Pelješki most - ko koga zeza

Post Reply
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#4876 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by General War »

Novak20 wrote:
Hafis wrote: A Tuzla se s druge strane puni. Što vam ono kmeče one uče...nestaje postupno đaka...de koju napiši i o stanju USK...trenutno je stampedo prema vani.
Ali, bitnije je gledati kako je u komšije...već viđeno i ovdje. Imate neki mentalitet...da mi je tu vašu glavu na nekih 24 sata, da vidim gdje vam je ta falinka.
Kad već pomenu Tuzlu, ondašnji Hrvati nisu UZP-ovci. Samo isto kao da jesu. Nigdje ih na funkcijama.

Rahat patnja daje rezultate ali ima i kolateralne štete.
evo ih jope :-) sa legitimnim
Bogamio nejma ovdje UZP-ovaca, ovdasnji hrvati su u drugim partijama...HDZ dobio qurcinu...jos niste svjesni HDZ-ovog proekta mirnog preseljenja...samo sto je izgleda evoluirao.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#4877 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by Hafis »

Novak20 wrote:
Hafis wrote: A Tuzla se s druge strane puni. Što vam ono kmeče one uče...nestaje postupno đaka...de koju napiši i o stanju USK...trenutno je stampedo prema vani.
Ali, bitnije je gledati kako je u komšije...već viđeno i ovdje. Imate neki mentalitet...da mi je tu vašu glavu na nekih 24 sata, da vidim gdje vam je ta falinka.
Kad već pomenu Tuzlu, ondašnji Hrvati nisu UZP-ovci. Samo isto kao da jesu. Nigdje ih na funkcijama.

Rahat patnja daje rezultate ali ima i kolateralne štete.
Ja koliko sam čuo, sve dok se u HNŽ ne unese u ustav konstitutivnost Srba, neće ti ga niti jedan Hrvat zasjesti na neku funkciju u Tuzlanskom kantonu.
Valjda neka vrasta pritiska na hercegovce.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#4878 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by General War »

Hafis wrote:Ja koliko znam ništa od tužbe.
a da će sjesti jednog dana i dogovoriti granice na moru i ostale finese vezane za pristup međunarodnim vodama, to svakako.
Ali, proći će mnogo godina....možda ova generacija ne dočeka.
Kolko se sjecam kolko si znao da ce i 'luminij dobit jope djaba para (isto ko i ja)...pa jok
detroit-mercy
Posts: 16058
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#4879 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by detroit-mercy »

Hafis wrote:
detroit-mercy wrote:
General War wrote: Hafisaga je zastupnik R. Hrvatske :mrgreen: covjek se vise bori za Hrvatsku nego za kamenjar :-)
Kada vidim tko se bori za ''BiH interese'', onda čovjek silom prilika postaje antipatriJotA.
Nije problem u patriotizmu nego stavu, nesto ko pitanje razgranicenja Srbije i BiH, gdje vam Precjednik kaze "kako god Srbija hoce mi se slazemo" :mrgreen: .
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#4880 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by Hafis »

General War wrote:
Hafis wrote:Ja koliko znam ništa od tužbe.
a da će sjesti jednog dana i dogovoriti granice na moru i ostale finese vezane za pristup međunarodnim vodama, to svakako.
Ali, proći će mnogo godina....možda ova generacija ne dočeka.
Kolko se sjecam kolko si znao da ce i 'luminij dobit jope djaba para (isto ko i ja)...pa jok
Znam, ali pomorsko pravo je složena materija i nadilazi poznavanje onih nargilaša iz Pomorskog društva, i trebati će angažirati i eksperte s vana, osim naših domaćih. Evo, Komšo je pravnik, može i on biti dio tima.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#4881 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by General War »

Hafis wrote: Znam, ali pomorsko pravo je složena materija i nadilazi poznavanje onih nargilaša iz Pomorskog društva, i trebati će angažirati i eksperte s vana, osim naših domaćih. Evo, Komšo je pravnik, može i on biti dio tima.
Sta ce im experti, ima sud...imala je hrvatska experta do experta pa opet popusi piran.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65934
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#4882 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by _BataZiv_0809 »

