Pelješki most - ko koga zeza

Post Reply
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#4901 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by General War »

Hafis wrote:
zrakomlat wrote: Znam po kolegama, klijentima, njihovim porodicama.
Mislim, nije mi drago to, da se razumijemo.
razumijemo se u potpunosti.
samo što se ovdje u gotovo svakom trećem postu apostrofira kako Hrvati nestaju, game over, mogu još malo i drugea šovinistička sranja.
čovjek da ne zna o čemu se radi, pomislio je da je dobitak ostati ovdje, životariti, slušati šuplju priču i gledati lopovluk i nepotizam, ali i gledati kako oni anamo nestaju.
A ja im opet kažem: bolje konobar s tacnom u Dublinu nego demobilisan borac ili kakav prevareni rudar pred skupštinom.
Cijom skupstinom? je li se pikaju i oni iz Brodogradnje ili IMT-a...ili to samo vazi za BiH?
Iz kosmosa se vidi sva bolest gdje se srpski i hrvatski hegemonisti poveztali ko guzno crijevo da sjebu Bosnu, a ti vazis sad jedno sad drugo... :-)
detroit-mercy
Posts: 16059
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#4902 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by detroit-mercy »

Hafis wrote:
General War wrote:
Hafis wrote: Čudi me da su čekali ovolike godine kada je tako jednostavno.
Ne znam, pitaj sabor...sve crno na bijelo ali eto...oni mudjahedini gore jal da Makarsku otmu jal se hatrlesat :D
Slušaj, realno - može im se.
Da je BiH normalna država davno bi imala određene i definirane granice, i riješeno pitanje teritorijalnih voda. I danas ne bi bilo nikakvih nesporazuma i nejasnoća, pa i oko tog mosta. Međutim, kada pogledaš plejadu likova koji su protutnjali za ovih 20 i više godina kroz predsjedništvo, samo će ti se sve reći.
Međutim, najbolje je vlastitu nesposobnost i nezrelost jednostavno prikriti raznoraznim floskulama o probih političarima i onim antibih političarima i tako unedogled.
Ja vjerujem da će druga, mlađa generacija političara jednoga dana riješiti iove sve probleme, koji su postali dio dnevno-političke svakodnevnice.
Misliš da se netko češe po guzici u Hrvatskoj i Srbiji zbog granice BiH i da im javnost zna i 1% o toj problematici. A u nas sve ekspert do eksperta. Jebote, i Sutorinom smo mahali prije par godina :)
Vidi pod Hrvatska i Slovenija :mrgreen:.
Da smo neozbiljna drzava, tu se slazem ali da li je bas sve do nase neozbiljnosti ili ima malo i druge strane :mrgreen: .
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#4903 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by exliberal-ex »

:-)

A da se malo uljudite kod ovih upisa...mislim da je Chmoljo na godisnjem jer mnogi su zavrijedili da odu na isti.
O svemu se ovdje drobi a najmanje o mostu...mislim ako neznate da kulturno pisete bolje da se nejavljate.
User avatar
512MB
Posts: 10548
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#4904 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by 512MB »

Ja bih samo iskoristio priliku da bosanskim hrvatima čestitam na osmomjesečnom predsjedavanju Predsjedništva BiH :bih:
Novak20
Posts: 13948
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#4905 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by Novak20 »

.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#4906 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by Hafis »

Da i ja prospem jednu starinsku forumsku:
Kaće tužba? :)
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#4907 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by Tomahawk11 »

Hafis wrote:Da i ja prospem jednu starinsku forumsku:
Kaće tužba? :)
Nema od tog ništa.
Nek ograđuju, kad se ovi naši junci ponašaju kao ona tri bivola u priči sa vukom.
Odozdo mostom, odozgo radioaktivnim otpadom.
Napisati još na graničnim - opasna zona, ulazak na vlastitu odgovornost.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#4908 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by General War »

radostan dan wrote:ajde bolan, pa nismo u normandiji, ovdje je i kloc od tarabe oružje... :mrgreen:
Pa ti totalno nisi upoznat sa desavanjima, kalav bolan ratO :skoljka:
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#4909 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by Hafis »

Valja čuti mišljenje iskusnih primorskih barbi. Ima dobrih bisera, valja se prisjetiti.



