Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Rampage

#6076 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Rampage » 28/09/2019 08:50

mO k3 wrote:
Rampage wrote:Joj kakav papak ovaj brkati tamnoputi hafiz od Anadolije:-)

Dao bi dupeta jadnicak da dokaze da je Armija RBiH sistematski i organizovano rušila vjerske objekte i vrsila zločine tokom agresije na RBiH.

Kompleksas s dna kace.
Pa pokušati mogu , ali istorija je zapisana

Zna se ko je uzp počinio ciji je politički i vojni vrh osudjen

Sada ovdje ulaziti u neku diskusiju je totalno banalno
Bez obzira sto je historija zapisana opet jadni lazljivi kompleksasi siluju istu na svakom koraku.

Laž im je u krvi.

mO k3

#6077 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by mO k3 » 28/09/2019 09:25

Recept je jednostavan , neka pišu sta hoće ne obraćati pažnju na njih ... vidi @ hafis je prasinjar koji visi ovdje na forumu svaki dan kao on je neki faktor u ovome forumskom svijetu....

Šta misliš koliko su ga puta ljudi izdigli uhvatili ga ulazima , gdje Copypaste Text i stavlja kao svoj

I još jedna stvar Mostar je mahala zna svako svakoga tako ni njegov identitet ne može biti sakriven , izda se jednom :)

Novak20

#6078 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Novak20 » 30/09/2019 10:45

Loodilo tabloida SB. Slave provociranje Hrvatske, okreću konačno kompletnu hrvatsku javnost protiv sebe, nabacuju Kolindi glasove za novi mandat.

Baš KGK trebaju tri člana Predsjedništva BiH u Zagrebu u narednih 5 godina ili njen posjet službenom Sarajevu. :lol:

https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/12 ... ajevo.html
OTKRIVAMO; KAKO JE KOMŠIĆ JEDNOM REČENICOM UTIŠAO KOLINDU I RADMANA I RAZOTKRIO MRAČNU STRANU HDZ-a: Nakon ovog diplomatskog skandala Kolinda još tri godine neće smjeti u Sarajevo!
No, više od svega HDZ-ove državne čelnike zaboljelo je spominjanje genocida i usporedba sa Srebrenicom
Na koncu, svima je jasno kako bi i Grabar-Kitarović i Grlić-Radmanu draže bilo da je umjesto Komšića u New Yorku bio Dragan Čović, a nakon još jednog diplomatskog debakla i poniženja HDZ-ove vlasti u Hrvatskoj jasno je kako i u naredne tri godine, koliko još traje mandat aktualnom sazivu Predsjedništva BiH, neće doći do posjete hrvatske predsjednice službenom Sarajevu, niti je izgledan posjet sva tri člana Predsjedništva BiH službenom Zagrebu.

Hafis

#6079 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Hafis » 30/09/2019 10:55

OTKRIVAMO: KAKO JE HRVATSKA JAVNOST PRIMILA POSLJEDICE GLUPE I POVRŠNE POLITIKE KGK

U Zagrebu zastave na pola koplja, tuga i nevjerica na licima brojnih građana.
Hrvatska je javnost doslovce osupnuta i zgrožena neumjesnom politikom predsjednice KGK, koja je dovela do situacije u kojoj u tijeku iduće tri godine zagrepčani neće biti u prigodi ugostiti drage goste iz susjedne BiH.
Prije svega to se odnosi na simpatičnog Milorada, šarmantnog Šefika i uvijek dobrodošlog i svima dragog popularnog Želju, koji je inače na ovu funkciju, za ove manje upućene, ni kriv ni dužan doslovce iščupan iz reda Hrvata...ili hrvatskog reda...u stvari, uglavnom je nekakav red.
Last edited by Hafis on 30/09/2019 11:00, edited 1 time in total.

BHCluster

#6080 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by BHCluster » 30/09/2019 11:00

Kobilinda u elementu, Hrvatska na dnu EU.

Hafis

#6081 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Hafis » 30/09/2019 11:11

Kad smo već kod Sloboodne Bosne, jel' mi može netko od članova (po mogućnosti podrijetlom sa sela, jer mi na to ide nekako izraz), prevesti što znači izraz ''povileniti''. Valjda postati ''vila''... ili koji vrag? Nikako da skontam što je ovaj huškač, lafo novinar SB htio reći? Mislim znam da je neko seljadijsko podjebavanje, ali bih volio znati što znači izraz?
DODIK ĆE POVILENITI: Ministar vanjskih poslova Igor Crnadak u New Yorku, na važan sastanak s Federicom Mogherini stiže i Ivica Dačić…
@Lustere, ti se nemoj truditi, mada znam da barataš s tim jezikom. Ali, tapija je tapija. Jedino da te netko citira.