Ipak je u zapadnoj Hercegovini najveci zor u guzici zbog iseljavanja. Da te strah i jeza uhvati na sta lice Livno, Capljina i kompanija. Ko u Dylan Dogu.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#4883 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by Hafis »

detroit-mercy wrote:
Hafis wrote:
detroit-mercy wrote:
Kada vidim tko se bori za ''BiH interese'', onda čovjek silom prilika postaje antipatriJotA.
Nije problem u patriotizmu nego stavu, nesto ko pitanje razgranicenja Srbije i BiH, gdje vam Precjednik kaze "kako god Srbija hoce mi se slazemo" :mrgreen: .
Meni se čini da je Bakir zajebao stvar na svim mogućim državnim granicama. gdje je god došao, tu su pregovori propali, do njega je.
A sad još i ovaj neuspješni pokušaj svađe s Hrvatskom zbog mosta, gdje ga je Dodik prejebao.
Doduše, jebe ga se, Srbija i dalje koristi hidrocentrale, a Hrvatska mrtva hladna pravi most. Win win pozicija za bakira u svakom slučaju, vrijeme radi za njega :)
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#4884 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by Hafis »

_BataZiv_0809 wrote:Ipak je u zapadnoj Hercegovini najveci zor u guzici zbog iseljavanja. Da te strah i jeza uhvati na sta lice Livno, Capljina i kompanija. Ko u Dylan Dogu.
Jest, samo se radi o malo fleksibilnijem iseljavanju. odu, dođu, odu...mogu kako hoće.
Za razliku bosanaca, koji kad dobije papire poslije mnogo muke, to je tada obično one way ticket.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65934
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#4885 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by _BataZiv_0809 »

Hafis wrote: Jest, samo se radi o malo fleksibilnijem iseljavanju. odu, dođu, odu...mogu kako hoće.
Za razliku bosanaca, koji kad dobije papire poslije mnogo muke, to je tada obično one way ticket.
Na kraju dana, oba su za ovu drzavu izgubljena. Ne idu ni "bosanci" na Mars pa da se ne vracaju.

A prije ce se isprazniti tamo gdje je manje ljudstva.
detroit-mercy
Posts: 16058
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#4886 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by detroit-mercy »

Hafis wrote:
detroit-mercy wrote:
Hafis wrote:
Nije problem u patriotizmu nego stavu, nesto ko pitanje razgranicenja Srbije i BiH, gdje vam Precjednik kaze "kako god Srbija hoce mi se slazemo" :mrgreen: .
Meni se čini da je Bakir zajebao stvar na svim mogućim državnim granicama. gdje je god došao, tu su pregovori propali, do njega je.
A sad još i ovaj neuspješni pokušaj svađe s Hrvatskom zbog mosta, gdje ga je Dodik prejebao.
Doduše, jebe ga se, Srbija i dalje koristi hidrocentrale, a Hrvatska mrtva hladna pravi most. Win win pozicija za bakira u svakom slučaju, vrijeme radi za njega :)
Koristi i Hrvatska Busko pa niko ni da se pocese, al gdje ces se usuditi pitat. Al ako to odgovara ovim oko Buskog, who am I to ask :mrgreen:
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#4887 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by General War »

Hafis wrote: Meni se čini da je Bakir zajebao stvar na svim mogućim državnim granicama. gdje je god došao, tu su pregovori propali, do njega je.
A sad još i ovaj neuspješni pokušaj svađe s Hrvatskom zbog mosta, gdje ga je Dodik prejebao.
Doduše, jebe ga se, Srbija i dalje koristi hidrocentrale, a Hrvatska mrtva hladna pravi most. Win win pozicija za bakira u svakom slučaju, vrijeme radi za njega :)
Sve dok Bake muhur ne stavi da se slaze s time, mogu kraduckat ali ne mogu ponijet.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#4888 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by Hafis »

General War wrote:
Hafis wrote: Znam, ali pomorsko pravo je složena materija i nadilazi poznavanje onih nargilaša iz Pomorskog društva, i trebati će angažirati i eksperte s vana, osim naših domaćih. Evo, Komšo je pravnik, može i on biti dio tima.
Sta ce im experti, ima sud...imala je hrvatska experta do experta pa opet popusi piran.
A jebo ga ti, onda ti ne treba nitko u takvim procesima. Kakvi odvjetnici, kakvi stručni savjetnci i eksperti. Ode neki nargilaš iz Pomorskog društva, ili još bolje - pripiti Želja i preda papire na protokolu suda. i I to Sud riješi mahsuz u našu korist nakon par dana zasjedanja.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#4889 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by General War »