I nikako ih naučiti da postoje termini poput bosanski konj ili bosanski lonac, ali more?
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#4910 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by General War »

Hafis wrote:Da i ja prospem jednu starinsku forumsku:
Kaće tužba? :)
Evo nova, prije nego pare za ' luminij' :mrgreen:
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#4911 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by Hafis »

General War wrote:
Hafis wrote:Da i ja prospem jednu starinsku forumsku:
Kaće tužba? :)
Evo nova, prije nego pare za ' luminij' :mrgreen:
Ne vjerujem. Prije će BiH u budućnosti osvojiti neku medalju na Olimpijadi, nego što će podići tužbu za most.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#4912 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by General War »

Hafis wrote:
General War wrote:
Hafis wrote:Da i ja prospem jednu starinsku forumsku:
Kaće tužba? :)
Evo nova, prije nego pare za ' luminij' :mrgreen:
Ne vjerujem. Prije će BiH u budućnosti osvojiti neku medalju na Olimpijadi, nego što će podići tužbu za most.
Prije ces ti dobit olimpijsku medalju u branju sisarika nego skontat sta je uopste predmet tuzbe. :zzzz:
User avatar
Point.
Posts: 27738
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#4913 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by Point. »

Srušili su Stari Most neće im biti teško ni srušiti ovaj, ako iz eUrope to kažu.
detroit-mercy
Posts: 16059
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#4914 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by detroit-mercy »

Hafis wrote:Da i ja prospem jednu starinsku forumsku:
Kaće tužba? :)
Ono kad se nasladjujes uspjesima druge drzave i neuspjesima sopstvene :-) .
Postoji dijagnoza i za to :mrgreen: .
User avatar
Point.
Posts: 27738
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#4915 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by Point. »

detroit-mercy wrote:
Hafis wrote:Da i ja prospem jednu starinsku forumsku:
Kaće tužba? :)
Ono kad se nasladjujes uspjesima druge drzave i neuspjesima sopstvene :-) .
Postoji dijagnoza i za to :mrgreen: .
Kvisling. Ta riječ najbolje opisuje takve.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#4916 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by Hafis »

detroit-mercy wrote:
Hafis wrote:Da i ja prospem jednu starinsku forumsku:
Kaće tužba? :)
Ono kad se nasladjujes uspjesima druge drzave i neuspjesima sopstvene :-) .
Postoji dijagnoza i za to :mrgreen: .
Hoćeš reći da je zakašnjeli pokušaj besmislene tužbe, osmišljen za dnevnopolitičke potrebe u SDA kuhinji, neuspjeh moje države i da sam zbog toga ''antidržavno'' nastrojen?
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#4917 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by Hafis »

General War wrote:
Hafis wrote:
General War wrote: Evo nova, prije nego pare za ' luminij' :mrgreen:
Ne vjerujem. Prije će BiH u budućnosti osvojiti neku medalju na Olimpijadi, nego što će podići tužbu za most.
Prije ces ti dobit olimpijsku medalju u branju sisarika nego skontat sta je uopste predmet tuzbe. :zzzz:
Ja ne vidim ovdje nikakvu tužbu, a ponajmanje njen predmet. Doduše, u poglavlju 3 ili četiri one oborene odluke predsjedništva izrijekom se traži prekid gradnje mosta, a i sama tema nosi naziv mosta pa velim...uostalom, kako ti ne dosadi izigravati nekakvog stručnjaka za pomorsko pravo...hajde da je riječ o utjecaju aerozagađenja na okoliš, pa da izneseš svoja iskustva, ali nabilavati o pravu pristupa međunarodnim vodama, o vlasništvu nad Malim i Velikim školjem...pa da si barba Ševal, mnogo je :zzzz:
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#4918 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by General War »

