne pricam...ta posjeta se mogla odigrati jedino u periodu od sredine ili kraja 1990 do kraja 1991...ne pale mi se lampice vezano za taj događaj. Imas li jos kakvih info vezano za to?), pa stavis malo persuna i bijelog luka na nacin da Bosnjake optuzujes za rat (skucen nam fol prostor, vi jadni, slabi, mi vas mrzimo itd., a neces ni ti,ni takvi kao ti da priznate da ste i vi i vasi novi bff srbi porusili sve sto ima veze sa Bosnjacima od historijskih znamenitosti do vjerskih objekata dok su Bgm vase skoro sve ostale netaknute i bile pod zastitom tokom cijelog rata a i poslije. Mislim da je stvarno odvratno kako poredis djela i nedjela sva tri naroda, suptilno konstruises price i provlacis male lazi izmedju tri istine i sl, sve u cilju pljuvanja prema jednom narodu...kad i ptice znaju ko ga je najvise "popusio" u ratu.
E čuj Buzanića se sjetio iz 91' možda i samog početka 92' ali pazi sada za to su krivi Muslimani dakako iako je predratno Sarajevo važilo za najveći srpski grad zapadno od Drine. Nije mi bilo mrsko da potražim neki članak o tome i ništa nisam našao, uglavnom irelevantno za ovu temu. Ako će nekom neki možebitni događaj iz 91' biti argument za voliti i ne voliti svoju domovinu vidiš po tome koliko je sati.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#8754 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by salik79 »

Milenkov buraz wrote: 13/01/2021 08:00
Droog wrote: 13/01/2021 00:35
BrziGonzales wrote: 12/01/2021 17:05
Turci su velika nacija koju izuzetno poštujem. Gdje si ti pročitao da sam nešto napisao protiv Turske?
Zastava hrvatskog naroda ima šahovnicu na sebi a ti cijelu narod zbog toga nazivaš debilima? Meni ne može pasti na pamet da tako nešto pomislim kada vidim, recimo, svatove sa zelenom zastavom i pismom koje ne umijem pročitati. Poštujem to kao zastavu naroda koji je nosi i produžnim dalje.
Ako ćemo se tjerati u prošlost, ima jedna crtica iz prijeratnog Sarajeva koja mi se urezala u sjećanje.
Naime, u prijeratno Sarajevo je došao u posjetu Boris Buzančić, tadašnji gradonačelnik Zagreba. Bio je u vijećnici, odradio posjetu i krenuo je sa čaršije prema Butmiru. Negdje oko vječne vatre oduševljene Sarajlije su zaustavili njegovu kolonu. Razdragano su skakali po krovu, haubi, slučajno su razbili i vjetrobranskom staklo. Brava na vratima je zakazala pa nisu uspjeli da izvuku gradonačelnika Zagreba i da ga plače o prvu banderu.
Tad sam bio mlad, zelen, pun ideala i nisam razumio ko kome šalje kakvu poruku. Ali sam tada uživo vidio zakon rulje. I osjetio mržnju jednog naroda prema predstavnicima drugog naroda.
A to što ste u ratu proračunali da vam je životni prostor skučen pa okrenuli da ga proširiti na račun slabijih od sebe, Hrvata, pa se te zacrtane politike držite i danas, to ćemo ostaviti povjesničarima da pišu.
Prvo odvratno mijesas, kao i svi vi koji mrzite Bosnu i Hercegovinu sa Bosnjacima, simbole vjere (zelene zastave sa pismom koji ne umijes procitati koja je ustvari zastava Islamske zajednice BiH i koja se koristi tokom vjencanja, iako sam licno protiv toga iz mojih nekih licnih uvjerenja), pa malo dodas vegete u obliku posjete Buzancica i nekog napada kojeg se niko ne sjeca (Buzancic je bio gradonacelnik od 1990 do 1993. Ako uzmemo da je od pocetka 1992 u Sarajevu bilo belaja, 1993 da i ne pricam...ta posjeta se mogla odigrati jedino u periodu od sredine ili kraja 1990 do kraja 1991...ne pale mi se lampice vezano za taj događaj. Imas li jos kakvih info vezano za to?), pa stavis malo persuna i bijelog luka na nacin da Bosnjake optuzujes za rat (skucen nam fol prostor, vi jadni, slabi, mi vas mrzimo itd., a neces ni ti,ni takvi kao ti da priznate da ste i vi i vasi novi bff srbi porusili sve sto ima veze sa Bosnjacima od historijskih znamenitosti do vjerskih objekata dok su Bgm vase skoro sve ostale netaknute i bile pod zastitom tokom cijelog rata a i poslije. Mislim da je stvarno odvratno kako poredis djela i nedjela sva tri naroda, suptilno konstruises price i provlacis male lazi izmedju tri istine i sl, sve u cilju pljuvanja prema jednom narodu...kad i ptice znaju ko ga je najvise "popusio" u ratu.
E čuj Buzanića se sjetio iz 91' možda i samog početka 92' ali pazi sada za to su krivi Muslimani dakako iako je predratno Sarajevo važilo za najveći srpski grad zapadno od Drine. Nije mi bilo mrsko da potražim neki članak o tome i ništa nisam našao, uglavnom irelevantno za ovu temu. Ako će nekom neki možebitni događaj iz 91' biti argument za voliti i ne voliti svoju domovinu vidiš po tome koliko je sati.
Lik je doslovno opisao napad na vozilo Hansa Koschnika u zapadnom Mostaru i zamijenio likove i mjesto dogadjaja. Laz koju nicim ne moze potkrijepiti.