Hafis wrote:
General War wrote:
Hafis wrote: Znam, ali pomorsko pravo je složena materija i nadilazi poznavanje onih nargilaša iz Pomorskog društva, i trebati će angažirati i eksperte s vana, osim naših domaćih. Evo, Komšo je pravnik, može i on biti dio tima.
Sta ce im experti, ima sud...imala je hrvatska experta do experta pa opet popusi piran.
A jebo ga ti, onda ti ne treba nitko u takvim procesima. Kakvi odvjetnici, kakvi stručni savjetnci i eksperti. Ode neki nargilaš iz Pomorskog društva, ili još bolje - pripiti Želja i preda papire na protokolu suda. i I to Sud riješi mahsuz u našu korist nakon par dana zasjedanja.
Pa za ono sto trazi BiH i ne treba nesto se puno pretrgnut u dokazivanju...Zeljko moze glat.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#4890 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by Hafis »

General War wrote:
Hafis wrote: Meni se čini da je Bakir zajebao stvar na svim mogućim državnim granicama. gdje je god došao, tu su pregovori propali, do njega je.
A sad još i ovaj neuspješni pokušaj svađe s Hrvatskom zbog mosta, gdje ga je Dodik prejebao.
Doduše, jebe ga se, Srbija i dalje koristi hidrocentrale, a Hrvatska mrtva hladna pravi most. Win win pozicija za bakira u svakom slučaju, vrijeme radi za njega :)
Sve dok Bake muhur ne stavi da se slaze s time, mogu kraduckat ali ne mogu ponijet.
E tu ih on jebe da valja.
Nek oni prže struju na Drini koliko hoće, nek naprave kod Neuma mostova koliko hoće i gdje hoće, ali im Bake to živ neće potpisati nikada. Genijalno :), stvarno je ajatolah procedure.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#4891 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by Hafis »

General War wrote:
Hafis wrote:
General War wrote: Sta ce im experti, ima sud...imala je hrvatska experta do experta pa opet popusi piran.
A jebo ga ti, onda ti ne treba nitko u takvim procesima. Kakvi odvjetnici, kakvi stručni savjetnci i eksperti. Ode neki nargilaš iz Pomorskog društva, ili još bolje - pripiti Želja i preda papire na protokolu suda. i I to Sud riješi mahsuz u našu korist nakon par dana zasjedanja.
Pa za ono sto trazi BiH i ne treba nesto se puno pretrgnut u dokazivanju...Zeljko moze glat.
Čudi me da su čekali ovolike godine kada je tako jednostavno.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#4892 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by General War »

Hafis wrote:
General War wrote:
Hafis wrote: Meni se čini da je Bakir zajebao stvar na svim mogućim državnim granicama. gdje je god došao, tu su pregovori propali, do njega je.
A sad još i ovaj neuspješni pokušaj svađe s Hrvatskom zbog mosta, gdje ga je Dodik prejebao.
Doduše, jebe ga se, Srbija i dalje koristi hidrocentrale, a Hrvatska mrtva hladna pravi most. Win win pozicija za bakira u svakom slučaju, vrijeme radi za njega :)
Sve dok Bake muhur ne stavi da se slaze s time, mogu kraduckat ali ne mogu ponijet.
E tu ih on jebe da valja.
Nek oni prže struju na Drini koliko hoće, nek naprave kod Neuma mostova koliko hoće i gdje hoće, ali im Bake to živ neće potpisati nikada. Genijalno :), stvarno je ajatolah procedure.
Pa jebi ga, sve su to "obnovljivi izvori energije"... a HDZ krao i pljackao i sakom i kapom pa vidis hajd sto su potroslili sve u Bosni sto im se dalo vec i u Hrvatskoj. Bake nista svoje nije privatizirao i ucerao...eno zlatne koke jos donose dobit...kolko god, sucur allahu :D
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#4893 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by General War »