Hafis wrote:
General War wrote: Prije ces ti dobit olimpijsku medalju u branju sisarika nego skontat sta je uopste predmet tuzbe. :zzzz:
Ja ne vidim ovdje nikakvu tužbu, a ponajmanje njen predmet. Doduše, u poglavlju 3 ili četiri one oborene odluke predsjedništva izrijekom se traži prekid gradnje mosta, a i sama tema nosi naziv mosta pa velim...uostalom, kako ti ne dosadi izigravati nekakvog stručnjaka za pomorsko pravo...hajde da je riječ o utjecaju aerozagađenja na okoliš, pa da izneseš svoja iskustva, ali nabilavati o pravu pristupa međunarodnim vodama, o vlasništvu nad Malim i Velikim školjem...pa da si barba Ševal, mnogo je :zzzz:
Nevidis tuzbu, jer u ovoj zemlji je jedino do sada dozvoljeno u isti kos stavljati demokratsko pravo ometanja trazenja pravde i ustavnog petokolonasenja...negdje drugo bi davno svi bili u prdekani.
Ocisti zemlju od drugih, prisvojis sve sebi i opet corak...ne znam, ja se nebi barbi Sevalu podsmijevao. :D
Eno legitimni kaze da ima neke hemije izmedju tebe i sevala...za dvadeset sekundi usvojili finansiranje...barba seval sa vidno zadovoljnim osmjehom.
RtrnOfSalisbury
Posts: 3598
Joined: 13/02/2008 04:52
Location: Tullarosa

#4919 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by RtrnOfSalisbury »

... jebga kad su onomad na dejtojnskoj pijaci tako istrgovali: haj nami sarajvo a ovo ostalo ce nadoc
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#4920 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by mO k3 »

detroit-mercy wrote:
Hafis wrote:Da i ja prospem jednu starinsku forumsku:
Kaće tužba? :)
Ono kad se nasladjujes uspjesima druge drzave i neuspjesima sopstvene :-) .
Postoji dijagnoza i za to :mrgreen: .
:lol: da da dijagnoza manje vrijednosti , kada hoćeš da budeš veći Hrvat nego oni u lijepo našoj
detroit-mercy
Posts: 16059
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#4921 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by detroit-mercy »

Hafis wrote:
detroit-mercy wrote:
Hafis wrote:Da i ja prospem jednu starinsku forumsku:
Kaće tužba? :)
Ono kad se nasladjujes uspjesima druge drzave i neuspjesima sopstvene :-) .
Postoji dijagnoza i za to :mrgreen: .
Hoćeš reći da je zakašnjeli pokušaj besmislene tužbe, osmišljen za dnevnopolitičke potrebe u SDA kuhinji, neuspjeh moje države i da sam zbog toga ''antidržavno'' nastrojen?
Jok nego tvoje likovanje svaki puta kada se radi o bilo kakvom sporu sa Hrvatskom u kome je naravno Hrvatska apriori u pravu, jer po tvojoj logici ne moze biti u krivu. Da je spor sa Crnom Gorom oko izgradnje bilo cega licno bi te bolio kurac ovako dozivljavas svaki spor sa Hrvatskom veoma licno. Kao i ostalo suptilno udaranje ispod pojasa koje provuces onako kao kroz zajebanciju, pocevsi od Barbe Sevala, barba Seval je barba isto onoliko koliko si i ti barba, ali valjda posto Hrvatska ima more i prilicno obale i ti se po default-u smatras pomorcem i meritornim za pomorska pitanja.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#4922 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by General War »

detroit-mercy wrote: Jok nego tvoje likovanje svaki puta kada se radi o bilo kakvom sporu sa Hrvatskom u kome je naravno Hrvatska apriori u pravu, jer po tvojoj logici ne moze biti u krivu. Da je spor sa Crnom Gorom oko izgradnje bilo cega licno bi te bolio kurac ovako dozivljavas svaki spor sa Hrvatskom veoma licno. Kao i ostalo suptilno udaranje ispod pojasa koje provuces onako kao kroz zajebanciju, pocevsi od Barbe Sevala, barba Seval je barba isto onoliko koliko si i ti barba, ali valjda posto Hrvatska ima more i prilicno obale i ti se po default-u smatras pomorcem i meritornim za pomorska pitanja.
Ma Magelan je za njega mala maca :D
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#4923 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by Hafis »