User avatar
BrziGonzales
Posts: 400
Joined: 09/05/2018 17:40

#8755 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by BrziGonzales »

Uvijek mi je zanimljiv razvoj diskusije na forumu
Napišeš nešto u stilu:
BrziGonzales wrote: 12/01/2021 15:29 Volim i ja svoju državu
Neko iz mase to protumači da sam napisao kako mi se ogadila BiH
Milenkov buraz wrote: 12/01/2021 15:41 ako voliš svoju državu onda ti je ne može ogaditi niko
to se prihvata kao osnov za daljnju diskusiju
dr_Evil wrote: 12/01/2021 15:50 Komsic ogadio Hrvatima Bosnu, grohotom se smijem
i ostaje dojam da ne volim BiH
dr_Evil wrote: 12/01/2021 15:50 ali to nije razlog da se BiH takodjer ne voli.
u tom trenutku si označen da se nešto pravdaš
DonieBrasco wrote: 12/01/2021 16:02 Najjaci su ovi sto se pravdaju da BIH ne dozivljavaju kao svoju,
i dobiješ upute kako dalje
DonieBrasco wrote: 12/01/2021 16:02 Kod nas treba ukinuti dvojno drzavljanstvo, pa mars u vraziju mater u Zagreb ili Beograd pa budi hrvat, srbin, kinez ko vas j'ebe.
Diskusija ide dalje, označen si da ne voliš BiH i da ti se ogadila
ASurogat wrote: 12/01/2021 19:28 Domovinu svoju il voliš il ne voliš. Možeš bit nezadovoljan njenim ustrojstvom al il je voliš il ne voliš. Ne može ti je niko ogadit
u nastavku diskusije ostaješ odvratni mrzitelj svega što postoji

Ako napišeš neku crticu iz prijeratnog Sarajeva za događaj kojem si prisustvovao, ako to nije zabilježeno na portalu (ništa prije internet ere se nije dogodilo ako nije zabilježeno na internetu), nije se ni dogodilo. Srećom, imaju negdje arhive novinskih izdanja koje su to zabilježile i koga zanima, može se podsjetiti, samo treba malo volje i vremena.

be continued...
User avatar
dr_Evil
Posts: 12433
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#8756 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by dr_Evil »