BHCluster

#6082 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by BHCluster » 30/09/2019 21:58

Ta cu ja kOcko kad moze Ivica Dronjić,
Image
I UN poceo da odgovara na UZP-ovske javne istupe, onda pizdite sto je Komsic izabran. :lol:

megaman4

#6083 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by megaman4 » 30/09/2019 22:59

BHCluster wrote:Kobilinda u elementu, Hrvatska na dnu EU.
KGK je vrlo nepismena političarka koja svojim jezikom unistava RH a voli malo srati i po BiH, kako bi se dokazala kod zvanicnika u EU, koji je ne mogu organski smisliti.

Njen rang je Orban i takvi političari s kojima se svijet šprda.

Novak20

#6084 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Novak20 » 01/10/2019 09:44

BHCluster wrote:Ta cu ja kOcko kad moze Ivica Dronjić,

I UN poceo da odgovara na UZP-ovske javne istupe, onda pizdite sto je Komsic izabran. :lol:
Što je to rekao bivši ambasador i igrom slučaja bh Hrvat da bi ga se vezivalo za UZP ?

Da sam ja rekao da nam je Moldavija postala Zapad, konstatirao bih činjenicu i rekao istinu. 8-)
Ivica Dronjić je, između ostalog, govorio i o svom viđenju trenutnog položaja naše zemlje u Ujedinjenim nacijama i političkog ugleda.

“Naš rejting u UN-u je takav, naš regionalni koordinator kod nas ovdje u Sarajevu je iz Moldavije. Znači, Moldavija nam je postala Zapad”, kazao je Dronjić što je izazvalo oštru reakciju iz Ujedinjenih nacija u Bosni i Hercegovini.

Maraschino

#6085 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Maraschino » 01/10/2019 09:48

jadnicak, opet ga napadaju na pravdi boga. :oops:

Hafis

#6086 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Hafis » 01/10/2019 10:07

Ja ga ne bih branio. Otkud mu muda da smatra Moldaviju lošijom od nas i da se izruguje njenom zemljopisnom položaju, koji jeste fakat mnogo istočniji od našeg.
Meni ovo tukne na UZP-ovski fašizam. A ovdje su upravo eksperi za sve vrste fašizma, tako da će me demantirati ako sam donio pogrešan zaključak.

BHCluster

#6087 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by BHCluster » 01/10/2019 10:16

Novak20 wrote:
BHCluster wrote:Ta cu ja kOcko kad moze Ivica Dronjić,

Što je to rekao bivši ambasador i igrom slučaja bh Hrvat da bi ga se vezivalo za UZP ?

Da sam ja rekao da nam je Moldavija postala Zapad, konstatirao bih činjenicu i rekao istinu. 8-)
Ivica Dronjić je, između ostalog, govorio i o svom viđenju trenutnog položaja naše zemlje u Ujedinjenim nacijama i političkog ugleda.

“Naš rejting u UN-u je takav, naš regionalni koordinator kod nas ovdje u Sarajevu je iz Moldavije. Znači, Moldavija nam je postala Zapad”, kazao je Dronjić što je izazvalo oštru reakciju iz Ujedinjenih nacija u Bosni i Hercegovini.
Moda da procitas ono sta je UN napisao u svome reagovanju na ovaj javni istup Covicevog potrchka na srecu bivseg ambasadora ( :izet: Komsic jos jedan mandat ), znam da je tesko ali tako je. Znaci UN kaze ovo:
Željeli bismo naglasiti da su, kao organizaciji koja pridaje najveći značaj svom odnosu sa svih svojih 193 države članice i koja je uspostavljena na premisi punog poštovanja ravnopravnosti i ljudskih prava, takve izjave neprihvatljive. Bosna i Hercegovina je izuzetno vrijedan partner i doprinosi radu Ujedinjenih nacija,
P.S.
Medjutim dok je mali Ivica kmecio nako smjene (sad vec opravdane) drugacije zborio o drzavama clanicama UN za koje on odjednom ima nisko misljenje.
Pismo je kurtoazno, upućeno je mojim kolegama ambasasadorima, posebno onim iz malih i dalekih zemalja, koji baš nemaju najbolji uvid kakvo je stanje u BiH.
Demagogija, na kvadrat.

Hafis

#6088 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Hafis » 01/10/2019 10:18

Daj bola, recite mi što znači ''povilenio''.

Point.