A jebat ga. Ja nikada ovdje nisam rekao tko je u ovom slučaju u pravu a tko nije, za razliku od gornjeg emeritusa.
Meni je samo način na koji se želi riješiti stvar koja je praktički već završena smiješan i definitivno služi za dnevno-političke potrebe.
inače, meni je to ni u džep, ni iz džepa. ali sam u svakom slučaju za gradnju objekata od kojih će biti praktične koristi (pa donekle i moje, jer mi jedan od najboljih prijatelja ima kuću na Pelješcu i odemo tamo 3-4 puta godišnje). To mi je veća korist, nego neka luka u perspektivi od 50 i više godina.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#4924 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by General War »

Hafis wrote:A jebat ga. Ja nikada ovdje nisam rekao tko je u ovom slučaju u pravu a tko nije, za razliku od gornjeg emeritusa.
Meni je samo način na koji se želi riješiti stvar koja je praktički već završena smiješan i definitivno služi za dnevno-političke potrebe.
inače, meni je to ni u džep, ni iz džepa. ali sam u svakom slučaju za gradnju objekata od kojih će biti praktične koristi (pa donekle i moje, jer mi jedan od najboljih prijatelja ima kuću na Pelješcu i odemo tamo 3-4 puta godišnje). To mi je veća korist, nego neka luka u perspektivi od 50 i više godina.
Ma gdje bi ti sta rekao...samo Bakir i bOsnjoci ti nedaju mira u sklada, te nemozes se pripojiti susedima, te ne mozes u miru naplatiti opljackano, te e mozes na miru graditi bez da se znaju medje...evo sad nece ni nuklearni otpad blizu granice..pa stvarno, dodje mi suzu da pustim.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#4925 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by Hafis »

General War wrote:
Hafis wrote:A jebat ga. Ja nikada ovdje nisam rekao tko je u ovom slučaju u pravu a tko nije, za razliku od gornjeg emeritusa.
Meni je samo način na koji se želi riješiti stvar koja je praktički već završena smiješan i definitivno služi za dnevno-političke potrebe.
inače, meni je to ni u džep, ni iz džepa. ali sam u svakom slučaju za gradnju objekata od kojih će biti praktične koristi (pa donekle i moje, jer mi jedan od najboljih prijatelja ima kuću na Pelješcu i odemo tamo 3-4 puta godišnje). To mi je veća korist, nego neka luka u perspektivi od 50 i više godina.
Ma gdje bi ti sta rekao...samo Bakir i bOsnjoci ti nedaju mira u sklada, te nemozes se pripojiti susedima, te ne mozes u miru naplatiti opljackano, te e mozes na miru graditi bez da se znaju medje...evo sad nece ni nuklearni otpad blizu granice..pa stvarno, dodje mi suzu da pustim.
A jebat ga. Handriš me mjesecima na osobnoj razini s nekim sitnim podjebavanjem kao da sam Adolf Eichmann. A vidiš i sam (barem se nadam da vidiš) da ja to ne jebem ni 2%.
Što ti to govori?
Da sam stvarno takav ili (a to će biti najprvo) da me ipak takvi ''tvornički'' programirani likovi ne mogu dotaći, jednostavno me se jebe za njih. I u životu sam takav, ne jebem nikoga 2%...jebe me se, ne ovisim o nikome, i sve što sam postigao, postigao sam isključivo zahvaljujući sebi a ne nekim uvlačenjem nekome u pakšu. Ima tu i malčice prepotencije, priznajem, ali jebat ga...samo sekundica.
Za razliku od tvojih kolega prašinara koji su u filteru, moram odati priznanje da to radiš ipak malo kulturnije od njih i nekako se može raspravljati, pošto si ipak potkovaniji od ovih fizikanera u filteru.
Stoga, pređi malo ponekad na sukus priče, nisam ja tema, a mrsko mi se perepucavati s ljudima nepotrebno, ja to odjebem i bila stvar.
Post Reply