Novak20 wrote: 12/01/2021 19:32
BrziGonzales wrote: 12/01/2021 17:09
Ti Srbe i Hrvate koji su oduvijek ovdje porediš sa raznoraznim došljacima, crncima koji su došli u Francusku, Turcima i Kurdima koji su došli u Njemačku itd i koji bi kao trebali nešto tražiti? Ja sam ovdje svoj na svome na svojoj djedovini i ne tražim ništa od tebe da mi kao dadneš. Tražim ono što je moje. A ti došao sa Sandžaka pa bi nešto davao...
:lol: :lol: :lol:
:thumbup:
Super receno, a sada se pocni ponasati kao da je tvoje i hajde da ispunimo 5+2, a ne PLenkovicevo
User avatar
dr_Evil
Posts: 12433
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#8757 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by dr_Evil »

BrziGonzales wrote: 13/01/2021 08:53
dr_Evil wrote: 12/01/2021 15:50 Komsic ogadio Hrvatima Bosnu, grohotom se smijem
i ostaje dojam da ne volim BiH
dr_Evil wrote: 12/01/2021 15:50 ali to nije razlog da se BiH takodjer ne voli.
u tom trenutku si označen da se nešto pravdaš

Ne znam odakle si i ko si, ja sam pisao za Hrvate iz Hercegovine i naglasio zapadno od Neretve. Te poznajem u dusu. Stojim apsolutno iznad stava i imam milion primjera za navesti.

Nikada, ali nikada, skutor nece reci da je iz BiH, nesto kao Kurdi kad ih pitas odakle ste kazu iz Kurdistana, pa se ti misli.

O Hrvatima iz Bosne sam cuo da vole BiH. Neki dan sam sebi pustao ovu pjesmu 5 puta zaredom nisam se mogao nacuditi. Pa sam odna pustao jos 2 puta supruzi kad se vrnula sa posla, ista reakcija.

User avatar
BrziGonzales
Posts: 400
Joined: 09/05/2018 17:40

#8758 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by BrziGonzales »

dr_Evil wrote: 13/01/2021 09:03
BrziGonzales wrote: 13/01/2021 08:53
dr_Evil wrote: 12/01/2021 15:50 Komsic ogadio Hrvatima Bosnu, grohotom se smijem
i ostaje dojam da ne volim BiH
dr_Evil wrote: 12/01/2021 15:50 ali to nije razlog da se BiH takodjer ne voli.
u tom trenutku si označen da se nešto pravdaš

Ne znam odakle si i ko si, ja sam pisao za Hrvate iz Hercegovine i naglasio zapadno od Neretve. Te poznajem u dusu. Stojim apsolutno iznad stava i imam milion primjera za navesti.

Nikada, ali nikada, skutor nece reci da je iz BiH, nesto kao Kurdi kad ih pitas odakle ste kazu iz Kurdistana, pa se ti misli.

O Hrvatima iz Bosne sam cuo da vole BiH. Neki dan sam sebi pustao ovu pjesmu 5 puta zaredom nisam se mogao nacuditi. Pa sam odna pustao jos 2 puta supruzi kad se vrnula sa posla, ista reakcija.

Poznajem Hrvate iz Hercegovine i svaki, ama baš svaki će ti reći s ponosom da je Hercegovac. Ako su negdje u tuđini pa im se javi nostalgija, napravit će hercegovačko veče da se druže. Ljudi iz srca vole Hercegovinu. Gluposti je očekivati da reknu da su iz Bosne.
Isto tako, Hrvat iz Bosne voli svoju djedovinu pa će i odpjevati ovakvu lijepu pjesmu. A zajedničko nam je da svi volimo svoj narod.
User avatar
dr_Evil
Posts: 12433
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#8759 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by dr_Evil »