#6089 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Point. » 01/10/2019 13:34

Hafis wrote:Daj bola, recite mi što znači ''povilenio''.
Kad budeš u domovini Lipoj, raspitaj se. I tamo je riječ učestala.
Povileniti – riječi nema u Hrvatskom enciklopedijskom rječniku, a to nam je najdeblji rječnik u kući. To mi je govorila mama: „Ajde, smiri se, šta si povilenila!“ Oduvijek sam podrazumijevala da znam što to znači: biti neumjereno euforičan, možda i obijestan, možda od euforije neoprezan, pa blebećeš što ne bi smio, kao da si se opio čudotvornog napitka od kojega si hiperaktivan, fizički i psihički, šašav, glasan. Jer sam to sve bila u situacijama kad mi je mama govorila da sam povilenila. Nije joj se to sviđalo, nije to govorila s blagonaklonošću nego ozbiljno, upozoravajući. I tako, ja u stvari ne znam točno što ta riječ znači, što je značila mojoj mami.

Žao mi je što nisam bila dovoljno radoznala kad je trebalo, pa nisam pitala na vrijeme, sad mame više nema i nikad neću doznati. Kao što me ni mnogo toga o mojim roditeljima nije zanimalo, jer sam podrazumijevala. A sad žalim što ne znam.

I ako netko zna za tu riječ, neka se javi.
“Pošto bijaše na dan njegovog pogreba vijor, tvrdijaše zvonar Šimun da se brica povilenio i da ga ovim svojim očima vidje jašiti prema Okiću na repu oblaka.” – A.G. Matoš

“Redaju se vrčevi sunca i kamena, a ti išteš Cetinu. I pije srce sunčevo polako, sladokusno, a onda je povilenilo, skočilo u žutom plaštu i srušilo se na leđa tvojih volova.”
“Kao, jahao je zadnji, najzadnji, a bio je sve, stari svat u sinovoj svadbi. I nehotice je tapnuo zajašenog vranca po grivi. Konj povileni, đipi, stade preskakati sve odreda. Polegle uši uz glavu, vjetrić pjeni grivom, sve oči počivaju na njemu, na vranoj konjskoj grivetini koja vijori, oči i na razvjetrenom crnom repu.” – Jozo Laušić

ovo_malo_duse

#6090 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by ovo_malo_duse » 01/10/2019 13:42

Point. wrote:
Kad budeš u domovini Lipoj, raspitaj se. I tamo je riječ učestala.
Povileniti – riječi nema u Hrvatskom enciklopedijskom rječniku, a to nam je najdeblji rječnik u kući. To mi je govorila mama: „Ajde, smiri se, šta si povilenila!“ Oduvijek sam podrazumijevala da znam što to znači: biti neumjereno euforičan, možda i obijestan, možda od euforije neoprezan, pa blebećeš što ne bi smio, kao da si se opio čudotvornog napitka od kojega si hiperaktivan, fizički i psihički, šašav, glasan. Jer sam to sve bila u situacijama kad mi je mama govorila da sam povilenila. Nije joj se to sviđalo, nije to govorila s blagonaklonošću nego ozbiljno, upozoravajući. I tako, ja u stvari ne znam točno što ta riječ znači, što je značila mojoj mami.

Žao mi je što nisam bila dovoljno radoznala kad je trebalo, pa nisam pitala na vrijeme, sad mame više nema i nikad neću doznati. Kao što me ni mnogo toga o mojim roditeljima nije zanimalo, jer sam podrazumijevala. A sad žalim što ne znam.

I ako netko zna za tu riječ, neka se javi.
“Pošto bijaše na dan njegovog pogreba vijor, tvrdijaše zvonar Šimun da se brica povilenio i da ga ovim svojim očima vidje jašiti prema Okiću na repu oblaka.” – A.G. Matoš

“Redaju se vrčevi sunca i kamena, a ti išteš Cetinu. I pije srce sunčevo polako, sladokusno, a onda je povilenilo, skočilo u žutom plaštu i srušilo se na leđa tvojih volova.”
“Kao, jahao je zadnji, najzadnji, a bio je sve, stari svat u sinovoj svadbi. I nehotice je tapnuo zajašenog vranca po grivi. Konj povileni, đipi, stade preskakati sve odreda. Polegle uši uz glavu, vjetrić pjeni grivom, sve oči počivaju na njemu, na vranoj konjskoj grivetini koja vijori, oči i na razvjetrenom crnom repu.” – Jozo Laušić
Jopet Afis i Maternji :lol: :lol:

Fakat cojk se ubio za kaka dobra psiho- medicinskog ispitivanja...Kolko puta su ga :izet: ovdje i on se opet vrati po jos.. :-) :-) :lol: :lol:

palermo

#6091 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by palermo » 01/10/2019 13:44

pobjesnio.....

p.s mada me čudi da ti kao mostarac ne znaš ovu riječ, nije baš da se nije upotrebljavala u našoj čaršiji

Point.