Hafis wrote:
General War wrote:
Hafis wrote: A jebo ga ti, onda ti ne treba nitko u takvim procesima. Kakvi odvjetnici, kakvi stručni savjetnci i eksperti. Ode neki nargilaš iz Pomorskog društva, ili još bolje - pripiti Želja i preda papire na protokolu suda. i I to Sud riješi mahsuz u našu korist nakon par dana zasjedanja.
Pa za ono sto trazi BiH i ne treba nesto se puno pretrgnut u dokazivanju...Zeljko moze glat.
Čudi me da su čekali ovolike godine kada je tako jednostavno.
Ne znam, pitaj sabor...sve crno na bijelo ali eto...oni mudjahedini gore jal da Makarsku otmu jal se hatrlesat :D
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#4894 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by Hafis »

General War wrote:
Hafis wrote:
General War wrote: Pa za ono sto trazi BiH i ne treba nesto se puno pretrgnut u dokazivanju...Zeljko moze glat.
Čudi me da su čekali ovolike godine kada je tako jednostavno.
Ne znam, pitaj sabor...sve crno na bijelo ali eto...oni mudjahedini gore jal da Makarsku otmu jal se hatrlesat :D
Slušaj, realno - može im se.
Da je BiH normalna država davno bi imala određene i definirane granice, i riješeno pitanje teritorijalnih voda. I danas ne bi bilo nikakvih nesporazuma i nejasnoća, pa i oko tog mosta. Međutim, kada pogledaš plejadu likova koji su protutnjali za ovih 20 i više godina kroz predsjedništvo, samo će ti se sve reći.
Međutim, najbolje je vlastitu nesposobnost i nezrelost jednostavno prikriti raznoraznim floskulama o probih političarima i onim antibih političarima i tako unedogled.
Ja vjerujem da će druga, mlađa generacija političara jednoga dana riješiti iove sve probleme, koji su postali dio dnevno-političke svakodnevnice.
Misliš da se netko češe po guzici u Hrvatskoj i Srbiji zbog granice BiH i da im javnost zna i 1% o toj problematici. A u nas sve ekspert do eksperta. Jebote, i Sutorinom smo mahali prije par godina :)
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#4895 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by General War »

Hafis wrote: Da je BiH normalna država davno bi imala određene i definirane granice, i riješeno pitanje teritorijalnih voda. I danas ne bi bilo nikakvih nesporazuma i nejasnoća, pa i oko tog mosta. Međutim, kada pogledaš plejadu likova koji su protutnjali za ovih 20 i više godina kroz predsjedništvo, samo će ti se sve reći.
Međutim, najbolje je vlastitu nesposobnost i nezrelost jednostavno prikriti raznoraznim floskulama o probih političarima i onim antibih političarima i tako unedogled.
Ja vjerujem da će druga, mlađa generacija političara jednoga dana riješiti iove sve probleme, koji su postali dio dnevno-političke svakodnevnice.
Misliš da se netko češe po guzici u Hrvatskoj i Srbiji zbog granice BiH i da im javnost zna i 1% o toj problematici. A u nas sve ekspert do eksperta. Jebote, i Sutorinom smo mahali prije par godina :)
A je li Crna Gora definirala granice sa Hrvatskom, Slovenija, Srbija....? Ne znam bas je li do Bosne i Hercegovine, minus pete kolone koja demokratski ruje protiv interesa drzave.
Haj ti to malo bolje zakamufliraj...
Nije problem biti u krivu vec je problem sto nedas mi ni sansu da vidim jesam li ili nisam u pravu, radeci za intese druge drzave.
User avatar
pici
Posts: 43563
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#4896 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by pici »

General War wrote:
Hafis wrote: Da je BiH normalna država davno bi imala određene i definirane granice, i riješeno pitanje teritorijalnih voda. I danas ne bi bilo nikakvih nesporazuma i nejasnoća, pa i oko tog mosta. Međutim, kada pogledaš plejadu likova koji su protutnjali za ovih 20 i više godina kroz predsjedništvo, samo će ti se sve reći.
Međutim, najbolje je vlastitu nesposobnost i nezrelost jednostavno prikriti raznoraznim floskulama o probih političarima i onim antibih političarima i tako unedogled.
Ja vjerujem da će druga, mlađa generacija političara jednoga dana riješiti iove sve probleme, koji su postali dio dnevno-političke svakodnevnice.
Misliš da se netko češe po guzici u Hrvatskoj i Srbiji zbog granice BiH i da im javnost zna i 1% o toj problematici. A u nas sve ekspert do eksperta. Jebote, i Sutorinom smo mahali prije par godina :)
A je li Crna Gora definirala granice sa Hrvatskom, Slovenija, Srbija....? Ne znam bas je li do Bosne i Hercegovine, minus pete kolone koja demokratski ruje protiv interesa drzave.
Haj ti to malo bolje zakamufliraj...
Nije problem biti u krivu vec je problem sto nedas mi ni sansu da vidim jesam li ili nisam u pravu, radeci za intese druge drzave.
:thumbup:
zrakomlat
Posts: 10240
Joined: 23/09/2012 17:22