BrziGonzales wrote: 13/01/2021 09:16

Poznajem Hrvate iz Hercegovine i svaki, ama baš svaki će ti reći s ponosom da je Hercegovac. Ako su negdje u tuđini pa im se javi nostalgija, napravit će hercegovačko veče da se druže. Ljudi iz srca vole Hercegovinu. Gluposti je očekivati da reknu da su iz Bosne.
Isto tako, Hrvat iz Bosne voli svoju djedovinu pa će i odpjevati ovakvu lijepu pjesmu. A zajedničko nam je da svi volimo svoj narod.
Hoce, i kad ih upitas gdje ti je Hercegovina reci ce da je il Herceg Bosna ili Hrvatska. I treba da volite svoj narod, ali da ga volite na svakom pedlju BiH, ukljucujuci RS, Sarajevo, Posavinu, i da ga poticete da se vrati u Konjic, Jablanicu itd. Tu se razilaze politike Covica i mene
nihadns
Posts: 196
Joined: 08/01/2021 09:39

#8760 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by nihadns »

visuljak wrote: 12/01/2021 20:43
Novak20 wrote: 12/01/2021 19:32
BrziGonzales wrote: 12/01/2021 17:09
Ti Srbe i Hrvate koji su oduvijek ovdje porediš sa raznoraznim došljacima, crncima koji su došli u Francusku, Turcima i Kurdima koji su došli u Njemačku itd i koji bi kao trebali nešto tražiti? Ja sam ovdje svoj na svome na svojoj djedovini i ne tražim ništa od tebe da mi kao dadneš. Tražim ono što je moje. A ti došao sa Sandžaka pa bi nešto davao...
:lol: :lol: :lol:
:thumbup:
gle dijaspore jes se osilila
tu je greška, nisu oni dijaspora, vec svoj na svome. nisu ni niaconalna manjina vec konsitutivan narod.
parenjem se ne pravi neko vecina i manjina jer u tom slucaju turci bi ubrzo postali vecina a nemac manjina u nemackoj.

Rat je prošlost. Koja treba da opominje, i normalne ljude uci da cine sve da ga ne bude. Bosanci pravoslavne katolicke islamske religije.
Na tome se mora raditi.
Nisam za model preglasavanja i da se katolicima izabere komsić za predstavnika jer znamo da nema kod njih legitimitet i da je pudlica bakirova zarad interesa.

Neka imaju svoga predstavnika , nije problem. Dejtonom je BiH uredjena da je nedeljiva, i tu je kraj price.

Zakonom treba zabraniti bilo kakvo isticanje separatizma, i cepanje drzave sto je sasvim normalna stvar. Pa kada prase iz laktasa i uštirkani covic pocnu da lupetaju fino ih uhapsiti po zakonu i poslati na hladjenje zbog spearatizma.

Drugim recima, nije problem da svako ima svog zeljenog predstavnika, ali protiv BiH niko ne sme da radi.
User avatar
BHCluster
Posts: 23424
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#8761 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by BHCluster »

I to dupla dijaspora!
User avatar
dr_Evil
Posts: 12433
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#8762 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by dr_Evil »

nihadns wrote: 13/01/2021 10:30
visuljak wrote: 12/01/2021 20:43
Novak20 wrote: 12/01/2021 19:32

:lol: :lol: :lol:
:thumbup:
gle dijaspore jes se osilila
tu je greška, nisu oni dijaspora, vec svoj na svome. nisu ni niaconalna manjina vec konsitutivan narod.
parenjem se ne pravi neko vecina i manjina jer u tom slucaju turci bi ubrzo postali vecina a nemac manjina u nemackoj.

Rat je prošlost. Koja treba da opominje, i normalne ljude uci da cine sve da ga ne bude. Bosanci pravoslavne katolicke islamske religije.
Na tome se mora raditi.
Nisam za model preglasavanja i da se katolicima izabere komsić za predstavnika jer znamo da nema kod njih legitimitet i da je pudlica bakirova zarad interesa.

Neka imaju svoga predstavnika , nije problem. Dejtonom je BiH uredjena da je nedeljiva, i tu je kraj price.

Zakonom treba zabraniti bilo kakvo isticanje separatizma, i cepanje drzave sto je sasvim normalna stvar. Pa kada prase iz laktasa i uštirkani covic pocnu da lupetaju fino ih uhapsiti po zakonu i poslati na hladjenje zbog spearatizma.