#6092 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Point. » 01/10/2019 14:30

palermo wrote:
pobjesnio.....

p.s mada me čudi da ti kao mostarac ne znaš ovu riječ, nije baš da se nije upotrebljavala u našoj čaršiji
Jebiga sad, kvariš mu idilu. On jadan mislio to se samo upotrebljava od krezavih Bošnjaka iz okoline Kalesije.

detroit-mercy

#6093 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by detroit-mercy » 01/10/2019 14:59

megaman4 wrote:
BHCluster wrote:Kobilinda u elementu, Hrvatska na dnu EU.
KGK je vrlo nepismena političarka koja svojim jezikom unistava RH a voli malo srati i po BiH, kako bi se dokazala kod zvanicnika u EU, koji je ne mogu organski smisliti.

Njen rang je Orban i takvi političari s kojima se svijet šprda.
Ma njen rang je Kurac, to jest onaj Austrijanac. Ona se najbolje snalazi kad je sa Kurcom :mrgreen: .

Hafis

#6094 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Hafis » 01/10/2019 15:22

Dobar fol :thumbup:
Ne čuh boljeg vica još od onog o Muji i Sulji kada su polagali fiziku u večernjoj školi.

LSD

#6095 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by LSD » 01/10/2019 15:57

Daj ba banujte više ovog Pointa, usmrdi svaku temu gdje se pojavi :zaraza:

Hafis

#6096 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Hafis » 01/10/2019 16:23

palermo wrote:
pobjesnio.....

Stvarno nikad nisam čuo da se koristi taj izraz. Evo, rođen i odrastao bivša MZ Rondo, III OŠ H. Humo, Stara gimnazija, Popovina, lopte s domcima, skakanje Durađik, Šuplja, Banda, Jastreb, ponekad i pod Musalom (Bar, Deva i dr.), onda gonja - korzo, Modisk, Bale, Narca i folovi, ali nikad čuo izraz ''povilenio''.
Koliko znam mi smo koristili (a i sada) izraz ''pohasio'' (pobjesnio), ali to ''povilenio''....nikad čuo.

detroit-mercy

#6097 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by detroit-mercy » 01/10/2019 16:26

Hafis wrote:
palermo wrote:
pobjesnio.....

Stvarno nikad nisam čuo da se koristi taj izraz. Evo, rođen i odrastao bivša MZ Rondo, III OŠ H. Humo, Stara gimnazija, Popovina, lopte s domcima, skakanje Durađik, Šuplja, Banda, Jastreb, ponekad i pod Musalom (Bar, Deva i dr.), onda gonja - korzo, Modisk, Bale, Narca i folovi, ali nikad čuo izraz ''povilenio''.
Koliko znam mi smo koristili (a i sada) izraz ''pohasio'' (pobjesnio), ali to ''povilenio''....nikad čuo.
Ja sam to cuo od Beogradjana, kod nas se nije koristilo :mrgreen: .

Hafis

#6098 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Hafis » 01/10/2019 17:01

detroit-mercy wrote:
Hafis wrote:
palermo wrote: pobjesnio.....

Ja sam to cuo od Beogradjana, kod nas se nije koristilo :mrgreen: .
To sam htio i reći - klasični prekodrinski sleng, koji se koliko ja znam ovdje nikada nije koristio. ''Povilenio'' !!??

Vjerojatno je pisac tog teksta u Slobodnoj Bosni korjenima iz Srbije, a obzirom na žuti portal u kojem piše - vjerojatno iz Sandžaka. Jer da je iz Šumadije pisao bi slične gluposti u Glasu Srpske ili u nekom tamošnjem žutom smeću :)

Haman2

#6099 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Haman2 » 01/10/2019 17:34

Sta znaci povilenit,Vukajlija
"Pod uticajem različitih faktora koji utiču na dizanje raspoloženja dešava se čudna pojava koju karakteriše ekstremno brzo reagovanje u svakoj mogućoj situaciji i to sa nekom posebnom lakoćom".

Hafis

#6100 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Hafis » 01/10/2019 17:52

Haman2 wrote:Sta znaci povilenit,Vukajlija
"Pod uticajem različitih faktora koji utiču na dizanje raspoloženja dešava se čudna pojava koju karakteriše ekstremno brzo reagovanje u svakoj mogućoj situaciji i to sa nekom posebnom lakoćom".
Nigdje veze, kakvo je to objašnjenje :shock:
Pa dobro, zašto se za "Pod uticajem različitih faktora koji utiču na dizanje raspoloženja dešava se čudna pojava koju karakteriše ekstremno brzo reagovanje u svakoj mogućoj situaciji i to sa nekom posebnom lakoćom" ne koristi izraz pobaleriniti, pofrizeriti, poanđeliti, pokrampusiti, već upravo ''povileniti''.
Čini mi se da je SB ''novinar'' napisao taj izraz samo da naglasi tekst, s tim da ni on ne zna što je napisao, a ni oni što su pročitali.

Post Reply