#4897 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by zrakomlat »

Hafis wrote:
_BataZiv_0809 wrote:Ipak je u zapadnoj Hercegovini najveci zor u guzici zbog iseljavanja. Da te strah i jeza uhvati na sta lice Livno, Capljina i kompanija. Ko u Dylan Dogu.
Jest, samo se radi o malo fleksibilnijem iseljavanju. odu, dođu, odu...mogu kako hoće.
Za razliku bosanaca, koji kad dobije papire poslije mnogo muke, to je tada obično one way ticket.
Ma kakvo "fleksibilnije" iseljavanje Hrvata, ni blizu tačno, ustvari sve je kontra. Hrvati jedini i idu na one way ticket, dakle, mogu kako hoće što kažeš, i to koriste na način da odlaze za stalno dok ostali idu i vraćaju se, jer ne mogu drugačije zbog papira, dakle, fleksibilnije iseljavanje.

Znam po kolegama, klijentima, njihovim porodicama.
Mislim, nije mi drago to, da se razumijemo.
Last edited by zrakomlat on 22/07/2019 18:56, edited 1 time in total.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#4898 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by Hafis »

General War wrote:
Hafis wrote: Da je BiH normalna država davno bi imala određene i definirane granice, i riješeno pitanje teritorijalnih voda. I danas ne bi bilo nikakvih nesporazuma i nejasnoća, pa i oko tog mosta. Međutim, kada pogledaš plejadu likova koji su protutnjali za ovih 20 i više godina kroz predsjedništvo, samo će ti se sve reći.
Međutim, najbolje je vlastitu nesposobnost i nezrelost jednostavno prikriti raznoraznim floskulama o probih političarima i onim antibih političarima i tako unedogled.
Ja vjerujem da će druga, mlađa generacija političara jednoga dana riješiti iove sve probleme, koji su postali dio dnevno-političke svakodnevnice.
Misliš da se netko češe po guzici u Hrvatskoj i Srbiji zbog granice BiH i da im javnost zna i 1% o toj problematici. A u nas sve ekspert do eksperta. Jebote, i Sutorinom smo mahali prije par godina :)
A je li Crna Gora definirala granice sa Hrvatskom, Slovenija, Srbija....? Ne znam bas je li do Bosne i Hercegovine, minus pete kolone koja demokratski ruje protiv interesa drzave.
Haj ti to malo bolje zakamufliraj...
Nije problem biti u krivu vec je problem sto nedas mi ni sansu da vidim jesam li ili nisam u pravu, radeci za intese druge drzave.
Ja ti kažem da neuređenost, tj. neodređenost državnih granica BiH služi u dnevno-političke svrhe domaćih političara, i gotovo svi do jednoga izjavljuju kojekakve gluposti koje nemaju veze sa stvarnošću.
Nemoj mi reći da BiH nije imala vremena recimo da odredi granice sa Srbijom. Zašto nisu uspostavili neko zajedničko ekspertno tijelo, koje bi ako treba 5 godina usuglašavalo stavove, mogli su i angažirati medijatore. Međutim ne. O tome se povedu razgovori u vrijeme državnih posjeta, u naelektiziranoj atmosferi i nakon par-dana završe bombastičnim izjavama i vraćanjem na polazne položaje.
Ili s Hrvatskom? Isti postupak, ali nema ga. Mesić je bio 10 godina predsjednik, u jednom razdoblju bio je i u kohabitaciji s Račanom, i osim njegovog pozivanja u BiH da im odvaljuje šuplje priče ili nosa fesove, nisu iskoristili to razdoblje da postignu neki napredak.
Ali jok, uvijek je netko drugi kriv.
I evo sada su izabrali najgori mogući način da raspravljaju o uređivanju granica. Trenutno, u svojoj povijesti bih nije imala smiješnije predsjedništvo. Bio je i prije po neki sluča., ali da su sva trojica istodobno, to je rijetkost.
I normalno, sada ide šuplja priča, peta kolona, antibih, izdaja, mito, Rusi, tenderi, šuplje...
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#4899 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by Hafis »