Drugim recima, nije problem da svako ima svog zeljenog predstavnika, ali protiv BiH niko ne sme da radi.
Ovo je drzava u kojem Tuzilastvo moli Dodika da dodje na razgovor, a SIPA ne smije da ga privede. ZAkon
Škobo Habu
Posts: 9037
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#8763 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Škobo Habu »

BrziGonzales wrote: 12/01/2021 17:05

Turci su velika nacija koju izuzetno poštujem. Gdje si ti pročitao da sam nešto napisao protiv Turske?
Zastava hrvatskog naroda ima šahovnicu na sebi a ti cijelu narod zbog toga nazivaš debilima? Meni ne može pasti na pamet da tako nešto pomislim kada vidim, recimo, svatove sa zelenom zastavom i pismom koje ne umijem pročitati. Poštujem to kao zastavu naroda koji je nosi i produžnim dalje.
Ako ćemo se tjerati u prošlost, ima jedna crtica iz prijeratnog Sarajeva koja mi se urezala u sjećanje.
Naime, u prijeratno Sarajevo je došao u posjetu Boris Buzančić, tadašnji gradonačelnik Zagreba. Bio je u vijećnici, odradio posjetu i krenuo je sa čaršije prema Butmiru. Negdje oko vječne vatre oduševljene Sarajlije su zaustavili njegovu kolonu. Razdragano su skakali po krovu, haubi, slučajno su razbili i vjetrobranskom staklo. Brava na vratima je zakazala pa nisu uspjeli da izvuku gradonačelnika Zagreba i da ga plače o prvu banderu.
Tad sam bio mlad, zelen, pun ideala i nisam razumio ko kome šalje kakvu poruku. Ali sam tada uživo vidio zakon rulje. I osjetio mržnju jednog naroda prema predstavnicima drugog naroda.
A to što ste u ratu proračunali da vam je životni prostor skučen pa okrenuli da ga proširiti na račun slabijih od sebe, Hrvata, pa se te zacrtane politike držite i danas, to ćemo ostaviti povjesničarima da pišu.
Daj nam link, neko svjedočanstvo, bilo šta glede ovoga događaja? Makar kakvu kliničku brljotinu izašlu iz glave Raspudića, Pločinkića, Zirduma ili Lujanovićke, bar da se smijemo?
Znaš zbog čega? Franjo Tuđman je dolazi '95. ili '96. u Sarajevo. Prošetao Baščaršijom i Ferhadijom i niko se kamenom nije bacio na njega, a prošao je kroz špalir građana Sarajeva.
skoronikako
Posts: 1035
Joined: 08/10/2018 12:09

#8764 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by skoronikako »

Da Bosnjaci i politika Bosnjaka vraca BiH Hrvatima onako kako su zasluzili ne bi ih ni bilo u BiH.
User avatar
visuljak
Posts: 994
Joined: 26/11/2020 14:05

#8765 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by visuljak »

nihadns wrote: 13/01/2021 10:30
visuljak wrote: 12/01/2021 20:43
Novak20 wrote: 12/01/2021 19:32

:lol: :lol: :lol:
:thumbup:
gle dijaspore jes se osilila
tu je greška, nisu oni dijaspora, vec svoj na svome. nisu ni niaconalna manjina vec konsitutivan narod.
pricaj mi nesto o tome.
ko smo mi da im namecemo volju. ako oni a i drzavni vrh hrvatske kazu da su oni hrvatska dijaspora, mi nemamo pravo da u to diramo.
nihadns
Posts: 196
Joined: 08/01/2021 09:39

#8766 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by nihadns »

visuljak wrote: 13/01/2021 11:51
nihadns wrote: 13/01/2021 10:30
visuljak wrote: 12/01/2021 20:43

gle dijaspore jes se osilila
tu je greška, nisu oni dijaspora, vec svoj na svome. nisu ni niaconalna manjina vec konsitutivan narod.
pricaj mi nesto o tome.
ko smo mi da im namecemo volju. ako oni a i drzavni vrh hrvatske kazu da su oni hrvatska dijaspora, mi nemamo pravo da u to diramo.
drzavni vrh hrvatske?

Koga briga sta oni kazu? Ima li u dejtonu da oni govore kako ce ziveti bosanci i hercegovci?

Tako da nemojte ih otudjivati.

Ko zeli ziveti u hr, sto bi ovde rekli sirok dunav ravan srem, neka idu ako zele.
I u Srbiju takodje.

U BiH su gradjani te drzave i kraj price.
nihadns
Posts: 196
Joined: 08/01/2021 09:39

#8767 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by nihadns »

skoronikako wrote: 13/01/2021 11:21 Da Bosnjaci i politika Bosnjaka vraca BiH Hrvatima onako kako su zasluzili ne bi ih ni bilo u BiH.
Ne provocirajte.
nihadns
Posts: 196
Joined: 08/01/2021 09:39

#8768 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by nihadns »

Bosanci islamske religije, nisu problem Bosni, kako to covic i dodik predstavljaju, da je svojataju. Vec strah da im separatisti ne uniste drzavu. Ja ih razumem.
Da poštuju druge pokazuju i ovde na forumu, recimo mene postuju da sam gradjanin srbije, bez obzira na moju nacionalnu pripadnost i da li sam nacionalna manjina, ja sam gradjanin srbije u to je moja drzava.
U kojoj sigurno ne bih bio prihvacen da propagiram separatizam. Ako mi se ne svidja vrata su otvorena. Imam svoja prava kao i ostale manjine i kao gradjanin. To mi niko ne moze uskratiti a za poneke idiote bas me briga.

Tako isto moraju i mogu da zive katolici i pravoslavni Bosanci u BiH.

I niko im to ne moze osporiti. Samo treba izbaciti separatizam, zakonom ga zabraniti i sprovoditi kazne a ne samo slovo na papiru.

Mirna Bosna i nema problema.
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#8769 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Kolinda »

dr_Evil wrote: 13/01/2021 09:42
BrziGonzales wrote: 13/01/2021 09:16

Poznajem Hrvate iz Hercegovine i svaki, ama baš svaki će ti reći s ponosom da je Hercegovac. Ako su negdje u tuđini pa im se javi nostalgija, napravit će hercegovačko veče da se druže. Ljudi iz srca vole Hercegovinu. Gluposti je očekivati da reknu da su iz Bosne.
Isto tako, Hrvat iz Bosne voli svoju djedovinu pa će i odpjevati ovakvu lijepu pjesmu. A zajedničko nam je da svi volimo svoj narod.
Hoce, i kad ih upitas gdje ti je Hercegovina reci ce da je il Herceg Bosna ili Hrvatska. I treba da volite svoj narod, ali da ga volite na svakom pedlju BiH, ukljucujuci RS, Sarajevo, Posavinu, i da ga poticete da se vrati u Konjic, Jablanicu itd. Tu se razilaze politike Covica i mene
De Bogati, o čemu ti pričaš...ja sam Hercegovac koji živi u BiH i tako će ti reći 95% mojih sugrađana a ovih 5% ni u jednom društvu nisu mjerilo....
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#8770 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Kolinda »

nihadns wrote: 13/01/2021 10:30
visuljak wrote: 12/01/2021 20:43
Novak20 wrote: 12/01/2021 19:32

:lol: :lol: :lol:
:thumbup:
gle dijaspore jes se osilila
tu je greška, nisu oni dijaspora, vec svoj na svome. nisu ni niaconalna manjina vec konsitutivan narod.
parenjem se ne pravi neko vecina i manjina jer u tom slucaju turci bi ubrzo postali vecina a nemac manjina u nemackoj.

Rat je prošlost. Koja treba da opominje, i normalne ljude uci da cine sve da ga ne bude. Bosanci pravoslavne katolicke islamske religije.
Na tome se mora raditi.
Nisam za model preglasavanja i da se katolicima izabere komsić za predstavnika jer znamo da nema kod njih legitimitet i da je pudlica bakirova zarad interesa.