zrakomlat wrote:
Hafis wrote:
_BataZiv_0809 wrote:Ipak je u zapadnoj Hercegovini najveci zor u guzici zbog iseljavanja. Da te strah i jeza uhvati na sta lice Livno, Capljina i kompanija. Ko u Dylan Dogu.
Jest, samo se radi o malo fleksibilnijem iseljavanju. odu, dođu, odu...mogu kako hoće.
Za razliku bosanaca, koji kad dobije papire poslije mnogo muke, to je tada obično one way ticket.
Ma kakvo "fleksibilnije" iseljavanje Hrvata, ni blizu tačno, ustvari sve je kontra. Hrvati jedini i idu na one way ticket, dakle, mogu kako hoće što kažeš, i to koriste na način da odlaze za stalno dok ostali idu i vraćaju se, jer ne mogu drugačije zbog papira, dakle, fleksibilnije iseljavanje.

Znam po kolegama, klijentima, njihovim porodicama.
Mislim, nije mi drago to, da se razumijemo.
razumijemo se u potpunosti.
samo što se ovdje u gotovo svakom trećem postu apostrofira kako Hrvati nestaju, game over, mogu još malo i drugea šovinistička sranja.
čovjek da ne zna o čemu se radi, pomislio je da je dobitak ostati ovdje, životariti, slušati šuplju priču i gledati lopovluk i nepotizam, ali i gledati kako oni anamo nestaju.
A ja im opet kažem: bolje konobar s tacnom u Dublinu nego demobilisan borac ili kakav prevareni rudar pred skupštinom.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#4900 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by General War »

Hafis wrote:
General War wrote: A je li Crna Gora definirala granice sa Hrvatskom, Slovenija, Srbija....? Ne znam bas je li do Bosne i Hercegovine, minus pete kolone koja demokratski ruje protiv interesa drzave.
Haj ti to malo bolje zakamufliraj...
Nije problem biti u krivu vec je problem sto nedas mi ni sansu da vidim jesam li ili nisam u pravu, radeci za intese druge drzave.
Ja ti kažem da neuređenost, tj. neodređenost državnih granica BiH služi u dnevno-političke svrhe domaćih političara, i gotovo svi do jednoga izjavljuju kojekakve gluposti koje nemaju veze sa stvarnošću.
Nemoj mi reći da BiH nije imala vremena recimo da odredi granice sa Srbijom. Zašto nisu uspostavili neko zajedničko ekspertno tijelo, koje bi ako treba 5 godina usuglašavalo stavove, mogli su i angažirati medijatore. Međutim ne. O tome se povedu razgovori u vrijeme državnih posjeta, u naelektiziranoj atmosferi i nakon par-dana završe bombastičnim izjavama i vraćanjem na polazne položaje.
Ili s Hrvatskom? Isti postupak, ali nema ga. Mesić je bio 10 godina predsjednik, u jednom razdoblju bio je i u kohabitaciji s Račanom, i osim njegovog pozivanja u BiH da im odvaljuje šuplje priče ili nosa fesove, nisu iskoristili to razdoblje da postignu neki napredak.
Ali jok, uvijek je netko drugi kriv.
I evo sada su izabrali najgori mogući način da raspravljaju o uređivanju granica. Trenutno, u svojoj povijesti bih nije imala smiješnije predsjedništvo. Bio je i prije po neki sluča., ali da su sva trojica istodobno, to je rijetkost.
I normalno, sada ide šuplja priča, peta kolona, antibih, izdaja, mito, Rusi, tenderi, šuplje...
Daj ba nemoj me zajebavat, jel tada bio HDZ u BiH na kljucnim pozicijama? Ili SNSD ili SDS na pozicijama? Ti isto kao da se javljas sa Madagaskara pa ne znas kakve su okolnosti bile i u srbiji i u hrvatskoj ali i u BiH...naravno da je SDA uvjek bila isto tu...njih ako ne spominjem ne znaci da ih aboliram izasta...ali niti Crna gora niti srbija nemaju tolike pretenzije prema BiH kao Hrvatska...fizicki dokazive, a ne kroz nacionalisticko lamprdanje.
Post Reply