Neka imaju svoga predstavnika , nije problem. Dejtonom je BiH uredjena da je nedeljiva, i tu je kraj price.

Zakonom treba zabraniti bilo kakvo isticanje separatizma, i cepanje drzave sto je sasvim normalna stvar. Pa kada prase iz laktasa i uštirkani covic pocnu da lupetaju fino ih uhapsiti po zakonu i poslati na hladjenje zbog spearatizma.

Drugim recima, nije problem da svako ima svog zeljenog predstavnika, ali protiv BiH niko ne sme da radi.
A što ako je neki od tih bosanskih katolika ateista :-)
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#8771 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Kolinda »

Škobo Habu wrote: 13/01/2021 11:09
BrziGonzales wrote: 12/01/2021 17:05

Turci su velika nacija koju izuzetno poštujem. Gdje si ti pročitao da sam nešto napisao protiv Turske?
Zastava hrvatskog naroda ima šahovnicu na sebi a ti cijelu narod zbog toga nazivaš debilima? Meni ne može pasti na pamet da tako nešto pomislim kada vidim, recimo, svatove sa zelenom zastavom i pismom koje ne umijem pročitati. Poštujem to kao zastavu naroda koji je nosi i produžnim dalje.
Ako ćemo se tjerati u prošlost, ima jedna crtica iz prijeratnog Sarajeva koja mi se urezala u sjećanje.
Naime, u prijeratno Sarajevo je došao u posjetu Boris Buzančić, tadašnji gradonačelnik Zagreba. Bio je u vijećnici, odradio posjetu i krenuo je sa čaršije prema Butmiru. Negdje oko vječne vatre oduševljene Sarajlije su zaustavili njegovu kolonu. Razdragano su skakali po krovu, haubi, slučajno su razbili i vjetrobranskom staklo. Brava na vratima je zakazala pa nisu uspjeli da izvuku gradonačelnika Zagreba i da ga plače o prvu banderu.
Tad sam bio mlad, zelen, pun ideala i nisam razumio ko kome šalje kakvu poruku. Ali sam tada uživo vidio zakon rulje. I osjetio mržnju jednog naroda prema predstavnicima drugog naroda.
A to što ste u ratu proračunali da vam je životni prostor skučen pa okrenuli da ga proširiti na račun slabijih od sebe, Hrvata, pa se te zacrtane politike držite i danas, to ćemo ostaviti povjesničarima da pišu.
Daj nam link, neko svjedočanstvo, bilo šta glede ovoga događaja? Makar kakvu kliničku brljotinu izašlu iz glave Raspudića, Pločinkića, Zirduma ili Lujanovićke, bar da se smijemo?
Znaš zbog čega? Franjo Tuđman je dolazi '95. ili '96. u Sarajevo. Prošetao Baščaršijom i Ferhadijom i niko se kamenom nije bacio na njega, a prošao je kroz špalir građana Sarajeva.
Što bi netko bacio kamen na osloboditelja i heroja, na čovjeka koji je zaslužan za prestanak rata i spas države u avnojevskim granicama :?

Ovo kasnije izvrtanje istine ne treba uzeti za relevantno....
User avatar
dr_Evil
Posts: 12433
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#8772 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by dr_Evil »

Kolinda wrote: 13/01/2021 12:37
dr_Evil wrote: 13/01/2021 09:42
BrziGonzales wrote: 13/01/2021 09:16

Poznajem Hrvate iz Hercegovine i svaki, ama baš svaki će ti reći s ponosom da je Hercegovac. Ako su negdje u tuđini pa im se javi nostalgija, napravit će hercegovačko veče da se druže. Ljudi iz srca vole Hercegovinu. Gluposti je očekivati da reknu da su iz Bosne.
Isto tako, Hrvat iz Bosne voli svoju djedovinu pa će i odpjevati ovakvu lijepu pjesmu. A zajedničko nam je da svi volimo svoj narod.
Hoce, i kad ih upitas gdje ti je Hercegovina reci ce da je il Herceg Bosna ili Hrvatska. I treba da volite svoj narod, ali da ga volite na svakom pedlju BiH, ukljucujuci RS, Sarajevo, Posavinu, i da ga poticete da se vrati u Konjic, Jablanicu itd. Tu se razilaze politike Covica i mene
De Bogati, o čemu ti pričaš...ja sam Hercegovac koji živi u BiH i tako će ti reći 95% mojih sugrađana a ovih 5% ni u jednom društvu nisu mjerilo....
Nazalost onda ti spadas u manji procenat nekih sta ce to reci. Opet rekoh, odrastavio zivio i zivim medju Hrvatima.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#8773 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by spreca »

Kolinda wrote: 13/01/2021 12:42
Škobo Habu wrote: 13/01/2021 11:09
BrziGonzales wrote: 12/01/2021 17:05

Turci su velika nacija koju izuzetno poštujem. Gdje si ti pročitao da sam nešto napisao protiv Turske?
Zastava hrvatskog naroda ima šahovnicu na sebi a ti cijelu narod zbog toga nazivaš debilima? Meni ne može pasti na pamet da tako nešto pomislim kada vidim, recimo, svatove sa zelenom zastavom i pismom koje ne umijem pročitati. Poštujem to kao zastavu naroda koji je nosi i produžnim dalje.
Ako ćemo se tjerati u prošlost, ima jedna crtica iz prijeratnog Sarajeva koja mi se urezala u sjećanje.
Naime, u prijeratno Sarajevo je došao u posjetu Boris Buzančić, tadašnji gradonačelnik Zagreba. Bio je u vijećnici, odradio posjetu i krenuo je sa čaršije prema Butmiru. Negdje oko vječne vatre oduševljene Sarajlije su zaustavili njegovu kolonu. Razdragano su skakali po krovu, haubi, slučajno su razbili i vjetrobranskom staklo. Brava na vratima je zakazala pa nisu uspjeli da izvuku gradonačelnika Zagreba i da ga plače o prvu banderu.
Tad sam bio mlad, zelen, pun ideala i nisam razumio ko kome šalje kakvu poruku. Ali sam tada uživo vidio zakon rulje. I osjetio mržnju jednog naroda prema predstavnicima drugog naroda.
A to što ste u ratu proračunali da vam je životni prostor skučen pa okrenuli da ga proširiti na račun slabijih od sebe, Hrvata, pa se te zacrtane politike držite i danas, to ćemo ostaviti povjesničarima da pišu.
Daj nam link, neko svjedočanstvo, bilo šta glede ovoga događaja? Makar kakvu kliničku brljotinu izašlu iz glave Raspudića, Pločinkića, Zirduma ili Lujanovićke, bar da se smijemo?
Znaš zbog čega? Franjo Tuđman je dolazi '95. ili '96. u Sarajevo. Prošetao Baščaršijom i Ferhadijom i niko se kamenom nije bacio na njega, a prošao je kroz špalir građana Sarajeva.

Što bi netko bacio kamen na osloboditelja i heroja, na čovjeka koji je zaslužan za prestanak rata i spas države u avnojevskim granicama :?


Ovo kasnije izvrtanje istine ne treba uzeti za relevantno....
:pisnuo:
Krivozhvaljavi je organizovao UZP i da nije krepo sad bi pravio drustvo Kradzicu
smrm
Posts: 664
Joined: 23/12/2020 15:17

#8774 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by smrm »

House wrote: 12/01/2021 19:39

:o :D



Ja mislio Dodik, kada gle...to Alija🤣🤣🤣🤣
DonieBrasco
Posts: 15524
Joined: 31/08/2016 16:09

#8775 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by DonieBrasco »

Jedan u nizu stolnih hrvatskih gradova Lištica, ovaj Siroki Brijeg.

(ko im dade titulu grada) :-)
Post Reply